Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

14 perccel korábban, Whill írta:

@Darth Revan9 ismét tettem egy kört az antikváriumokban, és még mindig nem kapható sehol a Résháború sorozat, pedig most igazán kedvem lenne elolvasni. Az továbbra is kizárt, hogy a Szukits valaha újra kiadja? Ráadásul az eredeti magyar kiadás óta rengeteg új rész jelent meg, jó lenne egyszer egy egységes kiadás itthon is az egésznek.

Sajnos biztos. Több régi résznek több kiadása is volt már. Ilyenkor nagyon erősen visszakoznak. De azért rákérdezek hátha mégis meggondolnák magukat. De sajnos nem hiszem, hogy ez bekövetkezne.

A Delta Visionnál a molyon valamelyik karcban ismét szóba került Feist és a Résháború. A Deltánál nagyon szeretnék Feistet is felkarolni. A Delta egyik kiadó vezetőjének egyik elsődleges kedvence Feist. De épp most vágtak bele Steven Eriksonba, ami nagyon nagy falat. Amíg nem fut ki valamelyik nagyobb projektjük, nem valószínű, hogy bele tudnak vágni. Azt hiszem David Gemmel áll legközelebb ahhoz, hogy kifusson. Már csak pár könyv van nála, ami kiadatlan. Szerintem, ha ez megtörténik, akkor esélyes lehet, hogy Feistet a Gemmel életmű befejezése után felkarolják.

Könnyebb lenne a helyzet, ha valaki készítene Midkemiás tv-sorozatot. Akkor biztos belevágna gyorsan valamelyik kiadó. Egyébként Amerikában az elmúlt 10 évben kaptak Feist regényei vadonatúj, gyönyörű  borítókat. Ha lenne újra magyar kiadás, már azokkal jönnének ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Végre valami hír The Expanse háza táján: van címünk (Leviathan Falls) és borítónk, ja, és jövőre érkezik. A befejező részre kell a legtöbbet várni. Mindegy, csak legyen méltó lezárása egy nagyszerű történetnek. 

https://www.tor.com/2020/09/16/the-expanse-leviathan-falls-final-novel-james-sa-corey/

Én most tartok az 5. könyvnél, engem annyira leköt hogy hihetetlen. Már előre bánkódok hogy egyszer ennek is vége lesz. Remélem hozzánk is mielőbb megjön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól rémlik, akkor hozzánk legalább fél éves csúszással érkezett eddig, így akár 2022 is lehet belőle. 

Idén újra elolvastam az 5-8. epizódokat, remek élmény volt. Úgy is, hogy az 5. részt negyedszerre olvastam el, a 8. részt pedig harmadszorra. 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most tervezek egy újraolvasást. Meg a sorozatot is újra megnézem majd, mert az utolsó évadot még nem is láttam. (Hónapok óta úgy vagyok vele, hogy az új évad decemberben jön, aztán utána néztem és kiderült, hogy jól tudtam, csak az évszám nem stimmelt. Amit én 2020. decemberére vártam, az már megjelent 2019. decemberében és lassan már egy új új évad jön. :D ) Amúgy még az utolsó, hazánkban megjelent könyvet sem olvastam. Úgy le vagyok ebben az évben mindennel, hogy ihaj, pedig úgy érzem, hogy mindeközben semmit sem csináltam. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na örömmel látom, hogy nemcsak én rajongok ennyire érte :D Egyébként sikerült megszereznem a részek közti/első rész előtti kisebb novellákat is, ha van rá érdeklődés akkor feldobom Drive-ra. De csak angolul vannak meg, magyarul nem is tudom, hogy ezek megjelentek e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én is most tervezek egy újraolvasást. Meg a sorozatot is újra megnézem majd, mert az utolsó évadot még nem is láttam. (Hónapok óta úgy vagyok vele, hogy az új évad decemberben jön, aztán utána néztem és kiderült, hogy jól tudtam, csak az évszám nem stimmelt. Amit én 2020. decemberére vártam, az már megjelent 2019. decemberében és lassan már egy új új évad jön. :D ) Amúgy még az utolsó, hazánkban megjelent könyvet sem olvastam. Úgy le vagyok ebben az évben mindennel, hogy ihaj, pedig úgy érzem, hogy mindeközben semmit sem csináltam. :( 

 

Ne már! Nagyon jó volt az évad, nagyjából jól megoldották, hogyan suvasszanak bele a ***-n kívüli történéseket, az évad legvége pedig ritka jól sikerült évadbefejezés. És a könyvet sem? Második kedvencem a sorozatból, gyorsan ess neki! 

