Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A HP könyvek sokkal jobbak és konzisztensebbek, mint a filmek, annak ellenére, hogy inkonzisztencia a könyvekben is van bőven :) De remek könyvek, amelyek olvastatják magukat, az egyik legnagyobb olvasói élményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha A Térséggel kezdesz, akkor legalább velünk együtt várhatod az utolsó kötetet, ami elvileg valamikor jövőre jelenik meg :) Elvileg a 9. rész az utolsó is lesz, ezt már évek óta hangoztatják, aztán ki tudja. Sajnos még nincs alcíme, sem borítója, de amint kiderül, az írók kiteszik twitterre. 

Mindegyik sorozat bőven az ajánlott kategória, a GoT-nak megvan az a problémája, hogy Martin valószínűleg nem fogja befejezni a könyveket. 

Azon ne lepődj meg, hogy Martin írta az ajánlót A Térséghez, ugyanis az írói Martin munkatársai voltak, de Martinnal ellentében azért tartják azt, amit mondanak. Éppen ezért lehetséges, hogy tényleg csak 9 részes lesz a sorozatuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Térség könyvsorozaton gondolkozom, érdemes elkezdeni? Eddig elég sok jót olvastam róla. :) 

Ugyanígy kérdésesek a Harry Potter, illetve Game of Thrones kötetek. Főleg előbbi az, ami állítólag jóval mélyebb élményt nyújt a mozgóképes változatnál. 

A GoT nekem nem jött be, háromszor próbáltam nekiveselkedni, háromszor untam bele, de neked attól még lehet, hogy tetszeni fog.

 

Térséget mindenképpen ajánlom, nagyszerű sci-fi könyvek, úgy képesek űroperaként funkcionálni, hogy közben megmaradnak a tudományosan helytálló elemek is, így például nincs fénysebesség feletti utazás (hőseink hetekig, néha hónapokig repülnek), nincsenek űrvadászgépek, de mégis vannak benne hatalmas háborúk, jó sok politikai csűrés-csavarás, és még "space-magic" is a maga módján. Mindezt remek, szerethető karakterekkel és csavaros sztorival fűszerezték. És olyan jópofa szövegekkel, mint amik MissKarrde aláírásában vannak, azok is a Térségből lettek idézve. :) 

 

A Harry Potter sorozatot is tudom ajánlani. Gyerekként én kimaradtam belőle, a nyolcadik film premierje előtt olvastam el az egész sorozatot (így a nyolcadik film az egyetlen, amit úgy láttam, hogy előtte olvastam a könyvet - mármint a fél könyvet, hiszen a 8. film az a 7. könyv második fele). Azóta szinte minden évben elolvasom őket egyszer, ami azt illeti, idén a múlt héten fogtam hozzá, mikor betegeskedés miatt nyomtam az ágyat, aztán végignéztem a két Fantastic Beastet (először láttam őket), majd kedvet kaptam a 8 film megnézéséhez és a könyvek újraolvasásához. Egyrészt nagyon jó fantasy világgal bír, másrészt bár könnyeden indul (az első két könyv laza kaland), egy idő után már nagyon csavaros, politikával, gyilkoságokkal, cselszövésekkel és rengeteg sötét dologgal átszőtt sztorivá áll össze. Mégsem lesz horror vagy depresszív (bár megvannak a maga szomorú pillanatai, mint minden jó sorozatnak), megmarad benne a humor és a kaland is, és persze a szereplőket jó szívvel szeretheted, némelyiket pedig örömmel utálhatod.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, mui-ruy írta:

Szerintem nem fogsz. Majd írd meg hogy tetszett. A sima vagy a limitált verziót rendelted meg?

A simát, mert 4 szukitsos kiadvány mellé rendeltem a szukits webshopjából, és ott csak az elérhető. Amúgy se vagyok híve a limitált kiadványoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spawn 13. kötet

A kötet tartalma: 75-80. számok

75. szám Megszentelt Föld

Folytatódik a 73. számban megkezdett történet. Le is zárul, Valahogy ezt a sztori vonalat hosszabbnak képzeltem, de még így is az egyik legjobb Spawn képregény lett. A borító önmagában is különleges, Spawn, fején a töviskoszorúval.

