Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Timothy Zahn-os Terminatort a Delta elvileg a DVD megjelenésre időzítette volna. De mivel a Salvation regényváltozata katasztrófálisan rosszul fogyott letettek róla. Jelen állás szerint a megjelenés bizonytalan.

Az első Halo könyv, ha minden jól megy 2010. első félévében megjelenik.

Csesszék meg. Olvasna az ember, erre nem engedik. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Delta Vision nyílvánosságra hozta 2010-es terveit. A Terminator Salvation: From the Ashes című Zahn regény sajnos csak a járulékos címek között van, ami azt jelenti, hogy a jövő évi megjelenése erősen kétséges, inkább valószínűbb a 2011-es megjelenés (ha nem tesznek le időközben a megjelenésről)

 

A biztos címek:

 

DRAGONLANCE

Margaret Weis, Tracy Hickman: Az ikrek ideje (Sárkánydárda legendák 1.,)

 

Margaret Weis, Tracy Hickman: Az ikrek háborúja (Sárkánydárda legendák 2.)

 

Margaret Weis, Tracy Hickman: Az ikrek próbája (Sárkánydárda legendák 3.)

 

Margaret Weis, Tracy Hickman: Dragons of the Dwarven Depths (The Lost Chronicles I.)

 

Margaret Weis: Amber and Iron (A sötét tanítvány II.)

 

 

FORGOTTEN REALMS

Paul. S. Kemp: Árnyékbirodalom (Alkonyháború III.)

 

R. A. Salvatore: The Ghost King (Átmenetek III.)

 

Lisa Smedman: Heirs of Prophecy (Sembia)

 

Lisa Smedman: Venom's Taste (House of Serpents I.)

 

 

RAVENLOFT

Christie Golden: A ködök vámpírja (Ravenloft)

 

SIR TERRY PRATCHETT

Érdekes idők (Korongvilág)

 

Maskerade (Korongvilág)

 

Equal Rites (Korongvilág)

 

Feet of Clay (Korongvilág)

 

Hogfather (Korongvilág)

 

 

DAVID GEMMELL

Lord of the Silver Bow (Troy I.) - D. Gemmell életmű

 

Shield of Thunder (Troy II.) - D. Gemmell életmű

 

 

M.A.G.U.S.

Karr-Khazad kapui (antológia)

 

Karnevál 1.-2. (klasszikusok)

 

Kígyófészek (Kalandorkrónikák 2.)

 

+ 7 meglepetés

 

 

EGYÉB MŰVEK

R. A. Salvatore: The Highwayman (Saga of the First King I.)

 

Brandon Sanderson: Well of Ascension I. (Ködszerzet 3.)

 

Brandon Sanderson: Well of Ascension II. (Ködszerzet 4.)

 

Robin Hobb: Az orgyilkos küldetése (Látnok III.)

 

Greg Keyes: Hollóisten (A Váltott Isten gyermekei II.)

 

 

KÉPREGÉNYEK

Juki Kaori: Angyalok menedéke 5.

 

Juki Kaori: Angyalok menedéke 6.

 

Juki Kaori: Angyalok menedéke 7.

 

Miura Kentaró: Berserk 6.

 

Miura Kentaró: Berserk 7.

 

Warcraft: Legends 1.

 

Warcraft: Legends 2.

 

Warcraft: Legends 3.

 

Pak Csonggi: Sámánharcos 3.

 

Pak Csonggi: Sámánharcos 4.

 

 

A járulékosak:

 

DRAGONLANCE

Margaret Weis, Tracy Hickman: Dragons of the Highlord Skies (The Lost Chronicles II.)

 

Margaret Weis, Tracy Hickman: Dragons of the Hourglass Mage (The Lost Chronicles III.)

 

 

FORGOTTEN REALMS

Lisa Smedman: Viper's Kiss (House of Serpents II.)

 

Lisa Smedman: Vanity's Brood (House of Serpents III.)

