Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Baromira megjött a kedvem mostanában az olvasáshoz, és ki szeretném olvasni a Harry Potter könyveket..

Minap néztem meg egyben az összes részt, és rendesen belelkesedtem. :)

 

Nos, én úgy vagyok vele, hogy a filmek ellenére is szeretem a könyveket. A filmekkel amúgy annyira nem vagyok kibékülve. Szereplők okk, de van pár apróság, ami néha borzalmasan bántja a szemem.

Harry kék szeme, a muggli rucik. De ha ezekről megpróbálok elfeledkezni, remek kis filmeket kapok. Ha meg a teljes vazsi-világ kell, olvasom a könyveket! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harry kék szeme

Hát azt tényleg kibökhették volna :)

 

Mivel én nem olvastam a könyveket (még), így túl sok összevetési alapom nincs, bár szerintem amúgy sem lenne, mivel a két médiát nem igazán szeretem összevetni. Van, ami könyvben működik, filmen nem és fordítva is. Ráadásul, egy könyvet kevésbé szoktak keretek közé szorítani (játékidő), így szabadabb keze van az írónak, mint egy rendezőnek, akinek ráadásul egyszerre kell megfelelnie a könyv rajongóinak és azoknak is, akik hozzá sem szagoltak a könyvhöz... Ez utóbbit én úgy vélem, jól teljesítik a HP filmek, mert bár 8 évébe került, de végül csak megtetszettek a filmet, és meghozták a kedvet a könyvekhez. Ugyanez a Gyűrűk Urának nagyon nem sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baromira megjött a kedvem mostanában az olvasáshoz, és ki szeretném olvasni a Harry Potter könyveket..

Minap néztem meg egyben az összes részt, és rendesen belelkesedtem. :D

Úgy látszik, sokan kedvet kaptak rá, a végén még egyszer nekiesem én is :) Pár hónapja egymás utáni napokon megnéztem az 1-5 részeket és tök jó volt így egymás után látni őket. Csak egyszer olvastam a könyveket, szóval sok részlet kiesett már, talán hamarosan ideje lesz újrázni.

 

Harry kék szeme,

Tudom, hogy ez csak egy példa volt, de nekem ez sose tűnik fel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel én nem olvastam a könyveket (még), így túl sok összevetési alapom nincs, bár szerintem amúgy sem lenne, mivel a két médiát nem igazán szeretem összevetni. Van, ami könyvben működik, filmen nem és fordítva is.

Ezzel maximálisan egyetértek :)

Mondjuk nálam a Potter-filmeknél mindig olyan bajaim vannak azzal, ha valami kimarad, hogy ettől csorbulni fog a folytatás is, és azon jár az agyam, hogyan is fogják 1-2-3 rész múlva megoldani azt az eseményt, amihez egy bizonyos apró momentum kellett volna, ami kimaradt az éppen aktuálisból :D Remélem, jól összezavartam a mondandóm :) No meg olyasmit tudok kritizálni, ami szerintem vásznon is remekül működne, és még a filmidőt sem vinnék, ha rendesen megcsinálnák :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig folyton a smaragdzöld szemeit emlegetik! :) Ami épp olyan, mint az anyjáé! :D

Most, hogy írod, tényleg zöld :D Hiába no, pár éve olvastam el egyhuzamban a hat könyvet, csak hetedig nem volt meg akkor :) Azt tudom, hogy olyan, mint az anyjáé, mert a filmben is emlegetik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azt tényleg kibökhették volna :)

 

Mivel én nem olvastam a könyveket (még), így túl sok összevetési alapom nincs, bár szerintem amúgy sem lenne, mivel a két médiát nem igazán szeretem összevetni. Van, ami könyvben működik, filmen nem és fordítva is. Ráadásul, egy könyvet kevésbé szoktak keretek közé szorítani (játékidő), így szabadabb keze van az írónak, mint egy rendezőnek, akinek ráadásul egyszerre kell megfelelnie a könyv rajongóinak és azoknak is, akik hozzá sem szagoltak a könyvhöz... Ez utóbbit én úgy vélem, jól teljesítik a HP filmek, mert bár 8 évébe került, de végül csak megtetszettek a filmet, és meghozták a kedvet a könyvekhez. Ugyanez a Gyűrűk Urának nagyon nem sikerült.

