Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A fenti egy remek regény, de én nagyon szerettem olvasni a kevésbé ismert A titokzatos Kék Vonat című könyvet, és hát persze ott van a Tíz kicsi néger, ami nem véletlenül "bestof".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Hmm, lehet egyszer olvasok majd egy Agatha könyvet.:D Te mit ajánlasz kezdésnek?

Még csak 16 könyvet olvastam az írónőtől, így lehet, hogy vannak még jó választások első olvasásnak. A tíz kicsi négert nekem is sokan mondták, idén szeretném pótolni.

Ezenkívül pár javaslat: A titokzatos styles-i eset (az első Agatha Christie regény és az első Poirot is), Halán a Níluson, Gyilkosság az Orient Expresszen, Az ABC-gyilkosságok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Diák koromban én is szerettem Agatha Christie könyveit, de már csak azokra emlékszem igazán, amelyeket filmen is láttam, pl. A halál a Níluson is ilyen. :) Az viszont megmaradt, hogy élvezetes volt olvasni, nemcsak az izgalmak, hanem az írónő stílusa miatt is. A lányom is nagyon kedveli. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én mindig David Suchet-t képzelem el, ha Poirot-t olvasok.

 

Nekem mindegy, hogy előtte ki játszotta, és ki fogja Poirot a jövőben játszani, nekem Poirot az Suche és kész :D Én mást nem fogadok el. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Érdekes nekem a Gyilkosság az Orient Expresszen a David Suchet féle filmfeldolgozásban jobban tetszik mint könyvben :) 

David Suchet tökéletes Poirot, ezt kijelenthetjük. :) Kb. úgy, mint ahogy Palpatine csakis Ian McDiarmid lehet. :D

 

Az Orient expressz és a Halál a Níluson esetében nem is értem, miért csinálnak remake filmeket, teljesen felesleges, a Suchet-féle változatokat nem nagyon lehet felülmúlni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ebben biztos nem fogunk összeveszni :D 

 

Én nem is láttam még az új filmeket, nekem tökéletesek a Suche félék. Az Orient expresszt szerintem nem fogják tudni mégegyszer olyan jóra megcsinálni. Én már rongyosra néztem de számomra megunhatatlan

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a fent említett filmeknél egyáltalán nem Suchet játszotta a szerepet, hanem Albert Finney (Orient) és Peter Ustinov (Nílus). Suchet nem igazán mozifilmsztár, ő "csak" a Poirot sorozatban játsszotta a címszereplőt, de az hozzá is nőtt egy életre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtaláltam magamnak a pandémia és a bezártság idejére a legideálisabb olvasnivalót:

 

Dr. Nyiszli Miklós - Dr. Mengele boncoló orvosa voltam az auschwitzi krematóriumban

 

Ahogy olvastam a Saul Fiának is részben ez adta az alapot (nem láttam a filmet). Több könyvet olvastam már a megsemmisítő táborokról, meg a nácik általt elkövetett borzalmakról (férfiakról nőkről egyaránt), de ezek mindig történészek által megírt könyvek voltak.

 

Nyiszli Miklós viszont a saját auschwitzi élményeit írta meg 1946-ban, alig egy évvel azután, hogy kiszabadult és hazatérhetett. Sokkal megrázóbb egy túlélő szemszögéből olvasni ezekről a dolgokról. És nagyon nem is szépít semmin (mert hát mit lehetne szépíteni?), hanem kőkeményen leírja azokat. És ebbe beletartoznak a boncolásai is. Mivel orvos volt ezért ezeket a részeket sem hagyta ki, elég részletesen le vannak írva, és néhol érződik is hogy orvosibb szemmel néz bizonyos dolgokra. Érződik a reménytelenség is még az elején, mert még 1944-ben került be a táborba. Mivel eleinte semmi hírt nem halllottak, ki tudhatta hogy pár hónap és vége a háborúnak? Szerencsétlennek az volt a mákja, hogy orvos volt, mert így priviligalizáltabb helyzetben volt még zsidó létére is, a biztos halált is csak ezért kerülte el többször is. Amin lehidaltam az az volt, mikor Mengele engedte neki, hogy megkeresse lányát és feleségét a női munkatáborban, a krematórium parancsok is hajlandó volt egyszer segíteni a családján, hogy inkább németországi hadiüzembe kerüljenek mint a krematóriumba, valamint néha 1-1 SS őr is tett neki szívességet. De pusztán csak azért, mert Mengele elégedett volt a munkájával, valamint az SS-nek is ő volt ott az orvosa és többször segített rajtuk., 

