Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Batman ugye már új motort, ezáltal grafikát kapott, szóval a második évad is talán már jobb lesz. Mondjuk a fejlesztést még az előtt kezdték el, szóval... bár elég hülyén nézne ki, ha a Batmannél újabb játékok még a régi motorral futnának... Persze, azért a Batman grafikája sem váltja meg a világot, de haladás. Viszont az meg egy technikai hibahalom, úgyhogy hát nem tudom, a megvalósítás terén én szkeptikus vagyok a második évaddal kapcsolatban, pláne annak tükrében, hogy a Telltale így is el van havazva (csak a már bejelentett játékok a GoT 2. évadon túl: The Wolf Among Us: Season Two, Batman: The Enemy Within, The Walking Dead: The Final Season). Négy játék fejlesztés alatt, egy sorozat jelenleg is fut... Hát nem csoda, hogy gyér grafikával dolgoznak, könnyebb azzal gyorsan kész terméket elérni.

 

Ez a baj, pedig a Telltale remek játékokat csinál, sztoriban erőseket, amiknek olyan remek pillanatai vannak, mint a lenti jelenet. Nagyon megható volt, csak közben a pocsék grafika rendre lenyilazta a hangulatot. Pedig egy ütős grafikával, esetleg némi RPG elemmel baromi jó Game of Thrones játékot lehetne készíteni. Valami olyat, mint amilyen a The Witcher 3 volt. Esetleg a CD Projekt RED megszerezhetné, az nagyot ütne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már többen kiszúrták, hogy Deresben a kripta bejáratánál a rémfarkas-szobrok fejét levágták a Boltonok.

sub-buzz-25315-1501176348-1.jpg?downsize=715:*&output-format=auto&output-quality=auto

 

De most valaki azt is kiszúrta, hogy néhány kőműves a deresi udvaron már késziti az új fejeket. Legalábbis ami elkészült abból a kőfaragványból annak az eleje egy állatfejnek tűnik:

8LUDtUd.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 7×03:

 

A részt igazság szerint 3 felé lehet osztani: egyrészt az epizód címe alapján beteljesült Cersei bosszúja azokon, akik elvették gyermekei életét. Másodszor itt tudja meg egyrészt Jaime, hogy tkp. ki is a felelős Joffrey haláláért, Dany tudomást szerez a másokról, és Sansa is értesül Bran történéseiről.

 

Kezdeném rögtön a Sárkánykőn történtekkel. Tyrion és Jon, mint két régi ismerős újra találkozott. Érdekes volt látni, hogy miként viszonyulnak egymáshoz. Megbecsülik, tisztelik egymást. Tyrion kérdése Sansa felöl is azt bizonyítja, hogy a kis törpe nem büszke arra, amit akkor tett, persze kényszerből cselekedtek mindketten. Az a jelenet, amikor Jon kimondja, hogy ő nem Stark, és ezután megjelenik Drogon és a másik két sárkány is, majd elsuhannak felettük, na ez jelzésértékű. Én eddig 99% -ig voltam biztos benne, hogy Jon Targaryen, de e jelenet, és a Bran-Sansa után mostmár 100% -ig hiszek ebben. Jon nézése a sárkányok felé kb. olyan volt, mint mikor az Éjkirályra nézett, ez is tetszett.

Varys és a papnő beszélgetése nagyszerű volt. Az a Varys, aki Királyvárban volt, nem nagyon hitt varázslatokban, és egyéb dolgokban, de most, ahogy kiszakadt a fővárosból, most kezdi felfogni igazán, hogy nem tud mindent. A papnő mondata is érdekes volt, miszerint nemcsak ő, hanem Varys is meg fog halni. Nocsak-nocsak, máris van +2 áldozatunk? :hmm: Ja és amikor azt mondta, hogy összehozta a tűzt és a jeget, na az szép volt. :)

Jon és Dany találkozására nagyon vártam. Amikor Dany jogait elmondta Missandei, az ezt követő rövidke jelenetet majdnem elnevettem. Davos soha nem változik, ezért is az egyik kedvenc karakterem. Mondjuk egy ilyen szöveget lenyomhatott volna kontrául: "Ő itt Jon Snow, Észak királya, Ned Stark fattya, a Fehér farkas, az Éjjeli Őrség volt parancsnoka, stb." :D

