Ugrás a kommentre

5x01 - Revival


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem valahogy mégis úgy tűnt, mintha habozott volna. Mintha nem a bosszú és Kenobi megölése vált volna az elsődleges prioritássá. Sokkal inkább a Galaxis feletti uralomra kezdett el hajtani ő is. Palpatine új hangjához mit szóltok? Egy mondat erejéig lehetett hallani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy igazad van, jobban belegondolva meg pláne. :hmm: Maul tervei túlmutatnak Obin. Persze még az ő halála is benne van a képben.

 

Palpatine új hangja nekem nem igazán tetszett. :( Nagyon más lesz ha tényleg ő lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elég érdekes, tekintve, hogy még nem az új hang szerepelt. ;) Az 5. évadban még végig a megboldogult Abercrombie urat hallhatjuk Palpi hangjaként, ezt Filoni is mondta a halálának híre kapcsán.

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újranézve tényleg érdekes Maul viselkedése Kenobival. Egyik pillanatban még vadállat módjára támad rá és egyértelműen ki akarja nyírni, míg később felszólítja, hogy adja meg magát, de a felemelésnél sem végez vele, pedig könnyedén megtehette volna. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tavalyi évadnyitónál valóban erősebb volt, bár a harmadik évadtól elmarad e téren.

Kicsit piszkálta a csőrömet, hogy Maulék eddig csak random helyeket fosztogattak bármiféle cél nélkül. A toborzást is kezdhette volna jobb helyen, teszemazt felvehették volna a kapcsolatot egy nagyobb bűnöző szervezettel, aminek már vannak mindenhol emberei, mert így a nulláról kezdeni szedett vedett kalózokkal eléggé rizikós.

Gallia szempontjából Werebazs véleményét osztom, Eeth Koth sokkal jobb lett volna a szerepre, hisz Gallia így már másodszorra halt meg, és mivel Grievous rajongó vagyok, nem igazán szeretek strigulákat leradírozni a dicsőségfaláról, arról nem is beszélve, hogy mennyire érdekes lett volna egy efféle "zabrak party".

A Florrum lerohanásáról szóló részt nagyon várós. A párbajok rendben voltak, viszont a kék kalózlézerek szúrták a szemem, főleg a végén amikor mindenki kékre váltott. Hondo mint mindig most is remekül hozta magát. Palpatine meg megint kevergeti a lapokat. Gondolom azért állítja le a jediket az ügyről, hogy nehogy az üldözés közben Maul kikotyogjon valamit az alteregójáról. Várós a találkozójuk is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elég érdekes, tekintve, hogy még nem az új hang szerepelt. ;) Az 5. évadban még végig a megboldogult Abercrombie urat hallhatjuk Palpi hangjaként, ezt Filoni is mondta a halálának híre kapcsán.

Akkor figyelj oda jobban. Amikor azt mondja, hogy "ezek csak szánalmas kis bajkeverők", tisztán hallani, hogy az nem Abercrombie. Gondolom utólag cserélték ki azt a mondatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem valahogy mégis úgy tűnt, mintha habozott volna. Mintha nem a bosszú és Kenobi megölése vált volna az elsődleges prioritássá. Sokkal inkább a Galaxis feletti uralomra kezdett el hajtani ő is.

Szerintem is "habozott", de nem azért mert nem a bosszú az elsődleges számára. Nagyon is az, ő tökéletes bosszúra vágyik. Az, hogy simán kinyírja Obi-Want közel sem elég kielégítő neki. Azt akarja, hogy szenvedjen, összeakarja zúzni őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom azért állítja le a jediket az ügyről, hogy nehogy az üldözés közben Maul kikotyogjon valamit az alteregójáról.

Ehhez kéne tudni, Maul tudja-e egyáltalán, hogy Palpatine=Sidious? A filmből és a TCW-ből semmi ilyen nem szűrhető le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai húzós nap után végre-valahára eljutottam odáig, hogy megnézzem az évadnyitót. :) Előzetesen le kell szögeznem, hogy nem ez volt a legjobb szezonkezdés számomra, a 4x01 pl. jobban ámulatba ejtett.

