Ugrás a kommentre

Mace Windu Jedi Master


jedi master yoda

Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...

Egy érdekes dolgot emelnék ki az EpIII-ból. Eddig még senkiről sem hallottam, aki megjegyezte volna, de szerintem érdekességként elmegy: A Jedi-tanácsban, amikor Anakin kirohan, akkor azt mondja Windu:

 

"Take a seat young Skywalker" Na már most ez arra a válasz, hogy hogy lehet mester. Ha hallás után értelmezzük a dolgokat, erre is kilyukadhatunk:

 

"Take a Sith, young Skywalker" = "Fogj el egy Sith-et" = Teljesítsd be a sorsodat, és mester lehetsz... csak nekem jutnak eszembe ilyen hülyeségek? :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Nem én vagyok az egyetlen. Haverom trailerben két dolgot is félrehallott:

 

Az egyik, hogy I need your help son... I'm appointing you to be my personal representative to the Jedi Counsil"

 

Na ezt sikeresen félrehallotta: "I need your handsome" :) (=Szükségem van a sármodra)

 

ÉS a másik, kisebb kaliberű:

 

"-The counsil wants you to report on all the Chancellors dealing!

-That's treason!"

 

Utóbbi mondatot úgy értelmezte: What's the reason?(=Milyen okból?)

 

A válasz:

 

"We are at war Anakin". :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Take a Sith, young Skywalker" = "Fogj el egy Sith-et" = Teljesítsd be a sorsodat, és mester lehetsz... csak nekem jutnak eszembe ilyen hülyeségek? :)

 

Donát.

 

 

Vader Ep6: There is no corn flakes! (nyelvtanilag picit zűr de azért érthető)

 

 

Ja meg egy freudi elszólás Ep5ből: Obi-Wan never tolt you what happened to your mother...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Sokadik nézésre azt kell mondjam, Windu vastagon benne van a Jedi rend bukásában!

 

Sajnos pont ő maradt a Coruscanton anakinnal, pedig totál nem bízott meg benne. A szenátus élére állásáról szóló szövege pedig egyértelműsítette bennem, hogy valami nem stimmel nála. Lehet, hogy a háborúban megízlelte milyen a hatalom, és ez rosszul hatott rá?

Amit pedig Anakinnal művelt, az a kudarc magas iskolája. Ugye a fiút eleve azért vették be a tanácsba, és rakták Palpi mellé, hogy kémkedjen. A srác amint megtudja, hogy az öreg a fő jampec, rohan jelenteni Windunak. Ezzel totálisan végrehajtja amit kértek tőle. Erre Windu mit tesz? "Maradj itt, és ha igaz, akkor megbízok benned" :D Ekkora hibát....de ez több volt annál. Anakin jogosan gondolhatta, hogy ki akarják nyírni Palpit, és ezért zárják ki az akcióból. Sajnos azt kell mondjam, a Jedik tanácsába is befészkelte magát a hülyeség.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én erre már elég rég gondoltam, mármint, hogy a Jedi Tanácsban jelen van a hülyeség. És a hülyeség egyik fő képviselője tényleg Windu mester. Windu a rossz döntések netovábbja, ha birodalmi tiszt lenne, Vader már rég megfojtotta volna. Persze Vader így is lekezelte... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De erről régebben beszélgettünk, és megegyeztünk abban, hogy ott nem volt jó döntés! Windu nem vihette magával Anakint, mert a fiú nem hagyta volna, hogy véget vessen Palpatine hatalmának.

 

Az meg, hogy Windu úgy beszélt, ahogy... nyílván elege volt már a háborúskodásból, és tudta, hogy magától nem fog lemondani Palpatine.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De éppen ez az, hogy felülvizsgáltam az álláspontomat, és sztem nagyon nagy hiba volt, hogy nem vitte magával Anakint! Gondolj bele, mit lát a fiú, amikor éppen belép? Windu épp le akarja vágni a kancellárt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpiék azért mentek oda, hogy leszámoljanak a Sith-tel. Anakinnek szüksége volt viszont Palpatine-ra Padmé miatt, ezért ezt nem hagyta volna. Továbbá. Azt se tudja, hogy kik a "jók", a Jedik, vagy a Sithek, és ezt Mace remekül érezte. Ha elment volna velük, Palpatine ugyanígy átállította volna a fiút a saját oldalára, mint így, csak így még a 4 Jedi ellen fordult volna Anakin, nem kizárólag Windu ellen.

