Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Kiváncsi vagyok, érdemes-e rá beruházni. Ha tudsz majd írsz róla egy kis összefoglalót?

Igazából a korábban díszdobozos formában megjelent három kötetet tartalmazza + a Szörnyvadászok történetet. A különbség, hogy ez a a Fumax kiadványokhoz hasonlóan OHC lesz. De majd írok róla, ha megérkezik, és el is sikerült olvasni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Iqvi írta:

@Dzséjt a könyvednek mikor lesz folytatása, mert nemsokára szeretném beszerezni az első részt, és érdekelne hogy addig hányszor tudom újraolvasni?:D

Ez engem is érdekelne, csak nem merem Dzséjtet két havonta az új megjelenéséről kérdezni :D Addig az első rész többször újraolvasható :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Iqvi írta:

@Dzséjt a könyvednek mikor lesz folytatása, mert nemsokára szeretném beszerezni az első részt, és érdekelne hogy addig hányszor tudom újraolvasni?:D

Fogós, ravasz kérdés. Ami azt illeti, pár napja kezdtem el elölről. Eddig két nyitánya volt, de egyik sem tetszett, szóval visszatértem a kályhához. Most úgy kezdődik, ahogy hat évvel ezelőtt elterveztem. :) De, hogy mikor lesz kész és pláne, mikor jelenik meg, azt sajnos nem tudom megmondani. Nem ígérem, hogy ebből idén még készbe vehető könyv lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van itt olyan, aki képben van a Winnetou-könyveket illetően? Én Karl May-tól két könyvet olvastam eddig (A miztékák kincse, A Gran Cacho kincse), és nagyon tetszettek, ezért elhatároztam, belekezdek a szerző más műveibe is. Viszont nem igazán tudom, hogy érdemes belefogni a Winnetou-regényekbe. Nekem megvan A medveölő fia, azzal például kezdhetem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Van itt olyan, aki képben van a Winnetou-könyveket illetően? Én Karl May-tól két könyvet olvastam eddig (A miztékák kincse, A Gran Cacho kincse), és nagyon tetszettek, ezért elhatároztam, belekezdek a szerző más műveibe is. Viszont nem igazán tudom, hogy érdemes belefogni a Winnetou-regényekbe. Nekem megvan A medveölő fia, azzal például kezdhetem?

Nekem tetszett a Winnetou 4 kötetes sorozat (Old Shatterhand, Old Death, Old Firehand, Winnetou), de általános iskolás koromban olvastam, nem tudom, idősebbeknek milyen élményt nyújt.

A Cooper regények viszont még jobban tetszettek, azokat többször is elolvastam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sárkányok háborúja képregény

A Sárkányok háborúja képregény egy igazi, ízig-vérig könnyed és szórakoztató fantasy kaland, mely a Forgotten Realms – az Elfeledett Birodalmak – világán játszódik. A helyszín Baldur Kapuja. Időben a VSz – Völgyi Időszámítás – szerint 1480-ban járunk, vagyis több mint 100 év telt el a Baldur’s Gate videojátékok eseményei óta. A képregény két szereplője Minsc és Bú már a játékban is felbukkantak. Itt, ebben a sztoriban főszereplők lesznek Delina, a vadmágus és a két tolvaj Shandie és Krydle mellett. Nagy változások álltak be a világban az elmúlt száz évben. Visszaterét a Netheri Birodalom, túl vagyunk a Mágiavész eseményein és a Hasadás is folyamatban van. Ezekre az eseményekre nem is utalnak a sztoriban, így nem kell attól félni, hogy az olvasó ne értené a történetet ezek miatt.

Egy gyors, pörgős és izgalmas történetet kapun. Delina, a vadmágus Baldur Kapujába érkezik, hogy kiderítse, hol van az ikertestvére, Deniak.

