Ugrás a kommentre

A Starkiller bázis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én ezzel a science <-> fantasy dologgal mindig úgy vagyok, hogy ha kellően "áltudományos-tudományos" magyarázatot tudnak adni az adott jelenségre vagy szituációra, akkor tegyék, ellenben ha már nagyon nyakatekert, az adott univerzumban is irreálisnak ható és/vagy túl hülyén hangzó megoldás adná a megalapozást, akkor inkább hagyják ezt és bízzák a misztikumra. Ez persze nyilván szubjektív, de nekem pl. tökre bejön ahogy az Erőérzékenységet magyarázzák a midikloriánokkal, miközben magát az Erőt meghagyják egy rejtélyes vezérelvnek, amit nem akarnak "tudományosan" elemezni. Ugyanígy a fénykard vagy a Halálcsillag szuperlézerei a kiberkiristályokkal ülnek, de mondjuk a kezekből előtörő villámokat nem kezdték el magyarázni és ez jól van így.

 

A Csillagpusztító bekebelezi egy nap energiáját, eltárolja azt, majd pedig a hiperűrön át bárhova el tud lőni, akár egyszerre több lövést is leadva és egész rendszereket eltörölve. Mindeközben persze képes mozogni, ill. eleve egy bolygóról beszélünk, amit "kizsigereltek" és átépítették egy ilyen ultimate szuperfegyverré, amire aztán fel is húzták az egyik főbázisukat. Ez nálam már erős határeset. Lehet jobb lett volna, ha tényleg nem elemezgetik ennyire ezt a dolgot, hanem (ha már egy ilyen fegyvert/bázist szültek) lógva hagyják az érdemi kérdéseket. Persze nehéz kérdés, mert alapvetően a SW-ban minden igazán lényeges misztikus elem az Erőhöz kapcsolódik, de akár erre is felhúzhatták volna az új csodaágyút. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt ugye nem firtatod, hogy ez a "napzabálás, tárolás és kilövés is kb. olyannyira valós jelenség, mint a sötét energia gyűjtése és felhasználása - azaz semennyire.

 

Mintha azon vitatkoznánk a viking vagy az iszlám a jobb vallás, azon az alapon, hogy melyiknek vannak tudományosabb alapjai

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt ugye nem firtatod, hogy ez a "napzabálás" is kb. olyannyira valós jelenség, mint a sötét energia gyűjtése és felhasználása - azaz semennyire.

Nem. Inkább arra akartam kilyukadni, hogy a "sötét energia" (így önmagában, további érdemi magyarázat nélkül) egy elég elvont és misztikus elem lett volna, olyasmi, mint az Erő. A napenergiaelszívós dolog meg ugyan nem valós jelenségen alapul, de igyekeztek viszonylag (a lehetőségekhez képest) részletesen körüljárni a Starkiller működési mechanizmusát. Nyilvánvalóan a sötét energiát és egy ezzel működő fegyvert is neki lehet állni mindenféle tudományosnak tűnő rizsával körülbástyázni, az se lenne jobb. Csak talán egy ilyen megoldásnál könnyebben engedték volna el a készítők az indoklást és meghagyták volna ezt a messzi-messzi galaxis egy misztikus motívumának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Upsz, az előzőt Ody-nak szántam, csak úgy látszik sikeresen kitöröltem a beidézést :pfff::oops:

 

