Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mi olyan vicces ebben? :lol:
ez a részlet: '"Ez a dokumentum az RDA tudta és beleegyezése nélkül került terjesztésre, birtoklása szabadságvesztést vagy annál súlyosabb büntetést vonhat maga után."
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Figyelmeztetés:

 

Ez a dokumentum az RDA tudta és beleegyezése nélkül került terjesztésre, birtoklása szabadságvesztést vagy annál súlyosabb büntetést vonhat maga után."

 

Ez a szöveg hatalmas :lol:

 

Ezek szerint ez egy külön könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Az Idegenek a Földön Aliems trilógia miről szól? Mintha lenne benne Ripley is. Az Aliens vagy az Alien 3 után játszódik?

Eredetileg (az eredeti képregény trilógia - Book One, Book Two, Eart War - 1990-ben adták ki) az Aliens alternatív folyatása Hickssel, Nyuszival és Ripley-vel. Később, mikor megjelent az Alien3 a képregényt átírták (révén abban mindhárom szereplő meghalt), így lett Hicksből Wilks, Nyusziból (Newtból) Billie, Ripley-ből meg egy Ripley android (ezek '96-ban születtek, új címet kapta: Outbrake [idegenek a Földön], Nightmare Asylum [Lidérces utazás] és Female War [Ripley háborúja]). Ezt az átírt sztorit adaptálták aztán könyv formájában (tudni kell, hogy az 1992-től '98-ig kiadott, mára már csak 1. sorozatként emlegetett Aliens sztorik mindegyike egy képregény adaptációja - ahogy az AVP és Predator történetek első sztéiái is).

A sztori lényegében az, hogy X évvel a Hadlay's Hope incidens után a Föld körül pályára áll egy mély űri felderítő teherhajó, amelynek a legénysége elpusztult (egy embert kivéve). A felderítő szonda egy xenomorphot talál, majd felrobbantják a hajót. Wilks (Hicks), aki korábban találkozott már a lényekkel, és megsérül a sav miatt, újra berángatják a tengerészgyalogosokhoz, hogy egy egység élén elmenjen a mélyűri felderítő hajó célpontjára, az idegenek bolygójára. Wilks pedig az indulás előtt kimenti Billie-t (Nyuszit) az elmegyógyintézetből (háttértörténetük megegyezik Hicks és Nyuszi sztorijával, ugyanis azt nem írták át, csak az LV-426-ot nevezték át "Külső világra"). Ezzel elmennek az idegenek bolygójára, ahol bajba kerülnek.

Közben a Földön elszabadulnak a dögök, hála néhány fanatikusnak, akik kimenekítenek egy halom arctámadót egy társaság laborjából (eredetileg a Weyland-Yutani egy konkurensétől, később kivették a WYC-t). A királynő pedig az említett felderítő egyetlen túlélőjétől (-ből :D ) van.

Ezalatt Wilkséket is megtámadja az említett társaság egy hajója, akik likvidálni akarják Wilks egységét, nehogy hazahozhassanak egy mintapéldányt, de kudarcot vallanak. A dögök az anyabolygón lemészárolják Wilks egységét, akikről kiderül, hogy mind android (ez Billie-nek gáz, mert beleszeretett az egyikbe), ám ekkor befut az űrutas (az Acheronon lezuhant roncs tulaja) és megment mindenkit. Mire Wilks és Billie hazatér, a Földet már éppen evakuál, ugyanis a dögök fokozatosan terjednek, megállíthatatlanul. Az űrutasról kiderül, hogy neki kell a Föld és az idegeneket afféle terraformálásra használják, aztán ezzel kvázi el is feledkezünk róla, a többi könyvben már híre sincs (a képregényekben sincs, de ott legalább kapott egy külön sztorit).

A második könyv arról szól, hogy Wilks, Billie és a szerelme, az android Buller menekül a Földről és egy olyan bolygón landolnak, ahol egy őrült tábornok, Spears alieneket képez arra, hogy visszafoglalja velük a Földet. Wilks és Billie lázadást szít, a dögök kiszabadulnak a bázison, majd Spears visszavisz belőlük egy rakatot a Földre (Wilks és Billie is visszajut, de ők kiszálnak a Gateway állomáson, amit az Aliensben láthattunk), ám a dögök nem hallgatnak a jó tábornokra, szimplán kinyírják. Wilks és Billie pedig találkoznak az állomáson Ripley-vel (eredetileg az eredetivel, később már csak egy androiddal).