Al megérkezik egy nagyon különleges helyre. Minden virágzik, zöldell és üde a táj. Spawn megérkezett Zöldvilágba. Hamarosan találkozik az Őrzővel, a Smaragd Parlament képviselőjével. Ez a titokzatos lény felfedi: ők képviselik a harmadik erőt, magának az élő Földnek a lelkét. A Pokol és a Menny végtelen háborúja megviseli a világot. És egyik félnek sem áll érdekében, hogy véget érjen, ami csak kárt okoz. A Pokolivadékon múlik minden. Neki kell véget vetni ennek az örökkévaló háborúskodásnak. Spawn visszatér egy új képességgel: érezni fogja mások szenvedéseit. Közben Cyan is rosszul lesz, azért könyörög, hogy az Ivadék térjen vissza. Mikor ez megtörténik, a kislány jobban lesz. Másik fontos pont: az angyalok eljönnek Csizmáért és a Szeráf Ítélőszék elé akarják vinni, mert beleavatkozott a halandók sorsába. Az immár renegáttá vált angyal Belazikkal, figyelmezteti Spawn-t, hogy vigyázzon egy gyermek eljövetelére.

Kitűnő darab lett, az egyik legjobb Spawn történet. Ötös.

76. szám Búcsútánc

Ez egy nagyon megható és drámai füzet volt. Megint csak az egyik legjobb Spawn sztori.

Al-t új képességei arra sarkallják, hogy látogassa meg Blake nagyit a temetőben, aki virágot visz rég elhunyt férje, Jackson Blake sírjára. Mary Blake ezután mesél Alnak régi férjéről, Jackson-ról és arról, hogy milyen fontos volt a számára. Jackson Blake tényleg jó ember volt, sajnos merénylet áldozata lett. És abban a robbanásban vakult meg Mary Blake is. Spawn elviszi Blake nagyit a Holtzónába, ahol Mary Blake ideiglenesen eljut a Menny Kapujába, ahol találkozhat férjével. Ideiglenesen meg is gyógyul a látása. Mary Blake-nek ezek gyönyörűséges pillanatok. Nagyon hálás Alnak, azt tanácsolja neki, hogy engedje el Wandát és lépjen tovább. Spawn talán ezt meg is teszi, visz egy szál rózsát Wandának. Blake nagyi itt valahogy fura volt. Mintha nem az lenne, akinek mondja magát.

Kiváló darab. Ötös.

77. szám Relikviák

Egy nagyon hosszú történet szál kezdődik. Az első fele a 77-80. számokat képezi, majd folytatódik a 81-85. számokban. Ez a hosszú történet szál olyan jó volt, hogy lehetne az alapja egy Spawn filmes reboot –nak is.

Spawn válaszokat akar a kérdéseire és úgy dönt, ezeket igyekszik kisajtolni Cogliostróból. Cog elvezeti az Ivadékot egy közelben lévő templomhoz, ahol egy különös magángyűjtemény kap helyet. Az egyik rejtélyes szoba tele van a Pokolivadékok történelmének anyagaival. Spawn-nak ezeket kell tanulmányoznia ahhoz, hogy megértse a dolgokat. A győzelem ára szörnyű lehet. Meg kell ölnie Malebolgiát, át kell vennie a helyét, így véget vethet az örökké tartó háborúnak. Eközben több dolog is történik. Bejön a képbe a Megváltás Közösségi Segélyközpont, mely megpróbál segíteni az embereknek. Sam és Twitch Spawn nyomába erednek. Sam nagyon be van gőzölve, az Ivadékot hibáztatja a jelvénye elvesztéséért, és be akarja vinni. Azt hiszi Al Simmons csak halottnak tetteti magát. Az utcákon belefutnak egy emberbe, aki minden ok nélkül tüzet nyit rájuk, szegény Twitchet fejbe is lövi.

Nagyszerű felvezetése valami nagynak. Ötös.

78. szám Vérfoltok

Szegény Twitch miatt Sam önmagát hibáztatja. Megsajnáltam szegény ördögöt, látszik, hogy nagyon bánkódik. Spawn meggyógyítja Twitch-et, de cserébe azt kéri a nyomozóktól, hogy szolgálják őt.

 Ebben a képregényben lép színre először Sarah Frost, aki a Megváltás Segélyközpontot vezeti. Hajléktalan gyilkosságok történnek. Szegény Bobby-t is gyanúsítják. Az első ámokfutó testén egy különleges bélyeg jelenik meg, melyet Cog a Gonosz Kezének és a Kegyetlenség Edényének jeleként azonosít.

Mélyülő rejtélyek, és e mellett Sam szimpatikusabb figurává nőtte ki magát. Ötös.

79. szám Halálosztó

A gyilkosság sorozat folytatódik.