 

Én továbbra sem tudok megbarátkozni Maul visszatérésével, Az ő és Savage ténykedését meglehetősen céltalannak tartom. A sztori elég gyengécske volt, de a látvány, a harcok bőven kárpótoltak ezért. Maul hangja hátborzongatóan jó, ez mindenképp ad egy plusz töltetet az epizódnak. :) Mikor az elején megjelent Adi Gallia, már tudtam, hogy ő lesz a kötelező jó, aki meghal, de így is, meglehetősen könnyen bánt el vele Opress, pedig egy Jedi nagymesterről van szó! Azon már meg sem lepődök, hogy a haláláról később nem esik szó, még az utolsó jelenetben sem, amikor a mesterek és Palpatine beszélgetnek. Azért ennél többet érdemelt volna. (Egyébként a halálával ismét egy retcon-ról van szó, valamelyik korábbi EU őt már kinyiffantotta). Érdekes, hogy a részben felbukkanó snivvian, Zutton szerepelt az EPIV-ben, gondolom a kantinos jelenetben. :) Jó, hogy ilyen háttérszereplőket a TCW felelevenít időnként. :)

 

A rész elején tetszettek azok a biztonsági droidok, ahogy a Florrum is szépen nézett ki. Hondo visszatérésének örültem, bírom a fazon, és az animátorok is kitettek magukért. Maga a bolygó is sokkal szebb lett, mint korábban. A kalózok csészealjalakú járművei megunhatatlanok. :) A csata is nagyjából rendben volt, csak nem értem, hogy miért van az mindig, hogy a jók fegyverei kék sugárlövedéket tüzelnek, míg a rosszaké pirosat. Elvileg az árulók is ugyanabból a fegyverrepertoárból válogathattak anno, amikor még Hondo szövetségeseinek számítottak. Hondo igazán megtorolhatta volna az árulást, de annyi baj legyen. :D Maul és Opress eléggé bénázott ellenük, lazán le kellett volna mészárolni őket, Sith nagyuraktól ez elvárható.

 

Amikor Obi levágta Opress karját, egy pillanatra azt hittem, elbúcsúzhatunk egy újabb szereplőtől, de szerencsére nem, a zabrakban még van lehetőség. A végén a beszélgetés szintén nagyon jó volt: egyértelmű, hogy Palpatine azért akarja elérni, hogy Maul ügyével ne foglalkozzanak a Jedik, mert a zabrak tudna mondani egy pár dolgot a néhai mesteréről... :D Ha Maul tovább űzi a galaxis felforgatását a peremvidéken, akkor egyre inkább kényelmetlenné fog válni Palpi számára... jut eszembe. Ez most a régi vagy az új szinkron volt? Ha az utóbbi, én egyelőre nem tudtam igazán felmérni a különbséget, bár első hallásra furcsa volt.

 

A rész nálam 10/8, várom a következő epizódot,

 

 

azért örülök, hogy nem Maulék lesznek a központi szereplők és ismét koncetrálhatunk majd Anakinra és Ahsokára.

 

 

Most pedig ideje elolvasnom a hozzászólásokat. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez kéne tudni, Maul tudja-e egyáltalán, hogy Palpatine=Sidious? A filmből és a TCW-ből semmi ilyen nem szűrhető le.

Ahhoz képest, hogy a filmből nem tudni, az ep1-ben lazán Palpatine lakosztályának erkélyén sétálgatnak. És gondolom az ajtóra nem Darth Sidious névtábla van kifüggesztve. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez kéne tudni, Maul tudja-e egyáltalán, hogy Palpatine=Sidious? A filmből és a TCW-ből semmi ilyen nem szűrhető le.

Arról nem is beszélve, hogy tudatában van a "Tervnek" - ugye a "So it has begun... without me" mondat eléggé árulkodó - és ennek a tervnek eléggé sarkalatos pontja hogy Sidious=Palpatine

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, ez még nem minősül OFF-nak, mivel minimálisan, de köze van a részhez, így ide írom:

 

Az erkélyes jelenet az 1. epizódban... tény, hogy ugyanolyan az erkély Maul és Sidious beszélgetésénél, mint Sabé jelenetében, amikor vissza akar menni Naboo-ra, így valószínűleg ugyanaz az épület. De hogy juthat be egy Sith gond nélkül Coruscant egyik szenátorokkal zsúfolt, és szigorúan ellenőrzött épületébe? Ha Palpatine kezeskedett érte, mire fel a csukja? Ebben az esetben nincs mit titkolni a nagyközönség előtt kettejük találkáját illetően. Nem akarta, hogy egy arra kóborló sikló, vagy kamerás droid kiszúrja (ez máris üti az előző állítást), vagy esetleg tanítványa előtt féltette valódi kilétét? Miért nem találkoztak egy elhagyatott környéken, ha tényleg csupán a külvilág előtti lelepleződés veszélye fenyegette őket? Tudom, azért van a csukja, hogy ne legyen egyértelmű a nézőknek (már akik nem olvasták az Ep6 regényt), hogy Palpatine=Sidious. Az egyik egyelőre maradjon egy jóságos, ártatlan szenátor bácsi, a másik meg a gonosz, fondorlatos Sith nagyúr. De in-universe mi a célja, ha Maul mindent tud?