Épp bajba kerül, vízköpők üldözik végig Baldur Kapuja utcáin éjszaka, mikor egy rosszul sikerült varázslat következtében életre kelti a Bátor Kósza szobrát. (Állítólag a szobor tényleg az igazi Minsc és Bú, csak valamilyen varázslat hatása alatt álltak.) Minsc és Bú a holdelf lány segítségére sietnek. Később csatlakozik hozzájuk két tolvaj, a félelf Krydle és a félszerzet Shandie. A csapat gyorsan összeáll egy közös fő küldetésre, mint, ahogy a szerepjátékokban lenni szokás. Deniak eltűnt és a nyomok a Sárkánykultusz nevű szervezethez vezetnek. Delina nem igazán tudja mi történt ikertestévérével. A képregényben kapunk visszaemlékezéseket kettejük közös múltjára. Deniak varázslónak tanult, de testvére Delina nagyon tehetséges vadmágus lett. A féltékenység fűtötte a fivért már a múltban is. Viszályaik ellenére Delina meg akarja találni a fiút. A csapat egy Intéző nevű információ kereskedőhöz fordul, aki egy plusz küldetésért cserébe segíteni fog. Krydle-nek el kell vinnie egy lelelet Coranhoz, az elf hőshöz a Nemesi Parlament báljára. Coran szintén szerepelt a Baldur’s Gate játékokban, így a játékosok újabb ismerős figurával találkozhatnak. A Nemesi Parlament bálján kitör a káosz, mikor a kultisták le akarnak csapni Delinára. Sikerül is fogságba ejteni, míg az utcán Deniak és hobgoblinjai nem csapnak le rájuk is. Jó volt ez a fordulat. Deniak kivált időközben a Sárkánykultuszból és saját frakciót alapított. A renegát holdelf kultistának szüksége van az ikertestvérére egy szertartás végrehajtásához. Természetesen ez balul sül el, és hőseinknek végül meg kell mérkőznie a sárkánnyá változott Deniakkal. Ez egy különösen látványos összecsapás lett. Delinának nincs más választása, meg kell állítania ikertestvérét, hogy ne árthasson másoknak.

Nagyon-nagyon élveztem. Tényleg, igazi, hamisítatlan kaland sztori nagyszerű harcokkal, kalanddal, fordulattal, mágiával és nem kevés humorral. Igazán üdítő volt ilyet is olvasni a sok komor hangulatvételű fantasy történet tengerében. A zavarodott, habókos, de csupa szív Minsc beszólásai és beszélgetései Búval a hörcsöggel igen sokszor megnevettettek és mosolyt csaltak az arcomra. A szereplőket hamar megkedveltem. Erről a csapatról szívesen olvasnék a közeljövőben. A hírek szerint Minsc és Bú a Baldur’s Gate III játékban is tiszteletüket teszik. Akkor nem véletlenül hozták vissza őket ezekben a képregényekben. Nagyon jól szórakoztam. Jim Zub jól ért a könnyed, humoros és kalandos történetekhez. Max Dunbar rajzai pont jól illenek ehhez a történethez. Pompásan tudja ábrázolni az érzelmeket, a humoros szituációkat és a harci jelenetek is ragyogóan látványosak lettek. Mindenféleképpen ötös. Remélem a csapat következő történetszála a Shadows of the Vampire is megjelenik egyszer, ez már Ravenloft világába is elvisz bennünket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rick Riordan: Az Olimposz hősei 5.: Az Olimposz vére

 

Az Olimposz hősei sorozat utolsó része még anno 2014 októberében jelent meg Amerikában, ami lezárta ennek a szériának a történetét. Az író a finishbe érkezik az Olimposz hősei történeténél, illetve kicsit átalakítja a nézőpontokat. Az előző könyv miatt sokan arra számítottak, hogy itt is hasonló lesz a helyzet és mind a 7 félisten megkapja a saját maga fejezetét, de Rick szembement ezzel az elképzeléssel. Újra az első könyvben (Az elveszett hős) megismert karaktereké a főszerep, nevezetesen Jászon, Piper és Leo kapják a reflektorfényt. Melléjük Nico és Reyna karakterei is megkapják a maguk adagjukat.

A történet az utolsó kb. 2 hetet mutatja be, ahogy az Argo II. legénysége megpróbálja megelőzni a gonosz, Gaia felébredését. A szörnyek egyre többen vannak, hiába zárták be a Holtak kapuját. Eközben Nico, Reyna és Hedge edző az Athéné szoborral útra kelnek a Félvér táborba. Feladatuk nem más, mint a szobor visszavitele, amely véget vethet a görög és római tábor közti viszálynak.

Az 58 fejezetből álló könyvön sajnos érződik, hogy kicsit össze lett csapva. Már az, hogy a könyv utolsó fejezeteiben a végső harc nagyon röviden lett leírva, kb. itt-ott meglett említve 1-2 eset, de aztán egyet pislogunk és véget is ér az egész. A terv is több sebből vérzik, de alapvetően érthető a prófécia miatt, de a kivitelezés nem jól lett kivitelezve.

Spoiler

Pláne, hogy a 7 félvér közül jó, ha háromnak van köze Gaia legyőzésének. Komolyan, Percy, Annabeth, Frank és Hazel mi a francnak volt ott? Miért kellettek ők? :facepalm:

A 7 félvérről: az író az előző könyv után elengedte a félvéreket, a 3 fejezeteket kapó hősön kívül. Percy és Annabeth csak hébe-hóba tűnik fel, fontosnak persze fontosak, de kb. arra valók, hogy a többiek megsegítsék őket.

