Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

HP a filmes topicból

Spoiler:

hogy egyszerűen nincs más választása: csak ő gyözheti le Voldemortot, mert a sorsuk összefonódott.

Spoiler:

Nem. Ha nem Harry hanem mondjuk Ron győzi le Draco-t és így birtokosa lesz a Halál Pálcájának, akkor Harry akárhogy is próbálkozhatott volna megállítani a legvégén (tehát a horcruxok pusztulása után) Voldemortot, nem tudta volna, hisz a Pálca nem ölheti meg a tulajdonosát, ezért fordul vissza a halálos átok Voldemortra.

Tehát a sorsuk csak annyiban lett öszefonódva, hogy Harry is Voldemort horcruxa, és amíg egyikük meg nem hal (pontosabban Harry, mert őt kellett előbb elpusztítania Voldemortnak, így a benne lévő Horcrux pusztult el, nem Harry) addig a másik sem tud (tehát hiába kapta be Harry az erdőben a halálos átkot, akkor még élt Voldemort, ergo Harry nem halhatot meg)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Szerintem a pálca az csak "technika" (nem tudok jobb szót rá), a lényeg nem is abban rejlik, hanem abban, ahogy végül Harry felismeri, mit is kell tennie. Már én is rég olvastam, de ha magamban az egész HP befejezésére gondolok, akkor az jár az agyamban, hogy Harryról a döntése miatt (feladja magát Voldinak ott az erdőben, vagy mi) lement az a nyomás, ami amiatt élhetett benne, hogy milyen félelmetes ellenfél Voldemort, neki pedig meg kell vele küzdenie valahogyan, és ez volt az a pont, ahonnan a dolgok a helyükre kerültek benne. Helyesen döntött, és az meghozta a jutalmát :rock:

Különben meg ha nem lett volna ott az a különleges pálca, csak simák lettek volna mindkettőjüknél, akkor is meghalt volna Voldemort, mert Harry visszafordított rá az átkot, ami mindenképpen működött volna. Más kérdés, hogy az író beleírt egy különleges pálcát a sztoriba, csak hogy legyen egy újabb mágikus tárgyunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Különben meg ha nem lett volna ott az a különleges pálca, csak simák lettek volna mindkettőjüknél, akkor is meghalt volna Voldemort, mert Harry visszafordított rá az átkot, ami mindenképpen működött volna.

Spoiler:

A halálos átkot pont HP tudta volna visszfordítani csak úgy, hogy kimondott egy mezei védekező bűbájt? Na nee. Anno a 4. részben is azért tudta kivédeni az Avadát, mert ikerpálcák voltak, így összekapcsolódtak.

Szóval ne hidd azt, hogy sima pálcával is túlélte volt Harry. Ekkor már semmiben sem másabb, mint egy átlag Griffendéles. Eddig is azért volt "másabb" mert ő volt az egyedüli, aki túlélte a halálos átkot (maminak köszönhetően), tudott párszaszóul (Voldinak köszönhetően), látomásai voltak és megnyerte a Trimágus kupát (szintén Voldi), el tudott menekülni jó sok halálfaló ellen (Főnix Rendje és barátai segítségével).

 

Szóval a pálca kellett neki, hisz ő volt a jogos tulajdonosa. Gondolj rá, hogy a Ron által hozott pálcával vagy Hermione pálcájával sem tudott sokra menni, mert nem ő volt a gazdájuk. Csak amikor legyőzte Dracot és elvette az ő pálcáját, tehát gazdájává vált, akkor tudott újból rendesen varázsolni.

Valamint a legenda többi része is ugyanolyan igazság. Ott volt az egyedüli és valóban jól működő Köpeny, meg a feltámasztó Kő. Tehát a Pálcának is ugyanolyan ereje kellett lennie, ami a legendában volt.

Tehát az, hogy Voldemortra visszafordította az átkot, nem az ő érdeme, hanem a Pálcáé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

"Nincs senkiben nagyobb szeretet annál, mint ha valaki életét adja barátaiért."

 

Harry kész volt a legnagyobb áldozatra, amit egy lélek meghozhat - ettől lesz hős. Hét könyvön át láttuk, hogy Harry mágikus képességei általában nem kimagaslók, kivéve az olyan varázslatokat, mint amilyen a patrónusbűbáj, mely a jó erőit szólítja harcba a gonosz ellen. A jellemfejlődés abban áll, hogy felismeri magában ezt az erőt (amit Dumbledore végig látott benne), és el tudja fogadni azt, amire a legtöbben egész életükben nem lennének képesek. Kész meghozni az áldozatot, és Voldemort saját magának köszönheti, hogy erre az áldozatra végül nem volt szükség, sőt, ez vezetett a bukásához. Ha nem lenne nála a Pálcák Ura, és nem Harry fegyverezte volna le Dracót, talán nem halt volna meg a párbajban, de mint a gonoszt szolgáló vezér mindenképpen elbukott: senkinek nem tud ártani a Roxfortban, és mindenki számára nyilvánvaló, hogy az erő, amit egész életében semmibe vett, milyen könnyedén győzte le őt. A bukás megtörtént, legfeljebb kicsit még elhúzódott volna a végjáték.

