Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
Hozzászólás ideje:

Tegnap még beugrottam a könyvtárba zárás előtt. Ugyebár nálunk a központi könyvtár március 3-ig zárva marad. Nagyon nagy volt a tömeg, úgy éreztem magam, mint egy bevásárlóközpontban. A könyvtár ideiglenesen a zárvatartás alatt 20 dokumentumra növelte a kikölcsönözhető mennyiséget. Én magam még december elején felszerelkeztem.

Hozzászólás ideje:
  2022. 12. 23. - 9:44, NorbiLordi írta:

 

Köszi szépen. Abban biztos lehetsz, hogy írok majd róla. :D Nagyon kíváncsi vagyok már rá, de ezt a pár napot kibírom már

Teljes nézet  

 

Jó neked, hogy kibírod, én rögtön beszerzetem az Amazonról a Kindle-re, ahogy kijött angolul :D 

Iqvi, Dzséjt, a ti véleményetekre is eléggé kíváncsi vagyok :)

Hozzászólás ideje:
  2022. 12. 23. - 11:45, MissKarrde írta:

 

Jó neked, hogy kibírod, én rögtön beszerzetem az Amazonról a Kindle-re, ahogy kijött angolul :D 

Teljes nézet  

 

Gondoltam rá amúgy, de mindegyiket magyarul olvastam el (kivéve a rövid sztorikat), meg ősszel jutott eszembe, hogy már kijött a könyv angolul. Fumax meg írta hogy novemberre várható, úgyhogy úgy voltam vele akkor felesleges angolul belekezdeni, tartom a hagyományt hogy magyarul olvasom. Időközben meg elvoltam a High Republic könyvekkel és egyebekkel :D 

Hozzászólás ideje:
  2022. 12. 23. - 11:45, MissKarrde írta:

Dzséjt, a ti véleményetekre is eléggé kíváncsi vagyok :)

Teljes nézet  

Az enyém még odébb lesz, mert most elhatároztam, hogy előlről elolvasom az egészet, mivel néhány köztes könyv már kicsit összemosódott bennem. Az Abadon kapujáig minden tiszta, mert azokat többször is olvastam, de onnantól minden könyvet csak egyszer, és így kicsit káosszá vált a fejemben, és már az előző könyvnél is voltak olyan dolgok, amiket nem teljesen tudtam hová tenni. Szóval az ismétlés nem árt, mielőtt belekezdek az utolsó epizódba.

Hozzászólás ideje:
  2022. 12. 23. - 11:45, MissKarrde írta:

 

Jó neked, hogy kibírod, én rögtön beszerzetem az Amazonról a Kindle-re, ahogy kijött angolul :D 

Iqvi, Dzséjt, a ti véleményetekre is eléggé kíváncsi vagyok :)

Teljes nézet  

Én még kb a 40-45%-ánál tartok, szóval még nekem is odébb van a vélemény, de amúgy nagyon hirtelen a kezdés abban az értelemben hogy erősen épít a Tiamath's Wrath-ra de nem magyarázza el nagy vonalakban az abban történteket. Viszont nekem tetszik, jó újra Térséget olvasni. Lehet megveszek majd a novelláskötetet ks ha elolvastam mert Egerben lehet már kapno angolul. 

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Fábián Janka: Lotti öröksége

Nos, ez fantasztikus olvasmányélmény volt. Az idei év egyik legjobbja. Nem is gondoltam volna, hogy így fog tetszeni. Fábián Jankától A Lotti öröksége volt az első regény, amit olvastam, de minden bizonnyal nem az utolsó.

Ez a csodás írónő egy elképesztő, és magával ragadó történetet nyújt az olvasóknak a 18. század végéről és a 19. század elejéről. A családregény, és a történelmi regény kiváló ötvözete, sok érdekes, magával ragadó szereplővel, rengeteg drámával, részletes korrajzzal, fantasztikus fordulatokkal. Eleinte lassan csordogál, de erre szükség is van, annak érdekében, hogy elmélyüljön a későbbi cselekmény. Ezek mellett pedig rengeteg háttérinformációval gazdagodik az olvasó a korszakról.

