Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2021. 06. 15. - 22:15, Whill írta:

@Darth Revan9 elkezdtem olvasni a Sárkánydárda Krónikákat, köszönöm az ajánlást. Már a második könyvnél tartok, és nagyon tetszik. Azt vettem észre, mintha reneszánszát élné ez a sorozat, az ismerőseim között is többen mostanában tértek hozzá vissza. Kicsit úgy vagyok vele, mint ahogy te voltál Feist könyveivel, sajnálom, hogy nem tizenéves koromban olvastam. :D

Ezt nagyszerű olvasni. A Sárkánydárda könyvek nekem is óriási élményt nyújtottak. A Tavaszi hajnal sárkányai után majd a Legendák trilógiával érdemes folytatni. Az ikrek ideje, Az ikrek háborúja, Az ikrek próbája. Csak ezután érdemes visszatérni Az Új nemzedékre (vagy más kiadásban Raistlin lánya címmel) és A nyári tűz sárkányaira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 15. - 22:28, Darth Revan9 írta:

Ezt nagyszerű olvasni. A Sárkánydárda könyvek nekem is óriási élményt nyújtottak. A Tavaszi hajnal sárkányai után majd a Legendák trilógiával érdemes folytatni. Az ikrek ideje, Az ikrek háborúja, Az ikrek próbája. Csak ezután érdemes visszatérni Az Új nemzedékre (vagy más kiadásban Raistlin lánya címmel) és A nyári tűz sárkányaira.

Köszönöm, ezekkel fogom majd folytatni. Ami még szintén érdekel, az Raistlin háttértörténete (Lélekkovács, Háború és Testvériség) és a régi időkről szóló történetek (Huma Legendája, Kaz, a Minotaurusz). Kicsit utánaolvasgattam, és ha jól tudom, az általad felsoroltak jelentik a fő történetszálat, azok elolvasása után szabadon lehet oda-vissza lépkedni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 15. - 22:48, Whill írta:

Köszönöm, ezekkel fogom majd folytatni. Ami még szintén érdekel, az Raistlin háttértörténete (Lélekkovács, Háború és Testvériség) és a régi időkről szóló történetek (Huma Legendája, Kaz, a Minotaurusz). Kicsit utánaolvasgattam, és ha jól tudom, az általad felsoroltak jelentik a fő történetszálat, azok elolvasása után szabadon lehet oda-vissza lépkedni. 

Igen, így van. A fő történetszálat érdemes mindenféleképpen elolvasni, utána mindegy merre lépked az ember. A fentebb felsoroltak mellett még  Chris Pierson Papkirály-trilógiáját is tudom ajánlani a fő történetszál utáni olvasásokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Matteo Strukul: Mediciek: Egy dinasztia felemelkedése

Egy könyvtár újdonság ajánlójában lettem figyelmes erre a regényre. Ez a korszak amúgy is érdekelt és szerettem volna a Mediciekről bővebben is olvasni, így kikölcsönöztem. A reneszánsz korának nagy itáliai családja elevenedik meg a regény lapjain. A szerző elég hosszú időszakot ölel fel, így nem is csoda, hogy nem fért bele minden egy regénybe. Ahogy olvastam az utószót, akkor vettem észre, hogy Strukul eredetileg trilógiát akart, de aztán négy könyv lett belőle.

A szerző stílusa nagyon olvasmányos és a cselekmény pörgős. Talán Bíró Szabolcs Anjouk című sorozatához tudnám hasonlítani. A cselekmény1429-től 1453-ig megy el időben. Cosimo és testvére Lorenzo (nem az il Magnifico) életét követhetjük nyomon. Nem hittem volna, hogy ennyire eseménydús lesz. Sok csata, politikai ármánykodás, cselszövés és orgyilkosságok kísérik végig a könyvet. Kapunk képet Cosimo művészet szeretetéről is, de ez kevésbé hangsúlyos elem. Még ki tudom emelni a könyvből az erotikus jeleneteket is. Ezek többsége elég szemléletes.

