Ugrás a kommentre

Mace Windu Jedi Master


jedi master yoda

Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...

Kicsit felráznám a topicot a véleményemmel.

 

Szóval, ha én Anakin helyében lettem volna, ha át kellett volna élnem azt, amit neki, nos akkor azt hiszem, hogy én is levágtam volna Windu kezét. Nem öltem volna le azt a sok padawant, de levágtam volna Windu kezét. Abban a helyzetben legalábbis. És ne feledjük. Anakin nem ölte meg a padawanokat, csak Vader. Vadert pedig befolyásolta a sötét oldal, meg Palpatine, nem volt beszámítható.

 

De hogy visszatérjünk Windura. Szerintem Windu azzal szúrta el a dolgot, hogy nem magyarázott meg semmit Anakinnek. Nem mondta el, hogy miért nem bízik benne, hogy miért kell a Jedi-templomba maradnia, hogy miért ellenségesek Palpatine-nal... innentől kezdve pedig elindította Anakint a lejtőn.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem így látom. Anakin jó volt. Vader gonosz. Anakin Jedi volt. Vader Sith. Vader megpróbálta elemészteni Anakint, aki jó volt. Vader nem volt kiválasztott, nem úgy Anakin.

Yoda szerint aki egyszer elindul a sötét oldal ösvényén, soha nem tud onnan visszajönni. Vader sem térhetett meg. Csak elpusztulhatott. Anakin pusztította el. Vader is megpróbálta elpusztítani Anakint: folyamatosan kínozta egészen Jedivé nevelése óta, de elpusztítani nem tudta - a kiválaszottat nem lehet elpusztítani - csak elnyomni. ÉS amikor Luke-ot megkínozta Palpatine az Anakinben feltörő szeretet erőt adott Anakin lényének, aki így el tudta puszítani Darth Vadert.

Anakin és Vader - egyetlen ember két arca. De semmiképp sem azonosak. Az egyikük jó, a másikuk gonosz.

 

Én így látom.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit felráznám a topicot a véleményemmel.

 

Szóval, ha én Anakin helyében lettem volna, ha át kellett volna élnem azt, amit neki, nos akkor azt hiszem, hogy én is levágtam volna Windu kezét. Nem öltem volna le azt a sok padawant, de levágtam volna Windu kezét. Abban a helyzetben legalábbis. És ne feledjük. Anakin nem ölte meg a padawanokat, csak Vader. Vadert pedig befolyásolta a sötét oldal, meg Palpatine, nem volt beszámítható.

 

De hogy visszatérjünk Windura. Szerintem Windu azzal szúrta el a dolgot, hogy nem magyarázott meg semmit Anakinnek. Nem mondta el, hogy miért nem bízik benne, hogy miért kell a Jedi-templomba maradnia, hogy miért ellenségesek Palpatine-nal... innentől kezdve pedig elindította Anakint a lejtőn.  

 

Donát.

 

 

Ezzel egyetértek.Ha normálisan beszél vele, akkor nincs átállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértesz, Obi1, én nem azt mondom, hogyha Windu a szenátusba indulás előtt kiigazítja Anakint, akkor megoldódott volna a dolog, hanem azt, hogyha Windu az egész film alatt, az elejétől kezdve, elmagyarázta volna a lépéseik lényegét Anakinnek, úgyhogy azt ő is el tudja fogadni,akkor megmenthette volna a Jedi-rendet. És ehhez nem kellett volna őt szeretni, csak rendes elmagyarázni, hogy az adott döntést mi indokolja.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem így látom. Anakin jó volt. Vader gonosz. Anakin Jedi volt. Vader Sith. Vader megpróbálta elemészteni Anakint, aki jó volt. Vader nem volt kiválasztott, nem úgy Anakin.

 

Az SW arról szól, hogyan emelkedik fel egy hős, majd bukik el, és nem egy ketté hasadt személyiségről. Olyan nincs, hogy Vader ilyen és ilyen, mig Anakin bezzeg ilyen... ez egy komplex személyiség, mint bárki közülünk és idővel változik.

