Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Készült belőle filmsorozat is, jelenleg a 3. évad következik, szinkronosan is elérhető az eddigi 2 évad, ha érdekel. :)

Majd belenézek. Azért kíváncsi vagyok TV-sorozatban ez hogy működik. 3 évadnál több potenciált nem látok benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van itt olyan, aki szokott beadni antikváriumokba könyveket?

Lenne pár könyvem, amelyeket annak idején jutalomként kaptam az általános meg a középiskolában, és be szeretném őket adni antikváriumba. A gond az, hogy - lévén jutalomkönyvek - van tollal írt szöveg meg pecsét bennük az első oldalaikon. Ez akadály lehet esetleg? Vagy ez antikváriumtól függ? Az állapotukkal nincs gond különben, tényleg csak ez a kézzel írott szöveg a baj velük. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 hours ago, Darth Revan9 said:

Ez jó kérdés, nem tudom. Egyszer adtam csak be antikváriumba könyveket, de nem kaptam értük sokat, úgyhogy onnantól kezdve ezt a megoldást kerültem.

Én szoktam beadni, és én se kapok értük sokat, de olyan könyveket adok be mindig, amelyeket soha nem tudnék eladni a használtpiacon, mert senkit nem érdekelnek. Képeskönyvek, mesekönyvek, enciklopédiák... Egy antikvárium meg ad értük mondjuk darabonként 3-400 Ft-ot, ami több, mint a semmi. :) Ha van csak 20 ilyen könyvem, akkor kapok már legalább 6-7000 Ft-ot. 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Bán Mór (Bán János): Hunyadi: A Hadak Villáma

Az első Hunyadi kötet, melyre csuklóból meg tudom adni az öt csillagot. Az előző kötetekkel se volt túl sok baj, csak a brutalitás és a szexualitás leírásai néhol túlzásba estek. A Hadak Villáma című kötetnél már azt éreztem, hogy ezen leírások aránya pont megfelelő, nincsenek túlbonyolítva, túlrészletezve. Újfent dicsérni tudom a függelékek anyagait. Családi kapcsolatok, kronológia és részeletes szereplő lista. Szükséges is, hisz egy olyan korszakban vagyunk, ahol a különféle történelmi események összeérnek és e mellett a Hunyadi saga most már rengeteg szereplőt mozgat. A felhasznált szakirodalom megint csak imponáló. A fikció és valóság megint szétválasztásra került és az író újra jelzi ezeket a különbségeket.

Végre valahára a cselekmény időrendje is lineáris és nem csapong annyira. Persze ott vannak az 1526-os események Deér Sólyom Istvánnal és Dénessel, de azok már hozzátartoznak a sorozat kereteihez.

Albert király itt is kissé pipogya, tehetetlen alak. Kénytelen megalkudni a nemesekkel és feladni hatalmának jelentős részét. Az külön durva, hogy

a haza védelmének kötelességét eltünteti a nemesség köréből. Jó pofátlanok ezek a bárók, rengeteg mindent kihúznak a jobbágyaikból, de azért a honvédelemre se fűlik a foguk, holott ez lenne a nemesek kötelessége. Ez lesz az egyik fő konfliktusforrás. Hunyadi János nem nézi jó szemmel, 1439-ben a Titelrévnél gyülekezik a magyar had, de a Cillei vezette hatalmi csoport csak új kiváltságaikra tud hivatkozni, miért nem mennek felmenteni Szendrőt és Brankovics fiait. Érthető is haragja. A nemesek csak nehezen tudják elfogadni azt, hogy hadba kéne vonulni. Jelentéktelennek tartják a Murák és oszmán erői jelentette fenyegetést. Hunyadi és hívei viszont sikeresen felismerik ezt a veszélyt. Jó párhuzamba állítani 1526-tal. A 16. század elején már nincsenek Hunyadi formátumú emberek az országban, így szinte természetes, hogy Mohácsnál katasztrofális vereséget szenvedtünk. De legalább sikerült elodázni ezt. A könyv nagyon jól ábrázolja az 1439-ben, a délvidéken kialakult vészhelyzetet. Nem sok híja volt, hogy a Mohácshoz hasonló esemény bekövetkezzen és Magyarország elvesszen.

Drámai hatásokban is bővelkedik a könyv. Albertet nagyon megsajnáltam.