 

13 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Mivel csak e-book kiadásban jelentek még meg nem, de asszam valahol olvastam arról, hogy 10.részként kiadják papíralapon is őket, ha bejön akkor lesz magyarul is.

 

Ennek én is örülnék!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes infók a könyves szokások alakulásáról.

"A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése (MKKE) szakmai és a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) anyagi támogatásával  a TÁRKI 2020 nyarán végzett kutatást az olvasásról. Ebből az derül ki, hogy a 2005-ös eredményekhez viszonyítva 12 százalékkal esett vissza a könyvolvasó felnőttek aránya: míg 2020-ban a felnőtt magyar lakosság 13%-a olvas rendszeresen (legalább hetente), addig 2005-ben ez az arány 25% volt."

Bővebben:

 

https://konyvesmagazin.hu/friss/olvasas_kutatas.html

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Érdekes infók a könyves szokások alakulásáról.

"A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése (MKKE) szakmai és a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) anyagi támogatásával  a TÁRKI 2020 nyarán végzett kutatást az olvasásról. Ebből az derül ki, hogy a 2005-ös eredményekhez viszonyítva 12 százalékkal esett vissza a könyvolvasó felnőttek aránya: míg 2020-ban a felnőtt magyar lakosság 13%-a olvas rendszeresen (legalább hetente), addig 2005-ben ez az arány 25% volt."

Bővebben:

 

https://konyvesmagazin.hu/friss/olvasas_kutatas.html

 

Ha korábban 25% volt ez az arány, most meg csak 13%, akkor ez bizony csaknem 50%-os visszaesés. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én pl. az Expanse könyveket egyben vettem meg Szukitsról, szállítási díj nélkül fizettem értük 25.000 Ft-ot. És ebben a 7. kötet benne sem volt mert éppen nem lehetett kapni, de azóta beszereztem azt is.

 

Megvallom őszintén én általában online "kölcsönzöm" a könyveket először, és ha annyira tetszik akkor megveszem rendesen fizikailag is, ahogy pl. a már említett Expanse-el is tettem. Annyira horribilisek az árak, hogy a pénztárcám nem tudná tartani a tempót az olvasási szokásaimmal. Persze ha többet keresnék a mostannál és nem jelentene problémát akkor tonna szám venném a könyveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Megvallom őszintén én általában online "kölcsönzöm" a könyveket először, és ha annyira tetszik akkor megveszem rendesen fizikailag is

Szánom-bánom, de én is így csinálom. Pláne, hogy nálam a könyv csak egyike a költséges hobbiknak, emellett ott van a videojátékozás és a filmezés is. Pedig előbbinél munkámból adódóan még előnyt is élvezek. De még így sem olcsó mulattság (a lego gyűjtésről már évek óta lemondtam, mert azt már nem bírta a pénztárcám - egy részem meg is halt aznap :( ). Iszonyú drágák a könyvek. Amiből talán a legszomorúbb az, hogy az író alig (alig? semmit!) lát belőle valamit, legalábbis a magyar írók a magyar kiadványokból, ha csak nem befutott nevek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szánom-bánom, de én is így csinálom. Pláne, hogy nálam a könyv csak egyike a költséges hobbiknak, emellett ott van a videojátékozás és a filmezés is. Pedig előbbinél munkámból adódóan még előnyt is élvezek. De még így sem olcsó mulattság (a lego gyűjtésről már évek óta lemondtam, mert azt már nem bírta a pénztárcám - egy részem meg is halt aznap :( ). Iszonyú drágák a könyvek. Amiből talán a legszomorúbb az, hogy az író alig (alig? semmit!) lát belőle valamit, legalábbis a magyar írók a magyar kiadványokból, ha csak nem befutott nevek.