 

 

EGYÉB MŰVEK

R. A. Salvatore: The Dame (Saga of the First King II.)

 

R. A. Salvatore: The Ancient (Saga of the First King III.)

 

Robin Hobb: A bűvös hajó (Élőhajók I.)

 

David Gemmell: Fall of Kings (Troy III.)

 

Anne McCaffrey: Dragonsdawn

 

Raoul Renier: A hitehagyott (Sötét Mersant I.)

 

Raoul Renier: A kárhozott (Sötét Mersant II.)

 

Raoul Renier: A kívülálló (Sötét Mersant III.)

 

Gene Wolfe: The Citadel of the Autarch (Az Új Nap könyve IV.)

 

Laura Gallego García: Triáda I. (Az Idhún emlékezete 2.)

 

Laura Gallego García: Triáda II. (Az Idhún emlékezete 3.)

 

Timothy Zahn: From The Ashes (Terminator Megváltás ? Prequel)

 

 

KÉPREGÉNYEK

Juki Kaori: Angyalok menedéke 8.

 

Juki Kaori: Angyalok menedéke 9.

 

Miura Kentaró: Berserk 8.

 

Miura Kentaró: Berserk 9.

 

Starcraft: Frontline 1.

 

Metabárók kasztja II. (Metabárók)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, akkor azzal kezdem :clap2: Nagyon jó, ha már belenéztél :) Ezek szerint a lemezzel semmi gond. Sajnos a Kaméleonhoz újra meg kellett pár részt szereznem, mivel az egyik lemezem nem olvassa be a lejátszó :) De időben meglettek, így hiánytalan :) No meg magamnak is újra ki kellett írnom, hogy meglegyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy kérdésem.Tegnap este enyhén illuminált állapotban bementem az Alexandrába a Nyugatinál, és sikerült egy olyan könyvet vennem ami megvan.Szerintetek ha visszaviszem és veszek egy másikat, azt megengedik?
Azt meg hogy sikerült? :P

Ha megvan a blokk és sértetlen a könyv, kicserélik. Viszont vedd elő a szép mosolyodat, mert nem igazán akarodzik majd nekik, de kicserélik, mert 3 napig szó nélkül ki KELL cserélniük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt meg hogy sikerült? :)

Ha megvan a blokk és sértetlen a könyv, kicserélik. Viszont vedd elő a szép mosolyodat, mert nem igazán akarodzik majd nekik, de kicserélik, mert 3 napig szó nélkül ki KELL cserélniük.

 

 

Na de ökör vagyok.Tök elfelejtettem, hogy ezt megkérdeztem.Kösz a választ.Hát a 3 nap már lejárt. ;) Neten szerintem elpasszolom.

 

 

Ma elolvastam az Angyalok és Démonokat.Iszonyúan jó, még jobb mint a Da Vinci-kód.Hihetelen jó történetvezetés, eszméletlen logika, baromi izgalmas, alig lehet letenni.Ez az ember egy írózseni.Viszont nem értem, hogy miért a Da Vinci-kód után lett világhírű, hisz az Angyalokat és Démonokat 2000-ben írta, és amit én olvastam(kölcsönkönyv) 2003-as kiadás.Hogyhogy akkor nem lett ez már bestseller?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Da Vinci azért lett best-seller, mert az egyház keményen tiltakozott ellene, így hírverést csaptak neki és így mindenki kíváncsii volt rá.

Viszont Brown könyvei közül a legjobban nekem a Digitális Erőd amire Pildi hívta fel a figyelmem. Nagyon jó könyv, ajánlom elolvasásra én is ;)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma elolvastam az Angyalok és Démonokat.Iszonyúan jó, még jobb mint a Da Vinci-kód.Hihetelen jó történetvezetés, eszméletlen logika, baromi izgalmas, alig lehet letenni.Ez az ember egy írózseni.