Szerk.:Amúgy egyes rajongóknak (A pécsiről biztosan tudom) még ez is kevés techno rizsa, és ha ennél is misztikusabb lenne az már a szentségtörés határát súrolná :D Szerintem ez esetben sikerült megtalálni az aranyközéputat: ahhoz kevés hogy ebből doktorit írjon valaki, ahhoz sok hogy egy átlag néző különösebben késztetést érezzen ahhoz, hogy beleássa magát :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napelszívás valós dolog. A mai csillagászok is ismerik, és le is filmezték. Csakhogy ezt egy feketelyuk csinálta, ami a jelenlegi ismereteink szerint a legnagyobb gravitációval rendelkezik. Én egy olyan Starkiller bázist képzelnék el amely felhasználja ezt a valós csillagászati jelenséget, oly módon, hogy a bolygó üreges magjában generálnak egy vagy több kordában tartható mini szingularitást ami elszívja a napot. Az már más kérdés hogy, hogy óvják meg a bolygót az összeroskadástól,de biztos meg lehet magyarázni, hogy valami irgalmatlan erejű pajzzsal sikerült. Egyébként az új, bejelentet "fantasztikus helyszínek" könyvben talán le is rajzolják végre a SK bázist meg mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ehhez képest Snoke nem nagyon bánkódott. Szerintem a Hosnian-rendszer súlyosabb csapás volt, a katonai számszerűség mellett komoly lélektani következményekkel is. Egy illúzió veszett oda. Az Első Rend ezzel szemben "csak" elvesztett (egy újabb) szuperfegyvert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy erre épült volna az egész terv, hiszen még egy jelentősebb flotta sem volt ott, illetve ez nem a terror fegyvere volt, hanem első csapásmérő eszköz. Persze nyilván jobb lett volna, ha továbbra is ott marad bázisként és támogató eszközként, de ilyen fegyverrel senkit nem tudnának leigázni. Márpedig az Első Rend terve ez volt. Ahhoz hajók kellenek, harcjárművek, vadászgépek és gyalogság. Atombombával sem tudsz senki leigázni, Csillagpusztítóval sem. Ha a Köztársaság területeinek az elfoglalása a cél, akkor a Hosnia-rendszer elpusztítása után a Csillagpusztítónak már nem volt kulcsszerepe, hiszen feladatát ellátta. Legfeljebb támogatást nyújthatott volna - bár nem sok támogatást tudott volna adni, hiszen mi értelme szétrobbantani azt a területet, ami fölött uralkodni akarsz? -, illetve hordozóként is szuperálhatott volna. Az offenzívában a terv kulcspontjai eltolódtak a flotta irányába.

Érdekes amúgy, hogy az egyik jelenetben látni a háttérben egy flottát, ez azonban a Hosnian pusztulása után eltűnt a Csillagpusztító mellől. Lehetséges, hogy az offenzíva már a film cselekménye alatt megindult. Aminek lenne is értelme, hiszen a köztársasági flotta gerincét elpusztították, a kormány romokban. a vezérkar úgyszintén, a hajóhadnak ezt kihasználva kell megindulni, és térdre kényszerítenie az ellenséget. Ki tudja, az ep8 kezdőszövege talán pont ezt fogja ecsetelni.

Azt sem szabad azért elfeledni, hogy egy tervet sokkal könnyebb módosítani, mint egy eszmét újrateremteni, pláne a háború és a félelem árnyékában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bázis pusztulása legalább akkora (ha nem nagyobb) érvágás az első rendnek, mint a Köztársaságnak a Hosnian rendszer megsemmisítése.

Azért ehhez azt is tudni kéne, hogy milyen arányban tudta kimenekíteni az embereit, gépeit és egyéb eszközeit az Első Rend. Szerintem sokkal nagyobb veszteség érte a Köztársaságot. Még katonailag is, hiszen tudtommal a flotta nagy része odalett, nyilván rengeteg katonával és tiszttel együtt. Ha csak azt nézzük, hogy a teljes haderőhöz képest mekkora a vesztesége a Köztársaságnak és az ER-nek, akkor jó eséllyel előbbi járt rosszabbul.

 

De ami igazán szignifikánssá teszi a különbséget, az a civil és lélektani veszteség. A Köztársaság elvesztette a fővárosát, ill. a katonai mellett a politikai vezetését is. Egy egész rendszert leradíroztak a térképről, ki tudja mik voltak ott. Elképesztő mennyiségű civil lelhette halálát, gazdaságilag is komoly érvágás lehet ennyi bolygó pusztulása. Ráadásul a főváros rendszeréről beszélünk. Ilyen gondokról az ER kapcsán alig beszélhetünk, lényegében "csak" katonák és egy katonai bázis veszett oda, tisztán hadi veszteségek voltak.