Egyedül Lőrincz L. László akinek a könyveit mindig előrendelésben veszem, egyrészt mert rajta nőttem fel meg nekem ez afféle megszokás/hagyomány. Vagy ha éppen egy olyan könyvsorozatról van szó amit szeretek akkor természetesen veszem egyből az új könyveket. Normális áron még előrendelésben lehet a könyvekhez jutni és ha személyesen veszi át az ember. Vagy ha olyan könyvesboltban veszi ahol elfogadnak utalványt is. Nekem nagy szívbánatom, hogy a SZÉP Kártya szabadidő zsebéből nem lehet könyveket venni. Kénytelen vagyok színházba meg ilyen helyekre járni :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 23. - 15:54, Dzséjt írta:

Azért ez nem csoda a mai keresetek és a könyvek horribilis ára láttán. :( 

 

Jah, amikor 20 éve dolgozni kezdtem, egy új SW-könyv 1.000 Ft körül volt. Na már most a fizetésem nem nőtt olyan arányban, mint pl. az SW-könyvek ára, pedig azóta jobban fizető állásom van. 

 

23 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Nekem nagy szívbánatom, hogy a SZÉP Kártya szabadidő zsebéből nem lehet könyveket venni. Kénytelen vagyok színházba meg ilyen helyekre járni :lol:

 

Te szegény :evil: Valóban jó lenne, ha könyvet is lehetne venni ebből a zsebből, elvégre az olvasás részben szabadidős tevékenység. Plusz inkább alapvető, mint a színház, és a többi, szóval igazából nem nagyon értem ezt a hanyagolást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A SZÉP kártya főleg és elsősorban a turizmust igyekszik támogatni. A könyvolvasás ebbe nehézkesen fér bele.

Mindig viszek könyvet nyaralásra, oldják már meg :D Ahhoz képest én múlthéten napszemüveget vettem rajta

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ruhát is viszel gondolom nyaralásra meg fogkrémet meg ezer más dolgot. Pont annyira nincs értelme kiterjeszteni a könyvekre mint ezekre. Minél több dolgot lehet belőle venni annál kevésbé tudja betölteni az eredeti célját. Így is vannak kiskapui. Erre nem az a válasz hogy még többet nyitnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Richard A. Knaak: Az árnyak birodalma

Ez volt a legfélelmetesebb, legijesztőbb, legizgalmasabb és az eddigi legjobb Diablo regény, ami megjelent magyarul. E mellett elmondható, hogy ennek volt a legtöbb köze a Félelem Urához. Knaak egy feszültségekkel és izgalmakkal teli rejtélyes és kalandos történetet tett le az asztalra. A végén volt egy csodás drámai fordulat is, mely rendkívül megható lett. Richard egy kissé feljebb tekerte a horror faktort, de azért még megmaradt a hagyományos dark fantasy vonal. Viszont sokkal rémisztőbb és kísértetiesebb lett az előző két történetnél. Több helyen tisztára úgy éreztem, mintha a Démonok között univerzumban lennék.

Szóval, abszolút élveztem ezt a könyvet. Az elejétől a végéig.

Spoiler

[spoiler] Kentril Dumon zsoldos kapitány egy Quov Tsin nevű Vizjerei varázsló megbízásából csapatát átvezeti a dzsungelen keresztül. A cél: elkísérni a varázshasználót a rejtélyes Ureh városának romjaihoz. Rá is találnak a városra, de legnagyobb meglepetésükre a lakók fogadják őket, és a kán megbízza őket, hogy oldják fel a várost sújtó átkot. Juris kán annak idején a Mennyországba akarta vinni népét, de ezt egy Gregus Mazi nevű mágus megakadályozta. A kán és gyönyörű lánya, Atanna végtelen gyűlölettel viseltetnek Mazi iránt. Kentrilt és csapatát teljesen behálózzák. Talán csak Zaylt, a nekromantát nem sikerült. Zayl gyanakszik, hogy valami nincs rendjén, és igaza is van. Ugyanis az arkangyal, aki annak idején Jurishoz szólt nem is angyal volt, hanem maga Diablo. A Félelem Ura elátkozta a várost és annak lakóit. Eleinte Juris folytatni akarja az útját a Mennybe – persze ez valójában a Pokolba vezetne. De időközben módosít a tervén és Urehet újra a halandó világ részéve akarja tenni. Ez viszont sokkal veszélyesebb, mivel így a város elátkozott lakói kiszabadulhatnak és elhozhatják a poklot máshova is. Az igazságra csak szép lassan derül fény. És addig is nem kevés sötét fordulat vár az olvasóra. Zayl, a beszélő koponyája, Humbart kitűnő párosítást alkotnak. Humbartnak volt jó pár vicces beszólása is. Tényleg nagyon humoros, hogy egy nekromonta így dumál egy koponyával, kvázi, mintha a legjobb barátja lenne. Atanna hercegnő nagyon behálózza Kentrilt. Idővel kiderül, hogy a lány is áldozatul esett apja őrületének. Kentril a végső harcból alaposan kiveszi a részét. Barátja, Gorst áldozata megható és nemes. A kötet végén kiderül, hogy Atanna mégis szerette Kentrilt, hiszen megmentette az életét még mielőtt ő és a város lakói örökre eltűntek volna. Atanna tette nagyon drámai és megható volt. A könyv legjobb pillanatainak egyike. [/spoiler]

