Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most pillanatnyilag azzal is megelégednék, hogy ahelyett, hogy itt rontom a levegőt, befejezném az utolsó fél oldalt a novellából, amit holnaputánig kéne leadnom. :lol: Valaki legyen szíves seggbe rúgni! :D

Szerintem én már lassan elkéstem az ilyenekkel, csak annyit, hogy remélem, jól haladsz :D

Itt most mindenkinek akkor van szómenése, mikor nem kéne :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem én már lassan elkéstem az ilyenekkel, csak annyit, hogy remélem, jól haladsz :)

Délután befejeztem, holnap ellenőrzöm, aztán küldöm pályázni. Szóval jól haladok. Aztán már csak imádkoznom kell, hogy egy csillagközi hajókatasztrófa több ezer ember lemészárlásával elnyeri-e az ítész tetszését :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiolvastam a Harry Pottereket, legalábbis amik nálam vannak :evil: Később írok egy rövid értékelést, de annyi biztos, hogy nagyon tetszettek. Viszont, egyáltalán nem érzem úgy, hogy a filmeket a hátrányukra változtatták volna meg, sőt, egy kivételével minden változást helyesnek vélek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán már csak imádkoznom kell, hogy egy csillagközi hajókatasztrófa több ezer ember lemészárlásával elnyeri-e az ítész tetszését :evil:

Reménykedjünk benne, drukkolás megy ezerrel :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiolvastam a Harry Pottereket, legalábbis amik nálam vannak :) Később írok egy rövid értékelést, de annyi biztos, hogy nagyon tetszettek. Viszont, egyáltalán nem érzem úgy, hogy a filmeket a hátrányukra változtatták volna meg, sőt, egy kivételével minden változást helyesnek vélek.

 

Akkor még nem olvastad el őket elégszer, és nem láttad a filmeket...elégszer. :) De akkor majd kitárgyaljuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A drukkolást köszi.

 

:D ennyire szereted az in medias rest kezdést? :D

Először is, mivel az összes filmet láttam, baromira nincs in medias res kezdés :P Másodszor, ha csak ezeket tudtam kölcsönkérni, mit csináljak? Varázsoljam bele a maradékot az ölembe? Sajnos én nem születtem varázslónak. Így is örülök, hogy Tenel Ka ennyit kölcsön tudott adni, amit újfent csak megköszönni tudok (pláne, hogy az egyiket megtartásra is felajánlotta :D ). Köszönöm!

 

Akkor még nem olvastad el őket elégszer, és nem láttad a filmeket...elégszer. :D De akkor majd kitárgyaljuk. :D

Tekintve, hogy alig egy hónapja van nálam, így aligha tudtam volna túl sokszor elolvasni. A filmeket is valóban, talán kétszer, az első hármat meg talán háromszor (ja nem, tegnap este óta az első kettőt már háromszor, mert most újra nekik ültem, és belefért kettő rész is az időben :D) láttam. Szerintem ez így is nagyon szép teljesítmény egy olyan embertől, akik nagyjából egy évvel ezelőtt még viszolygott Harry Pottertől :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve, hogy alig egy hónapja van nálam, így aligha tudtam volna túl sokszor elolvasni. A filmeket is valóban, talán kétszer, az első hármat meg talán háromszor (ja nem, tegnap este óta az első kettőt már háromszor, mert most újra nekik ültem, és belefért kettő rész is az időben :D) láttam. Szerintem ez így is nagyon szép teljesítmény egy olyan embertől, akik nagyjából egy évvel ezelőtt még viszolygott Harry Pottertől :D

 

Dzséjt, ne vedd egyből támadásnak. Persze hogy szép teljesítmény, én csak annyit mondtam, hogy a filmek, na nem az összes, leginkább a 4,6 teljesen más mint a könyv. De legalábbis olyan kérdések merülnek fel a film után, amiket csak a könyv tud megválaszolni. Nem lehet egy 700 oldalas knyvből rendesen filmet készíteni, ezért is örülök,hogy az utolsó 2 részes lesz, talán nem hagynak ki semmi fontosat.

