Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

16 órával ezelőtt, Whill írta:

@Darth Revan9 elolvastam a Sötételf-trilógiát, és most már értem, hogy miért Drizzt a kedvenc könyves karaktered. :)

Ennek a trilógiának a könyvei még a Dragonlance-nél is jobban tetszettek, mert minden kötetnek volt valami mondanivalója. Sajnos nekem a fantasyt sokáig csak Tolkien, a Harry Potter, és a Warcraft jelentette, kicsit sajnálom, hogy nem merültem el hamarabb ezekben a kevésbé mainstream világokban. De az utóbbi hónapokban rendesen bepótoltam. :D

Örülök neki, hogy tetszett. Én most épp a 32. Drizzt regénynél vagyok, a Végtelennél. Remélem a többinél is találsz olyanokat, amiket kedvelni fogsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 04. - 16:07, Darth Revan9 írta:

Örülök neki, hogy tetszett. Én most épp a 32. Drizzt regénynél vagyok, a Végtelennél. Remélem a többinél is találsz olyanokat, amiket kedvelni fogsz.

Most kicsit visszatérek a Sárkánydárdához. A jelenlegi tervem az, hogy a fő történetszál végéig jussak, ami különböző fórumok alapján a következő:

 

Krónikák (Az Őszi Alkony Sárkányai, A Téli Éj Sárkányai, A Tavaszi Hajnal Sárkányai)

Legendák (Az Ikrek Ideje, Az Ikrek Háborúja, Az Ikrek Próbája)

Új Nemzedék

A Nyári Tűz Sárkányai (I-II)

Lelkek Háborúja (A Hanyatló Nap Sárkányai, Az Elveszett Csillag Sárkányai, A Lenyugvó Hold Sárkányai)

 

Jelen állás szerint én most nem tervezek semmilyen spin-offot vagy prequelt elolvasni, a Weis-Hickman féle történetet akarom teljes egészében megismerni. Most tartok az Ikrek-trilógia vége felé, és ezzel kapcsolatban van egy kérdésem. A leírás alapján A Nyári Tűz Sárkányai meséli el a Káoszháború történetét. Viszont a moly.hu alapján van egy hat regényből álló Káoszháború sorozat is, amit én mostanában nem szándékozok elolvasni. Ha csak a két Nyári Tűz-kötetet olvasom, azzal megismerem a háború főbb eseményeit, vagy lesznek sötét foltok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Whill írta:

Most kicsit visszatérek a Sárkánydárdához. A jelenlegi tervem az, hogy a fő történetszál végéig jussak, ami különböző fórumok alapján a következő:

 

Krónikák (Az Őszi Alkony Sárkányai, A Téli Éj Sárkányai, A Tavaszi Hajnal Sárkányai)

Legendák (Az Ikrek Ideje, Az Ikrek Háborúja, Az Ikrek Próbája)

Új Nemzedék

A Nyári Tűz Sárkányai (I-II)

Lelkek Háborúja (A Hanyatló Nap Sárkányai, Az Elveszett Csillag Sárkányai, A Lenyugvó Hold Sárkányai)

 

Jelen állás szerint én most nem tervezek semmilyen spin-offot vagy prequelt elolvasni, a Weis-Hickman féle történetet akarom teljes egészében megismerni. Most tartok az Ikrek-trilógia vége felé, és ezzel kapcsolatban van egy kérdésem. A leírás alapján A Nyári Tűz Sárkányai meséli el a Káoszháború történetét. Viszont a moly.hu alapján van egy hat regényből álló Káoszháború sorozat is, amit én mostanában nem szándékozok elolvasni. Ha csak a két Nyári Tűz-kötetet olvasom, azzal megismerem a háború főbb eseményeit, vagy lesznek sötét foltok?

A Nyári tűz sárkányai meséli el a legfontosabb eseményeket. A Káoszháború kiegészíti és bővíti azokat. Viszont vannak olyan események, melyekre a Nyári tűz nem tért ki, csak utalt. A Káoszhoború könyvekből én magam is csak egy könyvet olvastam, A Vértenger kalózait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Nyári tűz sárkányai meséli el a legfontosabb eseményeket. A Káoszháború kiegészíti és bővíti azokat. Viszont vannak olyan események, melyekre a Nyári tűz nem tért ki, csak utalt. A Káoszhoború könyvekből én magam is csak egy könyvet olvastam, A Vértenger kalózait.

Köszönöm. Akkor az általam felsorolt könyvek egy hiánytalan és megfelelően lezárt ívet adnak ki, ha elolvasom őket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Whill írta:

Köszönöm. Akkor az általam felsorolt könyvek egy hiánytalan és megfelelően lezárt ívet adnak ki, ha elolvasom őket?

Igen. Illetve van egy történetszál, amely az Új Nemzedékben indul. Az egyik szereplő fiával kapcsolatos. Az ő története A nyári tűz sárkányaiban nem folytatódott, hanem egy külön regényt kapott a 6 könyves Káoszháborúban. Ez a Bábkirály, de ezt én se olvastam. Viszont a történetének következményei olvashatók a Lelkek Háborúja könyvekben, ott kitérnek jobban az eseményekre, így nem éltem meg hiánynak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spawn 17. kötet

Ebben a kötetben már jó sok füzet található, köztük egy fontos fordulópontot tartalmazó rész is.

99. szám A sötétség pereme. Az Urizen, a sötét isten történetszál 6. része. Egy nagyon epikus és akciódús leszámolás van a középpontban.

Spoiler

 Angela feltartóztatja az angyalokat, nehogy idő előtt elszabadítsák az Armageddont akaratukon kívül. Spawn közben folytatja gigászi küzdelmét Urizennel. A Zöld Világtól kapott erőknek hála sikerül bevinni a végső csapást. Urizen kiterül. Itt derül ki, hogy Spawn és Cyan mennyire össze vannak kötve. Az Ivadék diadala után a kislány is jobban lesz. No és persze kiderül, hogy Malebolgia állhat a háttérben.

100. szám Mérföldkő. Az Urizen a sötét isten történet fináléja. Szintén nagyon epikus és akciódús.