 

Meg akkor vegyük számba, hogy az ER-nél milyen hatásai lehettek a Starkiller, ill. a Köztársaságban a Hosnian pusztulásának. Előbbi esetében buktak egy bitang erejű fegyvert és bázist, amit jó eséllyel egyfajta szimbólumnak is szántak az ellenségeik számára. Emiatt át kellett variálni a későbbi stratégiát. A Köztársaság viszont a legtöbb téren le lett fejezve, el lehet képzelni milyen kaotikus helyzet alakulhatott ki a vezetés nélkül. Az addig képviselt politikájuk látványosan megbukott, a háttérben kinőtte magát egy ilyen ER, sok dolog cáfolatot nyert, amiben hittek és bíztak. Ezt spékeljük meg azzal a pánikkal, amit kiválthatott az a lövés. A teljes rendszer megroppant, méghozzá az alapjaitól kezdve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Katonailag gondoltam a dolgot. Láthattuk, hogy a Starkilleren azért rengeteg technika volt, és az bizony mind oda lett. Az Első Rend -nek nem hiszem, hogy olyan nagy lenne a serege, hogy önmagában egy háttérben álló fenyegetés nélkül le tudná igázni a Köztársasági rendszereket. Sajnos ahhoz nincs elég információ, hogy megállapítsuk a Köztársaság katonai veszteségét. Az nyilvánvaló, hogy katonailag sokkal erősebb volt a Köztársaság, csak a za kérdés, hogy a Hosnian után abból mi maradhatott. Hux nem véletlen a Starkiller bázison állva mondta el beszédét. Szerintem az volt a bázisuk. Nagyon kíváncsi leszek milyen helyzet alakult ki a film végére, remélem a VIII ezzel kezd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudjuk már a háttéranyagokból, hogy a Köztársaságnak nagyobb a serege (vagyis, az volt), de az Első Rend serege ütőképesebb. Amit önmagában igazolnak a Resurgentek is igazolnak, hiszen háromszor olyan ütőképesek, mint egy Imperial. Márpedig ez a flotta sértetlen, a legtöbb, amit vesztettek, az néhány TIE vadász. Az űrben tehát az Első Rend már ütőképesebb.

Hux azért mondta el a Csillagpusztítón a beszédét, mert az volt az ő bázisa, annak volt a parancsnoka, és azt a fegyvert vetették be éppen. Hülyén vette volna ki magát, ha egy beszéd kedvéért átugrik a film szempontjából tök ismeretlen és szükségtelen bolygóra és onnét intézi a szavait a bázis legénységéhez. ;) Nyilvánvalóan normális katonai bázis is volt - de önmagában azért nem volt ott olyan hűde sok minden, maga a tényleges katonai komplexum igen kicsi volt például a coruscanti főparancsnoksághoz képest. És a háttéranyagokból azt is tudjuk, hogy az Ismeretlen Régióban több másik bázis és gyár van, plusz ott a főparancsnokság, Snoke mozgó főhadiszállása. Úgyhogy ezen a téren sem érzek túl nagy érvágást.

Persze ettől függetlenül voltak még vele tervei az Első Rendnek, mint írtam, mozgó katonai bázisként remekül funkcionált volna, viszont csak egy idióta gondolhatta volna, hogy a bázis nem válik elsődleges célponttá, illetve azt, hogy sokszor lehetne használni. Ismétlem, semmi értelme szétrobbantani azt a területet, amit uralni akarsz. Ez a fenyegetés hosszú távon önmaga paródiájába fordult volna. Meg eleve, ez a fegyver azért elnagyolt is volt. Például a D'Quar szétlövése eleve rossz ötlet volt. Minek batyták el az időt a fegyver feltöltésével és próbáltak meg szétlőni egy egész naprendszert egyetlen kicsi, alulfegyverzett bázis miatt? Ha a Finalizer odaugrik, az egész Ellenállást egyből el lehetett volna pusztítani az űrből bombázva.