Természetesen ki kell emelni a Knaakra jellemző epikus és részletes csataleírásokat, melyek most is zseniálisak lettek. A szerzőnek sikerült sok érzelmet belecsempésznie ebbe a regénybe. Volt itt humor, sötét feszültség, dráma és megható áldozat. Külön ki kell emelnem Atanna és Kentril kapcsolatát. Sajnálom, hogy annak idején csak ennyi Diablo regény jelent meg magyarul. Várom a legújabbat, bármelyik is legyen az. Az árnyak birodalma most is kedvencem maradt. Ötöst adok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Böszörményi Gyula: Szer’usz világ

Az V. Ambrózy báró esetei könyv elég különleges lett. Böszörményi Gyula eltért az előző kötetekben megszokott történetvezetéstől és Márikát tette meg központi figurának. Ennek nagyon örültem, mert Márika a korábbi kötetekben nagyon a szívemhez nőtt.

Érdekes módon most nem éreztem annyira csavarosnak a sztorit, mint az előző részekben. De nem baj, mert Márika humoros, bohókás, locsifecsi stílusa kiváló szórakozást nyújtott. Illetve Milinek is jutott érdekes szerep pár rövid fejezet erejéig.

Spoiler nélkül igazán tudnék értékelni, úgyhogy innentől kezdve spoileres lesz.

Spoiler

[spoiler] Az alaphelyzet pont az előző rész után veszi fel a fonalat. A báró kórházban, Mili érte aggódik. Épp ekkor érkezik üzenet egy nőszemélytől, aki Márika családjának emlékeit akarja pénzért felkínálni. Mivel szegény komornának kificamodik a bokáka Mili megy el átvenni a csomagot. Viszont ezzel bajba kerül. Nemsokára Detrich nagy örömmel letartóztatja szegény lányt. Nos, Detrichet eddig se kedveltem, most aztán végképpk megutáltam. Egy kicsit reméltem, hogy ő is szervesen benne van az összeesküvésben, de nem így lett. Mivel a báró kórházban van és Mili a sitire került, így Márikának kellett kézbe vennie a dolgok irányítását, ami nagyon fájintosra sikerült. A kis komorna nagy sebbel-lobbal veti bele magát a nyomozásba és bár nem egy Poirot, de a szíve hatalmas, a szája pedig be nem áll. Nagyon élveztem a leírásokat, melyek az ő szemszögéből kerültek bemutatásra. Sokszor mosolyogtam és nevettem. Egyik kedvencem, mikor Napóleonról és turistáskodó katonáiról ír. Le kalappal Böszörményi Gyula előtt, hogy milyen választékosan, humorosan és érdekesen sikerült ezeket a részeket megírni. Az ügy nem olyan szövevényes. Időközben azért kiderülnek titkok. Színre lép Pásztonka, – Fáy Malvin -  aki egy gyerekbandát vezet, többek között Suha Isti bátyjával Suha Jánossal az élen. Suha Isti számára az ügy személyessé válik egyrészt a rég nem látott bátyja miatt, másrészt kis szerelme, Márika miatt. Kifejezetten élveztem azokat a részeket, mikor a szerelmes Isti került bemutatásra. Rózsát tett Márika párnája alá, amit a lány zokon vett, nem is értette, miért tette ezt a fiú. Ez nagyon aranyos volt. Akkor még ki kell emelnem azt a részt, mikor a történet végén Márika vigasztalóan végig simítja a fiú karját és Isti erre elvörösödik. Remélem összejönnek. Nagyon cuki pár lenne. Márinak persze van segítsége a nyomozásban: Suha Isti, a Herrdoktor és Zsarnay is. Az egyik legjobb fordulat a Herrdoktorhoz kötődik. Ő ugyanis Márika nagybátyja, Izidór. Na, ez nagyon tetszett. Ez az „Én vagyok az apád” fordulat. Örültem, hogy Márika egy szerető rokonra talált, bár most már van új családja, Mili, a báró, és Agáta mama személyében. Szegény Istit sajnáltam a bátyja, elvesztése miatt, de őszintén azért a Janó mégis csak megérdemelte. Tudom, hogy a mocsok magával rántotta a srácot és nem volt olyan szerencsés, mint az öccse, de akkor is megérdemelte. A Horthy-családot is belekeverni az ügybe nagyon érdekes volt Kiváló húzás. [/spoiler]

