Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

 
 
 
2019. 04. 20. - 18:36, Darth Revan9 írta:

 

Robert Jordan Az Idő Kereke sorozattal egy tolkien-i igényességgel megalkotott fantasy világot teremtett meg. Rendkívül részletes és igényes leírások jellemzik a szerzőt. Ez egy piszkosul szövevényes történet rengeteg különféle szereplővel, néppel, nemzettel, hatalmi frakcióval. Jordan a világában nagy hangsúlyt fektetett a kereszténység és a buddhizmus ötvözésére.

 

Nagyon el kéne már az olvasnom az Idő kereke sorozatot, mondjuk ehhez kéne fél év miminum, annyira komplex és sok könyvről van szó.. 

Örülök, hogy készül a sorozat is belőle, ahogy közeleg majd, jó lesz olvasni őket :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@MissKarrde: A tiamath dühével mennyit haladtál és mennyire tetszett ha szabad kérdezni? Most olvasom a negyedik könyvet, hát elég lassacska, kár hogy a könyv elején felvezetett fenyegetést ilyen hamar elintézték. Kíváncsi vagyok hogy 246 oldal után hogyan alakuk majd a történet mert eddig egy kicsit leült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeztem, és top3-as. Ok, szóval a 4. könyvnél jársz, akkor majd valamelyik nap írok többet. Nem mellékesen, a 4. könyvet nagyon szeretem. 246. oldal? Na azután események jönnek... :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintem reklám nélkül ( :P ) Dzséjt könyvét, de csak miután olvastad az előzmény-kisregényt Az oligarcha vérvonala antológiából. Annyira előzmény, hogy csak órák választják el a kettő cselekményét. Plusz nem szükséges hozzá előismeret. Excalibur és a Minden bolygón... regényekkel az a baj, hogy a főszereplőiknek van egy rakat regénye, amelyek időrendben - és írási sorrendben is - megelőzik ezeket :( Persze annak idején én is 'in medias res' kezdtem őket, valahol a közepén, kétharmadánál, véletlenül sem időrendben olvastam a két sztori karaktereinek regényeit. Mellettük szól, hogy hiába azonos világ, de azért a könyvek külön is szinte egy kerek egész sztorit alkotnak. Valahogy így jött össze. Talán még a Hedammus... ami időrendben egész jó helyen áll ahhoz, hogy kezdő regény legyen.

Analógia: vagyis kezdhetsz a Dr. Strange-dzsel is, vagy akár az első Bosszúállók filmmel, de azért az Ironman a kezdő mozi :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Friss hírek szerint Az Idő Kereke sorozatban az első évadban nem csak az első könyv, hanem a második is feldolgozásra kerül. Tehát A Nagy Hajtóvadászat végéig jutnának el. Ami azért jó, mert ott lép színre egy jelentős hatalmi frakció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Böszörményi Gyula: Ambrózy báró esetei: Leányrablás Budapesten

A Pergamenre hányt szavak csatornáján lévő egyik videóból figyeltem fel az Ambrózy báró esetei sorozatra. Az ajánló felkeltette a figyelmemet a szériára, amit ezúton is köszönök Evelinnek. Az első rész, a Leányrablás Budapesten, melyet csak ritka szerencse segítségével tudtam kikölcsönözni, ugyanis hiába rendelkezett a szegedi Somogyi Könyvtár több példánnyal, állandóan kint volt mindegyik.

Böszörményi Gyulától korábban csak két fantasy-t olvastam, ezek a Rúvel hegyi legenda, és a Bolhedor lovagjai voltak. Annak idején ezek tetszettek. A Leányrablás Budapesten is különleges élmény volt. A történet mindkét szereplőjét, Milit és a bárót is megkedveltem.

