Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Csak azért írtam ezt, mert már mindenki kezd elájulni, hogy mekkora film lesz az új SW, mert az új ST neki tetszett. Próbáltam rávilágítani, hogy ez nem ilyen egyszerű (bár az lenne). Az a szakács aki kiváló pacalt csinál, még nem biztos, hogy megbirkózik egy cigány pecsenyével. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljes mértékben igazad van. Max pofára esek és marad számomra a Lucas-éra. (Benne van a pakliban!) De feleslegesnek érzem (releváns vagy sem, de az Into Darkness után pláne)... számomra legalábbis full felesleges bő 2 évig azon aggódni, rágódni és izgulni, hogy mennyire lesz sz*r az új SW. :) + zsigerből gyűlölni a Disney-t.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljes mértékben igazad van. Max pofára esek és marad számomra a Lucas-éra. (Benne van a pakliban!) De feleslegesnek érzem (releváns vagy sem, de az Into Darkness után pláne)... számomra legalábbis full felesleges bő 2 évig azon aggódni, rágódni és izgulni, hogy mennyire lesz sz*r az új SW. :) + zsigerből gyűlölni a Disney-t.

 

 

Én személy szerint hiányoltam az Into Darkness-ből a darkness-t... Különösebben nem volt sötétebb a story, mint az első részben volt ( azt leszámítva, hogy meghalt a főszereplő, de persze 5 perc múlva feltámasztották). Hiányoltam a "birodalom visszavág feelinget", hogy itt majd a rossz győz, és a konfliktus bejezése a 3. részre marad. Az, hogy bármilyen rossz fiú álljon elő, úgyis legyőzzük a stáblista előtt, ez kicsit komolytalanná tette nekem ezt a franchise-t, jobban tudnék egy olyan történetszálat élvezni, amely több részen át húzódik (mint a SW esetében). Ezért kicsit tartok tőle, hogy Abrams képes-e igazi darkos, több részen át futó cselekményszálat létrehozni a SW-nál (persze ez nem csak rajta múlik,hanem a script íróján is...). Kicsit off, tudom, de örülnék neki, ha ilyen szempontból hasonló lenne a történet menete, mint a klasszikus trilógia esetében.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Ha mégegy ilyen spoilert ellősz spoiler kapcsoló nélkül, megy a ban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Ízlések és pofonk.

 

2. Ordas nagy spoilert ne lőjj már le az Into Darknessből SPOILER tag nélkül. Köszi!

 

3. Abrams képes-e valóban darkos mozit csinálni? -> KÉPES! Ha mást nem, elég megnézni néhány sorozatát! Pl: a LOST sem light-osságáról volt híres.

 

4. A Star Wars sem abszolúte darkness film-sorozat, annak ellenére, hogy vannak epizódok, ahol a rosszak jutnak győzelemre, de ez mindig ideiglenes! Nem végleges! Az SW-nél vannak sokkal dark-osabb filmek (és ez nem SW becsmérlés... sosem tennék olyat)! Tehát a lényeg... az SW-nek sem a darkos pillanatok voltak az elsődleges fontosságú lényegi elemei, hanem a könnyedség és a humor. szvsz.

Éppen ezért lenne hiba Shakespeare-i királydrámát várni az Ep VII-től!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Ízlések és pofonk.

 

2. Ordas nagy spoilert ne lőjj már le az Into Darknessből SPOILER tag nélkül. Köszi!

 

3. Abrams képes-e valóban darkos mozit csinálni? -> KÉPES! Ha mást nem, elég megnézni néhány sorozatát! Pl: a LOST sem light-osságáról volt híres.

 

4. A Star Wars sem abszolúte darkness film-sorozat, annak ellenére, hogy vannak epizódok, ahol a rosszak jutnak győzelemre, de ez mindig ideiglenes! Nem végleges! Az SW-nél vannak sokkal dark-osabb filmek (és ez nem SW becsmérlés... sosem tennék olyat)! Tehát a lényeg... az SW-nek sem a darkos pillanatok voltak az elsődleges fontosságú lényegi elemei, hanem a könnyedség és a humor. szvsz.

Éppen ezért lenne hiba Shakespeare-i királydrámát várni az Ep VII-től!

