Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Vuk, Tüskevár, ECS. Egyiket sem olvastam, szóval ha valamilyen ilyen az alap, akkor sajnos labdába se rúghatok :D

Lehet be kéne ezeket pótold. :D Szerintem - szigorúan magánvélemény - ezeket illik ismerni, elolvasni. Főleg mert nem is nehéz olvasmányok. Ezeket akkor is a fiam kezébe nyomnám, ha nem lenne némelyik kötelező vagy ajánlott olvasmány.

Jah, és szerintem mindhárom amolyan korfüggetlen, Tüskevár, Egri csillagok még most is évente-kétévente megfordulnak a kezemben. Meg a DVD-lejátszóben. :D

Persze lehet, hogy nem éppen a Te ízlésed a három könyv. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem olvastam egyiket sem. Na jó, az Egri Csillagok talán egyharmadát kínszenvedtem össze. Kötelező volt suliban, hát apámék úgy gondolták, akkor kötelező is legyen elolvasni. Nos, ezzel tökéletesen elérték, hogy egy életre megutáltam az Egri Csillagokat és mindent, ami kötelező vagy ajánlott olvasmánynak minősíthető (pedig szeretek olvasni). Na meg, annyira érdekelnek ezek a könyvek, mint döglődő gebét Overdose pályacsúcsa. :D

Viszont egy előnye volt, hogy viszolygásig megutáltam a kötelező olvasmányokat. A szüleim csak háromszor próbáltak meg olvasásra kötelezni: először, utoljára és soha többé. Ennek köszönhetően, sohasem olvastam el egy kötelező olvasmányt sem (viszont bármelyiket felmondom, és ha készült film, még a különbségeket is el tudom mondani :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont egy előnye volt, hogy viszolygásig megutáltam a kötelező olvasmányokat.

Igen, az tény, hogy néha még az olvasástól is elveszik némelyek kedvét a kötelező könyvekkel. Én ezeket mind korábban elolvastam. :D Így mire kötelező lett, már túl voltam rajta.

Vannak egyébként a mai napig olyan olvasmányok, amiket képtelen vagyok elolvasni, vagy elolvastam, és gyűlöltem.

Ilyen volt az a novella, mikor a cicamama kihozza a tűzből a kölykeit, de a végén ő bentég. Irodalomkönyvben volt benne. Feket fülü fehér Bim. Na azt nem adnám a gyerekem kezébe, még ha kötelező lenne sem.

Egyébként nem tudom, miért előny ez? Mármint utálni ezeket. Tény, hogy én sem szeretem, ha valamit nagyon kötelezővé tesznek. De mostanság néhe elolvasok, mondhatni bepótolom amiket kihagytam. Nem mindegyik tetszik, de van ami bejön. Pont ezért írtam, hogy elolvashatja már, végülis már nem kötelező.

ECS. Pont a lényegnél hagyhattad abba! :D A jobb részeknél...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No látom átcsaptunk kötelező vs jó könyv témába :S Az Egri csillagokat egyébként kb tavaly ilyenkor küldtem el egy amcsi fórumos ismerősnek angolul (get-well csomag készült neki egy gerincdaganat-eltávolítás után) és azóta is váltig állítja, hogy nagyon tetszett neki, meg, hogy milyen kár hogy az egész török történelemből annyit tanultak, hogy Ausztria állította meg őket. Úgyhogy csak nem olyan rossz könyv, még ha tudjuk is a végét. Kis látókör-tágítás volt.

 

A bennégő macskás történeten szétsírtam magam anno. Feketefülű fehér Bim viszont erőltetetten volt szomorú végű, szerintem. A korabeli nagy kedvencem a Madárfészek volt. (Hadd tippeljek, szerintem Orkinak is ismerős :D )

 

A kvíz egyébként lelkesen készül! Mikor legyen?

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, az Egri Csillagok talán egyharmadát kínszenvedtem össze. Kötelező volt suliban, hát apámék úgy gondolták, akkor kötelező is legyen elolvasni.

 

(viszont bármelyiket felmondom, és ha készült film, még a különbségeket is el tudom mondani :D).

Nekem meg ez volt az első könyv, amit anyu megvett, és úgy örültem neki, hogy pár nap alatt elolvastam :D

 

:D

 

A kvíz egyébként lelkesen készül! Mikor legyen?

Induljunk ki abból, hogy Neked mikor lenne jó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se kedveltem a kötelezőket, azért nem olvastam sokat belőlük. Ok, az olyanokat, mint a Micimackó meg a Beszélő köntös (utóbbit megéri, szinte halálra röhögtem magam rajta :D ) elolvastam, de az isten mentsenmeg egy Szigeti Veszedelemtől, ami érthetetlen. Inkább elolvasom 3 db rövidítettben és megnézem filmen.