Spoiler

Pedig nagyon szépen ellehetett volna játszadozni a Tartaroszból kijövő érzésekkel, PTSD -vel, Percynél pedig akár még a sötét énje is kivesézésre szorult volna... Az pedig, ahogyan vérüket adják az Olimposznak... ötletes, de sajnálom, hogy nem kaptak fejezeteket. Annabethnél elég lett volna 4, Percynél 10-12 nagyon kellett volna. Mondjuk még így is Percy kapta a legtöbb fejezetmennyiségét a szériában, számszerint 50 -et. :D

Frank és Hazel helyzete is szomorú, különösen előbbinek. Hazel története igazából már az előző, Hádész házában lezárult, szóval nála igazából annyira nem is haragszom, de Frank családi történetét már a Neptunusz fiában felvezették

Spoiler

itt viszont csak annyi történt, hogy Piper szemszögén láthattuk a KÖVETKEZMÉNYÉT! WTF??? :o

Reyna és Nico története szerintem - és ahogy olvastam, sokak szerint - a könyv jobbik része. Imádtam olvasni a kalandjukat, ahogy ide-oda utaznak, egyre közelebb a Félvér táborhoz. Mindkettő karakter belső gondolatait, érzéseit megismerjük, amely szerintem remek lett.

Összegezve, nem lett egy rossz könyv, a hibái ellenére jó könyvnek tartom. 7/10

 

A sorozatról egy utószó és a sorrend: Remekül folytatódott a Rick Riordan Félvér-tábor krónikája. A vége nyitva hagyott bizonyos dolgokat, amikkel majd a Trials of Apollo 5 részes könyvsorozat foglalkozik... legalábbis így tudom. :D Most egyelőre kicsit kilépek ebből az univerzumból, de a Kane Krónikák, a Magnus Chase és az asgardiak, valamint a fentebb említett Trials of Apollo is elolvasásra fog kerülni, valamikor a jövőben.

A sorrend az Olimposz hősei sorozatnál:

 

5. Az elveszett hős - nem egy jó kezdés, látszólag az író is próbálgatta a fejezetenkénti tördelést. Itt még 2 fejezetként változott a nézőpont, amely néha ismétlésbe fordult át - volt amikor 2 karakter szemszögéből olvashattuk el ugyanazt a sztorit, közben meg maga a történet alig haladt előre. Voltak jó ötletek, de érződött az egészen, hogy ebből jobb könyv is lehetett volna.

 

4. Olimposz vére - a fentebb olvashatjátok a kritikámat. :P Nem rossz befejezés, de itt is többet ki lehetett volna hozni. :)

 

3. Athéné jele - A széria 3. része igazán jóra sikeredett. Végre találkozik a 7 félvér, elkezdődik a küldetés, Annabeth megkapta a szerepét. Imádtam a végét, hatalmas csattanóval ér véget.

 

2. Neptunusz fia - Az elveszett hős után felüdülés volt olvasni a 2. részt. Nagyon tetszett, újra láthatjuk Percyt, kapunk két nagyon szerethető főszereplőt PJ mellé. A római tábor megismerése érdekes volt, a küldetés részletei izgalmasak voltak.

 

1. Hádész háza - Szinte - 1-2 kivételtől eltekintve - tökéletes könyv, sötét, kemény és nagyon izgalmas regény. Megismerjük Tartarosz minden kínját, részleteit, eközben az összes félvér hős gondolatai előkerülnek. Tökéletesen megírt könyv, van 1-2 pont, amin át kell esni, de még ezek ellenére is a széria legjobb része lett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Josh Reynolds: A Kígyókirálynő