A Vader az csak egy szó, ahogy nevezik, de Anakin nem azért változik meg, mert új nevet kapott!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ugy nevezzük, mert praktikus, de attól még nem két személyiségről van szó, akiket kategorikusan ellehet választani. Névtől függetlenül egyetlen hős felemelkedése és pokoljárása az SW (az én értelmezésemben), és ez jól fel van vezetve, hisz Anakinban az agresszióra való hajlam vagy éppen a becsvágy már az ep.2-ben megmutatkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan sem más személyiség, mégis Bennek nevezem öreg korára.

Darth Sidious és Palpatine sem két külön személy, mégis külön nevezem őket.

Darth Tyranus és Dooku sem külön személyiségek, mégis nevezem őt ígyis, úgyis.

Sőt, Leia sem lett tudathasadásos, amikor egy időre Boussh lett a neve és fejvadásznak állt.

Anakin Skywalker=Darth Vader. Már csak azért sem lehet őket két részre venni, mert nincs meghúzott határvonal, amitől kezdve feltétlenül gonosz, és ahhonét feltétlenül jó. Nem tudathasadásos, csak szimplán gonosszá vállt, majd újra jóvá. Mert ezek szerint Palpatine is jó, hiszen a demokrácia elkötelezett harcosa, míg Darth Sidious a zsarnokságé. Dooku idealista elvekért harcolt, míg Darth Tyranus hatalomért. Akkor ők is tudathasadt személyek, egy testben két lélek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban úgy gondoltam, hogy Windu sok hibát követett el az EPIII-ban. Hétvégén a mozizás előtt beszélgettünk erről Tureggával, és majdnem meggyőzött, hogy Windu teljesen jó döntéseket hozott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Érdekes, mennyire másként látod :)

 

Nos nézzük: Leia és Sidious kapásból kilőhető, mert ők csupán szerepet játszanak, nem változnak meg azzal, hogy más nevet vesznek fel.

 

Ben Kenbit is megtudom magyarázni elvégre ő nem azért kapott új nevet, mert áttért a másik oldalra, hanem mert el kellett bújdosnia, tehát semmilyen pszichés változás nem állt mögött.

 

A Dooku-Tyranus dologgal azonban, be kell valljam, megfogtál, mert bizony nálam Dooku valóban egyenlő Tyranusszal, pedig ha konzekvens akarnék lenni, azt kellene mondanom,hogy Dooku alapjában jó volt, csak mindvégig tartalmazta a Tyranusra jellemző vonásokat, mindvégig ott volt benne a csíra, a mag, amit Palpatine/Sidious észre vett benne.

Talán ahhoz tudnám hasonlítani, amikor arról beszélsz, hogy van egy jó éned meg egy rosszabbik éned. A Jó éned tartalmazza a jó tulajdonságaidat, a rossz éned pedig a rosszakat. És hol az egyikük kerül felszínre, hol a másikuk. Skywalkernél ez annyiban más, hogy a jó ént Anakinnek, a rosszat Vadernek hívják, és nála - mivel mindkét én elképesztő erővel van megáldva - egy-egy én elnyomásához sokkal több kell, mint neked, vagy nekem.

 

Nem tudom, hogy ez így elfogadható válasz-e, de majd úgy is kifogásolod, amivel nem értesz egyet :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután Turegga előkészítette a dolgot, más szemmel néztem a filmet és én se vittem volna magammal Anakint. Windunak igaza volt, zavarodottság volt benne és beszámíthatatlan volt. Abban a pillanatban, amikor levágni készült Palpatint, az egyfajta megoldás lett volna. Ha sikerül. Más kérdés, hogy utána lehet, hogy tényleg kitört volna egy polgárháború a Sidious jósolta volt. (Vagy egyből beleáll Ani kardja.)

 

Aztán majd Ody is elmondja...

 

Olyan értelemben hozott jó döntéseket, hogy az adott pillanatban az tűnt a legcélravezetőbbnek, ha azt nézzük hogy a Sith elpusztítása a cél.

Windu jobban bízott Anakinban, mint ahogy Anakinban meg lehetett bízni.

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lényegében szisz leírta a lényeget. :lol:

 

Én azon a véleményen voltam, hogy Windu hibázott akkor, amikor Anakint nem vitte magával a kancellárhoz. Turegga szerint viszont jól döntött, mert egy zavarodott, és lelkileg instabil Jedire nem volt szüksége ott. Egyszerűen lelkileg nem volt elég érett ahhoz, hogy ott legyen, és ezt Windu tudta.