A sárkányok anyja illetve Észak királyának érveit is meg lehetett érteni. Danynek csakis az számít, hogy ráülhessen a Vastrónra, és persze azt akarja, hogy Jon és vele együtt Észak is behódoljon neki, jutalmul Észak őrzője maradhat Jani fiú. Jont viszont nem izgatja a Vastrónért folyó küzdelem, ő látta a holtak seregét, az Éjkirályt, így természetes, hogy harcolni akar ellenük. Jól mondta Davos, ha a holtak elérik Westerost, akkor igazából mindegy, hogy kié a trón, ha mindenki meghal majd. Danyn látszik, hogy eltökélt, de nem nagyon hisz Jon szavainak, pedig szerintem kellene. Ha már sárkányok vannak, akkor más természetfeletti lények is tengődhetnek a világban.

Maradva még Sárkánykőn, Tyrion és Jon újbóli jelenete ismét remek volt. Mindketten sokat változtak, és ez látszott rajtuk. Tyrion jószívűsége most is előjött, és segít Jonnak, aki végre rátérhetett arra, amiért valóban jött: sárkánykő. Amúgy remélem még előjön az, amit Davos mondott, hogy Jon meghalt a népéért. Kíváncsi vagyok, hogy milyen reakciókat vált majd ki. ;)

A végére Jon és Dany közös jelenetét hagytam. Már az a mondat is gyönyörűen ironikus volt, amit Dany mondott: az emberek azt hitték, hogy eltűntek a sárkányok, de most itt vannak. Ez mondható a Targaryenekre is, hiszen az őrült király és Rhaegar halála után azt hitték, hogy végeztek a családdal, ám most Westeroson van kettő is: Daenerys és Jon Snow. Az is tetszett, amikor Daenerys bemutatta a sárkányokat, és hogy mindkettő a bátyja nevét viselik, ám testvérei mind elmentek, ugyanúgy, mint Jonnak is. Ami még felkeltette az érdeklődésemet, az az volt, amikor a sárkányok anyja elmondta, hogy mindenki abban jó, amit csinál, erre Jon kontárzott, hogy ő nem jó. Ez visszautalás arra, amikor ser Barristan és Dany beszélgettek Essosban, és Daenerys mondta, hogy a bátyja imádott harcolni, mire Barristan annyit mondott, hogy nem, nem szeretett, inkább énekelni tudott, hiába volt jó harcos. Szépen lassan összemelegednek ezek ketten, egyelőre látszott a bizalmatlanság, ezt Jon ki is mondja, hogy ő nem ismeri a sárkányok anyját. A végére viszont mintha közelebb kerültek volna egymáshoz, persze ehhez Tyrion is kellett.

 

A másik fontos eseménysor nemmáshol volt, mint Királyvárban. Egyfelől Euron belépése engemet arra emlékeztetett, mint amikor Jézus megérkezik Jeruzsálembe. Nem tudom, hogy miért gondoltam erre, de nekem ez ugrott be. :D Mondjuk az, hogy lóval bemegy a trónterembe: kell ehhez elég bátorság, nem mondom. Cersei bosszúja végre beteljesedett, és megmondom őszintén, én kicsit sajnáltam Elenát és az utolsó megmaradt lányát. Cersei visszavágott, és ugyanúgy ölte meg Elena utolsó lányát, mint azt tette Dorne úrnője Cersei egyetlen lányával. Erre még azt mondom, hogy számítani lehetett, hiszen kézenfekvő volt. Mondjuk én arra számítottam, hogy a Heggyel fogja majd kinyírni Elena lányát, hát nem így lett, de szerintem így még ijesztőbbé tették Cersei karakterét, akin rendesen látszott, hogy ő most már mindent megtehet, ő a királyné. A vasbank képviselőjével való beszélgetés is remek perceket nyújtott számomra. Ez a nő igazi apja lánya, ha lehet ilyet mondani: nemcsak ügyesen csavarja a szálakat politikailag, de még gazdasági oldalról is remekel. Gondoltam én, hogy nem adja olyan könnyen magát, de hogy ennyire.

