Ugrás a kommentre

Mace Windu Jedi Master


jedi master yoda

Ajánlott hozzászólás

Rosszabb, mint a legtöbb Jedi? Nem.

Márpedig de, rosszabb, sokkal rosszabb, mert a legtöbb Jedivel ellentétben neki rálátása és ráhatása volt a történtekre, és ennek fényében arrogáns viselkedése és helytelen döntései minden téren rosszabbá teszik. Hozzá csak Obi-Wan és Yoda mérhető, de még ők sem érhetnek fel hozzá, hiszen ők nem úgy mentek bele Anakin használatába, hogy közben meg a Tanácson kívül a bajszuk alatt morogtak. Sőt, Obi-Wan kifejezetten bízott benne.

 

Az előbb elfelejtettem, de Windu bűnlajstromára azt is felvehetjük, hogy bár tudta, hogy Anakin valamit titkol, meg sem kísérelte ennek a titoknak a kiderítését. Ennek tudatában küldte Anakint az oroszlán barlangjába. Pedig ez sem lett volna egy utolsó, mielőtt rizikós feladatot bíznak rá. Őszintén szólva, Winduról süt, hogy cseszik rá, hogy mi lesz Anakinnal. Csak végezze el a dolgát, ha közben testileg vagy lelkileg beledöglik, annyi baj legyen. Vicces, hogy kétségei mellett képes volt egy ilyen érzelmileg megterhelő feladatot bízni egy érzelmileg amúgy is labilis emberre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel és Odyval értek egyet. A filmben amikor itt tartok én is húzom a szájam ekkora marhaság láttán. Nem vinni magammal a legjobb harcos Jedit, aki megölte Dookut. Semmi oka nem volt ahhoz hogy ne bízzon Anakinban. Anakinnak viszont volt hogy a Jedikben ne. A másik óriási marhasága hogy azonnal indult a 3 tanácstaggal. Fel kellett volna vennie a kapcsolatot Yodával és Kenobival akik megmondták volna a helyes lépést .Pl Yoda ,Anakin ,Obi-Wan és Mace mehetett volna letartóztatni az öreget. Kenobi hatott volna a fiúra ,Yoda vagy legyőzi Sidioust, vagy Skywalker is segít neki és tényleg beköszönt az áldott béke. Ennyi lett volna.

A harmadik tévedése ott volt mikor Anakin beront az irodába ő kivont karddal Palpi felett. Majd nem kérdezi meg hogy miért nem lehet megölni az öreget. Nem látja hogy a fiúban mi fortyog egyből le akart sújtani a Sith-re. Ha megkérdi akkor lehet hogy Anakin elárulja az asszonyt és akkor ott megbeszélhetik hogy Sidi hazudik és kinyírhatják.

Egyszóval Windu az EP 3-ban úgy viselkedik mint egy 2 napja a Jedi Rendbe belépett padawan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen be kellett volna iktatni a 65-ös parancsot, és akkor hiába mészárolja le Winduékat, hatalomhoz akkor se juthatott volna. Csakhát Windu azt hitte, hogy négy jedi mester csak elég lesz már egy öreg politikus ellen. Szerintem végig arra játszottak hogy a sith nagyúr majd megadja magát a túlerőt látva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel és Odyval értek egyet.

Ezt valahogy mindjárt gondoltam. :)

 

Na de iróniát félretéve, mennyivel lett volna jobb az, ha Mace magával viszi Skysrácot? Lentebb leírtam, minek a bekövetkezése valószínű. Hiába remek képességű lovag, attól még veszélyes lett volna Palpatine letartóztatásánál. Ha ott van, Palpatine nem hal meg, míg a Jedik igen. Windu nem kockáztathatott... rizikós. Így, hogy nem vitte magával, még megvolt rá a reális esély, hogy feldarabolja Palpatine-t, ahogy azt érdemelte volna.

 

Persze nem szeretném különösebben védeni Windut, mert mint írtam: nem kedvencem... mégis, kicsit furcsának érzem ezeket az érveket a tekintetben, hogy miért "fa**fej". Én leírtam, hogy stílusilag nem nyerő nálam a bácsi (nem úgy Kenobi vagy Plo - csak hogy ne egy nyilvánvaló TCW-s példát írjak), de az, hogy nem vitte magával Anakint. Helyes döntés volt. Persze nem egy durcás srác szemével nézve, hanem attól függetlenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek abban, hogy Mace Windu nem reagált helyesen a helyzetre, és nagyjából azzal is, hogy s*ggfej volt, de mégis, én is kicsit messzebbről, a Jedik összességének szemszögéből közelíteném a témát.

