Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Köszönöm, de engem az Uncanny X-Men képregények érdekelnének. A semices képregények megvoltak, csak eladtam miután nem folytatták. Amikor újra megjelentek a Képkocka jóvoltából ismét feléledt az érdeklődés. A semices kiadványokat sikerült digitálisan megszerezni, csak a nitrocomics-os digitális kiadványokról maradtam le, mert az oldal közben megszűnt. Ezek csak azért lennének fontosak, mert a semices kiadványok hiányzó oldalait pótolták és tovább folytatták a Chris Claremont történeteket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, tomcsi80 írta:

Köszönöm, de engem az Uncanny X-Men képregények érdekelnének. A semices képregények megvoltak, csak eladtam miután nem folytatták. Amikor újra megjelentek a Képkocka jóvoltából ismét feléledt az érdeklődés. A semices kiadványokat sikerült digitálisan megszerezni, csak a nitrocomics-os digitális kiadványokról maradtam le, mert az oldal közben megszűnt. Ezek csak azért lennének fontosak, mert a semices kiadványok hiányzó oldalait pótolták és tovább folytatták a Chris Claremont történeteket. 

Ja, értem. Ha jól emlékszem Kingpines X-men kiadványokat kaptam még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Iqvi írta:

The Daily Show Wow GIF by The Daily Show with Trevor NoahNa akkor ki a grafománabb, Dzséjt vagy Nemere?:P Nem semmi, hogy ennyit megírt. Mondjuk a HVG interjúban mondott pár hülyeséget, Gagarin nem repült, a klímaváltozás nem is úgy van stb.

Nemere kicsit érdekes nézeteket vall. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Slyvanas is kap saját regényt, ahogy annak idején Arthas és ezt is Christie Golden írja.

https://wowpedia.fandom.com/wiki/Warcraft:_Sylvanas

A Szukits pedig kiadja újra az Ősök Háborúja trilógiát. Ez új fordítás lesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Whill írta:

A Szukits pedig kiadja újra az Ősök Háborúja trilógiát. Ez új fordítás lesz?

Nem, de alaposan át lesz szerkesztve és hozzáigazítva a jelenlegi fordításokhoz. Tehát a nevek nem a korábbi formában lesznek nagyrészt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2020. 09. 17. - 18:38, Darth Revan9 írta:

Sajnos biztos. Több régi résznek több kiadása is volt már. Ilyenkor nagyon erősen visszakoznak. De azért rákérdezek hátha mégis meggondolnák magukat. De sajnos nem hiszem, hogy ez bekövetkezne.

A Delta Visionnál a molyon valamelyik karcban ismét szóba került Feist és a Résháború. A Deltánál nagyon szeretnék Feistet is felkarolni. A Delta egyik kiadó vezetőjének egyik elsődleges kedvence Feist. De épp most vágtak bele Steven Eriksonba, ami nagyon nagy falat. Amíg nem fut ki valamelyik nagyobb projektjük, nem valószínű, hogy bele tudnak vágni. Azt hiszem David Gemmel áll legközelebb ahhoz, hogy kifusson. Már csak pár könyv van nála, ami kiadatlan. Szerintem, ha ez megtörténik, akkor esélyes lehet, hogy Feistet a Gemmel életmű befejezése után felkarolják.

Könnyebb lenne a helyzet, ha valaki készítene Midkemiás tv-sorozatot. Akkor biztos belevágna gyorsan valamelyik kiadó. Egyébként Amerikában az elmúlt 10 évben kaptak Feist regényei vadonatúj, gyönyörű  borítókat. Ha lenne újra magyar kiadás, már azokkal jönnének ki.

Erről van már valami hír? Vagy végül mégsem adják ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Whill írta:

Erről van már valami hír? Vagy végül mégsem adják ki?