 

Száz szónak is egy a vége: a fiú labilis volt, és ezért nem vitte magával Windu.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha ennyire labilisnak érezte, és ennyire nem bízott benne, akkor miért nem őriztette Anakint? Csak úgy sutyiban, négy-öt jól képzett Jedi, vagy klón, akik meggátolják a távozását. Esetleg letiltják a hozzáférését a járműparkhoz.

Aztán, Windu miért nem riasztotta Yodát? Miért csak három Jedi vitt magával?

És aztán, ha labilisnak találta Anakint, miért bízott rá olyan fontos feladatot, hogy kémkedjen? Egy olyan embert nem küldök az ellenséghez, akiről tudom, hogy nem biztos, hogy engem választana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor átverték! Egyébként Windu nem tudhatta mi dúl Anakinban, csak érzett valamit. Egyébként pont azt, ami amiatt alakult ki benne, mert eleve átverték ezzel a kémkedés dologgal. Nem tudta kiben bízon. Ne szépítsük, felhasználták. Windu, ha őszintének akart volna tünni Anakin előtt, akkor magával viszi.

 

Erre elküldte, mint egy csicskást. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha elvitte volna magával, ellene fordult volna, érezte a vívódást Anakinben, ezért nem tehetett mást. Hogy miért nem őriztette? Mert úgy gondolta, hogy elég lesz neki annyi, hogy maradjon itt, és a probléma már meg is van oldva.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes dolgokat mondtok.

 

Szerintem Windu nem volt hatalom vágyó nem azért akart a Szenátus élére állni(ha Palpi nem mond le ez fontos), mert a háborúban megtetszett neki a hatalom. Milyen hatalma lehetett a háborúban? Csak annyi, hogy egy-két zászlóaljnyi klónnak parancsolhat, különben ugyanakkora volt a hatásköre, mint korábban.

Az nagy taktikai hiba volt Palpi leváltása ügyében, hogy Windu úgy kezelte, az ügyet, hogy legjobb védekezés a támadás. Ez rossz, nem Jedi út! Mondja is, hogy támadást érez a Jedik ellen, erre mit csinál, nem várja meg, míg kiugrik a nyuszi a bokorból, hanem bemegy mellé, ahellyett, hogy felkészült volna, hogy mit lép ezután Palpi. Ez érdekes kérdés, hogy Palpi mit lépett volna, a szenátus előtt, ha a hír, hogy vége a háborúnak. (Könyvben az van, hogy követeli a szakadárok felelősségre vonását és kivégzését ezzel indokolja Winduéknak, hogy nem mond le.) Mindenesetre a Szenátusnak ezek után fel kéne készülnie új főkancellár választására.

 

Abban Ody-val értek egyet, hogy a legnagyobb hiba, amit tehetett az volt, hogy Anakin szemébe mondta: Ha igazat mondassz, elnyerted a bizalmamat!

Ez kapitális hiba, mert szemébe mondja, hogy eddig utálta vagy legalábbis nem bízott benne, és jogossá válhattak Anakin azok érzelmei, hogy féltékeny rá stb.

 

Ha magával viszi Anakint Palpi nem élhetett volna azzal a taktikával, hogy nekiront a Jediknek. De más koreográfiűval ugyanaz lett volna az eredmény, hogy Anakin mellé áll. De nehezebb dolga lett volna, mint ami volt. Hisz Anakinban ott benne volt, hogy nem hittek neki, plusz olyan helyzetban találta Windut és Palpit amit Palpi megjósolt. Ez egyszerre nagy előny Palpinak, ha Windu magával viszi Anakint ez nincs, ezt még elő kellett volna színészkednie valamilyen közjátékok következtében.

 

Ha elvitte volna magával, ellene fordult volna, érezte a vívódást Anakinben, ezért nem tehetett mást. Hogy miért nem őriztette? Mert úgy gondolta, hogy elég lesz neki annyi, hogy maradjon itt, és a probléma már meg is van oldva.

 

A hozzászólásod második felével az első felét hazudtolod meg, illetve szerintem nem magyarázza meg. Mert ha valóban akkora vívódást érez Windu, akkor miért biztos benne, hogy Anakin betart egy ilyen utasítást egy ilyen helyzetben. Ennél ő már sokkal egyértelműbb utasításokat is megszegett, kevésbe vívódásos szituban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a rész attól is nagyszerű, hogy igazából mindenkit meg lehet érteni, mit miért tesz úgy, ahogy. Ugyanakkor persze objektív nézve Windu hibát követett el. A zavarodottság, amiről beszélt Anakin felől, igazából benne is megvolt.

