Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Whill írta:

A Hachette következő sorozata a Marvel Legnagyobb Hősei lesz:

https://legnagyobbhoseikepregenygyujtemeny.hachette.hu/

 

Amikor a facebook kommentjükben kiemelték, hogy milyen jó ötletnek bizonyult belevágni a Marvel sorozatba, valahogy sejtettem, hogy az új sorozatuk is az lesz.

Így legalább már én is nyugodtabb szívvel folytathatom a fordítást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, HeirToGrievous írta:

 

Amikor a facebook kommentjükben kiemelték, hogy milyen jó ötletnek bizonyult belevágni a Marvel sorozatba, valahogy sejtettem, hogy az új sorozatuk is az lesz.

Így legalább már én is nyugodtabb szívvel folytathatom a fordítást.

Bennem fel sem merült, hogy Star Wars lesz. Az X-Men sorozatban reménykedtem még, ezt nem hiszem, hogy gyűjteni fogom a másik Hachette sor mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Whill írta:

Bennem fel sem merült, hogy Star Wars lesz. Az X-Men sorozatban reménykedtem még, ezt nem hiszem, hogy gyűjteni fogom a másik Hachette sor mellett.

Én a Legendás Batmant gyűjtöttem, de mivel ideje korán befejeződik kénytelen leszek az angol eaglemossról berendelni a hiányzó köteteket, ami nem lesz olcsó, de legalább a gerinc teljes lesz, a különszámokat meg a további részeket pedig majd meglátom.

 

Egy gyűjteményes sorozatom így is marad az R2-D2-s "személyében".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Én a Legendás Batmant gyűjtöttem, de mivel ideje korán befejeződik kénytelen leszek az angol eaglemossról berendelni a hiányzó köteteket, ami nem lesz olcsó, de legalább a gerinc teljes lesz, a különszámokat meg a további részeket pedig majd meglátom.

 

Egy gyűjteményes sorozatom így is marad az R2-D2-s "személyében".

Na igen, az ilyen sorozatoknál bennem is megvan a félelem ezzel kapcsolatban. 120 rész kéthetente azért mégis csak egy kb. 4-5 éves elköteleződés. Az eredeti Hachette szerencsére már eljutott odáig, hogy ha ma véget vetnének neki, akkor is teljesen elégedett lennék vele. Az Eaglemoss DC és Batman sorozatokat gyűjtők rosszabb helyzetben vannak, és akkor még nem is beszéltünk az egyéb bakikról, mint a matricázott gerinc és társai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a képregények közül igazán már csak az SW érdekel. A szuperhős vonal nálam lezárult, legalábbis egyelőre. Most próbálok megszabadulni a felhalmozott képregényeimtől. Ha nem tiltja a szabályzat és valakit érdekelne hogy mit szeretnék eladni akkor nyugodtan rámírhat privátban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Újra elkezdtem olvasni Az Idő Kereke sorozatot. Az első könyvvel, A Viálg Szemével indítottam. Ikonikus és meghatározó jelenettel indít a könyv, de kíváncsi vagyok vajon a sorozat is ezzel indít-e? El is felejtettem, hogy Lews mekkora pusztítást csinált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég elkezdtem olvasni egy könyvet. Egy eléggé kiterjedt, harmadrangú ponyva sci-fi sorozat nyolcadik része, tévésorozat is készült belőle, most lesz azt hiszem a 6. évada, ami már önmagában is csoda, a csatorna helyében a harmadik évadnál elkaszáltam volna. Az első hét könyv sem tett rám túl nagy benyomást, de ha már elkezdtem... Na mindegy, szóval olvasva, az jutott eszembe, hogy (spoilerbe teszem, hátha más is belekezdett már):

Spoiler

Szóval a könyvet olvasva, amiben éppen egy neutroncsillag készül fekete lyukká alakulni, azon gondolkodom, hogy mi jelent nagyobb veszélyt Laconiára: az, hogy atombombával fenyítik be a kapuépítőket elpusztító entitást, vagy a kertben heverésző Holden kapitány? :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nemrég elkezdtem olvasni egy könyvet. Egy eléggé kiterjedt, harmadrangú ponyva sci-fi sorozat nyolcadik része, tévésorozat is készült belőle, most lesz azt hiszem a 6. évada, ami már önmagában is csoda, a csatorna helyében a harmadik évadnál elkaszáltam volna. Az első hét könyv sem tett rám túl nagy benyomást, de ha már elkezdtem... Na mindegy, szóval olvasva, az jutott eszembe, hogy (spoilerbe teszem, hátha más is belekezdett már):

