Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha már Warcraft. Nekem maradandó élményt nyújtott a Halálszárny,

https://moly.hu/konyvek/richard-a-knaak-halalszarny

 

És Az Ősök Háborúja trilógia

Végtelen Forrás

https://moly.hu/konyvek/richard-a-knaak-vegtelen-forras

Démonlélek

https://moly.hu/konyvek/richard-a-knaak-demonlelek

Meghasadt Föld

https://moly.hu/konyvek/richard-a-knaak-meghasadt-fold

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben rá is kerestem a Warcraft regényekre amiket ajánlottatok és csak egy a baj. Szinte már beszerezhetetlenek. A vaterán mondjuk épp van eladó példány némelyikből, de alsó hangon 7-8 ezer Ft/darab. Sajnos ennyit nem tudok rá szánni, viszont az újdonságokat amiket hoz a Szukits kiadó, nagy eséllyel beszerzem majd!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, a régi Warcraft regények most tényleg beszerezhetetlenek. Lehet, hogy újra nyomják őket.

Az nagyon jó lenne, én biztos megvennék párat. Ha újranyomják, akkor lehetséges, hogy a fordításokat hozzáigazítják az újabb Warcraft könyvekhez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Whill írta:

Az nagyon jó lenne, én biztos megvennék párat. Ha újranyomják, akkor lehetséges, hogy a fordításokat hozzáigazítják az újabb Warcraft könyvekhez?

Az újraigazításon meglepődnék, mert az plusz munkát jelent. Most pedig a normál munkafolyamatok is lassabban mennek, legalábbis még a válság idejéig biztosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Christopher Sethfield (Bihon Tibor): Folyékony fém

A Folyékony fém sorozat első kötete. A sztori a magyar Teminator univerzum része, mely az első két filmet, illetve regény változataikat veszi alapul. Bihon Tibor egy izgalmas, akciódús kalandregényt írt meg, melyben pörög az akció és nincs nagyon megállás. A regényen erősen érződik, hogy ez még csak egy első rész volt. Nem is nagyon volt minden kifejtve. A címből már egyértelmű, hogy a T-1000-es lesz a központi téma. Erre amúgy is nagyon kíváncsi voltam.

A Skynet hozzáfogott a T-1000-es modell kifejlesztéséhez. 2029. januárra már elérkezett az idő, hogy a prototípus elkészüljön, hogy visszamehessen az időben John Connort megölni. A Főparancsnok ezt jól tudja már. De más gondolat is motoszkál a fejében. Pont az, ami az én és mások fejében is megfordult a már a Terminator 2 óta. Skynet biztos, hogy csak egy prototípust gyártott le? Nem lett volna terve arra, hogy a T-1000-eseket sorozatban gyártsa le? Hisz egy T-1000-es hadsereggel a háta mögött megfordíthatta volna a háború azon időszakát, melyben a Skynet már vesztésre állt. Ez a központi téma. A Gépisten pontosan ezt tervezi. A prototípust vissza a múltba és egy rakás T-1000-es legyártásra 2029-ben. John Connor ezért egy kisebb csapatot útnak indít, hogy felderítsék a labort és megsemmisítsék. Nos, nem túl bonyolult a helyzet, a csapat útnak indul, Terminátorok állják az útjukat. Át kell verekedni magukat az országút egy részén, míg el nem jutnak a régi egyetemig, mely most a Skynet laborja. Érdekes, hogy csak egy 5 fős osztag indult útnak. Én John helyében több egységet indítottam volna, hisz ez egy nagyon fontos küldetés lenne. Az író egyszerűen elintézte a magyarázatot. Nincs több ember, a katonák szét vannak szórva. A Gépisten gyanút fogna, ha túl sokan közelítik meg a védett objektumot. Ennek ellenére így is egy kellemes, agyzsibbasztó sztorit kaptam. A csapat tagjai. Richard McLachlan. Sokáig bírta, ügyesen harcolt. Az önfeláldozása a laborban nagyon tetszett. Frank Connery. Szintén keményen küzdött. Az a Terminátorokkal kapcsolatos hatodik érzéke a sztori egyik jó pontja, kár, hogy nem volt jobban részletezve. Deborah Finlay. A csapat keményebb női tagja. Voltak jó poénjai. Frank és Deborah halála is úgy tűink elkerülhetetlen volt egy T-800-as Alfával szemben. Allison Lane és Leslie Hawkins a csapat technikusi részét erősítették meg. Azért örültem, hogy ők életben maradtak. Előkerült egy beszivárgó Alfa is, mely hőseink nyomába eredt. Az akciójelentek jól voltak, kidolgozottak és izgalmasak. A sztori vége a Megváltást juttatta eszembe, pedig az 12 évvel a könyv megjelenése után került bemutatásra és nem hiszem, hogy a készítők olvasták volna ezt a magyar könyvet.

