Ugrás a kommentre

Mace Windu Jedi Master


jedi master yoda

Ajánlott hozzászólás

Windu itt azt mondja: oké eddig nem biztunk/biztam meg benned maximálisan, de ezzel a tetteddel elnyerted a bizalmamat. Egyenes beszéd.

De nem ezt mondta. :) HA IGAZ AMIT MONDTÁL, elnyerted a bizalmamat. Tehát eleve megkérdőjelezi az infót. Ő beszél bizalomról? :) Szerintem Anakinban ez teljesen úgy jön le, hogy ki akarják zárni a mókából, mert a kancellár életére törnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy gondolja, hogy Anakin csak azért akar velük menni, mert Jedi és az igazságot szolgálja,

Ne viccelj már, hát ennyi nem elég indok? :) A klón háború hőse, az egyik legerősebb Jedi, mikor mutassa meg mit tud, ha nem most? Windu nyugodtan vállalhatott volna ennyi rizikót. Ráadásul eléggé lekezelően beszél még mindig Anakinnal, mintha púp lenne a hátán... :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin infója elég meredek. Miért ne gondolhatná Windu, hogy nem teljesen igy van? Ezért mondom, hogy Windu nagyon egyenes ember... kicsit se ferdit azon, amit gondol. Valszeg Anakin egyébként is megérezné, ezért inkább nyiltan megmondja neki miért nem jöhet.

 

És ha már szó volt Anakin áttéréséről: Lucas nagyon jól érzékelteti, hogy nem Windu döntése a fő-okozó, sőt Anakin elöszőr szót fogad és felmegy a Tanácsterembe, ahol nem azt mérlegeli, hogy Windu szemét volt-e vagy nem. Abban a távoli szemezésben elég jól kiderül mi a fő-indok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne viccelj már, hát ennyi nem elég indok? :) A klón háború hőse, az egyik legerősebb Jedi, mikor mutassa meg mit tud, ha nem most? Windu nyugodtan vállalhatott volna ennyi rizikót. Ráadásul eléggé lekezelően beszél még mindig Anakinnal, mintha púp lenne a hátán... :)

Szerintem egyáltalán nem ugy beszél vele. Sőt, Windu itt messze a legszimpatikusabb számomra. Ilyen öszinte -nem diszcsomagolásba bugyolált- bizalmas szót talán elöszőr hallunk a jedi Tanács egyik tagjától Anakin irányába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin infója elég meredek. Miért ne gondolhatná Windu, hogy nem teljesen igy van? Ezért mondom, hogy Windu nagyon egyenes ember... kicsit se ferdit azon, amit gondol. Valszeg Anakin egyébként is megérezné, ezért inkább nyiltan megmondja neki miért nem jöhet.

 

És ha már szó volt Anakin áttéréséről: Lucas nagyon jól érzékelteti, hogy nem Windu döntése a fő-okozó, sőt Anakin elöszőr szót fogad és felmegy a Tanácsterembe, ahol nem azt mérlegeli, hogy Windu szemét volt-e vagy nem. Abban a távoli szemezésben elég jól kiderül mi a fő-indok.

Anakint kémekdni küldték a főkancellárhoz, és beállít egy ilyen infóval. Ráadásul Windu mondja, hogy ez a Jedik legrosszabb előérzetét igazolja be. Talán ez elég indok, amiért hihetett volna neki.

 

Ami pedig Anakin döntését illeti, azt már abban a tudatban hozta meg, hogy engedi-e, hogy Winduék megöljék Palpit, és ezzel elvesszen a tudás, vagy inkább próbáljon tenni valamit.

 

Arról nem is beszélve, hogy ha Anakin is alapból a csapattal tart, akkor talán Palpi nem öl meg három Jedit 10mp alatt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem ugy beszél vele. Sőt, Windu itt messze a legszimpatikusabb számomra. Ilyen öszinte -nem diszcsomagolásba bugyolált- bizalmas szót talán elöszőr hallunk a jedi Tanács egyik tagjától Anakin irányába.