  Spoileres tartalom megtekintése

A könyv végére áll igazán össze a szereplők sorsa. Valami hihetetlen és különleges érzés járja át a regény lapjait, ahogy elmélyülünk a szereplők életében. Meg kell mondjam csodálatos érzés. És mindez egybe van kötve a korszak jelentős fordulataival is. Ez pedig kiválóan elmélyíti a drámai hangulatot. A szereplőket lehet szeretni és utálni, együtt érezni velük, osztozni bánatukban, örömükben. Élő, lélegző, eleven figurák lépnek le a kötet lapjairól, akik csodás katarzis élményben részesítettek.

Felemelő és csodás élmény volt olvasni ezt a könyvet. Minél hamarabb szeretnék sort keríteni a folytatásokra, a Koszorúfonatra és a Búzavirágra. A Lotti öröksége bekerült a kedvenceim közé. Kiváló darab.

Szerkesztve: - Darth Revan9
Hozzászólás ideje:

R. A. Salvatore: Kristályszilánk

Drizzt legendájának jelenlegi negyedik kötete volt valójában az első. R. A. Salvatore ezzel a regénnyel robban be 1988-ban a fantasy könyvek piacára és lett világszerte több millió olvasó kedvence. A szerzőre köztudottan nagy hatást gyakorolt Tolkien munkássága, amit le se tudna tagadni. Tolkien miatt váltott szakot az egyetemen informatikáról angol irodalomra. És persze rátalált a fantasy szerepjátékok világára is. A Kristályszilánk egy trilógia nyitódarabja volt, és talán még Bob se gondolt akkoriban arra, hogy olyan ikonikus hősöket tud majd alkotni, akik napjainkig velünk lesznek. Drizzt és barátainak története mai napig folytatódik. Bár biztos voltak olvasók, akik az elmúlt 34-35 évben lemorzsolódtak, de még bőven maradtak olyan hűséges olvasók, akik a legújabb kötetekig kitartottak. Én is közéjük tartozom. Ahogy jó volt újraolvasni a Sötételf-trilógiát, úgy nagyszerű érzés volt újra végigmenni a Jeges Szelek Völgye trilógia lapjain, és nyomon követni klasszikussá vált kalandozócsapat első közös hőstetteit. A Csarnok Vándorai ebben a trilógiában álltak össze először. A Sötételf-trilógiához hasonlóan sok olvasót még a Jeges Szelek Völgye trilógia vonzott be a fantasy-be.

Nosztalgikus érzések kerítettek hatalmába a kalandok újra átélése közben. Még a régi Valhallás fordítások sok apró bakiját is hajlandó voltam megbocsátani. Az viszont nem túl kellemes, hogy a későbbi kiadásokban a kiadók sajnos nem szerkesztették át a régi fordításokat, hanem csak simán újra nyomdába adták, aztán kész. Volt olyan is amikor tikkelt a szemem a felemás fordítást olvasva. Azt mindenféleképpen pozitívumként éltem meg, hogy elhagyták a törpék erős vidéki tájszólását, valamint a Salvatore nevével fémjelzett látványos és részletes csaták is szép fordítást kaptak. De sajnos bőven lett volna még mit javítani a szövegen. Voltak olyan nevek, melyek megmaradtak eredetiben. – Easthaven, fúj. Ennek ellenére mégis csodás élmény volt újra elmerülni Driztték kalandjaiban. Az megint érdekes dolog, hogy annak idején Kristályszilánk-trilógiaként, valamint később Jeges Szelek Völgye-trilógiaként hivatkoztak erre a három könyvre, de egyik se jó elnevezés igazán – lásd a második és harmadik kötetek cselekményét.

  Spoileres tartalom megtekintése

A nagyszabású történet mellé sikerült kisebb, szerepjátékos kalandozó motívumokat is nagyszerűen beültetni. Nagyszerű érzés volt újraolvasni. Ötös.