Látszik, hogy nagyon szereti a lányait és nagy fájdalmat okoztak neki, mikor kiházasították és elvitték őket. A titelrévi események után szerencsétlen ifjú király még vérhast is kap. Nem láthatja megmaradt lányát. Nagyon megható az a pillanat, amikor a haldokló Albert magához szorítja kislányától kapott utolsó ajándékát. Nagyon szomorú és szívbe markoló. Erzsébet királynét nem szerettem, itt nagyon is egy fúria képét kapjuk róla, akinek még a kisgyerekei is nyűgnek számítanak. Elég gátlástalan az ábrázolása, a saját unokatestvérével, Cillei Ulrikkal és saját komornájával, Kottaner Wolfram Ilonával is ágyba bújik. A kötet végére így születik meg a későbbi V. László király. Hunyadi már menne haza feleségéhez és László fiához. De nem teheti, 1438-ban még részt kell vennie a csehek és lengyelek elleni küzdelemben Albert miatt. Pedig az oszmán erők már betörtek és pusztítják Erdélyt. Az erdélyi területeken ez feszültséget okoz. A parasztok hazavárnák urukat, de azt látják, nem jön, így sokan meggyűlölik a Hunyadiakat. Thuz Osvát jól megkavarja a dolgokat Cillei megbízásából. Elülteti a bogarat Szilágyi Erzsébet fejében, hogy János megcsalja őt. Jankó többször is kísértésbe esik. A magyar uraknak először sikerül rávenniük, hogy csalja meg feleségét – Jankó annyira dühöng Titelrévnél, hogy csak úgy tudják lenyugtatni, ha leitatják és egy lányt adnak mellé, akivel elszórakozhat. Később, Albert halála után Veronikával erősödik meg a kapcsolata. Bár nem volt konkrét leírás, de mivel Veronika és Jankó egy ágyban voltak meztelenül, így feltételezhető, hogy Jankó engedett a csábításnak. Ez nagy sebet ejt Erzsébeten. Visegrádon e miatt komoly konfliktusa is van a férjével. Jankó minden erejét a honvédelembe fekteti. Ügyes gerilla taktikájával elhárítja az oszmán támadást. Nagyon ügyesen csinálja, a szörnyeknek öltözött katonák ötlete zseniális. Ugyebár később ebből alakul ki a busójárás. Egész végig emészti a honvágy. Otthon akar lenni és segíteni a családjának és jobbágyainak, de nem teheti. Végül megkapja a szörényi báni címet és délre vonulhat a védelmet kialakítani. A kísértés végül legyőzte, e miatt kevésbé tűnik tökéletesnek az alakja, mint az előző két könyvben. De azért a szíve a helyén van. Hunyadi Lackó már kezd nagyobb szerepeket kapni, de katonák persze még nem vesznek komolyan egy hét éves gyereket. Thuz János és Filippesi Albert viszonya ellenséges, de a szászsebesi ostrom eseményei miatt egyre inkább barátokként, vagy szövetségesként tekintenek egymásra. Albert halála után megindul a harc a hatalomért. Vannak, akik Ulászló lengyel királyt hívnák be. míg Cillei és hívei Erzsébet újszülött fiát, Lászlót tekintik uralkodónak. Ebbe még bejön a Szent Korona elrablásának története, mely elég izgalmas lett. Itt, ebben a feldolgozásban Újlaki Miklós is megkapja a szerepét, de rosszul sülnek el a dolgok és szegény Veronika halálos sebet kap. Az 1439-es budi zavargások után már értjük hogy lesz Titusz egy inkvizítor segédje. Ezek mellett mélyül a konfliktus az oszmánokkal Murád mindkét fiát magával vitte. Mohamed és Jankó találkozása drámai lett. Nagyon jó húzás volt, hisz mindketten ugyanabból a családból származnak a történet szerint és most végre találkoztak. Murád egyre jobban felismeri, hogy Hunyadi és hívei veszélyesek. Ennek a drámája is egyre jobban kezd mélyülni.

Szóval a negyedik kötet csak két évet dolgozott fel, de azt kiválóan tette. Drámai, megható és izgalmas. Érezni lehet a feszültséget a szereplők között. Sok plusz adalékot kapunk a korszakról. A Hadak Villáma kitűnő szórakozást nyújtott. Mindenféleképpen ötös. Amint lehet olvasom majd a folytatásokat is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Hány részes a Hunyadi sorozat?

9. Emellett az író még tervez egy 5 részes sorozatot Mátyás királyról és egy három részes sorozatot Corvin Jánosról.

 

Amúgy ha jól tudom, akkor a Netflix adhat majd otthont a Hunyadi sorozatnak. Jó lenne végre egy világraszóló magyar siker. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

9. Emellett az író még tervez egy 5 részes sorozatot Mátyás királyról és egy három részes sorozatot Corvin Jánosról.

 

Amúgy ha jól tudom, akkor a Netflix adhat majd otthont a Hunyadi sorozatnak. Jó lenne végre egy világraszóló magyar siker. :)

Eddig 10 kötet van.