Nekem meg messze nem a legszimpibb. Én érzem magam rosszul helyette. :) Egyébként ne tegyünk a fejére glóriát. Más is volt őszinte Anakinnal, pl. Yoda, amikor A a fiú halált firtató kérdésére, egyszerűen azt mondta, hogy az a megoldás ha megtanul önként megvállni mindattól, amit/akit szeret. Ez egy elég szép példa.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp ezaz... hogy ez a jedik legrosszabb előérzetét igazolja... vagyis azt, amire nem nagyon mertek gondolni és talán nem igaz (mert ha egyértelmű lenne a dolog, akkor talán Windu se lepődne meg ennyire mikor elöszőr halja).

 

A kétségek közt gyötrödő Anakinnal kapcsolatban két döntési lehetősége volt Windunak: adjanak egy sanszot a sith lordnak, hogy átállitsa a saját oldalára vagy inkább hagyják itt a bizonytalan Anakint. Windu szerintem egy teljesen ésszerű döntést hozott, föleg, hogy a story nagy részével (Padmé stb.) nem volt tisztában. Anakin pedig teljesen jogosan fél Palpi kinyirásától... ezaz egyetlen amit a jedik tehetnek és talán ezt Windu is tudta... ezért kellett a fiút hátrahagyni talán. Mert Palpi életben, úgy hogy kezében a Birák és a Szenátus törvényesen már nem likvidálható, sőt ha nem vonják ki a forgalomból akkor utolag mindenképp a jedik kerülnek illegalitásba.

 

Windu két nagy dolgot csesz el szerintem:

-Anakint nem zárják a pincébe mielött elmennek

-Palpi kinyirásánal egy gyors előredöfés helyett fellenditi a karját :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg messze nem a legszimpibb. Én érzem magam rosszul helyette. :) Egyébként ne tegyünk a fejére glóriát. Más is volt őszinte Anakinnal, pl. Yoda, amikor A a fiú halált firtató kérdésére, egyszerűen azt mondta, hogy az a megoldás ha megtanul önként megvállni mindattól, amit/akit szeret. Ez egy elég szép példa.

Ez egy meglehetősen általános bölcsesség Yodától... én ezt nem éreztem bizalmasnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mégis azt mondom, nagyobb belátással talán elkerülhető lett volna a vérengzés. Lehet csűrni csavarni, és innentől már csak szimpátia kérdése. :) Szerintem Anakint Lucas valamilyen szinten áldozatnak akarta beállítani, azért is írta át azt a jelenetet, amikor az ő jelenlétében vív meg Palpi és Windu.

 

Egyébként Windu tökéletes példa arra, mi volt a baj a Jedikkel. De hangsúlyozom az EPI,II-ben egy rossz szavam nem lehet rá, de a háromban mintha kicsrélték volna. Ennyire rossz hatással volt rá a klón háború?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Furcsa, mert nekem pont az ep.1-2-ben nem volt szimpatikus. De talán nem is ez a legjobb szó rá, inkább az, hogy semmilyen volt. Ő volt a sokadik jedi, aki néha nagy bölcsességeket mondott vagy Yoda mellett helyeslően bologatott. De végülis elfogadtam, merthát egy ennyi szereplőt mozgató eposz nem térhet ki az összes mellékszereplőjére.... viszont a harmadik részről úgy jöttem ki, hogy Windu rules! Végre van személyisége, egyénisége... és épp ezért már lehet róla vitázni. Szerintem, ha az ep.1 vagy az ep.2 körül nyilik róla egy topic sok mindent nem tudtunk volna beleirni. De immáron megkülönbözteti magát: önálló véleménye van és önálló döntései amiket meglehet vitatni. Nekem az is tetszik, hogy Windu ellenzi, hogy Anakint kémkedéssel bizzák meg... a hajóban mondja, hogy szerinte nem jó dolog össszehozni őket. Például ez is nagyon tetszik tőle...

