Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Másfél hónap, sőt lassan 2 hónap telt el a legutóbbi Szukitsos újdonságok óta. Valahogy számítottam rá, hogy hetekig, hónapokig nem fognak jelentkezni. Így hát szerintem a maradék 12 könyvből max 6 jelenhet meg szerintem. A többi meg csúszik.

Csak tudnám, hogy pontosan miért is nem adnak ki Star Warst és Warcraftot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert gazdasági világválság van, és speciel a Starcraftot a kutya sem veszi. Star Warsot meg most jegelték, de az jövőre tuti lesz.

A Starcraftos kijelentésedet vitatnám. Elismerem, hogy vannak jobban fogyó könyveik is, de a Starcraftot is viszik valamennyire. Persze most válság van és most elég sok olyan könyv van amit a kutya se visz.

A Warcarft pedig a legjobban fogyó könyvei között van. Most pl egyetlen egy sem kapható.

 

Jövőre tuti lesz Star Wars? Ez biztos? :o:o:o:o Dzséjt, most ezzel a mondattal a világ egyik legboldogabb emberévé tettél. :D:D:):D

Azt véletlenül nem tudod, hogy melyik jönne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak valamennyire visznek egy könyvet, az még nem elég :(

Remek, ha valóban jön jövőre új könyv :) Már ha valóban "új" lesz :hmm:

Azt a bizonyos valamennyire visznek egy könyvet rá lehetne sütni a jelenlegi könykínálat 95%-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "valamennyire fogy" a valóságban, legalábbis úgy hallottam, hogy jó, ha 100-ból 10-et elvisznek. Sajnos az ilyen játékból készült könyveknek meg van az a hátulütője, hogy csak a játékosokat, és néhány sci-fi rajongót érdekel, mást nem. A játékosok viszont sajnos nem szeretnek túl sokat olvasni. Viszont, ha kijön a Starcraft 2 esélyes, hogy lesz új könyv is, mert mostanában a hazai kiadók ráálltak némiképpen a játékkönyvekre (azaz, egyelőre nyögvenyelős próbálkozás, de elvben lesz majd pl. két Witcher könyv is... igaz, a Witcher speciel könyvadaptáció volt, de pl. pletykálnak Halo és Mass Effect könyvről is. De ez nagyon pletyka még.).

Gőzöm sincs, melyik könyv lesz, de lesz, legalábbis most úgy tervezik. Sajnos a könyvbizniszben hónapról-hónapra változnak a dolgok, így lehet, hogy jövő héten már más lesz a helyzet. Pláne mostanában, mikor a kiadók (jogosan) "felkelnek" a terjesztők szemétkedései ellen, ami egyelőre tovább rontja a hazai könyvkiadást (ezért sem mernek mostanában filmes vagy hasonló jellegű adaptációkkal kijönni, sőt, új szerzőket sem mernek alkalmazni). Ez persze javulni fog, ha a terjesztők végre leülnek a seggükre, és sokkal jobb lesz a helyzet (pláne, ha a gazdasági világválságnak is béfellegzik, és helyreáll a rend). A lényeg, hogy tervben van legalább egy Star Wars könyv megjelentetése, már csak a TCW sikere miatt is. És új könyv, nem újra kiadás. És mivel a TCW a "reklámanyag", így nekem személy szerint az a gyanúm, hogy a Klón háborús könyv lesz, mondjuk valamelyik Republic Commando. De ez tényleg csak tipp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a könyv sokakat érdekelne, így talán ez az egyik legjobb ötlet. Jobb, hogy nem újrakiadás lesz, azzal ráérnek még, bár sok rajongó várja nem egy könyv újráját is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "valamennyire fogy" a valóságban, legalábbis úgy hallottam, hogy jó, ha 100-ból 10-et elvisznek. Sajnos az ilyen játékból készült könyveknek meg van az a hátulütője, hogy csak a játékosokat, és néhány sci-fi rajongót érdekel, mást nem. A játékosok viszont sajnos nem szeretnek túl sokat olvasni. Viszont, ha kijön a Starcraft 2 esélyes, hogy lesz új könyv is, mert mostanában a hazai kiadók ráálltak némiképpen a játékkönyvekre (azaz, egyelőre nyögvenyelős próbálkozás, de elvben lesz majd pl. két Witcher könyv is... igaz, a Witcher speciel könyvadaptáció volt, de pl. pletykálnak Halo és Mass Effect könyvről is. De ez nagyon pletyka még.).