A TCW-ből annyi derül ki, hogy tudott a Klónháború tervéről. De arról, hogy azt mestere pontosan miként akarta megvalósítani, már egyáltalán nem biztos. Az, hogy Sidious második tanítványát beavatta, sokkal indokoltabb volt... Dooku több volt szimpla végrehajtónál. Az ő erénye a politikai hatalmában és vagyonában gyökeredzett, így tudnia kellett, Sidious miként akar káoszt teremteni, és mi a pontos terve.

De tegyük fel, Maul mindent tud (mert az erkélyes jelenetet nem tudom hova tenni). Miért nem kürtölte már világgá, hogy Palpatine=Darth Sidious? Abban aligha reménykedett, hogy mestere félredobja Dookut, majd megsimogatva szarvas kis buksiját visszaveszi maga mellé tanítványaként. Ráadásul immár magát tartja a mesternek, akinek Opress a tanítványa. Mi célból hallgat, ha mindent tud? Pont kapóra jönne neki a Jedik összezavarása, még akkor is, ha azok a Sith-ek szavait hinnék el legutoljára. A Jedik valószínűleg utánajárnának a dolognak (mivel teljesen logikus, ha egy Sith nem hazudik régi, gyűlölt mesteréről), ezzel is még inkább lekötve és megosztva magukat és Palpatine figyelmét is, ami csak elősegítené Maul és Opress felemelkedését. De Maul inkább hallgat. Biztos csak nem szeretné beköpni mesterét a régi idők emlékére, vagy egyszerűen csak ilyen jószívűvé vált a Lotho Minoron eltöltött 12 év alatt. :P

Mielőtt bárki félreértene, nem utasítom el a lehetőséget, hogy Maul mindent tud (sőt, nyitott vagyok a jó érvekkel ellátott magyarázatokra), de ez a dolog a fent említettek miatt egyáltalán nem egyértelmű. Legalábbis nekem nem az. Így én inkább átgondolom ezeket, mielőtt olyanokat jelentek ki, hogy egyértelműen tudja, mi az ábra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De tegyük fel, Maul mindent tud (mert az erkélyes jelenetet nem tudom hova tenni). Miért nem kürtölte már világgá, hogy Palpatine=Darth Sidious? Abban aligha reménykedett, hogy mestere félredobja Dookut, majd megsimogatva szarvas kis buksiját visszaveszi maga mellé tanítványaként. Ráadásul immár magát tartja a mesternek, akinek Opress a tanítványa. Mi célból hallgat, ha mindent tud? Pont kapóra jönne neki a Jedik összezavarása, még akkor is, ha azok a Sith-ek szavait hinnék el legutoljára. A Jedik valószínűleg utánajárnának a dolognak (mivel teljesen logikus, ha egy Sith nem hazudik régi, gyűlölt mesteréről), ezzel is még inkább lekötve és megosztva magukat és Palpatine figyelmét is, ami csak elősegítené Maul és Opress felemelkedését. De Maul inkább hallgat. Biztos csak nem szeretné beköpni mesterét a régi idők emlékére, vagy egyszerűen csak ilyen jószívűvé vált a Lotho Minoron eltöltött 12 év alatt. :P

A maga módján Dooku gróf is feldobta Palpatine-t, mégsem nagyon jártak utána, bár az nem volt annyira szájbarágós, hogy Palpatine és Sidious ugyanaz a személy. Egyébként tök felesleges lenne feldobnia Sidioust, egyszerűen nem áll érdekében. A Jedik így is, úgy is le akarják vadászni őt, nem fogják őt futni hagyni. Nyilván nem is akarja provokálni Sidioust, mert tudja, hogy az sokkal erősebb nála, ráadásul még nem is áll közvetlenül az útjába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem mi a bajod az erkélyes jelenettel. Azért nem kérdezett senki olyasmit, hogy "Mit keres itt egy mogorva tetkós zabrak?", mert miért tennék? Be van jelentve a szenátorhoz? Igen. Akkor minek kérdezni akármit is, hisz abban nincs semmi szokatlan, ha egy szenátor vendéget fogad.