 

Ahh, itt csak egy kontaklencseprobléma van, nekem a kék nem zöld, illetve a ruhaprobléma. Könyvben néha poénos, hogy a varázslók mennyire nem hordanak muggli rucit. A negyedik részben a világkupán pl ott győzködnek egy öreg varázslót, hogy igaz, hogy a muglik hordanak olyan rucit, mint ami az öregen van, de csak éjszaka (hálóinget vett fel az öreg). Vagyis hacsak nem mennek olyan köürnyezetbe, nem hordanak muggli göncöt. Nekem ezek fontos kis apróságok. Sztorin nem is annyira akadok ki, ha kihagynak valamit, vagy átarnak, értem én, de ezek...

Gyűrűk urát én előbb olvastam, mint láttam. Szerintem érdemes annak is adni egy esélyt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a 6. részből (film) is kihagytak egy olyan momentumot, hogy csak néztem egy nagyot.

Spoiler:

A horcruxos emlékekre gondolok. Ezt meg hogy oldják meg a köv. részben vajon?

Én idegbajt kapok ha valamelyikőjük egyszer csak benyögi, hogy jó-jó, de ezt meg ezt a horcruxot meg kéne keresni. Honnan fognak akkor tudni róla?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a 6. részből (film) is kihagytak egy olyan momentumot, hogy csak néztem egy nagyot.

Spoiler:

A horcruxos emlékekre gondolok. Ezt meg hogy oldják meg a köv. részben vajon?

Én idegbajt kapok ha valamelyikőjük egyszer csak benyögi, hogy jó-jó, de ezt meg ezt a horcruxot meg kéne keresni. Honnan fognak akkor tudni róla?

 

Igen, ez már nem az apróság kategória, Sajna hatodikat még nem láttam, így ezt nem is tudtam. Ez nem olyan, hogy kihagyjuk Bombadil Tomát, ugyebár...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a 6. részből (film) is kihagytak egy olyan momentumot, hogy csak néztem egy nagyot.

Spoiler:

A horcruxos emlékekre gondolok. Ezt meg hogy oldják meg a köv. részben vajon?

Én idegbajt kapok ha valamelyikőjük egyszer csak benyögi, hogy jó-jó, de ezt meg ezt a horcruxot meg kéne keresni. Honnan fognak akkor tudni róla?

Spoiler:

Például remekül meg lehet oldani, ha beleteszik Dumbledore hagyatékába egy Harrynek szóló levélben. Utána Harry már nyugodtan benyögheti, hogy az öreg megírta neki... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a 6. részből (film) is kihagytak egy olyan momentumot, hogy csak néztem egy nagyot.

Ja, ezen én is csak lestem, mert nagyon fontosak. Ezek most a következő két filmbe akarják helyrehozni azokat a hiányosságokat valahogy, amiket kihagytak a hatodikból? Mert ezt muszáj lesz valahogy visszacsinálni, hacsak nem teljesen felforgatják az egész sztorit, és akkor már messze nem beszélhetünk arról, hogy azért változtatnak, mert az a vásznon nem mutat jól, vagy elhagyható apróság.

Nekem az ötödik filmben az is nagy hiányosság (ha más nem is annyira), hogy a Piton-féle "visszatekintésből" kimaradt egy fontos apróság.

Ahol a legfeltűnőbb a sok változtatás, az mégis a legutóbbi könyv adaptációja. Aggódom is, hogy az utolsó könyvet ugyanaz a fickó rendezi :)

 

Márti, Bombadil meg ízlés kérdése :) Mivel a tényleges sztorit nem viszi előbbre, így elhagyható filmes szempontból :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ezen én is csak lestem, mert nagyon fontosak. Ezek most a következő két filmbe akarják helyrehozni azokat a hiányosságokat valahogy, amiket kihagytak a hatodikból?