Sajnos nincs újabb hír. De nem adom fel, bizonyos időközönként megemlítem nekik. Állítólag Salvatore Démonháború könyveibe 1-2 éven belül belekezdenének. Ezért a szériáért is nem is tudom hány éve lobbizok náluk. Minimum 12 éve biztos, ha nem régebb óta, és csak most jutottak el addig, hogy talán jöhetne pár éven belül.  Ha ezt sikerült kiharcolni, akkor remélem, hogy Feist könyveit is sikerülni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R. A. Salvatore: Egy őrült isten gyermeke

Hosszú évek után végre újra a Korona világán játszódó fantasy könyvet olvashattam. Az Egy őrült isten gyermeke a Rege a Boszorkánykörről sorozat első kötete és a 7 könyves Démonháború után játszódik. R. A. Salvatore ezúttal egy új történetet kezd meg, új szereplőkkel. Ez a regény valahogy el is ütött a szerző korábbi írásaitól. A megszokottnál jóval lassabban építkezik, de minden cselekményszálnak megvan a maga helye. Abszolút élveztem a szereplők lassú kibontását. Érezhető volt a fejlődésük, a drámai eseményekre megfelelő hangsúly került. Szokatlan viszont, hogy a csata és harci jelenetek valamennyire visszafogottabbak lettek. Salvatore most sokkal inkább a szereplőkre ment rá, mint a harcokra.

A könyv egyfajta útkereső regény. Egy kicsit hasonlított a szerző korábbi kötetei közül az Otthonra, a Menedékre, a Vándorokra, vagy az Útonállóra.

Aoleyn a legfontosabb szereplő. Korábban is volt rá példa, hogy Salvatore erős női karaktereket behoz a történetbe, de itt most abszolút Aoleyn, az ifjú boszorkány volt a középpontban. A lány az usgar törzs tagjaként nő fel, melyben a nőket folyamatosan alázzák és elnyomják. Az usgarok világa egyrészt hasonlít az indiánokéra, de hasonlít a sötételfekére is, csak itt most erős férfiuralom tapasztalható. A könyvben fontos alapkonfliktus a nők érvényesülése, az egyenjogúság kérdése. Aoleyn árvaként nő fel és nagyon tehetséges a drágakőmágia terén. A Boszorkánykör asszonyai ezt ki akarják használni, ahogy a férfiak is, hisz ilyen hatalmas varázshasználó nővel megnövekedhet a hatalmuk a törzsön belül. Ha ez még nem lenne elég egy démoni teremtény is kószál a hegyekben, mely szintén allergiás az ilyen tehetséges boszorkányokra. Aoleyn nem hagyja magát. Egy csupa szív, és nyílt karakter. Megvan benne a belső erkölcsi iránytű, rá tud érezni, hogy mi helyes és mi nem. A lány szép lassan megtapasztalja, hogy törzse milyen kegyetlen és arrogáns. Lenézik a környékbeli egyéb törzseket, ahol

Spoiler

[spoiler] az emberek eltorzítják a saját koponyájukat a szokásaik miatt. [/spoiler]

A lány sokkal elfogadóbb természetű társainál. Kegyetlen megpróbáltatásokon is átesik. 

Spoiler

[spoiler] Először ott van a kristályokkal teli barlang, majd az, ahogy Brayth megerőszakolta. Persze Brayth később megszívta, a démonfossza szépen széttépte. Nem baj, úgy kell neki. [/spoiler] [spoiler] Seonagh áldozata és halála megviseli rendesen. Igyekszik lerázni magáról Tay Aillig igáját. Az egyik rabszolgafiúval, Bahdlahnnal barátságot köt. A könyv végén elkerülhetetlen volt a démonfosszával való összecsapás, és nagy erőfeszítések árán, de sikerült kiűzni a démont a párducszerű teremtényből.[/spoiler]

Talmadge, az erőjáró érdekes figura volt. Ő saját démonaival küzd. Eleinte nem értettem, hogy miért szerepel ilyen sokat, holott csak a könyv vége felé kap fontosabb szerepet. Talmadge lelki világába is nagyszerű bepillantást nyerhetünk. Az egyszerű ember, aki boldogulni szeretne a természetben, távol a civilizációtól. Az emberi érzések széles skálája őt is megtalálja. Megéli a gyűlöletet, a bűntudatot, a szerelmet, a megbékélést és a 