 

[spoiler] Mili a sitin kibogoz egy ügyet, anélkül, hogy megszemlélni a helyszínt. Sikerül  bebizonyítania, hogy Tóti Böske ártatlan. Nem ő mérgezte meg a Dökker-családot. Szóval, Mili átment Poirot-ba. Ez a szál nagyon élvezetes volt, főleg az, amikor Makkay előtt szép lassan összerakta szálat. Kiváló munka. A Dökkerék is elég érdekes család volt. [/spoiler]

 

spoiler] Szóval, minden jó, ha jó a vége. A felmentés sikerült, Mili és a báró között dúl a szerelem és Márika is boldog. Ennél jobb befejezés nem is lehetett volna. [/spoiler]

 

Tehát összegezve. Bár kevésbe volt csavaros a fő bűntény, mégis a humoros és változatos elbeszélés, a könyv végi drámai helyzet és a mellékszál kiváló szintre emelte ezt a kötetet is. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

R. A. Salvatore: Időtlen

A Hőssel úgy tűnt, hogy véget ér nem csak Drizzt történtet, de nem lesznek újabb Forgotten Realms könyvek sem. Szerencsére Salvatore a Harper Collins-szal megoldotta a dolgot, így mégis tovább tudta írni kedvenc hőseink történetét. A Hős egy viszonylag kerek véget ért. Persze vannak benne olyan szálak is, melyeket a későbbiekben folytatni lehet. Illetve ott volt a hatalmas fordulat a végén, mely nagy megdöbbenést keltett. Természetesen pozitív értelemben.

Az Időtlen más lett, mint a korábbi regények. Két, különböző időszakban játszódik. A múltbéli szál, még bőven Drizzt születése előtt Zaknafein-re és Jarlaxle-re fókuszál. Ezek a részek tökéletesen megidézik a Sötételf-trilógia hangulatát, annak miden aspektusával és érzelmeivel.

A jelenbéli szál tovább viszi a Hős utáni eseményeket. Mindkettő tartogat jelentős meglepetéseket és olyan pillanatokat, melyekre korábban nem volt példa, de mindig is kíváncsiak voltunk rá. A Generációk-trilógia első része nem próbája meg felülmúlni a Vándorok könyve és a Hazatérés-trilógiák epikusságát és grandiózus felépítését. Kitűnően folytatja azokat a szálakat, melyeket Bob korábban elvetett, de nem fejtett ki. A korábbi könyvekben ez a titokzatoskodás nem volt zavaró, itt pedig csak még jobban felkelti az olvasó  érdeklődését. Nos, a könyvön végigvonul az érzelmek teljes skálája. Boldog, örömteli pillanatok, gyász és veszteség, kétkedés és zavarodottság, valamint a humor egyaránt megtalálhatók. Ugyanez a helyzet a drámával és az akcióval kapcsolatban. Jut idő a karakterekre és a szokásos akrobatikus és látványos csatákra is. E mellett feszültség és rejtély egyaránt megtalálható. A Hőssel lezárult egy korszak, az Időtlennel egy új időszak veszi kezdetét, mely sokfelé elágazhat a jövőben.