 

Összességében maga a karakter szerintem sokat nyert a harmadik résszel, függetlenül attól, hogy eztán pozitiv vagy negativ szinben látjuk. Viszont nem láttunk tőle egy igazán nagy akció-jelenetet, holott többször belett igérve... itt talán van egy pici hiányérzetem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összeségében elégedett vagyok a jellemábrázolásával, sőt, karakterfejlődés is megfigyelhető. Jót akart persze, ezt nem is vitatom, de én a helyében pár dolgot másképp csináltam volna. A második részben az a kiszólása nagyon tetszik, amiben szinte megvédi Anakint Obival szemben. Az első rész pedig egy beveztés volt, ahol leginkább a fő karaktereket ismerhettük meg, de amennyit Winduról megtudunk, az alapján egy karizmatikus Jedi képe van előttem. Sajna a harmadikra túl arrogáns lett, én úgy látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont, úgy látom az első két részben sodrodik... ő is elitéli Anakin kiképzését, ahogy szinte mindenki, ő is belemegy a Klón-háború kitörésébe, mert ennek igy kell lennie és igy tovább. Mintha a harmadik részre ébredne rá a hangjára és látna át (vagyis inkább kapizsgálja), hogy mi folyik itt: tipikus jelenet, ahogy az egyik megbeszélésen szinte profetikus megjegyzésre ragadtatja magát: már megmondja, hogy a Jediket nagy támadás fogja érni. Ez egyébként is amolyan szokásos eposzi kellék, hogy az egyik szereplő a katasztrófa bekövetkezte elött már előrevetiti pár szóban a dolgot. Márt azt is tudja, hogy Palpatine és Anakin összeengedése rossz dolog, de körülötte csak süket fülek ülnek. Már ő maga is komor arccal veszi tudmásul a dolgokat, mint aki elkerülhetetlenül a vesztébe rohan, s ezt a szálat remekül zárja le Lucas egy apró drámával: Windu halála valahol a Köztársaság Jedi Rendjének bukása... ő az egyetlen nagy jedi, akit valamennyire jobban ismertünk az elöző részekből és látjuk meghalni. Én nem egy arrogáns ember halálának érzem ezt, hanem egy nagy emberét, akinek pont az a tragédiája, hogy bár látott előre dolgokat, de tehetetlen volt és már nem tudta megakadályozni.

 