Ezúttal egy otthonról elszökött 14 éves lány az áldozat. Egy Crone nevű író tudósít az elején az eseményekről. Nem igazán látom, miért hozták be ezt a figurát, de majd kiderül. Spawn próbál rájönni ki is lehet a gyilkos, de egyelőre még nincs nyom. Sam Burke közelebb kerül a kedves Sarah Frost-hoz. A vacsorájuk alkalmával Sarah kicsit gyanús lett nekem, de ekkor túl nyilvánvalónak ítéltem a dolgot. Sam a Segélyközpontban felfedezi, hogy Sarah lehet a gyilkos. Szegény Sam, nagyot csalódik. Most is megsajnáltam. Bár gyanítható, hogy sokkal több van e mögött.

Fordulatos és érdekes. Ötös.

80. szám A megtisztítás

Látszólag úgy tűnik, hogy véget ér ez a történet.

Spawn behatol Sarah Frost lakásába, ahol ráküldi a gyilkos nőre a férgeket és csótányokat. Sarah össze-vissza karmolássza

  magát, és rovarirtó szerrel is lefújja magát. Sikerül megmérgeznie magát, szörnyű halált hal. Tisztára horrorfilmbe illő. A város Sam-et és Twitch-et ünnepli, akik lefülelték a sorozat gyilkost. De amint visszatérnek az irodába egy hullának a maradványait találják, valamint egy üzenetet a Pokolból visszatért Billy Kincaid-től. Jó, erős csattanó.

Ötös.

Ez a kötet nagyszerű lett, tele jobbnál jobb Spawn füzetekkel. Az Angyal Belazikkal neve viszont az egyik számban rosszul lett leírva. Most így nem tudom, melyik a helyes. Egyszer Cog Belazekial-ként hivatkozott rá. McFarlane-t itt egy Brian Holguin nevű szerző is kisegítette. Capullo rajzai továbbra is varázslatosak. Dwayne Turner, aki két füzet erejéig beugrott szintén jó munkát végzett a rajzokon. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem úgy mint ahogy a Trónok harca könyveknél volt. Pétersz Tamás kezdte el a sorozatot fordítani de az utolsó kötetet már Novák Gábor fordította. Ezután az újranyomásnál Novák Gábor átdolgozta az első négy kötetet is. Így ott már ketten szerepelnek mint fordítók. Valószínűleg bevontak itt is egy új fordítót aki kicsit rendbe szedi a fordítást.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem örülnék,  ha átdolgoznák a fordítást. Én a korábbi kiadásokban megszokott szavakat és tulajdon neveket szerettem meg. Bár, ha jobban meggondolom engem szerencsére nem érint, mivel a régi kiadás van meg. Remélem a Vaják marad Vaják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 06. - 22:02, Darth Revan9 írta:

Ha jól olvastam újra szerkesztett lesz. Ez mit takarhat?

Gabo facebook oldalán megtaláltam a választ: "Kiválóak a meglévő fordítások, ezeken nem szeretnénk változtatni, de természetesen az új kiadást még egyszer átnézi egy szerkesztő és egy korrektor."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spawn 14. kötet

Folytatódik az előző kötetben megkezdett giga hosszúságú történet szál. Ilyen hosszú cselekmény szál még nem volt a sorozatban. Ez a 77. számtól a 85. számig tartó történet nagyon magával ragadó, sodró lendületű. Ez lenne a legjobb a Spawn reboot alapjának.

81. szám. A bennünk lakozó ördög 1. rész

Kicsit felesleges ez a cím választás a számozással, mivel ez a

 

Kincaid visszatér sztori 5. része. Marc Lucas-szal indítunk, aki egy jóravaló, csendes, szolid gyerek. Kincaid belébújik és átveszi a teste felett az irányítást. A templomban lelövi a papot és több jelenlévő hívőt is. A sztori nagyszerűen ki tudja hegyezni a tragédiát, szegény Marc élete ezzel végleg kisiklik és jóságos természete annyira nem bírja elviselni a tettét, hogy öngyilkosságba menekül. Eddig is utáltam Billyt, de most még inkább gyűlölöm ezt a velejéig romlott figurát. Spawn érzi új képességei révén a szenvedést és a gonosz erejét, így a fiú nyomába ered. De közben Marc már öngyilkos lesz. Spawn a templomban megtalálja Kincaid szellemét és az eddig begyűjtött lelkeket. A többi szereplő szála kicsit érdektelen lett. Sam és Twitch aggódnak, nem tudják hogyan térhetett vissza Billy a halálból. Ennek az Ethan Crone nevű írónak a szerepeltetése valahogy nettóban felesleges.

Drámai és megható. Ötös.