Az a baj a legtöbbel, hogy nem olvasmányosak és szomorúak.

 

Bár ha úgy nézzük, hogy mi volt az első könyv, amit kiolvastam, akkor nekem is el kellett volna hogy menjen a kedvem, mert 7 évesen olvastam el a Gyűrűk Urát, ami elég durva egy ilyen korú gyermeknek.

Meg azzal van még a bajom a kötelezőket tekintve, hogy le kellett írni a tartalmukat fejezetenként. Emlékszek, ez sokszor tönkretette az élményt, mert mikor elkezdődött volna a jó dolog, akkor ért véget a fejezet és menni kellett írni róla, mikor meg már leírtam, már nem úgy ültem vissza a könyv elé, hogy hú, de be vagyok zsongva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nem tudom, miért előny ez? Mármint utálni ezeket.

Nem előny, de van bennem egy lázongó idióta, aki utálja, ha bármire is kötelezik. Ne kötelezzenek semmire, pláne ne az olvasásra! Már régen is el tudtam dönteni, mi a jó nekem. Ha majd egyszer érdekelni fog, elolvasom, addig meg ne akarják rám tukmálni semmilyen indokkal. Sok ismerősöm van, akinek éppen a kötelező olvasmányosdi vette el a kedvét egy életre az olvasástól. És ha azt vesszük, részben az én kedvem is elvették, mert ezeket a könyveket én sem olvastam el. Csak végül a kezembe került egy Aliens című könyv, ami annyira megtetszett, hogy tízszer olvastam ki azóta és sikerült visszaorientálni az olvasás szeretetére.

Az biztos, hogy ha lesz gyerekem, és eljut a kötelező olvasmányok kérdéséhez, én nem fogom azt csinálni, mint a szüleim, hogy leültettek az asztal elé és bejelölték, meddig kötelező olvasni. Ha el akarja olvasni, olvassa, ha nem, nem.

 

ECS. Pont a lényegnél hagyhattad abba! :D A jobb részeknél...

Ha egy könyv az első pár fejezettel nem fog meg, az már régen rossz. Az Egri Csillagoknak ez az első 100 oldalával sem sikerült, azóta sem adtam egyik könyvnek sem ennyi esélyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kicsit off

 

Nem előny, de van bennem egy lázongó idióta, aki utálja, ha bármire is kötelezik. Ne kötelezzenek semmire, pláne ne az olvasásra! Már régen is el tudtam dönteni, mi a jó nekem.

Az az igazság, hogy ez bennem is megvan, de sajnos annyira nem volt jó mindig, hogy TUDTAM, mi a jó nekem. Jó párszor utólag rájöttem, hogy nem kellett volna ANNYIRA makacsnak lennem.

Megjegyzem, sok gyerekkel úgy lehet megszerettetni az olvasást, hogy a kezébe nyomnak egy könyvet, hogy ezt olvasd el! De ugye nem mindegy hogy milyen könyvet!

Szerintem érdemes pár kötelezőn átrágni magunk. Márcsak mert ugye ott van az a fránya általános műveltség. É utálom, ha valamire utalnak filmben, vagy könyvben, és nem tudom, miről van szó! Ilyenkor veszettül nézek utána. :D

Egyébként nem egypár 14-18 éves ismerősöm van, akik a kötelezőkön kívül - néha még azokat sem - olvasták el. Moziba sem nagyon mentek. Színház? Az mi? De ismerték a lefrissebb celeb híreket. Nos, velük nem sok mindenről tudtam beszélgetni.

 

Off vége

 

Alienst én is olvastam, kicsivel azután, hogy megnéztem. Mai nepig ez(is) megfordul gyakran a kezemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, sok gyerekkel úgy lehet megszerettetni az olvasást, hogy a kezébe nyomnak egy könyvet, hogy ezt olvasd el! De ugye nem mindegy hogy milyen könyvet!

Hát ez az, és valljuk be, a kötelező olvasmányok nagy része rohadtul nem érdekli se a mai fiatalságot, de már az én korosztályomba tartozókat sem. Jó legyenek, általános műveltség címén egye fene, de azért könyörgöm, ne csak ezeréves könyveket kelljen már olvasni. A magyar oktatásban a könyvírás megállt valahol a XX. század elején, és persze, a műfaj is elég korlátolt (nagyvonalakban lehet választani a dráma, a dráma és a dráma között... hát egy tizenévest pont majd ez a műfaj fog megragadni, pont olyan sztorikkal, amik 500 évvel játszódnak előttünk).