 

Persze az más kérdés, hogy Anakin ezt az egészet tesztnek szánta, és joggal hihette azt, hogy a háta mögött meg akarják ölni a jó haverját. Áhhhh nehéz kérdés ez. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu jól látta Anakint, mint Jedit. De nem látott át Sidious tervén és Anakinon sem. Arra álmában sem gondolt, hogy Anakinban nemhogy lappang a sötét oldal, hanem már a védelmére is kel egy Sith-nek. Ez olyan mintha alapjaiban nem értené a Jedi-rend céljait.

Ott hibázott Windu, hogy alábecsülte Sidioust, túlságosan nyílt lapokkal játszott Sidious ellen ez nem jön be. Az gond, hogy egyedül Anakinban lett volna akkora erő, hogy legyőzze Sidit és ő mellé állt. Lelkileg labilis volt és hiába van egy tonna elemem, ha nem tudom hova rakjam. Az erőd, amit nem tudsz irányítani olyan akár egy elszabadult slag.

Akkor cseszte el a rend, amikor Anakint kémnek használták. Hogy született ez a döntés? Obi ellene volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is a Jedi rend ott cseszte el, mikor nem a saját eszközeikkel küzdöttek, a sötétség ellen, hanem sötét eszközökkel. Mondhatni a sötétség sötétséget szül. Vagy a félelem a sötét oldal kapuja, és a Jedik, féltek a túl sok sötétségtől.

Kémkedni, titkolózni, klikkesedni, terveket szövögetni a békés hatalom átvétel miatt, nem a leg világosabb dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, Lokatelli. Ebben maximálisan igazad van. Ugyanúgy, ahogy Yoda sem vehette fel a harcot Darth Sidiousszal, hiszen a harc már maga győzelem volt a Sith-nek, úgy a Jedik sem vehették fel a harcot sötét eszközökkel a Sith-ek ellen.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de miért volt volt Anakin zavarodott?Mert Windu és kedves rendtársai nem bíztak benne.Fogalma sem volt hogy már mit csináljon.Padmét mentse?Maradjon a tanácsteremben?A Jedi Tanács nem bízott benne..Windu jobban járt így?Nem.Szerintem rettenetes rossz döntést hozott amikor nem mondott el semmit Anakinnak.Mondjuk Anakin is beszélhetett volna az álmairól és Padméról.Senki nem bízott a másikban.Az eredmény a Birodalom lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, a bizalmatlanság szüli a halált, (mint a Keresztapában).

Ha megbízott volna Windu Anakinban, és a többiek is, annnak ellenére hogy nem lehetett megbízni benne, az bizalmat szült volna visszafele is. Csakhogy Anakin igen becsvágyó volt és Windu meg feltételhez kötötte a bizalmat, aztán Anakin is.

Előbb bizonyíts aztán megbízom benned.

Windu nem kínált semmit Anakinnak, a bizalmán kívül, amit Palpi részéről feltétel nélkül élvezett. Itt van a kutya elásva.

Hogy hol kezdődött a bizalmatlanság? Amikor a kis Anakin először állt a Jedi tanács előtt. Windu volt aki a legjobban bízott benne, Qui-gon halála után, a 2. részben. Azt a jelenetet ugyan a kivágott jelenetek közt láthattuk viszont, azért mégis Windu mondata lett az AOTC könyv mottója. Valami történt vele a két rész között. Talán pont Anakin vívta ki magának a bizalmatlanságot, ám ebből az is következik, hogy a Jedi rend túl merev volt és "diktatórikus", és Anakin sodródása erre hívja fel a figyelmet, ez az amit a Windunak és mindenki másnak tanulni kellett.

Vagy ne adjanak neki lehetőséget, ha nem bíznak benne, vagy bízzanak benne. De ne próbáljanak megbízni benne és legfőképp ne használják ki se őt se Palpi játszmáit, mert az nem a Jedik asztala. Amikor Windu kiteríti a lapjait akkor már késő. A bizalmatlanság magvát a Jedik is elhintik benne, Paldious meg táplálja. Döbbenet módon lejön ez a színházas jelentben.

Windu meg alapból használja a sötétséget, hisz lila a kardja :evil: .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.