Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Persze, Star Wars-kiadásokon kívül van egy kisebb polcnyi Harry Potter-könyvem, Gyűrűk Urából szintúgy. Trónok harcából is van pár, Alien meg Predator könyvekből stb. Majd egyszer küldök fotót. :)

Na, elég változatos műfajokban mozgol akkor. Én ezek közül, csak a trónok harcával találkoztam, de azt se akaródzik olvasnom, a 3. részbő, csak az első fejezetig jutottam. Fojtatnom kéne már azt is, de most is a Marsit kezdtem el. 

A képet meg majd várom.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, caseyjones írta:

A marsi nekem is megvan, azt kb. 4 évvel ezelőtt olvastam. Nagyon jó regény, humoros is. A film is nagyon tetszett.

Hasonlóan vélekedek én is.:D Most nagyon jólesett a változatosság, mert ezelőtt a Perszepolisz Felemelkedését olvastam, azelőtt meg a Koréliai hajszát. Amúgy egy kérdés: milyenek a Harry Potter könyvek? Mert még egyet se olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már nem számolom hány könyvem van. 12 polcon már nem is fér el. Már vannak amik dobozokban, bőröndökben vannak. Az utóbbi években már áttértem a könyvtárra.

Egyébként Harry Potter könyveket még én se olvastam. Majd pótolom. Ahogy sok mást is.

 

Spawn 12. kötet: 69-74. számok

Egy nagyobb technikai probléma belezavart a kötetbe. Ebben a kikölcsönzött példányban sajnos a 74. szám eleje hiányzott, helyette 8 oldalon keresztül ismétlődött a 73 szám több oldala. Kár érte.

Ettől eltekintve élvezetes volt ez a kötet. Úgy látom, hogy itt McFarlane mellé becsatlakozott még Brian Holguin is, mint író.

69. szám: Rémség

Folytatódik a 67. számban megkezdett sztori vonal.

Sam és Twitch kétségbeesetten rohannak a Patkányvárosba. Megtalálják Spawn fej nélküli testét a falhoz szögelve. Közben Cogliostro megkörnyékezi Csizmát. Végre kiderül, hogy Csizma valójában nem is csavargó, hanem, egy angyal a Mennyből, aki megfigyelő tevékenységet végez. Cog próbálja rábeszélni az angyalt, hogy avatkozzon közbe, de Csizma ellenáll. Itt újból árnyalt képet kapunk a Mennyország erőiről. Csizma egy olyan megfigyelő csoport tagja, akik nem avatkozhatnak közvetlenül közbe. Ha mégis történik valami ilyesmi, azt az emberek csodának könyvelik el. Sam Twitch közben összetűznek a csavargókkal, akik lassan egymásnak esnének az Ivadék miatt. A két nyomozó nem igazán uralja a helyzetet, ráadásul a sztori végére felbukkan a Szörny, azaz Kulbiczi is, aki kést szorít Twitch torkának. És ekkor a váratlan fordulat. Spawn teste kikerül a Menny által uralt holtzónából és újra összeáll egésszé. Tetszett ez a végkifejlet.

Végre volt előre lépés. Négy és fél.

70. szám: Sötétség

Az egyik legfélelmetesebb Spawn sztori. A borító is az egyik legjobb, amit láttam.

Pattanásig feszül a helyzet, és hamarosan elszabadul a pokol Spawn egyenruhája maga köre gyűjti a környék gonoszságát és sötétségét. Az összes negatív érzelmet visszaküldi a csavargókra, akik egymásnak esek. Ölik, ahogy tudják egymást. Szegény Bobby-ért nagyon aggódtam. Szerencsére Csizma közbelépett és megmentette az életét. Feltételezem a renegát angyal ezzel megváltoztatta a status quot. Spawn mintha megint nem lenne ura önmagának, amint kiengedi a gonosz energiákat. Sam és Twitch unszolására aztán magához tér és a Szörny nyomába ered, aki kirobbantotta ezt az egész erőszak hullámot. Megtalálja és a sötétség erőit magához vonzza. Kulbiczit elborítják és elemésztik a környék férgei, patkányai, denevérei és sötét energiái. Merem remélni, hogy meghalt. Szegény Cyanra viszont újabb dühroham jön rá. Megértem szegény Wandát is, ahogy aggódik a lányáért, Félelmetes volt, ahogy szegény kislány ott rohangált a száguldó kocsik között.