A Casterly-rock elleni támadás és maga az Égikert elleni roham is olyan gyors volt, hogy csak néztem. A Lannisterek főhadiszállásán történt ütközetre én azt mondom, hogy láttam volna belőle egy kicsit többet, de így is szuper volt. Tyrion mondata a 10 emberről és a ringyóról vicces volt. VISZONT! Euron, te b*dös .... Az előző rész végén se szívleltem, de itt még inkább. Ezzel a lépéssel tkp. elvágták a makulátlanokat Danytől. Kíváncsi vagyok, hogyan sikerül kijutniuk onnan, bár gondolom gyorsan lerendezik.

 

Ha már fentebb megemlítettem Égikertet, akkor beszéljünk egy kicsit a Jamie-Olenna jelenetről is: számomra ez volt a rész egyik legjobb pillanata. Maga az, hogy Olenna bevallja Jaime -nek, hogy ő a felelős Joffrey haláláért, na az számomra hidegrázós volt, ahogy elkezdi mondani, hogy Jamie -ék gyereke hogyan is nézett ki halála előtt. Ez az öreghölgy még a halála előtt is badass. :clap: :clap: :clap: Azt mondjuk sajnálom, hogy már nem fogjuk látni őt, és így igazság szerint a Tyrell családfát is kiírtották. Sőt, ezzel igazából Dany szövetségeseinek a létszámát ledegradálták 0 -ra. Azért ez durva.

 

Amiről még gyorsan meg akarok emlékezni az a Deresben történtek: sejtettem, hogy Bran visszatér ebben az epizódban, mondjuk én még egy Arya hazatérést is vártam még a rész végére, de majd a következő részben meglesz az is. :)

Bran és Sansa fura beszélgetést bonyolított le, mondjuk Bran érdekes válaszokat nyomott a nővére felé. :D Az a mondat viszont, amikor mondta, hogy beszélnie kell Jonnal, na ez is tudatosítja bennünk, nézőkben azt, hogy Jon itt bizony egy Targaryen. Kitudja, hogy mennyit látott Bran abból a jelenetből. Én még azt is kinézem belőle, hogy elkísérte Nedet Deresig. ;)

 

 

 

Összegezve remek rész volt, ebben a részben igazából a csatáknak nem volt nagy szerepük, de érzésem szerint a következő rész nem fog csalódást okozni akció terén. Bár az eddigi 3 rész megint csak a 9 hónappal ezelőtti hírcsokort erősíti, ezért várom már mivel rukkolnak elő jövőhéten. Eddig nagyon jól építkezik az évad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Lyanna miatt azért Jon legalább annyira Stark, mint amennyire Targaryen, illetve a genetikán túl kulturálisan, a neveltetéséből fakadóan ő elsősorban északhoz és a Starkokhoz kötődik. :)

 

Nekem az volt amúgy fura, amikor Jon és Dany beszélgetnek és Dany mondja azt neki, hogy ő (mármint Jon) is elvesztett két testvért? Honnan tudta, hogy Bran életben van?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, ha elszúrsz egy idézést/spoilert, ne új posztot írj, hanem az elszúrtad javítsd a Szerkesztés gombbal. Mert most nagyon f*szán otthagytad a spoileres infót az elrontott posztban. Még azért nem indult ellened egy makulátlan hadtest, mert szerencsére nem olvastam. :evil:;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Nekem az volt amúgy fura, amikor Jon és Dany beszélgetnek és Dany mondja azt neki, hogy ő (mármint Jon) is elvesztett két testvért? Honnan tudta, hogy Bran életben van?