Egy újabb Felix és Gotrek kaland még az Óriásvadász és az Orkvadász közötti időkből. A két rettenthetetlen kalandozó ezúttal a messzi délen próbál szerencsét. A tikkasztó dzsungel az egyik legveszedelmesebb hely a világon. Tele van élőhalottakkal ghulokkal, vámpírokkal és mindenféle egzotikus szörnnyel. Gotrek joggal gondolhatja, hogy itt végre valahára utoléri a végzet. Különleges helyszínt kaptunk. A Legendák Idejében itt még hemzsegtek a különféle nagy birodalmak. Lybaras, Nehraka, Mahrak…stb. A hely különlegessége, hogy bár ezek a régi királyságok mind elpusztultak, mégis a birodalmak egykori alattvalói, harcosai, mágusai és uralkodói tovább vívják végeláthatatlan csatározásaikat. Méghozzá élőhalottakként. E régi kultúrák elsősorban az ókori Egyiptoméra emlékeztetnek. Az ushabti harcosok, a Kharnak nevezetű ushabti harcos, a piramis forma építmények – ezek inkább zikkuratok - , a skorpió, kobra, sólyom…stb motívumok, a különféle dinasztiák. Ezek mind Egyiptomot juttatják az olvasók eszébe. Lybaras uralkodója Khalida és a felélesztett kriptahercegek az egyiptomi halálkultuszt idézik. Az ókori egyiptomiak szerint is a halál csupán egy állomás volt a következő életbe. Ezek az elemek nagyon hangulatossá teszik a regényt.

Felix és Gotrek

kényszerből Khalida, a Kígyókirálynő szolgálatába állnak. Miután Zabbai, Khalida bajnoka kimenti a két kalandozót a Mangrove Kikötőből a vámpírok köréből, Djubti, a lich-pap egy mágikus kígyókarpereccel arra kényszeríti Gotreket, hogy Felix-szel és Khalida egy egységével induljanak útnak a Koponyák Temploma felé. A cél elhozni egy kardot, mely annak idején megsebezte a Kígyókirálynőt. Nitocris, a vámpír, Octavia, a nekromanta, valamint Steyr, Octavia vámpírrá vált fivére szintén ezt keresi. Egy titokzatos erő szolgálatában állnak. Eme erő saját magát a valódi Kígyókirálynőnek hívja. Sajnos több nem derül ki róla. Steyr személyesen is gyűlöli Felixet, mert a Mangrove Kikötőben a költő végzett két másik fivérével. Elég érdekes figura volt, éppúgy mind Felix műkedvelő. Még párbajozás közben is szóba került az irodalom. Felixék segítségére van Antar, Mahrak élőhalott hercege. Antar egy idő után egész szórakoztató lett a nagy egójával. A könyv legvégén Gotrek épp ellene indul, de az a csata kimarad a könyvből. Persze valószínűleg a trollvadász győzött. Zabbai igazi különlegesség. Felix nagyon megkedveli az élőhalott nőt. Elég sokkoló volt megtudni, hogy Zabbai már kétezer évvel Sigmar előtt, Settra korában élt. A harcok a dzsungelben, majd a Koponyák Templomában remek összecsapások lettek. Octavia megszívta és végül banshee lett. Becsültem azt, ahogy Felix igyekszik kiszabadítani a rabszolgákat. Az egyik legjobb rész a Steyrrel való leszámolás volt. A Lybaras elleni ostrom is hatalmas lett, bár kissé rövid. Ennek ellenére élveztem, ahogy Gotrek legyőzi Nitorcrist. Nehéz ellenfél volt.

Egy nagyszerű és olvasmányos kaland volt. Tele élőhalottakkal. Felixen és Gotreken kívül nem is volt rendes halandó. Gotrek és Antar beszólásai megmosolyogtattak. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@caseyjones Ez szerintem téged is érdekelni fog. Jön majd magyarul Tini nindzsa teknőcök képregény. Szerintem Ez a széria lesz szerintem. Rajzok nekem tetszenek, kap majd így egy esélyt nálam

https://m.facebook.com/holdkelte/photos/a.579085636001357/579085546001366/?type=3&source=57

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ha ez az IDW-s keményebb Teknőcök képregény, akkor az érdekelni fog. Az árára kíváncsi leszek.

Az lesz valószínűleg, a IDW az tuti szerintem ez a 2011es sor, mert a Facebookra kitett kép annak az egyik vaskosabb kiadásának a borítója volt. Ez a kiadó eddig csak IDW-s Dredd bírót adott ki, ezek 3600Ft-ba kerültek. Keménytáblás Szukits méretben, igényes kiadások lettek. Annyi, hogy csak a kepregenymarket.hu/ oldalról rendelhető, mert olyasmi magánkiadás, mint a Spawn. Apropó Spawn, egy hónapja kezdtem el és azóta már a 14. Kötet fog következni, piszok jó cucc, megérte elkezdenem.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warcraft: Testvériség

A Testvériség képregény a Warcraft filmes univerzumba kalauzolja el az olvasókat egy nagyszerű kis kaland erejéig. 20 évvel járunk a film eseményei előtt. A középpontban Medivh, az ifjú Őrző, Anduin Lothar, a vívódó lovag és Llane Wrynn herceg, a tettre kész trónörökös triója áll. Már hosszú ideje béke honol Viharváradon és a környékén. Ekkor, mint derül égből a villámcsapás trollok kezdenek véres portyázásokba. Llane herceg tenni akar valamit a veszedelem ellen, de nem úgy sülnek el a dolgok, ahogy kéne.

