Ugrás a kommentre

Jango Fett


Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...

Nem rémlik, hogy beszéltünk volna Jango azon vonatkozásáról, miszerint talán a rossz oldalon is állhatott.

 

Jango volt a mintaegyed a klónsereghez, majd Dooku-hoz csatlakozott. Hogy is van ez? Jango a klón mintapéldány a szepik oldalán? Na ezt magyarázzátok meg. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rémlik, hogy beszéltünk volna Jango azon vonatkozásáról, miszerint talán a rossz oldalon is állhatott.

Szerintem ez egyértelműen kiderül a filmből. Legalábbis bennem egy pillanatig sem merült fel, hogy a jó oldalon áll :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egyértelműen kiderül a filmből. Legalábbis bennem egy pillanatig sem merült fel, hogy a jó oldalon áll :D

No de hogy használhatnak egy olyan sereget a Jedik, ami egy rossz oldalon álló karakterből készült? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt választásuk? Palpatine már addigra elrendelte a köztársasági hadsereg felállítását. Nem mondhatták azt, hogy "bocs öreg, inkább toborozzunk, mert a kéznél lévő egyetlen ütőképes hadsereg mintaegyedét utoljára a másik fél fővezíre oldalán láttuk, míg fejét vesztve el nem hagyta lélekben a harcteret.". Szóval, addigra egyáltalán nem volt választásuk. A Szenátus döntött, melynek révén Palpatine is döntött, melynek révén a Jedik is döntöttek. A klónok élére álltak, mentvén a menthetőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolhatták azt is, hogy mivel Jango fejvadász, akinak a pénz számít és nincsenek erkölcsi aggályai, neki ez csak egy meló volt, amiért pénzt kapott :D

Hmmmm... még ez a legjobb magyarázat eddig!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolhatták azt is, hogy mivel Jango fejvadász, akinak a pénz számít és nincsenek erkölcsi aggályai, neki ez csak egy meló volt, amiért pénzt kapott :lol:

És nem így volt? Nem hiszem, hogy politikai elkötelezettségből állt volna a szeparatisták oldalán. Ezt a Jedik sem hihették. Elvezette őket a Geonozisra, Padmé támadóihoz, de ez a kapcsolat (ami szintén csak egy munka volt) egyáltalán nem kellett volna, hogy arra figyelmeztesse őket, hogy a bármi kapcsolat van a klónok és Dooku között. Sőt, a gróf szemmel láthatóan meglepődött, amikor Yoda és a klóncsapatok feltűntek (ennek persze más oka volt), és ez szerintem azonnal arra engedett következtetni (a későbbi kombinálások során), hogy a Sith-nek semmi köze nem volt a sereghez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a gróf szemmel láthatóan meglepődött, amikor Yoda és a klóncsapatok feltűntek

Amikor Yodáék megérkeznek akkor nem mutatják csak akkor amikor Jedik felszállásakor visszavonul az erkélyről de akkor inkább amolyan csalódott "ezek jól keresztülhúzták a számításaimat" képet vág.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én "extrém" elméletem:

Dooksi megbízást kapott Palpitól hogy csináltasson egy klónsereget erre grófunk megkereste Jangit mert már elég sokat hallott róla és mivel egy olyan profi gyerek kellett neki aki gond nélkül leöl bárkit ha kell ami később még jól is jön Palpi tervébe és mivel ilyen emberkére volt szüksége hát jól megfizetve rávette a mintáskodásra és megbeszélte vele hogy maradjon vele kapcsolatban hátha még szükség lesz rá.

Ezután az akkor már halott Dyas nevében megrendelték a sereget mert egy köztársaságnak haderőt kérő Jedi mesternek aki ráadásul akkoriban a tanács vezetői közül való volt nem hiszem hogy nemet mondtak volna a klónozók meg hát a persze meg is fizették őket a melóért és ők nem kérdeztek semmit mert csak a lóvé volt fontos nekik az alapján amit Dex Obinak a pénzről említ.

Obitól megtudjuk hogy Dyast megölték így meg merem kockáztatni hogy Dyast Dooksiék tették el már előre láb alól mert nemigen hiányzott volna hogy előálljon azzal hogy ő nem rendelt semmit a köztársaság nevében.

Megkezdődik a klónozás ami közben genetikailag módosítanak Jangi génjein de egy titkos beavatkozás is történt amiről a klóngyárosok nem tudtak és az a 66-os parancs "bekódolása" volt és az ezt végző személy egy klónozó is lehetett akit valaki lefizetett a melóért.