Igen, sajnos tényleg ez a helyzet. Egyedüli kivételt talán csak a Warcraft/World of Warcraft képez.

A Starcraftos Dark Templar trilógia is szerintem csak akkor jelenik meg, ha már Magyarországon is lesz SC2.

A Witcher könyveknek örülnék. Mass Effectről még nem is hallottam. Az eddigieket Drew Karpyshyn írta. Először mindenféleképpen a Darth Bane trilógiát hoznám ki, csak aztán a 2 Mass Effectet.

A Halo könyv viszont nem pletyka. A Tuan tervezi kiadni, már fordítás alatt van. Elvileg idén megjelenne. De ahogy elnézem a sebességüket lehet, hogy jövő év lesz belőle.

Eric Nylund: Halo: Fall of Reach a cím.

Ezen kívűl még két játékos regény lenne.

Matthew Costello: Doom3: Lángbaborult világok.

Keith Decandido: Comand amd Conquer. Mindkettőt a Tuan fogja kiadni. A Doom könyv már nyomdakész állapotban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eragon

 

Egyszer el kell olvasni kategóriás. Tegnapelőtt kaptam kölcsön Pilditől, hazafele jövet a metrón már elkezdtem olvasni, most értem a végére úgy, hogy éjjel még aludtam is. Nem bánom hogy a film másmilyen lett, az a verzió is tetszik, de a könyvbeli is jó és persze sokkal kevésbé elkapkodott. Nagyon finom volt, jólesett. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eragon

 

Egyszer el kell olvasni kategóriás. Tegnapelőtt kaptam kölcsön Pilditől, hazafele jövet a metrón már elkezdtem olvasni, most értem a végére úgy, hogy éjjel még aludtam is. Nem bánom hogy a film másmilyen lett, az a verzió is tetszik, de a könyvbeli is jó és persze sokkal kevésbé elkapkodott. Nagyon finom volt, jólesett. :cry:

Én is nagyon szeretem az Eragont. A folytatások is nagyon jók, főleg a 3. rész.

Elég sok Star Wars párhuzam ellenére nagyon tetszik.

A film már kevésbé nyerte el tetszésemet. Szerintem azt úgy elrontották, hogy a második és a harmadik könyvet már nem is lehetne megcsinálni a film folytatásaként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, sajnos tényleg ez a helyzet. Egyedüli kivételt talán csak a Warcraft/World of Warcraft képez.

Az sem.

 

Először mindenféleképpen a Darth Bane trilógiát hoznám ki, csak aztán a 2 Mass Effectet.

Mi köze a kettőnek egymáshoz? Nyugodtan jöhetnek bármilyen sorrendben, akár egyszerre is.

 

A Tuan könyvekről nem tudok, csak a Szukits és Galaktika kiadókról. De akkor a Szukits mit akart a Haloval, ha már a Tuannál van? Hm... jó, mondjuk arról nem ma beszélgettem az ismerősömmel, az tény (tavaly év elején kb). A Doomnak örülök, az előző is jópofa volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azt úgy elrontották, hogy a második és a harmadik könyvet már nem is lehetne megcsinálni a film folytatásaként.

Az Imdb is ezt írja. Pedig olyan cliffhangeresen végződik a film :cry:

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sem.

