Ugrás a kommentre

A Starkiller bázis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az epizód történetét valóban nem szolgálja túlságosan, de az ep7-8-9 történetét annál inkább, hiszen lefejezték vele a Köztársaságot. Ennek később, úgy az ep8-ban tuti lesz jelentősége.

Nálam ez menti meg a Starkiller bázis-t a teljes röhejtől. Ha ennek valóban lesz súlya a jövőben akkor valószínűleg teljesen megfogok vele békélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a dolog jött és ment is, tehát hátradőlhetsz Pécsi, hisz akármennyire is megalomán az Első rend, ezt ebben a trilógiában már nem fogja überelni. ;) Tehát a dolog letudva, várjuk a sok-sok újdonságot a 8-ba!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem teljesen kapcsolódik a Csillagpusztítóhoz, de érdekességnek hozzá vehetjük: a Resurgent osztályt korábban csillagrombolóként jegyezték, de aztán visszaminősítették csatacirkálóvá (miközben kétszer nagyobb, mint egy Imperial). Vagyis esélyes, hogy lesz az Első Rend flottájában valami nagyobb is, ami már inkább csillagromboló osztálynak felel meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a dolog jött és ment is, tehát hátradőlhetsz Pécsi, hisz akármennyire is megalomán az Első rend, ezt ebben a trilógiában már nem fogja überelni. ;) Tehát a dolog letudva, várjuk a sok-sok újdonságot a 8-ba!

Köszi a nyugtatást. Nem azzal van baj hogy magalomán. A HCS-k is azok voltak. Hanem azzal van a baj, hogy a Starkiller tecnológiája lóg a levegőben, ellentétben a HCS-val, amit minimum 4 filmben mutatnak be a kezdetektől, szó szerint kívül, belül, szépen megkonstruálva gépészetileg. Látjuk mindkettő építését, látjuk hogy a végtelen emberi fantázián kívül ami megalkotta azért vannak alkatrészei, fémszerkezete, lézert fókuszáló lencséi, látjuk, hogy azt a hihetetlen pusztitóerőt egy reaktor szolgáltatja. A kiadott háttéranyagokat már ne is említsem, ahhol műszaki rajzokkal támasztják alá azt, hogy akár még működhetne is, ha képesek lennén ilyen raktort építeni, vagy lencsét összeolvasztani. Egyébként nem értem, hogy miért hagyják magyarázat nélkül az SK működését? Hacsaknem azt a napelszívásos, hiperűr lövős, és mozgás dolgot képtelenek megmagyarázni a mai napig. Mert ez a három dolog kioltja egymást. Ha tud mozogni, akkor minek hiperűrön át lőni. Ha nem tud mozogni, akkor meg korlátozott nap áll a rendelkezésére ott helyben a tüzeléshez történő feltöltéshez. Csak ennyi a gondom az egésszel.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért morcos nagy túlzás, hogy a kezdetektől mutattak be négy filmben. Az ep2-3 és az RO 20-30 évvel az ep4 után készült, így ráfogni, hogy a "kezdetektől" már böszöm nagy túlzás. Ráadásul, az ep2-ben mit láttunk, Egy tervrajzot. Az ep3-ban? Egy vázat! Az ep4 sem árul el semmit róla igazán. A technikai adatokat egyik film sem vázolja igazán, az RO árul el valamit róla. De az 40 évvel az ep4 után készült, ami az én olvasatomban baromi messze van a kezdetektől. Egek, van olyan fórumtársunk, aki nem érhette meg ezeket az infókat! Azért ebbe tessék már belegondolni és elfogadni: a Halálcsillagról az ismereteink nem 1977-ből származnak. Még a Fantasztikus gépezetek is 1999-ben jelent meg 22 évvel a Halálcsillag megjelenése után jelent meg! És a technoblabla benne semmivel sem reálisabb, mint amit egy évvel a Csillagpusztítóhoz kaptunk.