Spoiler

Spawn levonul a pokolba és megküzd az urával. Angela is vele tart. Sajnos a vesztére, mivel nem éli túl az összecsapást. Spawn viszont legyőzi Malebolgiát, így egy fontos démon halálával megbomlani látszik a pokol erő-egyensúlya. Ez persze nagyon jó a mennynek. Az angyalok befogadnák Spawn-t és megbocsátják régi bűneit. Az Ivadék viszont ezt visszautasítja. Wanda megszüli az ikreit, Jake-t és Katie-t.

Tényleg nagyon fontos történet lett, úgy érzem Al életében egy fontos szakasz lezárult. Véget értek a kezdetek. Jöhet valami más, új irány.

101. szám. Utóhatás. Úgy tűnik, kellett egy kis levezető a nagy események sodrásában. Spawn meglátogatja Rosemary Blake nagyit és elbeszélget vele. Nem volt különösebben jelentős a füzet, viszont drámai és érdekes filozófikus beszélgetés volt Al és a nagyi között. Főleg a hitbéli viták álltak fókuszban.

102. szám. Példamesék, első rész: Éjsebesség.

Egy új, három részes történetszál kezdődik meg. Minden történetben egy-egy szereplőt ismerünk meg, akik kapcsolatba kerültek valahogy a sötétség erőivel.

Spoiler

Thea története szomorú és tragikus. Látja mások halálát előre. Szomorú sorsa volt és a halála se volt kellemes. Sajnos Mammon megszerezte a lelkét, Spawn elkésett.

103. szám. Példamesék, második rész: Maradványok.

Spoiler

Eric, régi, második világháborús ereklyéket gyűjt. Az egyik egy szomorú történetet mesél el egy kötelességtudó náci parancsnokról, aki szerelmes lett az egyik cigánylányba. Érzelmei komoly dilemmákat okoztak és végül öngyilkos lett. Komoly és mély érzelmekkel teli történet.

104. szám. Példamesék, harmadik rész: A rosszindulat városa.

Visszatérünk Malice városába, az Urizen történet helyszínére. 

Spoiler

[spoiler] A sötét isten utat talált magának, megfertőzött egy amúgy is rosszindulatú gyereket, Prestont, aki a testvéreivel együtt terrorizáltak egy visszahúzódó fiút, Mikey-t. Spawn-nak kell közbe avatkoznia és legyőznie a démoni avatárt, mielőtt túl késő lesz. [/spoiler]

105-106. szám. Túlhajtott megtorlás 1-2. rész.

Spoiler

[spoiler] A két részes történetben Jason Wynn tér vissza, aki eléggé leharcolt, szinte már megtébolyodott állapotba kerül és el akarja intézni Spawn-t. Visszahozza Overtkillt az életbe, akit ráereszt Spawn-ra. Lesz egy jó nagy bunyó kettejük között, de Spawn újra szétszedi teljesen a kiborgot. Hamar rábukkan Jason nyomára, akit teljesen kikészít. Elhiteti vele, hogy teljesen megnyúzták. E miatt megtébolyodik teljesen. Talán ez egy végső leszámolás volt. Meglátjuk. [/spoiler]

107-110. szám. A királyság 1-4. rész.

Egy hét részes történetszál első négy része kapott még helyet a gyűjteményben. Az epikus és nagyszabású történet egy misztikus szálat, érzelmeket, családon belüli konfliktusokat hoz magával.

Spoiler

[spoiler] IV. Max Williams, Twitc fia eltűnt otthonról, nem bírta elviselni apja, Twitch és anyja, Helen válását. Ez számomra meglepő volt. Helen legutóbbi szereplésekor még úgy tűnt, hogy minden rendben van a házasságukkal. A fiú megismerkedik egy Dawn nevű lánnyal, és teljesen a bűvkörébe kerül. A városban közben feltűnik egy csoport, mely a bűnösökre vadászik. Egy különös vámpír csoport, a Királyságnak nevezett szervezet ez, melynek tagjai Isten kiválasztottjainak tartják magukat. A gyilkosságsorozat miatt Sam és Twitch Spawn-hoz fordulnak segítségért. Az Ivadék kihasználja, hogy most már ő parancsol Abnak és Zabnak. A két kis démonnak ki kell derítenie milyen erőknek állnak a háttérben. Megtalálják a levágott fejű Wolframot, akivel Spawn már találkozott régebben. Megtudják tőle, hogy a Királyság vezetője Simon Pure, egy óriási vérfürdőt tervez a városban. Közben kiderül, hogy Dawn is a csoport tagja, beleszeretett Max-be és be akarja vonni a csoportba. Spawn felkészül az összecsapásra a láthataltlan katedrálisnál. A negyedik rész végén indul a haddel-had. [/spoiler]

Nagyon élvezetes volt mind a 12 füzet, egyiket sem éreztem gyengébbnek a másiknál. Itt most úgy tűnik sorban jönnek a jobbnál jobb történetek. Ötös. Kedvenc. Nagyon nevettem egyébként Sam Spawn-hivóján. Nagyon jó ez a Batman hatás.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A papírválságról és az e-könyvekről bővebben.

https://24.hu/kultura/2022/01/25/papirhiany-papirar-emelkedes-konyvpiac-2021m-2022-inflacio-dragulas/

 

"Az általános trendeket nézve ma már látszik, hogy nem jöttek be az utóbbi évtizedek azon jóslatai, amelyek a papíralapú könyvnyomtatás eltűnését prognosztizálták. Orgován Katalin szerint a papíralapú könyvek csökkenése nem egyszerűen megállt, de egy ideje újra növekedésnek indult. Szemléletes adat, hogy Magyarországon az e-könyvek forgalma mindössze a piac egy-két százalékát teszi ki, de Nyugat-Európában is csupán 4–5 százalék. Az pedig már magyar specialitás, hogy – a legtöbb európai országgal ellentétben – nálunk továbbra is 27 százalékos adó terheli az elektronikus kiadványokat, míg a nyomtatott könyvek áfatartalma csupán 5 százalék. Az MKKE és egyéb szakmai szervezetek évek óta lobbiznak az áfacsökkentésért a kormánynál, egyelőre hiába. Amíg ez nem történik meg, aligha várható áttörés az e-könyvek piacán, hiszen az elektronikus könyvek nem lesznek számottevően olcsóbbak a hagyományosaknál."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Iqvi írta:

Off

 

Mit olvasol most?