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Hát ez attól függ, kap e kávét? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Iqvi írta:

Holden ennyire nem egy Janeway kapitány. Ő akkor is pusztít ha kap kávét :D

Ebben nem vagyok olyan biztos. Janeway kezét kötik a flotta szabályai, így csak a legénység terrorizálásáig szokott eljutni (magyarán: k*rva nyűgös :D ). Ellenben bizonyított tény, hogy ha Holden nem kap kávét és elérhető távolságra rádió is van, abból bizony bolygóközi háború lesz. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Az utóbbi pár hónap során én is átrágtam magam a könyveken, hogy a jövőre érkező befejező részt naprakészen falhassam majd be :D

Én is ismétlek majd még a befejező rész előtt, mert egy-egy visszautalásra már baromira nem emlékszem. Főleg a Perszepolisz felemelkedéséből és a Babilon Hamvaiból vannak durva homályos foltjaim, mert azokat csak egyszer olvastam. Bár már az uccsó könyvet sem akartam megvenni és elolvasni a befejező rész előtt, de egy ismerősöm a kezembe nyomta azzal, hogy márpedig ezt most elolvasod. A jövőm érdekében nem ellenkeztem. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdésedre a válasz: majd meglátod :D De már a kérdés maga is félig egy válasz :evil: Alig várom az utolsó könyvet, kb. két hónap az angol megjelenésig, megint bezsákolom az amazonról a kindle-re. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

No, a Tiamath dühe befejezve, jó könyv volt, az egyik legjobb a sorozatban

 

Spoiler

Amos átalakult, Duarte kikattant maradt (de megnyugodtam, amikor kinyírta Cortazart), Elvi dolgozik az ügyön, Teresa Duarte disszidált, de, ami a legfontosabb, és ami miatt a csápos dimenzión túli dögök is kezdhetnek rettegni, és ami miatt a lacóniai birodalomnak már akkor is vége lesz, ha Duarte normálissá válna, az az a tény, hogy Holden újra rádió közelben van!!!!!!! :lol2:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Második kedvencem az ötödik rész után :) Még angolul is piszok gyorsan olvastam el. 

Spoiler

Naomi beszéde könnyekig meghatott, ami azért volt gáz, mert éppen vonatoztam munkába :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
9 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Látom, @Dzséjtmegadta a választ arra, hogy ha elektronikus könyvről van szó, akkor miért kell azt e-könyv olvasón olvasni és nem okostelefonon.

Most, hogy belegondoltam, azon az előadáson, melyen részt vettem, ott is kb. ezt mondták el.

 

 

Nekem Kindle Paperwhite-om van 7 éve, amiben van beépített világítás is. De a Kindle-ben lévő fény oldalról világítja meg a képernyőt (ellentétben a mobilokkal, stb.), ami szintén kíméli a szemet, és így fényviszonyoktól függetlenül mindig mindenhol tökéletesen lehet olvasni rajta :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Pildi írta:

Azért ez szerintem erősen kor függő is. Lehet, hogy most még úgy érzed, nincs ártalmas hatása, de 10-20 év távlatából nem biztos, hogy ugyanezt fogod gondolni. ;) 

Érdemes vigyázni a szemünk világára, mert nem a szemüveg a legrosszabb, ami történhet vele.

 

Egyrészt 10-15 könyv után megtérül (ha torrentről töltöd a könyveket, akkor meg még gyorsabban), másrészt egyszer kell megvenni (az enyém már vagy 8 éves és semmi baja), harmadrészt annyira praktikus, hogy ha valaki nem otthon olvas a karosszékben, hogy minden más előnye eltörpül amellett, hogy állandóan kéznél van, kicsi és könnyű.

És emellett nem rontja a szemet egyáltalán, állítható a betűmérete, a könyv rongálása nélkül lehet könyvjelzőket beletenni, idézeteket kigyűjteni. Nekem egyedüli problémám vele, hogy ha nem ismerem a könyvet, akkor fogalmam sincs róla, hogy milyen hosszú lesz, mivel a teljes könyvet mindig 100%-nak veszi, és ehhez képest %-ban adja meg a haladást, nem oldalszámban (nyilván az állítható betűméret miatt az oldalszám nem lehet útmutató).

Amennyiben persze az adott könyvet, amit el akarok olvasni, megtalálok e-könyv formátumban is.