Kétszer két és fél (de talán három is, ha már finálé :) ) órája lesz rá a rendezőnek, amibe belefér az is, hogy az előző könyvből kispórolt elemeket belevigye az újba. De én szerintem majd Dumbledor képe lesz a hunyó, az mond el Harry-nak egyet s mást, és akkor egy huszárvágással mindent megoldanak. Vagy Harry még egyszer belép a merengőbe a temetés előtt, alatt után, így egybevéve az előző könyv végét a 7. elejével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez már kicsit túlzás...

 

Egyetértek. A régi Lem könyvek árát meg felvitték 5500-ra. Mostani megfigyeléseim szerint az Alexandrások minden keményfedeles Szukitsos könyv árával machinálnak, mindnek az árát jóval felemelték.

 

Pedig folyton a smaragdzöld szemeit emlegetik! :) Ami épp olyan, mint az anyjáé! :D

Meg lehetett volna ezt oldani valami trükkel vagy kontaklencsével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont azért írtam, hogy nem Bombadil Toma, vagyis nem elhagyható! :D

Bocsánat, jól félre olvastam, amit írtál :)

 

Kétszer két és fél (de talán három is, ha már finálé :D ) órája lesz rá a rendezőnek, amibe belefér az is, hogy az előző könyvből kispórolt elemeket belevigye az újba.

Reméljük, azt (is) teszik valahogy. Amúgy nem jó a képes megoldás, amit írsz, az is nagyon agyonvágná a sztorit :) Legalább is szerintem. Meglátjuk egy szűk év múlva, hogyan is képzelték el a készítők, viszont mi addig is agyalhatunk rajta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már megbékéltem azzal, hogy Harry Potter története nem egészen ugyanaz a könyvekben, mint a filmekben. :rock: Az egész úgy működik jól, ha a csoportban foglalkozik az ember egyik vagy a másik műfajjal: olvassa a könyveket egymás után, vagy nézi a filmeket egymás után. :D Akkor garantáltan nem lesz gondja a jelenetkihagyásokkal és alternatív megoldásokkal.

 

Pannit is rávettem még tavaly, hogy kezdje el olvasni a könyveket (az Azkabani fogollyal kezdte, mert az első két kötetet még hangoskönyv formájában abszolválta Kern András tolmácsolásában - fantasztikus élmény! :D), és már a Halál ereklyéinél tart. :D Ő is szokott kicsit morogni, hogy a filmen ez meg az nem így volt, de jobban járt vele, hogy először látta filmen, és utána olvasta könyvben. Egész más élmény, ezt ő is mondja, a könyvek direkt képek nélkül is tágabban mutatják a varázslóvilágot, és valahogy könnyebb elhinni, hogy párhuzamos ugyan a miénkkel, de mégsem ugyanolyan. Hiába, a képzeletnél nincs gazdagabb. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tapasztalatból tudom, hogy jobb előtt látni a filmeket, mint olvasni a könyveket :D Akkor a filmet nézve nem tűnnek fel a hiányok, és utólag már kevésbé is reklamál az ember :rock:

 

könnyen lehet, hogy így van, de én mindig a könyvet tekintem alapnak. :D _Hisz gyakrabban készítenek könyvből filmet, mint fordítva :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

könnyen lehet, hogy így van, de én mindig a könyvet tekintem alapnak. :rock: _Hisz gyakrabban készítenek könyvből filmet, mint fordítva :D
Persze, de látod, az ifjúság előbb nézi meg a HP-t filmen, és csak utána kap kedvet a könyvekhez (amit valahol meg is lehet érteni, látván az egyre vaskosabb köteteket :D).
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, de látod, az ifjúság előbb nézi meg a HP-t filmen, és csak utána kap kedvet a könyvekhez (amit valahol meg is lehet érteni, látván az egyre vaskosabb köteteket :D).