A történet a 19. és a 20. század fordulóján játszódik, a Monarchia utolsó fénykorában. Nem vagyok a korszak nagy kutatója, vagy ismerője, de olvastam olyan véleményeket is melyeket régészek, néprajzosok, történészek írtak, és ezekben méltatták a korhűséget. A szerény ismereteim alapján én is korhűnek éreztem a regényt. Nagyon tetszett, hogy korabeli valós szereplőket, helyszíneket és kifejezéseket pakolt be a szerző a történetbe. A lábjegyzetekért pedig feltétlenül jár a plusz piros pont. Ezek a lábjegyzetek nagyon informatívak voltak, de nem vonták el a figyelmet a történetről, sőt inkább csak élénkebbé és részletgazdagabbá tették.

Nézzük a történetet. Izgalmas, egyfajta krimi, thriller és kalandregény keveréke.

Két síkon játszódik. A múltban 1896-97 folyamán és 1900-ban. A múltban Hangay Emma Budapestre érkezik, hogy megcsodálja az ünnepségeket. Rokonaihoz érkezik, nagynénjéhez és annak fiához, Schützer Ottóhoz. Hamarosan elrabolják. Évekkel később húga, Hangay Emília, azaz Mili Pestre megy nyomozni eltűnt nővére után. A reményt csak egy 1897-ben feladott távirat adja. A véletlen összesodorja Ambrózy Richárd báróval. A félkarú nemes egyfajta magánnyomozóként éli életét, akinek hobbija a rejtélyek kibogozása. Mili esetét felkarolja. Részben a bűntudat miatt, mert elütötte, részben a szakmai büszkeség miatt.

Ambrózy Richárd nagyon titokzatos figura. Együtt él édesanyjával, Monyorókeréki és Monoszlói Erdődy Agáta Mária Gobertina grófnővel. Richárd látszólag jól megtestesíti azt a konzervatívabb gondolkodásmódú férfit, aki szerint a nők nem lehetnek okosak, és megvan a maguk helye. Eleinte van egy pár ellenszenves megnyilvánulása, de mégis úgy éreztem, hogy ebben az emberben a felszín alatt több rejtőzik. Szerintem szívén viseli Mili sorsát, sőt vonzódik hozzá, bár ezt igyekszik palástolni. Valójában lenyűgözi a lány talpra esettsége, és ez az érzés viaskodik benne a büszkeségével. Ambrózy Richárd jó nyomozó, ügyel a részletekre. Valahogy úgy éreztem, hogy ő magyar Bruce Wayne. Van három a kedvenc jeleneteim közül, amikor így viselkedik: amikor elbánik Szilárddal, amikor megvédi a könyv végén Milit, és amikor váratlanul meglepi Hangay Árpádot, Mili apját. Tényleg sokszor úgy éreztem, mintha ő lenne Batman magyar megfelelője.

Mili igazán talpra esett fiatal lány. Bátor, vakmerő, nem riad vissza a veszélytől. Többször is féltettem, főleg amikor a tébolydában volt a megtévesztés kedvéért. vagy amikor beépült Jovanovics Milán villájába a szolgák közé. Rendkívül intelligens, olvasott, jól vág az esze. Úgy tűnik, hogy nem szívleli a bárót, de mégis elkezd valami kapcsolat kialakulni kettőjük között. Mili érzékeny és emberbarát is, jó volt olvasni, hogy így aggódik Kaméleonkáért is. Végtelenül szereti apját és eltűnt nővérét is. Sokszor hirtelen dönt, de a tragikus következményektől mindig megvédi a báró. Eltökéltsége szintén bámulatba ejtő. Nem értettem sokáig, hogy miért vadásznak Milire és miért fontos ő is. Sajnos ez nem derül ki a könyvből, de remélem a folytatásokban fény derül erre is.

Hangay Emma sorsát is végig követhetjük az elrablásától a szökésén át egészen a Donnert Cirkuszban eltöltött idejéig. Kugler Tóni, aki védelmébe veszi a lányt nagyon szimpatikus szereplő, nagyon sajnáltam is, ami történte vele. Tóni igazi gavallér és melegszívű, kedves ember. A múltbéli szálból derülnek ki igazán a részletek. Emma sorsa abban a lángoló kocsiban zárul. Vagy ez csak a látszat? Én megkérdőjelezem a halálát.