82. szám. A bennünk lakozó ördög, 2. rész

 

 

Nagyon megdöbbentett, hogy Billy új erejével képes manipulálni Spawn láncait és azokat az Ivadék ellen fordítani. Spawn rádöbben, hibát követett el azzal, hogy pokolra küldte kb. 1-2 évvel korábban Kincaidet, mivel így csak még erősebbé tette ezt a beteg rohadékot. Végre előtérbe kerül Max Twitch Williams felesége, Helen is. Épp hazafele tart kisfiával, amikor a metrón az egyik utas bekattan és túszul ejt mindenkit. Megint Billy van a háttérben, aki felszította a megbúvó sötét gondolatokat. Spawn még időben közbelép, hogy kizavarja Kincaidet a túszejtőből, ami végül sikerül, de a túszejtő meghal. Viszont legalább az utasok megmenekülnek. Másik megdöbbentő fordulat: a vak Blake nagyi látja Kincaid szellemét és elűzi. Ami nagyon tetszett, hogy Al itt nagyon emberi és lelkiismeretes.

Ötös.

83. szám. A hódító

Ez a füzet 1999 májusában jelent meg, és raktak bele egy kis Star Wars utalást is. A híradók egyikében a Baljós árnyak közelgő bemutatójáról és azzal kapcsolatos felfokozott várakozásról is tudósítanak. De vissza a sztorihoz.

 

Jason Wynn visszatér, már nagyon elharapózik rajta a paranoia. Billy ezt használja ki és a testében mészárlást rendez egy kávézóban. Jason a képzeletében önmagát Dzsingisz kánnak látja, aki épp lemészárol egy falut. Érdekes ábrázolása ez a dolgoknak. Korábban a képzelgésekkel küzdő Forsberg agyában nézett ki így Wynn, illetve, ha emlékeim nem csalnak, akkor a Hellpsawn-ban szintén így ábrázolták.

Érdekes volt, de kevésbé vitte előre a cselekményt. Négyes.

84. szám. Várakozás

 

 

Kincaid megállíthatatlannak tűnik. Spawn komolyan félti Wandát, Cyant, és a többi ismerősét. Twitch elküldi a feleségét és a gyerekeit, hogy biztonságban legyenek. A szereplők lelkében nagyon nagy a feszültség. Wynn közben felébred egy sikátorban, és megpróbál hazajutni, most látszódik először, hogy van valaki, aki meg akarja buktatni őt. A füzet végén Billy ezúttal egy Rafferty nevű járőrbe bújik bele, így üzen Sam-nek és Twitch-nek, ami jogosan halálra rémíti hőseinket.

Feszültségkeltésre jó volt. Négyes.

85. szám. Végjáték

 

 

Miután Spawn is megtudja, hogy Billy ezúttal egy Rafferty nevű járőrben van, Cog-gal és a csavargókkal igyekszik csapsába csalni. A Holtzónába tereli a sorozat gyilkos szellemet. Itt végre Spawn össze tud csapni a Raffertyben lakozó Billy-vel, nem tud elmenekülni. Miután Sam és Twitch biztonságba helyezik Terryt, Wandát, és Cyant, a két nyomozó a Holtzónához siet. Bár Billy csapdában van, senki sem tudja, hogyan lehetne kipaterolni a rendőrből. Aki ráadásul többgyerekes családapa. Végül nem marad más megoldás, Twitch-nek lőnie kell. Billy eltűnik, de ennek ára van: Rafferty halála. Szegény Twitch-et ez nagyon megviseli. Szerencsére Helen és a gyerekek hazaérnek, ami megvigasztalja őt. Nagyon megható és szép az a pillanat.

Nagyszerű zárás lett. Ötös.

86. szám Leköszönés

Nagyon fura lett ez a szám. Valami újat próbálnak az írók indítani.

 

A sikátorban megjelenik Spawn előtt maga Al Simmons. Az egész olyan fura, szürreális volt. Spawn emberi énje próbálja meggyőzni az Ivadékot, hogy szakadjon el a múltjától, próbáljon kezdeni valamit az új életével. Al sírjánál próbálja bizonyítani, hogy a múlthoz láncolja magát, ideje azt elengedni, Gyakorlatilag ugyanazt mondja, mint korábban Blake nagyi. Spawn visszatér a sikátorba. Elzavarja a csavargókat, szétzúzza a trónját. Cog megkérdezi, hogy mi a fene ütött belé. Al úgy dönt, nem lesz más bábuja valamilyen játszmában. „Kiszállok.”- mondja, majd eltűnik.

Meglátjuk mi lesz belőle. A múlt lezárására jó volt ez a füzet. Négyes.

