Ugrás a kommentre

4x12 - Slaves of the Republic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De hogy ne süketeljek annyit, konkrétabban a részről: a látványvilág szokásos módon baromira tetszett, Zygerria világával pedig újabb bolygóval gazdagodott a TCW már eleve színes és változatos tárháza. Az épületek és a kultúra alapján leginkább talán a huttokhoz tudnám hasonlítani őket. Ők is aránylag fejlett faj, ennek ellenére megragadtak a barbárság ezen fokán, ami a fejlettebb és kulturáltabb világokon számomra elképzelhetetlen.

A huttokban azért nagy különbség, hogy ők nem rabszolga-kereskedők, hanem csak rabszolgatartók. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka ruhája szuper lett :love::yes::love::yes::love::yes: Egy másik apróság is feltűnt vele kapcsolatban: amikor a 3. évadban új modellt kapott, a készítők mintha halványabb barnásra színezték volna a bőrét, most viszont mintha megint olyan élénk narancs-vörös árnyalatú lenne, mint az eredeti modellé volt. Remélem ez megmarad a továbbiakban is.

Szerintem fényfüggő a dolog, nem hiszem, hogy Ahsoka bőrszínváltó képességekkel lenne megáldva. :lol:

Nekem a lekkuja kapcsán tűnt fel, a 4x11-ben, hogy talán valamivel hosszabb lett (már az új karaktermodellhez képest), de lehet, hogy csak én látom bele...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem fényfüggő a dolog, nem hiszem, hogy Ahsoka bőrszínváltó képességekkel lenne megáldva. :lol:

Nekem a lekkuja kapcsán tűnt fel, a 4x11-ben, hogy talán valamivel hosszabb lett (már az új karaktermodellhez képest), de lehet, hogy csak én látom bele...

A bőrszíne biztos nem változott, csak a kék ruha hozta ki ezt a hatást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a repülő gyíkok mégis mitől repülnek? Ez nem igazán tetszett a részben, mert legalább gyakori szárnycsapkodást berakhattak volna, minthogy szinte végig siklottak.

 

Az Avatarhoz meg nem kellene hasonlítani a részt. Klassz film, de az SW messze felülmúlta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a repülő gyíkok mégis mitől repülnek? Ez nem igazán tetszett a részben, mert legalább gyakori szárnycsapkodást berakhattak volna, minthogy szinte végig siklottak.

Ilyen "gyíkok" az életben is vannak. :) Azok a hártyák segítették a repülését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen "gyíkok" az életben is vannak. :) Azok a hártyák segítették a repülését.

Buzz Lightyear esetében is látványos zuhanásról van szólt, de tényleg, a gyíkok felmennek a fára és levitorláznak. Felfelé sosem repülnek legjobb tudomásom szerint. Mert itt még két domb között is hosszasan repkedtek. :cool: Engem egyébként az SW Ep.III. látott "futómadárra" emlékeztetett Obi-van új lova. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a repülő gyíkok mégis mitől repülnek? Ez nem igazán tetszett a részben, mert legalább gyakori szárnycsapkodást berakhattak volna, minthogy szinte végig siklottak.

 

Az Avatarhoz meg nem kellene hasonlítani a részt. Klassz film, de az SW messze felülmúlta. :)

Talán nem kellene így fogalmaznunk, hogy a Star Wars felülmúlta az Avatart, hiszen sokkal régebbi film, talán helytállóbb lenne az, hogy nem érte utol. :) De egyébként teljesen igazad van.

 

Szerintem azon az elven repülnek, mint a repülőmókusok, bár lehet, hogy most irtózatosan nagy baromságot mondtam, mert annyira nem értek azokhoz az állatokhoz, de hasonló lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, mennyit agyaltam, hogy a brezakok honnan kapták a hangjukat, mert biztos voltam benne, hogy már hallottam korábban valahol és akkor egy csapásra eszembe jutott... A mastiff phalone-ok hangját használták fel újra az első évadból. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem fényfüggő a dolog, nem hiszem, hogy Ahsoka bőrszínváltó képességekkel lenne megáldva. :lol: Nekem a lekkuja kapcsán tűnt fel, a 4x11-ben, hogy talán valamivel hosszabb lett (már az új karaktermodellhez képest), de lehet, hogy csak én látom bele...