Nagyszerű zárás: ötös.

71. szám: Jelenések

Kulbiczinek végre vége. Cog megpróbálja előremozdítani a dolgokat. Próbálja rávenni Alt, hogy a megfelelő kérdéseket tegye fel, találjon újra önmagára. Viselkedjen úgy, mint egy ember és ne engedjen a pokol erőinek. Spawn szembeszül végre a menny holtzónájának létezésével. Wanda aggódik Cyanért. Terry viszont még nem tartja súlyosnak a helyzetet. Szerintem ez elég nagy hiba. Sam és Twitch megpróbálnak lenyugodni, de a bár, ahová mennek, őrült mészárszékké változik. Az emberek egymásnak esnek Színre lép egy titokzatos vámpír, akinek ez köszönhető. Mielőtt a nyomozók elkaphatnák a vérszívónak nyoma vész. Csak egy átharapott torkú lányt hagy maga után. Spawn magában elmélkedik az elmúlt napok eseményein, amikor a vámpír rajtaüt. Két váratlan fordulat jön, amik ledöbbentettek: a vérszívó a Menny szolgálatában áll és Csizmának kell leállítania, nehogy megölje az Ivadékot.

Olyan levezető rész féle, de jó lett. Négy és fél.

72. szám: Vértelenül

Bizarr helyzettel indít a sztori.

Spawn szembesül azzal, hogy Csizma egy angyal és a Wolfram névre hallgató vámpír a Mennyet szolgálja. Csizma alig tudja szétválasztani Wolframot és Spawn-t. A vámpír dühös, amiért az angyal közbe avatkozott. Figyelmezteti, hogy a Menny ezt megtorolhatja. A rendőrök rajtaütése miatt mindannyian eltűnnek, kivéve a csavargó testben maradt angyalt. Az őrsön az épp ott tartózkodó Sam-mel és Twitch-csel akar beszélni. Csizma figyelmezteti őket, hogy Spawn-nak szüksége van a segítségükre. Sam-nek és Twitch-nek végre leesik, hogy számtalan ügyük közös kapcsolódási pontja Spawn. Egy csavargó megtalálja Spawn nekroplazmáját és megával viszi. Ekkor úgy gondoltam, hogy ebből valami nagy dolog lehet. Spawn a sztori végén közbelép egy helyszínen, ahol egy gyereket próbálnak megkínozni. Szétcsap köztük. Ez nagyon tetszett. A végén a fordulat is: a gyerek valójában egy angyal.

Újabb átvezető füzet valami nagyobb eseményhez. Ötös.

73. szám Halom

Egy új, hatalmas ellenfél születése.

Eddie Beckett, aki magához vette Spawn nekroplazmáját, egy simlis csöves. A Dimino családnak szokott jelenteni, hogy kiket lehet a környéken kirabolni. Eddie azzal henceg, hogy megváltozott az élete. Az egyik Dimino fiú utána megy, hogy kikérdezze. Ez egy késelésbe torkollik, Eddie Beckett halálos sebet kap. És épp a holtzóna határán történik ez. Spawn nekroplazmája átalakítja. Valami brutálisak lettek ezek a képsorok. Igazi horrorba illők. Új szörny születik: a Halom. Közben Cog átad egy dossziét Saméknek Al Simmonsról. Cog és Csizma egymással beszélgetnek. Egy harmadik erő közeleg, melynek nincs köze sem a Mennyhez, sem a Pokolhoz. Meg kell találniuk Spawnt és figyelmeztetni. Valami nagyon nagy dolog közeleg. Az embertelen hőség is ezt jelezheti. Halom összecsap a végén Spawn-nal.

Jó felvezető egy hatalmas dologhoz. Ötös.

74. szám

Sajnos a nyomdahiba miatt nem tudom mi lett ennek a fejezetnek a címe. Ha jól számoltam az első 6 oldal lemaradt. Kár. De úgy tűnik nem maradtam le túl sok dologról.

