Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Setét Torony: Érdekelne ez a kiegészítő könyv na meg a film is. Iszonyú nehéz lesz a filmeseknek ezt a történetet vászonra vinni. Ezt szerintem csak úgy lehet hogy annyi film ahány kötet és ez a minimum.

Én Kingtől rengeteg könyvet olvastam, tinédzserkorom kedvenc horrorszerzője volt. Olvastam a Ragyogást, a Carryt, a Cujot, a Christine-t ,a Holtsávot stb.. Nagyon szeretem mint írót, baromi jó fantáziája van nagyon életszerűek az emberi karakterei és magával ragadó a történet. De szerintem is a Setét Torony élete fő műve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kiegészítő könyv engem is nagyon érdekel. Főleg, mert pont az általam leginkább kedvelt részhez tenne hozzá. Legutóbb még arról volt szó, hogy mozifilm-sorozat-mozifilm-sorozat-mozifilm sorrendben követnék egymást a moziban és a tévében. Rendhagyó vállalkozásnak tűnt. Az a véleményem, hogy inkább maradni kellene csak a sorozatnál, és képernyőre vinni (mint mondjuk most a Trónok harcát).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapnak alap, de törpék a Warhammer sima világában vannak, ez pedig hivatalosan egy Warhammer 40.000 könyv. Magyarul amit itt olvasol, abból kb. 3% igaz, a Föld ugyanis 40.000 említésre sem kerül, teljesen más univerzum lesz, a Császárról pedig aki azt tételezi fel, hogy lehetnek rossz gondolatai, vagy ezt hidrát alkalmazná, azt azonnal fejbe is lövik. Ez a könyv stílustanulmánynak jó, de komolyan venni nem szabad, hiszen Ey'Lindi faja nem is létezik és mint mondtam a törpék is csak a sima Warhammerben kapnak helyet majd. Amúgy a könyv élvezetes és jó, a 2. része is megjelent magyarul, de a 3.al, a Káosz gyermekkel még adósak...remélem kijön majd ez is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig olvastam olyan világleírást, ahol felsorolták a zömikeket is. Sőt elfekhez hasonló lények is vannak. Eddig minden Warhammer40000 fan azt mondta, hogy Watson művei a legnagyobb alapok. Sőt, ők azt állították, hogy a zömikek igen is léteznek ebben az univerzumban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Warhammer világá folyamtosan változik. A Necronokat most szerkesztették át, mert túl erősek voltak a játékban és a terepasztalon is. Én olvastam az Ork kódexet, ami 68 oldal, de említést sem tesznek a zömikről, pedig a könyvben ők szerepelnek a legnagyobb ellenségükként. Elfek vannak, de azok az Eldárok és a Dark Eldárok. , nem hiszem, hogy szüksége lenne egy olyan fajta ami merőben hasonlít rájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérkezett mindkét könyv, a DOW II. felét ki is olvastam. Az írón látszik, hogy a játékot játszotta, de magához az univerzumhoz nem ért. Nála a fejlettebb orkok, annyival jobbak, hogy tudnak lőni...egyedül az SM-ekről ad olyan képet, amit már lefektettek régebben is, de sem a Tyranidák, se az Eldárok, legfőképpen pedig az Orkok nem hasonlítanak a Warhammer 40.000 világához. Az is nagyon nagy kamu, hogy 40SM megtart egy kisebb várost több ezer orkkal szemben, kicsit zavaró már ez a hype és nekem így, 3 könyv után unalmas is.

A Tanith ágyúi eddig a legvastagabb Gaunt novella, várom már, hogy nekiláthassak, érdekes lesz, csak a hátlapját olvastam el, de az kifejezetten tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát remélem jobb lesz, mint a Varjak. Ott éreztem, hogy sehová sem tart már a történet.

 

A királyváras és Jaime-s részek szerintem nagyon jók voltak, viszont tényleg a sorozat eddigi leggyengébb része. Az ötödik szerintem jobb lesz (már csak a szereplők miatt is:D)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Varjak lakomája

 

Ma fejeztem be a könyvet és sokakkal ellentétben, nekem nagyon tetszett.

 

A kedvenc fejezeteim ezúttal is a királyvári kavarásokat bemutatók, vagyis Cersei részei voltak. Végre jobban megismertük a királynő lelkét és múltjának egy fontos darabját (Maggy a béka jóslata- ami egyébként egyértelmű, hogy nem Margaeryre, hanem Dany-re utal) Jó látni, hogy saját hülyesége és ármánykodása visszaüt Cerseire (megöli a főseptont, hogy az utódját jobban kontrollálhassa, erre pont ő lesz az aki megszivatja rendesen :D )

Jaime Lannister ebben a részben már teljes mértékben bekerült a kedvenceim közé. A Trónok harcában, még azt hittem, ő is akkora mocsok, mint a húga, és már vártam, mikor ölik meg, mostanra viszont abszolút pozitív szereplővé nőtte ki magát.