Elégedett voltam. A

T-1000-essel kapcsolatban több infóra vágytam volna.

Egy kicsit részletesebb helyzetleírásokat is el tudtam volna viselni. Szóval, azért mégis csak jó könyv lett. A folytatásra is kíváncsi leszek. Négy és fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Iqvi ígértem még régebben, hogy lövök képeket a "könyvtáramról", most takarítottam, és volt időm rá végre. :D 

 

Szukits Star Wars polcok:

O4X9mt3.jpg

 

Folytatása+ Kingpin képregények (tőlük a Prédikátor a nagy kedvencem) polca:

jN0cuIy.jpg

 

Nagyrészt Fumax, Vadvirágok OHC kötetei:

Q706U2V.jpg

 

Witcher, és Legendás Batman( Batman sor alatt van még egy üres polc, de azt majd el is viszi a maradék kötet szinte...):

VF9tzJe.jpg

 

Vegyes polc (Szukits Marvel regényei, Fumax regények, Dűne, Valiant képregények, Kingpin Marvel legendák, Saga stb):

X7JUoKI.jpg

 

DC nagy képregénygyűjtemény 1-60:

GAFFP4w.jpg

 

DC nagy képregénygyűjtemény 61-85 + 2db különszám (ez a polc remélem elég lesz a maradék köteteknek):

jVmdCJ0.jpg

Szerkesztve: - luke19
  • Nagyon tetszik 5
  • Meglepő 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@luke19 your books are very impressive, you must be very proud. :)

Nagyon jól néz ki, köszi a képeket. Én is gyűjtöm a képregényeket, de ennek a kollekciónak a közelébe sem érek.

Egyébként azok a Marvel regények (a Dűne mellett) milyenek? Érdemes elolvasni őket? Kicsit tartok attól, hogy milyen lehet regény formában szuperhősös sztorikat olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Whill írta:

Egyébként azok a Marvel regények (a Dűne mellett) milyenek?

Kb. olyanok, mint az ifjúsági regények a kánon Star Warsból. Nekem eddig mindegyik bejött, bár azt hozzáteszem, ha nem ilyen jó áron mennének, lehet nem venném őket. Annyit kell még tudni, hogy néhány belőle nem egy konkrét képregény átirata (pl. a Hangya), de a Polgárháború az igen, mégis talán könyvben jobb volt, mint képregényben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, luke19 írta:

Kb. olyanok, mint az ifjúsági regények a kánon Star Warsból. Nekem eddig mindegyik bejött, bár azt hozzáteszem, ha nem ilyen jó áron mennének, lehet nem venném őket. Annyit kell még tudni, hogy néhány belőle nem egy konkrét képregény átirata (pl. a Hangya), de a Polgárháború az igen, mégis talán könyvben jobb volt, mint képregényben.

A Polgárháború képregényben nekem kicsit kapkodósnak tűnt, a főszálat olvastam és a Pókembert. Egy ilyen komplex, sok szálon futó történet lehet, hogy tényleg jobban megállná a helyét regényként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Raymond E. Feist: Ezüsttövis

Az Ezüsttövis a Résháború következő része, de mégis új sztori szálat kezd. Legalábbis látszólag. Mindenesetre Raymond Feist egy izgalmas és színes kalandot kínál az olvasónak. És e mellé tovább építi a viliágait is.

