Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Magyar megjelenés szinte teljesen kizárt.

Aha, ezt olvastam a PCGuruban a Dragon Age regényről is, aztán kurtán furcsán néztem az ágyamon heverő könyvre (pedig nem kaptam meg előbb a megjelenésnél én sem, sőt, később). Meg fog az jelenni, szinte 100%. Ha nem is decemberben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, ezt olvastam a PCGuruban a Dragon Age regényről is, aztán kurtán furcsán néztem az ágyamon heverő könyvre (pedig nem kaptam meg előbb a megjelenésnél én sem, sőt, később). Meg fog az jelenni, szinte 100%. Ha nem is decemberben.

 

Ez az, adj reményt! :):oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olyan sok ez csak még 4. Állítólag még az öreg Herbert akart írni valami új szálat, de már nem tudta megcsinálni, viszont óriási forrásanyagot hagyott még hátra, amit most a fia felhasznál.

Ahhoz képest több mint dupla annyi könyv van, amit nem Frank Herbert írt :( Összességében gondoltam :) Voltak az előzmények, a Káptalanház után meg már van öt folytatás ezeken kívül, amit írtál, ha jól tudom. Ez azért tekintélyes mennyiség :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát egy sok éve és ENNYIRE titokban tartott film tényleg váratlanul érte őket!

Hát hallod e, ők lehet, hogy még nem is hallottak az elmúlt 12 évben az Avatarról. Szerintem decemberben ott fognak meglepődni a mozikban: Bakker... ezt tök jó lenne kiadni könyvbe, de mi lehet ez? A-v-a-t-a-r... Hm. Ti hallottatok már erről? Nem? Én sem. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, ezt olvastam a PCGuruban a Dragon Age regényről is, aztán kurtán furcsán néztem az ágyamon heverő könyvre (pedig nem kaptam meg előbb a megjelenésnél én sem, sőt, később). Meg fog az jelenni, szinte 100%. Ha nem is decemberben.

 

A Dragon Age esete azért más. Az a könyv már márciusban megjelent Amerikában, volt idő tájékozódni, az Avatart meg ugyebár tudjuk mennyire titokban tartották, ráadásul annak a regényváltozata decemberben jelenik meg Amerikában.

A Tuan Kiadó már szeptemberben nyílvánosságra hozta, hogy ők jelentetik meg a Dragon Age-t. Az eredeti kiadói tervükben nem szerepelt, utólag vették be, hogy bosszút álljanak a Delta Vision-on MAGUS ügyben.

Szerintem a nagy esélyes kiadók már nyílvánosságra hozták volna ilyenkorra, hogy tervezik. Ezek az esélyesek: Delta Vision, Tuan, Szukits, Metropolis Media (Galaktikások). Igazság szerint csak a Galaktikások terveivel nem vagyok annyira tisztában, szóval mostanra már csak ők maradtak az egyedüli esélyesek közül. Ők még talán kihozhatják, úgyis olyan sok könyvet ígértek be őszre eddig és teljesítik őket.

Esetleg még el tudnék képzelni egy másik nem ilyenekkel foglalkozó kiadót is, de erre nagyon kevés esély van.

Szóval talán tényleg van még remény, csak csekély. Ha legkésőbb december 17-ig nem jelenik meg, akkor már nem lesz ebből semmi.

 

 

Ahhoz képest több mint dupla annyi könyv van, amit nem Frank Herbert írt :( Összességében gondoltam :) Voltak az előzmények, a Káptalanház után meg már van öt folytatás ezeken kívül, amit írtál, ha jól tudom. Ez azért tekintélyes mennyiség :)

 

Ja, tényleg ahhoz képest elég sok van. Minden évben lesz valami új Dűne egy darabig.

 

Hát egy sok éve és ENNYIRE titokban tartott film tényleg váratlanul érte őket!

 

Ez a nagy titkolózás nagy hátrány lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dragon Age esete azért más. Az a könyv már márciusban megjelent Amerikában, volt idő tájékozódni, az Avatart meg ugyebár tudjuk mennyire titokban tartották, ráadásul annak a regényváltozata decemberben jelenik meg Amerikában.

Miért, szerinted csak már megjelent könyveket hajlandó kiadni? Frászt, amúgy sem lehet az amerikai piac alapján következtetni arra, hogy milyen lesz a könyv hazai forgalma. Inkább függ attól, hogy mikor kapják készhez az angol printet, amiről lefordíthatják és megkezdődhet a magyar változat elkészítése.

És ha decemberbe nem jelenik meg, akkor már nem is fog? Miért, vége a világnak? Nem jön el a január meg a másik 11 hónap? Ugyanúgy megjelenhet még 2010-ben, pláne, ha sikeres (sikertelenebb könyvek is jelentek már meg, AVP, Star Trek 10, ez utóbbi nem is ment a mozikban nálunk és akkor már évek óta nem volt Trek könyv a piacon, mégis kihozták...).