Spoiler

[spoiler] fájdalma veszteséget is. Szegény Khotai halála elég váratlan volt, nagyon sajnáltam. [/spoiler]

A könyvben a törzs férfi tagjai és a boszorkányok között is megy az összeesküvés és az adok-kapok a hatalmi hierarchiában. Nem hittem volna, hogy ennyire érdekes lesz ez a vonal egy természetben élő törzs esetében, de az lett.

A drágakő mágia fontos szerepet kap. Az égből aláhulló kövek segítségével a tehetséges emberek hihetetlen dolgokra képesek a kövek erejével. Aoleyn az egyik legjobb. Élveztem azokat a részeket, amikor fejleszti magát, felfedezi a kövek erejét. A mágikus összecsapások leírásai nagyon szemléletesek, szépek.

A könyv vége folytatásért kiált. Salvatore nagyszerűen tud nagyon szerethető pozitív, és gyűlölhető negatív karaktereket felvonultatni. Én inkább a szerethető, pozitív karaktereit szeretem. Aoleyn pedig ilyen lett. Szép fejlődésen megy át, erős öntudatos nő. Ha így halad szépen szét fogja tudni rúgni, mind a démonok, mind a bunkó férfiak hátsóját is.

Ajánlom a könyvet mindazon olvasóknak, akik szeretik az erős, badass nőket, akik szeretik azon szereplőket, akik megtalálják a helyes utat a legnagyobb nehézségek közepette is és azoknak, akik szeretik a gyönyörű, erdőben, hegyekben, folyók, tavak vadvilágánál játszódó történeteket. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 05. 12. - 10:53, Darth Revan9 írta:

Slyvanas is kap saját regényt, ahogy annak idején Arthas és ezt is Christie Golden írja.

https://wowpedia.fandom.com/wiki/Warcraft:_Sylvanas

Hm, érdekes.

 

2021. 05. 26. - 13:48, Darth Revan9 írta:

Na, ezt is megértük. :) Jobb később, mint soha. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hírek szerint a Hachette az Eaglemoss magyarországi kivonulására reagálva új sort indít majd a hiány pótlására. A kérdés, az, hogy melyiket? Egy másik Marvel sor? Pókember? Transformers? Sőt, ott van még a Dark Horse Star Wars-os gyűjtemény. Franciaországban a Hachette terjeszti.  Elméletileg az a cél, hogy 2022-től ne legyen USA-n kívűli piacon Legendák kiadvány. De az is lehet, hogy az egy másik kategória, illetve a Hachette máshogy vásárol jogokat, máshogy terjeszt. Mindenesetre a most futó Star Wars képregényeknek sajnos nagyon betenne az ilyen.

Talán a saját DC soruk reálisabb lenne. Abban vannak Rebirth címek is.

http://www.kilencedik.hu/a-hachette-hivatalos-kozlemenye-az-eaglemossal-kapcsolatban/?fbclid=IwAR2dpuEn-2BiSgPOZfbDHwOft6k0kzI-KkAlH7PN6zcVU9Cpo0qSCCl_Rw4

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juliette Benzoni: Fiora és a pápa

Újfent egy nagyszerű, olvasmányos és Benzoni regényt olvashattam, mely felejthetetlen élményt nyújtott. Ez az írónő tényleg zseniálisan ír, ebben a könyvben is kaptam egy hatalmas adag kalandot, feszültséget, drámát és romantikát. A cím is egyértelműen utal rá, hogy a sorozat harmadik része visszarepít bennünket Itáliába. Spoiler nélkül nehéz lenne beszélni a könyvről, hisz a cselekmény erősen épít az előző két könyvre.

Tehát újra a reneszánsz Itáliába megyünk. 