A Mágus: A tanítvány és a Mágus: A mester című könyvekben kaptunk két nagyszerű világot: Midkemiát és Kelewant. Az író nem árult el minden infót e két világról, lassan, fokozatosan csepegtette őket az olvasónak. Ugyanígy tesz az Ezüsttövisben is. A Résháború látszólag a kelewani Tsuranuanni Birodalom inváziója Midkemia népei ellen. De már az előző két könyvben kiderült, hogy többről van itt szó. Már akkor lebegtette Feist az Ellenséget, de nem sokat árult el róluk, csak annyit, hogy fenyegetést jelentenek mindkét planétára.

Az Ezüsttövis egy évvel A Mágus: A mester végkifejlete után indít. Béke és harmónia van Midkemián. Arutha és Anita házasságra készülnek. Ebbe az idilli légkörbe lopakodik be egy árnyékhatalom, mely felborít mindent. Fesit megint csak nagyon lassan, és nagyon apránként árul el dolgokat az ellenfélről. Mindezeket a szereplők szemszögéből, az ő utazásaikból tudhatjuk meg. Szóval a rejtélyesség az egyik, mely fenntartja az olvasóban az izgalmat. A másik pedig az utazások. Hőseink küldetésre indulnak, és megint csak nagyobb távokat tesznek meg. Az ellenfelek folyamatosan gördítik az akadályokat. E téren Feist egyáltalán nem lassú, sőt éppen ellenkezőleg, csak úgy pörgeti a kalandok eseményeit. Minden fejezetben történik valami. Üldözés, harc, nyomozás, összeesküvés, árulás, menekvés…. Szóval, akit ilyen kalandokat akar olvasni, az nem fog unatkozni.

Arutha és a tolvaj Sebes Jimmy a könyv két központi figurája. Korábban mellékszereplők voltak, most főszereplők lettek. Jimmy szerez értesülést a Krondorban tevékenykedő Éjsólymok nevezetű bérgyilkosokról, akik Arutha herceget veszik célba. Jimmy kikerül a Csúfolódok köréből és nemes lesz. Arutha, Jimmy, Gardan és a többiek nyomozni kezdenek. Hamar kiderül, hogy a bérgyilkosok különleges erőkkel rendelkeznek. Ők úgynevezett Fekete Gyilkosok, akik visszatérnek a halából és élőhalottként tovább harcolnak. A herceget nem sikerül megölni, de sajnos egy mérgezett lövedék súrolja Anitát, aki majdnem meghal. Csak Pug varázslata ad némi időt, hogy megtalálják az ellenszert, amit az Ezüsttövis nevű növényből lehet kivonni. Pont ebből a növényből származik a méreg is. A háttérben húzódó erőkról először a mordelekről hull le a lepel. A sötét tündék vezére egy Murad nevzetű kegyetlen hadúr. Ott van akkor még a panthatiánus pap, az a gyíkszerű teremtmény. E gyíkfajzat nép érdekesnek tűnik, de nem sokat tudunk meg róluk, csak egy képviselőjük van jelen. Arutha, Jimmy, Laurie, Gardan útra kelnek, hogy megleljék az Ezüsttövist. Előbb Sarth-ba mennek Ishap tudós papjaihoz. Itt tudják meg, hogy Arutha személye kapcsolatban áll valami jóslattal és azért akarják megölni, nehogy megakadályozza az eljövendő sötétséget. Nem néztem volna ki Aruthából, hogy ő valami kiválasztott fajta lenne. Ez meglepő volt. Hőseink még megtudják azt is, hogy valami sötét hatalom került át erre a világra, az mozgatja a szálakat. Murmandamusnak hívják. Ennél több nem igazán derül ki róla. Arutha és társai tovább mennek az időközben hozzájuk csapódott Dominic testvérrel Ylith-be, ahol Laurie barátja Roald, és egy hadati domblakó barbár, Baru csatlakozik hozzájuk. Roald csak simán belekeveredik, nem hagyhatják hátra, nehogy az ellenség megtudja hova mennek. Barut a bosszú hajtja, holtan akarja látni Muradot, mert kiirtotta a faluját északon. A kis csapat eljut Elvandarba, a tündékhez. Itt a tündékről újabb dolgok derülnek ki. Sokkal több fajtájuk van, mint gondoltuk. Aruthának és társainak el kell jutniuk az északi hegyvidékre, Moraelinbe, hogy megszerezzék a növényt. A sötét tündék városa adja a következő helyszínt, mely barlangokban húzódik. Itt is több kelepce kikerülése után sikerül megszerezni az Ezüsttövist. A menekülés során botlanak Muradba és itt jön a végső leszámolás. Nem lett olyan grandiózus, de Baru és Murad párbaja emlékezetes maradt. Murad pusztulása szintén. Hőseink ezután hazatrének a növénnyel. Pug nem kapott olyan nagy szerepet, csak a könyv utolsó harmadában. Biztos benne, hogy a sötét hatalom összefüggésben van Kelewannal és az Ellenséggel, mely világokat pusztít. A varázsló iskola világába is bepillantást nyertünk, ami nagyon tetszett. Csillagdokk még csak most épül, de már most impozáns. Gamina a telepata lány érdekes figura, remélem a későbbiekben többet látjuk őt. Rogen látomásai vészjóslók, ezért dönt Pug a mellett, hogy visszatér Kelewanba, hogy kiderítse az igazat. Vele tart Dominic testvér és Meecham. Kelewanon nehéz szövetségeseket találni, valahogy éreztem, hogy fogságba fognak kerülni, Pug előző részbeni tettei miatt. A tsurani politika ismét előtérbe került. Az új hadúr, Axantucar nagyon veszélyes. A hadúr és a császár közötti konfliktus viszont gyorsan megoldódik. Pug északra megy válaszokért, ahol az eldákra lel, akik közlik vele, hogy megkezdődik képzésének új szakasza. E végén oly hatalomra tesz szert, mely révén sikerrel szálhatnak szembe az ellenséggel. Ami jó volt: Pug végre elkezdte használni a Keskeny Ösvényt is. Így a Széles Ösvény mellett ezzel az erővel még nagyobb mágus lesz. Viszont a kelewani részek nagyon rövidek lettek ezekről még olvastam volna.

