Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ritkák azok a könyvek melyeket három nap alatt kiolvasok, rekorderként eddig a Predator: 2017 Hőhullám New Yorkban büszkélkedhetett, de most a Terminator Salvation filmregénye a nyomdokaiba lépett. :) Talán ez az adat elég beszédes ahhoz, hogy milyen is a könyv. No nem a kétszázvalahány oldalas lapszámnak köszönhető csupán -ami szerintem, így elolvasás után bőségesen elegendőnek bizonyult-, hanem a tartalomnak, az izgalom fenntartásának állandóságának is. Amúgy mintha egy Bolygó neve: Halál regényt olvastam volna; sorozatosan visszaköszöntek Foster írói jellegzetességei. Rideg, funkcionális racionalítással kezeli az összes dolgot. Felesleges körülírások nélkül. Ehhez a világhoz, mely a Terminator világát jelképezi, tökéletesen illik az ő stílusa. Ezek után kíváncsian várom, miként fog alkalmazkodni Zahn az előzmény regényével, mert mint tudjuk ő aztán képes fejezeteket csak a történet kibontására "pocsékolni". Félre értés ne essék, jó írónak tartom valamely szinten őt is, de sokszor unalmas őt olvasni.

Amúgy a Terminator Salvation filmregénye nem egészen követi le a film történéseit. Két jelentős eltérésről számolhatok be, anélkül, hogy részleteket elárulnék. Egyik, amikor Marcus Wright fogságba kerül az Ellenállás bázisán, másik pedig a sztori vége, mely jelentősen más irányt vesz mint amit a filmen láthatunk. Azt kell, hogy mondjam, a könyváltozatban vázolt események jobban bejönnek és nem csodálkoznék, ha később a DVD-n ez visszaköszönne, esetleg alternatív befejezésként.

Ajánlom mindenkinek a regényt, per pillanat számomra tovább növelte a Terminator Salvation sztorijának tetszési indexét, mely ugye nálam első helyre lépett a négy rész közül, akárcsak regényként :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egész jó kis beszámoló volt Oldie. Én az olvasási rekordomat az Asimov Teljes Sci-Fi univerzum 7-tel állítottam fel. 563 oldal alvás nélkül 2 nap alatt olvastam el. Egyszerűen nem tudtam letenni a könyvet. :)

Igaz, hogy utána 18 órát aludtam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis beszámoló, majd kölcsön kérem a könyvet :)

Lehet, hogy a kivágott részek miatt lett olyan a film vége, amilyen lett, meglátjuk,mi lesz DVD-n.

Nekem nincs ilyen igazi rekordom, de olyanokra pl. emlékszem, hogy általános sulis 7-es koromban kb. egy hónap alatt olvastam ki a Monte Cristo grófját, ami egy 3 kötetes könyv, meg A nyomorultakat a tavaszi szünet alatt középsuli 2. osztályban (jó hosszú regény) :) Plusz volt még egy szerintem extrém, egyszer úgy olvastam ki már sokadszorra egyik kedvenc Rejtő-könyvem, hogy a végéig, kb. éjfélkor értem oda,és másnap keltem hajnalban, mert Pestre kellett korán mennem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fene, ilyenkor bosszant, hogy nem tudom megvenni a könyvet (bár lehet más úton megkapom majd :D ). Amúgy a TS alternatív végéről azt hiszem, tudom mi lesz, legalábbis egy jelenetet nemrég láttam.

Spoiler:

Miután Marcus meghalt, Kyle eltemeti. Ugye a filmben Marcus ráadta John kabátját. A temetés után Kyle benyúl a kabát zsebébe, és megtalálja Sarah Connor képét. Hogy ez e a vég, és ezalatt már John mondja a monológját, vagy ez csak egy része az alternatív jelenetnek, azt nem tudom, de elvben ez rajta lesz a bővített változaton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre csoda történt! :D

A Szukits felébredt!

A következő kötetek jelentek meg:

Stephani Perry: Bűnös bolygó (Aliens) 2190 Ft

Frank Herbert: Csillagkorbács 2690 Ft

C. S. Goto: Ébredés (Warhammer 40000) 2190 Ft

William King: Óriásvadász (Warhammer) 2990 Ft.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a B-re vár mindenki. :D

Az A kiegészítő kötetet nem Asimov írta, hanem 3 másik szerző (köztük Greg Bear, aki SW-t is írt), de az Asimovi univerzumban játszódik. A B kötet lenne a Roger Macbride által írt Kalibán, Infernó és az Utópia, amiket 2003 tájékán már kiadott a Szukits, de külön-külön. Egy könyvben összegyűjtve lenne ez a B kiegészítő kötet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szukits honlapját pár napja néztem meg, az előkészületben rovatban engem a Herbert-Anderson-páros A Dűne ösvényei könyve ragadott meg :D

 

Ez az alternatív Terminátor végződés nekem nagyon bejövős :D De a Dzséjt által írtak alapján filmben ne is számítsunk rá. Fenébe, mindig azok halnak meg, akiket csípek, bár most éppen van "új" Reese-ünk :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szukits honlapját pár napja néztem meg, az előkészületben rovatban engem a Herbert-Anderson-páros A Dűne ösvényei könyve ragadott meg :D

Az szerintem csak ősszel jön. Olyan október-november tájékán. Aztán még ott a Paul, a Dűne fia és a Jessica, a Dűne leánya. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, teljesen más a vége.

Wow :o

 

Ez az alternatív Terminátor végződés nekem nagyon bejövős :D De a Dzséjt által írtak alapján filmben ne is számítsunk rá. Fenébe, mindig azok halnak meg, akiket csípek, bár most éppen van "új" Reese-ünk :P

A Terminator univerzumban az a szép, hogy mindenki feltámadhat :D Kyle, a T-800-as, John :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, teljesen más a vége.