A harmadik könyvben hőseink (Wilks, Billie és Ripley) az idegenek anyabolygójára látogatnak az anyakirálynőért (kis furcsaság van itt, mert az első könyvben elvben felrobbant az anyabolygó, szóval a frász tudja, hogyan került elő még egy, és ez a hiba a képregényben is benne volt). Tervük, hogy az anyakirálynőt elviszik a Földre, ahol emiatt egy helyre terelődik minden alien, akiket így Orona bombáival (egy tudós, aki Wilkséket az első részben az idegenek bolygójára küldte) elpusztíthatnak.

 

A három könyv amúgy jó rossz, főleg azzal, hogy a neveken kívül semmit nem változtattak meg, így kissé nevetséges is. Sőt, még a neveket sem mindenhol, mert Wilks visszaemlékezéseiben az Aliens szereplői vannak, így feltűnik Drake, Frost, Apone és Vasquez is. Ripley andoriddá téttele röhejesen van kivitelezve, és baromira érződik az egész könyvön (illetve a képregények újra kiadásán), hogy eredetileg ez az Aliens folytatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megőrizhették volna AU -ként.... amúgy elég fura ötlet ez a "terraformálás", azz biztos, hogy nem sok kellemetlen élőlény marad eg ilyen eset után. De utána hogyan próbálták (volna) belakni? Nekem eléggé úgy tűnt, hogy a xenomorfok űrutasban is képesek nőni......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alapsztori nagyon tetszik. Ezt kellett vona inkább megfilmesíteni az Alien 3 és az Alien Resurrection helyett.

 

Az Aliens-es könyvek közül a Halálcsapdát olvastam. Az bitang jó volt. Tetszett a "magányos farkas ötlet".

Az Aliens vs Predator könyvek közül a Vadászok bolygóját olvastam. Viszonylag jó volt, de lehettett vlona jobb is.

Predatorosat még nem olvastam sajna, de azt hallottam a Betondzsungel és a Jég és vér a legjobb közüllük.

 

Az acéltojásban lévő kronológiai adat, 2058 helytelen nem? Az Alien 1 jóval ez előtt játszódik, ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A talin szóba kerültek Dan Brown könyvei, mostanra kivégeztem hármat is.

http://www.libri.hu/konyv/az-elveszett-jelkep.html

Jobban leírja, hogy miről szól a könyv, mint én :) A megszokott pergő cselekmény, szimbólumok, versenyfutás az idővel és a CIA emberei elől, akik jelen esetben szintén nyomoznak az eltűnt Peter Solomon után :D Mondhatni egy szokásos Brown-sztorit kapunk, ami számomra nem volt éppen letehetetlen, de nagyon tetszett a szabadkőműves háttere.

http://www.libri.hu/konyv/digitalis-erod.html

Nagyon érdekes volt ez a matekos-számteches-kódfejtős háttér. Jut eszembe, nekem mindig attól tetszenek ezek a könyvek, hogy mindig valami jó kis hátteret kapunk a krimiszerű történethez. Igazából az utolsó 20-25 oldal, ami letehetetlen volt, pedig addigra már nagyjából kiderült minden lényeges sztorielem. Az előző könyv jobban tetszett ennél.

http://www.libri.hu/konyv/a-megtevesztes-foka.html

A három könyv közül ez tetszett a legjobban :D A leírásból hiányzik a sztori pikantériája, hogy a főhős hírszerző hölgy az aktuális elnök ellenlábasának a lánya, így a személyes duplán is érdekessé teszi ezt a konfliktust. Ami még hiányzik, hogy igazából hárman "nyomozzák" végig a rejtélyt és menekülnek a gyilkosok elől, a két említett és asztrofizikus társuk. Tengerbiológia, asztrofizika és a hírszerzés módszerei segítségével jönnek rá hőseink a hihetetlen lelet mögött meghúzódó megtévesztésre, miközben nem egyszer épp hogy elkerülik a halált. Mit ne mondjak, szinte letehetetlen volt a könyv, szombat éjjel fél 1-ig olvastam, mire a végére értem :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megőrizhették volna AU -ként.... amúgy elég fura ötlet ez a "terraformálás", azz biztos, hogy nem sok kellemetlen élőlény marad eg ilyen eset után. De utána hogyan próbálták (volna) belakni? Nekem eléggé úgy tűnt, hogy a xenomorfok űrutasban is képesek nőni......