Az is biztos, hogy jelentős veszteségként lett elkönyvelve, noha láttuk, hogy az evakuáció azért szépen megkezdődött, szóval szerintem éppen elég dolgot ki is tudtak menekíteni. De az is tuti, hogy mindent egybevéve meg sem közelíti a pusztulása a Hosnian-rendszer eldózerolását. A Csillagpusztító legfeljebb csak katonai veszteség, annak is szárazföldi, néhány vadásszal (a TIE-ok felszállhattak, a gyalogság egy részét a leszállóhajókkal kimenekíthették, talán csak fegyverek és lépegetők maradtak hátra), a csillagflotta sértetlen, a parancsnokság sem szenvedett veszteséget. Ebbe nem fog belerokkanni az Első Rend, a terveik nem fognak módosulni számottevően. A Hosnianban több milliárd civil halt meg, és lefejeztek egy kormányt politikailag és katonailag is. És ez a lényeg: a Köztársaság a teljes katonai vezetését is elvesztette. Az Első Rendben Huxnak még a haja sem kócolódott össze. És oda a flotta gerince, valószínűleg igen komoly szárazföldi erő is elpusztult. Sokkal-sokkal-sokkal nagyobb csapást kapott a Köztársaság még katonai szempontból is. Mindent összevetve, a Csillagpusztító pusztulása valószínűleg még annyira sem érintette meg az Első Rendet, mint a Birodalmat a Halálcsillag felrobbanása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Starkiller olyan szerepet tölthetett volna be mint a halálcsillag. Aki nem akar behódolni azt szétlövik.

Igen, de azért csínján kell bánni ezzel. Akit egy rendszer vagy bolygó elpusztítása nem győz meg, azt nem fogja többé sem. Azt meg lehet sejteni, hogy túl sok rendszert nem lőhetnek ki a Starkiller-rel, mert akkor mi marad az ER-nek. Ráadásul van egy nagyon fontos különbség a Birodalom és az Első Rend között. Előbbi már uralta a galaxis egy jelentős részét, nem okozott volna akkora problémát néhány kifejezetten renitens bolygó felrobbantása. Az ER viszont még csak most akarta elkezdeni kiépíteni a hatalmat, ehhez kellenek a rendszerek, nem sokra mennek vele, ha a többségét leradírozzák.

 

Szóval a Birodalomnak az 1000 bolygó mellé már nem vlt akkora szüksége az 1001.-re, ill. el tudta viselni néhány pusztulását, az ER-nek viszont tudtommal nem volt sok uralt planétája, így nekik kellettek is a területek. Persze sokan behódoltak volna nekik, hisz a fene akar kockáztatni, de egy idő után már lecsengett volna ez a stratégia. Ettől még komoly veszteség volt a Starkiller bukása, lehetett volna vele mit kezdeni, de a Köztársaság azért jóval rosszabbul járt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Annak ellenére hogy én szeretem a filmet van nekem van egy plothole a történetben ami többszöri után nézés után kezdet csak zavarni. Aztán lehet hogy nem az és kijavít valaki.

 

Ami nekem kicsit zavar hogy nagyjából 5 perc alatt megvolt a megoldás a Starkiller megsemmisítésére. És az is olyan kicsit bénácska.

Mert az első Halláscsillag esetében kapunk egy komplett filmet ahogy ellopják hozzá a terveket és utána egy komplett hajó raj kell a megsemmisítésére.

A 2. Halálcsillag estében pedig egy flotta és egy szárazföldi egység összehangolt támadása kellett.

Aztán itt van nekünk ez a Starkiller ami jóval fejlettebb mint az elődje minden téren és erre jön egy takarító és 5 perc alatt megvan a megoldás. Utána pedig jön 12 X-Wing és számomra egy kicsit kidolgozatlan "elkapjuk a főnököt és rávegyük hogy kapcsolja le pajzsot" tervvel megsemmisítik a Starkillert.