Az is túlzás, hogy látjuk mindkettő építését. A mai napig(!!!) teli van a Youtube olyan videókkal, ami azt taglalja, hogyan létezhet a II. Halálcsillag működőképes formában. Kedvenc SW csatornám a Star Wars Explains is szentelt ennek egy videót nem is oly rég, és az is csak találgatás. Semmi pontos infók nincs erről. Az első építését sem látjuk. Láttunk egy tervet, láttunk egy vázat és láttuk a befejezést? Nem ezért vagy azért, de a váz és a befejezés között 19 év van. Azt hol láttuk? Még a könyvekben is épp csak rápislanthattunk, de sajnos úgy vettem észre, hogy aki a Csillagpusztítót kritizálja, azok még ezeket a könyveket sem olvasták.

Az a helyzet, hogy 40(!!!) évvel az ep4 premierje után kezdünk átfogó képet kapni az első Halálcsillag építéséről. A másodikról még fogalmunk sincs! Ehhez képest a Csillagpusztítóval meglehetősen képben vagyunk, már ha az ember a károgás és fröcsögés helyett veszi a fáradtságot és utána néz a dolgoknak. Elismerem, az utóbbi a nehezebb feladat. Ha ezt végre megértenénk, és nem várnánk csodákat (valóságosabb? mi, egy bolygó elpusztítására alkalmas állomás? vödörben éltek?). Ezt kéne elfogadni végre, hogy nem 1977-ben kaptunk magyrázatot. Akkor mindenki elfogadta fókuszáló lencsék és kyber kristályok nélkül, hogy az az állomás elpusztít egy bolygót. Ma már komplett (valós!) technikai leírást várunk? Höhe! Nem a film vagy az univerzum lett rosszabb, az elvárás lett ostoba és irreális! Ebbe gondoljatok már bele, az ég szerelmére. Ezek nem voltak kitalálva '77-ben! Pont leszarta mindenki, hogy hogyan működik a Halálcsillag, a fénykard, a hiperhajtómű. Elfogadták, hogy vannak, senki sem követelt az élvezhetőségért műszaki rajzot. Nem a filmmel van baj, veletek! Műszaki rajz és hogyan működik, ez sosem volt egyik Star Wars film eleme sem. Ez mindig a háttérkönyvek, a 10-20 évvel később megjelent háttéranyagok részét képezték. Ezen kéne már túllépni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ez a három dolog kioltja egymást. Ha tud mozogni, akkor minek hiperűrön át lőni. Ha nem tud mozogni, akkor meg korlátozott nap áll a rendelkezésére ott helyben a tüzeléshez történő feltöltéshez. Csak ennyi a gondom az egésszel.

Dehogy oltja ki egymást! Pont jól harmonizálnak. Eleve, tud mozogni. Pont! Ez tény! Nincs ha! Mozog a hipertérben. Miért jó távolról lőni? Ostoba kérdés! Miért jó a való világban a rögzített állványzatú atombomba, amikor a nukleáris tengeralattjáró akár a parthoz is viheti a bombát? Egyszerűen azért, mert az előbbi nagyobb teljesítménnyel bír. A valóságban is vannak helyhez kötött interkontinentális tömegpusztító fegyverek és mobil tömegpusztító fegyverek. Egyik ezért jó, másik amazért.

Egy okból jó távolról lőni: kisebb az esélye, hogy az ellenség lőtávolában vagy. Ezerszer leírtam már, de leírom ezer egyszer, hátha eljut a befogadóig. A Csillagpusztító X helyről rálőhet Y helyre, aztán mielőtt megtámadhatnák, Z helyre repülhet. Az egyetlen hátrány, hogy ezt az előnyt az Első Rend nem használta ki.

És korlátozott nap? Egy galaxisban hány csillag is van? Na ugye! Az meg ismételt: TUD MOZOGNI!