Spoiler

[spoiler] A Mediciek ellenlábasa Albizzi nagyon sokat ármánykodik, hogy megbuktassa gyűlölt riválisait. Orgyilkosokat küld a fivérekre, eléri, hogy száműzetésbe vonuljanak, háborúzik ellenük… Eszközként egy Laura Ricci nevű nőt és zsoldos szerelmét Reinhardt Schwartzot veti be Cosimo és családja ellen. Laura és Reinhardt viszonya ambivalens és fordulatos is. Érdekes volt a fordulat, ami kettejük között beállt a könyvben. Laura vajon visszatér-e? Cosimoban egy intelligens, számító és ravasz politikust ismerhetünk meg. Jól keveri a kártyáját. Fivére, Lorenzo mindig a segítségére van. Egyik kedvenc jelenetem a velencei merénylet és meghiúsítása. A könyv végén szereplő anghiari csata szép látványos lett. [/spoiler]

A könyvben képszerű jelenetek követik egymást. Egy kicsit eltartott, míg ráéreztem Matteo stílusára, de bejött. Apró negatívumként tudom megemlíteni, hogy lehetett volna egy kicsit részletesebb is. Viszont Strukul leírásai így is nagyszerűek. Gyorsan lehet haladni a könyvvel, olvasatja magát. Ajánlom azoknak akik szeretik a politikai cselszövésekben, csatákban, párbajokban gazdag, néhol kissé erotikával fűszerezett olvasmányos történelmi regényeket. Szerintem azok, akik Bíró Szabolcs Anjouk sorozatát olvasták, próbát tehetnek a Mediciekkel is. Jó indítás volt, várom a folytatás. Négy és fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sarah J. Maas: Az orgyilkos pengéje

Sarahban egy kissé megcsappant a bizalmam A tűz örököse olvasása folyamán. Egy hosszabb szünet után vettem kézbe Az orgyilkos pengéjét, mely szerencsére éppúgy le tudott nyűgözni, mint az Üvegtrón, vagy az Éjkorona. A kötet előzménytörténet. Pontosabban öt kisregény, melyek cselekményei egymásra épülnek. Szépen bemutatják az Üvegtrón előzményeit. Bár már lehet tudni, hogy mi fog történni, de szerencsére így is izgultam olvasás közben. Sarah itt sokszor kiválóan használja a feszült thrillekre jellemző rövid mondatokat.

A történetek egyik másik előnye, hogy az utazgatások folyamán egy kicsit jobban megismerjük ezt a világot. Sok érdekes és változatos helyszín bontakozik ki az olvasó előtt.

Az orgyilkos és a kalózok fejedelme

Spoiler

[spoiler] Celaena itt egy rabszolgakereskedelmi ügyletet hiúsít meg a szívére hallgatva, elárulván Arobynn Hamelt. Celaena és Sam között még nincs romantikus kapcsolat. Persze a fiú is segít a lánynak, hisz szerelmes belé, még ha Celaena egyelőre még nem is szereti Samet. Rolfe kapitánnyal érdekes volt a párbaj. Celaena fura módon vette rá a kalózt, hogy tartsa magát az alku rá eső részére. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy idővel megszegi. Viszont akkor, abban a pillanatban semmi más jobb nem jutott hősnőnk eszébe. [/spoiler]

Celaena emberi oldalát jól megmutatja ez a történet.

Az orgyilkos és a gyógyító

Egy könnyed történet az álmok beteljesüléséről. 

Spoiler

[spoiler] Celaena úton van a sivatagba a Csendes Orgyilkosokhoz. Útközben egy városban összefut egy bajba jutott csaposlánnyal és kisegíti őt. Yrene el akar jutni a déli kontinensre és a gyógyítók akadémiáján akar tanulni. Celaena segít neki álmai beteljesítésében. [/spoiler]

Nagyon tetszett, szép kis történet.

Az orgyilkos és a sivatag

Ez lett a kedvencem az ötből. 