Adott volt egy válsághelyzet és már csak ő maradt Coruscant-on, hogy bármit csináljon, döntsön a Rend nevében és cselekedjen a Rend érdekében. Na de hogy alakulhatott ki olyan helyzet, hogy a háború ezen szakaszában, amikor minden cselekedet fordulópontot is jelenthet a kimenetel szempontjából, nincsenek világos útmutatások a Tanács részéről úgy általában, hogy mi legyen a Kiválasztottal, ha sorsdöntő lépést kell megtenni? Sidious-t keresték már mióta, és nem volt tervük arra, hogy vonják be a Kiválasztottat, mi legyen a szerepe, ha kiderül a Sith Nagyúr kiléte? Persze, Palpatine-ra nem számítottak, így arra sem, hogy ez különösen érzékeny pont lesz a Kiválasztott viselkedésében, de ettől függetlenül nagyon úgy tűnt, hogy nincs vele kapcsolatban semmilyen terv. Yoda hitt benne, hogy Anakin a kiválasztott, de még ő sem gondolt arra, amikor elment a vukikhoz, hogy nincsen protokoll arra, hogy mi legyen a felállás, ha közben Sidious felfedi magát.

 

Ezzel magam is csak arra akartam rávilágítani, hogy Windu helytelen viselkedése nem kizárólag saját önfejűségének és szűk látókörűségének a következménye, hanem része annak az általános hibának, amit a Jedik Anakinnal kapcsolatban vétettek. Kimondták, hogy valószinűleg ő a kiválasztott, de nem foglalkoztak vele különösebben, sem a tanítása alatt, sem arra vonatkozóan, hogy mi legyen a szerepe, ha eljön a döntő pillanat.

Bár azt aligha hiszem, hogy ha lett volna bármilyen terv erre, abban az szerepelt volna, hogy maradjon távol a Sith Nagyúrtól...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rendben van, de valami koncepciónak csak kellett volna lennie vele kapcsolatban. Nagyon úgy tűnik, hogy csak problémaként élték meg, és a képességeit nem is akarták nagyon kihasználni, a kémkedésnél is csak a kapcsolatait használták ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt valahogy mindjárt gondoltam. :)

 

Na de iróniát félretéve, mennyivel lett volna jobb az, ha Mace magával viszi Skysrácot? Lentebb leírtam, minek a bekövetkezése valószínű. Hiába remek képességű lovag, attól még veszélyes lett volna Palpatine letartóztatásánál. Ha ott van, Palpatine nem hal meg, míg a Jedik igen. Windu nem kockáztathatott... rizikós. Így, hogy nem vitte magával, még megvolt rá a reális esély, hogy feldarabolja Palpatine-t, ahogy azt érdemelte volna.

 

Persze nem szeretném különösebben védeni Windut, mert mint írtam: nem kedvencem... mégis, kicsit furcsának érzem ezeket az érveket a tekintetben, hogy miért "fa**fej". Én leírtam, hogy stílusilag nem nyerő nálam a bácsi (nem úgy Kenobi vagy Plo - csak hogy ne egy nyilvánvaló TCW-s példát írjak), de az, hogy nem vitte magával Anakint. Helyes döntés volt. Persze nem egy durcás srác szemével nézve, hanem attól függetlenül.

 

Csakhogy Windunak fogalma sem lehetett róla hogy mit fog csinálni Palpatine-nál Anakin. Persze csinálhatott volna marhaságot is aláírom de ez nem biztos. Az meg hogy a haverja volt nem sokat jelent, hisz épp most árulta el hogy Palpatine a Sith Nagyúr. Tehát beárulta a nagy jótevőjét azaz hűséges Jedi.

 

Amúgy sw-ben 98 %-ban egyetértünk Odyval már régóta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu tudta, hogy Anakin és a kancellár közel állnak egymáshoz, és azt is sejthette, hogy az öreg befolyásolja valamivel a srácot (révén Sith Nagyúr). Semmivel nem lett volna rizikómentesebb őt is odavinni, mint nélküle menni.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor meg nem mindegy, ha már ott van? Ha egyik verzió sem rizikósabb, akkor inkább már legyen szem előtt, ahol egyrészt, kontrollálható, másrészt, talán hasznossá válik. Bár Windu amilyen töketlen volt, a kontrollálás valószínűleg elmaradt volna, hiszen nagyjából minden pillanatban tojt a kölyökre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tippem szerint, Windu sejthette, hogy Anakint eteti az öreg valamivel (nem ekkor kezdte el dróton rángatni), így nem fogja hagyni meghalni, akár Sith, akár nem. Ebből a szempontból kockázatos lett volna magával vinni. Így, hogy a terembe küldte, reális esélye volt arra, hogy meg tudja ölni Palpatine-t, ha az ellenállást tanúsít, vagy rájuk támad, ahogy az történt.