A csukja minek? Miért ne? Valóban egy kicsit furán fest a nagyvárosban egy csuklyás zabrak, de ennyi, nem több (ráadásul vannak ennél sokkal furcsább dolgok Coruscanton), ergo ebben sincs semmi gyanús.

Miért nem egy elhagyatott helyen? Mert amíg senki sem keresi Mault, addig nyugodtan lehet egy előkelő helyen is találkozgatni, hisz sokkal kényelmesebb (és "sith-esebb") mint egy omladozó gyárépület.

 

Hogy Maul miért nem lövi le a poént? Mert akkor könnyen véget érhetne a háború-> a jediket nem kötné le a hadakozás-> többen foglalkoznának vele -> nehezebb lenne sereget gyűjteni => átvenni a hatalmat a Galaxis felett szinte lehetetlen küldetéssé válna. Amíg a jedik szélmalomharcot vívnak, az az ideális Maulnak és a saját tervének.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul és Opress eléggé bénázott ellenük, lazán le kellett volna mészárolni őket, Sith nagyuraktól ez elvárható.

Akkor már csak a menekülés volt fontos, Maul ki is mondta, hogy ezt a menetet el bukták. Egyébként Savage még koránt sem sith szerintem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azóta már elolvastam a hozzászólásokat, és valaki írta is, hogy Maulnak mennyi mindenre kellett figyelnie, így a kalózokra, a sebesült testvérére, a megérkező Obi-Wanra, így elfogadom ezt a magyarázatot. :) Csak kicsit furcsa volt ez a bénázás elsőre. :D

Savage tényleg nem sith (egyelőre, és remélem, hogy kapni fog egy hangzatos nevet :)) de azért ne feledjük, hogy elég könnyedén elbánt Adi Galliával, a Jedi Rend egyik legjobb kardforgatójával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagymesterek közül még veszélyben lehet (van) Eeth Koth, Oppo Rancisis és Depa Billaba. :)

 

Rancisist egy képregényben a Sötét Jedivé lett Sora Bulq ölte meg, míg Depa Billaba a sötét oldal felé fordult (sorsát említik az EP3 regényváltozatában). Ezeket a TCW simán felülírhatja. Adi Galliát sajnálom, úgy gondolom a sorozat kiaknázatlanul hagyta a karakterét. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagymesterek közül még veszélyben lehet (van) Eeth Koth, Oppo Rancisis és Depa Billaba. :)

 

Rancisist egy képregényben a Sötét Jedivé lett Sora Bulq ölte meg, míg Depa Billaba a sötét oldal felé fordult (sorsát említik az EP3 regényváltozatában). Ezeket a TCW simán felülírhatja. Adi Galliát sajnálom, úgy gondolom a sorozat kiaknázatlanul hagyta a karakterét. :(

Szerintem kevés a valószínűsége, hogy ők még megjelennének a sorozatban, pláne ilyen közel a sorozat végéhez, elméletileg ugye már csak egy évad van hátra az ötödiken kívül.

 

Visszakanyarodva a Revivalra, nagyon tetszik, ahogy Hondo Ohnakát egy igazi, sztereotípia szerinti kalóznak ábrázolják. Itt természetesen a jellemére gondolok, nem a kinézetére. Büszke arra, ami, egy kalóz, akinek senki sem parancsol, még egy Sith Nagyúr sem, ahogy láthattuk. A Dooku Captured, a The Gungan General és a Bounty Hunters után már tényleg nem nagyon lehet őt fénykarddal megfenyegetni. Remekül tudja, hogy bánjon az embereivel és igazából meg sem lepődik a reakcióikon, még az árulásukon sem, benne van a pakliban, hiszen kalózok és jól láthatóan nem csinál ügyet belőle, hiszen a kalózkodás, a vele járó összes szemétséggel együtt csupán munka, semmi személyes. Egy átlagos bűnöző simán agyonlövette volna Kenobit, miután a testvérek elmenekültek, de Hondo nem ilyen. Látszik, hogy nem orrolt meg a Felucián történtekért. Azt sem kezelte személyes ügyként, nem tartja emiatt ellenségének Kenobit, vagy Skywalkert. Az abszolút fénypont pedig persze az volt, hogy: "Arcátlanság? Kalózok vagyunk, azt sem tudjuk, hogy mi az!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hondo valóban egy jelenség. :D Remekül leírtad miért lehet annyira szeretni ezt a karaktert. A TCW egyik fényesen csillogó gyémántja ez a karakter.

