Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

könnyen lehet, hogy így van, de én mindig a könyvet tekintem alapnak. :D _Hisz gyakrabban készítenek könyvből filmet, mint fordítva :D

A mondandóm kicsit félre sikerült, mert nem azt értettem, hogy a film van előbb, hanem , hogy a filmet látjuk előbb az alap könyvnél :D Túl voltam már négy HP-filmen, mire elolvastam a hat könyvet, és az ötödik filmet már úgy láttam, hogy előtte a könyvet olvastam. Más élmény volt, és picit rosszabb is. A könyv ismerete elvett egy keveset a film varázsából, nem csak a történet ismerete miatt, hanem a nekem nem tetsző változtatások miatt. Aztán magamban helyre tettem az egészet, de azt tartom, hogy HP esetén jobb a filmeket előbb túl lenni, aztán jöhetnek a könyvek, ha lehet választani :D

 

Viszont a kötelezőket egy kivételével nem szerettem, sőt... Anyum olvasta ki nekem és diktálta le a cselekményt az olvasónaplóhoz.

Csíptem a kötelezőket is nagyrészt, és hasonlóan a többiekhez az Egri csillagok volt a kedvencem :D Nem csak mint kötelező, hanem mint gyerekfejjel olvasott történet. Főleg kölökkoromban, tiniként már voltak mások is, amiket szerettem.

 

Nekem az Egri csillagok volt a kedvencem. Középiskolában meg egyik évben választhattam, és a Nyomorultakat dolgoztam fel.

Na mondjuk szerintem A nyomorultak pont nem alkalmas kötelező olvasmánynak :D 16 évesen nem pont ez a regény fogja lekötni az ifjúságot, még ha részemről nagyon szerettem olvasni anno. Nekünk nem ez volt a kötelező Victor Hugo-tól, hanem a Notre-Dame, mert az csak kb. 700 oldal volt, nem pedig kb. 1400, de mindkettőn elolvastam egymás után. A nyomorultak volt az egyetlen kötelező, amit a húgom nem volt képes elolvasni, kihoztam a könyvtárból végül, és diktáltam neki az olvasónaplót. Az ő példáján láttam, hogy mennyire nem ennek a korosztálynak való regény.

 

Ma már két hétig is eltart egy könyv, és nem is olvasok rendszeresen - sajnos. Az nem az igazi, amikor egy-egy félóra jut erre, sokkal jobb lenne úgy, mint régen: reggeltől estig. :D

Jaja :D Sajnos én sem olvasok annyit, mint régebben, de ez az internet miatt van :D Ez a hátránya megvan, de valahogy nem cserélném fel ezt a fórumot mondjuk 100 kiolvasott könyvért :D Akkor inkább a fórum és a lakói :rock:

 

Pláne jó ösztönzés most, hogy kapom a könyveket kritikára, így most rövid időn belül egy rahedli új könyvem lett, aminek igencsak örülök. Mert az utóbbi időben sajnos a könyvek irreálisan borsos ára meggátolt az olvasásban (mondjuk Krande azért ellátott olvasnivalóval, meg tisztes könyvtárunk van itthon, hogy ha olvasni akarok). Pedig annyi jó könyv van, amit szívesen elolvasnék...

Nálam nem csak a borsos ár az oka, hanem amit fentebb írtam. De idén már többet olvastam, mint tavaly, és tavaly is többet, mint előtte. Most már jobban beosztom az időt, mint amikor még kezdő netezős voltam :D Azelőtt főleg a helyi könyvtárba jártam könyvekért, lehet ott is miből válogatni :D

 

