Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

6 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

pl. a Pókember: Hatalomátvétel a PS4-es játék előzménye

Nem a folytatása? A játék sztorija bejött, így lehet, hogy adok egy esélyt ennek, főleg ilyen jó áron.

Amúgy azt írják, hogy ez a sorozat 2. része. Melyik az első? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nem a folytatása? A játék sztorija bejött, így lehet, hogy adok egy esélyt ennek, főleg ilyen jó áron.

Amúgy azt írják, hogy ez a sorozat 2. része. Melyik az első? :hmm:

A Nagy Marvel regény gyűjteményből ez lesz a második könyv. A Venom az első, a Bosszúállók regény a harmadik. Friss hírek szerint a Deadpool lesz a következő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Iqvi írta:

A mai nap kiadták a The Expanse 8. kötetét a Tiamat's Wrath-ot. Gpodreads-en vannak olyanok akik szerint a kötet hozza a Nemezis Játékai színvonalát. https://www.goodreads.com/book/show/28335698-tiamat-s-wrath.

Kedvenc részem a sorozatból a Nemezis játékai. Ide tartozik, hogy veszélyes dolog a twitter. Az egyik író tweetelte, hogy kint van a könyv. Én marha hazafelé a vonaton olvastam, és megnéztem a hozzászólásokat is. Következmény: hazajöttem, amazonra felmentem, beszereztem a Kindle-verziót, és olvasás. Így zilálja szét az internet az estémet :D Valószínűleg lassan fogok vele haladni, mert közben egyéb olvasnivalóim is vannak, lesznek, meg aztán angolul amúgy is lassabb, ettől függetlenül nagyon jó lesz olvasni a folytatást. Daniel Abraham a twitteren azt is megerősítette, hogy még egy kötet érkezik majd. Eredetileg is 9 részesre tervezték a sorozatot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, MissKarrde írta:

Kedvenc részem a sorozatból a Nemezis játékai. Ide tartozik, hogy veszélyes dolog a twitter. Az egyik író tweetelte, hogy kint van a könyv. Én marha hazafelé a vonaton olvastam, és megnéztem a hozzászólásokat is. Következmény: hazajöttem, amazonra felmentem, beszereztem a Kindle-verziót, és olvasás. Így zilálja szét az internet az estémet :D Valószínűleg lassan fogok vele haladni, mert közben egyéb olvasnivalóim is vannak, lesznek, meg aztán angolul amúgy is lassabb, ettől függetlenül nagyon jó lesz olvasni a folytatást. Daniel Abraham a twitteren azt is megerősítette, hogy még egy kötet érkezik majd. Eredetileg is 9 részesre tervezték a sorozatot. 

Igen kilenc kötet lesz. Majd ha végeztél vele írsz róla egy értékelést? Nekem ma érkezett a Kalibán Háborúja, de még olvasásra vár egy Sith Nagyurak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Igen kilenc kötet lesz. Majd ha végeztél vele írsz róla egy értékelést? Nekem ma érkezett a Kalibán Háborúja, de még olvasásra vár egy Sith Nagyurak.

Oké, igyekszem írni róla :)

 

Én is úgy terveztem, hogy megvárom a magyar megjelenést, csak sajnos elkezdtem olvasni a külföldiek hozzászólásait az első néhány fejezetről, ami felcsigázta a kíváncsiságomat. Végül is nincs rá okom, hogy várjak a magyar megjelenésre, szóval belevágtam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Iqvi Köszi szépen. Igen, végre megjelenik, a könyvhétre jön ki. Április 2-től lehet előrendelni a Tuannál.

 

55448499_1236455926530786_18851938478189

 

Az Excalibur az teljesen készen van már nagyon régen, ez a mostani csak újra kiadás, hogy a Tuadn felfutassa az MU-t. Technikailag egy könyv, csak két kötetben kiadva.

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 6
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

A Könyvfesztivál szerint 27-én 16-tól lesz dedikálás.

Jó tudni. Azért egy érdekes adalék: a borítót először ebben az interjúban láttam meg teljes valójában (én még cím, logó és a nevem nélkül láttam utoljára), és eddig azt sem tudtam, hánykor lesz dedikálás, csak azt, hogy 27-én. :D Kész mázli, hogy a megjelenésről tudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi, hogyan nem "áramlanak" az információk. Mondjuk ez a nagy magyar valóság mindenhol. 

