Ugrás a kommentre

4x12 - Slaves of the Republic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A huttok szerintem a közelében sincsenek gonoszságokban ennek a fajnak. Az előző részben nem arról volt szó hogy a Jedik egyszer már kiírtották őket? Mert azért verte össze Kenobit a csávó, hogy bosszút álljon a múltért.

Én őket sem féltem. Kedvtelésből vagy önös érdekek miatt, szemrebbenés nélkül kinyírnak/kinyíratnak bárkit, akár a saját fajtársukat is (Ziro). Ezen kívül, bőven akad náluk is rabszolga. Szerintem semmivel sem jobbak, mint a jelen epizódban látott figurák.

 

A jedik kiírtottak egy fajt? :pfff: Arról volt szó, hogy felszámolták a rabszolgabirodalmukat. Vagyis megfékezték a rabszolga kereskedelmet a bolygón, ami tönkre tette a birodalmukat. Szerinted a népírtás a jediknél elfogadható módszer lenne? Azt is szomorúnak tartom már, hogy szerinted elfogadható. Hitler is ilyen "problémamegoldásként" ötölte ki az Endlösung-ot.

A Jedik elveiknél fogva nem tehetik, ahogy lentebb is írtam, azt viszont nem tudom elítélni, ha egy átlagember (mint Frenkie vagy akár én) elfogadhatónak tartja ezt a megoldást. Miért érdemli meg egy olyan lény az életet, aki másokét nyomorba dönti, pokollá teszi, vagy elveszi? Nem vagyunk istenek, hogy egymás élete felett rendelkezzünk, viszont a bűn és bűnhődés elvének érvényesülnie kell, ha akár egy kicsit is elfogadhatatlannak tartjuk ezt a helyzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg hogy így nőtt fel, nem mentség. Felnőttként már el lehet dönteni mi helyes és mi nem.

De hogy dönti el ha nem látott mást és ebben nőtt fel? Sehogy. Neki ez a helyes és természetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jedik kiírtottak egy fajt? :pfff: Arról volt szó, hogy felszámolták a rabszolgabirodalmukat. Vagyis megfékezték a rabszolga kereskedelmet a bolygón, ami tönkre tette a birodalmukat. Szerinted a népírtás a jediknél elfogadható módszer lenne? Azt is szomorúnak tartom már, hogy szerinted elfogadható. Hitler is ilyen "problémamegoldásként" ötölte ki az Endlösung-ot.

 

 

Remélem nem gondolod rólam hogy bárkinek is ártanék. Viszont sosem tagadtam hogy a nagyon aljasokat ki kell nyírni, aki már menthetelen. Hogy egy egész fajt? Igen mert láttuk milyenek. Az egész faj rabszolgatartó. Mivel ezerszer fontosabb a jámbor békés élőlények nyugodt élethez való joga(és ugye ez a többség a Galaxisban) ezért valamit csinálni kell.

Mondok egy példát. Ha a házban ahol lakom lenne 5 % olyan ember aki pokollá teszi a többi életét, szerinted tűrnie kell a többségnek? Mégegyszer mondom arról van szó hogy nem is akarnak ezen változtatni.

De meghallgatnám a te véleményedet mit kell ilyen feltételek mellett velük csinálni? Hitlert meg ne keverjük bele ,rettenetesen elítélem a németeket azért amit csináltak anno(ők ugye ártatlanokkal ezért nem kéne idekeverni).

Ok akkor nem írtották ki őket a Jedik, igazad van nem is tehetnék. Viszont van ott pár klón akik lemehetnének a bolygóra és házról-házra járva csak lőnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik elveiknél fogva nem tehetik, ahogy lentebb is írtam, azt viszont nem tudom elítélni, ha egy átlagember (mint Frenkie vagy akár én) elfogadhatónak tartja ezt a megoldást. Miért érdemli meg egy olyan lény az életet, aki másokét nyomorba dönti, pokollá teszi, vagy elveszi? Nem vagyunk istenek, hogy egymás élete felett rendelkezzünk, viszont a bűn és bűnhődés elvének érvényesülnie kell, ha akár egy kicsit is elfogadhatatlannak tartjuk ezt a helyzetet.

