Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, caseyjones írta:

A könyv hátoldalán lévő szöveg: "2033. Az egész világ romokban hever. Az emberiség majdnem teljesen elpusztult. Moszkva szellemvárossá változott, megmérgezte a radioaktív sugárzás, és szörnyek népesítik be. A kevés életben maradt ember a moszkvai metróban bújik meg a föld legnagyobb atombombabiztos óvóhelyén. A metró állomásai most városállamok, az alagutakban sötétség honol és borzalom fészkel. Artyomnak az egész metróhálózaton át kell jutnia, hogy megmentse a szörnyű veszedelemtől az állomását, sőt talán az egész emberiséget."

Izgalmasan hangzik ez a leírás. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

És? Attól még keltheti egy játék hatását, nem? :) Az egész könyv tulajdonképpen Artyom bóklászására fókuszál. Nyilván nem véletlenül készült belőle számítógépes játék; talán mert másnak is eszébe jutott, hogy ez a Metro 2033 egy videojátékhozt tök jó alap lenne - jobb, mint egy filmhez. Őszintén szólva, a könyv elolvasása után én is azt mondom, hogy előbb készítenék belőle videojátékot, mint filmet. Szerintem nem véletlen, hogy ez így is történt (tudniillik a számítógépes játék már régóta létezik, a film pedig mind a mai napig nem készült el). 

Igen, tudom mi a helyzet a filmmel. Alig négy napja én írtam róla hírt. ;) Ahogy éppen ezért azt is jól tudom, mi volt előbb. De ettől még érdekesnek találom, és nem negatív értelemben.

 

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy nem nagyon történik benne semmi olyan, amit egy ilyen témájú könyvtől elvárnék.

Máris máshogy hangzik.

 

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nos, én ezt végigolvasva rögtön arra gondoltam, hogy egy Aliens, Predator- vagy Legenda vagyok-hangulatú könyvet tartok a kezemben, amely tele van izgalommal, vérrel, brutalitással és sok akcióval. Ezek közül igazán egyiket sem kaptam meg. Mondjuk az, hogy nem volt benne sok vér meg brutalitás, még nem olyan nagy baj, de hogy konkrétan egyszer sem izgultam a könyv olvasása során (1-2 fejezetet leszámítva), már baj.

És ez az a prekoncepció, amiből nem engedtél és ezen a szemüvegen át értékelted a könyvet. De ez nem az író sara, és nem is a könyv minőségét jelzi, ez a te egyéni ízlésed, amit nem szabad kivetíteni semmilyen műre, ha annak minőségéről van szó. Mert egy kiváló mű nem biztos, hogy tetszik, ahogy arra is van esély, hogy egy kritikán aluli mű neked éppen tetszeni fog. Az ízlés és a minőség nem ugyanazt jelenti. Ha azt írod, hogy ez és az miatt nem tetszett, egy szót sem szólok. De te azt írtad, hogy ez és az miatt a könyv gyenge, amit erőteljesen vitatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Pildi írta:

A budapesti Árkád Libri boltjában kígyózó sorok vannak a pénztárnál. :o Ilyet én már jó pár éve nem láttam. :)

A Westendben lévő Libriben minden decemberben megtörténik, és jó látni - főleg, ha közben nem állok a hosszú sorban :) A DP-ben két hete ebédszünetben is sort kellett állni, pedig még nem a csúcs időszak volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövőre a Szukits Kiadótól szép számmal el leszünk látva képregény kötetekkel. Lesz Assasin's Creed, Gears of War, Stranger Things képregény is. A számomra az egyik legjobb hír, hogy a Dungeons & Dragons Forgotten Realms képregények is jönnek. Egyrészt elkezdik az egyik személyes kedvencem, a Drizzt legendája regények képregény adaptációját kiadni és mellette jön  még a Baldur Kapuja sorozat is. Számomra még jobb, hogy most kaptam hivatalos felkérést a Forgotten Reamls képregények szaklektorálására is. Úgyhogy a Star Wars képregények mellett a Forgotten képregényeket is én ellenőrzöm át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, MissKarrde írta:

Gratula Revan :clap: Nem tudod véletlenül, hogy a Sisterhood of Dune, a Mentals of Dune és a Navigators of Dune valaha meg fognak jelenni? 