Most pedig itt csücsül az asztalomon egy vadonat könyv, csupán 720 oldal :D Még az idén végzek vele :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja :D Sajnos én sem olvasok annyit, mint régebben, de ez az internet miatt van :D Ez a hátránya megvan, de valahogy nem cserélném fel ezt a fórumot mondjuk 100 kiolvasott könyvért :D Akkor inkább a fórum és a lakói :rock:
Asszem ilyen okból én is többet tudnék olvasni, ha nagyon akarnék, de a fórum is fontos, így hát a könyvek maradtak lefekvés előttre és a metróra. :D A szabadidő időközben összement, az ember meg beosztja valahogy. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs, aki eltartson, amíg suliba járnék, szóval kell a meló :(:D
Én is melózok suli mellett, mégis itt vagyok :P jó persze szabadidőm nem nagyon van, de ha van is 1-2 könyv befigyel. Pl. most is Dr. House és a filozófiát olvasok. Sajnos nem fizikai vásárlás történt nem láttam milyen lesz. Ha tudtam volna hogy ez a könyv ilyen, nem vettem volna meg :P

Mindenesetre még itt figyel mellette Leslie L. Lawrence új kötetei + a kedvenc karácsonyi mesém a Karácsonyi Lidércnyomás szép nagy könyve, a Dragon Age plusz még lehet, hogy Az elveszett jelkép is befigyel még idén :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam nem csak a borsos ár az oka, hanem amit fentebb írtam.

Időbeosztás kérdése. Nálam az olvasás 24:00-04:00-ig van beosztva (attól függ, meddig bírom, tegnap - ma - csak kettőig olvastam, de ehhez az is hozzájárult, hogy a könyv nem tetszik... csak hát én nem hajíthatom a sarokba :( ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az olavsás nekem is az életem része.'80-as években rengeteget olvastam.Egri csillagokat vagy 15-ször elolvastam.A többi kötelezőt rühelletm, iszonyú unalmasnak találtam.Ami még nagy kedvenc volt az a Nagy Indiánkönyv, meg persze a May könyvek fiú lévén.Amikor már nagyobb voltam akkor jöttek a háborús könyvek, apámnak rengeteg volt.

Az utóbbi időben én sem olvasok annyit, a net és a meló miatt meg a filmek miatt sem.Hétköznao nem nagyon tudok olvasni mert hazajövök a melóból és elalszok a könyvön.Viszont a nettel nincs ilyen probléma.Hétvégén ebéd után viszont láb fel asztalra és olvasás.Ha viszont leköt a könyv mint a héten a Da Vinci-kód akkor addig olvasok amíg bírok, tök mindegy mit terveztem aznapra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én először a Virrasztókat olvastam, és azóta is falom a könyveit. :) Sztem karácsonyra is beszerzek, ha jut még rá! :)

 

 

Nekem elöszőr a rossz hely volt meg.Aztán vettem még párat és azóta nagyon szeretem.Nagyon jó a karakterábrázolása.Olyan részletesen leír mindent hogy nem sok fantázia kell még hozzá.Meg észrevettem ,hogy kétfajta storyt ír.Az egyikben sorozatgyilkos van a másikban meg a kormány tetű.

Avatar után attól függően mennyi pénzem marad, megyek Alexandrába könyveket vásárolni.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elöszőr a rossz hely volt meg.Aztán vettem még párat és azóta nagyon szeretem.Nagyon jó a karakterábrázolása.Olyan részletesen leír mindent hogy nem sok fantázia kell még hozzá.Meg észrevettem ,hogy kétfajta storyt ír.Az egyikben sorozatgyilkos van a másikban meg a kormány tetű.

Avatar után attól függően mennyi pénzem marad, megyek Alexandrába könyveket vásárolni.

 

Igem, ügyel a részletekre, és nagyon szépen végigviszi a történeteket. :) Hát remélem, oda eljutok én is, még gyereknek is szeretnék könyvet karácsonyra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért jó olvasni, hogy nem csak film, de könyvszerető emberkék vannak itt. Olyan lelombozó mostanság, mikor beszélgetek egy-egy fiatallal, és közli, ő nem olvas semmit. :)

Szerencsére engem a szüleim (anyám egy ideig maszek könyvárus volt) és az általános magyartanárom (aki egyben az oskola könyvtárosa is volt, ráadásul ő ő biztatott először írásra) megszeretették velem és a húgommal a könyveket. De sajnos én is úgy érzem, hogy ritka példány vagyok, mert haveri köröm tetemes része nagyon ritkán, vagy egyáltalán nem olvas könyvet, max tankönyvet (vagy képregényt).