Örülök, hogy tetszik a HP, én is sokáig viszolyogtam tőle, aztán a HP3 film után döntöttem úgy, hogy muszáj elolvasnom őket, és azóta addikt vagy. Kismilliószor olvastam őket, most is ha van rá időm, a HP4et olvasom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiolvastam a Harry Pottereket, legalábbis amik nálam vannak :D Később írok egy rövid értékelést, de annyi biztos, hogy nagyon tetszettek. Viszont, egyáltalán nem érzem úgy, hogy a filmeket a hátrányukra változtatták volna meg, sőt, egy kivételével minden változást helyesnek vélek.

 

Örülök, hogy tetszettek. :D

 

Én azt elnézem, hogy nem mindent tudnak beletenni a könyvből a filmbe.

Azt kevésbé, hogy a gyerekek mugli ruciba járnak, ezt én nem éreztem jó húzásnak, hiszen a könyvben is többször van szó róla, hogy a varázsvilág más ruhákat visel. (egyik legjobb példa a negyedik részben a világkupán, mikor az öreg varázsló hálóinget akar viselni a táborban.)

A másik, amivel nehezen békülök, az Harry kék szeme, ami a könyvben hangsúlyozottan zöld szem. Ezek nem befolyásolják a cselekményt, de igenis valahogy nem olyan a hangulat, ahogy a könyv alapján lejött elöttem.

A színészekkel viszont abszolute elégedett voltam, legalábbis eddig. Piton könyvben is kedvenc volt, illetve Black, diákokból csíptem az ikreket, és Ront. Úgyhogy az érzéseim felemásak sajnos, bár a mérleg a pozitív fele hajlik, nem is kicsit. (színészek nyomják erősen)

 

Elnézést, ezt is lehet Potter topicba nyugodtan! :D :D :D

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idei Zsoldos Péter-díjra (kis hazánk legjelentősebb sci-fi íróknak járó díja) jelöltek között ott van a Jogában áll... is. Drukkoljatok, hátha megkapom (erősen kétlem, hiszen tapasztalt írók alkotásaival kell felvennie a versenyt, de azért álmodozni lehet :yeah: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idei Zsoldos Péter-díjra (kis hazánk legjelentősebb sci-fi íróknak járó díja) jelöltek között ott van a Jogában áll... is. Drukkoljatok, hátha megkapom (erősen kétlem, hiszen tapasztalt írók alkotásaival kell felvennie a versenyt, de azért álmodozni lehet :yeah: ).

 

Van egy olyan érzésem, hogy már a jelölés is nagy elismerésnek számít :) De persze drukkolok neked én is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek :)

 

Dzséjt, drukk megy. Pár év múlva szeretnék neked gratulálni, mint Európa legjobb sci-fi írójának. (te lennél akkor a második ilyen, akit ismerek!) :P

Jó is lenne :D Mondjuk vicces lenne, ha én is megkapnám, mint Szélesi Sanyi, mert nemhogy ugyanabból a városból származunk, de mint múltkor rájöttünk, ugyanabba az általános iskolába is jártunk :D Szóval ezután hasonló életpályát bejárni már nem is lenne meglepő, a volt sulink meg igazán büszke lehet ránk :D

 

Van egy olyan érzésem, hogy már a jelölés is nagy elismerésnek számít :D

Igazság szerint, szerintem nem annyira. Amennyire tudom, minden 500 példányban megjelent első kiadású regény és novella (sőt, idén azt hiszem, már kisregény kategória is van) nevezhető, akár az író által is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok én is a jelöléshez, akár nagy szó, akár nem! :lol: Azért nem mindenki jut el idáig, az biztos.

 

Egyébként Zsoldos Péter műveit ismeritek? Nekem egy könyvem van tőle, a Távoli tűz, ami még a régi Kozmosz Fantasztikus Könyvek sorozatban jelent meg, 1983 karácsonyára kaptam, és abból írtam első irodalmi házidolgozatomat. Nagyon tetszett az a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.