Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sajnos a jövőbelátó képességem elkopott, így megjövendölni ezt nem tudom. :) Ez függ attól, mennyi marad a javítás végén, mennyi marad a szerkesztés végén, milyen betűközzel, sortávolsággal, betűsűrűséggel egyezik meg a nyomda és a kiadó, mennyi sallang kerül bele (előző kötetek, lábjegyzetek, időrend, stb). 1 és 500 oldal között bármi lehet. Igazán nem rajtam áll. Jelenleg 312 A4-es oldal a nyers változat, 12-es betűnagysággal, times new roman betűkkel, normál sortávolság és betűközökkel. Ennyit tudok róla. Majd esetleg még elárulhatom idővel a javított változat terjedelmét, illetve a szerkesztett változat terjedelmét, de ezek sem adnak támpontot arról, mennyi lesz a regény nyomtatott formában. Szélesi Sanyi reakcióját elnézve, nem lesz vékonyka. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valakit esetleg érdekel. Rátaláltam egy kifejtőre, hogy miként lett Martin eredetileg trilógiának szánt Tűz és Jég dala történetéből a mostani hét részesre tervezett könyv-sorozat. "Röviden" összefoglalva:

Köszi szépen, igazán tanulságos volt. Mindenesetre nagyon furcsa lesz, ha a végét valóban a tévéből tudhatjuk majd meg. Erre még nem volt példa, majd most lesz. Attól függetlenül a könyv(ek) is sok izgalmat fog(nak) majd tartogatni, mint ahogy a könyv után is igazán élvezetes a sorozatot nézni. Furcsasága ellenére egyáltalán nem bánom, mivel így hamarabb a végére fogunk érni (nagyjából :D) :evil:

 

Jelenleg 312 A4-es oldal a nyers változat, 12-es betűnagysággal, times new roman betűkkel, normál sortávolság és betűközökkel. Ennyit tudok róla. Majd esetleg még elárulhatom idővel a javított változat terjedelmét, illetve a szerkesztett változat terjedelmét, de ezek sem adnak támpontot arról, mennyi lesz a regény nyomtatott formában. Szélesi Sanyi reakcióját elnézve, nem lesz vékonyka. :D

Hmmm... szerintem beszéljünk 400-500 oldal közötti terjedelemről ezek alapján :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: köszi az infókat. :)

Nekem is fura, hogy egy regényfolyamból indult sorozat beelőzi a regényverzió végét, de a magam részéről nem bánnám, ha így lenne. Úgyis jobb sorrend előbb megnézni és utána olvasni (bár én a GoT sorozatot szerintem sosem néztem volna meg, ha nem ragad magával a könyv, szóval nálam ez pont így volt jó). Még az is kész szerencse, hogy egymás után olvashattam mind az öt eddigi könyvet, és még csak most kezdhettem a várakozást a folytatásra. Minél kevesebbet kell várni, annál jobb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár újra kéne olvasnom, hogy képben legyek, de nagyon nem örülnék, ha a képernyőn érne véget a sorozat, és nem pedig könyv formában. Ez elég snassz lenne, valljuk be.

Snassz akkor lenne, ha engednek a színvonalból. Mondjuk a biztos, hogy végig szoros kooperáció kell hozzá, mert onnantól, hogy megjelenik a képernyőn valami, már nem nagyon illene átírni a könyvben (míg fordítva ha megtörténik, azt még jobban elviseljük), eltekintve a részletek jobb kidolgozásától persze.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért lenne snassz, mert nálam nem fér bele, hogy egy író, aki megalkot egy világot, nem elsőként fejezheti be a művét. Persze, elmondja a végét, stb., de nem tudja úgy kibontani és úgy leírni, ahogy az kijárna neki ennyi évnyi munka után. Szerintem az a tisztelet a minimum, amit adni kéne neki, hogy az emberek kivárják, hogy befejezze, ha már egy ilyen remekművet adott a világnak.

 