A könyv természetesen függőben hagyja a dolgokat, több megmagyarázatlan kérdéssel. Az ellenfél is visszavonul és a következő csapást tervezi. Felkelti az olvasó érdeklődését a folytatásra. Olvasmányos és izgalmas könyv lett. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Assassins Creed regényeket melyikkel érdemes elkezdeni? Valamint az adott műhöz mennyire szükséges a játék ismerete, amelyiket feldolgozza? Az első két AC-vel játszottam anno( aztán a többit nem bírta már gépem), most az Originst vettem meg Xbox-ra. 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Raymond E. Feist: Sethanon alkonya

A Sethanon alkonyával Raymond E. Feist egy nem mindennapi, epikus, grandiózus zárást hozott össze a Résháború sorozathoz. (A vérbeli herceg és A király kalóza most már a Krondor fiai sorozat részei.) E kötetben több cselekményszálat is elvarr a szerző. Bővebb magyarázatokat kapunk az előző kötetekben leírtakhoz, az összefüggések jobb megvilágításba kerülnek. Az elkeseredett harcok mellett ki tudom emelni a varázslatok világának jelentőségét is. A mágia az előző kötetekhez képest még nagyobb szerepet kapott, sőt kifejezetten kozmikus volt a fontossága. Ilyen aspektusban ritkán lehet olvasni a mágiáról. (A Star Wars: A klónok háborúja Mortis szálához, illetve a Star Wars: Lázadók Világok Közti Világához tudnám hasonlítani.) A regény sűrített lett, főleg a második fele, ugyanis egy idő után minden oldalon történt valami jelentős. Számos szereplőt is mozgat az író. Szóval, érdemes figyelni az olvasás közben, mert az infók is egyre nagyobb mennyiségben áradnak a lapokról.

Az alapszituáció úgy tűnik egy kis ismétléssel indul.

Az Éjsólymok újra felbukkannak Krondorban és Arutha a célpont. A herceg elkeseredetten meg akarja találni az orgyilkosokat.