 

Egyébként már tudom mi volt kicsit fura nekem a részben. Maga Florrum. Enyhén szólva se tartozik a kedvenceim közé ez a világ, így ez kicsit rányomta a bélyegét a hangulatra. Na persze csak egy kicsit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Savage még koránt sem sith szerintem. :)

Formailag Maul visszatérésével most 2 Sith Rend létezik párhuzamosan, és ha innen nézzük, azzal hogy Maul tanítványává fogadta Opress-t onnantól Savage is Sith nagyúrrá vált. Igaz ez a Maul féle ágazat egy eléggé korcs Sith Rend, de hogyha elfogadjuk hogy Sidious, Tyranus és Maul is mind igazi sith, akkor Opress-t is megilleti ez a cím

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hondo valóban egy jelenség. :D Remekül leírtad miért lehet annyira szeretni ezt a karaktert. A TCW egyik fényesen csillogó gyémántja ez a karakter.

 

Egyébként már tudom mi volt kicsit fura nekem a részben. Maga Florrum. Enyhén szólva se tartozik a kedvenceim közé ez a világ, így ez kicsit rányomta a bélyegét a hangulatra. Na persze csak egy kicsit. :D

Ez nagyrészt a kalóz mivoltából ered, úgy érzem. Annak, akit kifejezetten érdekel a világuk, azoknak külön csemege, mert bár Hondo nem evilági személy, mégis sok jellemvonást magában hordoz az ilyen romantikus kalózábrázolásból. :)

 

Nekem sem, de most valahogy a szokottnál is lepukkantabb volt, mondjuk érthető, elvégre roncsok között játszódott a történet. Azért sajnálom, hogy Hondo erődjét porig rombolták, főleg a kantin miatt. Hiányozni fog az arab muzsika. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Formailag Maul visszatérésével most 2 Sith Rend létezik párhuzamosan, és ha innen nézzük, azzal hogy Maul tanítványává fogadta Opress-t onnantól Savage is Sith nagyúrrá vált. Igaz ez a Maul féle ágazat egy eléggé korcs Sith Rend, de hogyha elfogadjuk hogy Sidious, Tyranus és Maul is mind igazi sith, akkor Opress-t is megilleti ez a cím

És mint tudjuk ez természetellenes állapot. Maul is mondja az ismert mondatot a rész elején. :P Nagyon érdekes dolgok lesznek még itt.

 

Hiányozni fog az arab muzsika. :D

Pedig felhangozhat máshol is. Lásd. Tatooine -on az előző évad végén. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, végre sikerült nekem is megnézni az epizódot. Szerintem zseniálisra sikeredett, Sam Witwernek igaza volt, tényleg kezd a dolog nagyon Apocalypse now szerű lenni, Maul nagyon különleges karakter lett, nagyon megszerettem a karakterét, ugyebár kimondhatjuk, hogy visszatérésével akármilyennek beállíthatták, hiszen gyakorlatilag SEMMIT nem tudhattunk meg róla az ep 1-ben. De nagyon összetetté vált, a mondataiból számomra egyértelmű volt, hogy Savagehoz abszolút fűzi a testvéri viszony, legbelül rendkívül hálás, hogy végre jött valaki a segítségére, pedig a Lotho Minoron eléggé kilátástalan volt a helyzete. Viszont meg is mondja neki, hogy mint mester, ki akarja őt képezni, tehát "szigorú" vele emiatt. Eddig én is tartottam tőle, hogy Savage egy abszolút alárendelt személy Maulnak, és csak egy "kigyúrt fogdmeg", de most már látom, hogy Maul abszolút őt tartja az örökösének, utódjának, vagy ahogy tetszik. Az epizódnak egyébként rendkívül jóra sikeredett a forgatókönyve, jó dumák, és tökéletes, hibátlan dialógusok jellemzik, a karakterábrázolás is jól sikerült, egyedül Adi Gallia figurája volt igazán semmilyen, de még a rövid időre felbukkanó Palpatine és Yoda is betekintést nyújtottak az életfilozófiájukba és gondolkodásmoódjukba egy-egy, a személyiségükre jellemző egyszerű mondattal vagy gesztussal. A helyszín is tökéletes, megint kaptunk egy utalást a rgi trilógiára a snivvian személyében, és akkor még nem beszéltem a sztárról, Hondóról, de róla nem is tudok mást mondani, mint hogy tökéletes! Benne mindig is az volt a jó, hogy váratlanul tűnik fel egy-egy részben, story arcban (akárcsak Embo), és mindig színesíti a történetet, jelen esetben 100%osan, pimasz módon ellopta a showt!!! Talán a who will fall-tábláról nem csak Adi Gallia kiesését kaptuk meg, hanem az ő "játékban maradását", azaz szerintem már nem fogunk többet találkozni vele (ez nem spoiler, mivel fogalmam sincs, de eléggé lezártnak tűnik számomra a weequayiek és a zabrakok közös működése), legalábbis a Maul szálon belül (és remélem is, mert nagyon szerethetővé vált a karaktere, kár lenne elveszíteni őt, azt valóban sajnálnám - Galliáéval ellentétben). A dumái pedig egyenesen idézhetőek!