 

Gyerekeknél szerintem tényleg így van, és ha a film után is kezdi el olvasni, akkor is legalább olvas. Gyakran így szereti meg az olvasást a gyerek, és nem a kötelező olvasmányokkal! - amikkel nincs gond, szép és értékes művek, de nem biztos, hogy érdekli is s srácokat. Szerintem először meg kell kedveltetni az olvasást, és utána lehet ajánlott olvasmányokat, vagy kötelezőket adni. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez súlyos tévedés Pildi az esetemben. Én előbb olvastam el a könyveket és utána néztem meg a filmeket. És ez nem csak a HP esetében, hanem a Dan Brown könyveknél, Gyűrűk Uránál, Asimov 2 feldolgozásánál meg még egy rahedli könyvnél így van. Nem is tudom, hogy volt-e már olyan, hogy előbb láttam a filmfeldolgozást, mint az alapul szolgáló könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szeretek olvasni, első könyv amit elolvastam a GYU volt és nem bántam meg :D Viszont a kötelezőket egy kivételével nem szerettem, sőt... Anyum olvasta ki nekem és diktálta le a cselekményt az olvasónaplóhoz.

1 db kötelezőt olvastam el igazából az pedig Móricz: A beszélő köntös volt. De azon sírtam a röhögéstől :rock:

 

Sajnos a kötelező olvasmányok nem olvasmányosak. Én Asimovot, Galaxis Útikalauzt adnám a gyerekek kezében, sokkal jobban fejlődnének tőle, mert ezek jó könyvek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szeretek olvasni, első könyv amit elolvastam a GYU volt és nem bántam meg :D Viszont a kötelezőket egy kivételével nem szerettem, sőt... Anyum olvasta ki nekem és diktálta le a cselekményt az olvasónaplóhoz.

1 db kötelezőt olvastam el igazából az pedig Móricz: A beszélő köntös volt. De azon sírtam a röhögéstől :rock:

 

Sajnos a kötelező olvasmányok nem olvasmányosak. Én Asimovot, Galaxis Útikalauzt adnám a gyerekek kezében, sokkal jobban fejlődnének tőle, mert ezek jó könyvek.

Nekem az Egri csillagok volt a kedvencem. Középiskolában meg egyik évben választhattam, és a Nyomorultakat dolgoztam fel.

Ismerősöméknél alsóban a tanár azt csinálta, hogy elvitte a gyerekeket könyvtárba, mutatott egy halom könyvet, és abból a gyerekek választottak.

Hát kisgyerekeknek, olyan 10-12 körül Szíriusz kapitányt - régi, de sztem jó, vagy Két Lottit, anne könyveket - ezek lányosak inkább. Galaxis tényleg hatalmas! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, meg ne haragudj érte, de ifjúság alatt jelen esetben nem a 20 éveseket értettem. :rock:

Egyébként jó, akinél az olvasás soha nem volt kérdés, mert minden egyes elolvasott könyvvel gazdagodik az ember szókincse, képe a világról, a mindeféle ismeretekről meg már ne is beszéljünk.

 

Én is nagyon szerettem olvasni, és eléggé mindenevő voltam. Nekem jöhettek a kötelező olvasmányok is, többségük még tetszett is (nekem is kedvencem volt az Egri csillagok :D), kortársaimmal ellentétben, aztán jöttek az otthoni már egyáltalán nem tizenéveseknek szánt történelmi és egyéb regények is, amelyekből aztán mindenféle "felnőttes" dologra is fény derült. :D Kifejezetten szerettem pl. a II. világháborús regényeket, mint a Most és mindörökké, a Piszkos tizenkettő, A halál 50 órája, és társaik. Jól elfértek nálam az indiános könyvek (Cooper, May) és a kalandregények (Verne, Dumas), sőt még a kissé dagályos Jókai mellett is. :D

A GYU már huszonéves koromban talált meg, és majdnem nem tudtam levizsgázni miatta valamiből az egyetemen, mert 1 hét alatt sajnos a tanulásra nem sok idő jutott mellette, annyira tetszett.