Szerencsére azért sikerült tekerni az eseményeken, méghozzá két érdekes történeti elemmel.

Arutha túlzásba esik a kijárási tilalmakkal. A nép már zúgolódni kezd és bizalmas tanácsadói is elfordulnak a hercegtől. Egy kis szürkeség az alaphelyzetbe. Ez nem igazán volt jellemző az előző részekre. A másik pedig az ál-gyilkosság megrendezése. Engem valahogy nem ért meglepetésként, hogy Arutha csak megrendezte a halálát, de ez érdekes helyzeteket teremtett.

E két csavarral sikerült változatossá tenni a cselekményt és nem lett önismétlő.

Arutha, Jimmy, Locklear, Martin, Laurie és Roald elindulnak felkutatni Murmandamust, hogy végleg kiiktassák a fő gonoszt. Északra keveredne, Armengar városába, ahol az itt élő harcos népet Guy du Bas Tyra vezeti. Ez szintén érdekes fordulat volt. Guyról az első két könyv egy abszolút negatív figurát festett le, most pedig kvázi hős lett. Tettei bővebb kifejtésre kerültek és nem is tűnik így már rossz embernek. Az Armengar elleni ostrom hihetetlenül epikus lett, azok a csatározások valahogy filmvászonra kívánkoznak. Murmandamus beveszi a várost, hőseink pedig menekülésre kényszerülnek. Locklear apród itt veszíti el élete első szerelmét és ez a veszteség súlyosan telepedik lelkére. Martin és a többiek segítségért mennek el. Martin pedig kezd összejönni egy Brianna nevű harcosnővel. A végkifejlet Sethanon városa felé viszi a szereplőket.

A történet kozmikus síkján Pug és Thomas világok közötti utazását követhetjük Ryath, az aranysárkány társaságában. Pug képzése Elvandairban már le is zárult, erről kapunk valami képet, de csak annyit, hogy jó sokat fejlődött. Az utazásokra már sokkal nagyobb hangsúlyt fektetetett az író. Először Aal világába jutnak és egy orákulum segítségét kérik. Majd eljutnak az Örökkévalóság Városába. Ez egy Résűrben lebegő, kozmikus helyszín. Itt találják meg Macrost. Fekete Macros háttértörténet is kiderül. Az Ellenség is lelepleződik: ők a valheruk, akik vissza akarnak térni. A valheruk vezére Draken-Koir, Ahsen-Shugar fia. Szükség is lesz Ashen-Shugar erejére, mely egybeolvadt Thomasszal. Pug és Macros együttes mágikus ereje segítségével kiszabadulnak. Az Örökkévalóság Városában történtek és az összecsapások szintén kiemelkedően jók lettek, a könyv legjobb részei között vannak. A misztikusság valami különleges hangulatot adott ezeknek a fejezeteknek.

A végső összecsapás grandiózus és epikus lett.

Midkemia és Kelewan erői együttesen csapnak össze az ellenséggel. Murmandamus meg akarja szerezni az Élet Kristályát, hogy áthozhassa a valherukat. Draken-Koir át is jön. Leánya, Alma-Lodaka, a panthatiánus faj ősanyja is segíti. Thomas és Ryath veszik fel velük a harcot. Pug, Macros, Hocho, és a többi feketeköpenyes varázsló együtt veszik fel a harcot a Résből kilépni szándékozó valherukkal. Ez a mágikus összecsapás fenomenális lett. Arutha Murmandamussal vív párbajt. Az ellenséges vezérről halála után kiderült, hogy egy panthatiánus pap. A végkifejlet Tolkien tündérmesei stílusát követi. Nagy áldozatok árán, de sikerül visszaszorítani az ellenséget. A jók elnyerik méltó jutalmukat.