Hozzászólás ideje:

R. A. Salvatore: Ezüst erek

A Jeges Szelek Völgye következő részében a Csarnok Vándorai megkezdik epikus utazásukat az Elfeledett Birodalmak északi vidékein. Akkoriban, mikor a könyv megjelent nem igazán volt kidolgozva ez az északi táj, Salvatore így viszonylag szabadon barangolhatott hőseivel. Az Ezüst erek egyfajta Hobbit-sztori átültetve a Dungeons & Dragons-ra. Hőseink elindulnak felkutatni Bruenor őshazáját, Mithrill Csarnokot, amit korábban a mélységből felbukkanó teremtmények foglaltak el. Közben az előző rész végén színre lépett Artemis Entreri, aki a kalandozók nyomában van egy bizonyos pókhasú, kedélyes félszerzet miatt, aki meglopta annak idején az urát. Jobban megismerhetjük Luskant, a Harpell-családot Hosszúnyeregben, Ezüstholdat. A kalandozók egyre inkább összekovácsolódnak, és kezdenek családot alkotni. Artemis Entreri itt még egy kíméletlen orgyilkos, egyszerű végrehajtó. Hihetetlen belegondolni, hogy az ő figurája is mekkora utat tett meg a későbbiekben. Hőseink érzelmeiben is sikerül elmerülni, ezáltal ez a könyv is kiemelkedik a hagyományos küldetés és kalandorientált fantasyk közül. Drizzt keresi a helyét a nagyvilágban, próbál megküzdeni az előítéletekkel. Wulfgar szembenéz a világ gonoszságával. Cattie-Brie igyekszik hasznossá tenni magát. Regisben feltámad a lelkiismeret. Hiába erős a Hobbit-hatás, számomra egyértelmű, hogy Salvatore jobb művet alkotott, mint Tolkien. Én legalábbis jobban élveztem annak idején, ahogy most is, persze a Hobbit is azért egész jó könyv. De hát mégis az Ezüst erek egyike volt A Gyűrűk Ura utáni egyik legmarkánsabb fantasy élményemnek. És ki kell emelnem, hogy nagyon érződik benne a szív és a lélek. Ritka az olyan fantasy-sor, melynél a szereplők így a szívemhez tudnak nőni.

  Spoileres tartalom megtekintése

Csodálatos élmény volt újra elolvasni életem egyik legfantasztikusabb és legmeghatározóbb regényét. Még ennyi év után is imádom. Ötös.

Hozzászólás ideje:

R. A. Salvatore: A félszerzet ékköve

A Jeges Szelek Völgye-trilógia zárása egy epikus és pörgős kalandot ígér az olvasóknak. R. A. Salvatore mára klasszikussá vált első fantasy trilógiájának utolsó része ugyanolyan lebilincselő, mint a korábbi részek. Az Ezüst erek függő végét kitűnően folytatja. Erre a részre kristályosodhatott ki Salvatore-ban, hogy Drizzt lesz inkább a központi figura és nem Wulfgar. A szokásos utazós, kalandozós vonal itt is megvan, most viszont feszültebb a hangulat, hisz a társaság egyik tagjának az élete a tét. Így sokkal inkább egy hajszának tekinthető ez a könyv, ahol a hőseink versenyt futnak az idővel. Az előzőben még ráértek kalandozni, most viszont sietniük kell. Salvatore viszont nem sietteti el a végkifejletet, újfent számtalan varázslatos és egzotikus helyszínre kalauzolja el a Csarnok Vándorait. Újabb szövetségesek és ellenfelek jönnek be a képbe és tovább színesítik Drizzt legendáját.

  Spoileres tartalom megtekintése

Hőseink tovább fejlődtek. Wulfgar sokat tanul. Drizzt egyre inkább elfogadja, hogy nem mindig leli meg a helyét a felszínen, és egyre inkább támaszkodik barátaira, akiket egyre inkább a családjának tekint. Bár a Jeges Szelek Völgye könyvekben még nem voltak Drizzt monológok, de azért átitatja ezt a könyvet is a barátság érzése, és a családias hangulat, valamint Drizzt sztoikus filozófiája. Imádtam Deudermontot, az egyik kedvenc új szereplőm lett. Calimport pedig nagyon hangulatos helyszín. A sivatagban csodálatos volt vándorolni.

Összességében hatalmas élmény volt újraolvasni a teljes trilógiát. A regényben a kaland és az izgalom nagyszerűen keveredik és olyan szerethető hősöket kínál az olvasónak, akikről még szívesen olvasna az ember. A klasszikus, hősies kaland fantasyk legjobb darabja, mely felveszi a versenyt akármelyik mai darabbal. Ötös.

Hozzászólás ideje:

James S. A . Corey: Leviatán bukása

 

Ünnepek alatt kiolvastam ezt a könyvet is. Igazából elvárások nélkül kezdtem bele, de nagyon kíváncsi voltam már, hogyan végződik ez a sorozat.