Spoiler

[spoiler] Celaena eljut a Csendes Orgyilkosokhoz. El kell nyernie a Néma Mester bizalmát, hogy képezze és ajánlólevelet adjon neki. A déli orgyilkosok egész emberi oldalukat megmutatják. Inkább rejtőzködő szerzetesekre emlékeztetnek. Ansel érdekes figura lett, igyekezett nagyon megkeverni a lapokat. Sajnos a lány rossz oldalra áll, ezért szembekerül Celaenával. Celaena szépen elrendezi a dolgokat és segít a sivatagi harcosoknak. Jó fordulat volt a támadás az erődjük ellen. Iliasszal érdekes lett volna egy romantikus szál. Valószínű, hogy Anselre még számíthatunk a jövőben. [/spoiler]

Fordulatos és akciódús.

Az orgyilkos és az alvilág

Ez viszonylag jó lett, de sajnos kiszámítható volt számomra.

Spoiler

[spoiler] Végig sejtettem, hogy Arobynn átveri Celaenát és olyanra kényszeríti, amit nem szeretne megtenni. Szegény lánynak nagyon rosszul esett, hogy Doneval jó ember volt mégis. Csodálom, hogy nem lett sokkal mérgesebb mesterére. Ebben a sztoriban kerül közelebb egymáshoz Celaena és Sam. [/spoiler]

Lehetett volna fordulatosabb is.

Az orgyilkos és a birodalom

A drámai végkifejlet a kezdethez.

Spoiler

[spoiler] A romantikus szál itt a legerősebb. Celaena és Sam egymásra találtak, és úgy hiszik megszabadultak Arobynn-tól és az orgyilkosoktól. Viszont még egy munkát el kéne vállalniuk, hogy végleg szabadok lehessenek. És itt jön a tragédia. Ioan Jayne és Rourke Farran nagyon kemény ellenfelek. Sam áldozatul esik Farrannak és kínhalált hal, ahogy azt már az alap széria könyveiből megtudhattuk. Mégis érdekes volt követni az eseményeket. Sarah igyekezett elmélyíteni a románcot a két szerelmes között. Ez nagyszerűen sikerült. Így sokkal drámaibb lett a végkifejlet és megértjük, Celaena miért esett csapdába. Jól összeköti az eseményeket az Üvegtrónnal. [/spoiler]

Szomorú, fájdalmas, szívszorító történet, de ott van benne a remény is.

Összességében véve elégedett voltam a kötettel. Nagyszerű előzmény a sorozathoz. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Próbáltam keresgélni a fórumon, de nem nagyon találtam, így kérdés:

 

Van-e esetleg valakinek egy összefoglalója / útmutatója, hogy mely Witcher könyveket lenne érdemes elolvasni, és melyek azok, amelyek nem sikerültek annyira jóra? Esetleg milyen sorrendben érdemes sorra venni őket?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Donát írta:

Próbáltam keresgélni a fórumon, de nem nagyon találtam, így kérdés:

 

Van-e esetleg valakinek egy összefoglalója / útmutatója, hogy mely Witcher könyveket lenne érdemes elolvasni, és melyek azok, amelyek nem sikerültek annyira jóra? Esetleg milyen sorrendben érdemes sorra venni őket?

 

 

1. Az utolsó kívánság

2. A végzet kardja

3. Tündevér

4. A megvetés ideje

5. Tűzkeresztség

6. Fecsketorony

7. A tó úrnője

8. Viharidő

 

Én így olvastam őket ez kb. kronológiai és biztosan megjelenési sorrend, egyedül az utolsó lóg ki a sorból kronológiailag, de az akkor még nem jelent meg mikor a többit olvastam.
Az első kettő antológia, de mindegyik történet a tündevér előtt játszódik. Az első antológia történetei lazábban kapcsolódnak (ebben szerepel a Dunys történet is emlékeim szerint) vagy egyáltalán nem a fő storyhoz, viszont némelyik történet a klasszikus meséket pl. Szépség és a szörnyeteg más kontextusba helyez így szerintem érdemes elolvasni. A végzet kardja történetei már erősebben kapcsolódnak azok ágyaznak meg a Tündevérnek. A Tündevértől A tó úrnőjééig folyamatos történetmesélés van, így minőségtől függetlenül nem sok értelme lenne kihagyni bármelyiket is. A viharidő a Tündevér előtt játszódik.