Spoiler

[spoiler] Először azt hittem, hogy Fiora érvényteleníteni akarja a házasságát Philippe-pel. Benzoni csavart ezzel egy nagyot még az elején. Philippe börtönbe kerül és a vesztőhely vár rá. Csak hát nem látjuk a halálát. Nekem is gyanús volt ez, talán mégis él. Mondjuk az utolsó pillanatban kegyelmet kapott. Fiora időközben Plessisben a Lajos királytól kapott kastélyban időzik. Itt a regény eleje egy kicsit lassú tempójú. Főleg Fiora csalódottsága kap nagy hangsúlyt. Aztán mikor megérkezik a hír, Philippe-et kivégezték, a lány összetörik. Tényleg nagyon szereti ezt a fiút. Egy kissé ambivalens a viselkedése a szerelmével kapcsolatban. De hát a szerelemben nem minden egyértelmű. Majd a jön a fordulat, a pápa emberei elrabolják a lányt. Fiora Rómába kerül, a szentatya foglyaként, ahol aztán igyekszik megszökni, de sűrűn cseberből vödörbe kerül. Mikor már azt hiszi megszökne, Rodrigo Borgia fogságába kerül, később mikor innen is megszökne, az Angyalvárba. Megtapasztalhatja, mennyire korrupt és kéjgőzös a papok világa. Borgia bíboros óriási szex őrült, az egyszer biztos. Szerencsére új barátokra is szert tesz, pl. Carlo Pazzi, vagy Catarina Sforza, vagy Anna személyében. Khatoun, a kis tatár lány is visszatér. Khatoun sorsára amúgy is kíváncsi voltam, így örültem, hogy az ő viszontagságos sorsát is megismerhettem. Ez a Stefano Infessura is rendkívül érdekes figura a köztársaság pártiságával.

Rocco, az útonálló is szimpatikus figura lett, pedig ő elkövetett jó pár rossz dolgot. A Pazzi-összeesküvés története zseniálisan be van építve a sztoriba, igazán fordulatos és izgalmas. Jó, hogy nem tudtam róla túl sokat, így meglephetett Guiliano Medici tragikus sorsa. Lorenzo szerencsére megúszta. Szóval, így legalább lehetett izgulni, aztán mikor utána olvastam, láttam, milyen jól be lett építve minden. Fiora és Lorenzo kapcsolata egy kicsit gyors volt. Talán mindketten egy kis szerelemre és szeretetre vágytak. Nagyon szép volt egyébként még így is. A Hieronyma elleni bosszú beteljesül. Megérdemelte sorsát. Demetriosz és Esteban is visszatértek, ami nagyon tetszett. A legizgalmasabb részek a Santa Maria del Fiore székesegyházban történtek, ott nagyon lehetett izgulni ki hal meg. [/spoiler]

A történelmi események kiválóan be vannak építve a cselekménybe. Egy összetett és kellően izgalmas könyvet kaptam. A leírások gyönyörűek, imádtam olvasni őket. Olvasás közben ott éreztem magam a palotákban, Róma utcáin. Mindig is szerettem a reneszánsz Itáliának eme kétarcúságát, ahol megvan a pompa, a fényűzés, az antik művészetek iránti szeretet, de a papok és az egyház romlottsága is. A sorozatból már csak egy könyv van hátra. Arra is kíváncsi leszek. A Fiora és a pápa is bekerült a kedvenceim közé. Ajánlom minden történelmi, romantikus és kalandregény kedvelőnek is, akik egy összetett és izgalmas történetre vágynak. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A hírek szerint a Hachette az Eaglemoss magyarországi kivonulására reagálva új sort indít majd a hiány pótlására. A kérdés, az, hogy melyiket? Egy másik Marvel sor? Pókember? Transformers? Sőt, ott van még a Dark Horse Star Wars-os gyűjtemény. Franciaországban a Hachette terjeszti.  Elméletileg az a cél, hogy 2022-től ne legyen USA-n kívűli piacon Legendák kiadvány. De az is lehet, hogy az egy másik kategória, illetve a Hachette máshogy vásárol jogokat, máshogy terjeszt. Mindenesetre a most futó Star Wars képregényeknek sajnos nagyon betenne az ilyen.