Még így is, hogy több négy csillagos füzet volt ebben a kötetben, élveztem. McFarlance és Holguin sikeresen fenntartották a feszültséget és az az izgalmat. Greg Capullo rajzai változatlanul gyönyörűek. Négy és fél.

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jön új kiadásban a Düne, Vaják....

Na de  Steven Erikson Malazian fantasy ciklusával kapcsolatban megint csöndben van a DeltaVision kiadó.

És kezdek türelmetlen lenni... Mert már lassan 3 éves infó, hogy érkezik az új kiadás... vagy 4?

 

Revan, valami infód van esetleg? :P

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kell, mert a régi kiadás kötetei szinte már mind elfogytak, néhány kivételtől eltekintve boltban már egyik rész sem kapható, és így, hogy alig egy hónap múlva jön az élőszereplős sorozat, nem árt feltölteni a raktárkészletet, mert jó esély van rá, hogy megugrik a franchise iránt az érdeklődés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 11. - 8:24, JakeSully írta:

Jön új kiadásban a Düne, Vaják....

Na de  Steven Erikson Malazian fantasy ciklusával kapcsolatban megint csöndben van a DeltaVision kiadó.

És kezdek türelmetlen lenni... Mert már lassan 3 éves infó, hogy érkezik az új kiadás... vagy 4?

 

Revan, valami infód van esetleg? :P

 

 

Sajnos nincs. Az utóbbi időben a DV megszüntette a kommunikációt az olvasóikkal. Csak az aktuális újdonságokról beszélnek. Ahogy elnézem a DV még mindig a 2017-2018-ra tervezett kiadványokat pótolja. Még az én kedvenc íróm is parkolópályán van, holott Salvatore könyvei - a DV vezetésének korábbi állítása szerint - a legjobb bevételeket hozó kiadványok között van. Állítólag a korábbi álláspont érvényes, mi szerint el fogják indítani Erikson világát, de valószínű, hogy az előzmény könyvek jönnek először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Böszörményi Gyula: Beretva és tőr

A Rudnay-gyilkosságokhoz tartozó kiegészítő könyvecske egy remek kis olvasmány lett. A Beretva és tőr kisregény egy érdekes, izgalmas bűncselekményt dolgoz fel. A sztori jobban emlékeztet Sherlock Holmes, vagy Poirot történeteire.

Mozaffar ad-din Qajar, vagy ahogy a korabeli sajtóban lett írva: Muzaffer ed-din Qajar perzsa sah Pesten tartózkodik, amikor különös bűncselekmény áldozata lesz. A sahot támadás éri a Hungária Szállóban és Ambrózy Richárdot hívják segítségül, hogy megoldják a bűnügyet. Milinek is jut szerep, szobalánynak álcázva magát megszerzi a szükséges bizonyítékokat. Zseniális, ahogy a szerző két különböző bűncselekményt is belekever a sztorikba. Egyrészt egy Couperet nevű alak megbízásából egy Szladics Tódor nevű borbély megpróbálja levágni és elloponi a sah bajuszát. Másrészt Mirza Reza Kermani fia, Gudarzi bosszúból tör perzsa uralkodó életére, hogy megbosszulja apja, az egykori merénylő halálát. Serop kán és egyéb nyomok segítségével sikerül Richárdnak megfejtenie a rejtélyt. Egy Agatha Christie krimihez hasonlóan itt is végigvándorol a cselekmény a gyanúsítottakon. Itt is van egy szereplő, aki nem az, akinek mondja magát, elrejti valós énjét. Mili is lenyűgözi a bárót a leleményességével, és sikerül az elismerését kivívnia, a szokásához híven ezt nem mutatja ki nyíltan.

Gyorsan végig lehet jutni ezen a pörgős és izgalmas krimin. Nem viszi előre persze a sorozat eseményeit, de így is nagyszerű és meglepő lett. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

George Orwell: Állatfarm

Geroge Orwell klasszikusát csak most olvastam el. Azzal már korábban tisztában voltam, hogy mit akar ábrázolni az író. Az egész egy óriási allegória.