 

Egyébként nem egypár 14-18 éves ismerősöm van, akik a kötelezőkön kívül - néha még azokat sem - olvasták el. Moziba sem nagyon mentek. Színház? Az mi? De ismerték a lefrissebb celeb híreket. Nos, velük nem sok mindenről tudtam beszélgetni.

Na igen, én is ismerek ilyet, ezek azok, akiket valóban alapból és visszavonhatatlanul hülyének tartok. Pedig én még tudnék is velük beszélgetni, mert nagyjából képben vagyok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasónapló másoknál is divat volt? Hű, de utáltam írni. Olvasni mindinkább. Kincskereső kisködmön meg Távolban egy fehér vitorla....pffffffff.

Tényleg el tudták venni az ember kedvét az irodalomtól. Viszont asszem a negyedikes irodalomkönyvben vagy tízszer kiolvastam Hunyadi János történetét. Az marhára megfogott. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasónapló másoknál is divat volt? Hű, de utáltam írni. Olvasni mindinkább. Kincskereső kisködmön meg Távolban egy fehér vitorla....pffffffff.

Szerintem az mindenütt kötelező. A baj az, ha a gyereket nem köti le, akkor úúútálja olvasni, és esetleg meg is utál olvasni.

Egy-két ismerősömnél hallottam olyat, hogy a tanár nem ragaszkodott a "bevált" darabokhoz, hanem mai ifjúsági könyveket vitt be, és a gyerekek választhattak. Nagyobb is volt a siker. Olvasónaplót is szívesebben írtak. Bár nem értem, nem lehetne-e inkább először megbeszélni a srácokkal az adott fejezetet?

Az is jó megoldás, ha előbb megnézik a filmváltozatot - ha van - és utána olvassák el a könyvet. Volt hogy a kettő közötti különbségekről beszéltek az órán. :D

Egyébként nekem első elolvasott könyvem a Riki-Tiki-Tévi volt. :D A mongúzok azóta is különös helyet foglalnak el a szívemben! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általánosban volt olvasónapló. Mindig kizökkentett az olvasásból. Az ember kényelmesen elhever este a lámpafénynél, kezében könyv.... aztán fel kell kelni és leírni azt, amit már más is tud. Ilyenkor fordult elő, hogy az ágy mögé nyúltam, és elővettem inkább egy másik könyvet :D

Gimiben viszont csak utána kellett "röpdogát" írni belőle, csupa apró de emlékezetes részletbe kérdezett bele a tanár, és annak kellett tudni a többségét. Pl az Odüsszeiából az egyik csoportnak az volt, hogy

"És ahogy a r........ hajnal k... k.... K...... k......" (= "És ahogy a rózsásujjú hajnal kélt ki Keleten a ködből")

a másiknak meg "Mily szó szökkent ki fogad kerítésén'" Aki rendesen végigolvasta, az szabadulni sem tudott az ilyentől :D Jó volt.

Bár én a kötelezők nagy részét is kedveltem, kivéve talán az Ifjú Werther szendevéseit (anyám szálllóigésítette azt a mondásomat, miszerint azért váltott ki öngyilkossági hullámot, mert nekik is kötelező volt elolvasni) meg a Bovarynét. De pl a Párizsi Notre-Dame az nagyon hangulatos volt, sokkal olvasmányosabb, mint bármelyik (rajz)filmes feldolgozása.

 

 

A kvízről: május vége, június eleje jó? Emlékeim szerint hétköznap esténként szoktunk kvízleni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Egri Csillagok nagyon jó könyv, nekem nagyon tetszett. A történelmi regényeket azóta szeretem. Bár az utóbbi években inkább a fantasy felé orientálódtam nagyon.

Sok fiatalnak A kőszívű ember fiai veszi el a kedvét az olvasástól. Az első 100 oldal tényleg elég unalmas, szinte semmi nem történik, a végére nagyon jó lett szerintem.

A Vukot is olvastam, az is jó volt.

A szigeti veszedelem tényleg eléggé olvashatatlan egy darab. Az eposzok közül az Iliász és az Odüsszeia viszont nagyon megragadott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasónapló másoknál is divat volt? Hű, de utáltam írni. Olvasni mindinkább. Kincskereső kisködmön meg Távolban egy fehér vitorla....pffffffff.

Tényleg el tudták venni az ember kedvét az irodalomtól. Viszont asszem a negyedikes irodalomkönyvben vagy tízszer kiolvastam Hunyadi János történetét. Az marhára megfogott. :D

Van most egy Hunyadis regényciklus, amit Bán Mór ír, állítólag nagyon jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

elolvastam, de az isten mentsenmeg egy Szigeti Veszedelemtől, ami érthetetlen.

 

Lentiek alapján szerencsém volt a magyar tanáraimmal, mert ezt ők nem olvastatták el velünk. Mikor húginak kellett, csak pislogtam nagy szemekkel. Azért az órán átbeszéltük, de nem volt kötelező.