 

Most találtam egy ilyet kronológiai sorrend olvasásra, külön szétbontva az antológia történeteket is:

https://www.reddit.com/r/netflixwitcher/comments/9scsti/timeline_of_witcher_short_stories_and_books/
 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Valaki olvasta már az A Hail Mary küldetést innen? @MissKarrde?

 

Igen, elolvastam megjelenés után, méghozzá elég gyorsan. Nekem nagyon tetszett, sokkal jobban, mint az Artemisz :) Nehéz spoiler nélkül belemenni, hogy miért, szóval kezdj neki valamikor, ha érdekel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , MissKarrde said:

 

Igen, elolvastam megjelenés után, méghozzá elég gyorsan. Nekem nagyon tetszett, sokkal jobban, mint az Artemisz :) Nehéz spoiler nélkül belemenni, hogy miért, szóval kezdj neki valamikor, ha érdekel :)

Már úton van, jövőhéten jön.:D

 

2 hours ago, NorbiLordi said:

 

Én kb. a feléig jutottam, aztán megjelent a Rising Storm :D Szerintem érdemes elolvasni így a fele alapján

Aztán majd folytassad, mert ha nem BF 2 co-op-van elspoilerezem neked.:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Whill írta:

@Darth Revan9 a Szukits főoldaláról eltűnt az Ősök Háborúja trilógia. Akkor ezek szerint nem érkezett rá elég előrendelés, és nem fog megjelenni?

Nem, nincs különösebb gond. Illetve csak az a probléma, hogy a kiadóra rászakadt egy csomó munka a Wacraft kiadványokkal kapcsolatban, e miatt káosz van egy kicsit a tervezésben. Az elmúlt két hónapban volt vagy 4-5 forgatókönyv is, hogy mi jöjjön ki előbb. Most csak annyi fix van, hogy a Felfedező-trilóiga befejeződik nyáron, illetve ősszel kijön a már előrendelhető négy képregény kötet. Persze jönni fog az Arthas, az Ősök Háborúja-trilógia, egy további regény és még egy képregény sorozat, de hogy melyik és mikor jelenik meg, az egyelőre megjósolhatatlan.

A helyzetet bonyolítja, hogy az anyagokat mind velem szeretnék átnézetni, plusz a szószedeteket, glosszáriumot szerkeszteni, viszont ennyi munkát kiegészítőben, ahogy eddig tettem már nem bírok. Most vagy az lesz, hogy felvesznek főállásba és akkor felpörög a dolog valamilyen szinten, vagy ha minden marad így, akkor már nem tudok mindent én átnézni és bizonyos könyveket másnak kell átnéznie. A kiadótól függ a döntés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sarah J. Maas: Árnyak királynője

Nagyszerű, remek, epikus folytatást kaptam, ami köröket vert az előző könyvekre. Bár, ez mondjuk nem meglepő, hiszen a könyv az Üvegtrón sorozat fontos fordulópontjának tekinthető. Mintha egy sorozat lezárult volna és kezdődne egy új. A tűz örökösével egy kissé elégedetlen voltam az elnyújtott cselekményszálai miatt, itt viszont maximálisan meg voltam elégedve az események adagolásával. Megfelelő volt a cselekmény tempója, az izgalmas, valamint akció dús részek és a karakterekkel foglalkozó, mélyebb, személyesebb és drámaibb részek folyamatos váltakozása. Mindenre jutott hely és idő több, mint 800 oldalon keresztül. Sarah rövid mondatai sokszor olyan mesterien keltik a feszültséget, mint mondjuk Christie Golden a regényeiben. Egy apró negatívumot most kiemelnék: egy kicsit sok volt a káromkodás. Néha már-már feleslegesen öncélúnak éreztem. No, de sebaj, a könyv nagyszerű cselekménye kárpótolt érte. Őszintén, a fordulatok olyanok voltak, melyek simogatták a lelkemet. Nem mindig leptek meg, de mélységes elégedettség érzéssel töltöttek el. Bizonyos esetekben pont ezekre számítottam.