A Galaktika meg tuti nem adja ki, nem igazán passzol a profiljukba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, szerinted csak már megjelent könyveket hajlandó kiadni? Frászt, amúgy sem lehet az amerikai piac alapján következtetni arra, hogy milyen lesz a könyv hazai forgalma. Inkább függ attól, hogy mikor kapják készhez az angol printet, amiről lefordíthatják és megkezdődhet a magyar változat elkészítése.

És ha decemberbe nem jelenik meg, akkor már nem is fog? Miért, vége a világnak? Nem jön el a január meg a másik 11 hónap? Ugyanúgy megjelenhet még 2010-ben, pláne, ha sikeres (sikertelenebb könyvek is jelentek már meg, AVP, Star Trek 10, ez utóbbi nem is ment a mozikban nálunk és akkor már évek óta nem volt Trek könyv a piacon, mégis kihozták...).

A Galaktika meg tuti nem adja ki, nem igazán passzol a profiljukba.

Nem persze, hogy nem csak már megjelent könyveket hajlandóak kihozni. De ez már nagyon ritka. Sőt, az általad említett példák óta nem is nagyon volt ilyen.

Nem ,nem lesz vége a világnak. :) De ha decemberben nem jelenik meg, akkor bizony 2010-ben nagyon csekély esélye van arra, hogy kijöjjön. Sőt, a mai helyzetet ismerve szinte semmi. Elmúltak már bizony azok az idők, mikor egyes filmek regényváltozatai a mozibemutató után utólag megjelentek. Az utolsó ilyen a Harmadik Shrek volt azt hiszem. Egyszerűen már nincs olyan kiadó, aki ezt bevállalná. A mozifilmek regényváltozatai nem nagyon sikeresek. A Szukits is már leállt velük. A Terminator Salvationt is átpasszolták a Deltánek. Ők meg jó nagyot szívtak vele, mert katasztrófálisan fogyott.

Az új Star Trek és a Transformers: A bukottak bosszúja regényei sem jelentek meg, pedig azok nagyon sikeres filmek voltak. És már nem is fognak megjelenni, ez tuti. A Transformers-nél biztosan tudom, hogy az Alexandra vétózta meg a magyar megjelenést, ugyanis az első film regénye nagy bukta volt, annak ellenére, hogy Alan Dean Foster írta és annak ellenére, hogy a film sikeres. A Star Treknél a Szukitsék már rég elvesztették a jogokat, de még ha meg is maradt volna akkor sem adták volna ki az idei film regényváltozatát, hisz a TS-re se maradt erejük, akkor gondolom Star Trek-re se maradt volna. Ebből az okból kifolyólaf Avatarozni sem fognak. A régebbi filmek regényváltozatait is állandóan 400Ft-ékért adják, mert már szbadulni akarnak a készletektől.

Szóval ezekből kifolyólag én nem hiszek az Avatar regényváltozatának 2010-es megjelenésében, előfordulhat igaz, hogy valami kiadó ezt megkockáztatja, de csekély rá az esély. Ami biztos: sem a Szukits, sem a Delta, sem a Tuan és most már tőled tudom a Galaktika sem fogja kiadni. Így a legesélyesebbek elszálltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, majd meglátjuk. :)

Egyébként az Avatar amerikai megjelenésére kihozzák odakint a regényt? Valahogy azóta, hogy bejelentették lesz regényváltozat is semmi infó nem látott napvilágot.

Gondolom ezek közül egyik sem az:

http://www.amazon.com/s/qid=1259365972/ref...atar&page=1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Christie Golden újabb World of Warcraft regényt ír. A címe: The Shattering: Prelude to Cataclysm. Az új WoW kiegészítő előzménye lesz. Jó lenne, ha a Szukits belehúzna már és jövőre folytatnák a WoW regények kiadását, mert már eddig is 5 könyv lemaradásunk van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még lehet. Két éve jelent meg A Setét Torony-sorozat utolsó kötete, karácsony előtt két nappal még nem lehetett kapni (legalább is a boltokban sehol nem láttam), aztán karácsonykor egy bolt kirakatában megláttam. A boltok zárva voltak, engem meg a fene megevett, hogy végre el tudja olvasni. Szóval utolsó pillanatban még bármi lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap ma és holnap szabin vagyok.Ma délig befejeztem az időgépet, és mivel már egy éve nálam van a húgomtól kölcsönkapott Da Vinci-kód ebéd után elkezdtem olvasni.Hallottam több embertől ,hogy nagyon jó, de hogy ennyire azt nem gondoltam.Egész éjfélig olvastam, ezért is nem voltam hamarabb fórumon.Ilyen már rég fordult elő velem, pedig edig már rengeteg könyvet elolvastam.Annyira jól meg van írva, hogy az ember alig várja, hogy lapozzon, mert mindíg valami új és izgalmas jön.De az hogy már a legelső oldaltól minden oldal nagyon jó ilyet még soha nem olvastam.Plussz ami nagyon tetszik az a rengeteg tudás amit átad.Olyan dolgokat mondd el, amit eddig soha nem hallottam vagy csak felületesen tudtam(pl a phi-számról életemben nem hallottam ,vagy arról sem, hogy Da Vincsi homokos volt).