Mindezek a mély karakterábrázolások, dumák perfekt módon illeszkedtek az akciókhoz, a minden korábbinál szebb kidolgozottsághoz, és látványvilághoz, úgyhogy mást nem is mondhatok: 10/10!!!!!!

 

Ha márilyen off témánál tartunk, mint az ep1-es erkély, akkor hozzáteszem, hogy a Gonosz útvesztője c könyv egy nagyon jelentős része Palpi coruscanti búvóhelyének felkutatásáról szól, ahol intézte a különböző alvilági ügyeit, bár hozzá kell tenni, hogy az ep1-ben valóban a lakosztály erkélye látható, nem ez a színhely, de ezt könyveljük el egy mezei bakinak, amibe lucas papáék nem gondoltak bele, ebbe most ne kössünk bele, de elmondható, hogy akkor amúgy meg itt taliztak Maullal. A regényt am ajánlom mindenkinek, viszont azt biztos, h felülírja majd a TCW.

 

Maul pedig szerintem mindent tudhatott Palpatine terveiről (szerintem erre abszolút utalás maul nélkülem elkezdődött kijelentése, az alkotók mindent nem magyarázhatnak meg szájbarágósan részletesen, mert akkor rohadtul unalmas lenne a show, másrészt arra ott az EU, amit ha vki nem vesz figyelembe, az magára vessen, meg illik ám megjáratni az észt is, bizonyos dolgokat bízzanak csak a nézők gondolatára, ennek ellenére egy Maul-megmenekülés elmagyarázásának én is örülnék), elvégre Palpi akkor még Anakint egyáltalán nem ismerte, és elsődleges célja az volt, hogy Maul legyen a tanítványa később is, hiszen elég nagy lehetett a kötődésük egymáshoz, ha ő nevelte fel lényegében.

 

 

Amúgy szerintem Maul túlélését a sztorivonal végén fogja elmondani, és sztem sanszos, hogy Sidiousnak a párbajukban, ez lehetne a csúcspontja a story arcnak, csodálkoznék, ha nem élnének ezzel a kézenfekvő dramaturgiai fogással.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de a felemelésnél sem végez vele, pedig könnyedén megtehette volna. :hmm:

 

Nem olyan biztos. Ne feledd az egy durván belassított jelenet, nem volt annyira ura annak az emelésnek Maul.

Másodjára nézve ezt direkt figyeltem és nem esküdnék meg rá, hogy normál sebességű lejátszásnál is arra gondoltunk volna:

"itt volt a lehtőség, miért nem végzett vele?"

Szóval nézd meg mégegyszer, hátha...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olyan biztos. Ne feledd az egy durván belassított jelenet, nem volt annyira ura annak az emelésnek Maul.

Másodjára nézve ezt direkt figyeltem és nem esküdnék meg rá, hogy normál sebességű lejátszásnál is arra gondoltunk volna:

"itt volt a lehtőség, miért nem végzett vele?"

Szóval nézd meg mégegyszer, hátha...

Nekem úgy tűnik, hogy annyira azért ura volt az emelésnek, hogy a fal helyett maga felé rántsa Kenobit, így sanszos lett volna egy karóba húzás. Nem ideális kínhalál, de legfőbb ellensége halott lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.