Szerintem is meghagyhatták volna, elvégre így is egy alternatív folytatást képez (mivel 2005-ben elindult a 2. sorozat, ami már a filmekhez igazodva készül).

Az űrutasok egy fegyverrel képesek elpusztítani a xenokat mind egy szálig, azt használva mentette meg Billie és Wilks, meg a félbe kapott Buller életét.

 

Az alapsztori nagyon tetszik. Ezt kellett vona inkább megfilmesíteni az Alien 3 és az Alien Resurrection helyett.

 

Az Aliens-es könyvek közül a Halálcsapdát olvastam. Az bitang jó volt. Tetszett a "magányos farkas ötlet".

Az Aliens vs Predator könyvek közül a Vadászok bolygóját olvastam. Viszonylag jó volt, de lehettett vlona jobb is.

Predatorosat még nem olvastam sajna, de azt hallottam a Betondzsungel és a Jég és vér a legjobb közüllük.

 

Az acéltojásban lévő kronológiai adat, 2058 helytelen nem? Az Alien 1 jóval ez előtt játszódik, ugye?

Az alapsztori jó, de a kivitelezés már az eredeti verzióban is borzalmas. Pláne, mikor szóba kerülnek az emberekkel kommunikáló alienek (az első részben a szektások azért gyűlnek össze, mert fogékonyak a királynő gondolataira és ő parancsolja nekik, hogy menekítsék ki a kicsinyeit... brrrrr.... és később ez tovább fajul, mert kiderül, hogy egyesek az ismeretlen helyen, fényévekre lévő anyakirálynő gondolatait is hallják, köztük Billie, így lokalizálják a xenok anyabolygóját - amint elvileg az elsőben jártak...). Az anyakirálynő meg mindennek a teteje, mind ötlet, mind kivitelezés tanilag. Pláne a királynő méretű dolgozók vertek földhöz, amik óriás alien tojásokból kelnek ki... Szóval, összességében, jó, hogy az Alien3 és az AR készült el és nem ez.

Arról nem beszélve, hogy ebből a sztorivonalból nőtt ki a többi sztori az 1. sorozatban (kivéve egyet, az Őrjöngő halált, az az AVP szériához kapcsolódik), amikben szó esik a Föld újraépítéséről (az említett Halálcsapdában is visszaemlékezett az egyik főszereplő, hogy mi volt a Földön, mikor a dögök uralták), illetve az emberek már nyomkereső kutyaként, zeneszerzésre (Requiem), a pempőjüket meg drogként alkalmazzák (A királynő nevében - ebben amúgy van egy alien trónháború is! -, A halál árnyékában), vagy laborokban kísérleteznek velük újra és újra egy őrült tudós segedelmével (Labirintus, Halálcsapda).

Az AVP könyvekből A Vadászok bolygója a közepes minőség, szerintem baromi unalmas (ráadásul nem árt hozzá ismerni az előzményeket). Eredendően a sztorinak csak két része volt, A préda (ez a legjobb és a legelső, ennek a képregény eredetijével született meg az AVP franchise) és a VB. Aztán mivel volt némi átmenetbeli probléma, vagyis, hogy az egyik részben Machiko csatlakozik a ragadozókhoz, a másikban meg már nincs velük, így megírták második részként a Háborút. Na, minőségben az a legalja az önálló AVP könyveknek (azért egy alább adta a szintet, az első és eddig utolsó AVP filmregény, az rosszabb, mint a film). Rengeteg ellentmondás van benne a másik két résszel és a filmekkel. Több AVP könyv pedig nem készült.

A Predatorból tényleg a Betondzsungel és a Jég és Vér a legjobb, bár csak az utóbbit olvastam könyvben, az előbbi a képregényben van meg. Ezek végül is az első Predator film folytatásai, Dutch testvérével a főszerepben. Jó sztorik, bár a Betondzsungel mutat némi hasonlóságot a Predator 2-vel (pl. a metróbeli mészárlás mindkettőben benne van). Hogy ki lopott kitől, azt nehéz lenne megítélni, mert egyazon évben jelentek meg. Az 1. sorozat harmadik könyvéhez, a Nagy játszmához, illetve a 2. sorozat könyveihez már nem volt szerencsém.

