Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tiamat's wrath kivégezve. Oké, azt írtam, lassan fogok vele haladni, de egy The Expanse-regényt nem lehet abbahagyni, vagy lassan haladni vele, pláne az utolsó harmaddal. Nagyon nehéz spoiler nélkül bármit írni azon kívül, hogy baromi jó volt :) Simán a legjobb 3-ban a helye. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, MissKarrde írta:

Tiamat's wrath kivégezve. Oké, azt írtam, lassan fogok vele haladni, de egy The Expanse-regényt nem lehet abbahagyni, vagy lassan haladni vele, pláne az utolsó harmaddal. Nagyon nehéz spoiler nélkül bármit írni azon kívül, hogy baromi jó volt :) Simán a legjobb 3-ban a helye. 

Majd egy hosszabb kritikát ha szabadna olvasnék tőled. Jövőhéten pedig megyek a következő adag Térségért.:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon nehéz úgy írni spoilermentes kritikát, hogy nem ismered azokat az eseményeket, amelyek a 8. könyvhöz elvezettek :( De majd agyalok rajta, hogyan tudnám megoldani. 

A következő könyvhöz jó olvasást :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt Ez a könyv ennek a Mysterious Universe sorozatnak egy darabja és amennyiben igen, akkor mennyire érthető így önmagában? Tehát, ha én ezt most el akarnám olvasni, de nem ismerem a többi könyvet, vagy általánosságban ezt az univerzumot... mert egyébként érdekelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen érthető. Egyetlen novellához kapcsolódik, azt írtam ez előtt hét évvel, de abból minden fontos információt átadok az első három fejezetben. Ezt leszámítva semmilyen korábbi vagy későbbi novellához, kisregényhez vagy könyvhöz nem kapcsolódik. Direkt a Mysterious Universe egy olyan korszakát választottam, ahol csak négy önálló novella és egy önálló regény van (ezek viszont nem kapcsolódnak be a nagy egészbe, totál random sztorik, én nem is foglalkoztam velük a regényemben, már csak azért sem, mert még a legkorábban játszódót is megelőzi az én történetem egy évvel). Főleg azért is döntöttem így, mert ebben a korszakban szabadon garázdálkodhatom. Az előtte és az utána lévő korszakban még egy sztori sincs, így nem kell mihez igazodnom. Így mindent én találhattam ki. Az MU korábbi dolgaihoz csak néhány kifejezésben kötődnek, mint Herden, Art of Laser (ez a kettő egy-egy fegyvertípus), harcászati rendszer, féregvezeték (helyi hipertér... bár lehet, hogy az a fejezet, amiben ezt említik, törölve lett), szupercellurális (helyi internet) vagy croll (csápos szörnyeteg, de értelmes lény). Szóval, ha életedben nem olvastál Mysterious Universe-t, ez egy jó belépő pont lehet. Állítólag jó is lett. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Teljesen érthető. Szóval, ha életedben nem olvastál Mysterious Universe-t, ez egy jó belépő pont lehet. Állítólag jó is lett. :D 

Köszönöm, felírtam az "olvasandó" listámra, amúgy sosem olvastam még úgy könyvet, hogy közben rá lehet kérdezni dolgokra magánál az írónál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Jó olvasást mindenkinek! Remélem, sokak tetszését elnyeri. :) 

Köszi! Ma átmentem antiszociálisba a vonaton, az útitársaimnak a fizikai jelenlétemmel kellett beérniük :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Dzséjt, a Moly-ra majd töltsd fel a könyv adatlapját. :D

Fel lesz, de az nem az én reszortom. :) Jó lesz végre az adatlapom mellett novellásköteteken túl egy regényt is látni. :D 

10 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Gratulálok! :clap: Nem kis sikerélmény lehet. :) 

Én egyáltalán nem ismerem ezt az univerzumot, de ezek szerint a könyved tökéletes kiindulópont. 

Köszi! Abszolúte, főleg a hat éves türelem az, ami nagyon kellett.

Igen, remek kiindulópont lehet ahhoz, ha el akarsz merülni benne. De ha valaki komolyabban bele akarná ásni magát az MU-ba, tudok még ajánlani néhány olyan könyvet, aminek neki lehet ülni komolyabb háttérismeret nélkül:

Harrison Fawcett - A korona hatalma (ez úgy 200 évvel játszódik az én sztorim előtt, és az univerzum egyik megalkotójának legjobb sci-fi könyve, magyaroknak én kötelező olvasmánnyá tenném).