Azt jó tudni, hogy nem tett le még Mátyás korának bemutatásáról. Közben Benkő László már végignyomult a saját Mátyás király sorozatán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agatha Christie: Nyílt kártyákkal

Agatha egy érdekes szituációt hozott össze. Adott egy bridzs parti négy játékossal. Egyikük megöli a házigazdát. Ki volt az elkövető és miért tette? Látszólag egyszerűbbnek és unalmasabbnak tűnik Christie többi történetéhez képest. Az író ennek ellenére is ki tudott hozni belőle egy fantasztikus és elképesztően csavaros történetet. Azt kijelenthetem, hogy sokkal bonyolultabb és izgalmasabb lett, mint azt gondoltam volna. Most kevesebb szereplőt mozgatott az írónő, valahogy könnyebb volt megjegyezni őket. Ha jól tudom Poirot itt találkozik először Ariadne Oliverrel. Nekem úgy tűnt, mintha Agatha ezt a figurát saját magáról mintázta volna. Még Mrs Oliver egyik könyvének címe is megegyezik Agatha egyik könyvével. Holttest a könyvtárszobában. Itt lépett színre először Battle főfelügyelő és Race ezredes. Ha jól láttam nekik vannak külön történeteik is.

Nézzük a sztorit.

Shaitana egy különleges gazdag figura. Gyűjtő. És most olyan embereket hív meg egy bridzspartira, akikről hallomásból úgy tudja, megúsztak egy gyilkosságot. Jelen van még Poirot, Mrs Oliver, Battle főfelügyelő és Race ezredes. A kártyázás közben megtörténik a gyilkosság. Mintha Shaitana erre számított volna. Hihetetlen. Valaki hazudik, vagy nem mond igazat. Érdekes volt, ahogy a játék leírásából próbált Poirot következtetéseket levonni. A gond ezzel az volt, hogy mukkot se értettem belőle. A bridzsről, mint kártyajátékról hallottam, de fogalmam se volt hogyan kell játszani. Szerencsére Christie nem vitte túlzásba ezeket a leírásokat, inkább általános dolgokkal kapcsolatban próbált következtetéseket az olvasó elé tárni. Minden ilyen következtetés összefügésben volt a gyanúsítottak jellemével. Dr. Roberts, Meredith kisasszony, Despard őrnagy, Mrs. Lorrimer. Mind eltérő jellemek. A múltjuk felderítésére több jelentős fejezt is foglalkozik. Ezek mind nagyon izgalmasak lettek. A

  könyv első felében még nem tudtam hipotéziseket sem állítani. A második felében a gyanúm a hölgyekre vetült. Lorrimer asszony tényleg nagyon higgadt és számító volt. De a jelleme nem egyezett a hirtelen tettel. De mégis majdnem elhitette Poirot-val, hogy ő volt az. Valahogy mégse tudtam elhinni. Hisz a könyvből még jó pár fejezet hátra volt. Azt se tudtam, hogy milyen kapcsolat fűzi Anne Meredith-hez. Nagyon jó volt a fordulat a végén. Mégse Meredith kisasszony volt az, Mrs Lorrimer rosszul látta a dolgokat. És visszatértünk az egyik legérdekesebb jelölthöz: Dr. Roberts-hez. Egy kicsit A titokzatos styles-i esetre emlékeztetett. Poirot egy óriási trükkel buktatta el. Remélem Despard és Rhoda összejönnek. Szegény Rhoha, nem hitte volna, hogy Anne ilyen számító gyilkos típus. A végén már azt hittem, hogy Poirot kikapott egy pszichopata sorozatgyilkost.

A vége fantasztikus volt, rengeteg jó fordulattal. Különösen tetszett a rejtett utalás A gyilkosság az Orient Expresszen regényre. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Guy Haley: Trónvilág

Talán a legjobb rész lett a Bestia felemelkedése sorozatból. Legalábbis eddig. Haley regénye igyekszik elmélyíteni a konfliktust, melyet az Impérium vív az orkok inváziója ellen. Illetve egyre erősebbek a belső csatározások is.

Kiváló kérdéseket feszeget a könyv. Helyes volt-e feloszlatni az űrgárdista haderőket a Hórusz Eretnekség végén? Most épp nem úgy tűnik, hisz az orkok elárasztották az emberlakta területeket és a Terrát is sakkban tartják.