 

 

 

Theon elmondhatta neki, hogy Bran és Rickon nem haltak meg, és gondolom, miután megtudták, hogy Ramsey -nek hála Rickon már halott, ezért gondolhatja azt, hogy Bran még él. Bár hogy hogyan, az jó kérdés. :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Lyanna miatt azért Jon legalább annyira Stark, mint amennyire Targaryen, illetve a genetikán túl kulturálisan, a neveltetéséből fakadóan ő elsősorban északhoz és a Starkokhoz kötődik. :)

 

Nekem az volt amúgy fura, amikor Jon és Dany beszélgetnek és Dany mondja azt neki, hogy ő (mármint Jon) is elvesztett két testvért? Honnan tudta, hogy Bran életben van?

 

 

 

A hatodik évad kilences részében Theon Dany és Tyrion előtt elmondja, hogy végülis nem ölte meg Brant és Rickont:

 

TYRION: And how have things been going for you since then? Not so well, I gather. Can't imagine you would have murdered the Stark boys if things had been going well.

THEON: I didn't murder the Stark boys. But I did things that were just as bad or worse.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az epizód végén majd kiugrott a szívem a helyéből. Leginkább azért, hogy halljam Olennát amint bevallja Joffrey meggyilkolását. Nem mehetett el úgy az öreglány, hogy ne szúrjon bele a családja gyilkosaiba még egyszer utoljára.

Dany pedig hiába szerette volna "finoman" intézni az uralom átvételét, most már biztosan be fog gorombulni, aztán hadd hulljon az ellen is. Remélem, ezek után Cersei valamennyire csak elbízza magát, és meg fogják lepni, nem is kicsit.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is.

 

 

Az első 40 perc kifejezetten jó volt! Nagyon tetszett a Jon - Dany jelenetsor, az egész, ahogy felvolt építve, két nagyon kemény karakter, aki a saját céljait követi és nem hódol be a másiknak. Gondolom Jon azért nem hódolt be, mert akkor harcolnia kellene Dany háborújában, amit nyilván nem szeretne, de azért ez elhangozhatott volna az epizódban. Rengeteg jó jelenet volt az elején, nagyon tetszett ez a rész. Jó volt Euron bevonulása is, illetve Cersei bosszúja. Itt írta Bence, hogy milyen vagány volt Euron, hogy lóval ment be a trón terembe, de ezt nem igazán értem, miért írta, mert már korábban is többen is lóval mentek be a trón terembe (Tywin, stb.) ha diadalt arattak. Szóval ez a szokás.

 

Jók volt Sansa jelenetei is bár Bran most már nagyon antipatikus lett nekem. Ő most már a 3 eyed raven persze.

 

Ami a végét illeti - a Kaszterhegy "csata" bemutatása tetszett Tyrion narrálásában. Viszont azt nem értem, hogy gondolták a készítők, hogy amíg mondjuk Bran leér a falról Deresbe, addig a Makulátlanok körbeutazzák Westerost hajóval. WTF? Ezt így hogy? Mondjuk az a része tetszett, hogy Jon és Sir Davos már egyből oda is ért Danyhez a rész elején, de az idősíkok kezelésében több helyen is következetlenséget vélek felfedezni. Ezeket a csata átugrásokat - ld. Tyrellek - pedig sosem fogom megszokni, de ok, vélhetően másra kellett a pénz és az idő.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is.

 

 

Ami a végét illeti - a Kaszterhegy "csata" bemutatása tetszett Tyrion narrálásában. Viszont azt nem értem, hogy gondolták a készítők, hogy amíg mondjuk Bran leér a falról Deresbe, addig a Makulátlanok körbeutazzák Westerost hajóval. WTF?

 

 

 

Az egyes szálak időben nem párhuzamosan mennek egymás mellett. A készitők mondták, hogy az első évadot megpróbálták úgy megirni hogy tényleg minden időrendben legyen de képtelenség (a probléma az alapoknál van: a regények se igy vannak felépítve, ott is folyamatosan ugrálunk). Az a baj hogyha mondjuk egy szálnál pár nap eseményei érdekesek akkor az összes szál le kéne álljon aminél viszont telnie kell az időnek, mire lesz valami. Tipikus példa a hatos évadban az amikor Havas Jonék bejárják Északot hogy toborozzanak. Minden egyes jelenetet minimum hetek választják el egymástól. Eközben nem lehet megtenni hogy mindenhol máshol is ilyen sebességgel ugráljanak. Ezért a különálló szálak különálló életet élnek. Nagyjából együtt mennek de közel sem párhuzamosak. Ez az első évad óta igy van

