Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nemrégiben fejeztem be a Halálszárny című Warcraft regényt. Hát ha már a Szukits idén sem akar kiadni, akkkor újraolvasom a régieket. :D

Knaak stílusa fantasztikus. Egy nagyon jó, pörgő cselekményű és ragyogó történetet írt. Magyarban két kiadást is megélt már (2003-ban, és 2006-ban), de szerintem 1-2 éven belül szükség lesz 3. kiadásra is.

A sztoriról röviden. A Warcraft 3 előtt vagyunk, úgy kb 7-8 évvel. (Szerepel a könyvben a gyermek Arthas is :D ) Az orkokat visszaszorították Khaz Modanba, a törpök királyságába. A Horda vesztésre áll. Egyetlen reményük a fogságban tartott Alexstrasza, a Sárkánykirálynő. Mágikus hatalmát a Démonlélek nevű nagy hatalmú ősi ereklye, fizikai erelyét béklyók tartják fogságban. A Kirintór egyik tagja Krázus egy Rónin nevű varázslót küld Zordszirtbe, hogy figyelje meg a khaz modani helyzetet. Később módosul a küldetése: ki kell szabadítania a Királynőt. Útját törpök, lovagok és egy tünde gárdista segíti. És még valaki: Halálszárny. A Rejtélyes gonosz fekete sárkánynak azonban más céljai és tervei vannak...

Ajánlom mindenkinek, aki szereti a Warcraft, vagy brmilyen más fantasy univerzumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Elolvastam Az orkkirályt. Salvatore megint nagyot alkotott. A történet gyakorlatilag a Vadászpengéket folytatja. Az előhang egy kicsit a jövőbe ugrik. Így lelő 1-2 poént előre, de nem vészes. Nagyon visszajött benne A Gyűrűk Ura hangulat, legalábbis ami az orkokat illeti. Meglepő a befejezés is. Elég sok változás indul el. Már alig várom a folytatást, a Kalózkirályt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
Valakinek valami hír a Terminator Salvation előzmény történetének megjelenéséről? Lassan itt a filmpremier és idehaza még semmi infó a hazai megjelenésről. :D

Sajnos még mindig semmi. Úgy tudom jelen állás szerint a mozifilm regényváltozata a premier környékén fog megjelenni. Az előzményregény későőbb jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most már annál többel is tudok szolgálni :hmm:

Megérkezett végre a hivatalos bejelentés.

Június 2-án fog megjelenni Alan Dean Fostertől a Terminator: Megváltás a Delta Vision kiadó gondozásában. Ára: 2490 Ft. Terjedelem: 272 oldal.

 

Hivatalos fülszöveg:

 

A vég kezdete?

 

Könyvünk a Christian Bale főszereplésével készült, várva várt Terminátor: Megváltás című mozifilm regényváltozata.

 

A terminátorok történetének új fejezetében a végítélet napja után járunk, a Skynet elpusztította a világ emberi lakosságának

nagy részét. Az Apokalipszis utáni világban az Ellenállás tagja, John Connor és az ifjú Kyle Reese folytatják a szörnyű harcot a túlélésért.

 

Az új mozifilm lenyűgöző története!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem tudok róla. A Terminator: Megváltás is meglepetés, nem volt a kiadói tervben feltüntetve.

Azt is Alan Dean Foster írta, ha jól tudom, ugye?

Jaja, jól tudod. Bár nem valószínű, hogy megjelenik, mert Terminatorból az utóbbi időben elég sok jelent meg (már a magyar széria, a Halálosztó 2029-en kívül is), Star Trekből meg a Nemesis óta semmi, és az előtt sem sok (talán öt könyv, ha van magyarul).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, jól tudod. Bár nem valószínű, hogy megjelenik, mert Terminatorból az utóbbi időben elég sok jelent meg (már a magyar széria, a Halálosztó 2029-en kívül is), Star Trekből meg a Nemesis óta semmi, és az előtt sem sok (talán öt könyv, ha van magyarul).