Ez a bizonyos Anakin elhozása dolog is kisértetiesen hasonlit Yoda "legyen-e Klón-háború" dilemmájára. A prequel egyik ismérve szerintem, hogy a jók bármilyen döntést hozzanak csak a rossz irányba terelhetik a dolgokat.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is sajnáltam amikor meghalt, elég tragikus volt. Sajnos szemernyi esélye sem volt Palpi győzködését, még megingatni sem. Ott áll Anakin, válaszút előtt. Segítsen Windunak? A film addigi részét elnézve teljesen elképzelhetetlen....épp ezért baj, hogy ennyire gyanakvó volt vele. Pl. Luke ezért is lehetett hatalmas Jedi, mert még időben megértette a sötét oldal csapdáját. Anakin nem ilyen volt. De ez egy másik történet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én is úgy vélem, hogy Windu az ep1-2-ben olyan semilyen volt. Nem lehetett érezni a motivációit, hogy mi hajtja, mi a célja, csak úgy sodródott. És valóban, az ep3-ban már árral szemben úszik, már érezni a karaktert. Látni a célját, véleményt formál és szembe áll mindenkivel, aki inkább sodródik. Emiatt érzem viszont azt, hogy annyira szemben állt az árral, hogy már csak emiatt sem akarta magával vinni Anakint. Az ep2-ben ő mondja ki, hogy Anakin fogja megteremteni azt, és ennek a célnak rendelnek alá sok mindent. Küldetést adnak Anakinnak, holott a mestere erre még nem tartja készen. Anakin megszeg egy utasítást, erre Jedi lovaggá ütik. Szóval annyi mindent adtak oda a prófécia miatt, hogy szerintem Windu végül megunta. Állást foglalt, ami a prófécia megtagadásával járt. És innentől kezdve Anakin inkább kényszerű rossz, egy hibás eszköz, amire szükség van, de baromira nem helyesli a használatát, mert bármikor a képükbe robbanhat. Ám ott elkövet egy súlyos hibát, hogy nyíltan ezt sosem mondja ki. Mindig csak céloz rá. Obi-Wannak sem azt mondja, hogy bocs öreg, de nem hiszek benne, hanem azt, hogy "Igen, így szól a prófécia." közben meg a hangjából még egy süket is kiérzi a hitetlenséget. Szóval mintha nem merné nyíltan bevállalni a véleményét, talán mert azzal elismerné, hogy a Jedi Rend Anakin érkezése óta hibát hibára halmoz. De más is lehet az ok. Ellenben Anakinnak nyíltan kimutatja bizalmatlanságát, kertelés nélkül. Helyre utasítja, mikor a srác kifakad (megjegyzem, jogosan, és erre csak Obi-Wan volt hajlandó addig, akkor meg már ő sem, hiszen igyekezett egyenrangúként kezelni), tudtára adja Anakinnak, hogy még akkor sem bízik benne, amikor a srác azzal áll elé, amit már úgy is sejtettek. Szóval szerintem Windu Anakinnal szemben valóban nyílt volt, de a Renddel nem mert szembe állni. Ez motiválhatta a hangárban. Akkor ott övé volt a döntés, és mivel bizalmatlan volt Anakinnal szemben, és megrendült a hite a próféciában, ráadásul senki sem volt jelen, akik ellent mondhattak volna neki (ilyen max Yoda és Obi-Wan), így hátra hagyhatta Anakint, ami szerintem is hülye ötlet volt. Mert persze lehet, hogy a végeredmény nem változott volna, de érdemes lett volna megpróbálni, hátha mégis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó dolgokat írsz Dzséjt. Sokféleképpen lehet értelmezni a motivációit, de az kétségtelen tény, hogy a harmadik részre vált igazi karakterré Windu. Talán ő változott a legtöbbet a jedik közül (na és természetesen Obi-Wan).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, kijelenti, meg azt is, hogy nem bízik Anakinban, aztán annyiban is hagyja, és mikor Obi-Wan rákérdez, hogy Anakinnak kell egyensúlyt teremteni, már nem beszél nyíltan.

Talán, mert Tanácstagként elfogadja a Tanács döntését. Ahogy Yoda is közli az ep.1-ben hogy hiba kitanitani Anakint a végén, de aztán nem erölteti túl, mert elfogadja a többség döntését. Szerintem Windunál is valami hasonló a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Ody-val értek egyet Windu ügyben.

Nekem is szimpibb volt az 1-2-ben, de nem örültem, hogy meghal.

Windu itt már túl nagy górénak képzelte magát.

 

Szerintem Obi vagy Yoda egyáltalán nem kétszínűsködött volna hasonló helyzetben. Vagy szerinted a tapintat a kétszínüség szinonímája? Ők inkább tapintatosak lettek volna (és voltak is végig) Anakinnal.

Sőt szerintem Windu volt kétszínű, mert eddig nem mondta meg, hogy nem bízik benne.

Csak fúrta a háta mögött, néha beszólogatott neki, ahelyett, hogy felismerte volna, hogy egy hajóban eveznek, véleménykülönbégeik lehetnek, de nem szabad potyautasként kezelni. Windu ezt tette. Nem vette emberszámba, nem adott a véleményére és nem is kérte ki.

Abban egyetértek, hogy Windu sosem beszélt őszíntén Anakinnel, eddig a mondatig. Szerintem az már régen rossz, ha ez az első őszinte szóváltása, hogy hiszem, ha látom.

Ha Windu barátságosabb Anakinnel, befogadóbb, talán nem fajulnak eddig a dolgok.

 

Windu abban a helyzetben fejjel ment a falnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyrészt egyetértek, csak arra hivnám fel a figyelmet, hogy Windu a gépben is kerek-perec megmondja, hogy hiba összereszteni Anakint és Palpit vagyis a többiek elött is felmerte vállalni a különvéleményét.