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az egyes szálak időben nem párhuzamosan mennek egymás mellett. A készitők mondták, hogy az első évadot megpróbálták úgy megirni hogy tényleg minden időrendben legyen de képtelenség (a probléma az alapoknál van: a regények se igy vannak felépítve, ott is folyamatosan ugrálunk). Az a baj hogyha mondjuk egy szálnál pár nap eseményei érdekesek akkor az összes szál le kéne álljon aminél viszont telnie kell az időnek, mire lesz valami. Tipikus példa a hatos évadban az amikor Havas Jonék bejárják Északot hogy toborozzanak. Minden egyes jelenetet minimum hetek választják el egymástól. Eközben nem lehet megtenni hogy mindenhol máshol is ilyen sebességgel ugráljanak. Ezért a különálló szálak különálló életet élnek. Nagyjából együtt mennek de közel sem párhuzamosak. Ez az első évad óta igy van

 

Ok.

 

De a Makulátlanok most komolyan körbehajózták Westerost? És merre mentek? Délre? :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, a múltheti részhez nem írtam, mert mire oda jutottam, hogy megnézzem, Bomarr többségében már mindent leírt, amit én is írtam volna. Most viszont gyorsan meg tudtam nézni, úgyhogy nem hagyom ki az irkafirkát.

 

Jon és Dany találkozása nekem nem volt nagy katarzis, mert őszintén szólva, én azt várom nagyon, amikor kiderül: Jon Targaryen és Daenerys tulajdonképpen a nagynénje. Na, az szerintem flash lesz a javából. :) Viszont tetszetős volt Jon és Tyrion találkozása, és persze Jon és Dany tanácskozása is. Kicsit furcsállottam Dany kétkedését a Másokban, hiszen sokan vélték kipusztultnak a sárkányokat, neki mégis van három, ezután a helyében azért nyitottabb lettem volna arra, hogy élőholtak is vannak. Persze szerencsére a végén maga is eljutott erre a végkövetkeztetésre, így nem kellett benne csalódnom.

Ami viszont nagyon tetszett, az az epizód vége, hisz én pont ezért szeretem a Game of Thronest. Persze jók az epikus csaták, de szerintem az ereje a jó párbeszédekben és a politikai, néha pedig katonai adok-kapokban van. És itt mindkettő megvolt. Kezdődött az egész a Lannister kastély bevételével. Nagyon ütött, hogy Tywin Tyrion ellen irányuló megvetése akárcsak a retyón, most is visszafelé sült el, de aztán jött a fordulat: Jaime inkább feladta a Casterly-hegyet és elfoglalta Égikertet.

Eme csata kihagyását én nem fájlaltam, mert nyilván másra kellett a pénz és/vagy tudták, hogy rohadt unalmas lenne 30 másodperces különbséggel megmutatni két ugyanolyan mészárszékes csatát. Ennek a csatának egy lényege volt: a briliáns zárás. A beszélgetés a vénasszony és Jaime között, volt olyan jó, mint a múltheti részben Dany és Varys között (ami amúgy eddig az évadból a kedvenc párbeszédem). Ez sokkal-sokkal fontosabb, mint a 88. kardcsörgetős csata. Különösen tetszett, hogy Jaime-ben legalább annyi gerinc volt, hogy lebeszélte Cerseit Olenna megkínzásáról. Azért ez elég nagy g*ciség lett volna azután, hogy Cersei az egész Tyrell-családot kiirtotta. És a vége, amikor az öregasszony a halál biztos tudatában még egyszer, utoljára belemártja a tőrt a Lannisterekbe, na az meseszép volt. El sem tudom képzelni, mit gondolt Jaime. Végül is az egy dolog, hogy ki ölte meg Joffrey-t, az egy másik, hogy ők ezután képesek lettek volna kivégezni az ártatlan Tyriont. Igaz, Jaime végül megszöktette az öccsét, de ugye szívesen kettéhasítaná, aki ezután megölte az apjukat. Kíváncsi vagyok, ennek tudatában újragondolja-e, hogy Tyrion gyűlölete a családja iránt mennyire jogos. Mondjuk az még egy érdekes jelenet lenne, ha Jaime-nek választania kellene Cersei és Tyrion között.