Egyébként meg otthon engem nem ültettek le egy könyv elé sem, nem volt kényszer, szabadon döntöttem az elolvasásukról. Nálam az emlegetett ECS volt a döntő, örültem a saját könyvnek, így meg sem fordult a fejemben, hogy ne olvassam el, és mivel tetszett is, így minden kötelező megért egy próbát utána. Az más kérdés, hogy volt, ami nem tetszett. Ja, és középsuliban csak fele mennyiséget kért a tanárunk, mint a többi osztály tanárai, még itt is szerencsénk volt, arról nem is beszélve, hogy egyik tanárunk sem íratott olvasónaplót :D Sem általánosban, sem középsuliban :D Egyszer fogtam csak olvasónaplónak: a húgom részére. Ő utált olvasni (ma sem bukik rá a könyvekre), neki kész kín volt minden kötelező, de hősiesen legyűrte őket, mert kellett. Egy kivétel volt (persze valójában nem én írtam ténylegesen): A nyomorultak, mert az oldalak számától megrettent. Szóval kihoztam a könyvet a könyvtárból, és uccu. Lapoztam fejezetenként, meséltem, diktáltam, ő meg közben írta az olvasónaplót :D A röhej, hogy nekünk nem is volt ez a könyv (sem) kötelező, csak önszorgalomból olvastam el. Vélemény: megérte feláldozni a húsvéti szünetet rá, viszont a 16-17 évesek nagy többségének nem való, csak hát irodalomórán pont akkor érünk oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pl a Párizsi Notre-Dame az nagyon hangulatos volt, sokkal olvasmányosabb, mint bármelyik (rajz)filmes feldolgozása.

 

 

A kvízről: május vége, június eleje jó? Emlékeim szerint hétköznap esténként szoktunk kvízleni.

Hugotól nekünk ezt kellett elolvasni, de az összes többi, amit említettél, nem volt kötelező :D

 

Szerintem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gimiben viszont csak utána kellett "röpdogát" írni belőle, csupa apró de emlékezetes részletbe kérdezett bele a tanár, és annak kellett tudni a többségét. Pl az Odüsszeiából az egyik csoportnak az volt, hogy

"És ahogy a r........ hajnal k... k.... K...... k......" (= "És ahogy a rózsásujjú hajnal kélt ki Keleten a ködből")

a másiknak meg "Mily szó szökkent ki fogad kerítésén'" Aki rendesen végigolvasta, az szabadulni sem tudott az ilyentől :D Jó volt.

Hát ezen megbuktam volna, akár elolvastam a könyvet rendesen, akár nem (rendetlenül hogyan lehet könyvet olvasni?). Képtelen vagyok könyvekből idézni. Filmeknél első nézés után idézek (valószínűleg azért, mert ott hallom a szöveget), de könyvekből sokadik olvasás után is csak elmondani tudom, miről beszéltek, de idézni nem tudok. Bezzeg apám, ő úgy idéz Rejtő Jenő műveiből, mintha olvasná :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezzeg apám, ő úgy idéz Rejtő Jenő műveiből, mintha olvasná :D

Van is mit idézni Rejtő sztorijaiból :D Onnan még nekem is megy pár, de csak olyan, amit többször (inkább sokszor) olvastam :D Jut eszembe, már nagyon rég nem volt Rejtő-könyv a kezemben, elő is kapok párat a közeljövőben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iliász? Hmmm, lehet, h egyszer neki kéne gyűrnöm magam.

Jókai stílusát szerettem, a leírós részeket is (amiket anyám, saját bevallása szerint, alaposan átlapozott).

 

Május vége/június eleje hétköznap este kinek jó és kinek nem? Esetleg valami konkrétum? (pl hogy ne szerdán legyen, House miatt, vagy ilyesmi).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No. Töprengtem.

Egyrészt, a könyv sem rövid, meg a kvíz sem a főszereplők nevét kérdezi, plusz megrengettétek abbéli hitemet hogy BÁRMI könyvret mindenki olvasott volna, ezért KÉT HÉTTEL ELŐRE fogom megmondani a könyv címét. Én négy nap alatt értem végig rajta miközben a kérdéseket írtam, úgyhogy az a két hét bármire elég kell, hogy legyen :D

 

 

Mikor induljon az a két hét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OK.

 

 

Tehát: május 14. -én azaz egy hét múlva péntek este megmondom a könyvet, aztán ki-ki ízlése szerint leszedi a polcról/elkéri a szomszédtól/kikölcsönzi/letölti/megnézi filmen és 28-án este, azaz gyereknap előtt másfél nappal, megtartom a kvízt.

Ez így kinek felel meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.