Nézzük a múltbéli szálat. Salvatore egy régi vágyát valósíthatta meg. Már évekkel korábban tervezett egy Zaknafein és Jarlaxle trilógiát még az Otthon előtti időkből. Korábban ezt nem engedték meg neki, haladni kellett előre az Elfeledett Birodalmak új korszakaiba. Most végre megvalósíthatja ezt. Ismét visszamegyünk Mélysötétbe és megtudjuk, hogy találkozott először Zak és Jarlaxle. [spoiler]

Spoiler

Mélysötét olyan, mint máskor. A házak egymást gyilkolják. A Do’Urdenek még csak felemelkedőben vannak. Zak a Simfray-házhoz tartozik. A fegyvermester még korábbi múltjáról itt sem derül ki sok, Divine anya akár az utcáról is összeszedhette annak idején. Zak már komoly elismerést vívott ki magának, ezzel keltette fel Malice figyelmét. Épp a Simfrayek ellen készülnek támadni. Malice azt akarja, hogy Zak ússza meg, és Jarlaxle-t kéri fel, hogy hozza el őt neki. Nem nehéz kitalálni, hogy mi történik Zak-kal. Inkább a hogyan volt érdekes. Ezeket a részeket nagyszerűen párhuzamba lehet állítani az Otthon elejével. Az ifjú fegyvermester már most is gyűlöli a papnőket, ezért öli őket olyan élvezettel. Eleinte nem fűlik a foga ahhoz, amit Malice szán neki, de a túlélés érdekében el kell fogadnia. Jarlaxle-lel különleges barátságot köt. Jó volt látni, ahogy szép lassan megbíznak egymásban. A Ched Nasad-i küldetés kifejezetten élvezetes volt. Baenre nagyasszonyanya megbízásából el kellett tenni láb alól az egyik Ched Nasad-i ház anyáját. Sheeva Zauvirr-t a saját lánya elárulta és menekülni kényszerül. Jarlaxle és csapata és a nyomában vannak, de az idegen drow városban folyamatos összecsapásokra kényszerülnek. Zak jelleme jól megmutatkozik. Egyrészt nem hagyja cserben barátját és Arathis Hune-t sem. Másrészt Sheeva anya legyőzése után kiáll a fogoly félszerzetekért és kivezeti őket a felszínre. Egyben nagyon látványos párbajt vív az erkölcstelen Arathisszal. Itt vannak az újabb párhuzamok az Otthonnal. Drizzt is kiállt a gnómok mellett, plusz ő is tett felszíni kirándulást, ahol jót tett. Zak-nak itt volt a lehetősége, hogy elmenjen, de ekkor még úgy vélte, úgyis lehetetlen. Malice anya úgyis utána menne és felszínen sem fogadnák be. [/spoiler]

 

A jelenbéli szálnál már több szálon fut a cselekmény. [spoiler]

Spoiler

Zak visszatérése nagy felzúdulást keltett Zhindia Melarn és szövetségesei körében. Nem tudják, hogy ez most Lolth, vagy egy másik istenség műve. A fanatikus Zhindia figyelmen kívül hagyja Quenthel parancsát és saját hatalmi játszmába kezd Shakti Hunzrinnal. Míg a Hunzrinok az amulettek segítségével a felszínt elkezdik megfertőzni démonokkal, addig Zhindia ki akarja végezni Zakot és Drizztet. E mellett, ha jól sejtem a terveivel a Baenrék megbuktatását is tervezi. Persze ehhez ki kell iktatni Jarlaxle bandáját, a Bregan Dearthe-t. Egy kifinomult és összetett támadás sorozat veszi kezdetét. Zhinida bevonja a játszmába Vízvmélyvára nemeseit és démonok fertőzte Kővájó törpéket is. Érdekesen alakultak a dolgok. Bevallom, most jól esett, hogy sokszor történt utalás a korábbi 10 könyvre, mert már 3 éve olvastam a Hőst. Valami kalózflotta is megindult, Brevindon Margasterrel, akit egy Asbeel nevű kambion tart a befolyása alatt. Olyan ismerős Asbeel neve, csak a nem Tymora Köve trilógiából? Szóval, egy újabb nagyszabású konfliktus van kialakulóban. Valahogy logikus is volt, hogy Vízmélyvára és Neverwinter nem fogják jó szemmel nézni Bruenor birodalmának felemelkedését. Ez a Dagult Neverember korábban is nagy tapló volt, de most még inkább az. Eladja a Töviserődöt (korábban Tövisvár fordításban) a Kővájóknak, jó sok pénzért. Ez felkelti Regis és Jarlaxle érdeklődését is. Regis behatolós mutatványa nagyon jó volt, élvezettel olvastam azt a részt. Jarlaxle pedig Athrogate-et és Ámbrát küldi nyomozni. Sajnos fogságba esnek. Ide kapcsolódik a könyv egyik legfájdalmasabb része, szegény Ámbra halála, ami nagyon megviseli Athrogate-et. A jelenbéli szál egyik legizgalmasabb része a feltámadt Zak és Drizzt találkozása. A drow kósza hitetlenkedve fogadja apja visszatértét, már csak azért is, mert nemrég nyerte vissza ép eszét. Szóval, nem olyan idilli a találkozásuk. Drizztnek Zak inkább egy szimbólum volt és nem igazi apa. Ráadásul Zakban nagyon erős még a drow neveltetést, idegenkedve fogadja fia barátságát a törpékkel és választottját, Cattie-Brie-t is. Az külön összezavarja, hogy unokája félig ember lesz. Vajon Drizzt és Cattie-Bire gyermeke szintén Zhindia célpontja lesz a jövőben? Drizzt és Zak még párbajoznak is. Az idősebb drow-nak idő kell, hogy elfogadja, mi minden történt 200 év alatt a fiával. És Drizztnek is idő kell. De amikor ki kell hozniuk Athorgate-et és démonok hordáival néznek szembe a Töviserődben, akkor nagyon nagy lesz az összhang. Drizzt új képességeivel is nehezen tud boldogulni a sok és erős fődémon ellen. Azt sejtettem, hogy Athrogate nem hal meg. És aki meggyógyítja, azt hiszem Yvonnel lesz. Yvonnel úgy tűnik, mintha Lolth akaratát szolgálná egy nagyszabású játszmában. [/spoiler]