 

Nicholas Sansburry Smith-tól az Extinction Cycle-t, magyarul sajnos nem jelent meg, úgyhogy angolul olvasom. 12 kötetből áll jelenleg a sorozat, már a 9.-et nyüstölöm :D 

 

A sztori onnan indul, hogy a vietnámi háború során készítettek egy VX-99 névre hallgató szert, amitől azt várták, hogy majd szuper katonákká válnak az emberek (jobb kondíció stb). Először csak egy osztagon tesztelték akiket ledobtak a dzsungelbe, majd ott kellett maguknak beadniuk a szert, amiről ők úgy tudták, hogy az Agent Orange hatásaitól fogja megvédeni őket. Helyette viszont ilyen genetikai változásokat okozott bennük:

 

Variant.jpg

 

Az osztag tagjai aztán egymás ellen fordultak, és szó szerint széttépték egymást, egyedül 1 katona maradt életben amelyik bevetette magát a dzsungelbe. A szertől viszont csak a legalapabb viselkedés maradt meg, az ölés meg a kajára vadászás.

 

Aztán 2015-ben titkos katonai laborban még mindig ezzel a szerrel kísérleteztek és jó ötletnek tartották keresztezni az ebola vírussal. Az egyik doki véletlenül megszúrta magát az egyik fertőzött tűvel, így kihurcolta magában a vírust a külvilágba. Egy reptéren lett rosszul, innentől kb. a klasszikus zombi történet van. Megharapott több embert is mert ilyenkor már hallucinálnak az emberek, és egy hang azt mondja a fejükben, hogy öljenek. Az ebola miatt egy harapás, vágás, egyetlen vércsepp is elég, hogy valaki fertőzött legyen. A lappangási idő lehet 1 órától kezdve 1 nap, de mindenképpen át fog változni. A könyvekben variánsoknak hívják őket. Aztán innentől kezdve futótűzként terjed szét a világon, 1 hét alatt ott tartanak az országok, hogy a nagyvárosaikat szőnyegbombázzák, hogy megállítsák valahogy a terjedést, de ekkorra már százmilliók fertőzöttek és nem nagyon lehet mit tenni. Ráadásul nagyon-nagyon gyorsak, képesek a falon is mászni akár, pluszban a sötétben látásuk minden állatot lepipál. Valamint kis mértékben intelligensek maradtak azért, képesek például csapdákat állítani a katonáknak, koordinált támadásokat intézni stb.

 

Több karakter is van a könyvekben akiknek a szemszögéből átéljük a történteket, de elsősorban a Team Ghost-nak nevezett Delta Force csapatot követjük. Többek között a CDC-ből kellett kimenteniük orvosokat akik biztonságba jutva elkezdhettek dolgozni azon, hogyan lehet a dögöket megállítani. De részt vettek több más küldetésben is pl. a hadsereg próbálkozásában, hogy a nagyvárosokat visszavegyék, a dögöknek a tanulmányozásában (mert nem elég, hogy százmilliónyian vannak, a VX-99 kísérleti szer miatt rapid módon mutálódnak is mindenféle irányba).

 

Az első pár kötetben nagyjából csak az USA területén vagyunk, próbálják idővel az országot is visszaépíteni, aztán ahogy halad a történet átruccanunk Európába is. Végigélhetünk egy újabb partraszállást ahogy az amerikai csapatok próbálják a (megmaradt) Európai Egyesített Hadsereggel együtt kiírtani a variánsokat, de egy olasz katona szemszögéből is átéljük azt, hogyan próbál teljesen egyedül Rómában túlélni milliónyi variáns elől bújkálva. 

 

És persze semmi sem történik egyszerűen, nem véletlenül élt meg ilyen sok kötetet, mert ami gallyra mehet az gallyra is megy. Meg persze nem csak a variánsokkal kell küzdenie az embereknek, hanem sokszor egymással is.

 

Nekem nagyon tetszik mert nem klasszikus értelemben vett zombis történet, kb. sosem áll le, mindig van valami új kihívás (van benne persze egy kis america f*ck yeah, hogy majd az amcsi hadsereg rendet tesz, de amúgy hullanak kb. mint a legyek és még egy Abrams tankban lenni sem életbiztosítás.) De ennek ellenére abszolút nem erőltetett, vannak több évnyi békés időszakok is, van néha több hónapos, éves ugrás is a sztoriban.

 

Van a szerzőnek még pár könyvsorozata, majd belevetem idővel azokba is magamat :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Greg Weisman: Az utazás

Ez egy fantasztikus trilógia nyitódarabja. Régen olvastam olyan fantasy könyvet, melynél a szereplőket így megkedveltem. A Felfedező-trilógia elsősorban ifjúsági regénysorozat. Ez elsősorban a szereplők életkorán és pár apróságon érhető tetten. Szerencsére ez nem von le semmit az olvasás élményéből. Az utazás egyébként kitűnő választás kezdő fantasy olvasóknak is. Nagyszerű belépő a Warcraft világába. Elsősorban kalandregényre kell számítani, a cselekmény sodró lendületű. A könyv elején Greg Weisman nagy hangsúlyt fektetett a szereplők bemutatására és az alaphelyzet elindításába. Tehát nem egy in medias res kezdéssel állunk szemben. A könyv első harmada, negyede inkább felvezető, de szükségszerű is volt, így jobban lehet azonosulni Arammal és Makasával. Egy bizonyos pont után szépen beindul a cselekmény és egy nagyszerű, utazásokkal tarkított kalandot olvashatunk változatos helyszíneken. Bárcsak fiatalabb koromban olvashattam volna. Ennek ellenére így felnőtt fejjel is nagyon élveztem.

A cselekményben nagyszerű az egyensúly a karakterek építése, a kalandok, a vicces, humoros pillanatok, a drámai fordulatok, a rejtélyek és harci jelenetek között. Egyik sem lett túl hosszú, vagy túl rövid.

Ez egy nagyszerű indítás volt. Nem csak a Warcraft könyvek között kiemelkedő, hanem az eddig általam olvasott ifjúsági és fantasy regények közül is kiemelkedik. Ötös.

