Ugrás a kommentre

5x01 - Revival


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hondo ezzel megmutatta nekik, hogy mennyire jószívű főnök, szemben Maul-ékkal, akik ugye le se szarták, hogy mi van az embereikkel mert csak Obi-Wan érdekelte őket. Csak terrorral nem lehet hűséget kicsikarni, ahhoz kegyelem is kell. Azzal, hogy Hondo egy ilyen húzás után megkímélte az embereit, lekötelezte őket. Más szóval Hondo-ban meg van az, ami Palpatine-ból hiányzott, és végül a bukását okozta. :D

Szerk: Na megint majdnem ugyanazt írtam, amit te Ody :lol:

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha én ilyen kalóz lennék - mint ahogy sosem leszek - akkor az árulók vezetőjét kinyírnám, a többi pedig kétszer is meggondolná, hogy csatlakozzon-e legközelebb valamiféle áruláshoz. Persze lehet úgy is nézni, ahogy ti írtátok, de a "gengsztereknél" a tisztelet elég fontos, már pedig aki nem torol meg ilyen akciót, azt csak addig "tisztelik", amíg dől a lé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha én ilyen kalóz lennék - mint ahogy sosem leszek - akkor az árulók vezetőjét kinyírnám, a többi pedig kétszer is meggondolná, hogy csatlakozzon-e legközelebb valamiféle áruláshoz. Persze lehet úgy is nézni, ahogy ti írtátok, de a "gengsztereknél" a tisztelet elég fontos, már pedig aki nem torol meg ilyen akciót, azt csak addig "tisztelik", amíg dől a lé.

Tévedés, akiről te beszélsz, azt nem tisztelik, hanem félnek tőle és hasznot húznak belőle. Ahhoz, hogy valaki sikeres vezér legyen ilyen körökben, az embereinek tisztelniük kell őt, mint személyt, félniük pedig nem tőle magától, hanem a képességeitől kell. Hondo elkapta az árulókat, ott voltak kiszolgáltatva neki, tehát azt már bebizonyította, hogy félni kell a képességeitől. Azzal pedig, hogy megkegyelmezett azt bizonyította, hogy igenis ő egy nagyszerű személy, tehát elnyerte a tiszteletüket is.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Ohnaka kalózai tudnak valamit. Még korábban Obiékat és Dookut f*ngatták meg, most Maul -ék menekültek el. :D Az egyik legfenyegetőbb népség, pedig az ember alapból nem nézné ki belőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan a sarkukban volt és Opress elég súlyosan megsérült, szóval nem csoda, hogy menekülőre fogták két tucat felbőszült (és lézerágyúval is felszerelt) kalózzal szemben. Azért ha Opress nincs félholt állapotban és Obi-Wan sem lohol utánuk, Hondoékat szecskává aprítják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Egy kis érdekesség:

 

Palpatine hangját egy mondat erejéig már ebben a részben is Tim Curry szolgáltatta. Egész pontosan ebben a mondatban: "They're just petty crooks."

Azt már anno is tudtuk, hogy más adta a hangját egy mondat erejéig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész jól sikerült a szinkron, Palpatine hangjának jó, hogy visszahozták azt, akivel felváltva szinkronizálta Gruber Hugó, én már megtudtam szokni (a neve valamiért most nem jut eszembe). Barbinek Péter hozta a szokásos zsenialitást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem szinkronosba is a Revival-t (albundy jóvoltából). Ez a rész még mindig nagyon tetszik, már az elejétől pörgős és nagyon jól van elosztva a játékidő, tehát sehol sem érzem kapkodósnak. Pont annyi akciót vittek bele, amennyi kényelmesen elfér ebben a 20 percben. A szinkronnal ezzel szemben már volt problémám. Ugyanis ez a rész önmagában nem csak a látványos akció jelenetektől volt az én szememben ilyen fantasztikus, hanem nagy szerepet játszott nálam az élvezetben, a kitűnő szinkron és az igazán ütős dialógusok, amiket elsősorban Hondótól hallhattunk.