Talán ezt sem ártana felfogni: a Csillagpusztító hiperűr képes. KÁNON TÉNY! A Csillagpusztítóbb a legfaszább tömegpusztító fegyver az SW-ben, csak az Első Rend ostobán használta. Eleve, a D'Qart nem szabadott volna azzal abajgatni. Bőven elég lett volna a Finalizert odarendelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy oltja ki egymást! Pont jól harmonizálnak. Eleve, tud mozogni. Pont! Ez tény! Nincs ha! Mozog a hipertérben. Miért jó távolról lőni? Ostoba kérdés! Miért jó a való világban a rögzített állványzatú atombomba, amikor a nukleáris tengeralattjáró akár a parthoz is viheti a bombát? Egyszerűen azért, mert az előbbi nagyobb teljesítménnyel bír. A valóságban is vannak helyhez kötött interkontinentális tömegpusztító fegyverek és mobil tömegpusztító fegyverek. Egyik ezért jó, másik amazért.

Egy okból jó távolról lőni: kisebb az esélye, hogy az ellenség lőtávolában vagy. Ezerszer leírtam már, de leírom ezer egyszer, hátha eljut a befogadóig. A Csillagpusztító X helyről rálőhet Y helyre, aztán mielőtt megtámadhatnák, Z helyre repülhet. Az egyetlen hátrány, hogy ezt az előnyt az Első Rend nem használta ki.

És korlátozott nap? Egy galaxisban hány csillag is van? Na ugye! Az meg ismételt: TUD MOZOGNI!

Talán ezt sem ártana felfogni: a Csillagpusztító hiperűr képes. KÁNON TÉNY! A Csillagpusztítóbb a legfaszább tömegpusztító fegyver az SW-ben, csak az Első Rend ostobán használta. Eleve, a D'Qart nem szabadott volna azzal abajgatni. Bőven elég lett volna a Finalizert odarendelni.

 

Rendben. Majd várok megint 20 évet mire méltóztatnak valamilyen nyomtatott formában "átfogó" képet adni a Starkiller-ről. Hátha sikerül nekik még az én életemben :facepalm:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban tetszene ha lenne hozzá technikai maszlag? :D

Az a poén, hogy van hozzá technikai maszlag, nyomtatott formában. Szóval eleve nem értem, miért kéne erre húsz évet várni. Az egyetlen, ami még nincs igazán hozzá (legalábbis a neten nem leltem), az a keresztmetszeti kép. Bár lehet, hogy a Star Wars: The Complete Location 2016-os kiadásában az is van, csak szken nem készült róla. Ha jövő hónapban marad rá keret, megveszem, és megmondom. :) Azt tudom, hogy szerepel a könyvben a bázis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban tetszene ha lenne hozzá technikai maszlag? :D Tudom a látszat kedvéért ok, de mi egyebet szolgálna? Szerintem amit Dzséjt leírt az bőven elég.

 

A Halálcsillagnál megtették, sőt még a Rogue One-ba is belettették a tecnikai maszlagot, sőt még egy igen fontos fő/mellék szereplő karaktert és mérnök csapatát is megformáltak a filmkészítők aki a tecnikai maszlag egy részét kitalálták, működtették, sőt a mindannyiunk által kedvelt Képes Enciklopédia is tele van vele. Az én gyerekkoromban ámulatba ejtett ez a maszlag, és mindenki mást is. Gondolod hogy 9 évesen a filozófiai mondanivaló miatt szerettem bele a SW-ba. És valóban igaz amit Dzséjt írt, nem áltak rendelkezésre 1977-ben nagy számban ílyen jellegű források és nem is minden volt kitalálva, de már 1977-ben is kiadtak egy 15 darabból álló Blueprints kollekciót, amelyből 5 db HCS témájú műszaki rajz volt (jó nem az egész űállomás tervrajza, meg szuperlézer működése, hanem ahol a szereplők éppen jártak) Ime egy kis ízelítő:

 

Én úgy gondolom ez egy 40 éves hagyomány, és azóta számtalan nagyméretű és igen drága kiadvány foglalkozott a tecnikai maszlaggal a Lucas érában.