Sansa szála nagyon érdekesen alakul, de nála igazából Kisujj kavarását élveztem, aki most úgy tűnik tökéletes bábjátékosként kezeli a királyvári és a sasfészekbeli szálakat.

Sam Tarly sztoriját egyedül Aemon mester sorsa tette érdekessé. Arya új élete is érdekesen alakul, bár én már azóta sejtettem, hogy beáll az orgyilkosok közé, mióta Jaqen H'ghartól megkapta az érmét.

A dorne-i szál egy friss színfolt volt a történetben, végre betekintést nyertünk a Martellek birodalmába és elkezdődött egy folyamat, ami minden bizonnyal egy új háborúhoz fog vezetni: Dorne és Daenerys serege a Lannisterek ellen.

 

Kíváncsian várom a Sárkányok táncát, főleg Tyrion szála izgat, és remélem Varys sorsára is fény derül (ti. az eunuch a kedvenc szereplőm a sorozatból :D )

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Varjak lakomája

 

Ma fejeztem be a könyvet és sokakkal ellentétben, nekem nagyon tetszett.

 

A kedvenc fejezeteim ezúttal is a királyvári kavarásokat bemutatók, vagyis Cersei részei voltak. Végre jobban megismertük a királynő lelkét és múltjának egy fontos darabját (Maggy a béka jóslata- ami egyébként egyértelmű, hogy nem Margaeryre, hanem Dany-re utal) Jó látni, hogy saját hülyesége és ármánykodása visszaüt Cerseire (megöli a főseptont, hogy az utódját jobban kontrollálhassa, erre pont ő lesz az aki megszivatja rendesen :D )

Jaime Lannister ebben a részben már teljes mértékben bekerült a kedvenceim közé. A Trónok harcában, még azt hittem, ő is akkora mocsok, mint a húga, és már vártam, mikor ölik meg, mostanra viszont abszolút pozitív szereplővé nőtte ki magát.

Sansa szála nagyon érdekesen alakul, de nála igazából Kisujj kavarását élveztem, aki most úgy tűnik tökéletes bábjátékosként kezeli a királyvári és a sasfészekbeli szálakat.

Sam Tarly sztoriját egyedül Aemon mester sorsa tette érdekessé. Arya új élete is érdekesen alakul, bár én már azóta sejtettem, hogy beáll az orgyilkosok közé, mióta Jaqen H'ghartól megkapta az érmét.

A dorne-i szál egy friss színfolt volt a történetben, végre betekintést nyertünk a Martellek birodalmába és elkezdődött egy folyamat, ami minden bizonnyal egy új háborúhoz fog vezetni: Dorne és Daenerys serege a Lannisterek ellen.

 

Kíváncsian várom a Sárkányok táncát, főleg Tyrion szála izgat, és remélem Varys sorsára is fény derül (ti. az eunuch a kedvenc szereplőm a sorozatból :D )

 

 

Na végre valaki! Nekem is nagyon tetszett! :)

 

 

Arya biztos, hogy orvgyilkosnak állt? Nekem ez nem jött le. Nagyon tetszettek még a némberes részek is, nem gondoltam, hogy Brienne-t végül kinyírja a feltámadt Catelyn. Kicsit nehéz amúgy észben tartani az összes szálat, de ténylegesen tetszett a könyv. Bár legközelebb úgy fogom olvasni, hogy párhuzamosan a 4-t és az ötödiket (egy fejezetet ebből, egy fejezetet abból, igaz, az ötödikbe már a vége előtt belekapcsolódik elvileg a 4. rész).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap belefutottam egy Sárkányok Tánca spoiler-be. Ez kivágta nálam nagyon a biztosítékot, de annyira, hogy ezt üzenem George Martin-nak:

Elmész te a ** ***** ***** *******, te ********* *** ****!!! :chainsaw::fuck2::angry::fuckoff:

Az egész napomat tönkre tette. Elmentem egy könyves helyre, belelapoztam és tényleg meglépte.

Eddig biztos voltam benne, hogy akciósan is, de összegyűjtöm ezt a regényciklust. A harmadik kötetig tényleg jó is volt, de aztán.....

