Ugrás a kommentre

Ajánlott hozzászólás

Pont azért nem félt a lelepleződéstől, mert igazat mondott. Ő ott és akkor tényleg csak az igazat mondta, hisz például Obi-Wan még csak rá sem kérdezett arra, hogy nem-e próbálta megölni Padmét, vagy Coruscanton lébecolása közben tett-e el láb alól alakváltókat (ami kicsit azért furcsa). A klónokkal kapcsolatban meg aztán végképp nem kellett hazudnia.

Viszont, ha az ember egy Jedivel tárgyal, szerintem óhatatlanul is tart attól, hogy az a lovag elkezdi szondázni a gondolatait, és ha hazugságon kapja, Jango nem egy ingben fog meglépni Obi-Wan orra elől. Ne feledjük, csak addig tökös legény, amíg rajta van a páncél (és hát, mint végül kiderült, az sem szuperál minden Jedi ellen).

De ez rizikós volt. Mert ugye azért mondta az igazat, hogy ha elmét fürkész Obi-Wan(ami szerintem Jango ellen nem hat, ő elég erős akaratú) akkor ne keltsen gyanút. Majd ha a Jedi elmegy ő lelép. De mi van akkor ha elszámítja magát és Kenobi elviszi kihallgatásra Coruscantra? Mert nem jószándékkal hazudott(akkor nem támadta volna meg Kenobit).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, volt benne nem csekély kockázat, az biztos, de túl sok választása nem volt. Vagy hazudik, és esélyes, hogy lelepleződik (még ha Obi-Wan nem is tud olvasni benne, Jango ezt nem tudhatja, és a Jedik misztikus képességei szerintem alapból tartózkodóvá teszik még a Jangohoz hasonlókat is), vagy igazat szól, és talán időt nyer. A Jedi már a lakásában állt, ő fegyvertelen volt, ennyi kockázatot vállalnia kellett, ha menekülni akart.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Tegnap tartottam egy újranézést - továbbra is a kedvenc a részem elképesztő képi világgal - és most vettem észre, hogy amikor Windu levágja Jango fejét, előtte Jango hátirakétájából üzemanyag füst tör fel. Erről beszéltünk már korábban? Nem a szikrázásra gondolok, ezt eddig is észrevettem, hanem arra, hogy Jango terve egyértelműen az volt, hogy lő Windura, amíg lehet, aztán felrepül, csak épp nem látta, hogy a háti rakétája ( a Fett packje, ha úgy tetszik :P) már nem működik. Épp ezért, mikor aktiválja, csak enyhe löket tör elő belőle, ami végül a halálához vezet.

Szerintem volt szó róla. Jó pont a dramaturgnak, hogy erre is figyelt. :)

Jango Fett pusztulását valóban nagyon szépen megcsinálták. A szikrákkal lett teljes, azok ugye anno még hiányoztak a sima mozis változatból (a digitális változaton már ott voltak). Nekem még ilyen apróság, hogy ahogy Windu lenyisszantja a fejét, a jettpack rakétájának csúcsát is levágja.

Plusz még arra is volt gond hogy Jango sisakból kieső kobakjának árnyéka is látható legyen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Így már érthetővé válik az a pofa is, amit akkor vág, mikor Dooku szinte szélütést kap Jango lefejezése után.

Erről a szélütésről jut eszembe. Jangóval mi szerepe lett volna Dookunak? Mert valószínű, hogy (legalábbis Dooku számára) az hogy Jango nélkül kell Sidiousszal levezényelni a háborút, csak egy bé terv volt. Palpi szempontjából persze kapóra jött Windu igencsak szeles viselkedése, hiszen eggyel kevesebb irányból kellett lelepleződéstől tartania. Lehet, hogy Dooku, Jangóval az oldalán, suttyomban arra készült hogy idővel megszabadul a mesterétől?

"I'"m looking forward to seeing them in action" "They'll do their job well, I guarantee that" itt utólag könnyű beleérteni (főleg az adott szituációban....) hogy Jango lelki szemei előtt a hatvanhatos lebegett. De mi van, ha arra gondolt, hogy ezeket a klónokat (az ő segítségével, mégiscsak ő képezte ki őket!) alkalmasint Tyrannus is ráküldheti a mesterére?

Egyáltalán: az egész háborúhoz mit szólt volna, Dooku haverjaként? Oké hogy a könyvváltozat szerint az sem érdekelte volna ha az összeset megölik (Bobát kivéve, persze) de erre nem lehet egy ilyen kaliberű tervet alapozni. Sidious persze, szabadult volna tőle, de Dookuból nehezen nézem ki ugyanezt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szerintem Tyranus nagyúr nem bánta volna, ha éppen kéznél van a Galaxis legjobb fejvadásza - a TCW-ben láthatjuk, hogy gyakran folyamodott ilyen típusú megoldáshoz-, arról az apróságról nem is beszélve, hogy lett volna egy olyan kémje, aki bármelyik köztársasági katonai bázison bármikor tökéletesen fel-alá járkálhat, anélkül, hogy ez bárkinek is feltűnne.

A 66-osról szerintem nem tudott, hisz mint ahogy a TCW sugallja, még maguk a klónok sem tudnak róla.

A háborúról nem hiszem, hogy komolyabb véleménye lett volna azon kívül, hogy pénzszerzési lehetőségnek tartotta, hisz szerintem Bobán kívül egyik klónt sem tekintette úgymond a "gyermekének"- mint ahogy a könyv is írja.

Szerkesztve: - Nabopolasszar

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

arról az apróságról nem is beszélve, hogy lett volna egy olyan kémje, aki bármelyik köztársasági katonai bázison bármikor tökéletesen fel-alá járkálhat, anélkül, hogy ez bárkinek is feltűnne.

Ez egy újszerű gondolat, tetszik, bár Palpatine mellett sokkal több kémre azért nem nagyon volt szükség... :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

De a kémkedés nem csak hírszerzésről szól, hanem szabotázs akciókból is. Mondjuk, ha netán az egyik jedi túl sokat szimatol egy kényes ügyben, csak odaküldik Jango-t, és a probléma máris megoldva, hisz ki számítana arra, hogy az egyik genetikailag engedelmességre módosított embere akarja megölni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Arról nem szólva, hogy mivel a háborút a Jedik irányították - ugye Palpatine a legfőbb döntésekbe csak az ep3-ban megkapott jogokkal vehetett részt, addig csak javaslatokat tehetett a Szenátus nevében -, így ha azok egyénieskedni kezdenek, nem árt, ha ott vannak a kémek a soraikban, akik ezt lejelentik a Sith-eknek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem teljesen, az ep2-ben Bodie "Tihoi" Taylor voltak a "húszéves" klónok, az Ep3-ban meg egy számítógéppel kevert mixe a kettőnek.

http://www.scoop.co.nz/stories/CU0611/S00060.htm - sok ilyen gitáros alak közt eléggé feltűnő lenne egy Jango.

Szerkesztve: - Darth Krande

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

De viszont Cody-t és Odd Ballt egy az egyben Morrison játszotta, mindenféle számítógépes beavatkozás nélkül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