Az előző részben a Proletárok Hadjárata csúfos kudarccal ért véget. Galatea Haas is fogságba esett az ork holdon. De érkezik a felmentő sereg. Koorland vezetésével az Öklök támadásba lendülnek. Koorland, Thane, Bohemond és a többiek elsöprő erővel harcolnak. Ezek voltak a kedvenc jeleneteim. Koorland emberségesebb. Ez megmutatkozik abban is, hogy ellenzi társai esztelen mészárlását, melyet a mutánsok között hajtottak végre. Malfons, a Vaslovag áldozata nagyon megható volt. Másképp nem tudták volna legyőzni azt a brtulális ork harcost. Közben a Terrára eldák érkeztek és behatoltak a palotába. Vangorich és Krule versenyt fut az idővel, hogy elfogják az idegen harcosokat. Lhaerial Rey, az árnylátó Eldrad Ulthran parancsára érkezett és azt az üzenetet hordozza, amire az emberek nem számítanak. Az eldák szövetséget ajánlanak, hogy együtt söpörjék el az orkokat és a háttérben meghúzódó sötét erőket. Persze nem önzetlenek az eldák sem. Egyszerűen úgy gondolják, ha eljön az ő idejük, uralkodni is akarnak valamilyen galaxis felett. Veritus és Wienand között fegyverszünet lép életbe. Különben is, Wienandot halottnak hiszik. Miután Koorlandék sikerrel járnak és elfoglalják a Terra felett lebegő ork állomást, átveszi a dolgok irányítását a kíméletlen politika. Udin Macht Udo ragaszkodik ahhoz, hogy az űrgárdistákat irányítása alá vonja és megakadályozza abban őket, hogy nagyobb erőkkel egyesüljenek. Koorland kénytelen eleget tenni a nagyúr kívánalmainak. Nem akar újabb polgárháborút, csak a veszedelmet akarja eltűntetni. Harcostársait megmérgezi a siker. Thane és többek úgy gondolják ideje egyesíteni az űrgárdistákat. Eközben a Dzelenic IV-en Magneric, és a Fekete Templomosok kettős harcra készülnek. Tovább vadásznak az eretneknek tartott Vasharcosokra, akiket Kalkator vezet. A két csoport kénytelen szövetséget kötni az orkok miatt. A fanatikus Magnericnek ez egy cseppet sincs az ínyére, mindenáron végezne Kalkatorral és társaival. Együtt mégis elképesztő erőt jelentenek. Szépen sikerül visszaverniük az ork erőket és még egy boszorkánymestert is leterítenek. Jól megnyilvánul Magnericben a fanatikus Császárhívő, míg Kalkatorban pedig a kétkedő, aki megveti az emberiség urát, akit hamis istennek tart. A Mars is tovább folynak az események. Kubik főfabrikátor ork tetemeket gyűjt be. Vangorich ügynökei úgy vélik a Mars urának tettei veszélyt jelentenek a Birodalomra. Isolde és Yendl a két orgyilkos egyesítik erőiket Raznic inkvizítorral és Vangorich erőit a Marsra vezetik. De Kubik is készen áll az összecsapásra. Durva dolgok történnek majd itt szerintem. Koorland és Vangorich találkozása is érdekes eseményeket vetíthet elő.

Mindenféleképpen ötöst adok rá. Kellő egyensúlyban van a dráma, az akció és a feszültség. Könnyen és gyorsan olvasható. Az eddigi legjobb rész a szériában. Remélem, a folytatások is ilyen jók lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tíz kicsi néger című Agatha Christie regénynél a legújabb francia kiadásban mindenhol eltüntetik a néger szót.

 

https://index.hu/kultur/2020/08/26/tiz_kicsi_neger_agatha_christie_politikai_korrekt/

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Tíz kicsi néger című Agatha Christie regénynél a legújabb francia kiadásban mindenhol eltüntetik a néger szót.

 

https://index.hu/kultur/2020/08/26/tiz_kicsi_neger_agatha_christie_politikai_korrekt/

Színházban láttam még februárban Gálvölgyi János főszereplésével, ott  'És már senki sem ' címmel adták elő a művet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, JakeSully írta:

Színházban láttam még februárban Gálvölgyi János főszereplésével, ott  'És már senki sem ' címmel adták elő a művet.

Könyvben még nem olvastam, de az utóbbi időben megkedveltem Agatha Christie-t, úgy hogy biztos elolvasom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi meglepő. Amerikában már megjelenéskor más néven futott (And Then There Were None - amit aztán a magyarok is átvettek És már senki sem címen), és nem kellett hozzá sok, hogy máshol is Tíz kicsi indián néven legyen népszerű, de az utóbbi időben már ez is sértőnek számít, úgyhogy a legújabb mozgóképes angol adaptáció, már a Tíz kicsi katona címet viseli. :hehe: Én már azon lepődök meg, ha valahol az eredeti címmel/szöveggel jelenne meg :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csikász Lajos: A félhold alkonya 1. könyv: Vörös-kék lobogók

Fantasztikus volt. Régóta szerettem volna kipróbálni Csikász Lajos könyveit, melyeket eléggé dicsérnek. Nos, azt nem kell mondanom, hogy nem alaptalanul teszik ezt. Egyszerűen lenyűgöző és lehengerlő lett a Vörös-kék lobogók.

Az elmúlt években reneszánszukat élik a történelmi regények. Csikász Lajos egyike azon tehetséges szerzőknek, akik az utóbbi időben ilyen remek könyveket írogatnak az olvasók legnagyobb örömére. Én úgy érzem, – már egy könyv elolvasása után – hogy Csikász Lajos bekerült a kedvenc íróim közé és megérett bennem az elhatározás, hogy a jövőben aktívan kívánom olvasni regényeit.