Apropó, Cersei, bár Tyene Sand sosem volt a kedvencem, azért elég drasztikusan bánt el vele. Még malmozok aközött, hogy megérdemelte vagy sem. Mert a "nem" listában csak az áll, hogy azért ez tényleg durva lelki terror. Az "igen" listában meg az, hogy bosszú hadjáratot indított egy idióta idióta hibája miatt, ezalatt meggyilkolta Dorne uralkodóját, Myrcellát és Trystane-t is, akiknek aztán baromira nem volt semmi közük Oberion hülye halálához. Szóval hajlok az igen felé.

 

A jövőt viszont most jól megkavarták a Lannisterek. Daenerys elvesztette minden westerosi szövetségesét, ami a korábban vázolt események miatt igencsak nagy baj. Az meg még inkább, hogy a makulátlanok hadereje tulajdonképpen harapófogóba került, mert a tengeren a Greyjoy flotta, a szárazföldön pedig a Lannister haderő várja őket nem éppen szeretettel. Bár a rész elején Dany úgy vélte, neki nincs szüksége a Starkokra, ezt lehet nem ártana így a végén újragondolni. Mert Westeroson így csak egy szövetségese maradt, azon kívül meg a csak a lovasok vannak, meg a sárkányok. Szóval a kezdeti lelkesedés hamar alábbhagyhat. :s

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki ismer, tudja, hogy én sem a hatalmas kard csörték első számú rajongója vagyok. Viszont valahányszor olyan történik, hogy egy haderő megérkezik egy várhoz, majd vágás és hopsz kihagytuk a csatát, az baromi furán mutat a sorozatban. Lehet rá utalgatni meg így úgy csűrni csavarni, de ez mindahányszor eléggé... snassz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megértem, velem is volt ilyen, főleg az előző évadban (konkrétan kettő is), de itt most nem zavart, kicsit sem, és pont azért, mert csupán perccekkel előzte meg egy ugyanolyan konfrontáció.

 

Sőt nagyon jó döntésnek tartom, hogy a Tyrellek elleni csatát egyáltalán nem mutatták. Számomra ez az ismétlés a végén egy kisebb törés lett volna, ami kilökött volna a hangulatból. Ha mindig mindent megmutatnak, az ugyanolyan hiba lehet, mintha beharangoznak valamit, aztán nem mutatják. Szerencsére itt be sem harangozták.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is örültem, hogy nem mutatták meg őket, különösen a másodikat. Jó volt ez így. Megazért, a következő részekben bőven lesz akció szerintem, és amúgy rendesen látszik, hogy az évadban lesz 3 nagy csata, amire építenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

De a Makulátlanok most komolyan körbehajózták Westerost? És merre mentek? Délre? :)

 

 

Igen. Igazából Westerost csak délről lehet megkerülni. Nem véletlen hogy a térképeken sose látjuk teljes egészében az északi részét: az a része felfedezetlen. Még az is lehet hogy a Faltól északra legalább akkora terület vagy még nagyobb terül el mint a Faltól délre. Az örök tél vidékén pedig nyilván fagyott a tenger. Hajóval nem járható. Ha a déli kerülés soknak tűnik érdemes belegondolni, hogy az első évad első részében a Lannisterek és Robert az epizód elején még Királyvárban vannak, a végére pedig már Deresben. Egy efféle királyi "konvoj" pedig rém lassan halad a hajókhoz képest, tehát időben az például sokkal több lehetett.

 

 

 

Kicsit furcsállottam Dany kétkedését a Másokban, hiszen sokan vélték kipusztultnak a sárkányokat, neki mégis van három, ezután a helyében azért nyitottabb lettem volna arra, hogy élőholtak is vannak. Persze szerencsére a végén maga is eljutott erre a végkövetkeztetésre, így nem kellett benne csalódnom.