Spoiler

[spoiler] Aramar Thorne apjával él a Hullámjáró nevű tengerjáró hajón. A titokzatos Rejtőzködők nevű csoport támadja meg a legénységet. Aram és Makasa menekülni kényszerülnek, Greydon Thorne pedig egy mágikus iránytűt bíz rájuk. Aram és Makasa között ellentétek feszülnek, mégis kénytelenek együttműködni. Egy idő után kialakul köztük egyfajta testvériség és bajtársiasság. Hozzájuk csapódik Murci, a murloc, Thalyss, az éjelf, és Marcang, a gnoll. Közülük Murci lett a kedvencem. Igazán szeretetre méltó kis figura. A hajsza az erdőben és Komor Pöröly környékén eléggé feszült. Az ifjú hősöknek sok megpróbáltatáson kell keresztülmenniük, mire kikeverednek Komor Pörölyből és útnak indulnak Bigyókótya közelébe. Thalysst sajnáltam, kár érte. [/spoiler]

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Greg Weisman: Kanyargó ösvény

Folytatódnak Aramar Thorne és kis barátainak kalandjai. A Felfedező-triógia második könyve újfent egy ízig-vérig kalandregény, hasonlóan az első részhez. Weisman igyekszik minél jobban elmerülni a szereplők világában is, ezért a cselekmény néhol lassan folyik, sok-sok utazást látunk rengeteg megpróbáltatással. Viszont tökéletesen élveztem a cselekményt. Az író megtalálta a megfelelő egyensúlyt a karakterek bemutatása, kapcsolataik alakulása és a cselekmény dinamizmusa között. Még ebben a könyvben is volt mit megmutatni a szereplőkről. Több karakter múltja, háttértörténete itt derült ki részletesen. Még az ellenlábasok múltjából is kapunk egy jó adagot.

Helyszínek tekintetében nagyon változatos a könyv. Hegyes, havas táj, kopár város, baljós barlang, sivatag, hatalmas folyó és rajta egy hatalmas uszály, forgalmas város. Mindez megtalálható a könyvben.

A kalandok és a fordulatok szépen vannak adagolva. Van idő mindent megemészteni. Szereplőink kapcsolata is változik. Aram, Makasa és barátai egyre inkább együtt tudnak működni, nagyon jó barátokká válnak. Szinte egy kis családot alkotnak. A családias, bajtársias hangulat nagyon jelentős végig a regényben.

A változatos kalandok és helyszínek mellett ki kell emelnem, hogy az író nagy hangsúlyt fektet a Warcraft világának elfeledett, vagy éppen mellőzött népeinek bemutatására. Murlocok, gnollok, tüskéshátúak, goblinok…stb.

Spoiler

[spoiler] Nagyon tetszett, ahogy Aram és Makasa egyre inkább testvérként tekintenek egymásra. Murci és Marcang a csapat elválaszthatatlan tagjai lettek. Taryndrella érkezése felkavarja az állóvizet. Most Aramnak kellett megtapasztalnia azt, amit korábban Makasa megtapasztalt: gondoskodnia kell valakiről. Ez nagy felelősséget ró a fiúra, de így még jobban fejlődik a karaktere. Elég sok kristálydarabot kell összegyűjteni a nagy küldetés teljesítéséhez. Itt, ebben a könyvben csak háromig jutnak el és még hiányzik négy. Élvezetes volt olvasni nem csak Makasa és Marcang háttértörténetéről, de az ellenlábasaik múltjáról is. Csak Malusról nem derültek még ki dolgok. Aram váratlanul megtudja, hogy van egy nagybátyja is. A csapat szépen kikeveredett minden bajból. Ügyesek voltak. Már megijedtem, mikor Trapp, a skorpió megszúrta Murcit, de szerencsére a kis murloc immunis a mérgekre. [/spioler]

Hatalmas élmény volt a trilógia második darabja is. Egy rendkívül élvezetes fantasy kalandregényt kaptam. A történet végi függő befejezés, pedig nagyon ütős. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Vakulya Norbert és Herr Nándor: Manonymus

Rég olvastam már Worluk, a Káosz világán játszódó regényt. A Manonymusra esett a választásom. ez egy könnyed kis fantasy kaland regény, nem kevés humorral. A gennymanók világa érdekes és bizarr. Két manó főszereplőnk közül az egyik, Manonymus nevek akar lopni magának, hogy teljesítse a névpróbát. Igen ám, csakhogy nincs sok ideje, ha nem lop nevet, akkor meghal. Manonyumus és barátja, Djalu hihetetlen kalandokban vesznek részt. Számtalan érdekes szereplő csapódik melléjük és sokszor cseberből vederbe kerülnek. Számtalan vicces pillanat volt a könyvben, mely megnevettetett. Sajnos ki kell emelnek, hogy bizonyos pontokon a brutalitás faktor egy kissé túl lett tolva és unalmas lett. Valahogy nem is illett annyira egy ilyen könnyedebb sztoriba. Emiatt csak egy négyest tudok adni a könyvre.

Spoiler

[spoiler]

Alahad és Hendingó karakterei nagyon tetszettek, róluk még olvasnék. Zolla, a fejvadász szenvedései egy kicsit unalmasak voltak néha. Scarl is érdekes figura lett. Frengo Frozza csonkolásai voltak a negatív pontok, feleslegesen túlrészletezettnek és unalmasnak is éreztem.

[/spoiler]

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spawn 18. kötet

Tartalom: 111-122. számok

Ebben a gyűjteményes kötetben is számtalan izgalmas esemény történt Spawn-nal, melyek tovább vitték Al Simmons karakterét.

111.113. számok A Királyság 5-7. rész.

E három szám befejezi a nagyszabású és egyben nagyon hosszúra nőtt Királyság című történetet. Spawn egy egyedi tervet dolgozott ki a  szekta legyőzésére.