 

Az Acéltojásban megadott évszám nem rossz, a történet az Alien előtt játszódik. Ezzel mintegy el is cseszték a könyvet, mert már harmadszor akarták azt megmagyarázni, ami voltaképpen megmagyarázásra került az Alien filmben és részletesen a szánkba rágták annak könyv változatában. A 2. sorozat könyveivel amúgy talán még inkább hadilábon állok, mint az 1-vel. Az Acéltojás és az Eredendő bűn (mely az AR folytatása) szvsz pocsék, a DNS háború viszont kifejezetten tetszett. A Bűnös bolygót sajna még nem olvastam.

 

Ha érdekel, írtam három könyvről részletesebben is:

Acéltojás

Az őrjöngő halál

A préda

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Préda és Az őrjöngő halál már régebben is érdekelt, de most, hogy elolvastam az írásodat még jobban. :D Szerencsére könyvtárban megtaláltam őket, nyáron kiveszem és elolvasom őket.

 

Ez az Acéltojás tényleg egy felesleges könyv volt ezek szerint.

 

A Bűnös bolygóról sajna az a hír járja, hogy bűn rossz. Kb. annyira rossz állítólag, mint SW-ben a Külső Űr. Az idegenek teljesen háttérben vannak.

 

Predator könyvek közül állítólag A nagy játszma nem egy nagy szám. Elég vegyesen fogadták. Egy, az álcázott ragadozókat látó indián küzd meg velük.

A másik Predator könyv A mindörökké éjfél lehet, hogy nem tetszene, mert azt hallottam, az író John Shirley teljesen keresztülhúzta A préda, Háború, Vadászok bolygója könyvekben leírt ragadozó kultúrát. Ennek ellenére Szukitséknál talán ez fogyott a legjobban az összes Aliens és Predator közül.

A szerepcseréről megoszló véleményeket hallottam.

 

Állítólag idén Aliens-ből a Katlan (Cauldron), Predatorból a Hús és vér jönne. Ezeket már korábban felvásárolták. A Nincs kiút és A dél-kínai tenger megjelenése még jóval odébb van, olyan 2011 körül, feltéve, ha már felvásárolták őket. Bár jobban örülnék, ha Star Wars-t és Warcraft-ot adnának már ki inkább, azok rég voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik Predator könyv A mindörökké éjfél lehet, hogy nem tetszene, mert azt hallottam, az író John Shirley teljesen keresztülhúzta A préda, Háború, Vadászok bolygója könyvekben leírt ragadozó kultúrát.

Ez mondjuk nem baj, mert abban a három könyvben rendesen kiforgatták a filmekben megismert predator kultúrát (pl.: a könyvekben szabályos mészárlást végeznek fegyvertelenek között is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A talin szóba kerültek Dan Brown könyvei, mostanra kivégeztem hármat is.
Én is szeretem Dan Brown-t, és az Elveszett jelkép kivételével olvastam is említett könyveket. Azt is megvettem, már csak el kell olvasni valamikor.

 

A másik kettő közül nekem is jobban tetszett a Megtévesztés foka, az kifejezetten izgalmas történet volt, már eleve a témája érdekelt nagyon. :P A Digitális erőd kevésbé tudott közel kerülni hozzám, talán mert nem az én világom a matematikai kódfejtés, és a csattanója sem szólt akkorát. Kicsit többet vártam, főleg az Angyalok és démonok után. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Jó hír a Mass Effect kedvelőinek. Az első regény még idén, sőt, ha minden jól megy még ebben a félévben megjelenik a Tuan kiadó gondozásában.

A Halo regény leghamarabb augusztusban láthat napvilágot.

A Command and Conquer regény már megjelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hír a Mass Effect kedvelőinek. Az első regény még idén, sőt, ha minden jól megy még ebben a félévben megjelenik a Tuan kiadó gondozásában.

Hát, én még nem reménykednék. Nekem már múlt évre is mondták, hogy készüljek, mert én kapom meg kritikára (szeptemberre ígérték). Most április van.