Az Alan Dean Fosteres Star Trek Amerikában is késett, a premier után jött ki. Ennek ellenére én sem hiszem, hogy magyarul kijönne. A jogok, ha jól tudom még mindig a Szukitsnál vannak. Persze az is lehet, hogy már továbbadták őket. 3 Star Treket adtak ki a Nemezist és 2 Voyagereset. Sajnos a Klánháborút kivéve egyik sem fogyott jól, ezért dönthettek úgy, hogy nem folytatják. Azelőtt meg a Möbius kiadó adott ki 1-2 Új Nemzedékeset.

Eredeti amerikai Terminatorból nem sok jött ki. Én csak a Stirling-féle trilógiára emlékszem. Eredeti Star Trekből szerintem több jött ki. De ha a Halálosztó 2029-et hozzáadjuk, úgy már több a Terminátor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alan Dean Fosteres Star Trek Amerikában is késett, a premier után jött ki. Ennek ellenére én sem hiszem, hogy magyarul kijönne. A jogok, ha jól tudom még mindig a Szukitsnál vannak. Persze az is lehet, hogy már továbbadták őket. 3 Star Treket adtak ki a Nemezist és 2 Voyagereset. Sajnos a Klánháborút kivéve egyik sem fogyott jól, ezért dönthettek úgy, hogy nem folytatják. Azelőtt meg a Möbius kiadó adott ki 1-2 Új Nemzedékeset.

1 TNG van, meg van 1 TOS is (előbbiből a sorozat pilotja, utóbbiból az első film regényváltozata). Azt nem tudom, most kinél vannak a jogok. Mondjuk azt nem csodálom, hogy a Voyager nem fogyott, mert akkoriban még nem ment a Voyager idehaza, és az egyik egy duplarész feldolgozása volt. A Nemesis meg lendületből hülyén jött ki, mivel a mozikban meg nem játszották a filmet, és aki látta, annak sem tetszett. Ellenben jelenleg ez az új film most baromi sikeresen idehaza is, talán a Szukits vehetné a fáradtságot, hogy megjelentesse a hozzá való regényt.

Terminatorból a trilógia mellett kijött a három film is, szóval abból hat jelent meg, eggyel több, mint Trekből :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 TNG van, meg van 1 TOS is (előbbiből a sorozat pilotja, utóbbiból az első film regényváltozata). Azt nem tudom, most kinél vannak a jogok. Mondjuk azt nem csodálom, hogy a Voyager nem fogyott, mert akkoriban még nem ment a Voyager idehaza, és az egyik egy duplarész feldolgozása volt. A Nemesis meg lendületből hülyén jött ki, mivel a mozikban meg nem játszották a filmet, és aki látta, annak sem tetszett. Ellenben jelenleg ez az új film most baromi sikeresen idehaza is, talán a Szukits vehetné a fáradtságot, hogy megjelentesse a hozzá való regényt.

Terminatorból a trilógia mellett kijött a három film is, szóval abból hat jelent meg, eggyel több, mint Trekből :hmm:

Na sikerült utánanéznem. 4 Új nemzedék van: Nemezis, Az emberiség nevében ( a pilot rész, amit említettél), Harmlin gyermekei, Kísértethajó.

Az eredeti sorozat cím alatt Az örökkévalóság örzőjét találtam. (Ez lenne az 1. film regényváltozata?)

És ott a 2 Voyager: Klánháború és az Equinox.

Tehát 7 a Trek és 6 a Terminator. De, ha már az új filmet is beleszámoljuk, akkor már 7. És, ha a Delta kiadja azelőzményregényt is az már 8.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm.. nem is lenne rossz elolvasni a ST és a TS (anyám, egyszer bele fogok keveredni ezekbe a rövidítésekbe) könyvváltozatát, bár eddig még nem gondoltam rá. Csak most, hogy így írtok róla, kedvet kaptam :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.