Spoiler

[spoiler] Arobynn halála. Csak reméltem, hogy Aelin öli meg, de helyette Lysandra tette. A főgonosz nem teljesen az, akinek eddig gondoltuk. Lysandra egy alakváltó és Aelinnel barátságot köt, ez nagyon érdekes lett. Adarlan királya nem volt teljes értékű főgonosz, hanem olyan mellékhegedűs Perrington mellett, akiben a misztikus és hatalmas Erawan lakozik. Éreztem, hogy Dorianről csak a könyv végén kerül le a gallér és csak a könyv végén fog össze Aelinnel, hogy együttes erővel győzzék le a mágus-királyt. Ez egyébként a kedvenc jelenetem volt, hatalmas lett ez a mágikus összecsapás. Szegény Chaol lebénulását nagyon sajnáltam, remélem, hogy a déli kontinensen rendbe hozzák. A Morathban történtek is nagyon izgalmasak lettek. Elide nagyon szimpatikus szereplő lett. Hamar megkedveltem. Örültem, hogy Manon megmentette. A boszorkányok most tisztára úgy viselkedtek, mint a sötételfek Salvatore regényeiben. Manon és nagyanyja konfliktusa is erősen emlékeztet Drizzt és Malice konfliktusára, valamint Manon és a Tizenhármak tette erősen hajazott Drizzt mentésére a felszínen. Talán pont ezért is nagyon tetszett. Manon találkozása Doriannel, Aelinnel és a többiekkel szerfelett izgalmasra sikerült. Ezek mellett még kiemelném Kaltain áldozatát is, mely nagyon megható lett. Rowan és Aelin. Érdekes párosítás, de valahogy nekem ez kevésbé tetszett. Meglátjuk, mi sül ki belőle. Rowan egy kicsit kezd szimpatikusabb lenni, de még mindig nem a kedvencem. Az Aedionnal, Lorcannel történtek is nagyon érdekesek lettek. [/spoiler]

Több száz fantasy elolvasása után már ritkán tudnak meglepni, de ez nem is baj. Most már inkább olyan fordulatokra vágyok, melyek izgalomban tartanak, de azért megnyugtató a végkifejletük is. Eddig Sarah ezt nagyszerűen csinálja. Az Árnyak királynője egy rendkívül epikus és kalandos fantasy, sok-sok érzelemmel. Eddig ez lett a legjobb része a sorozatnak. Kíváncsian várom a folytatást. Ötös és bekerült a kedvencek közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

 

Melyik sorozatot hagyták abba a molyos tetszési index miatt? 

Már nem emlékszem a címére. Egy Fumax könyv volt, egy fantasy. Csak az első kötet jelent meg. Maga a Fumax közölte, hogy nem folytatják a negatív visszajelzések miatt. Én akkor megnéztem, hogy állt a könyv, és akkor volt 78%-on. Én se értettem az esetet, elképesztőnek találtam. A Fumax utólag elismerete, hogy a fogyások sem az elvárt szinten voltak. Azt nem tudom, hogy a kezdeti negatív vélemények miatt zuhanhantott-e meg az eladás a megjelenést követően, viszont a Fumax állítása szerint a visszafogottabb fogyások ellenére folytatták volna, csak a molyos negatív kritikák miatt döntöttek a mellett végleg, hogy kaszát kap a széria.

Szerk. Most nézem a molyt. Ez volt az. És most 83%-on áll. Kár érte.

https://moly.hu/konyvek/sebastien-de-castell-az-arulo-pengeje

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Képregényeket kerestem a minap, és belefutottam az Undiscovered Country címűbe. Egyik írója Charles Soule. Igen, akinek sok Star Wars művet is köszönhetünk :D Nem gondolkoztam sokat, el is kezdtem olvasni, hát valami fenomenális.

 

Ez a képregény 2020-ban indult, a 14. számnál tartanak jelenleg, én még a 4. olvastam csak el. A történet 2059-ben játszódik. Az Amerikai Egyesült Államok 30 évvel korábban rejtélyes okoknál fogva úgy döntött, hogy teljesen elszigeteli magát a külvilágtól, minden USA-n kívüli érdekeltségét felszámolta, a ritkaföldfémek meg minden féle nyersanyag exportját megtiltották, az összes külföldi katonai bázisról visszahívták a sereget. A tengeri határt az egyezményes 20 mérföldről kiterjesztették önhatalmúlag 100 mérföldesre, azzal hogy mindenkit kilőnek aki ennél közelebb jön. Valamint szó szerint minden kommunikációt is megszakítottak, még rádiójelek sem hagyják el az országot. Még előtte kifejlesztettek egy levegő pajzsnak nevezett szerkentyűt is, ami mindenféle levegőből történő megközelítést is lehetetlenné tesz. Megvalósították Trump bácsi nagy álmát is, és az egész országot egy marha nagy fallal vették körbe:

 

960x0.jpg?w=960

 

A világban pedig időközben nagy változások történtek, létrejött az Europai-Afrikai Unió, valamint kína is létrehozta az ellensúlyt a Pán-Csendes-óceáni hatalom képében, ebben a világban ők a két nagyhatalom, itt már túl van a világ egy 4. világháborún is, de eddig ennél több infóba nem mentek még bele ezzel kapcsolatban. Hogy aktuális legyen, egy Kék Égboltnak nevezett vírus pusztít a világban, ami a koronavírusnál sokkal pusztítóbb, és az évek alatt sem sikerült a világnak gyógymódot találni rá. A történet itt veszi fel a fonalat, mikor a semmiből jön egy üzenet az USA-ból, hogy tudnak mindenről ami a világban történik, tudnak a vírusról is, sőt megtalálták rá a gyógymódot is. A két nagyhatalom vezetőjét meg is hívták, hogy tárgyaljanak az ellenszer átvételéről, természetesen amerikai földön. Melléjük még beválogattak több embert is, egy háborús hőst, újságírót, egy "Amerika szakértőt", mert itt már ez is szakma, ha kívülről fúj valaki mindent ami amerikai, kezdve egy Walmart áruház alaprajzától (nem vicc, tényleg hasznos képesség). Persze mint kiderül, senki sem véletlenül került bele ebbe a csapatba.

 

Az USA az eltelt 30 évben kb. megszűnt az ismert formájában létezni, különböző régiókra bomlott, és minden régiót is külön fal vesz körül. Ami állítólag megmaradt a régi USA-ból, az a középen levő sas szimbólumos terület.

 

31342E0D-CD1F-4C16-9AA0-CD1A2016C413.jpe

 

A főhösök ide akarnak eljutni, de már nehézségekbe ütköznek, belecsöppennek egy Mad-Max féle szituációba, valamint mindenféle genetikailag módosított emberrel és lénnyel is meg kell küzdeniük, melyeket egy titokzatos projekthez köthetőek, még a bezárkózás előttről:

 

U-t1JxIAs9TpTEwhe9TCWFXHbBi93myV8yJOW4Fk

 

Mindezt pedig egy Destiny Man-nek nevezett fószer irányítja, akinél nem tudom nem észrevenni a hasonlóságot megjelenésben Marchion Ro-val :D (jobb oldalt)

 

ELNQ3ywW4AEibfq.png

 

Magyarul tudtommal nem elérhető, de mindenkinek ajánlom, mert már magának az USA-nak a felfedezése is érdekes, hogyan változott meg minden 30 év alatt. Bár van rá utalás, hogy valamilyen oknál fogva ott az idő másképpen telik :D 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9 egy tipp, ha esetleg a közeljövőben Starcraft könyvek fodítását lektorálnád. A 2000-es évek elején megjelent egy nagyon jó minőségű nonprofit magyarítás és magyar kiegészítő is a játékhoz (Huncraft). Egy egységes fordítás érdekében jó lenne ennek a szókincsére támaszkodni, főleg, mert szerintem sokan vagyunk itt Magyarországon, akik ezzel játszva nőttek fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Whill írta:

@Darth Revan9 egy tipp, ha esetleg a közeljövőben Starcraft könyvek fodítását lektorálnád. A 2000-es évek elején megjelent egy nagyon jó minőségű nonprofit magyarítás és magyar kiegészítő is a játékhoz (Huncraft). Egy egységes fordítás érdekében jó lenne ennek a szókincsére támaszkodni, főleg, mert szerintem sokan vagyunk itt Magyarországon, akik ezzel játszva nőttek fel.