Spawn és Halom hadakozhatott egymással. Cog és Csizma későn érnek oda. A szemétből és rothadó dolgokból álló Halom elnyeli az Ivadékot és eltűnnek. Végre kiderül, hogy Csizma miért segít. Tudja, ha Spawn elbukik, hamarabb tör ki a háború. A Menny pedig még nem áll készen. Cyan is megérzi Spawn eltűntét, ő csak szomojú bácsinak hívja őt. Spawn valami hihetetlen helyre kerül, ahol Eddie Beckett szellemszerű alakjával találkozik. Valami olyan helyen lehet, ami független a Mennytől és a Pokoltól. Egy erő a szellemalakon keresztül szólítja Alt, majd egy átjáróhoz vezeti. Egy bizonyos Smaragd Parlament már összeült. Nem tudni milyen helyre kerül Al, de érdekes lesz. Spawn sztorijában eddig ez a legjobb szál. Itt végre megtudjuk, hogy van valami harmadik erő is. A megfogalmazás is misztikus. Egy hely, ahol minden elkezdődött. A világ szíve. A füzet úgy fejeződik be, hogy az olvasó rögtön kapna már a következő szám után.

Zseniális, már nagyon várom a folytatást. Ötös.

Sokkal elégedettebb voltam ezzel a kötettel. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

:o

traitor GIF

Én sem olvastam, sőt mondok durvábbat :D , nem is fogom, filmeket is kb. egyszer láttam elejétől a végéig, valamelyik részt csak mozis verzióban, életem végéig még egyszer van tervbe véve, hogy tartok belőlük egy maratont. Nem tudom valahogy sose érdekelt annyira a világa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ne tessék elítélni.:lol2:

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Egyébként Harry Potter könyveket még én se olvastam.

16 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Én sem olvastam,

Gyerekek, lehidalok. :D No sebaj, egyszer mindennek el kell jönnie, nem igaz? Nektek a HP, nekem meg a Holiday Special. :hehe:

 

 

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Akkor a Gyűrűk Ura lehet rossz példa volt. Ettől függetlenül megismétlem: én már láttam olyan történetet, ahol előre meg lett tervezve minden a legapróbb részletekig. Te ezeket nem ismered, mert nem vagy otthon a mangákban és az animékben. Például ott van az Attack on Titan, ami a világ egyik legsikeresebb mangája. Amit abban művel a mangaka, az ékes példája annak, hogy 10 évre előre is meg lehet tervezni gondosan mindent (ennyi éve fut a manga, most fog véget érni). Hozzáteszem, nekem abszolút nem kedvencem az AoT, de az amit említettem, kétségkívül a legnagyobb erőssége a műnek.

 

És egyébként a mangaka is elmondta sokszor azt, amit Te: vannak olyan részek, amelyekkel utólag már nem elégedett és másképp csinálta volna, de úgy döntött, hű marad az eredeti verziójához, és végigviszi azt, amit annak idején eltervezett.

 

Később az anime adaptációban, amibe nyilván őt is bevonták, mint tanácsadót, elmondta, hogy ott volt lehetősége az utólag problémásnak ítélt részeken változtatni, amiket meg is tett... És az adaptáció már nem is működött olyan jól, mint az eredeti történet.

Hallani hallottam már erről a mangáról, de tényleg nem ismerem, viszont felkeltetted az érdeklődésemet, így utána jártam. Nem sok keresgéléssel ugyan, de legalább két dologra ráleltem, ami jelzi, hogy Iszajama Hadzsime sem a szabályerősítő kivétel. Az egyik egy 2013-as cikk, ez a wikiről van és sajnos mindkét forrás élettelen már, de több fórumon is volt téma. E szerint a manga vége nem az lesz, amit Hadzsime eredetileg kitalált, mert a popularitás miatt megváltoztatta. Hogy ez mennyire lesz igaz vagy sem, azt nem tudom, nem találtam friss anyagot ez ügyben. Te lehet többet tudsz a témában.