Szerintem nem én változtam meg, én csak várnám a hagyomány folytatását. A Starkiller miért kivétel, csak egy kicsit akarni kéne,alátámasztani a látottakat, és máris békére lelnék. Persze hivatalos kiadványban, nem fanfiction formában.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezd a megbékélést azzal, hogy ezeket a nagy képeket átrakod valamelyik képmegosztóra. :)

 

A "maszlag" szó arra vonatkozott, hogy ez csak fantasy.

 

Description szakasz: http://starwars.wikia.com/wiki/Starkiller_Base

Összefoglalva minden benne van, amit a Csillagpusztítóról eddig meg lehetett tudni, köztük a működési elve is.

Ami ebben van az mind kánon?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de már 1977-ben is kiadtak egy 15 darabból álló Blueprints kollekciót, amelyből 5 db HCS témájú műszaki rajz volt (jó nem az egész űállomás tervrajza, meg szuperlézer működése, hanem ahol a szereplők éppen jártak) Ime egy kis ízelítő:

 

Ezek amik be lettek szúrva nem in-universe műszaki rajzok, hanem a diszletépitőknek készült tervek. Ebben semmi különleges nincs. Minden valaha elkészült filmhez ahol diszletre volt szükség készültek hasonlóak. Nyilván az ep.7-hez is. Ezek az ég adta világon semmi pluszt nem árulnak el a Halálcsillagról. Ezek a film készitésébe nyújtanak betekintést (csak nézz rá a papiron lévő feliratokra). Ami szintén érdekes de egy teljesen más téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pécsi, ilyen képet a Csillagpusztítóról is találhatsz, ha felnyitod Az ébredő Erő világai című könyvet. Sőt, találhatsz benne a Falconról, az Ellenállás bázisáról, Maz Kanata kastélyáról. Ha neked ennyi kell a boldogsághoz, akkor örülhetsz, mert vannak. De ha esetleg a könyv túl nehéz lenne vagy borsos árú, tessék:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ee/9c/44/ee9c446376381171419af79a1cda6e2f.png

https://milnersblog.files.wordpress.com/2015/11/star-wars-the-force-awakens-blueprints-of-starkiller-base-elevation-b-detail.png

https://www.wired.com/wp-content/uploads/2015/11/sw_worldbuilding_blueprint66.png

https://www.wired.com/wp-content/uploads/2015/11/sw_worldbuilding_blueprint45.png

http://i.imgur.com/t0mFD1P.jpg

https://www.wired.com/wp-content/uploads/2015/11/sw_worldbuilding_blueprint55.png

(Mindehhez csak be kellett írni a Google-be, hogy Starkiller blueprint.)

 

 

Ody, igen, kánon. A Csillagpusztítóval kapcsolatban legjobb tudomásom szerint csak kánon infók jöttek eddig ki. De ami nem kánon, azt a wookiee-n úgyis külön jelzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerénykedtem lefordítani az Ody által említett részt. :D

 