Harrison Fawcett - Ópiumkeringő (hivatalosan ez az MU sorozat első része)

Anthony Sheenard - Az Excalibur keresése I-II (a másik univerzum másik apukájának műve, ez cirka 150 évvel az én sztorim után játszódik)

Dave Howard: A démoncsászár fejvadászai (Fawcett korszakában játszódik, de független regénysorozat első része)

Michael Walden: Hedammus újra száll! (mondjuk ezt egy picit félve jelölöm, mert én még nem olvastam, és Fawcett egyik karakterének előéletét meséli el - mivel előzmény, elvileg ez is független, de nem tudom, mennyire megy bele a karakterhez kötődő fontos dolgok elmagyarázásába)

Illetve, még jó alap lehet a három novelláskötet: Az evolvens kalózaiA Katedrális őrzőiAz oligarcha vérvonala (ebben van az én könyvem előzménye).

Szóval, az enyém mellett ezeket ajánlom még figyelmébe azoknak, akik jobban bele akarnak vágni az MU-ba. Persze, A júdás császár hagyatéka után. :D  :D:D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyönyörű az a könyvhegy látvány. Főleg neked, Dzséjt. Az lesz még gondolom nagyon jó érzés miután apadni kezd a könyvhegy, mivel veszik az emberek. Majd sasolom a könyvtárat, amint beérkezik, kikölcsönzöm olvasásra. Vételre nem lesz pénzem, sajnos több elsődleges kedvencemről is le kellett mondanom, nagyrészt könyvtárból kölcsönzök most már.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az MU világa elég ragadós tud lenni. Dzséjt kisregényével és az antológia további írásaival kezdtem, aztán mára már talán az összes könyv megvan a polcomon, és közülük is nagyjából hármat nem olvastam még el. Az elmúlt évek arról szóltak, hogy az ember elolvassa azt, ami van, de mostanra a korábbi ínséges évek után szinte kánaán köszöntött be, mert december óta 3 könyv jelent meg, és jönnek a következők. Már előrendeltem A Korona hatalma folytatását :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Robert Jordan: Új tavasz

Az Idő Kereke forog, jönnek-mennek a korok. Emlékeket hagynak maguk után, melyek lassan legendává halványulnak, majd mítosszá. Végül a mítoszt is rég elfelejtik, mielőtt a kor, melyből ered visszatérne.”

Robert Jordan Az Idő Kereke sorozattal egy tolkien-i igényességgel megalkotott fantasy világot teremtett meg. Rendkívül részletes és igényes leírások jellemzik a szerzőt. Ez egy piszkosul szövevényes történet rengeteg különféle szereplővel, néppel, nemzettel, hatalmi frakcióval. Jordan a világában nagy hangsúlyt fektetett a kereszténység és a buddhizmus ötvözésére.

Egy olyan világban járunk, melyet évezredekkel korábban hatalmas katasztrófa sújtott. A Sötét Úr beszennyezte a saidint, azt a varázserőt, melyet csak a férfiak tudtak használni, Hatására a férfi aes sedai-ok – vagyis varázslók – megőrültek, óriási pusztítást vittek végbe, amit Világtörésnek neveztek el. A Sötét Urat és a bekattant férfi aes sedai-okat megállították, de a Sárkány Próféciái jóvoltából a népek biztosak lehetnek benne, hogy Lews Therin Telamon, a leghatalmasabb férfi aes sedai újjászületik, és az Utolsó Csatában szembeszáll a kiszabaduló Sötét Úrral. Ennek mindenféleképpen be kell következnie, még akkor is, ha ez újabb Világtörést idéz majd elő, melyben rengetegen meghalhatnak. A másik lehetőség sokkal rosszabb: a Sötét Úr győzelme és az emberiség vége.

Időközben csak a varázserő női fele, a saidar maradt tiszta, így csak az aes sedai nők tudnak kockázatmentesen fókuszálni (varázsolni). Az aes sedai-ok a Fehér Toronyból próbálnak hatni a világra. Vannak, akik a fontos dolgok, ügyek mellé állnak, vannak, akik hatalmat akarnak és manipulálni akarják a királyságokat. A Fehér Torony nővérei képviselik e világ egy legnagyobb hatalmát. A különféle nemzetek rendkívül széttagoltak és egymással is ellenségesek. A kaotikus helyzetre rátesznek egy lapáttal a nomád aielek, és más népek, akik néha napján háborúkat indítanak a Világ Gerincén túli országok ellen.