 

A zárás nagyon jó, folytatásért kiált. Már nagyon várom a Boundlesst, hogy megtudjam, mik jönnek most. Azt el is felejtettem leírni, hogy főleg Zak hajával való örökös balesetek milyen jó humorforrások voltak. Ezen többször nagyon derültem.

Ötös.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sarah J. Maas: Üvegtrón

Rég olvastam már olyan hosszabb fantasy sorozatnak a nyitó kötetét, mely így magával ragadott volna, mint Sarah J. Maas: Üvegtrón című regénye. Talán utoljára ilyen 10 éve volt a Trollvadásszal (Felix és Gotrek 1. könyv.) Remélem, hogy a sorozat további kötetei tartani fogják ezt a színvonalat és akkor Maas-t egy lapon tudom majd emlegetni Salvatore-val, Weis és Hickmannel, Knaak-kal, Jordannel, vagy épp William Kinggel.

Az Üvegtrónnal mindenesetre új kedvencet avattam. Ezúton is köszönöm Cintinek, hogy megadta a végső lökést ahhoz, hogy minél hamarabb elkezdjem ezt a szériát. Mikor elkezdtem olvasni eleinte még sűrített volt az első pár fejezet. Maas egy olyan helyzetbe dobta be az olvasót, melyen látszik, hogy vannak előzményei. Aztán, ahogy Résvárba érünk a cselekmény belassult és az írónő elkezdte szép lassan a világát felépíteni az olvasó előtt. Sarah egyaránt nagy hangsúlyt fektetett a karakterek és a háttérvilág kidolgozására is. Az információkat szép lassan adagolta. E mellett pedig fenntartotta a kellő feszültséget és az izgalmat is. Láttam, hogy több olvasó kicsit elégedetlen volt a résvári jelenetekkel és a próbákkal, én viszont nagyon élveztem őket. Az írónő stílusa gördülékeny és olvasmányos. Ahogy haladtam előre szép lassan elmerültem ebben a világban.

Főhősnőnk, Celaena Sardothien egy 18 éves orgyilkos lány, akit Erilea legjobbjai között tartank számon. Érdekes figurát kaptunk vele. Nem a szokásos, néma harcos, aki megy, mogorván néz és kinyírja a rosszfiúkat és a szörnyeket. Megvan benne a profizmus, de a tizenéves lányokra jellemző szertelenség és romantikus érzésvilág is. Engem kissé Damien Wayne-re, Artemis Entrerie és Drizztre is emlékeztetett.