A fő gonoszok. Schützer Ottó és Matolcsy Kamill. Ottó egy tipikus lezüllött alak. Tettei miatt egyáltalán nem sajnáltam, amikor a végzet utolérte. Matolcsy Kamill az igazi főgonosz, aki a háttérben keveri a dolgokat. A fordulat, mi szerint Bissingen-Nippenburg Ernő Emma valódi apja annyira nem lepett meg, valami hasonlóra számítottam. Mégis maradtak még rejtélyes dolgok és magyarázat nélküli részletek, melyek reményeim szerint a folytatásokra várnak.

Nagyon elégedett voltam a könyvvel. Izgalmas és olvasmányos darab szimpatikus szereplőkkel. A végén van hihetetlen fordulat is. Elolvasom a folytatásokat is. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Szerintem nem fogod megbánni. Nekem 5 könyv kb. 3 hétig tarott, pedig isten tudja, hogy lassan olvasok, de ezek letehetetlenek voltak :D

Nekem még csak négy, de mindegyiket imádtam.:D Szerintem majd megyek és megveszem 5-7-ig a köteteket hogy a nyolcadik magyar kiadására képben legyek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Évekig kerülgettem, a sok kötet mindig eltérített, de a mai nappal elkezdtem olvasni a Térség-sorozatot, ha már annyi jót olvastam róla. :D 

Hajrá!

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nekem még csak négy, de mindegyiket imádtam.:D Szerintem majd megyek és megveszem 5-7-ig a köteteket hogy a nyolcadik magyar kiadására képben legyek.

A könyvfesztiválon megkérdeztem a kiadót, hogy kb. mikorra várható a 8. könyv. Akkor annyi tudtak mondani, hogy a fordítónál van, és majd ősszel jön. Szóval azt mondták, amit addig is tudtam. Még az is lehet, hogy majd csak valamikor karácsony előtt fog megjelenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2019. 04. 16. - 14:04, Dzséjt írta:

Jó olvasást mindenkinek! Remélem, sokak tetszését elnyeri. :) 

 

Dzséjt, én most jutottam el hozzá, hogy elolvassam, de viszont egyből elolvastam egymás után kétszer. :D Először csak úgy hirtelen, aztán rájöttem, hogy ismét el kellene olvasni az előzmény novellát, mert úgy lenne az igazi (igen, rövid összefoglaló van az abban történt eseményekről, de arra emlékeztem, hogy ennél sokkal kalandosabban volt leírva), aztán az előzmény után kedvem támadt megint elolvasni. :D Nagyon jó lett, szinte letehetetlen, MissKarrde szépen leírta, miért  :) :

 

2019. 04. 22. - 17:47, MissKarrde írta:

AA történet fordulatos, fél oldal erejéig sem unalmas, a karakterek szerethetőek, vagy utálhatóak, a dinamika közöttük jól működik. Rendkívül szórakoztató MU-kaland. Korábban éreztem azt Dzséjt novelláin/novelláidon, hogy hirtelen érnek véget, mintha nem maradt volna hely/tér a kellő befejezésre, ez hiány most elmaradt, mert egy tisztességes és grandiózus végkifejletet kaptunk. És amit nem lehet szó nélkül hagyni: az elnevezések egyszer-egyszer roppant érdekesek, annyira, hogy időnként majdnem dobtam egy hátast tőlük :D 

 

Én is dobtam. :D Azt hittem, nem jól látok. :D

De hogy a saját véleményemről is írjak pár szót :): Tetszett, hogy a történet szövevényes, de még pont jól követhető, a karakterek motivációi érthetőek, sikerült igazi hús-vér emberkéket életre kelteni, akik tudnak meglepetéseket okozni, de megmaradnak a bőrükben. Olyan karakter is volt, akit lehetett sajnálni, néha csodálni, és mégis annak drukkolni, hogy ne sikerüljön a terve. Rozsenkót én is nagyon megszerettem, de Beck is jó fej. :) 