 

A bőrszíne biztos nem változott, csak a kék ruha hozta ki ezt a hatást. :)

 

Szerintem ezt inkább folytassuk Ahsoka topikjában :)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra értettem, hogy jobb, hogy sokrétűbb. Avatar egy techdemó, ezt lássuk be. Én magam is szeretem az SW-t, de sosem értettem, hogy lehet három, majd hat filmbe ennyire belezúgni. Aztán jöttek a jobbnál jobb támogató programok, majd ez a sorozat is. Az egyszerű jó vs. rossz küzdelmet olyan szépen kibontották, miközben az egész SW világon érződik az igényesség és fantázia, ami nem csak pénz kérdése. Ha majd lesz tévésorozat is, akkor simán letarolnak mindenki mást, mert labdába (példánkban hipertérbe) sem fognak tudni rúgni (repülni). :cool:

 

A repülőmókus is siklik... lefelé. Felfelé semmi nem repül energiabefektetés nélkül. Kollégám szavai jutnak mindig eszembe, amivel repülés előtt szokott megörvendeztetni : "a fizika egyik törvénye, hogy gép még fent nem maradt." :D De fogjuk rá, hogy ezeknek a bigyóknak (ti tudjátok a nevüket) van antigravitációs szerve. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka új szerelése elképesztően bejövős volt, egyszerre vadító és aranyos. :love: :love: :love: Pont amilyen a karaktere is. :love::D Inkább abbahagyom, mielőtt Ben megint elkezdené irkálni a hülyeségeit. :lol: Szépen passzolt ez a szín a narancsos bőréhez, de a fejdíszeket és gyűrűket is remekül eltalálták, szóval 10/10-es az értékelésem. :yeah:

Nyugi, nem kezdem el megint irkálni a hülyeségeimet. Szimplán csak tényként kezelem, hogy szerelmes vagy a kiscsajba. Ez nem kötözködés, szimpla megállapítás. Mivel én is hasonló cipőben járok, könnyen felismerek egy sorstársat. Márpedig te cimbora, fülig bele vagy esve a csajba, tudom, hiszen még csak le sem tagadod.

 

Amúgy tényleg marha jól lett az új avatarod. Kicsit irigy is lettem, hogy nem én találtam rá előbb. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi, nem kezdem el megint irkálni a hülyeségeimet. Szimplán csak tényként kezelem, hogy szerelmes vagy a kiscsajba. Ez nem kötözködés, szimpla megállapítás. Mivel én is hasonló cipőben járok, könnyen felismerek egy sorstársat. Márpedig te cimbora, fülig bele vagy esve a csajba, tudom, hiszen még csak le sem tagadod.

 

:lol:

Bocsáss meg, egy hangulatjelnél többet nem tudok, és talán nem is akarok hozzászólni.

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy csak én magyarázom bele, de a twi'lek szolgálólány, aki leugrott az erkélyről, mintha ugyanaz volna, mint akit Anakin látott a mortis-i víziójában!

Ez érdekes, de szerintem csak véletlen egybeesés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég sok elfoglaltság jött mostanság össze és nemrég tudtam megnézni a részt. Elolvastam a hozzászólásokat és Darth Sky mondanivalójának az első része az amit most érzek.

Nem tudok mást írni mert annyira fel vagyok háborodva ami nálam ritka. Egy gondolat jár a fejemben. Ezeket a rabszolgatartókat az utolsó szálig ki kell írtani. Ezek nem élhetnek. Mindegy hogy Jedi út vagy nem,. Megfojtani ,sziklákat rájuk görgetni. De van jobb ötletem. 5 Venator tele klónnal, és házról-házra csak lőni. Tök mindegy kik. Egyet sem szabad életben hagyni. Majd a bolygón kipróbálni a Halálcsillagot.

Anakin nem jól döntött. Amikor megkapta a fénykardot a nőnek le kellett volna vágni a kezét, és csak a kérdést feltenni: " Hol vannak?" Amig nem beszél csak darabolni mindenét. Sosem gondoltam volna hogy a sötét oldal jó valamire. Itt nem kéne visszafognia magát Anakinnak. Tisztelném és becsülném ha megtenné amit kell.

Ha valaki azt gondolná hogy kicsit erős az írásom gondolja el hogy holnap ilyen férgek elrabolják és egész életében rabszolgának kell lennie. Nem érdekel hogy ilyen a rabszolgatartó tárdadalom. A John Rambonál sem érdekelt hogy miért. Csak élveztem mikor Rambo mindenkit kinyírt. Még mondtam is a moziban hogy ne hagyj senkit életben. Mindet. Na itt is az kéne.

Nem ittam ma, szabin vagyok azért vagyok fent kicsit későn.

 

Nem tudok mást írni elnézést, nagyon megrázott a rész. A következőben azt várom hogy a Jedik a klónokkal írtanak kegyelem nélkül. Itt már nem a Jedik tárgyalására van szükség hanem nehézfegyverekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket a rabszolgatartókat az utolsó szálig ki kell írtani. Ezek nem élhetnek. Mindegy hogy Jedi út vagy nem,. Megfojtani ,sziklákat rájuk görgetni.