Mondjuk, mivel az SFPortal vezetője maga is totális Mass Effect rajongó, esélyes, hogy mégsem én fogok róla kritikát írni :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dean R Koontz-tól a Frankenstein 3. része biztos nem jön ki idén. A jogok nincsnek is a Szukitsnál. Úgyhogy az Animusnak kell lépnie az ügyben.

Ez mondjuk rossz jel, mert ez azt jelenti, hogy idén se lesz Star Wars, Warcraft, Starcraft, talán Asimov sem, mert, ha a Frankenstein 3. részét nem vették meg, akkor Matyi Dezső még mindig nem adott engedélyt új könyvek jogdíjainek felvásárlására. Tehát idén is a válság előtt felvásárolt könyvek várhatók tőlük, vagyis Warhammer40k Gaunt szellemei, Dawn of War, Warhammer Felix és Gotrek, Aliens Katlan, Predator Hús és vér, és talán Paul, a Dűne fia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne ha valóban megjelenne. De egy Halo regénynek is örülnék már magyarul. :)

Nekem egyetlen bajom van - egy könyv tapasztalata alapján, szóval mondhatni: eddig - az ilyen könyvekkel: a fordítás köszönő viszonyban sincs a játékok fordításával. Szóval már látom lelki szemeim előtt, hogy mi lesz a Spectre-ből (ami ugye legalább két részen át Fantom volt), a Citadel valószínűleg jól Citadella lesz (mondjuk ez ellen nincs kifogásom, a fordítók helyében én sem kereszteltem volna át Fellegvárra), stb. Mondjuk kis szerencsével - már ha lesz - Mako, az nem lesz Mékó, és az F-Sec is megmarad C-Secnek (az F-Sec elég faramuci ferdítés, hiszen csak az egyik felét fordították le).

És ez óhatatlanul be fog következni, hiszen már a két játék fordítása között is nem kevés eltérés van (máshogy fordítják a fajokat, illetve a Pusztítókból Kaszások lettek -> bár ez utóbbi tetszik; de az már nem, hogy az előző részben a quariánok kváriánok, most kvarik lettek, ez utóbbi totális melléfordítás... akkor inkább maradt volna kvári).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Warcraft: Legendák (első kötet)

 

"A nagy sikerű Warcraft: Napkút-trilógia ? nyomán egy újabb döbbenetes erejű, lenyűgöző képi világú sorozatot ajánlunk a WarcraftŽ univerzumának rajongói figyelmébe.

Bukottak A Warcraft: Napkút-trilógiában? ábrázoltak folytatásaként a Richard Knaak ? Kim Jae-Hwan szerzőpáros Magashegy Trag, a bátor tauren történetét meséli el, aki a Jégárnyak eseményeit követően új létre ébred ? de immár élőhalottként...

 

Az utazás

 

Andorhal Csapás dúlta tájaira vezető útja során aranyra és izgalmakra éhes kalandozók csapata ragad magával egy egyszerű földművest ? és változtatja meg ekként mindörökre a férfi és családja életét.

 

Hogyan szerezzünk barátokat

 

Szörkentyű Lászlónak, a gnóm mérnöknek a háza zsúfolásig van látszólag teljesen hasznavehetetlen találmányokkal, maga a feltaláló pedig hajlamos a lehető legalkalmatlanabb pillanatokban kinyilvánítani a véleményét. Ám amikor egy troll kezdi dúlni a várost, kiderül: talán mégis csak László az egyedüli, aki képes lecsitítani a dühöngő bestiát...

 

Tisztességes csere

 

Feketeujjú Norit Tóriumbányától a Zsákmánypartig olyan kovácsmesterként ismerik, akinek a kiváló minőségű pengéiből bárki vásárolhat, amennyiben hajlandó azt megfizetni. Ám amikor a mester Tombolónak, a hírhedt banditának és gyilkosnak ad el egyet az általa készített fegyverek közül, tragédiában fogant és vérbe fúló kaland veszi kezdetét?

 

 

Fordító: Tamás Gábor

Terjedelem: 176 oldal

Ára: 2190 Ft"

Legendak_1_borito_200.jpg

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igyekeztem valami olyasmit választani, ami még a Vuknál is alapabb.
Akkor az csakis valami régebbi lehet. Csak nem a Tüskevár? :oops: Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.