Ezekről csak annyit mondtak nekem, hogy ezt a hármat még szeretnék kiadni, de azt nem, hogy mikor. Időnként rájuk kérdezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évekkel ezelőtt volt is szó róla, hogy kiadják. Köszi, ha rákérdezel :) Aztán ki tudja, lehet, hogy a jövőben Herberték még írnak újabb könyveket, de egyelőre ez a 3 hiányzik még magyarul. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Évekkel ezelőtt volt is szó róla, hogy kiadják. Köszi, ha rákérdezel :) Aztán ki tudja, lehet, hogy a jövőben Herberték még írnak újabb könyveket, de egyelőre ez a 3 hiányzik még magyarul. 

Pár évvel ezelőtt én az ellenkezőjét hallottam. Akkoriban még azt mondták, hogy nem biztos. A legutóbb, pár hónapja mikor rákérdeztem, már azt válaszolták, hogy ki akarják adni az utolsó hármat. Ez egy pozitív változás a korábbi állapothoz képes.t. És még arra is van esély, hogy 2019-ben már sorra kerül valamelyik, - azt hiszem a Sisterhood  -  bár ez még nem biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Agatha Christie: Lord Edgware meghal

Ebben a könyvben ismét kapunk egy rendkívül szövevényes bűntényt. Őszintén szólva, ezt összetettebbnek és bonyolultabbnak éreztem, mint a legutóbbi két Poirot könyvet, amit olvastam (A titokzatos kék vonat és Feketekávé). Christie most még jobban össze tudta kuszálni a szálakat, mint eddig. Folyamatosan előkerültek újabb és újabb talányok, újabb rejtélyek melyek mindig összezavarták a képet. Poirot már az ügy elején felvázolta azokat a kérdéseket, melyek rávezethetnek a megoldásra. Valahogy én viszont a kérdéseknél nem tudtam elképzelni hogyan kapcsolódhat egyes szereplőkhöz.

Már az elején ráéreztem, hogy Jane Wilkinsont Carlotta Adams megszemélyesítette. Az elején még úgy gondoltam, hogy Carlotta is teljesen benne volt a dologban. De aztán kiderült, hogy mégse úgy. Csak tréfából ment bele a dologba. Sokáit Bryan Martinra gyanakodtam. Az elején előadott meséje nagyon gyanússá tette. Azt egyből kitaláltam, hogy a követő emberről szóló meséje csak kitaláció. A sztori végén majdnem megörültem, hogy eltaláltam, de aztán Poirot közölte, hogy az ő első elképzeléseit vázolta, melyek tévedések voltak. Ronald Marsh és Geraldine Marsh viselkedése is gyanús volt, de valahogy volt olyan érzésem, hogy mégse ők voltak. Pedig Ronald első színrelépése után el tudtam volna képzelni. Az a monológ arról tanúskodott, hogy kivételes intelligenciával rendelkezik. Aztán kiderült, hogy Gerladine vonzódik a saját unokatestvéréhez, Ronaldhoz. Nem tudom, hogy az angoloknál szokás-e az unokatestvérek közötti románc. A titokzatos styles-i esetben is volt ilyen. A szelence és a szemüveg nagyon összezavarta a dolgokat. Nem tudtam elképzelni, hogy kapcsolódnak az ügyhöz. Végül véletlenül elejtett szavak vezették kedvenc belga detektívünket a nyomra. Mégiscsak Jane Wilkinson volt a tettes. Pedig a regény elején nagyon úgy tűnt, hogy nem ő az. Jane nagyon ravasz volt, többszörösen is összezavart mindenkit.

A sok kesze-kusza apróság miatt nagyon izgalmas lett a történet. Elképzelni se tudtam egy idő után hogyan oldódik meg. Ötös, az egyik legjobb Agatha Christie regény.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dan Abnett: Én vagyok a mészáros

A Bestia felemelkedése-ciklus első része. Annak idején hallottam, hogy ez valami Young Adult-féle Warhammer 40.000 regénysorozat lesz. Néztem is nagyon, vajon hogy tudják ezt megoldani. Az első kötetre a közkedvelt Dan Abnett-et kérték fel. Gondolom a cél az volt, hogy újabb olvasókat nyerjenek meg a Warhammer 40.000 világ számára. Főleg fiatalokat, akik nem nagyon szeretnek hosszú könyveket olvasni. Nos, ezt a célt sikerült elérni, a könyv elég rövid lett. Ebben egyértelműen érződik rajta, hogy ifjúsági regénynek szánták. Legalább fele olyan vastag, mint egy átlag Warhammer könyv. Az egyik előnye az, hogy gyorsan és könnyen olvasható a darab. A másik az, hogy még az átlagnál is pergősebb, legalábbis én annak éreztem. A negatívum, hogy szerintem talán túl gyors is. Nehezen lehet elmélyedni a szereplőkben. Sokat nem is nagyon jegyzetem meg magamnak. Dan Abnett szép leírásokat tud adni, de most vissza kellett fognia magát a célközönség miatt. Leírásai most rövidebbek és sokszor kevésbé szemléletesek, mint normál regényeiben.