Tényleg jobb könyv az Angyalok... több embernek is ez a véleménye, ahogy látom :) Egyszerűen csak jól tud szórakoztató könyveket írni :)

 

A Digitális erődöt még nem olvastam, de itt van a gépemen, egyszer csak elő veszem azt is ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedden kezdtem, de köszi. Eddig egész jó.

Tesóm Potteről frászt kapott, mert csapból is az folyt. Én az első kötetet ajándékba kaptam, akkor 4 már megjelent. Elolvastam, aztán felolvastam a tesómnak az első könyv első fejezetét. Két nap alatt megvolt minden kötet, és olvastuk ezerrel. :D Nekem ez könyvben egyértelműen jobban tetszik, pedig a filmben a karakterek el vannak találva, nekem inkább a varázsvilág megjelenítésével, illetve nem megjelenítésével akadnak gondjaim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A HP kötetekből nekem csak a 2. van meg (a többire még nem volt pénzem), de letöltöttem ebookban mind a hetet. Anno tíz nap alatt kivégeztem őket... :) Azóta persze többször is újra olvastam, és egyáltalán nem unalmas még mindig. Hasonlóan mély összefüggések vannak benne, mint az SW-ben, és nekem 2. számú kedvenc lett. :D

Jelenleg ott tartok, hogy Mo. egyik legnagyobb HP-s fanfic oldalának vagyok oszlopos tagja, és már több száz fanficet olvastam el egy év alatt. (ez kb 6 millió szó, ami kb 80 ezer oldal... és úgy 10%-a az összes HP-s írásnak az oldalon...) :D Emellett az oldalon "hivatásos" kritikaíróvá léptettek elő, ami azt jelenti, hogy a kritikáim megfelelnek egy elvárt színvonalnak az írók segítése szempontjából. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A HP kötetekből nekem csak a 2. van meg (a többire még nem volt pénzem), de letöltöttem ebookban mind a hetet. Anno tíz nap alatt kivégeztem őket... :D Azóta persze többször is újra olvastam, és egyáltalán nem unalmas még mindig. Hasonlóan mély összefüggések vannak benne, mint az SW-ben, és nekem 2. számú kedvenc lett. :D

Jelenleg ott tartok, hogy Mo. egyik legnagyobb HP-s fanfic oldalának vagyok oszlopos tagja, és már több száz fanficet olvastam el egy év alatt. (ez kb 6 millió szó, ami kb 80 ezer oldal... és úgy 10%-a az összes HP-s írásnak az oldalon...) :D Emellett az oldalon "hivatásos" kritikaíróvá léptettek elő, ami azt jelenti, hogy a kritikáim megfelelnek egy elvárt színvonalnak az írók segítése szempontjából. ;)

 

hmm, Merengő? :)

Shadow most a nagy kedvenc, illetva a Nem csak Granger, és az Aylno saga amiket rendszeresen olvasok.

Első egyébként - és sosem felejtem el, az az Igéret Winternek volt, másik nagy kedvenc Tira nogtól Idő-járás, és folytatása. Az pedig az első Slash volt, amit olvastam. Enahma is remek természetesen! :D Szóval mindig van mit olvassak! :D

Neked meg kitartást ehhez a remek feladathoz! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tesóm Potteről frászt kapott, mert csapból is az folyt.

Anno én is hasonlóan voltam, aztán tessék :)

 

A HP kötetekből nekem csak a 2. van meg (a többire még nem volt pénzem), de letöltöttem ebookban mind a hetet. Anno tíz nap alatt kivégeztem őket...

 

Emellett az oldalon "hivatásos" kritikaíróvá léptettek elő, ami azt jelenti, hogy a kritikáim megfelelnek egy elvárt színvonalnak az írók segítése szempontjából. :D

Nekem még egyre sem volt eddig, de majd igyekszem, e-bookban hasonlóan megvannak, viszont kicsit tovább tartott elolvasni őket, de szerintem csak pár nappal :D Eddig csak egyszer olvastam el mindet, pedig folyton készülök a következőre ;)

 

Gratula a feladathoz és sok sikert hozzá :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hmm, Merengő? :D

Shadow most a nagy kedvenc, illetva a Nem csak Granger, és az Aylno saga amiket rendszeresen olvasok.