A félhold alkonyával kezdtem, mely a 17. században játszódik az 1680-as években. Csikász Lajos rendkívül érdekes korszakot választott, hisz jól tudjuk, hogy közeleg Buda felszabadítása és a török kiűzése. E mellett a magyarok is megosztottak. Vannak Habsburg-hívők és olyanok is, akik kiegyeznek a Portával. És akkor még nem is beszéltünk a katolikus-protestáns ellentétről. Az egyik legmegosztóbb korszak a történelmünkben. Kiváló táptalaj egy nagyszerű történelmi kalandregényhez.

Mi is az ami kiválóvá teszi a könyvet? Először is a megdöbbentően színes, összetett, részletes szépirodalmi stílusú leírások. No persze e mellett találunk olyan párbeszédeket és leírásokat, melyek a fiatalabb olvasókat is remekül megcélozzák. Egy kis káromkodás, egy kis erotika és részletes harci leírások is. De az író nem vitte ezeket túlzásba, megfelelő az arány. A szöveg tényleg összetett és színes. Sokszor már-már költői és festői leírásokkal és párbeszédekkel is találkozik az olvasó. E mellett olvasmányos is. Gördülékenyen lehet vele haladni.

A cselekmény vezetésre sem lehet panasz. Több nézőpont van és mindig a megfelelő időben vált.

Ki kell emelnek a könyvben rejlő változatosságot. Van itt minden. Két tiszt – Lehoczky Ferenc és Szentiványi Péter sorsa és a szerelmi háromszög Légrády Orsolyával. Izgalmas végvári élet portyákkal. Diplomáciai szálak mindenhol Bécs, Buda, Konstantinápoly. Kiválóan megismerjük a korszak hatalmi viszonyait. Megismerjük Habsburg Lipót, Kara Musztafa és Thököly Imre indokait is. Mindenki mást akar és máshogy akarja. Thököly többkulacsos hintapolitikáját kiválóan átadta az író. Thököly Imre a magyar történelem egyik legmegosztóbb személyisége. Hatalomvágyó és ambiciózus, de e mellett igazi hadvezér, jó szeretője Zrínyi Ilonának és úgy tűnik, hogy megfelelő pótapja a gyermek II. Rákóczi Ferencnek. Thököly ebben az időben még a Habsburgokkal tárgyal, de az udvar inkább Franciaország felé fordítaná a figyelmét. Thököly nem elégedett a Habsburgok ajánlatával, ennél többet akar és a budai pasa egy athnaméval meg is adja. Ez volt az az időszak, 1682-ben, mikor felcsillant annak az esélye, hogy Thökölyből akár magyar király is lehetne. E mellett ott Caprara szála, aki Konstantinápolyba ment az 1664-es vasvári béke meghosszabbítása ügyében. Ezt is nagyon élveztem. Bepillantást nyerhettünk Kara Musztafa nagyvezír és az Oszmán Birodalom külpolitikai céljába. Jönne az újabb háború, mellyel Kara Musztafa a birodalom problémáit orvosolná. Szóval a politikai kavarásokat nagyon élveztem.

Fülek várában indul az a szál, mely hétköznapi szereplőinkkel foglalkozik.

Spoiler

Lehoczky Ferenc a protestáns és Szentiványi Péter, a katolikus hadnagyok Fülek várában szolgálnak Koháry István parancsnoksága alatt. Egy nap sikerül behozniuk a várba a kint rekedt és majdnem halálra fagyott Légrády Orsolyát. Orsolyával nagybátyja, Légrády Gáspár akart volna végezni. A két tiszt szinte azonnal beleszeret a megmentett nemes kiasszonyba. És úgy tűnik Orsolya is vonzódik mind Ferenchez, mind Péterhez egyaránt. Szegény Orsolya nem is tudja, hogy nagybátyja, Gáspár és szolgája Pongrác, mekkora szemétládák. Lehoczky és Szentiványi kiszagolják a rossz szándékot és sikerült annyit elérni, hogy Légrády elnapolja unokahúga eltüntetését. Ezzel viszont megindul a konfliktus közte és a két hadnagy között. Ferenc és Péter portyára indulnak, ami a korban szokás volt. Itt is izgalmas dolgok történnek. Megvédik Caprarát, de borsot törnek egy oszmán kereskedő és a szolnoki bég orra alá, akik a budai pasához fordulnak. Bellovics Sámuel alkapitány ezt ki akarja használni, hogy eltüntesse régi riválisait. Jó volt ez a szál is. Ferenc és Péter majdnem börtönbe kerültek, de azzal, hogy megvédték Caprarát kikerülnek a csávából. A körmöci kirándulás kudarcot vall, nem láthatják Orsolyát. E mellett gyülekeznek a felhők Kassa felett, melyet Thököly erői bevesznek (legalábbis a citadellát), így Lehoczky Ferencnek távoznia kell onnan.

Harcokban és küzdelmekben sincs hiány. A leírások itt, ezeknél a részeknél is szép és részletes. A drámai helyzetek és a szerelmi szálak szintén szemléletes bemutatást kapnak, szóval drámából és izgalomból sincs hiány. A kötet vége pedig folytatásért kiált.