 

A valaha épített legszuperebb fegyverhez elpusztításához kellett a legkevesebb tárgyi és személyi eszköz.

 

És a többszöri filmnézésnél is egy furcsa érzés kapott. A film feléig vagy 2/3 marhára elvezem és ahogy leszállnak a lázadó bázisra és elkezdődik Hux beszédje és onnantól beindul a Starkiller story arc, ami számomra mint egy utánfutó egy autón mert addig nekem volt egy jó story a fiatalokkal és Solo-val és addig a Starkillernek nem is volt szerepe a történetben vagyis mintha hiányzott volna film vége és kellett egy jó látványos lezárás és mint egy után futót rá tették a film végére a Starkillert. Ami persze nem teljesen igaz mert Starkillernek a további filmekben lesz még következménye de valahogy a film utolsó harmada nekem többszöri nézésekor kicsit csalódás(párbajt kivéve).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az első Halláscsillag esetében kapunk egy komplett filmet ahogy ellopják hozzá a terveket és utána egy komplett hajó raj kell a megsemmisítésére.

Mondjuk azt is tegyük hozzá, hogy majd' 40 év után kapjuk azt a külön filmet. :) Amúgy sokkal szerintem az Ep.4-es csapat se volt nagyobb, csak ott nem csupán X-Wing-ek mentek. De ha hozzávesszük, hogy a 7-ben viszont volt "földi" támogatás is, akkor közel azonos erőket mozgósított az Ellenállás, mint anno a lázadók. Az persze igaz, hogy ez összességében tényleg elég minimálisnak mondható.

 

Aztán itt van nekünk ez a Starkiller ami jóval fejlettebb mint az elődje minden téren és erre jön egy takarító és 5 perc alatt megvan a megoldás. Utána pedig jön 12 X-Wing és számomra egy kicsit kidolgozatlan "elkapjuk a főnököt és rávegyük hogy kapcsolja le pajzsot" tervvel megsemmisítik a Starkillert.

A 4-ben az ellopott tervek, a 7-ben pedig egy volt rohamosztagos szolgáltatja a kulcsfontosságú infókat. Ennek ellenére én is hibának érzem, hogy mintha nem sikerült volna megfelelően tálalni a megoldást. Tényleg úgy tűnik, mintha az ellenállók megtudnák a Starkiller létezését, majd pár pillanat múlva már elő is állnának egy jó tervvel. Persze az is az igazsághoz tartozik, hogy ehhez szükség volt Han-ék akciójára, de az meg nekem túl esetleges és bugyuta volt. Kevésbé kritikus szemmel mondhatnám azt is, hogy mesés. Finn-t igazából Rey érdekli, Chewie meg megy Han után. Összefutnak Phasma-val, aki gondolkodás nélkül kikapcsolja a pajzsot, aztán sikerül a belső robbantás, miközben apa és fia is egymásra találnak.

 

És a többszöri filmnézésnél is egy furcsa érzés kapott. A film feléig vagy 2/3 marhára elvezem és ahogy leszállnak a lázadó bázisra és elkezdődik Hux beszédje és onnantól beindul a Starkiller story arc, ami számomra mint egy utánfutó egy autón mert addig nekem volt egy jó story a fiatalokkal és Solo-val és addig a Starkillernek nem is volt szerepe a történetben vagyis mintha hiányzott volna film vége és kellett egy jó látványos lezárás és mint egy után futót rá tették a film végére a Starkillert. Ami persze nem teljesen igaz mert Starkillernek a további filmekben lesz még következménye de valahogy a film utolsó harmada nekem többszöri nézésekor kicsit csalódás(párbajt kivéve).

Ezzel részben sajnos én is tudok azonosulni. Sokkal szívesebben fogadtam volna valami egyedi megoldást a Starkiller-re. Mondjuk, hogy kellett, ezzel robbantották fel a Hosnian rendszert és a köztársasági flotta nagy részét. Utána viszont ez az "elpusztítjuk az ellenállók bázisát, de nem sikerül, mert egy maroknyi csodacsapat az utolsó pillanatban felrobbantja az egészet" motívum nem túl eredeti. És az a baj, hogy nem csak úgy általánosságban, de a SW berkein belül se.