A másikat emitt találtam, ebben a 08. pontban azt írják, hogy Hadzsime meg akarta ölni Sasha Blouse-t a Volume 9. végén, de a szerkeszőtje hatására megváltoztatta. Ezen az oldalon ezt meg is erősítik.

Szóval lehet, hogy Hadzsime ritkán nyúl bele az Attack of Titan terveibe, de azért ő is belenyúl (vagy sűrűn belenyúl, csak azt nem teszi annyira publikussá) az alkotói folyamat során ilyen-olyan indokkal. Mert egy szereplő életben tartása sem éppen kis változtatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem toronymagasan a Berserk a kedvenc mangám. Szerencsére elkezdték gyűjteményesen is kiadni úgyhogy most van két nagy óriáskötet belőle a polcomon. Aki nem ismeri: ez is egy nagy egybefüggő történet, ami még 1989-ben indult és máig nem ért véget. Olyan minta a Trónok harca csak jobban fókuszált a cselekményvezetés. Na itt például elsőre úgy tűnik mintha minden ki lett volna találva. Hisz egy időugrással kezdünk: először látjuk hogy a főhősnek nincs meg a fél karja és a világ tele van ocsmány démonokkal, majd a sztori visszakanyarodik a hős gyerek és fiatal korához. Az alkotó Kentaro Miura jól meg is lepte a rajongókat amikor elárulta, hogy nem igazán tudta honnan hova tart a cselekmény. Csak pár támpont volt meg, de az egészet menetközben találta ki. Azért is nem készitett térképet a Berserk világához, mert nem akarta bekorlátozni magát. Mi van ha menetközben eszébe jut egy érdekes új világ/királyság?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hallani hallottam már erről a mangáról, de tényleg nem ismerem, viszont felkeltetted az érdeklődésemet, így utána jártam. Nem sok keresgéléssel ugyan, de legalább két dologra ráleltem, ami jelzi, hogy Iszajama Hadzsime sem a szabályerősítő kivétel. Az egyik egy 2013-as cikk, ez a wikiről van és sajnos mindkét forrás élettelen már, de több fórumon is volt téma. E szerint a manga vége nem az lesz, amit Hadzsime eredetileg kitalált, mert a popularitás miatt megváltoztatta. Hogy ez mennyire lesz igaz vagy sem, azt nem tudom, nem találtam friss anyagot ez ügyben. Te lehet többet tudsz a témában.

Erről a dologról én is hallottam, bár pontos információim nincsenek róla, mert akkoriban volt ez az eset, amikor én még nem követtem a történetet, kicsit később ismerkedtem meg vele. Pár helyen megtaláltam az állítólagos "eredeti befejezést". A történet jelenlegi állása szerint akár az is megtörténhet, hamarosan kiderül :)

 

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

A másikat emitt találtam, ebben a 08. pontban azt írják, hogy Hadzsime meg akarta ölni Sasha Blouse-t a Volume 9. végén, de a szerkeszőtje hatására megváltoztatta. Ezen az oldalon ezt meg is erősítik.

Szóval lehet, hogy Hadzsime ritkán nyúl bele az Attack of Titan terveibe, de azért ő is belenyúl (vagy sűrűn belenyúl, csak azt nem teszi annyira publikussá) az alkotói folyamat során ilyen-olyan indokkal. Mert egy szereplő életben tartása sem éppen kis változtatás.

Ez igaz, ezt a háttérsztorit én is ismerem. Sasha-ról tudni kell, hogy

Spoiler

azóta már meghalt, csak kicsit később, tehát Iszajama csak azért is kinyírta :evil:

valamint, ő egy sokadrangú mellékszereplő, akinek a történet folyásában nem igazán volt sosem szerepe, gyakorlatilag bármilyen karakterrel helyettesíthető lett volna. Népszerűségét annak köszönheti, hogy egy szépen megrajzolt aranyos lánykarakter, az ilyenek mindig népszerűek Japánban :) emellett egy poénforrás is volt.