 

47 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

Nekem Kindle Paperwhite-om van 7 éve, amiben van beépített világítás is. De a Kindle-ben lévő fény oldalról világítja meg a képernyőt (ellentétben a mobilokkal, stb.), ami szintén kíméli a szemet, és így fényviszonyoktól függetlenül mindig mindenhol tökéletesen lehet olvasni rajta :) 

Mennyibe kerül most ilyen e-könyv olvasó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mennyibe kerül most ilyen e-könyv olvasó?

Én tíz éve használok Kindle-t. Majdnem pontosan, az elsőt 2011. november 11-én kaptam, ez még az első érintőképernyős típus volt. De a második sem mai csirke már, 2014-ben lett meg (december 25-én). Ez egy 7. generációs mütyür. Az elsővel is csak az lett a gond, hogy a kulcscsomóm a becsapódó liftajtó és a Kindle képernyője közé szorult, és ez a kombó halálos volt a számára. Azután vettem hozzá tokot. Ma egy olyan Kindle, mint az enyém, 18 990 ft használtan. Az újak 30 ezer forint körül vannak a legolcsóbbak. De az tuti, hogy ha egyszer megveszed, és nem küldöd Mortal Kombatba liftajtókkal és kulcscsomókkal, akkor sok-sok évig kitart melletted.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Mennyibe kerül most ilyen e-könyv olvasó?

 

Itt szét tudsz nézni.

https://www.kindlewebshop.hu/paperwhite-ebook-olvasok-k59378?gclid=EAIaIQobChMIoIq3itrx8wIVeXNvBB3jQA3QEAAYASAAEgI-fPD_BwE

Látom, hogy a 2-es verzióból (ami nekem van) kapható gyártó által bevizsgált, újracsomagolt termék, vagyis használtan 25 ezer Ft-ért, az újabb típusok 42 ezernél kezdődnek (a világítás nagyon megdobja a készülékek árát), de ha újat kellene vennem, akkor is olyat választanék, amiben van világítás), de abszolút megéri venni egy régebbi típust is, teljesen időt állóak. 4 G tárolóhely bőven elég. Ha kalóz módon töltesz le könyveket, esetleg mást megkérsz, hogy töltsön le neked, gyorsan megtérül, de e-bookot vásárolva sem tart sokáig a megtérülése. Érdemes venni egyet, nagyon jó. Ja, és emellett akár évi 30-40 könyvet is veszek papíron. De mindent nem szeretnék, ráadásul sok olyan könyvet olvasok el a Kindle-n, ami megvan papíron is. Csak a Kindle sokszor kényelmesebb :D Nagyon gyorsan rá lehet kapni. Az összes ismerősöm, akinek van Kindle-készüléke, vásárol papíron is könyveket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

 

Itt szét tudsz nézni.

https://www.kindlewebshop.hu/paperwhite-ebook-olvasok-k59378?gclid=EAIaIQobChMIoIq3itrx8wIVeXNvBB3jQA3QEAAYASAAEgI-fPD_BwE

Látom, hogy a 2-es verzióból (ami nekem van) kapható gyártó által bevizsgált, újracsomagolt termék, vagyis használtan 25 ezer Ft-ért, az újabb típusok 42 ezernél kezdődnek (a világítás nagyon megdobja a készülékek árát), de ha újat kellene vennem, akkor is olyat választanék, amiben van világítás), de abszolút megéri venni egy régebbi típust is, teljesen időt állóak. 4 G tárolóhely bőven elég. Ha kalóz módon töltesz le könyveket, esetleg mást megkérsz, hogy töltsön le neked, gyorsan megtérül, de e-bookot vásárolva sem tart sokáig a megtérülése. Érdemes venni egyet, nagyon jó. Ja, és emellett akár évi 30-40 könyvet is veszek papíron. De mindent nem szeretnék, ráadásul sok olyan könyvet olvasok el a Kindle-n, ami megvan papíron is. Csak a Kindle sokszor kényelmesebb :D Nagyon gyorsan rá lehet kapni. Az összes ismerősöm, akinek van Kindle-készüléke, vásárol papíron is könyveket. 

 

20 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én tíz éve használok Kindle-t. Majdnem pontosan, az elsőt 2011. november 11-én kaptam, ez még az első érintőképernyős típus volt. De a második sem mai csirke már, 2014-ben lett meg (december 25-én). Ez egy 7. generációs mütyür. Az elsővel is csak az lett a gond, hogy a kulcscsomóm a becsapódó liftajtó és a Kindle képernyője közé szorult, és ez a kombó halálos volt a számára. Azután vettem hozzá tokot. Ma egy olyan Kindle, mint az enyém, 18 990 ft használtan. Az újak 30 ezer forint körül vannak a legolcsóbbak. De az tuti, hogy ha egyszer megveszed, és nem küldöd Mortal Kombatba liftajtókkal és kulcscsomókkal, akkor sok-sok évig kitart melletted.