Spoiler:

Senki se hal meg és nincs is szívátültetés. John maga nyírja ki a T-800-ast. (szépen leüti a fejét :D )Marcus csupán súlyosan megsérül, de életben marad.

 

 

Hát ezt azért gáznak tartom.Egy filmregény a filmet írja le, és csak minimálisan bővítsen a filmhez képest.Ez olyan mintha megírnám a a Jedi Visszatért, és mondjuk Darth Vadert életben hagynám.Ez nonszensz.Ha van egy story akkor már legyen ugyanaz a történet vége, filmen is és könyvben is.Mert akkor melyik az igazi befejezés?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Foster valami korai forgatókönyv alapján írta meg a könyvet. Ez lehet a magyarázat.

Nem tudom ez kinek a hibájára róható, de tényleg fura lesz így, főleg ha készül majd a folytatás, mind filmen, mind regényben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert akkor melyik az igazi befejezés?

Mint a Föld minden egyes adaptációjánál, itt is csak és kizárólag, félreérthetetlenül az alapmű, vagyis ez esetben a FILM számít, az az alap, a megmásíthatatlan értéktényező, mindene egyéb csak lábjegyzet szinten érhet fel hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint a Föld minden egyes adaptációjánál, itt is csak és kizárólag, félreérthetetlenül az alapmű, vagyis ez esetben a FILM számít, az az alap, a megmásíthatatlan értéktényező, mindene egyéb csak lábjegyzet szinten érhet fel hozzá.

 

 

Én is így gondolom.Ezért kéne legalább a fő vonalakban a könyvnek a filmhez hasonlítani.Azaz a végének mindenképp a filmhez kell igazódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondolom.Ezért kéne legalább a fő vonalakban a könyvnek a filmhez hasonlítani.Azaz a végének mindenképp a filmhez kell igazódni.

Szerintem várhattak volna még a könyv kiadással, vagyis jobban mondva a film elkészültét tuti nem várták meg vele, Foster előbb befejezte. Túl elkapkodták, ezért lett ilyen amilyen. De nem rossz, mert van értelme így is, de tényleg zavaró lesz a továbbiakban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szerintem csak ősszel jön. Olyan október-november tájékán. Aztán még ott a Paul, a Dűne fia és a Jessica, a Dűne leánya. :D

Nekem bővel elég lesz ősszel is :P Nem mondod, tényleg van ilyen is? Le vagyok maradva :D

 

A Terminator univerzumban az a szép, hogy mindenki feltámadhat :P Kyle, a T-800-as, John :o

Igaz :o Bár ez esetben kételkedem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem várhattak volna még a könyv kiadással, vagyis jobban mondva a film elkészültét tuti nem várták meg vele, Foster előbb befejezte. Túl elkapkodták, ezért lett ilyen amilyen. De nem rossz, mert van értelme így is, de tényleg zavaró lesz a továbbiakban.

 

Mennyibe kerül?Megveszem én is.Mivel hasonlóan nekem is a legjobb lett a T4 ezért mivel neked tetszik a könyv, gondolom nekem is fog.

Az előzmény is meg fog jelenni Magyarországon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondolom.Ezért kéne legalább a fő vonalakban a könyvnek a filmhez hasonlítani.Azaz a végének mindenképp a filmhez kell igazódni.

Mivel irrelevans a filmhez képest, így felőlem akár mindenkit le is mészárolhatnak benne. Amúgy Foster nyilván a második verziós véget kapta meg (vagy négy különböző vége-verzió van), és ahogy Oldi írta, korábban fejezte be, mint ahogy a film elkészült. De ezért meg nem hibáztathatjuk, neki is határidőt szabtak.

 

de tényleg zavaró lesz a továbbiakban.

Max azoknak, akik képtelenek megkülönböztetni egy filmet egy könyvtől :P

 

Igaz :D Bár ez esetben kételkedem.

Én annyira nem kételkednék. Pillanatnyilag nagyobb kérdés Marcus jövőjénél, hogy Christian Bale elvállalná-e a T5-öt, vagy, hogy lesz-e T5... :P :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyira nem kételkednék. Pillanatnyilag nagyobb kérdés Marcus jövőjénél, hogy Christian Bale elvállalná-e a T5-öt, vagy, hogy lesz-e T5... :D:P

Igen, ez valóban jóval lényegesebb kérdés :P Reménykedem benne, hogy lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Foster valami korai forgatókönyv alapján írta meg a könyvet. Ez lehet a magyarázat.

Nem tudom ez kinek a hibájára róható, de tényleg fura lesz így, főleg ha készül majd a folytatás, mind filmen, mind regényben.

Azt hallotam egy termi fantól, hogy a könyvet újra kihozzák jövőre Amerrkában, immár az eredeti befejezéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem bővel elég lesz ősszel is :lol: Nem mondod, tényleg van ilyen is? Le vagyok maradva :lol:

Nem vagy lemaradva. :lol: A Paul, a Dűne fia 2008-as, a Jessica, a Dűne leánya 2009-es amerkiai megjelenés szerint. De majd jönnek magyarul is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hallotam egy termi fantól, hogy a könyvet újra kihozzák jövőre Amerrkában, immár az eredeti befejezéssel.

Az nem fog ártani, bár kár volt ezért kihozni ilyen korán.

 

Nem vagy lemaradva. ;) A Paul, a Dűne fia 2008-as, a Jessica, a Dűne leánya 2009-es amerkiai megjelenés szerint. De majd jönnek magyarul is.

Oké, akkor várjuk őket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.