Csekkold le te is, hátha rosszul láttam (11. o.):

https://bookfestival.hu/dedikálások

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már lecsekkoltam. Mondjuk azért nagy tragédia nem történt, mert a részleteket még bármikor közölhetik (mondjuk most már minden fontos infót tudok: hol lesz, mikor lesz és iszunk :D ), a borító tervezési folyamatában meg az elejétől benne voltam, szóval tényleg csak a nyomdára kész változatot nem láttam még. Annak viszont mérhetetlenül örülök, hogy végre eljutottam ide, és már beszélhetek nyomdára kész változatról. Pár hét, és aztán végre beszélhetek kinyomtatott változatról is. Azt jöhet a folytatás megírása. De azért remélem, hogy az nem hat év alatt jut el a nyomdáig. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán, mert egy olyan érában játszódik, amiben csupán egy könyv született, és ahhoz sincs semmi köze. Bár anno írtam egy előzményt egy kisregény formájában, de minden, ami abban történt, az kiderül az első két-három fejezetből is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 Azt jöhet a folytatás megírása. De azért remélem, hogy az nem hat év alatt jut el a nyomdáig. :) 

Csitt, ne fesd az ördögöt... szóval még csak említés szintjén se foglalkozz azzal, hogy ismét sokat kell várni egy könyvre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! :)

Igen, elég nagy. 21 évvel ezelőtt kezdtem álmodni arról, hogy egyszer író leszek. És bár már több novellám is megjelent nyomtatásban, most érzem először azt, hogy ez az álom teljesült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://www.amazon.com/gp/product/B074CDLVNJ/?ie=UTF8&*Version*=1&*entries*=0&fbclid=IwAR0qS7pA_dW0F0JOlXUUH_QqPYowWrPhfRq4BKtt_cUfUrVOdK11G4wc7Pg

 

Esetlegesen ezen könyvek magyarul nem fognak megjelenni? Van erről valakinek valami infója? Lehet egyedül leszek, de engem piszok mód érdekelnének. Arról nem is beszélve,hogy minden filmből van szinte regény vagy előtte vagy utána, de a Démonok közöttből amiből nagyon várom vagy várnám sehol semmi...olyan bosszantó ez pedig biztos vétel lenne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Andy Weir: Artemis

6/10

Középiskolás koromban imádtam volna ezt a könyvet, akkor még nagyon bejött volna ez a fizika / kémia ( + közgazdaságtan, igen, sőt ez működik a legjobban) geek-ség ami az egész történetet áthatja. Tetszett a multikulti jelleg amit összedolgozott egy nagyon karakteres holdlakó hozzáállássá ami egyszerre önző és altruista. Jó volt a folyamatos levélváltás mint fejezeteket tagoló, történetet meg-megszakító, kiegészítő, hangulatos adalék. 

 

Ami miatt lepontoztam, az a főszereplő (lázadó korszakát élő piti bűnöző akinek helyén van a szíve és pöpecül érti a technológiát ) és a történet (kövessünk el egy látszólag ártalmatlan de jól fizető bűncseleményt aztán minden eldurvul, még jó hogy a 'mindenki mindenkit elárul' kimaradt) sablonossága. Meg néhány akkora baromság hogy a Marsi még a filmváltozat 'Vasember' fordulatával is csak pisloghat. Ha már fordulatok, volt egy a végén aminél kétszer visszalapoztam a kiadás évéhez, aki olvasta az tudja miért :D

 

Világépítés oké, technológia bemutatása nagyon tetszik, mellékszereplők színesek (ez nem menti a főhősnőt) igazán megérdemelne egy folytatást mert ott hagyja abba ahol a sablon véget ér. 

 

Azt hiszem, igazából az a bajom, hogy hiányzott az a többlet életigenlés ami Mark Watneyt annyira szerethetővé tette. Jasmine Bashara nem váltott ki belőlem sem tiszteletet, sem együttérzést, semmit. 

 

Ja, Trek rajongók örülhetnek, van egy jelenet ahol fél oldallal hamarabb rájöhetnek arra amit aztán a narrátor elmagyaráz. (Igen, a hotelszobás.) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végleges borító:

 

9789639940932.jpg?time=1554714010

 

Itt az eredeti borító, ha össze akarja valaki vetni:

 

55448499_1236455926530786_18851938478189

 

(A változtatás előre nem tervezett mutatvány volt, okozott is némi aggodalmat a hétvégémben és fejfájást a Tuan ügyintézőinek.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.