A helyes döntés az lett volna, ha azt mondja Anakinnak, hogy: "akkor most elkísérünk a sith-hez, de neked kell elhozni az egyensúlyt az Erőben. Ne engedj a sötét oldalnak. Te vagy a kiválasztott, bízunk benned."

Ez így most elég furcsán hangzik, mivel már rég nem hitt a próféciában, se Anakinban. Éppen ezért meg tudom érteni Windu döntését, csak hát ez attól még így is rossz volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Lada. És azért ne feledjük, hogy Anakin a főkancellárban is csalódott, hisz ezért akarta átadni a Jedi tanácsnak. Elég megnézni a tekintetét. Tehát lényegében megtette azt, amire kérték. Windu pedig annyira irtózott a gondolattól, hogy összehozzák őket, de amikor épp azt bizonyítja Anakin a jelentésével, hogy hiba volt kételkedni benne, akkor sem akarja őt bevonni. Lekezelő vele. De komolyan, mit hitt? Hogy Anakin hazudik neki ilyen fontos kérdésben? Nem értem... Persze ettől még kedvelem Windut, de itt szerintem nagyot hibázott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hitte hogy Anakin szerepe ennyi volt, és most jöhet a Nagy Kopasz Arc és legyalulja a piszlicsáré kis főkancellárt, Anakin meg jólnevelt padawan módra a Tanács termében fog pasziánszozni.

 

Hűha, arról volt már szó, hogy amikor Anakint otthagyják a hangárban akkor a szó legátvitteb értelmében egyedül marad? Ja meg szó szerint is... Obi elment Grivit ölni, a főkanci 10 éven át átejtette, a Tanácsnak úgy tagja hogy nem tagja, még Palpiból is ki akarják hagyni... ráadásul épp megt készülnek ölni az egyetlen személyt aki megakadályozhatná Padmé halálát, tehát Padmé elvesztése is kinéz egyre jobban. Úgyhogy egyedül marad

 

Bocs, ez nagyon off volt:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha elvitte volna magával, ellene fordult volna, érezte a vívódást Anakinben, ezért nem tehetett mást. Hogy miért nem őriztette? Mert úgy gondolta, hogy elég lesz neki annyi, hogy maradjon itt, és a probléma már meg is van oldva.

 

 

Donát

Úgy-úgy... egyébként Windu mondatában nincs semmi újszerű. Anakin már ezelött is tényként kezeli, hogy a Tanács nem bizik benne, és erre végülis minden oka megvan hisz nem véletlen, hogy csak úgy vették be a Tanácsba, hogy nem adtak mellé mesteri cimet (Obi-Wan még az okot is elmondja a folyosón: azért nem biznak benne, mert túl közel került a kancellárhoz). Windu itt azt mondja: oké eddig nem biztunk/biztam meg benned maximálisan, de ezzel a tetteddel elnyerted a bizalmamat. Egyenes beszéd. Yoda vagy bárki más a tanácsban például sokkal távolságtartobb annál, hogy ilyesmit mondjanak. Ők inkább kétszinüsködnek és ahelyett, hogy a szemébe mondanák a véleményüket, csak húzzák a szájukat. Ezért is tetszik, amikor Anakin hisztijénél Windu az egyetlen, aki végre fel mer szólalni és ráparancsol Anakinra, hogy csüccsenjen a helyére.

 

Hogy miért nem védeti Anakin-t, ha annyira fél a fiúban lévő kétségektől? "The dark side clouds everything..." Nyilván ha csak sejtené, mi van készülőben akkor bezárná a fiút a pincébe vagy levágná a nyakát, de most itt pont arról van szó, hogy Windu reménykedik benne, hogy a fiú akár vissza is találhat a jó útra, csak a helyén kell maradnia. Ő még nyilván nem sejti, hogy Anakinnak igy is ugy is reszeltek, akár csak a jedi rendnek. De Windu ebben nem egyedi eset... pont úgy nem látja előre a dolgokat, ahogy senki más a Rendben. És, ahogy Donát is mondta: ezen a ponton már nincs jó választás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azt se feledjük: Windu nem tud Padméról, meg a haláldologról, nem tudja, hogy Anakinnek szüksége van a Sith-re,csak annyit érez, hogy Anakin közel áll Palpatine-hoz. Úgy gondolja, hogy Anakin csak azért akar velük menni, mert Jedi és az igazságot szolgálja, (csak hát félti, hiszen tudja jól, hogy Palpatine telebeszélte a fiú fejét), s nem azért, mert szüksége van a Sith-re, és fél, hogy megölik Winduék...

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.