A klónicsekek létrehozásakor és/vagy képzésekor az a valaki megváltoztatta a "programot" Jangi "gyilkolási hajlamának" mélyen tudat alá süllyesztésével, a parancs kiadás utáni teljesítésének és a Palpihoz való onnantóli hűségnek a bekódolásával és mikor meghallották a parancsot Jangi "gyilkolási hajlamának" felszínre törésével együtt megváltozott klónok jelleme.

Amikorra eljutottam idáig felmerült bennem hogy mi módon intézhették ezt el.

Az egyik variáció amire jutottam az a klónozás közben genetikai úton való beavatkozás ha egyáltalán be tudtak ennyi dolgot úgy "programozni" de emellett még a képzés során is ügyködhettek amihez a klónkölkök fején levő satyekot is használhatták mint valamiféle hipnotizálós szerkentyűt amin keresztül észrevehetetlenül az agyukba lehetett ültetni a parancsot.

 

Obi után pedig Yoda is elment a klónozókhoz hogy tudakozódjon a klónokról és utánajárjon a Dyas-ügynek és annak tudatában hogy ők nem rendeltek sereget elvitette magát velük a Geora Jediket menteni. Szerintem Su neki is elmondta azt amit Obinak a mintától függetlenségben különböző genetikai módosításról és parancsteljesítésről és mivel akkor még csak mentőosztag kellett neki így már nem látott komolyabb okot arra hogy ne vigyen egy zászlóaljat magával.

Aztán később kitört a háború és onnan már nem volt visszaút, a Jedik kénytelenek voltak belenyugodni abba hogy Palpi harcba küldi a "Jangi klónsereget".

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg várta már a klónokat, hisz ez is a terv része volt. :lol:

Szerintem nem várta a klónokat épp akkor. Dookunak az lett volna jó, ha ott az arénában mindenki meghal. Tudta, hogy mi a sereg igazi célja, de honnan látta volna előre, hogy Obi-wan akkor eljut a Kaminora (kvázi idő előtt)?

 

Az egész véletlen volt, a Sith-eknek csupán az volt a szerencséjük, hogy a szeparatista sereg nagyjából készen volt, tehát a nagy tervben nem okozott galibát a klónsereg idő előtti megjelenése. Sőt még jól is jött: Jangon kívül igazából semmi kapocs nem volt Dooku és a klónok között, és az, hogy a szeparatista sereg ellen vetették be őket, akik (mint később kiderült) egy Sith vezetése alatt álltak, egyből tisztázta a klónokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem várta a klónokat épp akkor. Dookunak az lett volna jó, ha ott az arénában mindenki meghal. Tudta, hogy mi a sereg igazi célja, de honnan látta volna előre, hogy Obi-wan akkor eljut a Kaminora (kvázi idő előtt)?

 

Az egész véletlen volt, a Sith-eknek csupán az volt a szerencséjük, hogy a szeparatista sereg nagyjából készen volt, tehát a nagy tervben nem okozott galibát a klónsereg idő előtti megjelenése. Sőt még jól is jött: Jangon kívül igazából semmi kapocs nem volt Dooku és a klónok között, és az, hogy a szeparatista sereg ellen vetették be őket, akik (mint később kiderült) egy Sith vezetése alatt álltak, egyből tisztázta a klónokat.

Annyiból egyetértek, hogy nem feltétlenül a Geonosis lerohanásával kellett volna kezdődnie ennek az egésznek, csak Palpatine jól trükközött. Viszont, már közel volt a háború kitörése, hiszen direkt kiélezték a Sithek eddigra a helyzetet. A Konföderáció már megszerzett magának minden hadsereggel rendelkező kereskedelmi szervezetet, miközben a Köztársaságban is hadsereg felállításán vitáztak. Szerintem ezen az oldalon is az utolsó bástya már csak Amidala volt, aki a békés megoldás felé mutatott hűségével erőt adott a többi lojalistának. Valószínűleg ezért is ment bele Sidious és Tyranus Gunray kérésébe. Ha Amidala elbukik, senki nem lesz már, aki hadhatósan tiltakozna a haditörvény ellen. Ráadásul az sem véletlen, hogy már mindkét oldalon harcra kész volt a sereg (lényegében, mert mindkét oldalról hiányzott több hadieszköz is). Szóval, ha Jango révén Obi-Wan nem is jut el Kaminora, majd eztán a Geonosisra, akkor is pár hónap alatt kitört volna a háború.