A vége nagyon tetszett. Nagyrészt válaszokat kaptunk a kérdésekre. A panthatiánusokkal kapcsolatban még nem mindenre, velük lehet kezdeni valamit. Nagyon élveztem ezt a részt is. Az epikus, kalandos, mágiadús fantasyk egyik legjobb darabja. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, luke19 írta:

@Darth Revan9

Assassin's Creed: Origins képregény megjelenésről nincs valami infód, hogy mikorra várható, és most tényleg jönni fog-e? Emlékszem tavaly ez törölve lett végül, pedig ment rá előrendelési lehetőség.

Amint összegyűlik a megfelelő számú előjegyzés, előrendelhető lesz. Onnantól kezdve biztossá kéne válnia a megjelenésnek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rick Riordan: Az Olimposz hősei 4.: Hádész háza

 

Kétségtelenül az egyik leghosszabb és legsötétebb könyv Riordan eddig olvasott regényei közül. A történet 78 fejezeten keresztül mutatja be a 7 félvér kalandját, minden hős kapott most fejezetet.

Az események kicsivel azután veszik föl a fonalat, ahol az előző rész befejeződött: Percy és Annabeth lejutottak a Tartaroszba, míg az Argo II -ön lévő barátaiknak - Nicoval kiegészülve - el kell jutniuk a halandók világában lévő Holtak kapujához, hogy végül mindkét, élők és holtak oldalán egyaránt lezárják a kaput, ezzel megelőzvén a Gonosz mielőbbi újjászületését.

Azzal, hogy az író kivette a csapatból Percyt és Annabethet, egy megpróbáltatás elé állította a félvéreket. Mindenkinek meg kell találnia a sorsát, az identitását: Jasonnak választania kell a római és a görög világ között; Frank fejében dúl a harc apjának két identitása között és vezetővé kell válnia; Hazelnek az eddigi legnehezebb próbán kell helytállnia; Pipert is próba elé állítják: vajon mit ér ő akinek csak mágikus varázsbeszéde az ereje? Egyedül Leo szála az, amely mondhatni nem ennyire megpróbáló. De érezhetően mindenki küszködik a sorsával, amelyet az író remekül bemutatott.

A másik oldalon ott van Percy és Annabeth, akiknek a poklok poklában kell túlélniük, miközben olyan szörnyek járnak a nyomukban, akiket ők tettek lapátra. Kínok között kell elérniük a Halál kapuját, miközben mindkettejük hatalmas karakterfejlődésen megy keresztül.

A nagy prófécia is elkezd értelmet nyerni, a főhősök lassan rájönnek, hogy mit is kell tenniük.

 

Mondhatni a karantén alatt kicsit visszavettem az olvasásból, pedig nem így terveztem. De remélhetőleg a nyári szezonban újra hozom a régi formám. :D Már csak egy rész maradt a szériából. A Hádész háza remekül sikeredett, van 1-2 pontja, ahol túl kell esni, de nagyon élveztem az olvasást. 10/8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@JakeSully, örülhetsz, mert jön A sötétség kohói két kötetben.

 

"A sötétség kohója I–II.

A tegnapi grandiózus bejelentés mellé mára sem kis név került a palettára. Talán a legjobban várt új szerző, hosszú évek óta kértétek, most végre felkaroltuk. Terveink szerint jön a teljes Erikson életmű, elsőként a Kharkanasz-trilógia első része, A sötétség kohója, két kötetben, éppen 1000 oldalon.

Holnap részletesen leírjuk az Online Könyvhét feltételrendszerét, és egyéb ezzel kapcsolatos információkat."

 

https://moly.hu/tagok/deltavision

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 07. - 13:51, Darth Revan9 írta:

@JakeSully, örülhetsz, mert jön A sötétség kohói két kötetben.

 

Örülök is, köszi az infót :) Olvasgattam a DeltaVision honlapján kommenteket, elvileg évente több Erikson könyvet is terveznek megjelentetni, és tényleg akkor a teljes 10 kötetes Malazian ciklust.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Böszörményi Gyula: Nász és téboly

Az Ambrózy báró esetei sorozat negyedik kötete is különleges élményt nyújtott. Most, hogy befejeztem a könyvet érthető a cím, sőt nagyon frappáns választás lett, mely lefedi a történetet. Az Ármány és kézfogó után nem hittem volna, hogy lehetne egy ugyanilyen nagyszerű és csavaros történtet írni. Szerencsére tévedtem.