Az Amazon és a Sony meglovagolva a Trónok Harca sikerét ebből a fantasy eposzból készítenek sorozatot. A regény ciklus 1-11. köteteit annak idején már olvastam, most úgy döntöttem, hogy a TV-sorozat közeledtével előveszem a szériát. Az Új tavasszal indítottam, mely annak idején kimaradt, és már régóta terveztem, hogy elolvasom. Ez egy előzménykönyv Az Idő Kerekéhez. Jordan ezt a könyvet már akkor írta meg, amikor túl volt legalább 10 könyvön. Ez eléggé érződik rajta. Nem magyarázza meg a különböző dolgokat, világ specifikus fogalmakat – pl. fókuszálás, Egyetlen Hatalom… stb - Nem ajánlom indításként, esetleg csak az 1-4. kötetek után. Akkor már tisztában lesz az olvasó a háttérelemekkel. A Világ Szeme az első kötet. Mikor ezt olvastam annak idején elég sűrűn hátra kellet lapoznom a különböző fogalmaknál, de aztán belejöttem. Az Új tavasz olvasásánál engem nem zavartak, hogy az író nem magyaráz meg több dolgot, mivel már tisztában voltam velük.

Amire fel kell az olvasónak készülni. Terjedelmes, részletes leírások. Jordan nem sajnálja az oldalakat annak érdekében, hogy ezt a világot és annak szereplőit szinte a legapróbb mozzanatokig bemutassa nekünk. Mindenre kitér. Ruházkodás. szokások, etikett, tájleírás, környezetleírás…stb. A szereplők gondolataiba és lelki világába a legapróbb részletekig elmerülhetünk. E miatt figyelni kell, mert a fordulatokat a legváratlanabb helyzetekben dobja be és ilyenkor begyorsít az események leírásánál. De a csaták, összecsapások, varázspárbajok is nagyon szemléletesek és epikusak.

Nagyon erős női és férfi karakterek egyaránt színre lépnek. A női szereplőket külön ki kell emelnem. Számuk időközben rendkívüli módon meg fog duzzadni. A hölgyek nagyon impulzívak, szenvedélyesek, bátrak, ügyesek, talpraesettek, céltudatosak, erős akarattal, egyéni jellemvonásokkal.

Rátérek az Új tavaszra.

Az aielek épp befejezték aktuális hadjáratukat és visszavonulóban vannak a Világ Gerincén túli sivatagi birodalmukba. Útközben hazafelé e sivatagi nomádok megostromolják Tar Valont, a várost, mely otthont ad a Fehér Toronynak és az aes sedai nővéreknek. Itt, a Sárkánybércen születik meg a gyermek, a széria későbbi legfontosabb szereplője, az úgynevezett Újjászületett Sárkány, aki a próféciák szerint megváltoztatja a világot, rajta áll és bukik majd minden. Az aes sadai-ok vezetője az amyrlin épp a Fehér Toronyban tartózkodik, amikor krónikásának látomása támad erről. Tamra, az amyrlin megbízza a jelen lévő Moiraine Damodredet és Siuan Sanche-t, hogy minden követ mozgassanak meg a fiúért. A gyermeknek elő kell kerülnie időben. Az ellenség, az árnyak barátai sem restek, ők is a kiválasztott gyermek nyomába erednek. Moiraine és Siuan a könyv két legfontosabb szereplője. Moiraine szemszögén keresztül bepillantást nyerünk az aes sedai-ok világába. Kiképzés, próbatétel, a világ dolgaiba való beavatkozás. Az ifjú Damodred jól tudja milyen fontos, hogy a gyermek előkerüljön időben. Megkezdi utazását, hogy felkutassa.

A Fehér Toronyban zajló jelenetek nagyon tetszettek. Főleg Moiraine próbatétele és aes sedai-á avatása. Barátnőjére, Siun-ra mindig számíthat. A céltudatossága lenyűgöző. Az aes sedai-ok intrikái élvezetesek. A másik főhős a’Lan Mandragoran, röviden Lan. Ő Malkier, a bukott birodalom utolsó királya, aki megfogadta, hogy bosszút áll elpusztított nemzetéért. A világot járja barátai: Bukama és Ryne társaságában. Útjai keresztezik Moiraine-ét, aki Kandorba megy nyomozni. Chachinban, Kandor fővárosában egy összeesküvés nyomaira bukkannak, amit együtt göngyölítenek fel. Moiraine és Lan bizalmatlanok egymással szemben, de idővel barátok lesznek. Az kandori összeesküvők kiiktatása után együtt erednek az Újjászületett Sárkány nyomába.