Hitelesség tekintetében is kiváló a könyv. Élvezettel olvastam a szerző utószavát. Csikász Lajos amúgy is Szegeden végzett töri-földrajz szakosként, úgyhogy a hitelességhez e miatt sem férhet kétség.

Minden elismerésem. Biztos, hogy el fogom olvasni Csikász Lajos további könyveit is. Mindenkinek csak ajánlani tudom, akik nagyszerű történelmi regényeket kívánnak olvasni. Ötöst adok rá. Bekerült a kedvenceim közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R. A. Salvatore és Andrew Dabb: Otthon

A legendás Otthon című regény képregény adaptációja.

A Drizzt legendája sorozat mindig is fontos és meghatározó szerepet töltött be az életemben. Az IDW gondozásában is megjelent e regény képregény adaptációja. Azt elmondhatom, hogy ez a kötet kiválóan feldolgozza a regényt és éppolyan nagyszerű és maradandó élményt ad, mint a regény. Andrew Dabb kapta a feladatot, hogy Salvatore regényét átdolgozza képregényre. Véleményem szerint kitűnő munkát végzett. Tim Seeley rajzait csak dicsérni tudom. Az látszik, hogy Todd Lockwood 2000-es években készült borító grafikáit vette alapul és nagyban hozzájárult ehhez a lélegzetelállító élményhez. Minden oldalt, minden képkockát örömmel néztem és olvastam. Jó volt elidőzni újra az Elfeledett Birodalmak földjén. Élvezet volt elmerülni a történetben és a csodás grafikákban. Természetesen pár jelenet kimaradt a regényből, de ezek nem voltak olyan jelentősek, a képregény nélkülük is kiválóan megállja a helyét. Mind a harci, mind a drámai jelenetek csodás ábrázolást kaptak. Az érzelmek lefestése élethű és szemet gyönyörködtető. Remek érzés volt nosztalgiázni és képregényben is megismerni egyik kedvenc regényemet. Ha egyszer lenne Drizztből animációs film, vagy sorozat, jó lenne, ha ezeket a rajzokat vennék alapul. Ötös lett. Remélem a Sötételf-trilógia további köteteinek képregény változata is meg fog jelenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Stephen Kingtől A Setét Torony pont ilyen, végigköveted 8 könyvön keresztül a cselekményt, és k*rvára nem az a vége amire számítasz. Első reakcióm az volt, hogy a földhöz vágom a könyvet. De megnyugodtam és azóta tetszik :D 

 

Azonnal visszalapoztam, elolvastam még egyszer az utolsó néhány oldalt, aztán jót nevettem rajta :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

Azonnal visszalapoztam, elolvastam még egyszer az utolsó néhány oldalt, aztán jót nevettem rajta :D 

Hát de most na :D Egy ilyen grandiózus sztorinak valahogy nem ilyen véget vártam, ráadásul le sem bírtam tenni már annyira érdekelt hogyan zárul. Erre tessék :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Szerintem senki nem ilyen véget várt. Kíváncsi vagyok, vajon King fejében, amikor elkezdte a főiskola alatt írni a sztorit, ugyanez a befejezés járt-e :D

Ismerve a műveit nem tudom akarom e tudni mi járt akkor a fejében :D Egyébként pont ezért tetszik így utólag a vége, mert ez egy olyan befejezés amire álmomban nem gondoltam volna és szerintem más se nagyon. Amire kíváncsi lennék hogy,

Spoiler

Rolandnak ez hányadik nekifutása volt, szerintem biztos nem a második és nem is a harmadik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 06. - 19:59, MissKarrde írta:

Szerintem senki nem ilyen véget várt. Kíváncsi vagyok, vajon King fejében, amikor elkezdte a főiskola alatt írni a sztorit, ugyanez a befejezés járt-e :D

Én sem erre vártam ,ugyanakkor iszonyúan tetszett és olyan a kör bezárult érzés fogott el.

 

58 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Ismerve a műveit nem tudom akarom e tudni mi járt akkor a fejében :D Egyébként pont ezért tetszik így utólag a vége, mert ez egy olyan befejezés amire álmomban nem gondoltam volna és szerintem más se nagyon. Amire kíváncsi lennék hogy,

  Spoiler elrejtése

Rolandnak ez hányadik nekifutása volt, szerintem biztos nem a második és nem is a harmadik.

 

 

Pont ebbe gondoltam bele én is. Lehet örök körforgás és ő nem tud belőle kilépni, vagy nem tudja a módját és addig lesz ez amig rá nem jön a megoldásra.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Frenkie írta:

Én sem erre vártam ,ugyanakkor iszonyúan tetszett és olyan a kör bezárult érzés fogott el.

 

 

Pont ebbe gondoltam bele én is. Lehet örök körforgás és ő nem tud belőle kilépni, vagy nem tudja a módját és addig lesz ez amig rá nem jön a megoldásra.