 

Tom Clancy-t olvasott valaki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére engem a szüleim (anyám egy ideig maszek könyvárus volt) és az általános magyartanárom (aki egyben az oskola könyvtárosa is volt, ráadásul ő ő biztatott először írásra) megszeretették velem és a húgommal a könyveket. De sajnos én is úgy érzem, hogy ritka példány vagyok, mert haveri köröm tetemes része nagyon ritkán, vagy egyáltalán nem olvas könyvet, max tankönyvet (vagy képregényt).

 

Tom Clancy-t olvasott valaki?

 

Igen, a kedvenc karakterével Jack Ryannal.Azt hiszem 4 ilyen könyvet olvastam tőle, de a Vadászat a Vörös Októberre nem volt benne.Meg ha jól emlékszem ő írt egy olyan fikciós könyvet ami egy képzeletbeli 3. világháborúról szólt amit hagyományos fegyverekkel vívtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is :) Volt barátnőmmel egyszer elmentünk Karácsonyi ajándékokat nézni. Ő elment magának ilyen csajos boltokba, én meg beugrottam Libribe és Alexandrába. Szépen eltöltöttem ezeken a helyeken úgy 5 órát, hogy még nem is végeztem velük :)

Ha nézelődésre van idő, akkor én is a könyvesbe megyek, a többi bolt nem érdekel :P Sok mindent végig tudok sasolni, szóval az a jó, ha sok idő jut rá :D

 

Főleg, mert mostanság már kényelmes ülőhelyekkel is rendelkeznek. :D

Na igen, nem hátrány :P A Nyugatinál lévő Alexandrában van egy kávézó is, pár éve egyik karácsonykor haverommal beültünk oda, plusz néztük a sok könyvet, vettünk is, tök jó késő délutáni-esti program volt a délutáni kiállítás után :P

 

Tom Clancy-t olvasott valaki?

Még nem, milyenek a könyvei? Csak filmen ismerem pár sztoriját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a kedvenc karakterével Jack Ryannal.Azt hiszem 4 ilyen könyvet olvastam tőle, de a Vadászat a Vörös Októberre nem volt benne.Meg ha jól emlékszem ő írt egy olyan fikciós könyvet ami egy képzeletbeli 3. világháborúról szólt amit hagyományos fegyverekkel vívtak.

Ha nem szerepelt benne Ryan, akkor az a Vörös Vihar. Abban tör ki háború a NATO és a Szovjetunió között.

Én a Vadászat a Vörös Októberrét, a Kardinálist és az Elnöki játszmát olvastam.

 

Még nem, milyenek a könyvei? Csak filmen ismerem pár sztoriját.

Nagyon jók! Aprólékosan kidolgozott sztori, melyben fő szerep jut a kémkedésnek, a politikának és a modern harcászati technológiáknak (bár főleg a '80-as években írt könyvei ma már nem is annyira fikciók). És mindezt nagyon jól tálalja, nem száraz, végig érdekfeszítő és feszült. Remek techno-thrillerek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jók! Aprólékosan kidolgozott sztori, melyben fő szerep jut a kémkedésnek, a politikának és a modern harcászati technológiáknak (bár főleg a '80-as években írt könyvei ma már nem is annyira fikciók). És mindezt nagyon jól tálalja, nem száraz, végig érdekfeszítő és feszült. Remek techno-thrillerek :)

Köszi, akkor majd kinézek párat és neki állok olvasni :) Bár most lesz 2-3 hónapra olvasnivalóm, de majd utána evidenciában tartom :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg még mindig Timothy Zahntől várom a Terminatoros könyvet, nomeg jöhetnének magyarul a Halo regények is ;)

A Timothy Zahn-os Terminatort a Delta elvileg a DVD megjelenésre időzítette volna. De mivel a Salvation regényváltozata katasztrófálisan rosszul fogyott letettek róla. Jelen állás szerint a megjelenés bizonytalan.

Az első Halo könyv, ha minden jól megy 2010. első félévében megjelenik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.