Llane Wrynn itt még tapasztalatlan és tettre kész fiatalember. Meg akarja védeni népét. Barátaival rajta üt a martalóc troll törzsön és végeznek a hadfőnökkel. Sajnos ez rosszul sül el, mert a hadúr fia bosszút esküszik. Llane és társai akciója csak olaj lett a tűzre. A trollok hadat gyűjtenek és Viharvárad ellen vonulnak. Llane az események során megtanulja, hogyan kell felelősségteljes döntéseket hozni. Apja halála nagy megrázkódtatás lehetett neki, de jelentősen át is formálta jellemét. Ez a tragédia megmutatta neki, hogy a jó király feláldozza magát a népéért. Ez jól előrevetíti a filmbéli sorsát. Medivh, az Őrző felfedezi, hogy a fel mágiája sokkal nagyobb erővel bír, mint az arkánikus. Több embernek akar segíteni. Úgy véli, csak akkor teheti meg, ha tanulmányozza a felt. Végül a segítségével sikerül visszaszorítani a troll hadakat. De mindez ellöki Medivhet abba az irányba, mely végül elvezet a film eseményeihez.

Llane és Medivh történetszála volt a legjobban kidolgozva. Anduin Lothar nem kapott olyan nagy reflektor fényt.

Persze láthatjuk, ahogy elveszti feleségét, Callyt, és amint megszületik fia, Callan. De ennek ellenére úgy éreztem vele egy kicsit többet lehetne foglalkozni.

A csaták látványosak és szórakoztatók lettek. Az események nagyon pörögnek, szinte minden oldalon történik valami. Talán lehetett volna egy kicsivel hosszabb is. Jól szórakoztam a köteten, de azért nem lett olyan kiváló. Négyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 7/5/2020 at 7:48 PM , luke19 said:

@caseyjones Ez szerintem téged is érdekelni fog. Jön majd magyarul Tini nindzsa teknőcök képregény. Szerintem Ez a széria lesz szerintem. Rajzok nekem tetszenek, kap majd így egy esélyt nálam

https://m.facebook.com/holdkelte/photos/a.579085636001357/579085546001366/?type=3&source=57

Szuper! :yeah: Annak örülnék legjobban, ha a 2003-as rajzfilmsorozathoz kapcsolódó képregényeket is kiadnák. Bár erre nem sok esélyt látok. Na mindegy, marad az eBay. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, caseyjones írta:

Szuper! :yeah: Annak örülnék legjobban, ha a 2003-as rajzfilmsorozathoz kapcsolódó képregényeket is kiadnák. Bár erre nem sok esélyt látok. Na mindegy, marad az eBay. 

Erről az IDW-s képregény sorozatról jókat hallottam. Kb. olyan lesz, mint a 2003-as rajzfilmsorozat. Legalábbis hangulatilag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg pont úgy tudtam meg, hogy a Ready Player One könyvadaptáció, hogy Ernest Cline még a film bemutatója előtt jelezte, hogy folytatást akar írni a könyvnek. Mondjuk szerintem simán lehet is folytatni, mert a könyv annyira Wade-központú, hogy bármerre el lehet vinni a sztorit, pláne egy új szereplővel, amihez remekül passzolna a Ready Player Two cím.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 07. 05. - 19:48, luke19 írta:

@caseyjones Ez szerintem téged is érdekelni fog. Jön majd magyarul Tini nindzsa teknőcök képregény. Szerintem Ez a széria lesz szerintem. Rajzok nekem tetszenek, kap majd így egy esélyt nálam

https://m.facebook.com/holdkelte/photos/a.579085636001357/579085546001366/?type=3&source=57

Azért remélem nem csak a főszériát adják ki. Szerintem a mikro szériák nélkül nem annyira élvezhető a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ha már ez a kiadó, aki kihozza a teknőcöket, és a Dreddet ilyen IDW specifikus, elkezdhetné a jövőben a Star Wars Adventurest.:D

El lehetne, de ennek következménye lesz. A Szukits a saját SW képregényeinek mennyiségét még jobban vissza fogja fogni. Lehet, hogy akkor ennek fejében évente csak 6-8 Marvel SW jönne ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Christopher Sethfield (Bihon Tibor): A stratéga

Nos, ez lenne a Folyékony fém sorozat második része. Ám a könyvet olvasva nem igazán éreztem a szoros kapcsolatot az előző kötettel. Egy új történetszál indult meg. A Folyékony fém eseményeire csak alig kaptunk utalást. Pedig

reménykedtem, hogy az előző rész túlélői - Allison Lane és Leslie Hawkins – újra felbukkannak. Hát, ez most nem történt meg.