Csakhogy Frenkie egy egész faj kiirtásáról beszélt, ami semmilyen indokkal nem igazolható. Más kérdés, hogy én személy szerint magát a kivégzést is elítélem, de még meg tudom valahogy érteni, azonban azért az hogy egy egész népet a kultúrája miatt úgy ahogy van el kell törölni, elfogadhatatlan. Elég lenne, ha a köztársaság átvenné itt a hatalmat, és kijelölne egy helytartót a bolygó élére, aki ha kell, katonai segítséggel, de átneveli a népet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen mesés epizód volt! Szinte egy ókori városállamban éreztem magam, helyenként még a zene is ilyen hangulatot árasztott (egyébként remek volt minden szempontból), a küldetéshez tartozó álruha nem kevésbé.

Anakin sármos udvarlása nekem meglepetés, sosem hittem volna, hogy ilyenre képes egy küldetés érdekében. A királynő elég kiábrándító volt, hogy ezt az ócska hízelgést elhitte, szerintem nagyon kilógott a lóláb.

A rabszolgatartó társadalom bemutatása rövid, de velős. Amikor először szóba került a "processing", már lehetett sejteni, hogy valami különlegesen kegyetlen bánásmódról lehet szó, ami megtöri a testet és a lelket. És ennek a kezdete csupán az energia korbács (nagyon stílusos fegyver, meg kell adni), szegény Obi-wan is elég pocsékul nézett ki pár csapás után.

A kormányzó kiszabadítását kicsit jobban át kellett volna gondolniuk, én csak néztem, hogy egyből az őrök szeme láttára, meggondolatlanul cselekszenek Rex-szel, nem is csoda, hogy hamar elkapták őket. Így már Anakin sem sokra ment az elterelő menőverezésével.

 

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy oldja meg Anakin a helyzetet. Nyilván a királynő által kínált lehetőségek egyike sem elfogadható számára, nem maradhat ott és nem áldozhatja fel a társait, viszont egy hamis ígéretet sem nézek ki belőle.

 

Az is szembeötlő immár, hogy a ezek a szeparatista és egyéb aljas alakok mennyire jól látják mennyire beteg a Köztársaság és a szenátus, míg a Jedik erre teljesen vakok. Jó példa volt erre Miraj sok mondata. Az a nő nem hülye, csak egy olyan kultúrában nőtt föl ahol az erőseké a hatalom és semmibe nem veszik a gyengéket. Talán ezért is vonzódik annyira Anakinhoz. Érzi benne az erőt.

Ezek a legjobb mondatok, amelyek elhangzanak. Valamiért mindig azok látják a legjobban a hibákat, akik kívülről és más szemszögből nézik a helyzetet, mégha egyébként az értékrendjük merőben rossz is. Valahol megértem Frenkie ellenszenvét, de tény, hogy az ilyen igazságokat olyanok tudják kimondani a sorozatban, akik nem értenek egyet a Köztársaság politikájával valamiért. Ilyen volt Satine Kryze is, csak a szimpatikusabb fajtából.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy Frenkie egy egész faj kiirtásáról beszélt, ami semmilyen indokkal nem igazolható. Más kérdés, hogy én személy szerint magát a kivégzést is elítélem, de még meg tudom valahogy érteni, azonban azért az hogy egy egész népet a kultúrája miatt úgy ahogy van el kell törölni, elfogadhatatlan. Elég lenne, ha a köztársaság átvenné itt a hatalmat, és kijelölne egy helytartót a bolygó élére, aki ha kell, katonai segítséggel, de átneveli a népet.

 

 

Ez is egy jó megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok akkor nem írtották ki őket a Jedik, igazad van nem is tehetnék. Viszont van ott pár klón akik lemehetnének a bolygóra és házról-házra járva csak lőnének.

És kiirtanák a zygerriai csecsemőket, meg gyerekeket is? Nagyszerű megoldás. Vagy csak a szüleiket nyírnák ki, a gyerekeknek meg kárpótlásul adnak egy ajándék kupont? Egy ilyen társadalmat átnevelni megváltoztatni kell, mert hiába sokkal nehezebb, mert megéri, ha sikerrel jár, egy normális közösség kiépüléséért megéri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kormányzó kiszabadítását kicsit jobban át kellett volna gondolniuk, én csak néztem, hogy egyből az őrök szeme láttára, meggondolatlanul cselekszenek Rex-szel, nem is csoda, hogy hamar elkapták őket. Így már Anakin sem sokra ment az elterelő menőverezésével.