M?ár nenm osk van azért hagytam már abab, mert jójozott a szemem.Ezek után az biztos, hogy a többi Dan Brown-könyvet is elolvasom, meg persze a filmet is megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nenm sok van azért hagytam már abba, mert jójozott a szemem.Ezek után az biztos, hogy a többi Dan Brown-könyvet is elolvasom, meg persze a filmet is megnézem.

Jó kis könyvek, a harmadikat is megveszem én is, tuti! :) Nekem filmben az első jobban bejött, bár a második sem volt rossz. Könyvben is az első a kedvenc - eddig. És tényleg akkor jó egy könyv, ha nem tudjuk éjjel sem letenni! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap ma és holnap szabin vagyok.Ma délig befejeztem az időgépet, és mivel már egy éve nálam van a húgomtól kölcsönkapott Da Vinci-kód ebéd után elkezdtem olvasni.Hallottam több embertől ,hogy nagyon jó, de hogy ennyire azt nem gondoltam.

Bizony, ez a könyv ilyet csinál az emberrel, olvasod, míg a végére nem érsz :)

 

Jó kis könyvek, a harmadikat is megveszem én is, tuti! :D Nekem filmben az első jobban bejött, bár a második sem volt rossz. Könyvben is az első a kedvenc - eddig. És tényleg akkor jó egy könyv, ha nem tudjuk éjjel sem letenni! :)

Nálam mind filmben, mint könyvben az Angyalok és démonok jön be jobban, de elsőnek én is a kódosat olvastam. A harmadikat majd meglátom, annyira nem vagyok rábukva a témára.

Amire viszont igen:

Ma láttam, hogy megjelent Colleen McCullough Róma-sorozatának hetedik része :) Eddig úgy volt, hogy csak hatot ír, de végül elkészült a hetedig is, nem rég jelent meg. Mivel ma rendeltem meg a karácsonyi ajándékaim, hozzá csaptam ezt is :D Holnap megkapom és már olvashatom is. Nagyon szeretem ezt a sorozatot, örülök, hogy van újabb rész, a hatodik után hiányérzetem volt, így lesz teljes a sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdéssel fordulok felétek: Nincs meg valakinek a Harry Potter könyvszéria (első, első néhány, mind), akivel jövő héten találkozok és kölcsön tudná adni? Már egy ideje el akarom olvasni, és most, hogy a hat film együtt már meg is ragadott, meg, hogy újra rákaptam az olvasásra, jobb pillanatot el sem tudnék képzelni, de elérhető haveri körökben még annak sincs meg, aki olvasta (hehe, ez is egy olyan könyv, akit mindenki olvasott, de senkinek sincs meg :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdéssel fordulok felétek: Nincs meg valakinek a Harry Potter könyvszéria (első, első néhány, mind), akivel jövő héten találkozok és kölcsön tudná adni? Már egy ideje el akarom olvasni, és most, hogy a hat film együtt már meg is ragadott, meg, hogy újra rákaptam az olvasásra, jobb pillanatot el sem tudnék képzelni, de elérhető haveri körökben még annak sincs meg, aki olvasta (hehe, ez is egy olyan könyv, akit mindenki olvasott, de senkinek sincs meg :) ).

Egy része kölcsön van nadva, de az Azkabani fogoly, Tűz serlege, Félvér herceg és Főnix rendje megvan, azt el tudom vinni. Ha tetszik, a Tűz serlegét oda is tudom ajándékozni, nekem véletlenül 3 van belőle! :D:) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh, azt megköszönném (az ajándékozás azért még elválik, bár filmben a Tűz serlege a kedvencem).

Akkor már csak az első kettő, meg a hetedik hiányzik :)

Okés!

 

Csak tessék rámszólni szombaton, nehogy elfelejtsem! (bár nem hiszem, met Miss Karrdenak is viszek könyvet! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdéssel fordulok felétek: Nincs meg valakinek a Harry Potter könyvszéria (első, első néhány, mind), akivel jövő héten találkozok és kölcsön tudná adni?

Sajnos csak pdf-ben vannak meg :D Tervezem, hogy be fogok szerezni őket valamikor valahogy.

 

(bár nem hiszem, met Miss Karrdenak is viszek könyvet! :)

Köszi előre is :D Azt hiszem, mostanában sokat fogok olvasni, még jó, hogy nem tervezek a talin kívül sehova mászkálni mostanában :)

 

Szerintem szóljon mindenki mindenkinek itt, hogy a könyveket ne felejtsük el :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még lehet. Két éve jelent meg A Setét Torony-sorozat utolsó kötete, karácsony előtt két nappal még nem lehetett kapni (legalább is a boltokban sehol nem láttam), aztán karácsonykor egy bolt kirakatában megláttam. A boltok zárva voltak, engem meg a fene megevett, hogy végre el tudja olvasni. Szóval utolsó pillanatban még bármi lehet.

Akkor azt rendesen eltolták. :) Talán még lehet belőle valami, de akkor az Avatar könyvet szintén eltolják, vagy nagyon titokban tarják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.