Spoiler

[spoiler] Nagyszabású és hosszadalmas összecsapásoknak vagyunk tanúi. Ab és Zab igyekeznek jól szolgálni új mesterüket, Spawnt. Kimentik a Királyság fogságába esett Maxot és eltűnnek. Nem egyértelmű, hogy mi is történt a fiúval. Max a sztori végén meglátogatja apját és elköszön tőle. Dawn-ról tudom, hogy gonosz karakter volt, de valahogy mégis sajnáltam a halálát. Spawn nagyszerű tervet eszelt ki. Valahogy a város lakosaiból áradó bűnöket magába szívta, így a vámpírok őt támadták meg. Ezek után Spawn átadta Simon Pure-nek a bűnös energiákat. A vámpírszekta tagjai egymás ellen fordultak és lemészárolták egymást. Szép volt, Spawn. Sajnálom, ami Max-szal történt. Twithcet is nagyon megrázta, nem láttam így beszélni még és ilyen dühöt sem láttam még a higgadt és nyugodt nyomozóban. [/spoiler]

Jó zárás lett. Mindegyik füzetre meg tudom adni az ötöst.

114-115. szám A híd 1-2. rész.

A Távol Keletre megyünk egy két részes történet erejéig. Nagyon misztikus és hátborzongató lett. Japánban vagyunk, egy Ben Nakadai nevű férfi érkezik különleges megbízással a városba.

Spoiler

[spoiler] Felügyelnie kell egy régi templom körüli építkezést. Itt bukkan egy régi szelencére. Mammon is színre lép. Emberi alakban egy érdekes történetet kezd mesélni Bennek az egyik őséről, Isanagi Nakadairól, akiből annak idején szintén pokolfajzat lett. A legjobb japán harcosok egyike volt, aki aztán mindent elveszített. A városban egy furcsa jelenség hatására szellemek kezdik el ellepni az utcákat. Spawn érzi, hogy nem odavalók és igyekszik rendet teremteni. Közben Mammon ráteszi a kezét a szelencére. Szegény Bent sajnáltam a végén. [/spoiler]

Talán elővetít valami nagyot. Spawn harca a másik pokolfajzattal nagyon jó lett. Félelmetes és hátborzongató a történet. Ötös.

116. szám Következmények

Egy felvezető füzet a következő nagyszabású eseményekhez.

Spoiler

[spoiler] Eddie Frank, immár idősbben újra New Yorkba tart. Ezúttal azért, hogy megölje Spawt. Az Ivadékot hibáztatja, amiért a fiatalkorúak börtönébe kerül. Lövöldözni kezd, a rendőrök lelövik, majd kórházba kerül. Itt Mammon közbejárása lévén a Megváltó nevezetű angyali harcossá, vagyis Anti-Spawnná válik és Al nyomába ered. Itt egy kicsit megkavarodtam a kronológiát illetően, ugyanis a képregény sorozat sokáig nem sokkal az Al visszatérte utáni időkben játszódott. Aztán eszembe jutott, hogy az Urizen és Malebolgia körüli eseményeknél többször is utaltak rá, hogy eljött az ezredforduló, vagyis legalább 7-8 év eltelt. [/spoiler]

117-120. szám Egy évad a pokolban 1-4. rész.

Egy kicsit gyorsan peregtek az események itt. Furcsa, hogy ennek az eseménynek csupán 4 részt szenteltek, holott a Királyság történéseit 7 füzeten keresztül lehetett követni. Ekkoriban lett 10 éves Spawn, egy kicsit azt is furcsának tartottam, hogy 2002 második felében az eredeti Spawn füzetek majdnem kéthavonta jelentek csak meg.

Spoiler

[spoiler] Spawn és Cog a tunéziai sivatagba mennek. Spawn terve az, hogy valamilyen édenkertet csinál a pokol azon részéből, mely az uralma alatt ál. Nem tudom, miért reméli azt, hogy e miatt kevesebb lesz a gonosz a földön, vagy kevesebb lesz az átjárás a föld és a pokol között. Ekkor csap le rájuk a Megváltó és nagy összecsapás tör ki Spawn és Anti-Spawn között. Spawn nem is tudja, hogy ki bújik, meg a maszk mögött. Elsőre azt hiszi, hogy újból Wynn lett a Megváltó. A harc során Spawn súlyos sérülést kap és lekerül a pokolba. Cog úgy tudja követni, hogy felakasztja magát. Kapunk egy szürreális álom-számot is, melyben Al azt hiszi, még mindig él. Amikor felébred, a pokolban találja magát. Abban a régióban, melyet Malebolgia uralt korábban háború zajlik. Spawn úgy dönt, hogy véget vet neki azzal, hogy elfoglalja a trónt. Számtalan korábbi Spawn ellenfél felbukkan itt, a Rém, Philip Krahn, az Átok, az a sátánista fickó, aki át akarta venni Spawn erejét és a Violator is. Al magához hívja a történelem korábbi pokolivadékait és együtt támadnak. A sztori végén Cogról kiderül, hogy ő volt Káin, az első testvérgyilkos és ő volt az első aki pokolra került, sőt miatta alkották meg ezt a világot. Cog átvette a koronát, megkaparintotta az Éden szelencéjét. Alt visszaküldte a földre, ezúttal halandó alakjában. [/spoiler]

Nagyon gyorsan történtek az események, talán túl gyorsan is. Jobban ki lehetett volna fejteni a 120. szám nagy fordulatát. A 118. szám meg egy kissé felesleges mellékvágányra vitte az eseményeket. Mindenesetre a 120. szám kellően áll-leejtő végkifejlettel zárult.

121-122. szám Az üdvözülés útja 1-2. rész

Egy újabb hosszú történet indul el és a gyűjtemény ennek a sztorinak az első két részével zárul.

Spoiler

[spoiler] Al visszatért a halálból. Halandó testben van, töredezettek az emlékei. Nagyon olyan a helyzet, mikor még először tért vissza pokolivadékként. Al összetűzésbe keveredik a rendőrökkel, letartóztatják. Közben úgy néz ki, hogy pokolivadék énje is vele tartott, csak éppen szellemként. Al körül furcsa dolgok történnek. Például megnyúznak egy gyilkost a szomszéd cellában. Al nemsokára szabadul és újra próbál emlékezni. Wanda mellett a Spawn-ként eltöltött ideje is bevillan. Sokszor nehezen lehet azonosítani az ellenfeleit a víziókban. Közben a rendőrség nyomoz Al feltúrt sírja ügyében. Egyébként pont Al mászott ki belőle. Színre lép egy Nyx nevű csaj. Olyan okkultista alkatnak tűnik. Felkutatja a feltámadt. Alt. Míg mások eközben a tébolyodott Jason Wynn-hez fordulnak segítségért. [/spoiler]