1. Mire gondolsz? Arra,hogy darkos-e vagy sem? Általános vélemény azok közt,akik megnézték már, hogy egyáltalán nem olyan darkos, mint ahogy azt a címe vagy épp a trailerek sugallták.

 

2. Mondjuk egy trekis honlapon meg tudnám érteni ezt a mondatodat, de úgy tudom, hogy egy SW oldalon vagyunk. Ha valaki nagyon kíváncsi volt a filmre, az már úgyis megnézte az elmúlt 3 napban. Aki meg nem,azt meg úgyse érdekli annyira, hogy spoilerekkel foglalkozzon.

 

3. Igazad van, a LOST tényleg egy darkos sorozat. Egy idő után nem is néztem, de nem ezért,hanem mert a történet kezdett baromi unalmas lenni.

 

4. A SW tényleg nem a darkosságról szól leginkább, de azért ha belegondolsz, melyik részek azok,amik a legtöbb rajongónak tetszenek: A Sithek bosszúja és a Birodalom visszavág. Miért? Mert darkosak. Vader miatt, a sötét tónusok miatt. A sötét történet miatt. A dráma miatt. Persze a végén minden jóra fordul, ez a mesék lényege, de azért ne arról szóljon már szvsz egy filmtrilógia, hogy minden részben legyőzzük a rosszfiút, és végül semmi sem változik ( mint a Transformers esetében).

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Sz*rok az általános véleményre. Nem a címből indulok ki, ha véleményt mondok! De kétségtelen tény, hogy darkosabb volt a 2009-es első résznél!

 

2. Ez facepalm :facepalm: már ne is haragudj. Amennyiben olvasnád a Filmek topikot sűrűbben, láthatnád, hogy ez a téma viszonylag gyakran előjön. Meg aztán, mi az, hogy te mondod meg, hány napon belül kell megnéznie egy embernek a filmet, ha érdekli? És ha más elfoglaltságok miatt csak később tudja megnézni de nem szeretné, hogy más kegyetlen nagy spoilerekkel ölje meg az élményt?! Tök mindegy, hogy a fórum fő profilja SW! + Ody is leírta a szerkesztett részbe a spoilerrel kapcsolatos dolgokat, amit leírt, kéretik komolyan venni és nem felül bírálni!

 

3. Ahogy érzed. Számomra a világ egyik leg zseniálisabb sorozata az elejétől a végéig.

 

4. Megint nem feltétlenül értek egyet, de lusta vagyok részletezni miért nem :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Sz*rok az általános véleményre. Nem a címből indulok ki ha véleményt mondok! De kétségtelen tény, hogy darkosabb volt, mint a 2009-es első résznél!

 

2. Ez facepalm :facepalm: már ne is haragudj. Amennyiben olvasnád a Filmek topikot sűrűbben, láthatnád, hogy ez a téma viszonylag gyakran előjön. Meg aztán, mi az, hogy te mondod meg, hány napon belül kell megnéznie egy embernek a filmet, ha érdekli. És ha más elfoglaltságok miatt csak később tudja megnézni de nem szeretné, hogy más kegyetlen nagy spoilerekkel ölje meg az élményt?! Tök mindegy, hogy a fórum fő profilja SW! + Ody is leírta a szerkesztett részbe a spoilerrel kapcsolatos dolgokat, amit leírt, kéretik komolyan venni és nem felül bírálni!

 

3. Ahogy érzed. Számomra a világ egyik leg zseniálisabb sorozata az elejétől a végéig.

 

4. Megint nem feltétlenül értek egyet, de lusta vagyok részletezni miért nem :P

Oké, elfogadom a véleményed, én csak leírtam az enyémet,ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Riddick-kel (és jó h nem láttam a spoilert, mert dühös lettem volna), a Star Wars-nak nem kell olyan darkosnak lennie, mint a Lost-nak volt. Ha a humor nem is mindig központi eleme az epizódoknak, de a könnyedség és a tündérmesei elemek azok, és ez így is van jól.

 

Jövő héten megnézem az új ST filmet, és akkor megmondom, hogy kell-e temetni a 7. epizódot vagy sem. :D (persze, attól még h jó lett a ST, nem garancia, hogy a SW is remek film lesz)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(persze, attól még h jó lett a ST, nem garancia, hogy a SW is remek film lesz)

 

Naná, hogy nem! Én sem tartom 100%-os garanciának. Viszont az aggodalmamat, ami egyébként sem volt túl erős, teljesen elvette.