De bebizonyosodott, hogy nem lett Windunak igaza, hisz Anakin teljesítette a feladatát.

Elhozta az infót amit kértek tőle, pont ahogy utasították.

Attól még, hogy labilis volt Anakin érzelmileg, Windunak nem lett ebben igaza.

 

Hogy Hibás összehozni kettejüket? Már régóta együtt voltak. És az igaz, hogy rossz hatással volt Anakinre, mégis jó döntést hozott itt még. Ennél jobb csak az lett volna, ha kettévágja a kancellár úrt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanmár: a teljes Tanács döntése volt, hogy Anakin ne legyen mester. Anakin is tudta, hogy egyikük se bizik meg benne, szoval ez tiszta sor volt. És hogy a valódi indokokat Obi-tól kellett megtudja a folyosón... ezt hivják kétszinüségnek. Ahogy az egész megbizatás egy kicseszés volt Anakinnal -amiben Windu nem volt benne, ő ellenezte- szoval ez is a többi tanácstag lelkén szárad.

 

"Szurd hátba egy régi jó barátodat" "Nem nevezünk ki mesterré de nem mondjuk a szemedbe miért"

 

Ha ez a tapintat egészen más elképzelésünk van ennek a szónak a jelentéséről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De bebizonyosodott, hogy nem lett Windunak igaza, hisz Anakin teljesítette a feladatát.

Elhozta az infót amit kértek tőle, pont ahogy utasították.

Attól még, hogy labilis volt Anakin érzelmileg, Windunak nem lett ebben igaza.

Hogyhogy nem lett igaza? Windu nem állitotta, hogy a fiú hazudik. A szitu túlságosan jelentőségteljes és fontos ahhoz, hogy rögtön készpénzként vegye az infót a labilis fiútól. De ez a mondat nem hinném, hogy ekkor már különösebben izgatja Anakint. Obi a leszállópályán egy csomót bratyizik vele és utána mégis azt mondja Padménak, hogy Obi és a tanács nem bizik bennem. Ezen a ponton már mondhat akárki akármit, ő már csak azt hiszi, amit akar... és ő a sith erőt akarja. A Tanácsterembe véve se azon filozik, hogy Windu mit hogyan mondott... ennek itt már nincs szerepe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én is úgy vélem, hogy Windu az ep1-2-ben olyan semilyen volt. Nem lehetett érezni a motivációit, hogy mi hajtja, mi a célja, csak úgy sodródott.

Én nem semmilyennek nevezném, hanem inkább megfontoltnak, ami nem mondható el róla a harmadik részben.

Mace azért csak sodródik, mert ugyan azt akarja, mint a többi Jedi. Ugyanaz az érdeke, mint a Jedi rendnek.

Nem azt mondom, hogy Windu rosszat, akar az ep3-ban, hanem azt, hogy rosszul akarja. Az ep12-ben pedig még jól megy neki.

 

Szerintem egész jó kis akció jelenetei voltak, akár Jango-val, akár Palpival. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hogy a valódi indokokat Obi-tól kellett megtudja a folyosón.

 

Ez valóban szemétség volt a tanácstól, láthatóan Obinak is lelkiismertefurdalása van az eljárás miatt.

 

De abban tökéletesen igaza van lokatellinek, hogy megtette amire kérték. Az pedig nem jó indok, hogy Windu nem értett egyet a tanáccsal. Ő is küldözgette Palpihoz. Pl. amikor Obi harcba szállt Grivivel. De szerintem akkor is csak azért küldte el, mert nem akart előtte beszélni Palpiról.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hogy a valódi indokokat Obi-tól kellett megtudja a folyosón... ezt hivják kétszinüségnek. Ahogy az egész megbizatás egy kicseszés volt Anakinnal -amiben Windu nem volt benne, ő ellenezte- szoval ez is a többi tanácstag lelkén szárad.

De Obi sem volt benne, szóval kétszínűnek lehet nevezni a többieket de őt nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.