 

A szinkronhangoknál azt emelném ki elsősorban, hogy magyarul nagyon sok dialógus elég bénán hangzott. Talán az lenne a helyes kifejezés, hogy nem adta vissza azt a hangulatot, amit az eredeti közvetített. Ezt annak tudom be, hogy mintha nálunk még mindig egy kicsit gyerekesen kezelnék ezt a sorozatot és ehhez mérten nem volt annyira komoly a szinkron sem. Maul hangja például szerintem kifejezetten gyenge az eredetihez képest. Jó itt most el lehet mondani, hogy Sam Witwer az egész sorozat legjobb szinkronszínésze (vagy legalábbis szerintem), de ez a magyar hang nekem még ezzel a megállapítással együtt sem volt kóser. Ahogy azt mondja, hogy "bűnöző nagyurak" az például kifejezetten hülyén hatott, de ebben szerepe lehet annak is, hogy magyarul sem hangzik olyan jól... jobb lett volna egy másik kifejezéssel behelyettesíteni. Maul hangjával kapcsolatban az összhatás nekem olyan volt, mintha megrekedt volna a sorozat azon a szinten ahonnan indult. (Egyébként a weequay kalózoknak is igen hasonló hangjuk volt...) Volt még egy párbeszéd a végén Hondo és Obi-Wan között: - Mehetünk? - Mehetünk! ez is úgy hangzott nekem mintha teázni hívná... az eredetiben ez is jobb volt.

Pozitívumként tudnám értékelni ettől függetlenül Obi-Wan és Hondo hangját. Kenobi szinkronja például szerintem az egyik legjobb, azt nem mondom, hogy jobb mint az eredeti, de semmivel sem rosszabb nála. Szóval ő szerintem végig abszolút rendben volt és kifejezetten tetszett is. Hondo is jó volt, de azért itt megjegyezném, hogy azt a stílust nem tudták visszaadni vele, amit Jim Cummings mutatott be (az a jelenet szúrt szemet itt különösképpen, amikor az alagútba mond valami hasonlót Kenobinak, hogy "hagyjunk itt a két zabrakkal... jah oké" - ezt szerintem sokkal karakteresebben közvetítette Cummings, mint amit a magyar szinkronban hallhattunk), ettől függetlenül a "magyar-Hondót" én pozitívumként értékelem, szerintem Obi-Wan mellett ő volt ebben a részben a legjobb.

 

A végén láthatott jelenet a későbbi történések (Mandalore-szál) ismeretének fényében még jobban felfokozott és feszült. (Az itt halott szinkronhangok is elnyerték a tetszésemet, különösképpen Yoda volt, aki remekül hozta a figurát.)

Egyébként ami még érdekes volt a részben és engem kicsit zavart is, hogy Maulékkal kapcsolatban állandóan Sitheket emlegetnek. Szerintem Savage maximum annyira nevezhető Sithnek, mint Ventress! Lehet, hogy a Jedik nincsenek ezzel tisztában ezzel :hmm: vagy ezt csak ilyen gyűjtőfogalomként mindenkire ráaggatják, aki nem éppen humánus erőhasználó :? Tudom, hogy nem nagy dolog, de engem zavart.

 

Csak a szinkront értékelve nálam ez: 5/3-at érdemel. :cool:

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, Maul Sith, ahogy Savage is. A Kettő Szabálya valóban azt írja elő, hogy csak két Sith létezhet, mert így nem akadályozzák egymást a folytonos rivalizálásukkal. Maul Sith, mivel Palpatine a tanítványává fogadta őt, de a fene sem tudhatta, hogy Maul van olyan szívós, hogy túléli mindazt, ami a Naboo-n történt. És most azért, mert Dooku tölti be a pozícióját, attól még ő ugyanúgy Sith, szerintem senki nem várta el tőle, hogy majd önszántából lemond erről a titulusról. Saját tervei voltak, saját tanítvánnyal, így Savage is Sith lett, függetlenül attól, hogy még nem volt annyira erős, mint Palpatine és kvázi egy pribék. Nem véletlenül mondja Sidious, hogy Maul rivális lett...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Rendben egyértelmű, hogy ki számít hivatalosan is jedinek, hisz van egy jól szervezett és működő intézmény, ami ezt eldönti és szabályozza. Tehát pl. Ahsoka a kizárása után hivatalosan nem jedi (olyan értelemben, hogy nem a Rend tagja), noha nyilván az elvei és a képességei alapján annak számíthat.

 

A Sith Rendnél ez eléggé másképp működik, mert nem olyan "bürokratikusan" szervezett. Lényegében kettőnek kell lenni belőlük, de ezt ugyebár nem igazán lehet ellenőrizni. Perverz esetben előfordulhat, hogy szerte a galaxisban többen is kikiáltják magukat sithnek, tanítványt fogadnak és magukra érvényesítik a Ro2-t.

Azt, hogy a sok sith (páros) közül ki a Sith (tehát az igazi, Rend tagja), azt igazából a köztük lévő erőviszony dönti el. Amelyik duó kiirtja a többit, az kiálthatja ki magát Sithnek és ellenőrizheti a galaxist, hogy ne legyenek önkényes trónkövetelők. A hivatalos duóból pedig mindig a mesternek van joga dönteni a tanítványa kilétéről.

Tehát lényegében az egyetlen "official" Sith Nagyúr hivatott eldönteni ki Sith és ki nem az. Mivel a TCW idején Sidious tölti be ezt a pozíciót, így az Sith, akit ő annak tekint. Ez a személy Dooku. Ventress Dooku tanítványa és sithnek van beállítva mindenki (leginkább a jedik) előtt, de nem az. Maul és Savage sem az. Teljesen mindegy, hogy Maul valaha az volt, hisz Sidious lemondott róla, új tanítványa lett. Savage meg aztán pláne nem sith és soha nem is volt az. Persze ők nyilván annak tartják magukat, de ez irreleváns. Persze ha legyőzték volna a Sidious-Dooku párost, akkor elmondhatták volna magukról, hogy ők a Sith Rend tagjai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, attól még, hogy Savage nem tud sokat, még Sith. Elvégre egy Sith fogadta a tanítványává, csak jelenleg még a kiképzésének nagyon az elején tartott.

 

Pb69, ez nem egészen így működik. EU hivatalossága ide, vagy oda, a Sithek régen sokan voltak és mind azok voltak. Okkal született meg a Kettő Szabálya, mert Darth Bane rádöbbent, hogy ez így, ebben a formában fenntarthatatlan, mert a magasztosabb célt nem bírják elérni úgy, hogy közben egymással rivalizálnak, ráadásul minél több hatalmat is akarnak ugye, ezért célszerű, hogy ha ez egy ember kezében összpontosul és kiképez valakit, aki tovább viszi a művét, a hagyatékát.

 

Palpatine, azaz Darth Sidious Sith, ahogy Dooku gróf és Darth Maul is. Nem Palpatine az, aki úgymond eldönti, hogy "hivatalosan" ki a Sith és ki nem. Nincs olyan, hogy Darth Maul többé már nem Sith, mert most már Dooku a Sith. Ez hülyeség. Ventress nem Sith és soha nem volt az. Dooku ugyan a tanítványának fogadta, de ő csak egy Sötét Jedi. Ezt már a háború elején is megmondta neki, hogy ő még nem áll készen arra, hogy Sith tanítvány legyen és a Kettő Szabálya értelmében nem is lehet az. Még ha a háború közepe felett Dooku-nak voltak is ezzel kapcsolatos ambíciói, Sidious vette a lapot és parancsot adott a megölésére, méghozzá okkal

 