Az állatok elűzik az embert és átveszik az uralmat a gazdaság felett. De hamar diktatúra alakul ki és az állatok sorsa iszonyú sanyarú lesz. Az egész mű a sztálini Szovjetuniót ábrázolja. A könyv elején még a francia forradalomra utaló momentumokat is próbáltam keresni, de a Szovjetunió kialakulásnak elemei sokkal hangsúlyosabbak voltak. A közös csupán az, hogy az említett forradalmak (1789 és 1917) nagyon hamar radikalizálódtak, és a szélsőséges terror teret nyert. Az Őrnagyban egyfajta Marxot és Lenint lehetett látni, aki lefekteti egy szép jövő képét az állatok számára. Az ember elűzése után viszont inkább egyre jobban megváltoznak a dolgok. Először is ott volt a Hógolyó és Napóleon vitája. Hógolyó egyértelműen Trockijt, míg Napóleon Sztálint testesítette meg. Még az iparosodás és a mezőgazdaság fejlesztése körüli vita is megjelenik. Nem volt meglepő, hogy Hógolyót elűzik. Napóleon a disznók vezetésével szépen kialakít egy elnyomó és brutális diktatúrát. A sztálini rendszer minden fontosabb elemét sikerül felvonultatni. Ott van az erőltetett iparosodás, a csökkenő fejadagok, az állatok iszonyatos munkaterhei, a kizsigerelt nép, a közben dőzsölő uralkodó osztály, a belső ellenség keresése, Napóleon/Sztálin őrült koncepciós perei. Még a külpolitika is. Jones könyv eleji visszatérési kísérlete, a Frederick (Hitler Németországa) elleni háború. A kötet végi kártyajátszmában eleinte nem ismertem fel a teheráni konferenciát, csak miután utána olvastam egy kicsit.

Úgy összességében mindenféle diktatúra elítélésére is jó a könyvben ábrázolt kép, de sokkal inkább Sztálin Szovjetuniójának bírálata jelenik meg. Bár tudom, hogy csak allegóriáról van szó, nem szerettem a

szenvedő és elpusztuló állatokról olvasni. Alapból nem szeretem, ha egy állat szenved, vagy elpusztul

Így, egy négyest adok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

George Orwell: Állatfarm

 

 

Geroge Orwell klasszikusát csak most olvastam el. Azzal már korábban tisztában voltam, hogy mit akar ábrázolni az író. Az egész egy óriási allegória.

  Spoileres tartalom megtekintése

Úgy összességében mindenféle diktatúra elítélésére is jó a könyvben ábrázolt kép, de sokkal inkább Sztálin Szovjetuniójának bírálata jelenik meg. Bár tudom, hogy csak allegóriáról van szó, nem szerettem a

  Spoileres tartalom megtekintése

Így, egy négyest adok rá.

 

 

Én sajnos egy hozzánk sokkal közelebb álló helyzethez viszonyítva is találtam párhuzamokat ebben a történetben, ami valszeg örök igazságokat tartalmaz, és az állatok sorsán keresztül tipikus emberi tulajdonságokat és reakciókat mutat be. Aki nem szeretne valaha diktatúrában élni, az jó, ha figyel a jelekre.

Egyébként remek könyv, akár az író másik műve, az 1984 is az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én sajnos egy hozzánk sokkal közelebb álló helyzethez viszonyítva is találtam párhuzamokat ebben a történetben, ami valszeg örök igazságokat tartalmaz, és az állatok sorsán keresztül tipikus emberi tulajdonságokat és reakciókat mutat be. Aki nem szeretne valaha diktatúrában élni, az jó, ha figyel a jelekre.

Egyébként remek könyv, akár az író másik műve, az 1984 is az.

Igen, az aktuális állapotok bizonyos fázisáról és jelenségeiről meg is feledkeztem, mikor az értékelést írtam. De ennek ellenére nekem is eszembe jutottak.

Az 1984-et is el akarom majd olvasni, de nem mostanában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2019. 11. 11. - 8:24, JakeSully írta:

Jön új kiadásban a Düne, Vaják....

Na de  Steven Erikson Malazian fantasy ciklusával kapcsolatban megint csöndben van a DeltaVision kiadó.

És kezdek türelmetlen lenni... Mert már lassan 3 éves infó, hogy érkezik az új kiadás... vagy 4?

 

Revan, valami infód van esetleg? :P

 

 

Kaptam egy friss hírt a Malazaihoz. Az előzménytrilógia első részének fordítása már elkészült. Nemsokára hozzálátnak az 1. kötet újraszerkesztéséhez. Szóval leghamarabb jövőre lesz valami ezekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Te Országod

Mark Waid és Alex Ross képregénye egy gigantikus, sok szereplőt felvonultató hatalmas mű. A sztori egyik elsődleges szereplője Superman. De a DC univerzum nagy része tiszteletét teszi. A festett rajzok már az Igazság című történetben is lenyűgöztek. Itt is óriás hatással voltak rám. Az érzelmek és a karakterek ábrázolása kitűnő, magával ragadó, művészi. A részletekben gazdag rajzok meseszépek. A történet egy alternatív jövőben játszódik. Kiváló kérdéseket vet fel. Felelősség, a döntések következménye, önmagunk ismerete. Ezek kitűnően megjelennek a sztoriban.