 

8 perccel korábban, Bomarr írta:

Nekem toronymagasan a Berserk a kedvenc mangám. Szerencsére elkezdték gyűjteményesen is kiadni úgyhogy most van két nagy óriáskötet belőle a polcomon. Aki nem ismeri: ez is egy nagy egybefüggő történet, ami még 1989-ben indult és máig nem ért véget. Olyan minta a Trónok harca csak jobban fókuszált a cselekményvezetés. Na itt például elsőre úgy tűnik mintha minden ki lett volna találva. Hisz egy időugrással kezdünk: először látjuk hogy a főhősnek nincs meg a fél karja és a világ tele van ocsmány démonokkal, majd a sztori visszakanyarodik a hős gyerek és fiatal korához. Az alkotó Kentaro Miura jól meg is lepte a rajongókat amikor elárulta, hogy nem igazán tudta honnan hova tart a cselekmény. Csak pár támpont volt meg, de az egészet menetközben találta ki. Azért is nem készitett térképet a Berserk világához, mert nem akarta bekorlátozni magát. Mi van ha menetközben eszébe jut egy érdekes új világ/királyság?

Természetesen ilyen is van. Nem feltétlen rossz az, ha valaki ad-hoc módon ír meg egy történetet, ki lehet belőle jönni jól is. Én sem azt mondom, hogy 100%-ig előre el kell tervezni mindent, hanem azt, hogy nem árt, ha van egy alapvető koncepció, amit végig tudnak vinni.

A Bersek amúgy egy vitathatatlan klasszikus :)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez igaz, ezt a háttérsztorit én is ismerem. Sasha-ról tudni kell, hogy

  Spoileres tartalom megtekintése

valamint, ő egy sokadrangú mellékszereplő, akinek a történet folyásában nem igazán volt sosem szerepe, gyakorlatilag bármilyen karakterrel helyettesíthető lett volna. Népszerűségét annak köszönheti, hogy egy szépen megrajzolt aranyos lánykarakter, az ilyenek mindig népszerűek Japánban :) emellett egy poénforrás is volt.

Tök mindegy, ez akkor is változtatás, tehát ő sem példa arra, hogy előre megtervezett mindet évekre és ahhoz maximálisan ragaszkodott. Befolyásolta valami, ő pedig változtatott. Pont. És ahol egy ilyen van, ott van több is, maximum nem árulják el a mélyen tisztelt publikumnak, nehogy lerombolják az alkotó imázsát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 19. - 15:33, Iqvi írta:

Hasonlóan vélekedek én is.:D Most nagyon jólesett a változatosság, mert ezelőtt a Perszepolisz Felemelkedését olvastam, azelőtt meg a Koréliai hajszát. Amúgy egy kérdés: milyenek a Harry Potter könyvek? Mert még egyet se olvastam.

Őszintén szólva, amikor először hallottam a Harry Potter könyvekről, nagyon ódzkodtam tőlük. viszont amikor kijött az első film előzetese, akkor egye-fene alapon beszereztem az 1. könyvet (meg azért is, mert épp akciós volt :) ), amit azóta sem bántam mag. Nagyon jól vannak megírva, olyan "olvastatja magát" módon, így némelyik 500-600 oldalas könyvvel 2-3 nap alatt végeztem.

Idén ismét elolvastam őket egymás után, és kapcsolódási pontok, utalások szempontjából pedig nem semmi módon vannak megírva.

Például:

- az 1. kötetben megemlítenek valakit, aki csak a 3. kötetben bukkan fel

- a 2. kötetben van egy tárgy, aminek csak a 6. részben lesz jelentősége stb.

 

Röviden: Én csak ajánlani tudom őket.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-két nap, és mehetek a postára a legújabb A Térség-könyvért :yeah:Oké, olvastam angolul, de azért mégis jó lesz felrakni a polcra a többihez, és újra elolvasni. Persze miután kivégeztem a szintén most megjelent Jo Nesbot. Idén 3 könyvet vártam igazán, és mit az ég, a három szinte egyszerre jelent meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bakker, ez már e héten megjelenik? Jól lenaradtam az infókkal. Mondjuk, még mindig a Marsit nyúzom, és a Kardok Viharát is elkezdtem, és majd érkezni fog még egy Conan novelláskötet is. Tényleg, valaki olvasott már Conan történeteket? Akár könyv, vagy képregény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Bakker, ez már e héten megjelenik? Jól lenaradtam az infókkal.