Ja, és egyszerűen zseniális kütyük vannak ebben az univerzumban. Kedvenceim a szépségmodul és az álcamodul. :D De a szingularitás fegyver sem semmi. :D

 

2019. 04. 22. - 21:32, MissKarrde írta:

Nem spoilerezek, lepődjön meg rajta, akit érint :D

 

:D:D Megtörtént :D Remélem, más is meglepődik majd. :P:D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Dzséjt, én most jutottam el hozzá, hogy elolvassam, de viszont egyből elolvastam egymás után kétszer. :D

Vaó! :o Örülök, hogy ennyire tetszett. :) 

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én is dobtam. :D Azt hittem, nem jól látok. :D

Még mindig nem tudom, mire gondoltok. :D :hehe:

 

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ja, és egyszerűen zseniális kütyük vannak ebben az univerzumban. Kedvenceim a szépségmodul és az álcamodul. :D De a szingularitás fegyver sem semmi. :D

A szépségmodult Fonyódi Tibor "találta fel", szerintem az egyik legbrilliánsabb ötlet az MU-ban (most komolyan, egy ilyen cucc örökre véget vetne a "mindjárt készen leszek, drágám" várakozásnak :) ), az álcamodul és a szingularitás fegyverrel én járultam hozzá az univerzumhoz.

Kis kulisszatitok: az álcamodult csak egyszer akartam használni, de olyan jól belepasszolt a sztoriba, hogy több ízben is adta magát a használata. A szingularitás fegyver miatt pedig Szélesi Sándor kicsit megszólt a megalomániás pusztítás miatt. Ami azért poén, mert pár évvel ezelőtt az egyik dolog, amit kritizáltam az Ellopni egy Chagallt című MU könyvben, amit történetesen ő írt, hogy megalomániásan pusztít. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csütörtökön kint voltam a Könyvhéten. A nagy hőség ellenére megakadt a szemem több könyvön is. Az egyik legvonzóbb Cselenyák Imre két kötetes Arany János regénysorozata. Mivel volt kedvezmény is,  és mivel amúgy is érdekelt volna egy ilyen könyv, ezért összekapartam rá az összeget és beszereztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétfőig még a Könyvhét is tart, de utána elvileg már nem lesz több ilyen nagy könyves esemény. Bár tegnap már hallottam pletykákat, hogy jövőre lehet, hogy lesz egy harmadik is, mert egyrészt, kicsit gáz, hogy a Könyvfesztivál után alig egy hónappal már jön is a Könyvhét, másrészt, van itt nem csekély üzleti bevétel, amire "valakinek" fáj a foga. És ha az egyiket nem sikerül kisajátítani a két nagy könyvesemény közül, akkor csinál magának egy harmadikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Tegnap én is szereztem egyet a Könyvhéten. Még befejezem, amit most olvasok (az uccsó Witcher-könyv), aztán ez jön.

Amikor megjelent a hír, hogy érkezik, gyorsan megrendeltem a keményfedeles változatot, ha már a másik is ilyen verzióban van meg. Múlt pénteken, a megjelenéskor vettem át a könyvesboltban. Nem is figyeltem, hogy csak egy héttel utána lesz a Könyvhét. 

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Csütörtökön kint voltam a Könyvhéten. A nagy hőség ellenére megakadt a szemem több könyvön is. Az egyik legvonzóbb Cselenyák Imre két kötetes Arany János regénysorozata. Mivel volt kedvezmény is,  és mivel amúgy is érdekelt volna egy ilyen könyv, ezért összekapartam rá az összeget és beszereztem.

Én is csütörtökön mentem ki, munka után. Szerencsére nem volt tömeg, nem úgy, mint szombat délutánonként, mindenhol szét lehetett nézni rendesen. Ráadásul a Duna-korzó, mint helyszín, nekem jobban tetszik. Előre tudtam, hogy mit szeretnék megvenni, és végül is a helyszínen csak egy könyvet szereztem be pluszban, azt is azért, mert fél áras volt. 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Hétfőig még a Könyvhét is tart, de utána elvileg már nem lesz több ilyen nagy könyves esemény. Bár tegnap már hallottam pletykákat, hogy jövőre lehet, hogy lesz egy harmadik is, mert egyrészt, kicsit gáz, hogy a Könyvfesztivál után alig egy hónappal már jön is a Könyvhét, másrészt, van itt nem csekély üzleti bevétel, amire "valakinek" fáj a foga. És ha az egyiket nem sikerül kisajátítani a két nagy könyvesemény közül, akkor csinál magának egy harmadikat.