Egy Norman McCay nevű pap a történtek szemtanúja. Egy Lidérc nevű teremtmény látogatja meg, elviszi az atyát, hogy megmutassa neki az eseményeket, melyek egy fenyegető világvégéhez vezethetnek. A világban elszaporodtak a metahumánok. Már olyan sokan vannak, hogy a világ kormányai sem mernek fellépni ellenük. Egy új korszaka ez az emberiségnek. Superman 10 éve visszavonult. Annak idején Joker megölte a Daily Planet csomó munkatársát, köztük Loist is. Egy Magóg nevű új hős igazságot szolgáltatott, és megölte Jokert. Magógot felmentették és Superman ezután eltűnt. A hősök egy új generációja jön létre, melynek tagjai számára mások az igazság osztás módszerei. Egyre keményebben lépnek fel és nincsenek tekintettel a környezetükben lévőkre. Kal Elt Diána próbálja meggyőzni, hogy ideje visszatérnie. Egy nagy robbanás után, mely Kansasban történt, Clark úgy dönt, hogy visszatér, és összekovácsolja a Ligát. A Liga visszatért tagjai fellépnek a radikálissá váló új metahumánok ellen. A legféktelenebbeket egy gulágba zárják, amíg megtanulják, hogyan kell igazságot osztani. Nem mindenki akar visszatérni. Az időközben lelepleződött Batman a saját módszereivel tart rendet Gothamban. Érdekes volt látni, azokat a denevér páncélos gépeket. Lex Luthor az Embiriség Felszabadítási Front oldalán igyekszik kiélezni a konfliktust, hogy végleg leszámoljon a Liga tagjaival. Az egyik megdöbbentő fordulat, hogy Batman és szövetségesei mellé állnak. Ez eléggé megdöbbentett. Nem akartam elhinni. Mindemellett Luthor a befolyása alatt tartja a felnőtt Marvel Kapitányt, azaz Shazamot. Később jön egy újabb fordulat, Batman valójában csak azért állt látszólag Luthor oldalára, hogy megállítsa őt. Ez nagyon tetszett. Superman időközben olyan döntéseket hoz, mely a világ legfontosabb vezetőjéhez passzol. Túl nagy hatalom és döntéshozatal kezd összpontosulni a kezében. Úgy éreztem nem tud vele mit kezdeni, és kezd kicsúszni a kezéből az irányítás. A gulágban elszabadul a pokol, kitör egy lázadás. A Liga kivonul ellenük. A zavarodott Shazam is megjelenik és harcba száll Superman ellen. A világ vezetői úgy döntenek, hogy atomot küldenek a metahumánokra. Clark-nak sikerül kijózanítania Shazamot, aki feláldozza magát, és megmenti a helyzetet. Viszont óriásiak az áldozatok. A metahumánok száma rendkívül visszaesett. Superman ezután bepöccen és az ENSZ-ben tombol. Itt végül is Norman leállítja a beszédével. Jó dolgokat mondott az öreg. Clark egyik legnagyobb és legjobb képessége, hogy képes meglátni a jót, a helyes utat és képes a szerint cselekedni. A megoldás is megszületik. A metahumánok mostantól sokkal jobban együtt fognak működni a világ vezetőivel a békés egymás mellett élés érdekében. Jó szál volt még Diánáé is, de ő nem lett eléggé kidomborítva. Végül Clark és Diána összejönnek, Diána terhes lesz. Bruce-t kérik fel keresztapaként. A végkifejlet nagyon idilli lett.

Nagyon jó lett, de egy kicsit gyorsan haladt a sztori. Lehetett volna egy kicsivel hosszabb és jobban kifejtettebb. Ennek ellenére tetszett. Négy és fél.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 28. - 12:53, Darth Revan9 írta:

Kaptam egy friss hírt a Malazaihoz. Az előzménytrilógia első részének fordítása már elkészült. Nemsokára hozzálátnak az 1. kötet újraszerkesztéséhez. Szóval leghamarabb jövőre lesz valami ezekből.