Nem emlékszem pontosan, de mintha a kürt lenne a megoldás. Aztán ki tudja, lehet kellene még kellene egyéb is mellé ami majd csak az újabb kör végén derül ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Richard A. Knaak: A vér szava

Régen a Diablo játékok óriási kedvenceim voltak. Még, amikor tartott a játékos korszakom, nagyon sokat játszottam velük. Főleg a második játékkal. A vér szava című regény annak idején még a második játék debütálásakor jelent meg. Sajnos annak idején a Diablo regényekről lemaradtam, csak évekkel később tudtam pótolni őket. Most, hogy közeleg egy új Diablo könyv megjelenése úgy döntöttem, hogy újra előveszem a magyarul megjelent köteteket.

A vér szavát a fantasyben is veteránnak számító Richard A. Knaak írta. Ezzel a regénnyel egy újabb kalandos és izgalmas fantasy-t tett le az asztalra. Nem kell tőle túl sokat várni, nyilván nem fogja megváltani a világot, de ennek ellenére egy nagyon is kellemes olvasmánynak tartom. A Diablo világa alapvetően a fantasy és a horror elemeit egyaránt elegyíti. Nincs ez másként A vér szavánál sem, bár a fantasy elemek hangsúlyosabbak lettek a horror elemekhez képest. No, azért nem kel félteni a cselekményt, ez nem egy babazsúr lesz.

Mint már említettem ez inkább egy kalandregény. Nagyon csekély a kötődése a játék alapsztorijához (közvetlenül a Diablo II. előtt járunk időben), de ennek ellenére is nagyon szórakoztató és jól illeszkedik e világ komorabb hangulatába is. A szerző több, érdekes figurát is a középpontba állít, pörgeti a cselekményt, igyekszik a belső vívódásokat és érzelmeket is jól ábrázolni. Mégis a hangsúly inkább a kalandon és az akción van. Vannak fordulatok, melyek elég érdekesek lettek. A kötet végére áll össze a kép a kérdéses pontokkal kapcsolatban. Talán egy kicsivel több dráma elfért volna a könyvben, de azért így is jól szórakoztam rajta.

Spoiler

Norrec Vizharan kalandozótársaival épp egy sírt fosztanak ki, mikor Bartuc, a legendás Véres Hadúr páncélja úgy dönt, hogy Norrec kitűnő gazdatest lenne, ezért ráakaszkodik a zsoldosra. Nem alakulnak túl alakulnak a dolgok. A Norrec testére tapadt vérvörös páncél átveszi a harcos felett az irányítást és lemészárolja a társait Fauztint és Sadunt. Norrec ezután elindul azon az úton, amire a páncél kényszeríti. A középpontban ez áll. Mindenki a páncélt, vagy Norrecet akarja. Ott van Kara, a nekromanta, aki meg akarja állítani a Véres Hadúr szellemét. Augustus Malevolyn, a tipikus megalomániás tábornok és szeretője Galeona, a varázslónő, valamint a sáskaszerű démon, Xazax. És persze Norrec volt társai is felélednek, hogy zombiként barátjuk nyomába eredjenek. A két zombi nagyon eredeti figura lett, nem éppen tipikus élőhalottak. Kár, hogy több cselekedetük nem volt kellőképpen megmagyarázva. Csak a végén lett világos, hogy valójában Horazon, az ősi Vizjerei varázsló élesztette fel őket, hogy segítsék megállítani Bartuc szellemét. Bartuc sisakja Malevolyn birtokában van. Természetesen a hatalomvágyó kis zsarnokunk nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint hogy megszerezze a páncél többi részét, és démonoknak parancsolva leigáza a világot. Augustus, Galeona és Xazax a saját pecsenyéjüket sütögetik, mindenki át akarja verni a másikat. Ez tetszett. Kár, hogy Norrec és Kara csak a könyv végén találkoztak. Jó volt kettejük között a kémia még a sztori végén is. Norrec és Augustus párbaja nagyon jó lett, e mellett Malevolyn tábornok démoni hadserege adja a bonyodalom nagy részét. A sztori nagy része utazásból és menekülésből áll. Tengeren, sivatagon keresztül. Lut Gholein az egyik kedvenc helyszínem volt a játékban. Jó volt újra itt barangolni. A várossal kapcsolatos leírások egész szemléletesek lettek. A végkifejlet tetszett. Sok kérdésre választ kaptunk. A Bartuc-kal való rokonság jó fordulat volt. És Diablo is felbukkant a végén.