 

Nyilván egy jó film nem csak egy rendezőn múlik, de mit tudunk?

 

- Az alapok Lucastól jönnek.

- A forgatókönyvet egy Oscar díjas csóka írja majd. Én nem vagyok Oscar mániás, de azért mégis csak megnyugtatóbb, mint ha egy 'nevemsenki' író tenné ezt.

- J.J. pedig már korábban is de az Into Darknessel pedig végleg bebizonyította, hogy nem csak szereti a sci-fi műfaját, hanem ért is hozzá.

 

+ úgy tűnik, hogy Williams hozza a zenét. Ami rohadt nagy pozitívum! Bár nekem Michael Giacchino is megfelelt volna, kétségtelen, hogy Williamsnak jobban örülök.

 

Ebből én azt vonom le, hogy felesleges aggódni. ;) (szvsz) :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J.J. Abrams ha olvassa ezt a fórumot, csak ennyit kívánok tőle: :clap2: :clap2:

 

Legyen olyan korszakalkotó az emberek életében mint az EPIV, az Új Remény, legyen olyan gyermekien bájos mint a Jedi Visszatér, ha a sztori úgy kívánja hogy csavarok lesznek benne, akkor legyen olyan elképesztően jól tálalva, mint a Birodalom Visszavágban, ha látványos csatajelenetekre kerül sor, akkor legyen olyan jó mint a A Sith-ek bosszúja nyitójelenete, a bolygófelszíni csatánál a Klónok Támadása legyen az etalon, és felvázolt epikus 3 részre kiterjedő történet olyan szépen legyen felvezetve, mint az EPI tette.

Ezek mellett olyan szuperjó és remek karaktereket sorakoztasson fel, mint a TCW sorozat best of szereplői.

 

 

 

Sokat kérek? Ez a minimum nem? :clap::hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár az aggódásom 2015-ig megmarad (már csak a számomra fontos EU miatt is), azért jó, hogy ha már mindenképp szükséges új filmeket rendezni (személy szerint továbbra sem örülök neki), azért legalább nagy neveket rendelnek hozzá a projekthez. Abrams-ben én is bízom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért is? Mert csinált egy jó Trek filmet? Ez Star Wars és nem Trek. Szerintem mondanom se kell, hogy milliárdszor nehezebb dolga lesz az SW -vel.

 

A többiek optimista hangvétele után én csak ennyit mondhatok.

Hidd el Ody, úgy fogunk kijönni a remélhetőleg közös fórumos mozizás alkalmából a Star Wars VII premier után az IMAX3D moziból, hogy majd örömittasan összenézünk, majd te is Frenkie boldogan közlitek : "Irány a Katica, erre inni kell! Ünnepeljünk együtt!"

:D :D :peace:;):P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többiek optimista hangvétele után én csak ennyit mondhatok.

Hidd el Ody, úgy fogunk kijönni a remélhetőleg közös fórumos mozizás alkalmából a Star Wars VII premier után az IMAX3D moziból, hogy majd örömittasan összenézünk, majd te is Frenkie boldogan közlitek : "Irány a Katica, erre inni kell! Ünnepeljünk együtt!"

:D :D :peace:;):P

Így legyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. Mondjuk egy trekis honlapon meg tudnám érteni ezt a mondatodat, de úgy tudom, hogy egy SW oldalon vagyunk. Ha valaki nagyon kíváncsi volt a filmre, az már úgyis megnézte az elmúlt 3 napban. Aki meg nem,azt meg úgyse érdekli annyira, hogy spoilerekkel foglalkozzon.

 

 

Ezt remélem csak viccnek szántad. Szerinted mikor jön ki a BR-rip? Minimum 4 hónap de van hogy valaki majd 4 év múlva nézi meg. Namost tiszteljük már meg azzal az illetőt, hogy nem lövöd le a poénokat.