Az előző kötet elég frappáns befejezést kapott.

Richárd megkérte az egyik Hangay lány kezét, de akkor, ott az utolsó oldalakon bizonytalanságban maradt az olvasó, vajon melyikét. Gyanús is volt az a levél, amit a leánykérés előtt kapott a báró. Csak ebben a kötetben derül fény a leánykérés valódi okáról. Egy titokzatos zsaroló, aki önmagát Wárnak nevezi. (Nem tudom, hogy jön elő e billentyűzeten az a különleges graféma jel, mely az a betű fölött van és úgy néz ki, mint egy háztető, vagy kalap.) Wár kényszeríti Richárdot, hogy vegye el Milit. A zsaroló a leány egyik leghőbb vágyát teszi tönkre és mocskolja be piszkos játékával. A lány természetesen teljesen belezúgott Richárdba, mint ahogy az előző kötetekből kiderült. Szeretne hozzá menni, de nem így, kényszer hatása alatt. Ez rendkívüli módon megviseli a lelkét. Sajnáltam is szegényt. Nincs más választásuk a fiataloknak, mivel a titokzatos levélíró már több gyilkosságot is elkövetett, mivel a báró makacskodni kezdett. Most pedig egy árvaház felgyújtásával fenyegetőzik.

Richárd sem tehet mást. Ellenfele nagyon ravasz és mindig előtte jár, nem hagyja magát leleplezni. A báró pedig szereti Milit, de egy múltbéli trauma miatt nem tud szerelmet vallani a lánynak és e miatt volt sokszor rideg és elutasító szegény Milivel szemben. A zsarolásnak a célja homályos lehet. Én viszont már az elején sejtettem, hogy egy nő állhat a háttérben. Valahogy azt is megéreztem, hogy a zsaroló nem más, mint az a lány képről. Több fejezet is elkalauzol bennünket Richárd múltjába. Láthatjuk, hogy apja halála után lecsúszott és rossz társaságba keveredett. Szegény Vitál Irma öngyilkossága kellett ahhoz, hogy a tékozló báró kijózanodjon. Ez egyébként egy rendkívül felkavaró és szívszorító jelenet. Egy ravasz tervvel átveri Piszk Albertet és társait, leülteti őket. Láthatjuk, hogy köt ismertséget Zsarnay Győzővel és hogyan indul meg detektív karrierje. Segít nagyapjának, az idős Erdődynek, hogy ritka iratokat szerezzen. Richárd egy alkalommal még Párizsban is jár, ahol Gauguin képet vesz. Érdekes volt az a tűzriadós jelenet még Franciaországban, egy darabig nem tudtam, miért volt, csak a végére állt össze a jelentősége. Aztán jött az Anna szál. Szép volt, ahogy kibontakozott Anna és Richárd szerelme. Ez lehetett volna egy kicsivel hosszabb is. Már akkor sejtettem, hogy a zsaroló Anna lesz. És eltaláltam. A múltban játszódó jelenetekben már valahogy gyanús volt a lány. Aztán volt az a kavarás a Csendilla villában, ahol a hazugságok tengerében nem lehetett kivenni, ki is Anna valójában. Fannikáról is egyből el tudtam találni, hogy ő Kaméleonka. Ami igaz volt, az Anna szerelme. Persze tudtam előre, hogy rosszul fog végződni a dolog, de így is nagyon drámai és felszült jelenetek voltak ezek. Abban nem voltam biztos, hogy Ambrózy báró hogyan veszti el a karját. Az a csavaros kémkedős rész, amiben a lopott diplomáciai iratok rendkívül feszültek voltak. Valahogy hidegháborús James Bond filmekre emlékeztetett. Aztán végül megtörtént a tragédia, ott a Tündér-hegyen. Pedig a báró sokáig kézben tartotta a helyzetet. Valahogy éreztem, hogy Anna túlélte. És azt is, hogy később bosszút akar állni egykori szerelmén.