Dooku pedig egyvalamiért számíthatott a támadásra. Palpatine-t addigra ellátták a jogokkal. Semmibe sem került eztán odacsörögni Dookunak, hogy úton vannak a klónok. Így végül a Sithek összecsaphatták a tenyerüket: "Minden a terveink szerint halad."

Az, hogy az egész Jango hibájából kicsit előbb következett be, talán még jó is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a 66-os parancsot csak a klónparancsnokok tudták.Elég volt nekik tudni.A katona úgyis teljesíti a parancsot.

Utólag átgondolva már szerintem is így lehetett. Su is azt mondja hogy a klóneszkók minden kérdés és gondolkodás nélkül teljesítik a parancsot amit kapnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elég meggondolatlan volt hogy nem egy másfajta nyíllal lődözött.

Nem volt az rossz választás. Hiszen, ha Obi-Wannak nincs egy Dexter Jettster nevű haverja, sose talál rá. És hát ki gondolná, hogy egy Jedinek vannak "alvilági" kapcsolatai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiból egyetértek, hogy nem feltétlenül a Geonosis lerohanásával kellett volna kezdődnie ennek az egésznek, csak Palpatine jól trükközött. Viszont, már közel volt a háború kitörése, hiszen direkt kiélezték a Sithek eddigra a helyzetet. A Konföderáció már megszerzett magának minden hadsereggel rendelkező kereskedelmi szervezetet, miközben a Köztársaságban is hadsereg felállításán vitáztak. Szerintem ezen az oldalon is az utolsó bástya már csak Amidala volt, aki a békés megoldás felé mutatott hűségével erőt adott a többi lojalistának. Valószínűleg ezért is ment bele Sidious és Tyranus Gunray kérésébe. Ha Amidala elbukik, senki nem lesz már, aki hadhatósan tiltakozna a haditörvény ellen. Ráadásul az sem véletlen, hogy már mindkét oldalon harcra kész volt a sereg (lényegében, mert mindkét oldalról hiányzott több hadieszköz is). Szóval, ha Jango révén Obi-Wan nem is jut el Kaminora, majd eztán a Geonosisra, akkor is pár hónap alatt kitört volna a háború.

Dooku pedig egyvalamiért számíthatott a támadásra. Palpatine-t addigra ellátták a jogokkal. Semmibe sem került eztán odacsörögni Dookunak, hogy úton vannak a klónok. Így végül a Sithek összecsaphatták a tenyerüket: "Minden a terveink szerint halad."

Az, hogy az egész Jango hibájából kicsit előbb következett be, talán még jó is volt.

Igazad van Dzséjt, tényleg így történhetett :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
Szerintem ezen az oldalon is az utolsó bástya már csak Amidala volt, aki a békés megoldás felé mutatott hűségével erőt adott a többi lojalistának. Valószínűleg ezért is ment bele Sidious és Tyranus Gunray kérésébe. Ha Amidala elbukik, senki nem lesz már, aki hadhatósan tiltakozna a haditörvény ellen.

Szerintem abszolút nem Padmé volt az utolsó bástya, hisz a lázadás írmagjának megalakulásához is vajmi kevés köze volt. Kétségkívül egy heves pacifista személyiség, de koránt sem a legfontosabb (lásd: Bail és Mont Mothma szervezkedését).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem abszolút nem Padmé volt az utolsó bástya, hisz a lázadás írmagjának megalakulásához is vajmi kevés köze volt. Kétségkívül egy heves pacifista személyiség, de koránt sem a legfontosabb (lásd: Bail és Mont Mothma szervezkedését).

Mégis vele példázott Amedda, hogy neki kéne benyújtania az indítványt (holott mindenki tudta, hogy ő lenne a legutolsó, aki erre vetemedne). Valószínűleg arra gondolván, hogy ha már ő is meggondolta magát, akkor a többiek zokszó nélkül követik. Plusz, láthatóan ő vezette a lojalistákat, legalábbis az ep2-ben nagyon úgy tűnt, hogy ő a szószóló (illetve az ep3 kivágott jelneteiből is ez jön le, de az már más tészta).

Bail és Mothma inkább fű alatt volt nagyhangú. Vagyis, ez így rosszúl hangzik, inkább nem ők voltak refflektor fényben. Természetesen nekik is megvolt a befolyásuk, de valahogy Amidala volt a húzónév. Példának okáért Bail neve fel sem merült, mikor előálltak a korlátlan jogok ötletével (ráadásul akkor már nem is nagyon tiltakozott a háború ellen).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.