Darth Maul tehát Sith és mivel Savage lett az ő tanítványa, ő is az. Lehet, hogy formálisan nem ütötte még Sith lovaggá, ahogy Anakint tette Palpatine és emiatt kétesnek tűnhet a státusza, de Maulnak teljesen más elképzelései voltak a Sith Rendről, mint Sidiousnak. Az, hogy épp melyik Sith páros a dominánsabb a kettő közül, teljességgel irreleváns.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor min múlik az, hogy ki a Sith? Ha nem a Sith Rend vezetőjének van joga erről dönteni, akkor kinek? Bárki kikiáltja magát és onnantól kezdve az? Akkor Ventress miért is nem az? Miért ne állna készen? Mert Dooku úgy gondolja? És ki az a Dooku? Ha Sidious nem mondhatja meg Maul-ról és Savage-ról, hogy márpedig nem sith-ek, akkor Dooku hogyan jelentheti ezt ki Ventress-ről?

Vagy a sith-séghez egy másik sith-nek kell rábólintani a státuszra? De akkor meg a tanítvány bármikor önkényesen kikiálthatna bkit sith-nek. Meg akkor megint ott tartunk, hogy nem a góré dönt, hanem a szolga.

 

Az azt hiszem, elég egyértelmű, hogy a képességek nem dönthetnek ilyen kérdésekben. Ez nem olyan, hogy vki férfi-e vagy nő. Ez inkább olyan, hogy mondjuk tagja vagyok-e egy egyháznak vagy sportegyletnek. Hiába tudna Messi a Bayern-ben focizni, akkor sem a játékosuk. De ugyanígy ha leigazolnak egy olyan falábút, mint én, akkor attól még ugyanúgy a játékosuk leszek, noha messze vagyok az elvárt szinttől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom feltűnt-e másoknak is, de Maul a visszatérése után egyszer sem használta a "Darth" előtagot, sőt Savage sem kapott új nevet. Ez szerintem azt jelenti, hogy Maul visszatérésével egy Sidiousétól elkülönülő új Sith Rendet alapított. Így a jedik jogosan hívhatták őket sitheknek, és a 2 törvényét sem törik meg (annyira).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az számít Sithnek, aki megkapta és végig is csinálta a kiképzést egy Sith mestertől. Ennél fogva: Sidious, Dooku és Maul annak számít. Savage és Ventress viszont nem. A kérdés azonban nem innen indult ki, hanem onnan, hogy azt a Jedik miből gondolták, hogy Maulék mindketten Sithek? A kettő szabályáról tudnak, hiszen Yoda említette az Ep. I végén. Azt is tudják, hogy a két Sith közül az egyik Maul volt és ekkorra már pont Obi-Wan (mert ugye neki ejti el Dooku Sidioust az Ep. II-ben) tudhat a másik Sithről is, még ha nem is ismeri pontosan a kilétét. Ezek szerinte akkor azt hitte, hogy Savage lehet Sidous? Nem valószínű! Ventressről sem beszéltek emlékeim szerint soha Sithként (akár a Jedik, akár Dookuék). Itt jön az, hogy akkor Savage-ról miért nyilatkoztak így?

Tudom, hogy igazából nem érdemes erről ennyit beszélni, de nekem ez a helyzet nem volt egyértelmű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Savage is Sith-nek számít, legalábbis tanítvány szinten. Egy időben Sidious és Maul voltak egyedül teljes értékű, "hivatalos" Sith-ek, Bane vonalából. Mivel Maul (aki a TCW idején továbbra is Sith) tanítványává fogadta Savage-t (nem csak eszköz szinten, mint Dooku Ventresst), így ő is Sith-nek minősül szerintem, ami alapján két 2 tagot számláló Sith Rend létezett ekkor egy időben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az számít Sithnek, aki megkapta és végig is csinálta a kiképzést egy Sith mestertől. Ennél fogva: Sidious, Dooku és Maul annak számít. Savage és Ventress viszont nem. A kérdés azonban nem innen indult ki, hanem onnan, hogy azt a Jedik miből gondolták, hogy Maulék mindketten Sithek?