Előny, hogy sokáig nem tudjuk, hogy mi is ez a rejtélyes fenyegetés, mely az Ardamantuán felütötte a fejét. Ha nem olvassuk el a hátlapszöveget, akkor úgy tűnik, mintha a krómok lennének azok. A borítón lévő Birodalmi Ököl miatt biztosak lehetünk abban, hogy az orkok felbukkannak. Számomra meglepetés volt, hogy ők lesznek a fő fenyegetés. A korábban olvasott Warhammer könyvekben sosem tűntek olyan elképesztő veszélyforrásnak. Ez az új ork hadúr, a Mészáros ráadásul ravasz is. Nem tudom, hogy sikerült elérnie, hogy Napvilágot és Birodalmi Öklök nagy részét kivonják a Terráról és átcsoportosítsák az Ardamantuára. Napvilág örül, hogy újra harcolhat, de hamar elkeseredésbe fordul a lelkesedése, mihelyt meglátja az óriási túlerőt. Szegényt sajnáltam is mikor elesett. Mészáros a másik Birodalmi Ököl az őrző szerepét töltötte be, neki kellett vigyáznia Phaeton Laurentis magos biologisra, akinek feladata a tudományos kutatás, az ellenség kiismerése. Mészárosra sajnos nem hárult túl nagy szerep, annyira nem ismerhettük meg őt, amit sajnáltam. Laurentis már jelentősebb figura, hisz rájön a fenyegetés mibenlétére. A hadihajókon zajló események kissé sekélyesek voltak, az itteni figurák közül senkit sem sikerült megjegyeznem. Az új ork hadúr érdekes fenyegetés lesz, kíváncsi vagyok hogy jutottak ilyen elképesztő romboló erővel rendelkező fegyverre, mely gravitációs anomáliákat képes kelteni és egy világot ezzel halálra ítélni. Viszont az orkok „Halálcsillagának” felbukkanására nem volt szükség. Legalább kinézhetett volna egy kicsit másképp. A Terrán zajló politikai játszmák nagyon érdekesek voltak. Draken Vangorich, az Officia Assassinorum mestere különösen fontos volt ebben. Nem hittem volna, hogy az orgyilkosok mesterének ilyen fontos szerepe volt a birodalmi politikában. Nem tudom, hogy az inkvizíció vezetője, Wienand mit tud, de valami takargatni valója biztos van. Remélem, összekapják magukat a Terra urai a folytatásra, mert az emberiség most benne van a szószban. Valamint nem tudom ki ez a Krule, aki a végén felbukkant, de érdekes lesz a szerepe.

A politikai játszmák érdekfeszítőek lettek, a csatajelentek pedig a szolidabb tartalom ellenére elég személetesek és jól ábrázoltak. Nem ez lesz szerintem a kedvenc Warhammer 40.000 könyvem, de sorozat indításnak jó volt. Négyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, nekem nagyon tetszik, érdemes az előzmény kötettel kezdeni az első rész helyett mert vannak visszautalások még a harmadik rész végén is. Az első három rész még jelentősen koncentrál a belháborúkra, a negyedik résztől inkább az intrikák és Bátor Szilárd története kerül középpontba. Az én tetszésemet elnyerte mert alapból is imádom a történelmet.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól hangzik. Tavaly belekezdtem a Hunyadi ciklusba az első két kötettel. Rég olvastam már történelmi regényt. Annak idején inkább monográfiákat, tanulmányokat olvastam. Régebben több történelmi regényt is olvastam. A többsége az ókori Egyiptomban játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hunyadi ciklusról akkor most én kérdeznék.:D  

 

Meddig jutottál vele? 

 

 Ha nem lenne nagy gond tudnál róla írni spoilerek nélkül pár sort? Az se baj ha pm lenne.  