Addig forgassanak egy előzményt, vagy bánom is én: ne a könyv legyen a sorozatért, hanem a sorozat a könyvért, elvégre előbbi formátumban álmodta meg az alkotó a művet. Megérdemel annyit, hogy kivárjuk: ilyen formában fejezze is be. Persze ha történik vele valami szerencsétlenség, akkor oké, jó ötlet volt másokat is beavatni, de számomra nagyon rosszul csapódna le, ha filmként fejeznének be egy könyvben megálmodott világot, ami még nem teljes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát az író saját döntése volt, hogy MINDEN jogot átruház a sorozatkészitőkre (olyan szinten, hogy ahogy Martin nyilatkozta akár zombi-sorozatot is csinálhatnának Trónok harca címen; egyáltalán nincs megkötve hogy mennyire kell hűek legyenek az ő történetéhez, ahogy az sem hogy bármire várniuk kéne mégis elmondta nekik hogy mi lesz a befejezés és hogy hogy jut oda a történet, úgy hogy azért sejtenie kell hogy van olyan opció hogy túlhaladnak majd rajta). Egyébként Martin mikor szóba került, hogy lehetne adaptáció a könyveiből, sorra mondta vissza a mostaninál sokkal több pénzzel kecsegtető ajánlatokat (több stúdió mozifilm sorozatot akart késziteni a Tűz és Jég dalából a Gyűrűk Ura sikerein felbuzdulva). Neki viszont Weiss és Benioff volt az aki rendkivül szimpatikus volt és úgy gondolta hogy inkább rájuk bizza az egészet.

 

Az pedig szép, hogy a sorozatkészitőknek gondolniuk kéne az iróra és ezért le kéne állniuk, hogy bevárják csak pont az a baj hogy a leállás valszeg azonnal a széria megszűnését jelentené. Most hagyján, hogy a gyerekszinészek nőnek mint a gomba és mondjuk egy öt éves leállás után szinte röhejesen mutatna az egész, de a legnagyobb probléma, hogy jelenleg a Trónok harcának van a legnagyobb állandó szinészgárdája (ahogy az egyik oldalon összegyűjtötték: eddig összesen 249 nevesített szereplő tűnt fel három évad alatt). Ha kimarad akár egyetlen év -mondjuk egy prequel sorozat kedvéért- könnyen lehet hogy több fontos szinészt átcsábitanak más sorozatokba vagy filmszerepekbe... a Deadwood is pont igy szűnt meg. Csak egy évet akartak kihagyni, de mire újra össze kellett volna trombitálni a bandát már lehetetlen volt.

 

Így jelenleg az a kérdés, hogy legyen egy befejezett TV és könyvsorozat is ebből a történetből vagy csak és kizárólag az utóbbi. Ha választani kell akkor én mindenképp arra szavazok, hogy készüljön el mindkettő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, elmondja a végét, stb., de nem tudja úgy kibontani és úgy leírni, ahogy az kijárna neki ennyi évnyi munka után.

Miből gondolod, hogy nem úgy fogja leírni, ahogy az kijárna neki? Ha ennyire nem zavarja, hogy miféle filmet forgatnak a könyveiből (ami csak félig tűnik igaznak), akkor szerintem az se fogja érdekelni, hogy miképpen kerül képernyőre a vége, és úgy fogja befejezni könyvben, ahogy neki tetszik. Gondolom, sehol nincs előírva számára, hogy tartania kell magát a tévéhez, és nem térhet el kedve szerint a könyvváltozatnál utólag. Pont ezért nem baj az sem, hogy előbb képernyőre kerül, mert utána biztosan izgalmas lesz a könyvváltozat is. A fordított adaptációnak, már ha lehet egyáltalán ebben az esetben erről beszélni, is megvan annak az esélye, hogy teljesen mást olvasunk a könyvben, mint amit előtte a tévében láttunk. Eltekintve attól, amit Martin előre elmondott, vagyis a főbb sztorivonalak útját/végét.

 

Egyébként Martin mikor szóba került, hogy lehetne adaptáció a könyveiből, sorra mondta vissza a mostaninál sokkal több pénzzel kecsegtető ajánlatokat (több stúdió mozifilm sorozatot akart késziteni a Tűz és Jég dalából a Gyűrűk Ura sikerein felbuzdulva). Neki viszont Weiss és Benioff volt az aki rendkivül szimpatikus volt és úgy gondolta hogy inkább rájuk bizza az egészet.

 

Így jelenleg az a kérdés, hogy legyen egy befejezett TV és könyvsorozat is ebből a történetből vagy csak és kizárólag az utóbbi. Ha választani kell akkor én mindenképp arra szavazok, hogy készüljön el mindkettő.

Nekem meg az a szimpatikus, hogy így döntött :) Úgy tűnik, hogy helyes volt rájuk bíznia a sorozatot, és ha szépen végigviszik az egész történetet nem csökkenő színvonalon, akkor így érte meg legjobban.