Spoiler

[spoiler] Ugyebár 8 éves kora óta képezték orgyilkosnak. Damient szintén gyerekkora óta képezték és 10 éves korára profi harcos lett, aki még az apját, Batmant is képes megizzasztani. Celaena szintén elég fiatalon lett képzett és híres is. E mellett Damienhez hasonlóan a lányban is vannak tinikhez hasonló megnyilvánulások és beszólások. Ez inkább színessé és érdekessé tette a figuráját. Én abszolút nem éreztem cikinek, vagy furának, hogy egy profi orgyilkos úgy viselkedik, mint ő. Több, ilyen kedvenc jelentem is van, pl. amikor teli szájjal eszik és kinyitja a száját Chaol előtt. Artemishez és Drizzthez hasonlóan azért képzik Celaenát is, hogy mások szolgálatában álljon, másokért öljön. De megvan a lányban a szabadság iránti vágy is. [/spoiler] A Hamupipőke motívumot szintén észrevettem. [spoiler] Amikor a bálba elmegy és egész éjszaka a herceggel táncol. Ez volt a másik kedvenc jelenetem. Szerettem olvasni azokat a fejezeteket, melyekben Dorian és Celaena között szép lassan szerelem szövődik. Ennek tetőpontja volt a báli tánc. Egyszerűen gyönyörű. [/spoiler] A lány persze fontosabb karakter, mint azt hinnénk. [spoiler] Elena, a rég halott tündér királynő szelleme elvezeti őt egy rejtett sírkamrába. Itt lel rá Gavin király legendás kardjára, Damarisra, ami jó szolgálatot tesz neki, mikor a segítségével megöli a ridderakot, melyet Káin megidézett. Celaenának nem csak a bajnokságot kell megnyernie a király bajnoka címért, hanem meg kell fejtenie a rejtélyes gyilkosságokat, melyek mögött Káin állt. Káin más világokból idézett ridderakot (egyfajta démont), hogy megölje a jelölteket. Szép lassan kiderül, hogy Perrington herceg és a király is benne lehet az egészben. Hozzájuk csapódik még Kaltain, aki el akarja tüntetni Celaenát, mert vetélytársát lát benne. Kaltain a hercegre pályázik. Celaena jól teljesíti a próbákat és a végső harc során nagy próbatétel vár rá. A Káinnal való harc hosszú és drámai lett. Jó, hogy Elena ki tudta segíteni a lányt. Kár, hogy Celaena úgy dönt, hogy a végén hűvösebb lesz Dorianhoz. [/spoiler]

Chaol Westfall kapitány 

Spoiler

[spoiler] felel a lány képzéséért a palotában. Szép lassan ő is beleszeret a lányba és nehezen viseli el, hogy Celaena a herceghez vonzódik. Egyre jobban ragaszkodik a lányhoz. Egyelőre ebben a kötetben nincs ennél nagyobb szerepe. Majd meglátjuk, hogy hová fut ki Chaol. [/spoiler]

Az ifjabbik Dorian Havilliard

Spoiler

[spoiler] szimpatikusabb volt számomra, mint Chaol. Lenyűgöző az intelligenciája, az olvasottsága. E mellett megvan a szíve is, nem olyan diktátor jellegű, mint az apja. Egyedül csak az nem tetszett, amikor Celaena menzesze alatt kicsit bunkón viselkedett. De, ha ezt nem számítjuk, akkor romantikus lélekről van szó. Sajnáltam, mikor Celaena a kötet végén elkezdett távolodni tőle. [/spoiler]

Nehemia hercegnő a megszállt Eyllwe országából származik.

Spoiler

[spoiler] Céljai sokáig nem egyértelműek és egy ponton úgy tűnhet, mintha ő lenne felelős a ridderak megidézéséért. Valahogy sejtettem, hogy mégse ő lesz az. Nehemia meg akarja buktatni az idősebb Havilliard királyt. Egyébként az öreg király valami mágusféle érzetét keltette bennem. Nehemia és Celaena jól összebarátkoznak. Kíváncsi vagyok, milyen lesz a kapcsolatuk később. [/spoiler]

A mágia rendszer nagyon érdekes. A rémjelek és a kapuk színessé teszik ezt a világot. Már várom, hogy többet megtudjak róla a következő kötetekből. Nagyon élveztem a végső összecsapást és a függőben maradt szálakat.

Az Üvegtrónt nagyon megszerettem, ahogy lehet igyekszem a folytatásokkal is. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.