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Hozzászólás ideje:

Spawn 20. kötet

Újabb 14 füzetet tartalmaz a kötet, ezek a történetek már elvezetik az olvasót a nagyszabású Armageddon történetszálhoz.

136-138. számok Ezer bohóc 3-5. rész

Nem vagyok megelégedve ezzel a történettel. Reméltem, hogy a második rész után jobb lesz, de sajnos nem lett.

  Spoileres tartalom megtekintése

Bárcsak jobb lett volna, de közepest is nehezen éri el. A tehetetlenség érzése jól be van mutatva.

139-141. számok Ördöglakat 1-3. rész

Ez szerencsére már sokkal jobban tetszett, talán az utóbbi 15-20 szám óta az egyik legjobb Spawn történet volt.

  Spoileres tartalom megtekintése

Kiváló volt mind a három szám.

142-144. számok Pokoli ár 1-3. részek

Ez is nagyon jó volt, kiemelten a 142-143. számok. A vége, a 144. szám egy kicsit leült.

  Spoileres tartalom megtekintése

Jó volt itt lezárni az előkészületek egy részét, de még érezhető, hogy van még mit felvezetni az Armageddonig.

145-146. számok Mindegy hova 1-2. részek

Ezek nagyon tetszettek az új ellenfelek miatt. Sikerült tovább mélyíteni a Spawn mitológiát mindössze két füzettel.

  Spoileres tartalom megtekintése

Bár töltelék sztorinak tűnik, mégis úgy érzem, van jelentősége. Mindkettő kiváló volt.

147. szám. Üvöltés

Egy füzetes töltelék sztori. Érződik, hogy azért született meg, húzzuk az időt, a 150. számmal induljon csak az Armageddon.

  Spoileres tartalom megtekintése

148-149. számok Véletlenszerű mintázatok 1-2. rész

Egy füzetes is lehetett volna bőven, ismét azt éreztem, hogy húzni kell az időt. De legalább ez jelentősebb volt, mint az Üvöltés című szám.

  Spoileres tartalom megtekintése

Minden készen áll az Armageddonra, indulhat a Világvége.

Összességében véve volt sok jó és kiváló füzet ebben a gyűjteményen, melyek jelentősen javítottak az élményen, és így ez egy egész jó gyűjtemény lett. Négyes.

  • 3 héttel később...
Hozzászólás ideje:

R. A. Salvatore: Egy letűnt isten eljövetele

Nem találok szavakat. Ez olyan lenyűgöző volt, amit nehéz leírni. Keresem az állam. R. A. Salvatore amúgy is a kedvenc szerzőm. Elég nagy bajban lennék, ha egy top 10-es listát kéne összeállítanom a regényeiből. Viszont úgy érzem, hogy az Egy letűnt isten eljövetele olyan csodálatos lett, hogy ott a helye a legjobbak között, egy tízes toplistában. A könyvet befejezve azt éreztem, nem is bánnám, ha Salvatore lezárná Drizztet végleg és inkább Korona világára fókuszálna. Ugyanis tengernyi lehetőség van ebben a világban, amit ez a könyv is megmutat. Pontosabban nem mutat meg mindet, inkább erősen sejteti.

Korona világa már a Démonháború első három részével a kedvencem világaim egyike lett. Ez az érzés Az első király legendájával még jobban erősödött, és most a Rege a Boszorkánykörről ciklus második könyvével tetőfokára hágott.

Bob kiválóan tovább szőtte az előző kötetben megkezdett cselekményt. Az erős alapozás után már jöhetett egy konfliktusokkal terhelt folytatás. Természetesen a megszokott erős dráma, és a szerző könyveire jellemző útkeresés sem maradhatott el, és ezek egyvelege valamilyen fenomenális érzelmi töltetet adott a regénynek.

Új ellenséggel, új néppel gyarapodott Korona sokszínű és csodás világa. A xoconai kultúra erősen hajaz a dél-amerikai indián népek világára. Ebbe a világba beültetve egy nagyon üde, egyedi színfoltot adnak. Mindenre saját név, elnevezés. E miatt sokszor a xoconaiakkal foglalkozó fejezetek kissé nehéz olvasmányok is. Viszont nagyon sok a misztikum, a rejtély a népükkel kapcsolatban. Élvezettel olvastam minden velük kapcsolatos információt.