Első egyébként - és sosem felejtem el, az az Igéret Winternek volt, másik nagy kedvenc Tira nogtól Idő-járás, és folytatása. Az pedig az első Slash volt, amit olvastam. Enahma is remek természetesen! :) Szóval mindig van mit olvassak! :D

Neked meg kitartást ehhez a remek feladathoz! :D

Igen, Merengő :D Örülök, hogy nem csak én ismerem. :D

A Shadow nekem is nagy kedvenc. :D Az első mű nekem 1Exmemoriamtól a Harry Potter és a halál erekjéi - Alternatív befejezés volt, ami a folytatásával együtt nagy kedvenc. Emellett a Kalandorok 1-2, a Tekergőknek áll a világ, a Süssünk, süssünk... és még sok másik is favorit. A most futók közül még a Hami-trilógia és Jan Collie-tól a Janlight-saga, a legnagyobb kedvenc. Persze ezek olvasásához nem árt ismerni a Disaudio bűbájt, mivel sokaknál visítozós, fetrengős röhögőgörcsöt okoznak. :D

Igen, mindig van mit olvasni ott. Ha a HP-n kívüli műveket is számolom (Privet Drive), több mint 8000 írás van fent, aminek közel fele egész jó írás. :D Egyébként jópár SW-s írás is van fent. :D

Köszi, de nem olyan rettenetesen nagy feladat ez a kritizálás. :D Nincs elvárt kritikamennyiség, és a színvonal pedig abból áll, hogy a "Jajj, de jóóó! Fooolytíííít!!!!" helyett ténylegesen ki kell fejteni, hogy mi volt jó és mi nem volt jó szerintünk. Ez sokat segít az íróknak, így sokat tanulunk egymástól minden tekintetben. :D

Nekem még egyre sem volt eddig, de majd igyekszem, e-bookban hasonlóan megvannak, viszont kicsit tovább tartott elolvasni őket, de szerintem csak pár nappal :D Eddig csak egyszer olvastam el mindet, pedig folyton készülök a következőre ;)

Gratula a feladathoz és sok sikert hozzá :)

A HP2-t egy kiárusításon sikerült megvennem jóval olcsóbban az eredeti árától, csak ezért van meg. Érdemes többször elolvasni, és nem sietni az olvasással, mert akkor látni meg a mélyebb összefüggéseket a történetben és az egyes részek között. (Aztán jöhet a fanficek végeláthatatlan sora... :D )

Neked is köszi! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fanficeket egyelőre kihagyom, előbb jöjjön egy újra olvasás, hogy össze tudjam rakni a könyvekben, amit össze kell :)

De még előtte van egy rakat másik könyvem, szóval ez se maholnap lesz, inkább majd tavasz, vagy nyár eleje ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fanficeket egyelőre kihagyom, előbb jöjjön egy újra olvasás, hogy össze tudjam rakni a könyvekben, amit össze kell :D

De még előtte van egy rakat másik könyvem, szóval ez se maholnap lesz, inkább majd tavasz, vagy nyár eleje ;)

Én ezért szűkítettem le (az anyagi okokon kívül) az érdeklődési körömet az SW-re és a HP-re. :) Képtelen lennék szélesebb körben kellő mélységig belemerülni a különböző témákba, így inkább kerülöm a felszínességet, és maradok a kedvenceknél. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, tetszett a Jogában áll... az Új galaxisból, remek kis novella :) Jó a végén Callahan utolsó mondata :D

Köszi szépen, örülök, hogy tetszett :) Sajnos én még mindig nem kaptam meg a tiszteletpéldányom, ami kicsit nevetséges. :) Pedig kíváncsi vagyok, miket írtak a többiek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.