Érdekes, új fordulatokat hoztak be ezek a füzetek. Nagyon sok mindent ki lehet hozni belőle. Az egyik fordulat rám nem tett olyan nagy hatást, mivel évekkel korábban már belefutottam. Viszont ennek ellenére élveztem a sztorit így is. Várós lesz a folytatás.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Így nagyjából három hónap után azt kell mondjam abszolút megérte a Kindle. Amióta megvan lényegesen többet olvasok úgy, hogy az eszköz szinte állandóan velem van, bárhová el lehet vinni nagyon kis helyet foglal és szinte alig kell tölteni. Napfényben is kiválóan olvasható és este sem éreztem azt amikor éjszaka olvastam hogy kifolyna tőle a szemem, úgyhogy nagyon jó a megjelenítője. Lehet benne jegyzeteket készíteni, cimkézni oldalakat, még fordító is van benne, ha rá akarok keresni valamire, bár ezeket a funkciókat én kevéssé használom ki. Mondjuk a korábbiakhoz képest most elkezdtem egyre többet idegen nyelven olvasni, amit Kindle nélkül csak fizikai könyvek esetén biztosan nem tettem volna meg. A normál könyvek "lapozhatósága" ugyan még mindig hiányzik, de ettől függetlenül úgy érzem ez egy folyamatnak a kezdete és nem hittem volna még egy két éve sem, hogy ezt mondom, de lassan le fogok szokni teljesen a hagyományos könyvek világáról. Nemrég fejeztem be a Háromtest trilógiát, most pedig egy kifejezetten régi adósságomat próbálom behozni, úgyhogy nekiálltam elolvasni a Gyűrűk Urát és a hozzá kapcsolódó Tolkien könyveket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem minden Kindle olvasó valahogy úgy járt, ahogy Te, de én biztosan. :) Van egy csomó érv ellene, de ha elkezded használni, gyorsan úgy rászoksz, hogy mindenhová magaddal viszed. Egyszerűen mert nagyon ki van találva, mert jó. Látszik, hogy könyvszerető ember találta ki - ugyan nem tudom, hogy valóban így van-e, de nagyon ezt sugallja. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kindle használata előtt nekem még meg kell győződnöm arról, hogy bizonyos torrent oldalakon fent vannak-e olyan könyvek, melyeket nem tudok beszerezni, mert nincsenek piacon, illetve illetve tudom, hogy nincsenek könyvtárban sem. Ha fent van legalább 40-50 ilyen cím, akkor megérheti nekem a Kindle használata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

 Van egy csomó érv ellene, 

 

Mik azok? Nálam csak pozitívuma van mióta használom, azaz kb 5 éve. Csak egy példa. Mivel van háttérvilágítása, így ha lemegy télen délután a nap simán tudok olvasni tovább mert meg van vílágítva az olvasófelület.

Ok hogy van csillár és az fel van kapcsolva, de ahogy fekszem a kanapén olvasás közben oda nem jól vílágít be a csillár fénye. Hagyományos könyvnél ha lement a nap állandóan át kellett ülnöm a fotelbe ami kényelmetlenebb mint a kanapé. Így a Kindle-vel ez is meg van oldva. De még számtalan pozitimuva van. Negatívat nem tapasztaltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Mik azok? Nálam csak pozitívuma van mióta használom, azaz kb 5 éve. Csak egy példa. Mivel van háttérvilágítása, így ha lemegy télen délután a nap simán tudok olvasni tovább mert meg van vílágítva az olvasófelület.

Ok hogy van csillár és az fel van kapcsolva, de ahogy fekszem a kanapén olvasás közben oda nem jól vílágít be a csillár fénye. Hagyományos könyvnél ha lement a nap állandóan át kellett ülnöm a fotelbe ami kényelmetlenebb mint a kanapé. Így a Kindle-vel ez is meg van oldva. De még számtalan pozitimuva van. Negatívat nem tapasztaltam.

Úgy értettem, hogy van egy csomó érv ellene, mielőtt megismernéd.  Ezek olyan érvek, amelyekre a könyvekhez szokott ember gondolhat: nem lehet benne úgy lapozgatni, nem érzed a könyvillatot, nem olyan a fogása, nincs szép borítója, ez is egy kütyü, tölteni kell - ezek nem komoly érvek egyébként és azonnal eltörpülnek az előnyök mellett, amint elkezded használni. :)

Szerintem egyetlen komoly kellemetlensége az, hogy a változtatható betűméret miatt nem tud oldalszámokban gondolkodni, így mindig csak %-ban látod, hol tartasz a könyvben, és fogalmad sincs, milyen vastag könyvet olvasnál, ha könyv lenne. De erre pont nem gondol az ember előtte, és hát ez is apróság végül is. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már annyira megszoktam, hogy ebook olvasót használok, annyira kényelmes a használata, hogy kifejezetten zavar ha igazi könyvet kell olvasnom, számomra már kényelmetlen. Ráadásul ha utazok valahová nem kell könyveket cipelni, nem kell előre elterveznem, hogy na vajon melyik könyvet vigyem magammal, majd útközben eldöntöm mit olvasok.
Számomra a papíralapú könyvnek már csak hátrányai vannak, előnye nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Úgy értettem, hogy van egy csomó érv ellene, mielőtt megismernéd.  Ezek olyan érvek, amelyekre a könyvekhez szokott ember gondolhat: nem lehet benne úgy lapozgatni, nem érzed a könyvillatot, nem olyan a fogása, nincs szép borítója, ez is egy kütyü, tölteni kell - ezek nem komoly érvek egyébként és azonnal eltörpülnek az előnyök mellett, amint elkezded használni. :)

Szerintem egyetlen komoly kellemetlensége az, hogy a változtatható betűméret miatt nem tud oldalszámokban gondolkodni, így mindig csak %-ban látod, hol tartasz a könyvben, és fogalmad sincs, milyen vastag könyvet olvasnál, ha könyv lenne. De erre pont nem gondol az ember előtte, és hát ez is apróság végül is. :)

 

Vagy az, hogy fájlokat nem adsz ajándékba. Ha egy ismerősöd, szeretted szereti a könyveket, akkor mondjuk karácsonyra, a születésnapjára majd e-book fájlt veszel neki? Az hogy néz ki?