 

 

Nekem úgy tűnt, hogy bár engedélyt adott a sárkányüveg bányászására alapvetően még mindig van benne némi kétkedés. Ha tényleg igy van az annyiból érthető, hogy a sárkányok létezése végülis történelmi tény. Az utolsók 100 éve haltak ki tehát az idősebbek még beszélhettek olyanokkal akik maguk is láttak egy-két példányt. Az, hogy a Targaryenek sárkányokkal hóditották meg Westerost közismert tény, bár nyilván ahogy nálunk a holdraszállásban úgy ott nyilván ebben is kétkednek páran, de a Mások annyiból eltérő kategória, hogy őket 8000 éve nem látta senki. Már nagyon a legendák korába vesznek, a déliek többnyire északi babonának tartják, pláne hogy ebben az időben amikor a Mások támadtak a déliek ősei még nem is voltak Westeroson. Az andalok -az a népcsoport amelyikhez a legtöbb déli tartozik- "csak" 4-6 ezer éve érkeztek meg a kontinensre.

 

Az értékelésed alapján egyébként a részt hasonlóan ítéljük meg :)

 

Ami a csatákat illeti: az Öt király háborúja úgy ment le az első három évadban hogy össz-vissz egy csatát láttunk belőle: Királyvár ostromát. Robb úgy volt nagy hadvezér hogy egyetlen csata-jelenetet se kapott. Ez a formátummal jár.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azért nekem Euron Vasflottája is túl mozgékonynak tűnik. Az első részben a Vasflotta még Királyvárnál van, és ugyanennek a résznek a végén indult el a makulátlan és a Theon féle flotta Sárkánykőről. A második rész végén Euron lerohanja Theonékat még valahol Dorne előtt (az én tippem, hogy valahol a Viharvidék partjainál). A harmadik rész közepén Euron még Királyvárban parádézik, de a végén már beérte a makulátlanok flottáját Kaszter-hegynél.

 

Akkor most vagy a makulátlan flotta haladt csigatempóban, vagy Euron mindig ott tűnik fel, ahol a történet megkívánja :evil:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A Makulátlanokat csak megérkezni láttuk, elindulni nem. Nincs arra utaló jel hogy sokkal előbb kellett volna megérkezzenek. Ehhez hozzávehetjük, hogy a vas-szigetekiek hires hajósok mig a Makulátlanok nem, illetve azt hogy -ahogy az el is hangzott- Cersei-ék számitottak Kaszter-hegy bevételére, ezért Euron nem csak azért kötött ki ott "mert ezt kivánta a történet", hanem mert eleve ez volt a tervük a Lannistereknek.

 

Az egész még kevésbé lesz rejtélyes ha átveszik a könyvekből Euron "lore"-ját. Ott a Silence-en Euron varázslókat tart akik segítenek neki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azért olyan sok idő nem telhetett el a két Targaryen flotta indulása között. Legrosszabb esetben a Makulátlanok aznap indultak, amikor Theonékat támadás érte (de akár az is lehet, hogy korábban indultak), és minél több idő telik el a két flotta indulása között, annál többet kellett Euronnak is oda-vissza hajóznia.

Azért furcsa, hogy az egyik flottának másfél epizód kell ahhoz, hogy körbehajózza fél Westeros-t, amíg a másik fél epizód alatt megteszi ugyanezt...

 

Arról nem is beszélve, hogy legkésőbb a Tyrellek kiszúrhattak volna egy bazinagy ellenséges flottát, ami a partjaik mellett teper (sőt már Dorne-ban is, csak ott egyelőre kérdéses, hogy most kihez hűségesek is a Dorne-i urak), és simán lehetett volna értesíteni a Szürke Férgéket, hogy valami nagy gebasz van készülőben a tengeren.

 

 

Az első részben még nem indulhattak el mert

 

a "frenetikus" Szürke Féreg enyelgős jelenet a 2. részben volt.