 

Ezen én is csak lestem, nagyon amatőr húzásnak tűnt. De Obit elragadta a hév, amikor meglátta szerencsétlen Rhostit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És kiirtanák a zygerriai csecsemőket, meg gyerekeket is? Nagyszerű megoldás. Vagy csak a szüleiket nyírnák ki, a gyerekeknek meg kárpótlásul adnak egy ajándék kupont? Egy ilyen társadalmat átnevelni megváltoztatni kell, mert hiába sokkal nehezebb, mert megéri, ha sikerrel jár, egy normális közösség kiépüléséért megéri.

 

 

Ha gonosz lennék azt mondanám, hogy a gyerekből is rabszolgatartó lesz mert ezt látja. De nem vagyok az. A gyerekeket Coruscantra kell vinni, hogy normalitást tanuljanak.

De ebben a kérdésben úgysem fogunk egyetérteni. Majd túllépek rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha gonosz lennék azt mondanám, hogy a gyerekből is rabszolgatartó lesz mert ezt látja. De nem vagyok az. A gyerekeket Coruscantra kell vinni, hogy normalitást tanuljanak.

De ebben a kérdésben úgysem fogunk egyetérteni. Majd túllépek rajta.

És miután legyilkolták a családját, majd azt fogja gondolni, hogy amit a Köztársaság tesz az helyes? Szerintem épp az ellenkezőjét váltaná ki, de sebaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miután legyilkolták a családját, majd azt fogja gondolni, hogy amit a Köztársaság tesz az helyes? Szerintem épp az ellenkezőjét váltaná ki, de sebaj.

 

 

Itt a Földön sem foglalkoznak azzal hogy egy halálraitélt gyilkosnak mit gondol a gyereke. Hát nem mondom hogy teljesen átgondoltam én ezt a helyzetet. :D Lehet hogy a Rambo-módszer nem célravezető néha. Amikor néztem a részt, akkor csak az járt a fejemben hogy ki kell nyírni őket, de a következményekkel nem számoltam. Ezért nem lennék jó Jedi és parancsnok. Ha én megláttam volna mi folyik lent hát lerendelem az összes katonát az űrből(persze ha lettek volna). :D Sajna engem nagyon felháborít a rabszolgaság.

Na mindegy ez úgyis csak fikció, nem írtunk ki senkit.

Sőt nem fogod elhinni, de szenvedélyes halálbüntetés ellenes vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint új világ, megint új fajok, ráadásul egy igazán hangulatos epizód. Kicsit Tatooine, kicsit Arrakis, kicsit Utapau, kicsit Spartacus, nagyszerű világ ez a Zygerria. És maga a faj is igazán érdekes. Bár az eddig látott alakok nem éppen szimpatikusak, de maga Miraj Scintel nem tűnik gonosznak, csak kicsit más az értékrendje. Érdekes a ragaszkodása Anakinhoz, kíváncsi vagyok, hová viszik majd.

Ami igencsak meglepett, az az, hogy végig vártam Anakin Sötét Oldalának kitörését. Végül nem játszották meg, pedig mikor csattogott a fényostor, szerintem közel volt hozzá. Az, hogy Anakint újra a rabszolgaság leple alá vetették, szerintem bátor tett az íróktól és ennek még igen komoly, a Darth Vaderré válás útján megtett lépések lesznek a következményei. Legalábbis nagyon remélem.

Jó volt az utalás az ep6-ra, ahogy R2 köpködte ki a fénykardokat Anakin jelére. Luke és az apja nagyon egyformán gondolkodhatott, szerintem baromi jól megértették volna egymást.

Minden esetre Scintelnek nagy kockázat rabszolgasorsba lökni Anakint és Obi-Want, elvégre ők a Köztársaság tábornokai, a Jedi Rend tagjai és nyilván tudják, hol vannak. Szerintem a zygerriaiaknak az utolsó, ami hiányzik, egy köztársasági armada a fejük fölé.