No comment. Az viszont igaz, hogy túl közel van egymáshoz a két esemény, jobb lenne, ha az egyiket esetleg nyár végén rendeznék. Akkor még mindig lenne néhány hónap a karácsonyi vásárlós időszakig. 

49 perccel korábban, Iqvi írta:

Kár mert holnap közösségi munkára kell mennem. Amúgy tényleg jó lenne még egy könyves esemény egy évben. Na mindegy nem sopánkodom tovább hanem olvasom a Térség 5-öt.

Hajrá! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, MissKarrde írta:

 Akkor még mindig lenne néhány hónap a karácsonyi vásárlós időszakig. 

Hajrá! :) 

Azt sosem értettem hogy miért nincs egy könyvhét decemberben, hisz karácsonyra sokan vennének ajándékba könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Ráadásul a Duna-korzó, mint helyszín, nekem jobban tetszik.

Mi is arról beszélgettünk, hogy a korzó mennyivel jobb, tágasabb hely. A Vörösmarty téren baromira össze zsúfolták a standokat, a nézelődők egymás hegyén-hátán álltak, a dedikáló asztalok is alig fértek el. Itt ehhez képest volt hely még a szombati csúcsidőben is, nem éreztem tömegnyomort, nem rúgtak bele félpercenként a székembe, stb. Az egyetlen hátránya, hogy oda viszont napnyugtáig süt a nap és mindehol beton van, így simán fődögélhettünk a 38 fokban. De hát valamit valamiért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon meleg volt, az tény, de legalább most nem ázott el az egész rendezvény (az elmúlt évek visszatérő programja volt ez). :) Én csütörtökön és szombaton is kint voltam, nagyon hangulatos volt. Akár meg lehetne fontolni a Duna-korzót, mint állandó helyszínt, bár talán a Vörösmarty-n jóval több stand fér el. Kicsit az volt az érzésem, hogy a mostani Könyvhét kisebbre sikeredett, mint az előzőek, de lehet, hogy ez csak látszat.

 

7 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Azt sosem értettem hogy miért nincs egy könyvhét decemberben, hisz karácsonyra sokan vennének ajándékba könyvet.

Sokan vesznek is, a könyvesboltokban. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 06. 16. - 14:45, Frenkie írta:

Azt sosem értettem hogy miért nincs egy könyvhét decemberben, hisz karácsonyra sokan vennének ajándékba könyvet.

Meglenne az az előnye a decemberi könyvhétnek, hogy legalább egy helyen mindent meg lehetne venni. 

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mi is arról beszélgettünk, hogy a korzó mennyivel jobb, tágasabb hely. A Vörösmarty téren baromira össze zsúfolták a standokat, a nézelődők egymás hegyén-hátán álltak, a dedikáló asztalok is alig fértek el. Itt ehhez képest volt hely még a szombati csúcsidőben is, nem éreztem tömegnyomort, nem rúgtak bele félpercenként a székembe, stb. Az egyetlen hátránya, hogy oda viszont napnyugtáig süt a nap és mindehol beton van, így simán fődögélhettünk a 38 fokban. De hát valamit valamiért.