 

 

 

Igen, azt ott egy kicsit benéztem. Úgy emlékeztem, hogy a haditanáccsal zárult az első rész, de most újranézve, csak a megérkezéssel. :oops:

 

De a lényeg az, hogy legkésőbb a 2. rész csatajelenete előtt már elindultak, amíg Euron csak a harmadik rész közepe táján indulhatott el, mégis szinte egyszerre érték el Westeros másik oldalát.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az időt nem lehet epizódokban mérni, hisz mindegyik más időintervallumot fog fel (példa: Catelyn az első évadban egy rész alatt ér el Deresből Királyvárba de Királyvárból a közelebb lévő Sasfészekbe már csak két rész alatt jut el - Daenerys mindeközben egy rész alatt jutott el Meereenből Sárkánykőre). Most az hogy ki melyik epizódban indult el nem sokat mond pláne egy ekkora utazásnál. Maga a Kaszter-hegy alsó hangon is hetekre van Sárkánykőtől. Ekkora távban a vas-szigetiek mint jó hajósok és akik a Makulátlanokkal szemben helyismerettel is birnak simán napokkal hamarabb megtudják tenni a távot. Euron lenne ugye 14 tenger legjobb hajósa. Nehogy már saját vizeken ne legyen ügyesebb a vizet nagyrészt csak messziről látott Makulátlanoknál. A Tyrell-ek alá tartozó nemesek jó része meg pont hogy átállt Cersei oldalára: épp arról volt szó egy résszel korábban hogy Tarly-ra hallgat a legtöbb Tyrell hűbéres, a hadi ismeretei mellett ezért győzködték őt. Semmi értelme nem lett volna Szürke Férget -az ellenséget- értesiteni, arról hogy egy szövetségesük támadni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azért azokat a hajókat nem a Makulátlanok irányítják. Ők csak utaznak rajta, ahogy azt a hatodik évad záróképeiből is láthattuk. Valószínűleg tapasztalt tengerészekkel rendelkeznek, amelyek közül nem is egy járt már legalább Óvárosban, de akadhat jópár, akik Lannisportban is megfordultak már. Nyilván Euron flottája jobban ismeri a helyi vizeket, és a hajóik is mind csatahajók, nem átalakított kereskedőhajók, mint a Makulátlan flotta nagy része, de ezt azért így mégis túlzásnak érzem. Főleg hogy Euron flottáját Asha elfogása után azért fel kellett tölteni készletekkel (hisz legközelebbi biztonságos kikötő már csak a Lannisterek területein voltak), ami egy ekkora flotta esetében megint csak nem 1-2 nap, még akkora kikötő esetében sem, mint Királyvár.

 

Az is furcsa, hogy attól függően, hogy Varys mennyi idő elteltével értesült a vereségről, Havas Jon akár heteket is eltölthetett Sárkánykőn, ami szerintem megint csak nem adódik a látottakból, hisz nem ültek le Tyrionnal elmesélni egymásnak a történeteiket

 

Másik meg, hogy közel sem biztos, hogy Tarly átállásával a Tyrellek elveszítették a zászlóhordozóik nagy részét. Legalábbis szerintem biztosan pár nagyobb ház hű maradt a Tyrellekhez, legalábbis Égikert elfoglalásáig (kár, hogy sem a Hightowerek, sem a Redwynok - esetleg a Florentek - nem kerültek elő, még csak említés szintjén sem). Tarly nagy név a Síkvidéken (főleg a katonai sikereinek köszönhetően), de azért vannak ott még nagy házak, akik profitálhatnak Daenerys sikeréből, és hülyék lennének nem értesíteni a Makulátlan flottát a közelgő ellenségről

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy

 

csak nekem tűnt furcsának Sansa viselkedése Bran előtt? Mármint én arra értem, amikor kijelentette, hogy Bran az utolsó ízzig-vérig Stark gyermek és így ő Deres ura. Na már most, Sansa ennyire megfeledkezett Jonról? Jó, tudom, Jon átruházta a hatalmát Sansára, meg Jon az ő szemükben Ned Stark fattya, hiába félig-meddig a testvére, de attól még nem kéne ilyeneket kijelentenie, mert ezzel is Jon renoméját sérti igazából.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.