Persze, gondolom sokan tennék ezt (köztük én is), de elveiknél fogva a Jedik egyszerűen nem élhetnek a hatalmukkal ilyen módon, akármennyire érdemli is meg az illető. Ha ezt a határt átlépik (ami most még a Rend talán leginkább szabályellenes Jedijének sem ment), akkor nem sok választja el őket attól, hogy Krell-féle alakokká váljanak. Belőlem ezért sem lenne jó Jedi, ez tény. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, gondolom sokan tennék ezt (köztük én is), de elveiknél fogva a Jedik egyszerűen nem élhetnek a hatalmukkal ilyen módon, akármennyire érdemli is meg az illető. Ha ezt a határt átlépik (ami most még a Rend talán leginkább szabályellenes Jedijének sem ment), akkor nem sok választja el őket attól, hogy Krell-féle alakokká váljanak. Belőlem ezért sem lenne jó Jedi, ez tény. :D

 

 

Komolyan eddig még sosem háborodtam fel ennyire sw-n. Hogy ilyen népek vannak. Arra is gondoltam hogy kinyírás helyett el lehetne adni őket rabszolgának a királynőjükkel kezdve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyire ne háboródj fel Frenkie, az emberek is rabszolgatartók voltak. :)

 

 

Azokat is ki kell írtani. :D De felháborodk mert egyszerűen felfoghatatlan az hogy ennyire nincs szíve valakinek és nem gondol bele a másik helyzetébe. A Földön is van egy réteg(a tálibok) akiket ki kell írtani azt teszik is most az amcsik nagyon helyesen. Aki másokkal úgy bánik mint az állatokkal az nem érdemli meg az életet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokat is ki kell írtani. :D De felháborodk mert egyszerűen felfoghatatlan az hogy ennyire nincs szíve valakinek és nem gondol bele a másik helyzetébe. A Földön is van egy réteg(a tálibok) akiket ki kell írtani azt teszik is most az amcsik nagyon helyesen. Aki másokkal úgy bánik mint az állatokkal az nem érdemli meg az életet.

 

Ilyen alapon a népesség x%-át ki lehetne írtani, de ha őket írtjuk akkor mi sem leszünk jobbak az állatoknál. Békéért háborúzni elég irónikus dolog szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan eddig még sosem háborodtam fel ennyire sw-n. Hogy ilyen népek vannak. Arra is gondoltam hogy kinyírás helyett el lehetne adni őket rabszolgának a királynőjükkel kezdve.

Érdekes, mert ezeknek ilyen a "kultúrájuk". Mindig is így éltek és ezután se akarnak másképp. A kiirtásuk nyilván nem jó módszer.

 

Az is szembeötlő immár, hogy a ezek a szeparatista és egyéb aljas alakok mennyire jól látják mennyire beteg a Köztársaság és a szenátus, míg a Jedik erre teljesen vakok. Jó példa volt erre Miraj sok mondata. Az a nő nem hülye, csak egy olyan kultúrában nőtt föl ahol az erőseké a hatalom és semmibe nem veszik a gyengéket. Talán ezért is vonzódik annyira Anakinhoz. Érzi benne az erőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, a huttokat nem tartod felháborítónak? :) Pedig ők a rosszabbak...

A huttok is egy számomra elítélendő "kultúrát" képviselnek. Legalábbis az eddig megismert egyedek. De ide sorolnám még s trandoshanokat is, akik láthattuk, milyen "civilizált" módon viselkedtek a Padawan-duológiában...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A huttok szerintem a közelében sincsenek gonoszságokban ennek a fajnak. Az előző részben nem arról volt szó hogy a Jedik egyszer már kiírtották őket? Mert azért verte össze Kenobit a csávó, hogy bosszút álljon a múltért.

 

Ody: Valahogy meg kell védeni a galaxis lakosságát ettől a söpredéktől. Nem lehet csak úgy elmenni amellett hogy élőlényeket rabolnak el és eladnak rabszolgának. Mert akkor mondhatjuk egy csomó gyilkosra hogy ő így él, szeret gyilkolni probléma megoldva. Egy egészséges társadalom védekezik az ilyenek ellen akár börtönnel akár öléssel. A kiírtást azért tartom jó megoldásnak mert akkor örökre megoldódik a probléma. Nem is hajlandóak átgondolni semmit, hogy esetleg változtatnának. Mit csináljunk az ilyenekkel? Dicsérjük meg?

Az meg hogy így nőtt fel, nem mentség. Felnőttként már el lehet dönteni mi helyes és mi nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző részben nem arról volt szó hogy a Jedik egyszer már kiírtották őket?

A jedik kiírtottak egy fajt? :pfff: Arról volt szó, hogy felszámolták a rabszolgabirodalmukat. Vagyis megfékezték a rabszolga kereskedelmet a bolygón, ami tönkre tette a birodalmukat. Szerinted a népírtás a jediknél elfogadható módszer lenne? Azt is szomorúnak tartom már, hogy szerinted elfogadható. Hitler is ilyen "problémamegoldásként" ötölte ki az Endlösung-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.