 

Ókori egyiptomban játszódó történelmi regényekről pedig még nem is hallottam:hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bán Mór (Bán János): Hunyadi: A hajnalcsillag fénye

Ez egy roppant érdekes és ambiciózus sorozat első kötete. Nem éppen a hagyományos, Gárdonyi és Jókai-féle romantikus, hősöket eszményítő regény. Éppen ellenkezőleg. Elég összetett lett. Ez tetten érhető mind a szereplőket mind a cselekményt nézve. Az író a Cherubion Kiadónál megjelent fantasy és sci-fi regények révén szerzett népszerűséget. (Olvastam már Cherubion-os antológiát, de most nem emlékszem, hogy találkoztam volna a nevével, így most bizonytalan vagyok abban, hogy A hajnalcsillag fénye az első írás-e amit olvastam tőle.) A történet elég grandiózus. A könyvön érezhető, hogy ez csupán egy nagyszabású ciklus eleje. Inkább történelmi regénynek mondanám, de azért sikerült egy kis fantasy érzést is belecsempészni. A történet eleje a mohácsi csatával indít. A vereség után egy sérült, idős lovag: Deér-Solyóm István mesél egy Dénes nevű kis fiatal papnak a Hunyadiakról. A könyv nagyjából első harmada, negyede Hunyadi Vajkot, Hunyadi János apját állítja a középpontba. Jó képet fest a korabeli dolgokról, az írói szülemény által kipótolt dolgok is érdekesek lettek. A kötet vége nagyon izgalmas, nehéz letenni.

Bán Mór: Hunyadi: Az üstökös lángja

A Hunyadi-ciklus második kötete 1430-1433 közötti időszakba visz el bennünket. Ezek már jobban dokumentált évek voltak. Az említett esztendők Hunyadi János Itáliában eltöltött évei. A cselekményt még mindig megszakítja néha az 1526-os mohácsi vész utáni események elbeszélése. Habár 1526-ról is érdekes adalékokat kapunk, de valahogy úgy érzetem, hogy visszaveti a cselekményt. A durva dolgok leírása egy kicsit talán visszafogottabb lett az előző kötet óta, vagy az is lehet, hogy már kezdek hozzászokni az effajta leírásokhoz. A kötet végén jegyzeteket, kiegészítő leírásokat, családfákat, bibliográfiát találunk, amely nagyon szép magyarázatokat ad több dologra is. Élvezettel lapoztam hátra mindig a megfelelő jegyzethez. Hunyadi származásának elméletei is szépen leírtak és összeszedettek. A kötetben most többször is jelzésre került a pontos kronológia, illetve a helyszín. Ezeket a dolgokat az első kötetből hiányoltam. Most nagyon jó volt így olvasni ezt a kötetet.

Szerintem jobb lett, mint az első rész. A durvaságok leírása itt-ott még mindig feleslegesen túlrészletezett és egyhangú, így egy fél pontot levonok. Négy és fél.

 

Mika Walteri-től a Szinuhe volt az első ókori Egyiptomban (illetve a Közel-Keleten) játszódó regény, amit olvastam. Az Újbirodalom idején játszódik, Tuthahamon uralkodása előtt, alatt és után.

Violanie Vanoyeke-től olvastam annak idején egy Hatsepszut fáraónőről és III. Thotmeszről szóló trilógiákat, ezek is fenomenálisak lettek.

John Petrie Írnok ciklusa szintén hatalmas élmény volt még annak idején nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://www.theverge.com/2018/5/11/16962264/the-expanse-author-james-sa-corey-science-fiction-space-opera-book-series 

Nem tudom hogy a cikk volt e már megosztva korábban, ha igen nyugodtan lehet törölni. 

 

Egy kis érdekesség a térség könyvek olvasói számára, már ha vannak még rajtam kívül. Mondjuk nekem még csak az első részhez volt szerencsém, de már spórolok a többire.:D

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Nem tudom hogy a cikk volt e már megosztva korábban, ha igen nyugodtan lehet törölni. 

 

Tudod, talán többen reagálnának egy-egy berakott híredre, ha nem csak a magát a linket másolnád be, hanem 1 (ne adj isten 2) mondatban összefoglalnád a tartalmát ;) 

 

Magam részéről a sorozat első évadát láttam, és olvastam az összes magyarul megjelent könyvet. Az új könyvsorozat ötletétől egyelőre nem dobtam el az agyam, de majd figyelemmel követem, hogy hogyan teljesít

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A térség könyveket még nem olvastam de a TV sorozat nagyon tetszett. 