Köszi, de Starcraftot nem vállaltam be. A Warcraft-tal is túl nagy meló van. Még a Diablo-t válllanám, mivel azzal játszottam. Starcraft játék szinten kimaradt az életemből, csak az 5 régi Starcraft regényt olvastam, ezért nem érzem magam annyira kompetensnek.

Viszont Starcraft esetében az Evolúcióban és a most megjelent két Starcraft képregényben jelen lévő kifejezések lesznek mérvadók a jövőben.

Ez a Huncraft végül is egy játék kiegészítő? Ha esetleg eme játékkiegészítő fenn lenne a Youtube-on, akkor lehetne rá támaszkondi. Vagy ha lenne egy lista a kifejezésekről, írásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Köszi, de Starcraftot nem vállaltam be. A Warcraft-tal is túl nagy meló van. Még a Diablo-t válllanám, mivel azzal játszottam. Starcraft játék szinten kimaradt az életemből, csak az 5 régi Starcraft regényt olvastam, ezért nem érzem magam annyira kompetensnek.

Viszont Starcraft esetében az Evolúcióban és a most megjelent két Starcraft képregényben jelen lévő kifejezések lesznek mérvadók a jövőben.

Ez a Huncraft végül is egy játék kiegészítő? Ha esetleg eme játékkiegészítő fenn lenne a Youtube-on, akkor lehetne rá támaszkondi. Vagy ha lenne egy lista a kifejezésekről, írásban.

Először kiegészítő volt, aztán a nagy sikerre való tekintettel leszinkronizálták a teljes játékot. A Warcraft 3-hoz is készítettek később magyar szinkront.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/13/2018 at 10:40 AM , Dzséjt said:

Az érdekes, ha olyan érzésed volt, mintha videojátékot olvasnál, mert a Metro 2033 laza öt évvel előbb született meg regényként, és a videojátéknak csak a keretet adja, nagyon sok dolog nincs benne vagy teljesen máshogy van. ;)

És azért nem értek egyet veled, mert látványosan a prekoncepcióidat ráerőltetve ítélkeztél a könyv fölött, és olyasmit vártál el tőle, amit soha nem is kínált, és brutálisan téves következtetéseket vonsz le.

Nem történik benne semmi? Komolyan? Végiggondoltad te ezt a kijelentést?

Artyom útja, a különböző állomások mikrokultúrái történelmi hibáinkat és jelenkori problémáinkat elemezve tár elénk egy rendkívül érdekes világot, mindezt úgy, hogy a valódi moszkvai metrót ismerheted meg. A Feketék pedig az általános xenofóbia és a fejlődés, valamint a fejlődés elleni makacs ágálás szimbólumai. Van itt népirtás, fajgyűlölet, szocializmus, nácizmus, kapitalizmus, mindenbe alaposan belemászva, körüljárva, és mindez elgondolkodtatásra késztet, már ha... Mert láthatóan nem mindenki szánja el magát arra, megelégszik a vérrel, akcióval és félelmetességgel. Hát kérem szépen: ez nem az a könyv. Ha neked ennyi elég, akkor durván mellé nyúltál. Ehhez a könyvhöz az eszed kell, mert ez társadalomkritika.

Ez a könyv nem "gyenge eresztés", hanem csak olyan könyv, amit láthatóan te nem értettél meg mert nem álltál helyesen ehhez a könyvhöz.

 

Elhatároztam, hogy elolvasom még egyszer ezt a könyvet, annak ellenére is, hogy irtózatosan nagyot csalódtam benne anno. Köszönöm, Dzséjt, hogy annak idején a fentieket leírtad nekem, mert felhívtad rá a figyelmem, hogy ezt a regényt egészen más szemüvegen keresztül kell olvasni. :clap2::) Ezáltal pedig ösztönözve engem arra, hogy még egyszer nekifussak. Megjegyezném, hogy nagyon ritkán szoktam egy könyvet kétszer elolvasni, olyat meg aztán pláne nem, amit borzasztóan gyengének tartottam. De úgy érzem, ezt érdemes még egyszer, mert ha nem afféle vérengzős Alien/Predator-féle ponyvaregényként kezelném, hanem úgy, ahogy te írtad, akkor még lehet, hogy második olvasásra még be is fog jönni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.