Vagy mint nálam. Sok olyan könyv nincs fent a torrent oldalakon, melyeket el szeretnék olvasni. Volt már arra példa, hogy könyvtárban megvolt, de a torrent oldalon nem volt fent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Vagy az, hogy fájlokat nem adsz ajándékba. Ha egy ismerősöd, szeretted szereti a könyveket, akkor mondjuk karácsonyra, a születésnapjára majd e-book fájlt veszel neki? Az hogy néz ki?

Vagy mint nálam. Sok olyan könyv nincs fent a torrent oldalakon, melyeket el szeretnék olvasni. Volt már arra példa, hogy könyvtárban megvolt, de a torrent oldalon nem volt fent.

Persze, ez mind igaz, nekem is vannak még könyveim, kapok is, veszek is, olvasok is rendes könyveket is. De minden más esetre ott a Kindle, és ahol lehet, ott azt használom. Mert jobb azon olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Pildi írta:

Úgy értettem, hogy van egy csomó érv ellene, mielőtt megismernéd.  Ezek olyan érvek, amelyekre a könyvekhez szokott ember gondolhat: nem lehet benne úgy lapozgatni, nem érzed a könyvillatot, nem olyan a fogása, nincs szép borítója, ez is egy kütyü, tölteni kell - ezek nem komoly érvek egyébként és azonnal eltörpülnek az előnyök mellett, amint elkezded használni. :)

Szerintem egyetlen komoly kellemetlensége az, hogy a változtatható betűméret miatt nem tud oldalszámokban gondolkodni, így mindig csak %-ban látod, hol tartasz a könyvben, és fogalmad sincs, milyen vastag könyvet olvasnál, ha könyv lenne. De erre pont nem gondol az ember előtte, és hát ez is apróság végül is. :)

 

 

Igy már ok. Igen a százalék engem is zavart, főleg hogy már elolvastál mondjuk 6 oldalt és még mindig ugyanannál a százalék volt kiírva. De mára teljesen megszoktam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 éve van meg a Kindle-m, sokat használom, de még elég sok könyvet veszek, jóval többet, mint az átlag. Olyan könyveket is olvasok rajta, amelyek megvannak a polcon :D Mert hogy Kindle-n olvasni sokszor kényelmesebb, jobban elfér a táskában. Néha papírkönyv + Kindle is van nálam, előbbi ilyenkor nem fikciós könyvet jelent :D A Kindle nem jelenti azt, hogy az ember elhagy egy több évszázada jól működő formátumot, inkább kitágítja az olvasási lehetőségeket. 

A Kindle háttérvilágítása jobb a szem szempontjából, mint a csillár fénye, mivel ahogy a nevében is benne van, a hátteret világítja meg (oldalról), és nem a környezetet, nem világít bele a szembe. 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 04. 01. - 10:47, Darth Revan9 írta:

Vagy az, hogy fájlokat nem adsz ajándékba. Ha egy ismerősöd, szeretted szereti a könyveket, akkor mondjuk karácsonyra, a születésnapjára majd e-book fájlt veszel neki? Az hogy néz ki?

Vagy mint nálam. Sok olyan könyv nincs fent a torrent oldalakon, melyeket el szeretnék olvasni. Volt már arra példa, hogy könyvtárban megvolt, de a torrent oldalon nem volt fent.

 

Az, hogy nem fizikai formátumban kapsz valamit ajándékba ettől még működhet. Ugyan nem ez a példa (de ebookra is alkalmazható), amióta néhány éve Playstationt vettem, egyetlen játékot sem vettem meg lemezen, hanem mindet a PS Storeból töltöttem le. Volt, amit úgy kaptam ajándékba, hogy én megvettem, letöltöttem, az árát meg odadta akitől az ajándékot kaptam. Így ekönyvet is lehet ajándékozni ebben a formában.

Az egy valid érv lehet, hogy nem mindent olyan könnyű jelenleg ekönyvként beszerezni, mert lehet sok könyv, mondjuk magyarul nincs meg elektronikus formátumban, akár torrent oldalon, akár legálisan sem, illetve az is igaz, hogy a fizikai könyveknek van egy esztétikája (a kötés, a borító, ahogy mutat a polcon) ezeket egy fájl nyilván nem tudja pótolni. Ettől függetlenül annyival egyszerűbb, kényelmesebb, kompaktabb szinte minden amiben viszont jó a Kindle, úgyhogy én nagyon tudom ajánlani. Lehet a jövőben az ebookok még elterjedtebbé válnak és azzal sem lesz gond, hogy valami ilyen formában egyáltalán nem elérhető. Ettől még azt hiszem én is fogok hagyományos könyveket is venni, de csak nagyon szelektáltan.

 

2022. 04. 01. - 8:09, Pildi írta:

Szerintem egyetlen komoly kellemetlensége az, hogy a változtatható betűméret miatt nem tud oldalszámokban gondolkodni, így mindig csak %-ban látod, hol tartasz a könyvben, és fogalmad sincs, milyen vastag könyvet olvasnál, ha könyv lenne. De erre pont nem gondol az ember előtte, és hát ez is apróság végül is. :)

 

Ez furcsa, mert nekem (Paperwhite 4) kiírja az oldalszámot is a kijelző bal oldalán alul, a jobbján pedig a százalékot, de belekattintva azt is megadja, hogy hány oldal van összesen:

FPbgL4bXMAg9Psd?format=jpg&name=largeFPbgL9bX0AEfTX7?format=jpg&name=large

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Wilde írta:

 

Az, hogy nem fizikai formátumban kapsz valamit ajándékba ettől még működhet. Ugyan nem ez a példa (de ebookra is alkalmazható), amióta néhány éve Playstationt vettem, egyetlen játékot sem vettem meg lemezen, hanem mindet a PS Storeból töltöttem le. Volt, amit úgy kaptam ajándékba, hogy én megvettem, letöltöttem, az árát meg odadta akitől az ajándékot kaptam. Így ekönyvet is lehet ajándékozni ebben a formában.