Természetesen folytatódik Aoleyn története is az előző kötetből megismert szereplőkkel. Talmadge, Bahdlahn és a társaik is visszatérnek.

Kapunk egy olyan szereplőt is, akit igazán a még magyarul kiadatlan Démonháború könyvekből ismerhetnek az olvasók. Ennek ellenére az Egy letűnt isten eljövetele tökéletesen érthető önállóan is.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Külön ki kell emelnem még a regény szövegét, mely egyszerűen zseniális lett. A választékos megfogalmazás nagyon erősen érezhető. Gyanítom, hogy ehhez a fordítás is sokat hozzátett. Bizonyos történetszálak lezárultak, mások elkezdődtek. A végkifejlet megdöbbentő volt, soha nem olvastam még Salvatore könyv végén ilyen fordulatot. Nagyon-nagyon várom a harmadik részt, sokkal jobban, mint a legújabb Drizzt regényt. Na jó, persze azért még Drizzt új könyveit is várom. Ötös Abszolút kedvenc.

Hozzászólás ideje:
  2023. 01. 02. - 16:27, NorbiLordi írta:

James S. A . Corey: Leviatán bukása

 

Ünnepek alatt kiolvastam ezt a könyvet is. Igazából elvárások nélkül kezdtem bele, de nagyon kíváncsi voltam már, hogyan végződik ez a sorozat.

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Teljes nézet  

Remelem írnak még hozzá spin offokat vagy extra novellásköteteket. Nagyon érzelmes lett a zárás, de egyben reménykeltő is a nyelvész miatt. 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Hozzászólás ideje:

Christie Golden: Arthas: A Lich Király felemelkedése

Nem szeretem a bukás történeteket. Ez alól csak három kivétel van. Az egyik Anakin Skywalker, a másik a Papkirály bukásának története a Dragonlance-ből. Arthas a harmadik.

Arthas Menethil története először a Warcraft III játékban ragadott magával a drámaiságával és az epikusságával. Arthas a Warcraft Anakin Skywalkere. Jót akar cselekedni, de elszántságával és elkeseredésével rálép a kárhozat útjára. Szép lassan, fokozatosan megváltozik. Egy idő után a cél elérése érdekében már mindenre hajlandó, a legalávalóbb gaztettekre is. Így, a reménybeli szőke hercegből, a hős lovagból válik Azeroth világának egyik legnagyobb fenyegetése.

Amikor a játékkal játszottam, nem gondoltam volna, hogy regényben vissza lehet adni ezt a sokrétű történetet. Mára ezt átértékeltem. Regényben még sokkal jobban is működik Arthas tragédiával dús története. Christie Golden ugyanis remekül megtette a megfelelő alapozást. Arthas útját gyerekkorától kezdve követhetjük, pályafutásának eleje kiválóan becsatlakozik az Első és a Második Háború eseményeibe. Olvashatunk utalásokat a Halálszárny és A Klánok Ura című regényekre is. Így minden eddiginél jobban átérezhető a Warcraft történelem is. A könyv eseményei csodálatosan összefoglalják a Warcraft III legfontosabb eseményeit, kiválóan pozícionálják ebben Arthas szerepét. Christie Golden nagyon jól ért ahhoz, hogyan kell rövid, lényegre törő mondatokkal feszült, drámai helyzetet teremteni. Amikor olvastam a könyvet, számtalanszor éreztem azt, hogy bárcsak jobban alakult volna Arthas, Jaina és Sylvanas sorsa is. A legdrámaibb helyzetekben, pl. Stratholme-nál nagyon dobogott a szíven, és gombóc volt a torkomban. Minden, ami Arthas gyerekkorában és fiatalabb éveiben történt, kihatással lett egész életére, későbbi tetteire. Már akkor megvoltak az intő jelek, melyek megmutatták, hogy Arthas sötétebb útra léphet. Kell egy kis higgadt szemlélet a számtalan tragikus fordulat feldolgozásában, mely a könyv közepétől záporként érik az olvasót.