 

A Pálcák Ura azért kellett a történetbe, hogy bemutassa a korlátolt elme gondolkodását: ha nem vagyok képes valamire, keresek egy erősebb eszközt, amivel biztos sikerülni fog - ahelyett, hogy megpróbálnám megérteni, miért nem tudom elérni a célomat, és megvizsgálnám a szándékaimat. Voldemort félelmében egész életében csak a "minél nagyobb hatalom" szemellenzőjével tud gondolkodni, ezért lesz sötét varázsló, és ezért tör a Pálcák Urára. Ráadásul semmiből nem tanul: miután Lily áldozata miatt belebukott Harry 17 évvel ezelőtti megölésébe, újra elköveti ugyanazt a hibát: ő maga csinál áldozatot Harryből, amikor megadásra szólítja fel, hogy megkímélje a kastély lakóit.

Végső párbajukban két véglet csap össze: az egyik megismerte a halált, és nem fél tőle, a másik pedig egész életében rettegett tőle. Ami az egyiknek mérhetetlen erőt ad, az a másikat elgyengíti. Ezért nem egyértelmű, hogy a Capitulatus-Avada Kedavra párosból az utóbbi győzött volna, ha más pálcákról van szó. A jók győzelme nem a Pálcák Urán és Harry korábbi mázliján múlott, mert Voldemort hibái egyértelműen a bukása felé vezettek, Harry pedig nem félt meghalni, ezért nem veszíthetett. (A Halál többi Ereklyéjének is megvan a mélyebb jelentése: míg a pálca az erőszakos hatalomvágyat testesíti meg, a köpeny a dolgok előli elrejtőzést, a kő pedig a túlzott ragaszkodást. Mindhárom a legnehezebb emberi feladat, az elengedés képessége alóli kibúvásról szól, a dolgok rendjével való szembenállást kísérli meg, ezért a birtoklásuk gyengeség. Ahogy Dumbledore mondja, csak az lehet a halál ura, aki el tudja engedni ezeket az eszközöket. Ha nincs szükséged a fegyverre, erősebb vagy a fegyvernél, mert nincs hatalma rajtad. Akinek kell a fegyver, az valójában a fegyver szolgája.)

 

Végül halkan párhuzamot vonnék Harry és Luke áldozata között: mindkettő fegyvertelenül ment a gonosz elé, halálra készen, és mindkét gonosz hatalom bukását az az eszköz okozta, amibe a bizalmát vetette, és amiről kiderült, hogy a jót ismeri el urának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb infókhoz jutottam Warhammer 40000-ből. A fordítótól tudom, hogy a Gaunt szellemei 8. és 9. része már le van fordítva, jelenleg a tizedik részen dolgozik. Idén biztos megjelenik év végén az Áruló tábornok, jövőre a Gaunt 9. és 10. része várható. A tizenegyedik rész utána jönne csak. A kiadó ha minden jól megy ezek után Abnett Eisenhorn és Ravenor trilógiáiba kezd bele, amikre a Dark Heresy szerepjáték épül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, a tervekkel ellentétben még nem sikerült elolvasnom, mert kissé sűrű a tanévkezdés a két kis újonccal, aminek az időigényét a mindennapokra asszem alulbecsültem, plusz elvállaltam egy külön fizetős munkát itthonra kvázi szellemi próbatételként. De tűzzünk ki egy időpontot, aztán valamit megpróbálok addig. :love: Csak ne legyen két hétnél hamarabb. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor tessék szépen olvasgatni! :D

 

 

Más: elkezdtem olvasgatni az Animorfok sorozatot. Magyarországon csak az első négy kötet jelent meg, és olyan vékonyak hogy az ember simán végigér rajtuk egy hosszabb pénztári sorbanállás közben, úgyhogy ssajnos nemigen fogyott és nem folytatták, angolul viszont 54 rész plusz pár kiegészítő. Hát mit mondjak, elég furán egyensúlyozik az ifjúsági irodalom és a mészárszék téma között. Mert az OK hogy a főszereplők mindig túlélik (hömmmm....) viszont ugye pl a legelején Visser felfalta az andalit herceget, és azért a kettősség megmarad. De tetszik.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A talin el is felejtettem mondani, hogy szépen haladok az Egri csillagokkal, így lassan kitűzhetnénk a kvíz időpontját. :yeah: Panni lányommal megbeszéltük, hogy együtt fogunk játszani, neki úgyis olvasó naplót kell majd készítenie belőle, legalább felfrissíti kicsit az emlékezetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem teljesen jó lesz október 26. is.

 

A könyvről meg csak annyit, hogy már az ostromnál járok, és meg kell mondanom, nagyon élvezem a történetet. :yes: Pont olyan jó az Egri csillagok, mint ahogy emlékeimben élt, s bár a szóhasználaton időnként nagyon látszik, hogy ifjúsági regényről van szó, de az egész olyan időtlenül szórakoztató, hogy semmit nem von le az értékéből. :yes: Ilyen könyv még a Kinizsi Pál is, amit szintén nemrég olvastam újra a gyerekekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.