 

De bizony igen. :lol: Jelenleg mind a 7 Warcraft könyv elfogyott, még az első 3 újrakiadása is. (Persze előfordul, hogy némelyik még kapható/rendelhető egye helyeken, de nem sok.) A tavaly megjelent Az utolsó őriző 2. kiadása cirka 1 év alatt fogyott el. A nagysikerű Ősök háborúja trilógia pl. 2-3 év alatt fogyott el. Nem sok játékos könyv büszkélkedhet ilyen fogyási adatokkal, de még más könyvek pl. Aliens sem. Van egy pár ismerősöm, akik könyvesboltokban könyvterjesztőknél dolgoznak és tőlük tudom, hogy bizony elég sok nem "játékos" vásárlójuk volt Warcraft terén, akik szimplán csak fantasy kedvelők. Én is a könyvekkel indítottam először, aztán kezdtam csak Warcraftozni PC-n. :)

 

Mi köze a kettőnek egymáshoz? Nyugodtan jöhetnek bármilyen sorrendben, akár egyszerre is.

 

Sok köze van szerintem. A Star Wars sokkal népszerűbb, mint a Mass Effect. Így aki pl. SW rajongó és megveszi a Darth Bane trilógiát ezután ha úgy ítéli meg, hogy Karpyshyn piszok jól ír, és szeret még más sci-fiket is, akkor a Mass Effect regényeit is nagyobb eséllyel veszi meg. Persze a Mass Effect rajongótábor nyílván egyből lecsap Karpyshyn ezen regényeire. Ha a Bane trilógia akár egy-két darbja is hamarabb lát napvilágot, akkor nagyobb eséllyel többet tudnak eladni Mass Effectből is, mivel a SW rajongótáborból is szereznek vevőket.

 

A Tuan könyvekről nem tudok, csak a Szukits és Galaktika kiadókról. De akkor a Szukits mit akart a Haloval, ha már a Tuannál van? Hm... jó, mondjuk arról nem ma beszélgettem az ismerősömmel, az tény (tavaly év elején kb). A Doomnak örülök, az előző is jópofa volt.

 

Valószínűleg a Tuan elcsaklizta a Szukitstól a Halo jogokat. Te magad montad, hogy a könyvbizniszben hónapról hónapra változnak a dolgok.

Doomnál volt előző? Úgy tudom ez az első hivatalos Doom regény, ami magyarul napvilágot lát.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Imdb is ezt írja. Pedig olyan cliffhangeresen végződik a film :lol:

Amilyen reboot lázban ég Hollywood, nem kizárt, hogy az elsőt újból megcsinálják normálisan és aztán jöhetne a többi könyv megfilmesítése is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Befejeztem a Tél Szívét, az Idő Kereke sorozat 9. könyvét.

Hát Jorden valahogy belassúlt az események tekintetében. Perrin csak elindult kiszabadítani feleségét a shaidók fogságából, de semmi más nem történt. Mat valahogy nagy nehezen elszökött Altarából, de kénytelen volt magával vinni a seanchanok trónörökösét. Elayne tovább küzdött az Oroszlános trónért. Rand pedig az áruló asha'manokra vadászott. Mérföldkő viszint, hogy sikerült végre valahára megtisztítani a saidint és így a férfiak már anélkül fókuszálhatnak, hogy megőrülnének.

Öszzességében véve nagyon kíváncsi vagyok hogy adaptálják a sorozatot filmre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma olvastam ki másodjára a Klánok urát. Fantasztikus könyv. Nagyon jól ábrázolja a Warcraft univerzum egyik leghíresebb karakterét, Delejt (a játékban Thrall). Ebben a könyvben az orkok tipikus jófiúk. Nemes, büszke, tiszta szívű harcosok nagyrészt, annak ellenére, hogy csúf szörnyeknek tartják őket. Az emberek közül főleg Setétláp Édalász, aki nagyon romlott és gonosz. Az egész könyv Delejről szólt és arról hogyan lett belőle a Horda klánjainak ura. Izgalmas, fordulatos.

De jó lenne, ha a Szukits adna már ki új Warcraftot jövőre. :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.