A szívszorító történet végét természetesen ismerjük, mégis felemelő érzés volt regényben követni az eseményeket. A történelmi fordulópontok kiválóan megelevenedtek a könyv lapjain. Christie Golden tökéletesen bebizonyította, hogy Richard A. Knaak mellett ő ért talán legjobban a Warcraft világához és annak karaktereihez. Arthas tragédiája megmutatja, hogy a cél nem szentesíthet minden eszközt, hiszen akkor a legnehezebb helyzetekben mi magunk válhatunk a sötétség igazi megtestesítőivé. Az összecsapások nem olyan hosszúak és nem is annyira részletesek, viszont a drámai és tragikus fordulatok ábrázolása bőven kárpótolják az olvasót. Sőt, ezek adják meg igazán a regény szívét és lelkét.

Kiváló, az egyik legjobb fantasy könyv. Ötös.

  • 3 héttel később...
Hozzászólás ideje:

Ez érdekes volt. 20 népszerű booktuber kedvenc fantasy sorozatainak rangsorolása alapján jött ki egy ilyen lista, több, mint 8 órányi booktube tartalom elemzése után.
Az én kedvenceim közül Az Idő Kereke a negyedik helyen, Tolkien Középfölde könyvei a 2. helyen, míg Brandon Sanderson Kozmerum regényei az első helyen landoltak.

Hozzászólás ideje:

Raymond E. Feist és Janny Wurts A Birodalom leánya

Hűha, hát ez nagyon jó volt. Nem hittem volna, hogy így fog tetszeni. A Birodalom leánya A Birodalom trilógia első része és cselekményben párhuzamosan játszódik nagyjából a klasszikus Résháború regényekkel. Ezúttal az egész sztori Kelewan világán játszódik. Nagyobb bepillantást kapunk a tsuranuanni nép életébe, főleg a politika és a cselszövések világán keresztül. A Távol-kelet és Japán világa elevenedik meg egy különleges fantasy olvasmány köntösében. Számomra nagyon egyedi és érdekes íze volt, még úgy is, hogy Pug szemszögén keresztül részletek már kiderültek erről az egzotikus és titokzatos birodalomról.

A tsuranuanniak életét meghatározza a politika, az intrika az ármány a Tanács Játékán keresztül. Ebbe a világba csöppen bele Mara Acoma úrnő egy sorsfordító tragédia után.

  Spoileres tartalom megtekintése

A regény lassan építkezik. A cselekmény kb. a könyv egyharmadánál kezd beindulni. Aztán jönnek egymásra a konfliktusok és a megoldásaik, sodorják az olvasót, az elképesztő végkifejlet felé. Kiváló darab, az egyik legjobb fantasy, amit olvastam.

Hozzászólás ideje:

Neil Gaiman: Csillagpor

Egész jó könyv volt. Mondhatnám azt is, hogy nagyon tetszett, de volt egy apróság, ami egy kicsit lerontotta az olvasmányélményt. Ez egy kalandos, meseszerű fantasy, pár ponton felnőtteknek szóló történetei elemekkel. A cselekmény nagyon pörgős, gyorsan történnek az események. Bizonyos pontokon még sűrített is. Tristran karaktere egy kissé Szinuhéra emlékeztetett, sokszor annyira görcsösen ragaszkodik dolgokhoz. A szerelmi szál érdekes lett és szép is. Ami nem tetszett, és ami miatt le kellett vonnom egy csillagot

  Spoileres tartalom megtekintése

De ezt leszámítva minden jó volt a könyvben. A regény végére megszerettem Tristrant és Yvaine-t.

 

Hozzászólás ideje:

Nekem egy kicsit fura volt évekkel a film után olvasni, azon ritka adaptációk közé tartozik, amelyiknél jobb, hogy előbb láttam a filmet, mint ahogy olvastam. Nem biztos, hogy fordított esetben annyira elkapott volna a film hangulata. 

Hozzászólás ideje:
  2023. 03. 06. - 18:06, MissKarrde írta:

Nekem egy kicsit fura volt évekkel a film után olvasni, azon ritka adaptációk közé tartozik, amelyiknél jobb, hogy előbb láttam a filmet, mint ahogy olvastam. Nem biztos, hogy fordított esetben annyira elkapott volna a film hangulata.

Teljes nézet  

Hasonlóan vagyok ezzel én is. A film olyan jól sikerült, nem utolsósorban a remek színészeknek és a narrációnak köszönhetően, hogy ehhez képest a könyv haloványabbnak érződött. Én is úgy érzem, hogy itt az adaptáció kiemelkedően sikerült, adott egy plusz színt a történetnek. :)

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.