"A fegyver egyfajta sötét energiával, a kvintesszenciával működött, mely mindenhol fellelhető volt a galaxisban, és amely gyakorlatilag egy végtelen energiaforrást biztosított az Első Rendnek. Egy csillagot használva energiaforrásnak, egy sornyi gyűjtő a bolygó egyik oldalán fokozatosan gyűjtötte a sötét energiát, átirányítva azt a bolygómagba, ahol a bolygó természetes mágneses mezője tartotta helyben, valamint egy mesterséges tárolómező, melyet az Első Rend által a bolygó kérgébe telepített gépezetek tartottak fenn. Mivel a bolygó mágneses mezője nem volt elegendő a fegyver által igényelt energiamennyiség tárolására, egy hőoszcillátort építettek a bolygóba. Az egy oszcilláló tárolómezőt generált, amely megengedte a létesítménynek, hogy jelentősen kevesebb energiát használjon a sötét energia tárolására, mint amit egy állandó tárolómező igényelt volna. Egy kolosszális üreges henger - mely elég nagy volt, hogy a bolygó látványát uralja az űrből nézve - behatolt a tárolómezőbe egy előre meghatározott távolságig, hogy a lövedéket a célpontja felé irányítsa, és hogy elnyelje energiáját, amely különben katasztrofális földrengéseket okozott volna. Ez az elrendezés teljesen töltött állapotban sebezhetővé tette a fegyvert, mivel a tárolómező oszcillátor elpusztítása a fegyver tüzelése előtti pillanatban nem a tüzelőhengeren keresztül eresztette volna ki a felgyülemlett energiát, hanem a bolygómagon át, ahol tárolva volt, ezzel a felszín fokozatos beomlását okozva a magba.

 

Mivel a Csillagpusztítót csillagok energiájával töltötték fel, fokozatosan eltorlaszolta a napfény útját, míg - teljes kapacitáson működve - teljesen ki nem oltotta, sötétségben hagyva a felszínt. Hogy a fegyver tüzelhessen, a fegyverkezelők törést idéztek elő a tárolómezőben, megengedve az összegyűjtött sötét energiának, hogy az üreges hengeren át távozzon, mely a bolygó azon oldalán nyílt ki, amely a napgyűjtőkkel átellenben van. E folyamat során a sötét energia átalakult egy "fantom energiának" nevezett állapotba, és hátrahagyta a bolygót, lyukat ütve a hipertéren egy tökéletesen egyenes útvonal mentén. A Bázison állomásoztatott emberek "szub-hipertérnek" nevezték a dimenziót, melyen keresztül az fantom energiasugár utazott, és a "bombateher" ezen szállítási módja közel azonnali volt még hatalmas távolságokon át is. A bolygó forgását és tengelyferdeségét figyelembe kellett venni, hogy a fegyver célba vehessen valamit, akárcsak az akadályok hiányát közte és célpontja között, mivel a fantom energiasugarat csak egy elegendő tömegű objektum (mint egy bolygó) tudta megakadályozni. Amikor a fantomenergia nekicsapódott egy bolygónak, a kölcsönhatás elég hőt termelt, hogy meggyújtsa a bolygó magját, ezzel egy "zsebnóvát" teremtve. A fantom energia áthaladása által okozott tér-idő szakadás a nóvát azonnal láthatóvá tette akár többezer fényév távolságból is."

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Merr-Sonn! Lehet csemegézni pécsi. :D

 

Kicsit bonyolult nekem is pedig valamicskét konyítok az asztrofizikához ( :lol: ). Tehát ha jól értem akkor a kvintesszencia tartotta fogságban majd repítette a célpontja felé a csillagtól elszipkázott anyagot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Merr-Sonn! Lehet csemegézni pécsi. :D

 

Kicsit bonyolult nekem is pedig valamicskét konyítok az asztrofizikához ( :lol: ). Tehát ha jól értem akkor a kvintesszencia tartotta fogságban majd repítette a célpontja felé a csillagtól elszipkázott anyagot?

Nem a kvintesszencia - milyen hülyeség ezt használni erre, na mindegy - maga az energiaforrás, amit a bolygó mágneses mezeje tart helyben, miután az begyűjtésre került a napból. Ehhez jön hozzá még a henger, amiben törést keletkeztetve elindítják a tüzelés folyamatát, amihez figyelembe kell venni a bolygó helyzetét forgását, és a célpont helyzetét - mivel egyenes vonalban képes csak lőni a szub-téren keresztül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a kvintesszencia - milyen hülyeség ezt használni erre, na mindegy - maga az energiaforrás, amit a bolygó mágneses mezeje tart helyben, miután az begyűjtésre került a napból.