Talán olyan könyvek miatt, melyek nem kaphatók, de vannak torrent oldalakon, kipróbálnám.

Hogy működik az e-könyv olvasóra a letöltés? Az e-könyv olvasót használom, úgy, mintha egy mini számítógép lenne és közvetlenül az e-book olvasóra töltök le könyvet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

 

Talán olyan könyvek miatt, melyek nem kaphatók, de vannak torrent oldalakon, kipróbálnám.

Hogy működik az e-könyv olvasóra a letöltés? Az e-könyv olvasót használom, úgy, mintha egy mini számítógép lenne és közvetlenül az e-book olvasóra töltök le könyvet?

A Kindle-n nálam kétféle módon működik. Az egyszerűbb megoldás, hogy amikor veszel egy Kindle-t, akkor csinálhatsz hozzá egy @kindle.com kiterjesztésű e-mail címet, és erre a címre elküldve és a Kindle-n bekapcsolva a wifit magától feltöltődik rá. Ha esetleg nem olyan formátumban lenne, amit a Kindle használni tud, akkor a Convert szót beírva a levél tárgyába a rendszer át is konvertálja olvashatóvá.

A másik megoldás, hogy letöltöd a gépedre az adott e-könyvet, azon átkonvertálod valamely program segítségével (nekem pl. Calibre van), ha kell, és utána egy vezetékkel rátöltöd a KIndle-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Carlos Ruiz Zafon: Az elfeledett könyvek temetője - regényciklus

 

Négy regény, az első három is kapcsolódik egymáshoz, de aztán a negyedik kötet hozza össze és varrja el a szálakat: A szél árnyéka, Angyali játszma, A mennyország fogságában, Lelkek labirintusa. 

 

Rendkívül szerteágazó többszereplős romantikus történet, összefonódva egy krimibe illő nyomozással, a Franco diktatúra előtti és alatti Barcelonában, ennek megfelelő sötét tónussal. A négy kötet hangulata némileg eltér, időben is egymástól elkülönülve játszódnak, de összekapcsolja őket néhány kulcsszereplő és az elfeledett könyvek temetője.

Szerelem, barátság, bosszúvágy, kegyetlenség, gyűlölet, kavargó érzelmek jellemzik (nem meglepően, ha már spanyol), melyben fontos szerep jut a könyveknek, könyvkiadóknak és könyvesboltoknak is. Egyszerűen letehetetlennek bizonyult, míg ki nem tisztult a kép és fellebbent a fátyol a múlt eltemetett titkairól.

 

Régen olvastam könyveket ilyen szépen megírva. Minden könyvszeretőnek jó szívvel ajánlom!

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9 Amit Pildi ír, azt csak azzal egészíteném ki, hogy ha kábellel kötöd össze a Kindle-t a géppel, akkor szimplán be kell másolni az e-könyvet a főkönyvtárba. És utána a saját könyvtár vagy My Libray szekcióban ott lesz. Sőt a Kindle-n akár saját magad is csoportosíthatod őket, én például szerző és cím szerint szeretem rendezni. Igazából használat közben jössz rá, hogy mennyire kényelmessé tudja tenni az ember olvasási szokásait egy ilyen e-könyv olvasó. Amúgy nem feltétlen a Kindle az egyetlen opció, én próbáltam másfélét is. Bár tapasztalataim szerint a Kindle a legjobb opció, azért is kötöttem ki végül e mellett. A menüi logikusak és átláthatóak, a kezelése végtelenül egyszerű. Egy Calibre konverterrel kiegészítve (ami szintén nem bonyolult program) iszonyú jól tud működni. Mindezt úgy írom, hogy amíg ki nem próbáltam, én nagyon ellene voltam az e-könyvnek és az e-könyv olvasókank. Aztán a használatuk döbbentett rá, hogy mégsem ördögtől valóak.

És azt is meg tudom erősíteni, hogy attól, hogy van e-könyv olvasód, még nem fogsz automatikusan leszokni a normál könyvekről. Én ma is megveszem azokat a könyveket nyomtatott változatban, amik tetszenek, sőt vannak olyan könyvek is, amiket először nyomtatott formában ovlasok. A Térség: Tiamat dühe című könyvet például nyomtatva olvastam, de most a Moby Dick-et e-könyvben olvasom, annak ellenére, hogy megvan itthon egy ősrégi kiadásban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.