Gorgáról meg először azt hittem, hogy Ziro. :lol:

A rabszolgalány halála viszont igencsak tragikus, hisz lényegében Anakin okozta. Persze valószínűleg akkor is meghal, ha sikeresen lebök a királynőt, de akkor Anakin lelke kevésbé fortyoghat. Megjegyzem, Anakin ezúttal nagyon nagy önuralomról tett tanúbizonyságot, hisz nem lehetett neki könnyű a rabszolgatartót eljátszani.

 

Azt hiszem, ezt a negyedik évadot még a harmadiknál is jobban fogom szeretni. Nagyon jó témákat kapkodnak elő és jól is csinálják meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy csak én magyarázom bele, de a twi'lek szolgálólány, aki leugrott az erkélyről, mintha ugyanaz volna, mint akit Anakin látott a mortis-i víziójában!

 

Én ott csak egy twil-eket láttam, aki háttal térdelt, úgyhogy nehezen hasonlítható a részbeli lányhoz. Rá gondolsz?

Viszont most újranézve az elején a kép alján mintha Obi-wan után Kalifa arca kúszna át balról jobbra.

Minkettő értelmetlen, nem arra való az a vízió, hogy kikockázzuk, lényegében ezt akartam mondani.

Jópár képkockája csak hangulatteremtő és századmásodpercnyi.

Ne keressünk benne utalásokat a TCW-re, mert nem biztos, hogy az, ha valamit találni vélünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden esetre Scintelnek nagy kockázat rabszolgasorsba lökni Anakint és Obi-Want, elvégre ők a Köztársaság tábornokai, a Jedi Rend tagjai és nyilván tudják, hol vannak. Szerintem a zygerriaiaknak az utolsó, ami hiányzik, egy köztársasági armada a fejük fölé.

Valóban merész lépés, de majd eltűnteik a nyomaikat. :) Obi-Wan egyébként csak a dolgát végezte azzal, hogy megtalálta az elrabolt telepeseket. :) Ha így sikerült, hát akkor így.

 

Egyébként senki se vette észre a késsel egymással harcoló Momonkot és Kowakian monkey lizardot? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként senki se vette észre a késsel egymással harcoló Momonkot és Kowakian monkey lizardot? :D

Nehéz őket nem észrevenni. :) Jópofa dögök, de ezek a majomgyíkok miért harcolnak mindig valami ellen? Bujaféreg olyan kedélyes volt, a társai meg csak verekszenek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz őket nem észrevenni. :) Jópofa dögök, de ezek a majomgyíkok miért harcolnak mindig valami ellen? Bujaféreg olyan kedélyes volt, a társai meg csak verekszenek. :)

Ő már páholyban volt, elkényelmesedett. :D

 

Egyébként igazad volt amit a sorozatról írtál...mondd meg a testvérednek, hogy igazad vol...ja eltévelyedtem. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz őket nem észrevenni. :) Jópofa dögök, de ezek a majomgyíkok miért harcolnak mindig valami ellen? Bujaféreg olyan kedélyes volt, a társai meg csak verekszenek. :)

Bujaféreg talán egy kicsit el is volt hízva. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig sokszor meg szoktam mondani a testvéremnek, hogy igazam volt, Odyoda. :D

OFF

Talán OdyVader nem? :P Vader mondja a halálán Luke -nak. :D

ON

 

Talán a következő részben jobban bedurvul Anakin. Egyébként örülök, Henry Gilroy visszatérésének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Talán OdyVader nem? :P Vader mondja a halálán Luke -nak. :D

ON

OFF

Tény, de az nem jön ki olyan jópofán az Ody utolsó betűjére. :P

ON

 