Bennem fel sem merült, hogy ne legyen meg mindkettő, a tévé- és a könyvsorozat is jöjjön! Csak úgy lesz teljes, bár a könyvek esetében ott van Martin maga, mint korlátozó tényező. A tévés változatnál nem érzek ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak arra gondolok, hogy egy ilyen fantasztikus világot megteremtő könyvsorozatot stílszerűen egy könyvvel kellene lezárni. Én például biztos, hogy könyvben szeretném megtudni az egész végét, és fogalmam sincs, hogy ezt miképp fogom tudni megvalósítani, amikor az egész net tele lesz a befejezés spoilereivel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogy Martin legendásan rosszul szokta az ilyesmit megbecsülni. A Varjak lakomája utószavában azt írja, hogy egy év és jön a következő könyv... csak öt évet tévedett.

A Sárkányok táncánál annyit zrikálták a be nem teljesülő ígéretek miatt, hogy a Winds of Winternél úgy döntött, hogy csak azt fogja bejelenteni amikor már kész van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogy Martin legendásan rosszul szokta az ilyesmit megbecsülni. A Varjak lakomája utószavában azt írja, hogy egy év és jön a következő könyv... csak öt évet tévedett.

Ezt mondjuk át tudom érezni. Bár én eddig csak öt hónapot tévedtem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, oké, ebből a szempontból védhető a dolog. Akkor javaslom, hogy forgassák le, készítsék el a befejezést, és ha elkészült az utolsó könyv, adják le. :)

Valóban ez lenne a legjobb megoldás, csak az a gond, hogy nem Fantáziaföldön élünk, ahol ez lehetséges is lenne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak arra gondolok, hogy egy ilyen fantasztikus világot megteremtő könyvsorozatot stílszerűen egy könyvvel kellene lezárni.

Nekem is ez tetszene jobban (és tényleg ez volna stílszerű), de amilyen lassan készülnek a könyvek, jöhet a köztes megoldás.

És ha közben kiadják valamilyej használhatóbb papírformában, talán meg is veszem őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát az író saját döntése volt, hogy MINDEN jogot átruház a sorozatkészitőkre (olyan szinten, hogy ahogy Martin nyilatkozta akár zombi-sorozatot is csinálhatnának Trónok harca címen; egyáltalán nincs megkötve hogy mennyire kell hűek legyenek az ő történetéhez, ahogy az sem hogy bármire várniuk kéne mégis elmondta nekik hogy mi lesz a befejezés és hogy hogy jut oda a történet, úgy hogy azért sejtenie kell hogy van olyan opció hogy túlhaladnak majd rajta). Egyébként Martin mikor szóba került, hogy lehetne adaptáció a könyveiből, sorra mondta vissza a mostaninál sokkal több pénzzel kecsegtető ajánlatokat (több stúdió mozifilm sorozatot akart késziteni a Tűz és Jég dalából a Gyűrűk Ura sikerein felbuzdulva). Neki viszont Weiss és Benioff volt az aki rendkivül szimpatikus volt és úgy gondolta hogy inkább rájuk bizza az egészet.

 

Az pedig szép, hogy a sorozatkészitőknek gondolniuk kéne az iróra és ezért le kéne állniuk, hogy bevárják csak pont az a baj hogy a leállás valszeg azonnal a széria megszűnését jelentené. Most hagyján, hogy a gyerekszinészek nőnek mint a gomba és mondjuk egy öt éves leállás után szinte röhejesen mutatna az egész, de a legnagyobb probléma, hogy jelenleg a Trónok harcának van a legnagyobb állandó szinészgárdája (ahogy az egyik oldalon összegyűjtötték: eddig összesen 249 nevesített szereplő tűnt fel három évad alatt). Ha kimarad akár egyetlen év -mondjuk egy prequel sorozat kedvéért- könnyen lehet hogy több fontos szinészt átcsábitanak más sorozatokba vagy filmszerepekbe... a Deadwood is pont igy szűnt meg. Csak egy évet akartak kihagyni, de mire újra össze kellett volna trombitálni a bandát már lehetetlen volt.

 

Így jelenleg az a kérdés, hogy legyen egy befejezett TV és könyvsorozat is ebből a történetből vagy csak és kizárólag az utóbbi. Ha választani kell akkor én mindenképp arra szavazok, hogy készüljön el mindkettő.

Ezt pontosan én is így értettem.

Mondjuk azt nem tudtam, hogy a sorozat készítőinek ennyire szabad kezük van, ami eléggé meg is lep.

 

 

Én csak arra gondolok, hogy egy ilyen fantasztikus világot megteremtő könyvsorozatot stílszerűen egy könyvvel kellene lezárni. Én például biztos, hogy könyvben szeretném megtudni az egész végét, és fogalmam sincs, hogy ezt miképp fogom tudni megvalósítani, amikor az egész net tele lesz a befejezés spoilereivel...

Én is így szeretném, de ez nem fog összejönni. :( Így maradjon a kevésbé elegáns, de legalább működő megoldás.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Vaják: Tündevér.