 

Más: egyik kedvenc olvasmányom Szerb Antal "világirodalom története". Bizonyos részeket rendre újraolvasok belőle. Az a jó hogy egy elég nehéz témáról nagyon színesen tud írni. Csak példa kedvéért, de a viking sagákról ezt írja:

 

"A sagák hazája Izland: ennek a mindentől messze eső szigetnek kemény viking telepesei hűségesen megőrizték a hagyományokat, amikor az őshazában már elhomályosultak. Virágkoruk a XIII. és XIV. század. Mesélők és hallgatók mind keresztények, de a sagák mégis csorbíthatatlanul őrzik a viking világ erkölcseit.

Egy példából megláthatjuk, miből állt a viking erkölcs és becsület: Egil, a skald és harcos, Kurlandban kalandozik, és sikerül ellopnia egy gazdag paraszt kincsét. De amikor visszatér a hajójára, lelkiismeret-furdalása támad, hogy nem viselkedett vikinghez méltóan. Visszamegy tehát, felgyújtja a paraszt házát, az ajtó mellé áll és a kimenekülőket egyenként megöli. Ezek után nyugodtan térhet haza Izlandba." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Egy kis érdekesség a térség könyvek olvasói számára, már ha vannak még rajtam kívül. Mondjuk nekem még csak az első részhez volt szerencsém, de már spórolok a többire.:D

Akad, én már a nyolcadik rész megjelenését várom. :D 

Ha az új könyvek lesznek olyan jók, mint a könyvek, akkor jöhetnek. De egyelőre jelenjen meg a Térség maradék két része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a Térség címet mennyire találjátok találó fordításnak? Én még semmit sem olvastam/láttam belőle, de a magyar címe eddig igencsak elrettentett bármitől vele kapcsolatban. Elég gagyin hangzik szerintem. :) Most rákerestem, a The Expanse-t sikerült ilyen "jól" lefordítani. :bumm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Iqvi írta:

A hetedik rész milyen?

Nekem nagyon tetszett, jobb volt, mint a hatos, főleg, mert nem tűnt átvezető résznek. A vége meglepett, de jó értelemben, egyértelműen elindultunk egy nagyobb, tágasabb, ugyanakkor meglehetősen veszélyes (értsd: kihalás) irányba.

11 perccel korábban, Donát írta:

Ezt a Térség címet mennyire találjátok találó fordításnak? Én még semmit sem olvastam/láttam belőle, de a magyar címe eddig igencsak elrettentett bármitől vele kapcsolatban. Elég gagyin hangzik szerintem. :) Most rákerestem, a The Expanse-t sikerült ilyen "jól" lefordítani. :bumm:

A könyvek témáját tekintve teljesen jó, hiszen bár a végtelen világűrben játszódik a sztori, a technikai korlátok miatt csak egy - csillagászati léptékkel mérve - kis térségben képesek a szereplők mozogni. Plusz a későbbi könyvekben meg is jelenik egy dolog, amire a térség kifejezés mindennél jobban passzol (talán még hivatkoznak is rá a könyvben így), és az a terület nagyon fontos lesz a későbbi események tükrében. Szerintem egyáltalán nem gagyi. Nagyon-nagyon érdemes elkezdeni, de ha jót akarsz magadnak, a könyvekkel nyitsz. A sorozat is jó, és bár baromira eltér a könyvektől, a legfontosabb fordulatokat lelövi. Az olyanokat, amik miatt olvasás közben képes vagy a sarokba hajítani a könyvet. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Iqvi írta:

https://www.theverge.com/2018/5/11/16962264/the-expanse-author-james-sa-corey-science-fiction-space-opera-book-series 

Nem tudom hogy a cikk volt e már megosztva korábban, ha igen nyugodtan lehet törölni. 

 

Egy kis érdekesség a térség könyvek olvasói számára, már ha vannak még rajtam kívül. Mondjuk nekem még csak az első részhez volt szerencsém, de már spórolok a többire.:D

Köszi! Jöhet a következő sorozatuk. Dzséjttel együtt haladok a könyvekkel, én is várom a 8. epizódot. Eddig évente jöttek ki a könyvek, de most némi csúszásban vannak, tehát nem biztos, hogy idén véget ér a sorozat, arra tippelek, hogy az utolsó rész csak jövőre fog megjelenni.  És utána fognak tudni belevágni a következőbe. 

Egyik kedvenc sorozatom, némelyik kötetét többször is elolvastam. 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@MissKarrde Én csak most kezdek ismerkedni a sorozattal, jelenleg még csak az első könyv van meg, de már spórolom a pénzt a másodikra mert szerencsére az Egri Libriben van belőle, és úgy a hatodik kötetig az összes részből is vannak példányok aminek most nagyon örülök.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.