Én azon sem lepődnék meg, ha a sztori végére kikerekedne egy második mészárlás. Minden estere nagyon kellene már egy jó kis Sötét Oldal ugrás. Mi több, a Krelles incidensnél nem örültem volna neki, ha kiderült volna, hogy Palpatine kavarta a lapokat szánt szándékkal, itt tetszene a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Frenkie, kíváncsi lennék, hogy ha téged holmi zygerriai rabszolgatartók ennyire felbosszantottak, akkor nem tudom, hogy mit szólnál a vagaarikhoz. :D Tudom, ez egy alapvetően EU-s faj, de ők olyat csinálnak, hogy a vagaari hadihajók burkolatára ezernyi könnyedén sebezhető acélüvegből készült fülkét építenek, amely zsilippel elzárható. Ide általában az általuk leigázott népek ártalmatlan rabszolgáit zárják, hogy amikor tüzet nyitsz a hajójukra őket öld meg először. Bocsi az OFF-olásért. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Frenkie, kíváncsi lennék, hogy ha téged holmi zygerriai rabszolgatartók ennyire felbosszantottak, akkor nem tudom, hogy mit szólnál a vagaarikhoz. :D Tudom, ez egy alapvetően EU-s faj, de ők olyat csinálnak, hogy a vagaari hadihajók burkolatára ezernyi könnyedén sebezhető acélüvegből készült fülkét építenek, amely zsilippel elzárható. Ide általában az általuk leigázott népek ártalmatlan rabszolgáit zárják, hogy amikor tüzet nyitsz a hajójukra őket öld meg először. Bocsi az OFF-olásért. :)

OFF

 

És mi van az ssi-ruukkal? Nem tudom ki ismeri a Truce at Bakura/Különbéke című regényt, úgyhogy spoilerezem

 

Azok leszívják a hadifoglyok életerejét (lelkét), és azzal töltik fel a harcidroidjaik akkumlátorait. :sick:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Frenkie, kíváncsi lennék, hogy ha téged holmi zygerriai rabszolgatartók ennyire felbosszantottak, akkor nem tudom, hogy mit szólnál a vagaarikhoz. :D Tudom, ez egy alapvetően EU-s faj, de ők olyat csinálnak, hogy a vagaari hadihajók burkolatára ezernyi könnyedén sebezhető acélüvegből készült fülkét építenek, amely zsilippel elzárható. Ide általában az általuk leigázott népek ártalmatlan rabszolgáit zárják, hogy amikor tüzet nyitsz a hajójukra őket öld meg először. Bocsi az OFF-olásért. :)

 

Ismerem őket valamelyik Zahn-regényben voltak, azt hiszem a Kirajzásban. Öszintén szólva én a Galaxis összes söpredékét(most nem fajokra gondolok) levinném egy lakatlan bolygóra, felhívnám a Halálcsillag fegyverrendszerének a tesztelőjét és megadnám neki ezen bolygó koordinátáit, de csak akkor ha végignézhetném. Ott ülnék ahol Tarkin, mellettem két sörrel és végignézném a robbanást. Persze jószívű gyerek vagyok mert ha nem sikerül a fegyverrendszer tesztje akkor megmenekülnek. :D

 

De szerintem lépjünk túl ezen. Az én igazságérzetem és igazságrendszerem köszönő viszonyban sincs egy polgári demokrácia törvénykezésével. Én vadnyugati törvénykező lennék, úgy is gondolkodom. Ha valamit elkövetett, pl gyilkosságot, akkor ott helyben lelőni.

És senki nem tud engem arról meggyőzni hogy született állatokat meg lehet szép szóval változtatni. Ugye nem kell mondanom hogy az első Fradi-meccsen én élessel lövettem volna. Utána nincs balhé. Ezek nem értenek másból.

De ugyanakkor jószívűnek tartom magam segítek másoknak. Viszont az értelmetlen erőszak, vagy az ártatlanok, gyerekek olyan bosszús dühöt nővel bennem hogy elvesztem a kontrollt és csak írtanék.

 

De térjünk vissza a részhez.

Én is azt várom a következő résztől, hogy Anakin bedurvul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajha. Legalább van egy kis elképzelésünk a togruta anatómiáról.

 

OFF

Wookie-n találtam egy hasonló képet, feltettem ide de az azon szereplő togruta valamivel nagyobb áramütést kaphatott, mint Ahsoka. Gondolom felbosszantott egy Sith-et, vagy hasonló...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első posztba felkerült a teljes epizód guide. Jó böngészést. :)

 

És kéretik nem off -olni többet. A következő darabot átrakom a megfelelő helyre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.