Teszem azt lehetett volna az is a feloldás, hogy a Starkiller leadja az ominózus lövést, de valami működési hiba lép fel és ez okozza a megsemmisülést. Vagy akár már eleve készülhetett volna úgy a bázis, hogy csak erre az egyetlen nagy dobásra lesz alkalmas, mondjuk mert nem mobilis és nincs új nap, amit elszívjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze az is az igazsághoz tartozik, hogy ehhez szükség volt Han-ék akciójára, de az meg nekem túl esetleges és bugyuta volt. Kevésbé kritikus szemmel mondhatnám azt is, hogy mesés. Finn-t igazából Rey érdekli, Chewie meg megy Han után. Összefutnak Phasma-val, aki gondolkodás nélkül kikapcsolja a pajzsot, aztán sikerül a belső robbantás, miközben apa és fia is egymásra találnak.

Igen de ha jól emlékszem a belső robbantás nem volt a terv része. Az csak azután jött miután látták hogy az X-wingek gyengék oda.

 

Mondjuk azt is tegyük hozzá, hogy majd' 40 év után kapjuk azt a külön filmet. :) Amúgy sokkal szerintem az Ep.4-es csapat se volt nagyobb, csak ott nem csupán X-Wing-ek mentek. De ha hozzávesszük, hogy a 7-ben viszont volt "földi" támogatás is, akkor közel azonos erőket mozgósított az Ellenállás, mint anno a lázadók.

Igen de ez egy sokkal fejlettebb szuper fegyver.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy ezzel nem mondok újat, de az Ellenállás miután Finntől megtudják, hogy létezik a Starkiller felderítő hajókat küldenek ki az Első Rend bázisához (ezért van pontos képük a bázis kinézetéről). Kyloék pedig pont ezeket a felderitő hajókat követik vissza. Így tudják meg hogy hol van az Ellenállás támaszpontja. Ez az egész kb. egy fél mondatból derül ki.

 

A Starkiller hiába nagyobb és jobb mint a Halálcsillag a szervezet ami építette sokkal gyengébb. Alig vannak csatahajóik. Nem tudnak úgy védekezni és épp ezért ahogy kiderül a tartózkodási helyük máris annyi nekik. Igaz ehhez néhány szerencsés véletlen is kellett. Mint általában az SW csatákban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy ezzel nem mondok újat, de az Ellenállás miután Finntől megtudják, hogy létezik a Starkiller felderítő hajókat küldenek ki az Első Rend bázisához (ezért van pontos képük a bázis kinézetéről). Kyloék pedig pont ezeket a felderitő hajókat követik vissza. Így tudják meg hogy hol van az Ellenállás támaszpontja. Ez az egész kb. egy fél mondatból derül ki.

Ez nekem új.

 

Ja tényleg, a felderítő hajók... Poe is említi, hogy arra alapozzák a támadást, pontosabban, hogy megerősítik Finn információit. Ezután Hux említi őket, hogy követték a nyomukat.

Így már meg van Poe szövegére emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, voltak felderítőhajók, de azok inkább az infók megerősítésére szolgáltak. Látták, hogy tényleg ott a bázis és tényleg úgy néz ki, ahogyan azt lefestették nekik, így bízhatnak a többi adat pontosságában is. Meg innen tudták meg, hogy a fegyvert épp újratöltik és ők jelentik az újabb célpontot. A vezérfonál az oszcillátor volt, mint gyenge pont, ezt Finn-től tudták meg. Pontosabban annak konkrét helyzetét, hisz a létezését egy ellenálló mérnök már kikövetkeztette, azt is Finn infói alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Fulcrummal, és Pb-vel alább. Emlékszem, amikor az X-Wingek megrohamozták a Starkillert, akkor néztem először körbe, hogy milyen az emberek reakciója minderre a moziban. Nekem itt már túl erős volt a nyúlás az EpIV-ből. De ezt is elbírja a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, akkor a mellettem ülő gyerek félhangosan felkiáltott, hogy - Ne már! :D

 

Engem annyira nem zavart ez, mind a havas táj, a Solo-jelenet és a végén a párbaj ezt a hasonlóságot nálam elhomályosítja.