 

Ma már két hétig is eltart egy könyv, és nem is olvasok rendszeresen - sajnos. Az nem az igazi, amikor egy-egy félóra jut erre, sokkal jobb lenne úgy, mint régen: reggeltől estig. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, meg ne haragudj érte, de ifjúság alatt jelen esetben nem a 20 éveseket értettem. :rock:

Egyébként jó, akinél az olvasás soha nem volt kérdés, mert minden egyes elolvasott könyvvel gazdagodik az ember szókincse, képe a világról, a mindeféle ismeretekről meg már ne is beszéljünk.

:D Kifejezetten szerettem pl. a II. világháborús regényeket, mint a Most és mindörökké, a Piszkos tizenkettő, A halál 50 órája, és társaik. Jól elfértek nálam az indiános könyvek (Cooper, May) és a kalandregények (Verne, Dumas), sőt még a kissé dagályos Jókai mellett is. :D

Ma már két hétig is eltart egy könyv, és nem is olvasok rendszeresen - sajnos. Az nem az igazi, amikor egy-egy félóra jut erre, sokkal jobb lenne úgy, mint régen: reggeltől estig. :D

 

akkor hasonló az ízlésünk! :D Vernét kilenc-tízévesen kezdtem, sándor Mátyás, Utazás a holdba, Kétévi vakáció, aztán nekem is ott volt May, Coopert kevésbé szerettem.

Háborúsban meg a Leghosszabb nap, Piszkos tizenkettő, Midwayi csata, ezeket faltam. :D És persze sci-fik, képregények.

Nekem sem megy olyan sok manapság, bár ha jó a könyv, éjjel is belefeledkezem, míg férjecske ágyba nem dug! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tapasztalatból tudom, hogy jobb előtt látni a filmeket, mint olvasni a könyveket :D Akkor a filmet nézve nem tűnnek fel a hiányok, és utólag már kevésbé is reklamál az ember :rock:

Aki nem tudja elvonatkoztatni a könyvet a filmtől, az szerintem is jobb, ha előbb látja a filmet, pont amiatt, mert a könyvekhez képest a filmek még akkor is hiányosabbak, ha a filmből készült a könyv. Ez sokaknál zavaró, sőt, van ismerősöm, akit az is szokott zavarni, ha a könyvben valamit máshogy képzel el (persze nem rója fel a filmnek, csak kicsit csalódik).

 

könnyen lehet, hogy így van, de én mindig a könyvet tekintem alapnak. :D _Hisz gyakrabban készítenek könyvből filmet, mint fordítva :D

Szerintem a könyvet is kell alapnak tekinteni, ha az az alapmű (pl.: Harry Potter, Gyűrűk Ura). Viszont ha a film az alapmű, akkor azt kell alapnak is tekinteni.

Amúgy szerintem filmből is éppen elég könyv készül (hogy melyikből több, azt szvsz mostanra már macerás lenne eldönteni). Manapság már minden nagy blockbusterből készül könyv, jó esetben több is, sőt, újabban már sorozatok epizódjaihoz is készülnek könyvek.

 

Gyerekeknél szerintem tényleg így van, és ha a film után is kezdi el olvasni, akkor is legalább olvas. Gyakran így szereti meg az olvasást a gyerek, és nem a kötelező olvasmányokkal! - amikkel nincs gond, szép és értékes művek, de nem biztos, hogy érdekli is s srácokat. Szerintem először meg kell kedveltetni az olvasást, és utána lehet ajánlott olvasmányokat, vagy kötelezőket adni. :D

Kötelezőből egyedül az Egri Csillagokat olvastam el, de azt is komoly hézagokkal. Szeretek olvasni, anno, míg Zircre és Fehérvárra jártam, a buszon bőven volt időm olvasni, mostanában meg éjjel olvasok. Pláne jó ösztönzés most, hogy kapom a könyveket kritikára, így most rövid időn belül egy rahedli új könyvem lett, aminek igencsak örülök. Mert az utóbbi időben sajnos a könyvek irreálisan borsos ára meggátolt az olvasásban (mondjuk Krande azért ellátott olvasnivalóval, meg tisztes könyvtárunk van itthon, hogy ha olvasni akarok). Pedig annyi jó könyv van, amit szívesen elolvasnék...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.