Jordan-hez méltó volt a cselekmény szövése. A nagy dolgok a kötet végén jöttek. Nem volt mindig dinamikus a történet, de így is kifejezetten élveztem. Négy és fél. Legközelebb A Világ Szemét olvasom újra a sorozatból.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A júdás császár hagyatéka elolvasva! Igazából már anyu is elolvasta :D Persze előtte oda adtam neki a kisregényt, azt megállás nélkül elolvasta, mert mint mondta, nem lehet abba hagyni. Ennyi. Mit mondjak? Tetszett, mint ahogy minden, amit Dzséjt írt/írtál eddig. A történet fordulatos, fél oldal erejéig sem unalmas, a karakterek szerethetőek, vagy utálhatóak, a dinamika közöttük jól működik. Rendkívül szórakoztató MU-kaland. Korábban éreztem azt Dzséjt novelláin/novelláidon, hogy hirtelen érnek véget, mintha nem maradt volna hely/tér a kellő befejezésre, ez hiány most elmaradt, mert egy tisztességes és grandiózus végkifejletet kaptunk :) Hol a folytatás?

Spoiler

Dzséjt, remélem, a továbbiakban nem tervezed Rozsenko megölését, azért morci lennék. Valahogy ő lett a kedvenc szereplőm. 

És amit nem lehet szó nélkül hagyni: az elnevezések egyszer-egyszer roppant érdekesek, annyira, hogy időnként majdnem dobtam egy hátast tőlük :D 

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaó,, ez gyors volt. :) Örülök, hogy tetszett.  Igen, a novelláknál mindig benne volt, hogy a végére nem maradt helyem. Ezért sem tartom magamat jó novellistának. Nem tudok tömör sztorit írni. Itt ilyen gondom nem volt - bár a végét még egyszer így is átírtam, mert az eredeti befejezés elég... Ismétlő és fantáziátlan lett.

2 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Hol a folytatás?

A fejemben. Még. :) 

Ami a spoileres részt illeti, a válasz: ... :P 

 

2 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

az elnevezések egyszer-egyszer roppant érdekesek, annyira, hogy időnként majdnem dobtam egy hátast tőlük :D

Vajon mire gondolhatsz? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agatha Christie: Tragédia három felvonásban

Nos, ez most kevésbé tetszett, mint a korábbi tíz Agatha Christie regény, amit olvastam.

Ez is egy Poirot történet. Csak hát a belga detektív meglepően keveset szerepel benne. Csupán a könyv második felében kapcsolódik be az ügy felderítésébe. A nyomozást nagyrészt teljesen új szereplők: Sir Charles Cartwright, Mr. Satterthwaite, és Hermione (Egg) Lytton Gore végezték. Ez nem lett volna baj, ha ezt a három figurát érdekesebben festi le az írónő. A nyomozásuk sem sikerült mindig érdekfeszítőre. A helyzet viszont izgalmas. Történik két gyilkosság, melyek között nem látszódik az összefüggés.

Stephen Babbington, a lelkész halála nagyon különös. Ugyanígy ölték meg Sir Bartholomew Strange doktort jóval később egy másik helyszínen. Most megtippelni se tudtam, hogy mi lehet a háttérben. A nikotinmérgezés nagyon ügyesen volt tálalva. Poirot nagyszerűen rávilágított arra miért nem találtak semmit a poharakban. Ellis-szel kapcsolatban gyanakodnom kellett volna. Eleinte azt hittem ő lesz a harmadik áldozat. Christie látványosan próbálta más gyanúsítottakra terelni a figyelmet: a Dacres házaspár, akik jelmeztervezők, Oliver Manders az újságíró, Muriel Wills, a drámaíró. Valahogy biztos voltam benne, hogy egyikük sem volt az. Ahogy a nyomozás és a kérdezősködés egyre jobban elhúzódott, úgy éreztem a három főszereplő közül lehet valamelyik. Charles és Egg szerelmi szálát eleinte feleslegesnek éreztem, de aztán mégis csak egy szerelmi dolog volt a háttérben. Mrs De Rushbridger halála látszólag összezavarta a dolgokat. Poirot végül mégis összerakja és zseniális lett a leleplezés. Charles Cartwright nagyon agyafúrt tervet eszelt ki. Babbington volt a főpróba, és Strange doktor volt a valódi célpont. Rushbridger halála pedig csak félrevezetés. Charles tényleg egy nagyon amatőr hibán bukott le. Fura is volt, hisz annyi mindent jól elrendezett erre elkövet a végén egy kapitális hülyeséget. Szegény Egget nagyon sajnáltam, nagyon összetört a szíve.

Végül is a végére élvezetes olvasmány lett. Nem olyan kitűnő, mint a korábbiak, de egy négyest megérdemel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.