A jelenbéli szálak nem mindig voltak izgalmasak. Mili és Richárd együtt próbálnak fényt deríteni a dolgokra. Sorban járják a gyilkosságok helyszínét, de ez Wárt csak jobban felbosszantja és még több gyilkosságra sarkallja. Két hősünk sajnos kénytelen követni a zsaroló utasításait. Kár, mert sokáig úgy éreztem zsinóron rángatják mindkettőjüket, tehetetlenek és nem tudják megelőzni ellenfelük következő gaztettét. Valahogy arra számítottam, hogy nem jutunk el az esküvőig és még előtte leleplezik a gyilkost, de ez nem így lett. Valószínűleg ez túlságosan kiszámítható lett volna, ezért Böszörményi Gyula író úgy gondolta, hogy csavar a dolgokon, és véghez viszi a kikényszerített esküvőt. Az jól meg volt magyarázva, hogy Agáta mamát miért nem avatták be. de kár, hogy Renée és Vili nem szereztek erről tudomást. Szóval haladunk előre a jelenben, de hőseink Wár bábjaiként viselkednek. Ez adott egyfajta szomorú drámát is ezeknek a fejezeteknek. Szerencsére Mück Mári felbukkant, hogy oldja ezt a hatalmas feszültséget. Nagyon bírom ezt a kislányt, nagyon jó dumái vannak. Örülök, hogy a végén aktív szerep jutott neki is. Richárdból nem igazán lehet kihúzni semmit. El is rabolják, így Milire hárul az igazság kiderítése. A lány megtudja az igazságot a múltról, a Rózsa bandáról, Annáról, Fanniról. A végén eljutunk a tragédia helyszínéig, mely hatalmas és katartikus érzést adott a befejezésnek és a végső leszámolásnak. Itt derült ki végre az igazság. A könyv több pontján elbizonytalanodtam elméletemben. Böszörményi Gyula Agatha Christie-hez hasonlóan jól összezavarta az olvasót, és bizonytalanságba kergetnie. De valahogy éreztem, hogy össze kell állnia a képnek. Rózsa Anna vallomása ráteszi az i-re a pontot. Szegény lány beleőrült a bánatba és az elmúlt hét évben a bosszút tervezte. A lángoló szerelem nála átment lángoló gyűlöletbe. És ez hihetetlen és gonosz tettekre sarkallta. (Érdekes, hogy Herr X személye nem derült ki, talán egy lehetséges folytatás ezzel foglalkozik?) Anna végül is kikényszeríti Richárdból az érzelmeit, azokat, amiket Mili iránt érez. Anna el akarja venni Richárd új boldogságát, azzal, hogy lelőné Milit. Ez viszont szerencsére nem jön össze. Az utolsó jelenetekben Richárd önfeláldozóan védi a lányt az őrült, tébolyodott volt szerelmétől. Végül együtt sikerült legyőzni Annát, aki tragikus halált hal. Van valami különleges tragikusság ebben az egészben. Ez ami Richárddal történt, elvezet ahhoz, hogy évekkel később a morc báró beleszeretett Hangay kisasszonyba, de ezek az extrém fordulatok kellettek, hogy benne is végképp tudatosuljanak az érzelmek. A befejezés szép és megható. Richárd és Mili végre egymásra találtak. Jó az epilógus két mondata, mely megerősíti az olvasót a végkifejletben. Richárd felépült és Mili a felesége maradt. A kényszerből végül is szép boldogság született.

A krimi valahogy nem volt annyira mély, de a thriller szál felerősödött. A kaland és az izgalom fokozatosan nőtt fejezetről fejezetre, míg el nem érünk a végkifejletig. Kiváló zárást kapott a könyv. Szép érzelmes és drámai. Kitűnő munka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem tudom, hogy jön elő e billentyűzeten az a különleges graféma jel, mely az a betű fölött van és úgy néz ki, mint egy háztető, vagy kalap.)

Ha esetleg telefonról szeretnéd javítani, akkor hosszan kell nyomni az ,,a"betűt és előjön. @Dzséjt a könyvednek mikor lesz folytatása, mert nemsokára szeretném beszerezni az első részt, és érdekelne hogy addig hányszor tudom újraolvasni?:D

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.