Ugrás a kommentre

Mace Windu Jedi Master


jedi master yoda

Ajánlott hozzászólás

A szitu túlságosan jelentőségteljes és fontos ahhoz, hogy rögtön készpénzként vegye az infót a labilis fiútól.

Mit kellett volna tennie Anakinnek?

Hozzon hangfelvételt?

Palpi: "Sith vagyok! Nem kicsit, Nagyon!"

 

Anakin mindent elmondott, ami egyértelmű bizonyíték, elmondta, hogy zagyvált neki az erőről.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit kellett volna tennie Anakinnek?

Hozzon hangfelvételt?

Palpi: "Sith vagyok! Nem kicsit, Nagyon!"

Semmit. Megcsinálta amit kellett, és Winduéknak már nincs más dolga, mint hogy megnézzék igy van-e. A Galaktikus Köztársaság kancellárjáról van szó, igy talán nem árt, ha nem egy jelentés alapján iktatják ki. Végülis Windu nem cseszte le Anakint, amiért hozta az infót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a kérdés, hogy akkor ki akarta egyáltalán :)

Ez igaz, ez egyáltalán nincs kiemelve, de még meg sem említve a filmben.

Nincs egy olyan vélemény sem az ep3-ban aki támogatná a kémkedősdit.

Kár, hogy nem tartotta Lucas fontosnak ennek az álláspontnak az említését, ami ráadásul a tanács többségének az akarata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokba mégsem haltek bele egyből.

De sokkal nagyobb volt a jelentőségük. Azok készitették elő a katasztrófát. Most meg hogy már mit mond Windu, majdnem mindegy Anakinnak, aki a jófejkedő Obi-t egy kalap alá veszi a Tanáccsal, amikor Padménak beszámol. Itt Anakin-t már csak talán Padmé tudná valahogy visszaforditani.... bár gőzöm sincs hogyan :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De sokkal nagyobb volt a jelentőségük. Azok készitették elő a katasztrófát. Most meg hogy már mit mond Windu, majdnem mindegy Anakinnak,

Ezzel egyetértek, de annyit még hozzátennék, hogy szerintem a sok rossz döntés közül Windunak sikerült az egyik legrosszabbat kiválasztania.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
Szóval inkább a villámok után értette meg Windu igazán, mekkora nagy csokimázban vannak, amíg Sidious él.

Dzséjt: De látszik Windun, hogy alig tudja hárítani a villámokat. Szerintem meg sem fordul a fejében, hogy a Sith eljátsza, hogy képtelen legyőzni az ellenfelét. Erre utal az is, hogyha erre rájönne, akkor azt is tudnia kéne, hogy az egész Anakin kedvéért megy, és akkor nem "felejtené el" annyira a fiút, és nagyobb figyelmet szentelne annak, mi is zajlik Anakinben miközben ő harcol a Sith-tel.

 

 

Donát

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu szerintem sem tudta, hogy Sidious csak játszik.Az meg egyértelmű, hogy direkt hagyta Palpi, hogy a villámok eltorzítsák az arcát.Viszont Windu ,hogyhogy nem érezte meg az Anakinban duúó vihart?Mielött elindultak Palpihoz akkor érezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
Van egy pillanat amikor simán leszúrhatná Windut, de nem teszi.

Én is amiatt a pillanat miatt hiszem azt, hogy Windut is letudta volna ölni, ha nem is az első egy percben, de a másodikban és harmadikban vígan. Windu akkor az egész testét védtelenül hagyta, Palpatine pedig bőven kardtávolságon belül volt. Elág lett volna egyetlen gyors szúrás a mellkasra, és game over.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellett neki egy Jedi és maga Windu.Mert ha nem akkor őt őlte volna meg elöszőr.Szerintem Palpi tudott az Anakin és Windu közti ellentétről azért választotta Windut.Én is azért a jelenetz miatt gondolom, mikor simán megölhette volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem is pont Windu, mindenképpen valaki a Jedi Tanácsból, lehetőleg a Tanács feje. Ki-Adi-Mundi, Windu, Yoda és Obi-Wan jöhettek szóba. Yodát szerintem nem tudta volna így kijátszani, sőt. A másik három viszont bárhogy kapóra jött volna. Bár Ki-Adihoz annyira nem fűzte Anakint ellenérzés, így csak Kenobi és Windu maradt. Sidiousnak újra jól jöttek ki a lapjai, mert a négyesből egyértelműen Windu volt az, akit képes is egy párbajban irányítani, egyúttal Anakint ellene hangolhatta a legkönnyebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Windu számomra az első részben közömbös volt, a másodikban kezdett el érdekelni, miután megtudtam, hogy lila fénykardja van :) Egy idő után maga a karakter is kezdett megtetszeni, főleg miután megismertem a történetét és kicsit jobban áttanulmányoztam a karaktert. Különösen tetszett az a mondata, hogy: - "Mi a béke őrei vagyunk, nem katonák." Erős és bölcs Jedi és mindíg a békés megoldást keresi, de ha harcra kerül a sor szépen helytáll, még kard nélkül is. Aztán jött a harmadik rész, amiben eléggé eltérően viselkedett. Különösen bizalmatlan és ellenszenves volt Anakinnal és már nem igazán a békés megoldást kereste. Talán őt is a háború változtatta meg. Eléggé meglepő és egyben megrázó élmény volt számomra a halála, legalábbis az amilyen kegyetlenséggel ment végbe. De azt viszont már előre tudtam, hogy Anakin fog végezni vele, mert az egyik SW újságban Samuel J. azt mondta, hogy "Anakin fog végezni vele, mert csak ő érdemes rá". Azt is tudtam, hogy levágják a karját, mivel nem tudtam megállni, hogy ne lessek bele a ROTS képregénybe a film megnézése előtt. Annak viszont különösen örültem, hogy ő volt a kulcsfigura Anakin sötét oldalra való áttérésében, plusz már tudom, hogy Palpi eltorzulását Macenak köszönheti. Bevallom régen ő volt a kedvenc Jedim, de mostmár ő inkább az egyik kedvencem, Obi-Wan és Anakin/Vader karaktere egyre jobban kezd szimpatikussá válni, főleg Obié.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Ő volt a kulcsfigura. Ha bízik Anakinban akkor nincs Birodalom.