Szerencsére az új történetszál feledtetni tudta velem ezt. És még nem zárható ki, hogy a harmadik, vagy a negyedik részben ott lesz a kapcsolat.

A stratéga című részben valami nagy indul el. Egy idő után azt éreztem, hogy már túl sok lesz a főszereplő és túl sok az esemény is egy rövid kis könyvhöz. Kellett is kb. az első 100 oldal, hogy beinduljanak a dolgok és ahhoz is jó volt, hogy hozzászokjak az új szereplőkhöz. Bár tudom, hogy a magyar Terminator könyvek rövidek, de itt ennél nem bántam volna, ha még 100 oldalnyi plusz lett volna a könyvben. Főleg az elején. Egy kicsit sűrűn hátra kellett lapoznom ahhoz a fejezethez, amiben John Connor kiosztja a feladatokat a két csapat között. Itt kapunk részletes névlistát is. Ez segített eligazodni, hogy ki melyik csapatban van.

John két csapatot hoz létre. Az egyik a Vendégváróké. Fabricio Sanchez, Raul Espinoza, Andrew O’Leary, Ryan Mills, Greg Christenson, Corrine Chambers Mazzini, Steven Wakeford. A másik csapat a Fészekrakóké. Jimmy Lehman, Gerald O’Keefe, Andres Estrada, Kyozo Fukada, David Winfrey, Melissa Reeves, Carol Stanley. A Vendégvárók feladata felkutatni egy városba érkező konvojt, melyen Juan Baltazar vezet. Találkozniuk kell és elkísérni őket a célbázisra. A Fészekrakók feladata új bázis létrehozása az Irgalmas Szamaritánius kórház közelében, ahol van egy elhagyatott metróállomás is. Látszólag két egymástól független feladat. A Vendégvárókra hamar lecsap egy Terminator csapat. A cél viszont nem a humánok megsemmisítése, hanem az elfogásuk. A Skynet négyüket el is fogja. Sanchezt, Espinosát, Millst és Mazzinit. Kikérdezi és lemásolja őket. De nem csak őket, hanem azokat a gerillákat is, akiknek sikerült elmenekülni a rajtaütésből – O’Leary, Christenson és Wakeford. Bizonyos fejezetekben a fogoly embereket, más fejezetekben a szökevények sorsát követhetjük nyomon. O’Leary és csapata elég sok látványos küzdelmen mennek keresztül, mire a konvoj nyomába tudnak eredni. Rájönnek a Skynet tervére is. Juan Baltazar csapatát több olyan beszivárgó Alfa kíséri, mely az ő alakjukat viseli. Baltazarék nem is fognak gyanút. Az beszivárgó Terminátorok viselkedése szinte tökéletes. Ezeket a fejezeteket különösen élveztem, jó volt olvasni arról hogyan szivárognak be és hogyan teljesítik a Skynet parancsait. A könyv végére a valódi Mazzini és társai kiszabadulnak, de egy olyan létesítményben vannak, amit a Terminatorok őriznek. Szegény Ryan Mills bele is halt a kínzásokba, úgyhogy kicsivel kevesebb is az esélyük. A folytatásban ez lesz az egyik legvárósabb szál. A Fészekrakóknál sem megy minden zökkenőmentesen. A csapat egy idegi szét is válik. Lehman és O’Keefe kemény tűzharcokba keveredik. Miután újra egyesülnek az elhagyatottnak tűnő kórházban megkezdik a felderítést. Ezek a részek szintén nagyon tetszettek. Az Ezüsthernyók halálosak, szegény Winfrey rajta is veszik. Sajnáltam a fickót, jó durva halála volt. Meg aztán Estrada is jól megsérült a repeszektől. A csapatban ott van Melissa Reeves, a mesterlövész. Nem sokat tudunk meg róla. Kíváncsi lennék rokona-e Kyle Reeves-nek? Az alagsorban egy aknazárral lezárt részt találnak, amit nem tudnak hatástalanítani, így kénytelenek kerülőúton bejutni. Ez a szál itt marad függőben. Annyi biztos, hogy a Skynet torlaszolta el a járatot. Jó kérdés, hogy mit őrizhet. Az én tippem: az időgéphez van köze. Ha ezek történeti cselekmények nem lennének elegendőek, kapunk egy hackert, Landon Tweetet, aki valami fontos infóhoz jut hozzá a Skynettől és megosztja Natalie O’Hara programozóval. (Talán ő egy korábbi Terminator könyvben szerepelt? Mintha lenen valami jelentősége a mutáns hölgynek.) És persze vannak még fejezetek a Skynet és beszivárgó Terminatorok, valamint John Connor szemszögéből.