Az egy valid érv lehet, hogy nem mindent olyan könnyű jelenleg ekönyvként beszerezni, mert lehet sok könyv, mondjuk magyarul nincs meg elektronikus formátumban, akár torrent oldalon, akár legálisan sem, illetve az is igaz, hogy a fizikai könyveknek van egy esztétikája (a kötés, a borító, ahogy mutat a polcon) ezeket egy fájl nyilván nem tudja pótolni. Ettől függetlenül annyival egyszerűbb, kényelmesebb, kompaktabb szinte minden amiben viszont jó a Kindle, úgyhogy én nagyon tudom ajánlani. Lehet a jövőben az ebookok még elterjedtebbé válnak és azzal sem lesz gond, hogy valami ilyen formában egyáltalán nem elérhető. Ettől még azt hiszem én is fogok hagyományos könyveket is venni, de csak nagyon szelektáltan.

 

 

Ez furcsa, mert nekem (Paperwhite 4) kiírja az oldalszámot is a kijelző bal oldalán alul, a jobbján pedig a százalékot, de belekattintva azt is megadja, hogy hány oldal van összesen:

FPbgL4bXMAg9Psd?format=jpg&name=largeFPbgL9bX0AEfTX7?format=jpg&name=large

Igen, lehet ebben a formában e-könyvet is ajándékozni. De én azon a véleményen vagyok, hogy könyvet adok ajándékba, akkor az fizikai példány lesz, mert az néz ki jól. Az ajándéknak is meg kell adni a módját.

Továbbra is kiemelt problémának tartom, hogy nálunk 27%-os áfa terheli az e-könyveket. A másik probléma, hogy a külföldi jogtulajdonosok egyrészt 50-60%-kal magasabb jogdíjat is elkérnek az e-könyvek után, illetve e mellett kötelezni is szokták a kiadót, hogy alacsony példányban nyomtatottan is hozzák ki. Ezek azok a problémák, melyek elriasztják a kiadókat változatlanul az e-könyv kiadástól.

Az külön érdekes adat, hogy az USA-ban 20% körüli az e-könyvek fogyasztási aránya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Wilde írta:

 

Az, hogy nem fizikai formátumban kapsz valamit ajándékba ettől még működhet. Ugyan nem ez a példa (de ebookra is alkalmazható), amióta néhány éve Playstationt vettem, egyetlen játékot sem vettem meg lemezen, hanem mindet a PS Storeból töltöttem le. Volt, amit úgy kaptam ajándékba, hogy én megvettem, letöltöttem, az árát meg odadta akitől az ajándékot kaptam. Így ekönyvet is lehet ajándékozni ebben a formában.

Az egy valid érv lehet, hogy nem mindent olyan könnyű jelenleg ekönyvként beszerezni, mert lehet sok könyv, mondjuk magyarul nincs meg elektronikus formátumban, akár torrent oldalon, akár legálisan sem, illetve az is igaz, hogy a fizikai könyveknek van egy esztétikája (a kötés, a borító, ahogy mutat a polcon) ezeket egy fájl nyilván nem tudja pótolni. Ettől függetlenül annyival egyszerűbb, kényelmesebb, kompaktabb szinte minden amiben viszont jó a Kindle, úgyhogy én nagyon tudom ajánlani. Lehet a jövőben az ebookok még elterjedtebbé válnak és azzal sem lesz gond, hogy valami ilyen formában egyáltalán nem elérhető. Ettől még azt hiszem én is fogok hagyományos könyveket is venni, de csak nagyon szelektáltan.

 

 

Ez furcsa, mert nekem (Paperwhite 4) kiírja az oldalszámot is a kijelző bal oldalán alul, a jobbján pedig a százalékot, de belekattintva azt is megadja, hogy hány oldal van összesen:

FPbgL4bXMAg9Psd?format=jpg&name=largeFPbgL9bX0AEfTX7?format=jpg&name=large

Az jó, hogy az újabbak ezt már tudják. :) Az enyém már több mint 10 éves, és még nem tudja ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 04. 01. - 10:47, Darth Revan9 írta:

Vagy az, hogy fájlokat nem adsz ajándékba. Ha egy ismerősöd, szeretted szereti a könyveket, akkor mondjuk karácsonyra, a születésnapjára majd e-book fájlt veszel neki? Az hogy néz ki?

Üljél le, mert amit most fogok írni, attl padlót fogsz. Nehéz lesz elhinni, de így van. Tapasztalatból mondom, van ilyen csoda: attól, hogy e-köny olvasót használsz, még adhatsz és kaphatsz is könyvet. Tudom, hogy hihetetlen, de igaz. Én már több mint tíz éve használok Kindle-t, és még idén karácsonyra is kaptam két könyvet (lefotózzam, hogy elhidd? A Jurassic Park és az Elveszett világ 2015-ös kiadásai, a húgom antikváriumból szerezte, bár talán ezt már nem kellett volna ide írnom, mert ez már olyan csoda lehet, mint a tenger ketté választása). És figyeld, ez a legdurvább: a húgomnak három könyvet adtam ajándékba karácsonyra, pedig ő egy igazi kis sátán, mert nem is Kindle-t, hanem az ördög legrosszabb találmányát, az okostelefonját használja olvasásra (is). Így van. Na, ha leültél vagy a hír hatására estél a popódra, akkor még ne kelj fel, mert közlök még egy sokkoló dolgot: mindketten elolvastuk már a könyveket. A fizikai, lapozható változatot. Na, most már felállhatsz. Több ilyen durva dolgot ma nem jelentek be. :P 

A lényeg, az Amazon nem fejlesztett ki egy varázspajzsot a Kindle-höz, és más cégek sem a saját kütyüikhez, amikkel attól kezdve, hogy megvettél egy e-könyv olvasót, már nem tudsz többé könyvhöz érni. Adhatsz ajándékba e-könyv olvasó birtokosnak könyvet továbbra is, és te is kaphatsz e-könyv olvasó birtokosként könyvet karácsonyra, de akár a születésnapodra, a házassági évfordulóra vagy a lábkörmöd beszakadásának harmadik évfordulójára. Akármire. Ha úgy szottyan kedved, bemehetsz egy boltba egy kellemes keddi délutánon, és csak úgy a hecc kedvéért is vehetsz könyvet, még akkor is, ha egy Kindle lapul a zsebedben vagy a táskád mélyén. Erről ennyit. Jöhet a következő mondvacsinált, maradi ellenérv.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.