 

Windu ebből a helyzetből már nem jöhetett ki jól. Persze ez nem mentesíti őt az elvakultsága alól, de a többi Jedit sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őőőő.... Kis ellentmondás. Beküldeni a sarokba egy mindig a saját feje után menő, agresszív, a szeretteiért mindent megtevő gyereket egyetlen dologra ad reális esélyt: hogy nem azt teszi, amit mondanak neki. Legfeljebb, ha rázárják az ajtót és elveszik a fénykardját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
  • 2 évvel később...

Olyan volt, amilyen, de az adott körülmények között jobb, hogy nem vitte magával Anakint Palpihoz. Ez volt az egyik legnormálisabb döntése a Saga során.

Ellenkező esetben Palpi kénytelen lett volna máshogy előadni magát.

Nehezebb lett volna beadni, hogy Windu az életére tört.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát Windu ezt nem láthatta előre... Amit ő látott és érzett, az egy feldúlt Anakin volt, aki bizonytalan volt Palpatine sorsát illetően még úgy is, hogy ő maga hozta a hírt, hogy Palpi Sith.

 

Nem elvinni Anakint az egyetlen értelmes döntés volt ott. Közölni vele viszont hogy HA ez igaz AKKOR elnyeri a bizalmát - hát ez ritka nagy s*ggfejség volt, még Windu mércéjével mérve is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan volt, amilyen, de az adott körülmények között jobb, hogy nem vitte magával Anakint Palpihoz. Ez volt az egyik legnormálisabb döntése a Saga során.

Az egyik leghülyébb döntése volt. Csak egy érvet mondj, hogy miért volt ez jó döntés. Persze azután, hogy ők rakták Anakint Palpatine mellé kémkedni. Windu nem sokkal ezután még maga mondja, hogy nem bízik a fiúban. Erre mi történik? Anakin rohan Winduhoz jelenteni, hogy Palpi sith. Mi ez, ha nem annak a jele, hogy Anakinban meg kell bízni. Erre ő nem hisz neki. :D Még annak ellenére se, hogy ők is sejtették. :lol: Addig várjon a tanácsteremeben, amíg ők eldöntik igaz-e a jelentés. :lol2: Most komolyan...normális? Arrogáns f*szkalap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az már nem Windu hibája, hogy Anakin képtelen a s*ggén ülni, bár ha jobban figyel a fiúra, ezt előre láthatta volna. Alighanem őrizet alá kellett volna vonni Anakint, amíg az ügynek vége, na de ki tartóztathatta volna fel a kiválasztottat?

Anakin itt olyan volt, mint egy csapat szupersztárja, aki azonban el akar igazolni. Az edzők ilyen esetekben nem játszatják a játékost, bármennyire fontos is lenne a csapat számára, mert fejben nincs ott. Na most itt annyiban bonyolódik a Sith-u (bocsi :D), hogy Anakin lényegében az ellenfélhez akar "igazolni". Tartom, hogy Windu magával nem vihette. A felügyelet nélkül hagyás sem volt jó ötlet, de szerintem nem akarta őrizet alá vonni, mikor épp fontos lépést tett a Jedik felé azzal, hogy felfedte Palpi titkát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közölni vele viszont hogy HA ez igaz AKKOR elnyeri a bizalmát - hát ez ritka nagy s*ggfejség volt, még Windu mércéjével mérve is...

Valóban, a közlés ritka nagy h*lyeség volt.

 

Anakin utána való tettei meg aztán nem Winduékon múlt már...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az már nem Windu hibája, hogy Anakin képtelen a s*ggén ülni, bár ha jobban figyel a fiúra, ezt előre láthatta volna. Alighanem őrizet alá kellett volna vonni Anakint, amíg az ügynek vége, na de ki tartóztathatta volna fel a kiválasztottat?

Anakin itt olyan volt, mint egy csapat szupersztárja, aki azonban el akar igazolni. Az edzők ilyen esetekben nem játszatják a játékost, bármennyire fontos is lenne a csapat számára, mert fejben nincs ott. Na most itt annyiban bonyolódik a Sith-u (bocsi :D), hogy Anakin lényegében az ellenfélhez akar "igazolni". Tartom, hogy Windu magával nem vihette. A felügyelet nélkül hagyás sem volt jó ötlet, de szerintem nem akarta őrizet alá vonni, mikor épp fontos lépést tett a Jedik felé azzal, hogy felfedte Palpi titkát.

De ha annyira át akart igazolni akkor miért nem tette ott helyben? Miért jelentett Windu -nak? Egyáltalán nem volt biztos a dolgában. Kíváncsi volt mi a cél: Palpi letartóztatása vagy megölése. Az utóbbit nem engedhette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.