Eleinte még nem tudtam mi fog ebből kijönni, de egy idő után egyre jobban élveztem a sztorit, a vége már szinte letehetetlen volt.

Mi lehet az a láda, amit a másik Terminator csapat kísért a végén?

Könnyed, akciódús és pörgős regény. Közben azért kapunk viszonylag részletes taktikai leírásokat is. Ez már elérte az ötöst.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A World of Warcraft Krónikák 1. kötete augusztus végére csúszik. Szerintem az Illidan is csúszni fog. Valami hihetetlen ellenőrzési munka állt mögötte. A Krónikák első kötetét először még áprilisban néztem át, akkor irtó sok hibát találtam benne és hatalmas munka volt több mindent lefixálni. Első körben 40 oldalas lett Word-ben a hibajavítási jegyzékem. A második körös ellenőrzéssel május elején megvoltam, akkor kb. 10 oldal lett jegyzék. Aztán valami oknál fogva júniusban még egyszer át kellett néznem, pedig akkorra már két másik szaklektor és stilizáló, valamint nyelvi lektor is átnézte. A harmadik ellenőrzésre is volt mit javítani. Nem hittem volna, hogy ennyi meló lesz vele, de remélem megéri. Az Illidannal májusban voltam meg az első körös ellenőrzéssel, és most júliusban kértek meg egy második körös ellenőrzésre is. Ennél is mindkét esetben volt mit javítani, de remélem most már rendben lesznek. Azt hiszem látszik, hogy a kiadó minőségre törekszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neil Gaiman: Amerikai istenek

A Sandman után ez volt a következő nagyobb Gaiman élményem. Ez egyben az első regény, melyet a szerzőtől olvastam. A jubielumi, bővített kiadással volt dolgom. Nos, őszintén szólva érdekes élmény volt, de nem avattam új kedvencet. Érdekes, hogy maga Gaiman is leírta, mennyire megosztó lett a saját olvasóinak táborában is ez a könyv. Vannak, akik istenítik és zseniálisnak tartják, míg mások csalódtak benne. Én valószínűleg a középmezőnyt fogom erősíteni, mivel nem tartom gyengének, nem volt csalódás számomra, de a kitűnőtől is messze van. Amikor elkezdtem olvasni az elején még nagyon azt éreztem, hogy ebből egy öt csillagos értékelés születik majd a végén. A sztorinak sikerült magába szippantania. Árnyékot érdekes figurának találtam. És a helyzet, melybe került szintén sok lehetőséget tartogatott. De ahogy haladtam előre, sajnos a sztori a második harmadban kezdett szétesni. A könyv utolsó harmada megmentette a dolgot, az ottani fordulatok és események felvitték újra egy jó regény szintjére a történetet. Gaiman megfogalmazása rendkívül jó. Sokszor művészi és szürreális elemek is keverednek bele. A fordítás kifejezetten kitűnő szinten van. Neil tényleg otthon van a mitológia elemeiben. Ezeket mesterien szövi be a történetbe és egy érdekes képet fest Amerikáról is. Többször rávilágít arra, hogy Amerika valójában nem is létezik, az USA nem más, mint a világ népeinek teremtménye. Ez egy mesterségesen kreált állam. A lakói nagyrészt a világ különböző pontjairól érkeztek, magukkal vitték a kultúrájukat, hiedelmeiket, mentalitásukat. Ez tényleg egy óriási olvasztótégely. A régi istenek megjelenítése jól megtestesíti ezt kulturális kavalkádot. Mondanivalóban nagyon jól megfigyelhető a világ örökös változása, a régi szembenállása az újjal. Ebben az örökké változó és rohanó világban nehéz megtalálni a helyünket. Kvázi Árnyék ezt a szerepet tölti be. Meg kell találnia a helyét a világban. Ez főleg akkor nehéz, ha valaki új életet akar kezdeni. Lehet, hogy van valami párhuzam az Amerikába költöző Gaiman és a főszereplő Árnyék között, legalábbis az útkeresés tekintetében. Az új istenek megjelenése is kitűnően reflektál a mai, modern világunkra. A TV, a telefon, az internet, a technikai fejlődés, a rohanó kapkodó világ…. ezek mindent átformáltak. Kvázi tényleg új isteneket teremtettünk magunknak, melyeket éppúgy imádunk, mint annak idején a bolygó népei a sajátjait.