Itt szerintem (sajnos) a rendezői koncepció lehet a háttérben. Ugyebár Lucas többször is úgy tett, hogy nem léteznek sötét jedik, az csak EU és annak is a számára elfogadhatatlan része. Emellett a sötét oldalt is a sith-ek privilégiuma használni. Ezekkel én nem értek egyet, de a mester ezt mondta. Valószínűleg emiatt nem akarták a TCW-ben kijátszani a sötét jedi vagy a "nem sith, de használja az Erő sötét oldalát" kártyákat, ami viszont zavart okoz. Nem fejthetik ki mindig a szereplők, hogy "megkeressük azt a sötét oldalt használó, de igazából nem sith, de mégis inkább az, mert más nem lehet vkit". Így aztán maradtak annál, hogy sith és kész.

Egyébiránt az EU-ban többször ellőtték már egyértelműen nem sith-ekre is ezt a címkét. Pl. a JK szériában is a főellenségek sith-nek titulálják magukat, ill. Kyle is sith-ként emlegeti őket, ami egyik részről felvágás és önértékelési zavar, másik oldalról pedig fellengzős túlzás és pongyolaság.

 

Szerintem Savage is Sith-nek számít, legalábbis tanítvány szinten. Egy időben Sidious és Maul voltak egyedül teljes értékű, "hivatalos" Sith-ek, Bane vonalából. Mivel Maul (aki a TCW idején továbbra is Sith) tanítványává fogadta Savage-t (nem csak eszköz szinten, mint Dooku Ventresst), így ő is Sith-nek minősül szerintem, ami alapján két 2 tagot számláló Sith Rend létezett ekkor egy időben.

Igen, ebben az érvelésben van realitás. Ez az a szituáció, amit írtam korábban, miszerint ha több sith páros is leledzik a galaxisban, akkor az erősebb kutya ... elv alapján lejátsszák egymás közt melyik az igazi. A TCW-ben pedig szemtanúi lehetünk egy ilyen rövid átmeneti időszaknak, amikor is Sidious, Dooku, Maul és Savage is a Sith Rend tagjaként képzeli el magát, aztán utóbbi kettő bukik.

 

Azzal amúgy mélységesen egyetértek Wilde-vel, hogy rohadt nagy baromság volt ennyi sötét Erőt használó karaktert felvonultatni. Ventress-nek még van "alibije", viszont a többieknek nem érzem igazán létjogosultságát. Felesleges szenzációhajhászásnak és foskavarásnak érzem, de hát ez van. Mondjuk sok látványos jelenet fűződik hozzájuk, ez nem vitás, csak a SW feeling sérül (nekem legalábbis) egy kissé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnik, hogy hasonló a helyzet mint Anakinnal a mester titulusban.

Ő Ahsoka számára az és talán a többi padawan számára.

Az, hogy civilek és egy két balgább Jedi miért mesterezte le, hát nem tudom, kár volt így megírni a szövegeket.

A Sith kérdésben is lehettek volna kicsit szájbarágósabbak, mert szövegek alapján valóban úgy tűnik,

hogy akinek piros kardja van azt a Jedik -mint a részben Obi-wan- Sith-nek titulálják.

 

Bár Darth Sidious kiléte a 3. részig titok így lehet, hogy egyesek Maul újbóli felbukkanásával Savage és Ventress fel-feltűnésével és persze Dooku-val a háttérben,

már abszolút összezavarodtak és feltételezhettek egy új típusú Sith rendet?

Mindegy Obi-wan símán lesithezi' őket és Maul is IGAZI-nak magukat tartja, szóval valóban egy új rendet képzel el.

 

pb: tetszik a "ponygola-elméleted", nem egyszer ez a legjobb szó az ilyen kérdésekben sajnos a tcw-ban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.