 

 

Köszi a híreket. Végre valami bíztató! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Köszi a híreket. Végre valami bíztató! :)

Nyugtával dicsérjük a napot. Mivel millió egy projektjük van így is. Szerintem egy ilyen Erikson kiadványnak három időszak lenne ideális: könyvfeszt áprilisban, könyvhét júniusban és év vége a karácsonyi szezonban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juliet E. McKenna: Veszélyes játszma

Az Einarinn legendája könyvekre akkor figyeltem fel, amikor hagyományos, kalandozós, barangolós fantasy könyveket kerestem. A Veszélyes játszma pont jól megtestesíti ezt. Hősei egyszerű kalandorok és szerencsevadászok. Nincs semmiféle világmegváltó nagy cselekmény szál. A könyv olvasása közben többször is a Forgotten Realms-re asszociáltam. Nem is hiányzik a nagyobb kaliberű sztori, az Einarinn első könyve jól megállja a helyét önmagában is. Ahogy halad előre az írónő itt is felbukkannak rejtélyes ellenfelek, akik veszélyt jelenthetnek az ismert földekre és országokra, de egyelőre nem tudunk meg mindent róluk. A hősök között nem találunk kiválasztottakat, inkább mindenki csak sodródik az eseményekkel, megpróbálják kihozni magukból a legtöbbet. Sok figurát egyszerű tényezők motiválnak, mint a pénz, a bosszú, a hűség és kötelesség, vagy nagyobb hatalmak egyszerű szolgálata. A mágia jelen van, de nem mindenki birtokolja. A varázslók feltűnnek, néha beavatkoznak, de nem ők a világ kizárólagos urai, vagy irányítói. A történet során nagy hangsúlyt fektet az írónő azon országok, országrészek, városok, területek bemutatására, ahol a szereplők megfordulnak.

Az egyik főhős, Livak, a tolvajlány. Az ő szemszögéből E/1-ben ismerjük meg a történéseket. De sűrűn kapunk hagyományos, E/3-as elbeszélő módot, mikor épp Livak nincs jelen. A tolvajlányt felkéri egy csapat, hogy segítsenek nekik az ősi Tormalin Birodalomból származó ereklyék felkutatásában. Planir ősmágusnak és a Hadrumal szigetén lakó varázslóknak szükségük van ezekre. Felbukkant ugyanis egy rég elfeledett mágia, az éteri varázserő. A mágusok, a hagyományos elemeken alapuló varázserőt használják. Az éteri valami egészen más, mely képes az elme és a környezet befolyásolására. A Tormalin Birodalom idején használták. A csapat tagjai: Darni, az ügynök, Shivvalan a víz és levegő mágusa és Geris a tudós. Később csatlakozik hozzájuk két harcos is: Ryshad, és Aiten, akik Messire D’Olbriot-t, a tormalin nemest szolgálják. A közös pont az lesz, hogy ismeretlen szőke harcosok rajtuk ütnek, elviszik Gerist és az ősi tormalin ereklyéket. Ők az eiletimmek, akik az éteri mágiát alkalmazzák és többször is összetűzésbe kerültek a tormalinokkal. Livak, Shiv és Ryshad kényszerű szövetséget kötnek, hogy a rejtély végére járjanak. Juliet E. McKenna lassan és szépen adagolja az infókat, szép lassan mutatja be a barangolások során ezt a világot. Nagy hangsúlyt fektet a hagyományok és a népek szokásainak megismerésére. Épp ezért a cselekmény inkább a könyv második felére indul be inkább. Livak testesíti meg azt a szereplőt, aki sodródik az eseményekkel, de miután belebonyolódott, már képtelen otthagyni a társait, érzelmileg is kötődni kezd hozzájuk. Ryshadról nem tudunk sokat, csak azt, hogy a kötelességét teljesíti. Shiv valamennyivel nagyobb fókuszt kap, de nem annyit, mint Livak, ő aki az ősmágus és a többi varázsló szolgálatáért mindent megtenne. A többi szereplő valahogy csak olyan kisegítő szerepet kap. Casuel szerepét nem igazán tudtam hova tenni. Szegény elég sokat került szerencsétlen helyzetekbe. Allin, a fiatal mágusnövendék lány szerepe szintén egy kicsit felesleges volt. Az akció jelenetek gyorsak és hevesek. Egyik kedvencem az Azazir tavánál történtek, és a másik, amikor az elietimmek szigetéről menekülnek. A világ alapjait sikerült rendesen lefektetni.

A cselekmény nem volt mindig dinamikus. A világ felépítése jól kivitelezett. A barangolós részek egy kicsit David Eddings stílusára emlékeztettek. Jó kis szórakoztató olvasmány volt. Nem volt mindig izgalmas, de kellett az idő a karakterekre és a világépítésre. Viszont a második felében sikerült felpörgetni, és több feszült, izgalmas helyzettel találkozhatott az olvasó. Összességében véve jól szórakoztam rajta. Négy és fél.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.