Én is! Pedig a múlt héten beszélgettem róla egy haverral, de utána lusta voltam utána nézni, mikor jön. Na, azt hiszem, már tudom, mit kérek névnapomra. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Bakker, ez már e héten megjelenik? Jól lenaradtam az infókkal. Mondjuk, még mindig a Marsit nyúzom, és a Kardok Viharát is elkezdtem, és majd érkezni fog még egy Conan novelláskötet is. Tényleg, valaki olvasott már Conan történeteket? Akár könyv, vagy képregény.

Én olvastam mind a két Conan kegyetlen kardja képregény kötetet, és nem túlzás, ha azt állítom, hogy benne van a Top 5-ben nálam, ha a Fumax képregényeit nézem. A rajzok fekete-fehérek és gyönyörűek, főleg ebben az extra méretű kiadásban. A történetek pedig sokfélék. Némelyik kalandos, míg van amelyik igen komoly és komor. Igazi időutazás, és sok-sok órára (vagy napra) lekötnek! A legújabb Conan kötetük is megvan, (a Conan: Csatatéren született) az már színes, és Conan eredetét mutatja be gyermekkorától kezdődően. Azért is szeretem ennyire, mert néhol engem Kratosra emlékeztet a karakter, a God of War pedig a kedvenc játékom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van itt köztünk olyan, aki olvasta a Twilight-sorozatot? Mivel nagyon szeretem a fantasy irodalmat, és a Harry Potter mellett a fantasy irodalom világából szinte mindig a Twilightról zengenek ódákat, így felkeltette az érdeklődésem. Csak nekem úgy tűnik első benyomásra, hogy elsősorban a női korosztály van vele megcélozva (sok romantika stb.), így nem tudom, hogy mennyire lenne számomra élvezetes. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, caseyjones írta:

Van itt köztünk olyan, aki olvasta a Twilight-sorozatot? Mivel nagyon szeretem a fantasy irodalmat, és a Harry Potter mellett a fantasy irodalom világából szinte mindig a Twilightról zengenek ódákat, így felkeltette az érdeklődésem. Csak nekem úgy tűnik első benyomásra, hogy elsősorban a női korosztály van vele megcélozva (sok romantika stb.), így nem tudom, hogy mennyire lenne számomra élvezetes. :oops:

Ez az Alkonyat-trilógia? Nem olvastam, de a filmeket láttam. Azok alapján egyértelműen a tinilányok a célcsoport.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Van itt köztünk olyan, aki olvasta a Twilight-sorozatot? 

Nem olvastam, de ahogy hallottam, az olvasói szeretik. Tehetsz vele egy próbát, legfeljebb abba hagyod fél/egy könyv után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Térség könyvsorozaton gondolkozom, érdemes elkezdeni? Eddig elég sok jót olvastam róla. :) 

Ugyanígy kérdésesek a Harry Potter, illetve Game of Thrones kötetek. Főleg előbbi az, ami állítólag jóval mélyebb élményt nyújt a mozgóképes változatnál. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ugyanígy kérdésesek a Harry Potter, illetve Game of Thrones kötetek. Főleg előbbi az, ami állítólag jóval mélyebb élményt nyújt a mozgóképes változatnál. 

Utóbbiról nem tudok - még - nyilatkozni, nemrég kaptam meg az első könyvet. :)

A Harry Potter sokkal mélyebb élményt nyújt, ha elolvassa az ember a könyveket. A filmek csak kapargatták a könyv egyes részeit, pláne a későbbi filmek, ahol az egyéb dolgokra nem maradt idő.

A HP -t amúgy az előző héten fejeztem be. A nyáron gondoltam, hogy újrakéne olvasni mind a 7 -et, így elkezdtem melóba menet meg vissza. Aztán amikor az 5. résszel is végeztem, kicsit leraktam amíg elkezdődött az egyetem. Friss élmény, de nagyon jó. Ajánlom olvasásra, remek könyvek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.