Ennek így se füle se farka. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek így se füle se farka. :)

Hát pedig ez a mondat ezt jelenti:

 

"A fegyver egyfajta sötét energiával, a kvintesszenciával működött, mely mindenhol fellelhető volt a galaxisban, és amely gyakorlatilag egy végtelen energiaforrást biztosított az Első Rendnek. Egy csillagot használva energiaforrásnak, egy sornyi gyűjtő a bolygó egyik oldalán fokozatosan gyűjtötte a sötét energiát, átirányítva azt a bolygómagba, ahol a bolygó természetes mágneses mezője tartotta helyben"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értettem a mondandód lényegét. :)

 

"Nem a kvintesszencia - milyen hülyeség ezt használni erre, na mindegy - maga az energiaforrás, amit a bolygó mágneses mezeje tart helyben, miután az begyűjtésre került a napból. Ehhez jön hozzá még a henger, amiben törést keletkeztetve elindítják a tüzelés folyamatát, amihez figyelembe kell venni a bolygó helyzetét forgását, és a célpont helyzetét - mivel egyenes vonalban képes csak lőni a szub-téren keresztül."

 

Ha nem a kvintesszencia az energiaforrás akkor mi? Ez az írásodból nem derül ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SK komolyságáról sokat elárul, hogy maguk a karakterek is majdhogynem félvállról veszik, és ez alapból sokat ront az összképen. Az is nevetséges, ahogy a pajzstól megszabadulnak, plusz a trench run másolása fájó pont lehet egyeseknek, amit teljes mértékben megértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értettem a mondandód lényegét. :)

 

"Nem a kvintesszencia - milyen hülyeség ezt használni erre, na mindegy - maga az energiaforrás, amit a bolygó mágneses mezeje tart helyben, miután az begyűjtésre került a napból. Ehhez jön hozzá még a henger, amiben törést keletkeztetve elindítják a tüzelés folyamatát, amihez figyelembe kell venni a bolygó helyzetét forgását, és a célpont helyzetét - mivel egyenes vonalban képes csak lőni a szub-téren keresztül."

 

Ha nem a kvintesszencia az energiaforrás akkor mi? Ez az írásodból nem derül ki.

Csak hiányzik egy vessző a "nem" után. A kvintesszencia az a sötét anyag, amit a csillagokból nyernek, csak a szöveg mindig sötét anyagnak hívja a továbbiakban.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo: igen szerintem ezek jogosabb kritikák, mint amik alább voltak. Viszont úgy érzem hogy ha már van Starkiller akkor a rosszabb irány az lett volna ha pont olyan komoly mint a Halálcsillag és a megtámadása kapja a főfókuszt. Mert akkor aztán tényleg copy-paste az egész. A film végének ugyan nem feltétlenül tett jót a "trench run", de ha már volt az igen hogy ez mellékes volt a felszinen zajló párbaj mellett. Persze igazán az lett volna elegáns ha az egész támadás más menetrend szerint halad. Viszont ez engem csak igy utólag szokott picit zavarni. Filmnézés közben sose. Baromi jól néz ki, jó az üteme és szerencsére a Starkiller csak egy látványosság az igazi dráma mellett. Egy látványosság, ami remélhetőleg tényleg komoly hatással lesz az ep.8-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok így már világos. :peace: Szóval akkor a nap anyagával együtt szívja magába a sötét anyagot is?

 

Egy látványosság, ami remélhetőleg tényleg komoly hatással lesz az ep.8-ra.

Szerintem már a sárga szövegben utalni fognak rá és a Hosnian Prime-ra.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok így már világos. :peace: Szóval akkor a nap anyagával együtt szívja magába a sötét anyagot is?

Hát én a leírásból úgy veszem ki, hogy a nap energiájának a segítségével gyűjti be a sötét anyagot, ami egyébként bárhol fellelhető a galaxisban. Mintha a nap energiája igazából csak azért kéne, hogy ez a begyűjtési folyamat megtörténhessen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.