Talán a saját DC soruk reálisabb lenne. Abban vannak Rebirth címek is.

http://www.kilencedik.hu/a-hachette-hivatalos-kozlemenye-az-eaglemossal-kapcsolatban/?fbclid=IwAR2dpuEn-2BiSgPOZfbDHwOft6k0kzI-KkAlH7PN6zcVU9Cpo0qSCCl_Rw4

 

Én az X-Men sorozatnak örülnék. A jelenleg futó sorozatok közül a Marvelt gyűjtöm, ami szerencsére folytatódik. Külföldön a Hachette-nek hasonló Pókemberes, X-Menes és Deadpoolos sorozata van. Pókembertől már majdnem minden fontosabb történet megjelent magyarul, Deadpoolt meg nem tudom, hogy hosszú távon le tudna-e kötni. Az X-Men és egyéb spin-offjai (X-Force, X-Faktor, stb.) viszont érdekelnének, és ott még sok magyarul kiadatlan történet van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Whill írta:

Én az X-Men sorozatnak örülnék. A jelenleg futó sorozatok közül a Marvelt gyűjtöm, ami szerencsére folytatódik. Külföldön a Hachette-nek hasonló Pókemberes, X-Menes és Deadpoolos sorozata van. Pókembertől már majdnem minden fontosabb történet megjelent magyarul, Deadpoolt meg nem tudom, hogy hosszú távon le tudna-e kötni. Az X-Men és egyéb spin-offjai (X-Force, X-Faktor, stb.) viszont érdekelnének, és ott még sok magyarul kiadatlan történet van.

Az X-mennek én is örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ha jól látom, Amerikában Blizzard Legends címen elkezdték újrakiadni a régi Starcraft és Warcraft könyveket. Ha ezt a sorozatot a Szukits hosszú távon felkarolja, az nagyon jó hír, sok hiányzó történet eljuthat így a magyar közönséghez, egységes fordítással. Én réges-régen olvastam néhány Warcraft/Starcraft könyvet (pld. Tracy Hickman - Ámokfutás), és az újrakiadott Ősök Háborúját is tervezem beszerezni. Apropó, arról van már infó, hogy mi az a kiadvány, aminek én "nagyon fogok örülni"? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Whill írta:

Ha jól látom, Amerikában Blizzard Legends címen elkezdték újrakiadni a régi Starcraft és Warcraft könyveket. Ha ezt a sorozatot a Szukits hosszú távon felkarolja, az nagyon jó hír, sok hiányzó történet eljuthat így a magyar közönséghez, egységes fordítással. Én réges-régen olvastam néhány Warcraft/Starcraft könyvet (pld. Tracy Hickman - Ámokfutás), és az újrakiadott Ősök Háborúját is tervezem beszerezni. Apropó, arról van már infó, hogy mi az a kiadvány, aminek én "nagyon fogok örülni"? :D

Igen, de elsősorban az elkövetkező években Warcraft jön. Nagyon nagy az elmaradásunk, és rengeteg a könyv és a képregény. Starcraft-ból a most megjelenő képregényeken és az Evolúción kívül más egy pár évig nem várható. Ha majd kevesebb lesz az elmaradás a Warcraft könyvek terén, akkor Starcraftból és Diablóból is több jöhet.

Aminek nagyon fogsz örülni elméletileg novemberben jönne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9 elkezdtem olvasni a Sárkánydárda Krónikákat, köszönöm az ajánlást. Már a második könyvnél tartok, és nagyon tetszik. Azt vettem észre, mintha reneszánszát élné ez a sorozat, az ismerőseim között is többen mostanában tértek hozzá vissza. Kicsit úgy vagyok vele, mint ahogy te voltál Feist könyveivel, sajnálom, hogy nem tizenéves koromban olvastam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.