Azt azért megnéztem volna, hogyan reagál Palpatine, ha hirtelen Windu és Anakin is rászegezi a kardot. Mert, hogy külön-külön el tudott volna velük bánni, az fix, de kard nélkül és úgy, hogy együtt támadnak rá, már nem lett volna igazán esélye. Még talán Windut meg tudta volna pörkölni, de közben Anakin tuti levágja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor sem maradt volna fenn a Köztársaság, ha Palpatine meghal, de a Pursuit of Peace topicjában már írtam erről...

 

De azt viszont már előre tudtam, hogy Anakin fog végezni vele, mert az egyik SW újságban Samuel J. azt mondta, hogy "Anakin fog végezni vele, mert csak ő érdemes rá".

Ezt nem egészen értem, hiszen Anakin "csak" közreműködött a halálában, konkrétan nem ő ölte meg.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor sem maradt volna fenn a Köztársaság, ha Palpatine meghal, de a Pursuit of Peace topicjában már írtam erről...

 

 

Ezt nem egészen értem, hiszen Anakin "csak" közreműködött a halálában, konkrétan nem ő ölte meg.

 

Valószínűleg vagy félre akarta vezetni a rajongókat vagy még akkor le se forgatták azt a jelenetet és még ő sem tudta, hogy pontosan mi fog történni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á az örökzöld Windu mester téma. :D Én a TCW -től várom, hogy kiderüljön mikor orrolt meg Anakinra. Eddig azonban inkább nagy haverok mint sem ellenségesek egymással szemben.

 

 

Én is. Ahogy a CW 3. évadjának 2011-es trailerjét nézem ha Ahsoka tényleg átáll a Sötét Oldalra, akkor már lesz miért haragudnia Anakinra.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én is. Ahogy a CW 3. évadjának 2011-es trailerjét nézem ha Ahsoka tényleg átáll a Sötét Oldalra, akkor már lesz miért haragudnia Anakinra.

 

Nem hinném, hogy Windu ezért orrol meg Anakin-ra. Még a legnagyobb mesterek is hibázhatnak tanítványaikkal (lásd: Yoda, Obi-Wan, stb.). Szerintem szimplán csak annyi az oka Anakin és Windu "kapcsolatromlásának", hogy Windu gyanítja az igazságot Palpatine-ról (utalnak is rá az Ep3-ban), és nem tetszik neki, amilyen közel került hozzá Anakin.

 

Amúgy kicsit óvatosabban ezzel az Ahsoka-dologgal, hátha van, aki még nem tud róla semmit. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy Windu ezért orrol meg Anakin-ra. Még a legnagyobb mesterek is hibázhatnak tanítványaikkal (lásd: Yoda, Obi-Wan, stb.). Szerintem szimplán csak annyi az oka Anakin és Windu "kapcsolatromlásának", hogy Windu gyanítja az igazságot Palpatine-ról (utalnak is rá az Ep3-ban), és nem tetszik neki, amilyen közel került hozzá Anakin.

 

Amúgy kicsit óvatosabban ezzel az Ahsoka-dologgal, hátha van, aki még nem tud róla semmit. :)

 

Persze, hogy nem. Rosszul fogalmaztam. Az lehetne az egyik ok, mivel lehet, hogy Anakin kénytelen lesz... végezni vele? Najó mostmár nem spoilerezek. Lesz, ami lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.