 

Kell a könyvhöz idegzet, mert tele van borzalmas dolgokkal amiket nem részleteznék, de mindenképpen ajánlom elolvasásra

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Megtaláltam magamnak a pandémia és a bezártság idejére a legideálisabb olvasnivalót:

 

Dr. Nyiszli Miklós - Dr. Mengele boncoló orvosa voltam az auschwitzi krematóriumban

 

Ahogy olvastam a Saul Fiának is részben ez adta az alapot (nem láttam a filmet). Több könyvet olvastam már a megsemmisítő táborokról, meg a nácik általt elkövetett borzalmakról (férfiakról nőkről egyaránt), de ezek mindig történészek által megírt könyvek voltak.

 

Nyiszli Miklós viszont a saját auschwitzi élményeit írta meg 1946-ban, alig egy évvel azután, hogy kiszabadult és hazatérhetett. Sokkal megrázóbb egy túlélő szemszögéből olvasni ezekről a dolgokról. És nagyon nem is szépít semmin (mert hát mit lehetne szépíteni?), hanem kőkeményen leírja azokat. És ebbe beletartoznak a boncolásai is. Mivel orvos volt ezért ezeket a részeket sem hagyta ki, elég részletesen le vannak írva, és néhol érződik is hogy orvosibb szemmel néz bizonyos dolgokra. Érződik a reménytelenség is még az elején, mert még 1944-ben került be a táborba. Mivel eleinte semmi hírt nem halllottak, ki tudhatta hogy pár hónap és vége a háborúnak? Szerencsétlennek az volt a mákja, hogy orvos volt, mert így priviligalizáltabb helyzetben volt még zsidó létére is, a biztos halált is csak ezért kerülte el többször is. Amin lehidaltam az az volt, mikor Mengele engedte neki, hogy megkeresse lányát és feleségét a női munkatáborban, a krematórium parancsok is hajlandó volt egyszer segíteni a családján, hogy inkább németországi hadiüzembe kerüljenek mint a krematóriumba, valamint néha 1-1 SS őr is tett neki szívességet. De pusztán csak azért, mert Mengele elégedett volt a munkájával, valamint az SS-nek is ő volt ott az orvosa és többször segített rajtuk., 

 

Kell a könyvhöz idegzet, mert tele van borzalmas dolgokkal amiket nem részleteznék, de mindenképpen ajánlom elolvasásra

A Mesterségem: a Halát olvastad Merlétől?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Mesterségem: a Halát olvastad Merlétől?

 

Egyelőre még nem, de majd egyszer azt is el akarom. Most ezután inkább kismacskákról szóló képeskönyvet fogok kezembe venni :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Itt olvasott már valaki Edward Rutherford-tól könyveket?

 

Már vagy "ezeréve" az Erdőt, az nagyon tetszett. Néhány éve neki kezdtem a Londonnak, de kicsit idegesített a túl részletezett bevezetés -lehet, hogy csak éppen nem volt abban a hangulatban -, ezért abba hagytam, és azóta sem olvastam el. Szerintem fuss neki, aztán meglátod. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Egy angol író, igazábók ez csak az írói álneve. A nagyon hosszú történelmi regényeiről ismert. El akarom majd olvasni a New Yorkot tőle a nyáron azért kérdeztem.

Jól hangzik. Felvettem pár könyvét az elég hosszú olvasási várólistámra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérkezett Az Idő Kereke epikus fantasy sorozat, utolsó 14. része és így 16 évnyi gyűjtögetés most érik be, teljes a sorozat! Ennél hosszabb regényszériát még nem gyűjtöttem össze soha.
A TV-sorozat meg nemsokára jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem csak az újvilági X-men van meg. Illetve kaptam egy rakás mindenféle képregényt nemrég egy havertól, de nem tudom, hogy azok közül van-e, amit keresel.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.