Ezek után biztos, hogy nem pazarlok többet pénzt erre a sorozatra. Majd könyvtárból kikölcsönzöm és úgy olvasom el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most már még inkább kiváncsi vagyok az 5. kötetre, hiszen elég durva dolog lehet az, amitől Revan is bepipul :D

 

A 4. kötetről

 

Én is most értem a végére. Egy kicsit csalódtam, mert nem haladt nagyon előre a történet, viszont az új helyszínek tetszettek (pl. Braavos). Talán azért tartják sokak gyengének a Varjak lakomáját, mert pont a népszerűbb karakterek maradtak ki (pl. Tyrion, Dany vagy Davos). Viszont engem kárpótolt a királyváras eseményszál, ahol Martin mesterien bontakoztatta ki ezt az ármánykodással és politikával átszőtt világot. Cersei megérdemelte a sorsát, remélem sokat fog szenvedni a verebek között. Az általam eddig unszimpatikusnak vélt Jaime nagyot nőtt a szememben, egyik kedvencem lett. Brienne szálát kissé feleslegesnek éreztem. Arya történetét Martin még nem bontotta ki, de szerintem is arról van szó, hogy arcnélküli orgyilkos lesz. Ami azért illik hozzá. Sansa egyre inkább érett felnőtt lesz, az ő fejezeteit is szerettem :) Sam esetében azt vártam, hogy hamar Óvárosba ér, ám ez csak a könyv végén történt meg. Viszont a csattanó... azért az ütött. Vajon ki vehette át annak a tanoncnak a helyét?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most már még inkább kiváncsi vagyok az 5. kötetre, hiszen elég durva dolog lehet az, amitől Revan is bepipul :D

 

A 4. kötetről

 

Én is most értem a végére. Egy kicsit csalódtam, mert nem haladt nagyon előre a történet, viszont az új helyszínek tetszettek (pl. Braavos). Talán azért tartják sokak gyengének a Varjak lakomáját, mert pont a népszerűbb karakterek maradtak ki (pl. Tyrion, Dany vagy Davos). Viszont engem kárpótolt a királyváras eseményszál, ahol Martin mesterien bontakoztatta ki ezt az ármánykodással és politikával átszőtt világot. Cersei megérdemelte a sorsát, remélem sokat fog szenvedni a verebek között. Az általam eddig unszimpatikusnak vélt Jaime nagyot nőtt a szememben, egyik kedvencem lett. Brienne szálát kissé feleslegesnek éreztem. Arya történetét Martin még nem bontotta ki, de szerintem is arról van szó, hogy arcnélküli orgyilkos lesz. Ami azért illik hozzá. Sansa egyre inkább érett felnőtt lesz, az ő fejezeteit is szerettem :) Sam esetében azt vártam, hogy hamar Óvárosba ér, ám ez csak a könyv végén történt meg. Viszont a csattanó... azért az ütött. Vajon ki vehette át annak a tanoncnak a helyét?

 

Kb ugyanezeket éreztem én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, ha majd eljusz a DOW II könyvig, akkor írj, de azt ajánlom, előtte, vagy után told végig a játékot is, mivel teljesen más a kettő. Én azt mondom, hogy a könyv epikusabb és az eleje, plusz a vége unalmas és logikailag is nagyon hibás. Azonban a középső rész kifejezetten tetszett és jobban ki van találva, mint a játék ezen része. Azt azonban ez az író sem tudja elkerülni, hogy "SM a legjobb és leírom miért", aztán 20oldal múlva elmondja ugyanazt róluk, csak két sorral rövidebben.

Úgy érzem, hogy a könyv inkább azoknak szólt akik a játékkal nem játszottak és kezdők ebben a világban, sőt azt is megkockáztatom, hogy az előző 3 részt sem olvasták, mert visszautalás szinte semmi és megint belefutunk abba, hogy hosszú bekezdéseken át taglalják a Space Marinek képzésének, küldetésének eredetét, lényegességét. Jah és a végén egy szálat olyan bénán varr el, hogy az valami eszméletlen, szerintem nem vitte végig a játékot az író, mert egy, a folytatásban visszatérő karakterről nem ír semmi konkrétat, közben a Chaos Rising egyik alap vezetője lesz...

Összességében ezt a könyvet tuti, hogy soha többé nem olvasom el, ellentétben A háború hajnalával, vagy az Ébredéssel, amik szinte a játékot írják át papírra és szórják meg jó párbeszédekkel, kisebb karakterek bemutatásával és szerepeltetésével. No meg az az író értett is a Warhammer világához, ez a mostani könyv inkább rajongóinak tűnik (az SM kívül más faj meg sem szólal, gondolom nem tudja, hogy az Orkok, hogy beszélnek), főleg a Tyranidák terén, durva, hogy mennyi téves adatot közöl a hivatalos enciklopédiához képest.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.