 

Élvezetes olvasmány volt. Kár, hogy a két főszereplőnek kevés volt a közös jelenete. Ha Richard egy kicsivel több drámát és dilemmát rakott volna bele, akkor talán csuklóból ötös lenne. Így is elérte e négy és felet. Egy hamisítatlan, igazi fantasy kalandregény lett Diablo stílusban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mel Odom: A Gonosz Ösvénye

A második Diablo regény szintén önálló sztori lett. Az események nagyjából az első Diablo játékkal zajlanak párhuzamosan, talán egy kicsit még utána is. Ennek ellenére nem kell megijedni, ez is érthető lesz a játékok ismerete nélkül is. A Gonosz Ösvénye egy sötét hangulatú, izgalmas dark fantasy sztori. A kaland és az akció mellett a drámára is nagyobb hangsúly került. Illetve Odom egy kicsit feljebb csavarta az előző kötethez képest az erőszakfaktort. Amikor először olvastam a könyvet egy kicsit durvának tűnt, de azóta rengeteg könyvet olvastam, szóval ez már meg se kottyant.

Nos a dráma jobban előtérbe került az akció mellett. De valahogy úgy éreztem, hogy az arányok nem mindig megfelelőek. A kötet eleje cselekmény egy kissé elhúzódott. 

Spoiler

A főhős Darrcik Lang tengerész egy kalózvadász alakulat tagja és csapatával éppen Tauruk kikötőjében vannak, Ransim romváros közelében. A király unokaöccsét kéne kiszabadítaniuk, akit Raithen kalózvezér tart fogságban. Ez a Raithen kalóz szövetséget kötött egy Buyard Cholik nevezetű renegát pappal, aki fel akarja tárni a romokat. A dolog balul sül el, átjön Kabraxis, a démon a valós világba. A király unokaöccsét sikerül kimenteni, de Darrick épphogy csak megmenekül és elveszti legjobb barátját Matet. 

Habár élvezetesek voltak az akciójelenetek, de a meneküléses rész már elhúzódott. Aztán jött a drámai rész.

Spoiler

[spoiler] Darrick nem tudja túltenni magát barátja elvesztésén. Teljesen elzüllik, kibukik még a nyugatrévi tengerészettől is. Nem talál saját magára. Egy idő után rátalál a démonvadász mágusra, Taramis Volkenre, aki Kabraxis nyomában van és csapatot toboroz ellene. Darrick magára találása időt vesz igénybe. De sajnos túl sok időt is. Egyes részek már unalmasak voltak. Viszont voltak olyan leírások is, melyek tetszettek. Jó bepillantást nyerhetünk Darrick Lang lelki világába, de sajnos ez a könyv további szereplőinka rovására megy. Szívesen olvastam volna még Taramis Volkenről és csapatáról is, de rájuk már nem jutott elég idő. [/spoiler]

A vallási fanatizmus nagyszerűen megjelenik a könyvben.

Spoiler

[spoiler] Buyard Cholik és Kabraxis  Bram Kútjánál új vallást alapítanak és rengeteg csodát tesznek az emberekkel. A hívők száma gyorsan nő. Taramisnak, Darricknek és a többieknek ide kell behatolni, hogy elbánjanak a démonnal és prófétájával. Az ezekkel kapcsolatos akciójelenetek nagyon jók lettek. A végső összecsapás a könyv végén érdekes megoldás lett, de a Darrick lelki válságával kapcsolatos részek egy kissé lehúzták. [/spoiler] Három váratlan fordulat is van a könyvben, ami nagyon tetszett. [spoiler]

 Három váratlan fordulat is van a könyvben, ami nagyon tetszett.

Spoiler

[spoiler] Mat szelleme megmaradt és Darrickhez kapcsolódott. Raithen kapitányból élőhalott lett. Ők és Darrick egyfajta hármast alkottak, akiknek a küldetése Kabraxis megállítása lett. Illetve nagyon tetszett Kabraxis legyőzése is az Őrjöngő nevezetű varázskarddal. De Kabraxis hozzákapcsolódott Darrickhez. Csak Őrjöngő segítségével tudja egyensúlyban tartani a sötétséget a fénnyel. Mint a való életben is. Az embernek középúton kell járnia és egyensúlyban kell tartania magában a jót és a rosszat. Darrick pedig azt az utat választja, ami a leghelyesebb. Az új erejét felhasználva másokon segít. [/spoiler]

A végkifejlet nagyon tetszett. Sajnos volt egy két aránytalanság a könyvben. A végső összecsapás lehetett volna egy kicsivel hosszabb és könyv többi szereplőjét is jobban megismerhettem volna, ha több szerepet kapnak. Így végül is ez egy jó könyv lett. Négyes.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre valami hír The Expanse háza táján: van címünk (Leviathan Falls) és borítónk, ja, és jövőre érkezik. A befejező részre kell a legtöbbet várni. Mindegy, csak legyen méltó lezárása egy nagyszerű történetnek. 

https://www.tor.com/2020/09/16/the-expanse-leviathan-falls-final-novel-james-sa-corey/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9 ismét tettem egy kört az antikváriumokban, és még mindig nem kapható sehol a Résháború sorozat, pedig most igazán kedvem lenne elolvasni. Az továbbra is kizárt, hogy a Szukits valaha újra kiadja? Ráadásul az eredeti magyar kiadás óta rengeteg új rész jelent meg, jó lenne egyszer egy egységes kiadás itthon is az egésznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.