Érdekes volt, hogy Árnyék valódi neve nem derült ki. Talán ezzel akarta növelni a szerző a misztikusságot.

Hősük frissen szabadul a börtönből és új életet akar kezdeni. De szeretett felesége meghalt, és nincs hova mennie. Ekkor keresi meg őt Odin isten, aki Szerda úrnak hívja magát és munkát kínál neki. Árnyéknak mindenhova el kell kísérnie az öreg istent, aki azt tervezi, hogy egybegyűjti a régi isteneket és háborút indít az újak ellen. Árnyék egyfajta ügynök szerepet tölt be. Jó húzás volt a skandináv mitológia elemeire ráfeküdni. De mivel nem voltam otthon a skandináv, afrikai és egyéb népek hiedelem világában így sok alakot kevésbé tudtam beazonosítani. Csernobog, Nancy úr, a Zorja nővérek, Bilquis…stb. Sokuknak utánuk kellett járnom. Az egyiptomi isteneket egyből felismertem. Ibis volt Thot, és Jaquel volt Anubisz. (Érdekes, hogy Anubisz csak az egyik isten volt, aki a holtakra vigyáz. Ozirisz kimaradt, pedig ő nagyobb kultusznak örvendett.) A macska megjelenése is érdekes motívum volt és utalás az ókori Egyiptomra, még akkor is, ha a macska, mint szent állat elég későn, csak a Ptolemaioszok idején terjedt el. Pont a kedvenc részeim azok voltak, amikor Árnyék az amerikai Cairóban segédkezett a két temetkezési vállalkozó istennek. Aztán jöttek a lakeside-i jelenetek. Egy idő után már nagyon unalmas és vontatott lett. Bár értem mit akart Gaiman. Egy csendes zugot ábrázolni, melyben a lélek megpihenhet. Bejött az eltűnt lány, Allison esete is. Kár, hogy csak a végén derült ki, hogy mi történt vele. Azt viszont sejtettem, hogy valamelyik lakó állhat a háttérben, esetleg egyikük egy régi istenség, mely áldozatot követel. Így Hinzelmann leleplezése nem volt nagy szám. Aztán beindulnak az események. Látszólag Odin meghal. Sejtettem, hogy valami nem stimmel, már akkor, amikor Szerda megjegyzi magának: a kamera hazudik. Biztos voltam benne, hogy megjátssza a halálát. És ezért a visszatérése nem is volt meglepő. Csak összetett indokai leptek meg. Lokival összefogva össze akarta ugrasztani a régi és az új isteneket, hogy egy nagy csatában mészárolják le egymást. Ennek célja, pedig hogy megerősödjenek, hiszen Odin az elesettektől kapta hatalmát. Árnyék átlát ezen és felvilágosítja a harcoló isteneket. A könyv egyik legjobb pontja volt, mikor Árnyék spirituális utazásra indul virrasztva a fán kikötözve. Főleg az tetszett, ahogy az egyiptomi istenekkel találkozott. Sajnálom, hogy Jézus kimaradt a könyvből, de Gaiman betette függelékbe a végére. Az nagyon jó jelenet volt, kár hogy kimaradt, szerintem lett volna helye. A virrasztás után Árnyék megvilágosodik. Fontos szerep jutott halott feleségének, aki visszajárt a halálból hozzá. Laura, mintha megbánta volna, hogy megcsalta férjét, míg ő börtönben volt. Mintha törleszteni akart volna, és szinte végig ott volt, hogy megvédje szerelmét. Lokival, azaz Világ úrral való összecsapása szép nagy csattanó volt. A végén Laura is békére lel. Samantha Fekete Varjú tovább színesíti a női karaktereket. Egy vidám tűzről pattant lány. Az egyik legjobb jelenet, mikor Város úr kikérdezi és Sam kigúnyolja az ügynököket a névválasztás miatt. Egyben kiváló gondolat volt, hogy a fordításban ezek a beszélő nevek magyarul jelentek meg, mert így viccesebb is volt, meg jobban átjöttek, mintha csak angolul megmaradtak volna.

Árnyék félisten volt, és Odin fia. Nos, valahogy ez se lepett meg. Nem véletlenül szúrta ki őt Odin. Valahogy sejtettem, hogy valami hasonló áll a háttérben. De ennek ellenére nagyon jó fordulat.

Mindenféleképpen érdekes élmény volt a regény. Kár, hogy a lakeside-i események körül kissé szétcsúszott és ellaposodott. Négyes.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.