A Vörösmarty tér egy része szintén napos. A kiadódnak szerencséje volt a korábbi években, hogy az árnyékos oldalon kaptak helyet, de délutánonként a túlsó sor meg a túloldal nagyon meleg tud lenni árnyék hiányában. Persze azt nem tudom, hogy este mennyire gáz a helyzet, de gondolom, addigra mindenhol kicsit jobb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agatha Christie: Halál a felhők között

Ez a történet már sokkal jobban tetszett, mint a Tragédia három felvonásban. Sokkal szövevényesebbnek éreztem. A haláleset ezúttal egy repülőgépen történik.

ahol Poirot és még számtalan különféle ember utazik. Egy kicsit olyan hangulata volt, mint a Gyilkosság az Orient Expresszen regénynek. Sőt, egy alkalommal Poirot még utal is arra a történetre. A leírás alapján a belga detektív ezúttal gyanúba keveredik. Nos, ez nem volt túl jelentős szál, Agatha Christie erre nem fordított sok figyelmet. Poirot hamar tisztázódott.

Viszont nem kevés volt az egyéb gyanúsítottak száma. Ezúttal az indíték és az elkövetés lehetőségének elemei keresztezték egymást. Madame Giselle, azaz Marie Angélique Morisot volt az áldozat, egy gazdag információkereskedő és zsaroló. Az áldozatról árnyalt képet kaphatunk. A szobalányáról például jól gondoskodott, akiket viszont megzsarolt, szinte mind simlis, vagy éppen hideg és kőszívű emberek voltak. A fúvócső már az elején is gyanús volt. Tényleg nagyon hihetetlen, hogy egy ilyen eszközzel lőttek volna ki egy mérgezett nyilat. Szenzációhajhász. Azt sikerült eltalálnom, hogy a fúvócsövet a gyilkos csak félrevezetésként használta. Ott volt az a fejezet, amelyben Christie az olvasók elé tárja, hogy mik voltak az utasoknál. Teljesen átsiklottam a fogorvos köpenyén, a kis skatulyán, melyben a darázs lehetett, szintén félrevezetésként. Egy idő után én is bekaptam a félrevezető horgot. A fuvolára, pipaszárra, meg ilyenekre figyeltem. Chrisite-nek sikerült félrevezetnie sok apró mozzanattal és egészen a legvégéig nem tudtam elképzelni, hogy hová fut ki az egész.

A szereplők is különlegesek. Ott volt Jane Grey, Cicely Horbury, Venetia Kerr. Valahogy úgy gondoltam, hogy valamelyikük Morisot lánya. De egyikük sem volt az. Jane nagyon szimpatikus volt, sajnáltam is volna, ha köze lett volna az egészhez. Lady Horbury annyira viszont nem volt szimpatikus. Venetia Kerr viszont annál inkább. Remélem sikerül összejönnie Stephen Horbury-vel. Dr. Bryant egyelőre jellegtelennek tűnt. Csak a végén lett gyanús a fuvolája miatt. De ő is hamis nyom volt. Daniel Clancy, az író. Túl habókos, valahogy sejtettem, hogy nem ő az. James Ryder üzletember lehetett volna, de túl kézen fekvő volt. Armand és Jean Dupont valahogy túl hihetetlenek tűnt nekem. Jean ráadásul olyan egyszerű és őszinte volt. Bár ez lehetett volna egyszerű álca is. Remélem, a jövőben el tudja nyerni Jane szívét.

 Norman Gale egészen elképesztő eset. Ahogy alakult közte és Jane között a románc, valahogy elaludt a gyanúm. Bámulatos csavar volt az, ahogy kiderült ki is ő valójában és hogyan rángatta a zsinórokat. Norman Gale, vagyis James Richards elcsavarta Anne Morisot, azaz Madame Morisot lányának fejét, hogy aztán megkaparintsa az idős hölgy pénzét. Hihetetlenül jól kigondolta, és csak a végén rontotta el azzal, hogy megölte Anne-t is és elárulta magát a végső leleplezésnél.

Poirot zseniálisan rájött a dolgok nyitjára. A végső leleplezés egészen elképesztő volt. Pedig ha

odafigyeltem volna az orvosi köpenyre, akkor eljuthattam volna az igazságig.

Az igazság kiderült és remélem, hogy a számomra szimpatikus szereplők a jövőben megtalálják a boldogságot. Kiváló lett a Halál a felhők között, van olyan nagyszerű, mint az írónő legjobb regényei. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.