Sapkowski megint nagyszerűt alkotott. A regény sokkal jobb is volt, mint az előző két novellás kötet. A történetvezetés szélesebb perspektívát kapott, sokkal több nézőpontból ismerhettük meg a dolgokat, mint eddig. A regényen végig érződik, hogy itt valami nagyszabású dolog készülődik és ez a kötet még csak egy felvezetés. Várom a folytatást.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S. M Stirling: Tarminator: A hasonmás

A T2-t folytatja a történet. Jó könyv volt. Stirling nem kevés eredetiséget tett bele. Nagyon jók voltak azok a részek, amikor a Skynet, vagy Serena szemszögéből mutatta be az eseményeket. Határozottan tetszett az I-950-es, valamint Dieter von Rossbach karaktere is. A könyv nem annyira akció orientált, sok helyen részletes a karakterábrázolás, illetve a történet is kellően ki van dolgozva. A negatívum, hogy sajnos a könyv bizonyos Terminator kliséktől nem tudott megszabadulni (Schwarzenegger utánzat Terminatorok + napszemüveg), de ezt leszámítva kellemes olvasmány volt.

5/4

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak arra gondolok, hogy egy ilyen fantasztikus világot megteremtő könyvsorozatot stílszerűen egy könyvvel kellene lezárni. Én például biztos, hogy könyvben szeretném megtudni az egész végét, és fogalmam sincs, hogy ezt miképp fogom tudni megvalósítani, amikor az egész net tele lesz a befejezés spoilereivel...

Én annó sikeresen elkerültem minden spoilert amikor megjelent kint a HP7, így amikor itthon megjelent, semmit se tudtam. :) Mondjuk nem volt könnyű. Amikor megjelent egy hétre kiköltöztem abaligetre ahol nincs net se tv. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Graham McNeill: Hamis istenek

A Hórusz eretnekség sorozat 2. része.

Jobb lett, mint az előző rész. McNeill nagyot alkotott. A feszültség fokozódott az előző kötet óta. A cselekmény végig lendületes, így a könyv is szinte letehetetlen. A davini események kulcsfontosságúak Hórusz életében. A Hadúr átalakulása mesterien volt ábrázolva. E mellett itt is nem kevés erkölcsi, morális kérdés vetődik fel a háborút illetően. A vége pedig folytatásért kiált.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fulgrim már augusztus végén jön. Haladnak szépen.

 

És jövőre újabb Drizzt regény. Már alig várom. :)

http://www.amazon.com/Night-Hunter-Companions-Codex-I/dp/0786965118/ref=sr_1_15?ie=UTF8&qid=1373038747&sr=8-15&keywords=ra+salvatore

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S. Kemp: Estidő (Erevis Cale története 2. kötet)

A könyv ott veszi fel a fonalat, ahol az előző résznél abbahagyta. Végre megtudjuk ki is az a titokzatos Kívülálló. Csak az a baj, hogy hőseink nem tudják még, így nagyon nehéz lesz legyőzni. Az árnyéksíkon való kalandozás nagyon izgalmas lett, Cale itt kezd el lélekben is megváltozni. Magadon-t jó ötlet volt főszereplővé tenni, szeretem a tiefling-eket, pláne, hogy még elmemágus is. Jak hozza az eddigi formáját, Rivennél mintha változáson menne keresztül, de a könyv végi csattanónál megőrzi eddigi negatív tulajdonságait. Azért kíváncsi vagyok a végén miért szánta el magát erre a lépésre és, hogy Mask isten mit fog szólni ehhez. A Koponyák Városában való kalandozás nagyon hangulatos lett, az Elfeledett Birodalmak számtalan teremtményét sikerült a történetbe betenni.

A Legjobb FR könyvek között ott a helye.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead: A Kormányzó színre lép

 

Véletlenül botlottam a regénybe egy városi utam során, végül megvettem. Nem bántam meg, hogy így történt. Az egyik legkiválóbb mű, amit az utóbbi években olvastam. A fertőzéstől elvonatkoztatva döbbenetesen reális (szituációk, karakterek, események, leírások), életszagú és hiteles, amit a remek fogalmazásmód még élvezetesebbé tesz. Mint a tv sorozat rajongója, és a játékok, képregények kedvelője, rég óta kíváncsi voltam a címszereplő eredettörténetére (motivációira, az események hatására való megváltozására, stb.), mely egy részét most megismerhettem. Minőségi darab, csak ajánlani tudom! Önálló regényként is érthető, élvezhető a "laikusok" számára is, a TWD valamely formáját kedvelőknek pedig egyenesen kötelező vétel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.