 

Azok az említett felderítő hajók mennyi idő alatt járhatták meg az utat oda és vissza?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hőoszcillátor helyét Finntől tudják meg, de ehhez az kellett, hogy előtte Temmin "Snap" Wexley (a nagydarab szakállas pilóta, aki besegít az eligazítás során) felderítés végzett és pontos képet készített a Csillagpusztítóról. Ha Temmin nem repül ki oda, sohasem tudják még csak elméletben sem megsemmisíteni a bolygót.

Másrészt, ha Hanék nem jutnak be, megint csak bukták. Ez egyértelműen ep6 nyúlás, csak itt nem megsemmisítette Han a pajzsot, hanem lekapcsoltatta. Viszont a vadászok rohama nagyjából annyit ért, mint Palpatine ellen az éles nyelv. Az Ellenállás spontán terve használhatatlan volt önmagában. Semmire sem mentek. A bombázásuk meg sem hatotta az oszcillátort, legfeljebb újra kellett volna festeni utána, a TIE vadászok falkája és a légvédelem meg igencsak megtizedelte a csapatot.

Eztán robbantott Chewie, de még ez is csak lyukat vágott a falba, a Csillagpusztító továbbra sem szenvedett semmiféle jelentős kárt, simán üzemelt az oszcillátor. Ahhoz, hogy végleg beadja a kulcsot, észre kellett venni azt a lyukat, át kellett azon férnie egy gépnek, és nem ártott egy olyan pilóta, aki elég tökös és jó, hogy berepüljön, aztán ott ne vágódjon bele a falba, hanem körbe tudjon repülni és kiereszteni pár torpedót.

Mindent összevetve, a Csillagpusztítót volt a legnehezebb elpusztítani az eddigi szuperfegyverek közül. Az Ellenállás hevenyészett terve egyáltalán nem működött. Hiába szedték le könnyen a pajzsot, ezzel az oszcillátor semmivel sem lett védtelenebb. Nagyon sok mindennek kellett összejönnie, hogy robbanjon. Ehhez képest Luke-nak csak végig kellett repülnie egy árokban és kilőnie két torpedót, Landónak meg egy alagúton, és ott is kilőni pár torpedót. De ha Hant viszik, ő eleve beugrik hipersebességgel a pajzs mögé, és máris megoldva a gond, csak hát neki macikkal kellett játszania. :lol:

 

Amúgy sokkal szerintem az Ep.4-es csapat se volt nagyobb, csak ott nem csupán X-Wing-ek mentek.

Attól függ, mi számít neked "nem nagyobbnak". A Csillagpusztító ellen 12 X-szárnyú ment, a Halálcsillag ellen 22 X-szárnyú és 8 Y-szárnyú. :)

 

Azok az említett felderítő hajók mennyi idő alatt járhatták meg az utat oda és vissza?

Ez jó kérdés, a film alapján a "k*rva gyorsan" kifejezés írja le a legjobban. Finn beszalad, Leia kéri, hogy mondjon el mindent a bázisról, majd megnézik Luke hiányos térképét, Han csicsereg egyet a nővel, aztán már jön is a szaki, hogy érkeznek az adatok a felderítőről. Ide lehet, hogy érdemes lett volna bevágni egy másik jelenetet az Első Rendről, de még e nélkül is szerintem azért eltelt pár óra. Finn beszámolója is eltarthatott egy darabig, az út is (bár az eddigiek alapján a hiperűrben pár perc alatt át lehet szelni akármekkora távot), és Temmin még vissza is ért a felderítésről a meetingre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.