 

 

 

Az meg nem jelent semmit hogy az új ST jó volt. Az EP 7-nél a lényeg a story. A világtörténelem egyik legjobban lezárt történetét kell folytatni úgy hogy ne legyenek benne Sith-ek és Birodalom, de mégis hihető gonoszt kell bemutatni. Ha ezt elrontják, rendezheti bárki. A kulcsszó a történeten van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg nem jelent semmit hogy az új ST jó volt. Az EP 7-nél a lényeg a story. A világtörténelem egyik legjobban lezárt történetét kell folytatni úgy hogy ne legyenek benne Sith-ek és Birodalom, de mégis hihető gonoszt kell bemutatni. Ha ezt elrontják, rendezheti bárki. A kulcsszó a történeten van.

 

Ezt én is tudom, 110%-ig tisztában vagyok vele. Bár fordítva is igaz, ha maga az alap történet jó, de a forgatókönyv már kevésbé és a rendező is "ügyetlen" akkor is megette a fene az egészet. Sőt, szerintem ez a felállás rosszabb. Én csak annyit mondtam, hogy a magam részéről tuti nem fogok izgulni és Disney-t szidni még további bő 2 éven keresztül az EP VII-ig. Ha jó lesz a film akkor 'örö bódottá' ha nem jön be, akkor maradok a Lucas-éránál, mint eddig... bennem nem fognak világok összedőlni az biztos, ugyanis a Lucas-érát már a büdös életben senki sem fogja elvenni tőlem. Az EP VII-en és a többi új SW filmen meg simán át fogok nézni, ha nem fog bejönni... de ez én vagyok ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg nem jelent semmit hogy az új ST jó volt. Az EP 7-nél a lényeg a story. A világtörténelem egyik legjobban lezárt történetét kell folytatni úgy hogy ne legyenek benne Sith-ek és Birodalom, de mégis hihető gonoszt kell bemutatni. Ha ezt elrontják, rendezheti bárki. A kulcsszó a történeten van.

Sithek nélkül nincs SW

Szerintem ök igenis kellenek bele

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sithek nélkül nincs SW

Szerintem ök igenis kellenek bele

Lehet, épp ez lesz az egyik legnagyobb kérdés az új SW kapcsán. ;)

A sztori idején Luke és társai még életben lesznek, tehát max. 50 év telik el az Ep.6-hoz képest. Mivel ez rendkívül kevés, a SW eddigi szellemisége és lényegisége miatt NEM lehetnek sithek az új trilógiában. Működhet-e nélkülük a SW? Meggyőződésem, hogy igen. Mindenesetre ki fog derülni. Ez egy szép nagy feladat lesz a készítőknek, amivel meg kell birkózniuk. Egészséges kihívás.

 

A korábbi eszmecseréhez én is csak annyit tudok fűzni, hogy ilyen hamar nem sok értelme van még akárhogyan is viszonyulni a dolgokhoz. Semmi garancia nincs semmire. Sok tényezőn fog múlni az új filmek sikere, aligha érdemes a készítők személyéből és az eddigi munkáikból kiindulva találgatni.

Ha majd sokkal konkrétabb hírek, képek, videók, stb. szivárognak ki (ha fognak egyáltalán), még akkor se leszünk igazán okosabbak. Gondoljunk csak vissza mi volt az Ep.3 kapcsán is. Nem egy olyan jelenet volt, amit már "készre" forgattak, aztán később az egészet átvariálták (pl. Anakin-Windu-Palpi küzdelem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MICHAEL KAPLAN lesz a jelmeztervező.

http://www.utaproduction.com/talent.php?tid=92&titl=12

 

Szárnyas Fejvadász, és a J.J. féle Star Trek filmek alapján jó választás lesz.

 

Díszlettervező ugye DARREN GILFORD lesz.

http://www.utaproduction.com/talent.php?tid=288&titl=12

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. Mondjuk egy trekis honlapon meg tudnám érteni ezt a mondatodat, de úgy tudom, hogy egy SW oldalon vagyunk. Ha valaki nagyon kíváncsi volt a filmre, az már úgyis megnézte az elmúlt 3 napban. Aki meg nem,azt meg úgyse érdekli annyira, hogy spoilerekkel foglalkozzon.

Off

Vélemény ide vagy oda, ezen a fórumon sose vélemény kérdése, hogy spoilert elrejtünk. Nem csak friss filmek esetében tesszük ezt, és erre figyel itt majdnem mindenki. Sokan kíváncsiak a filmre, de itt többen vagyunk dolgozó, családos, elfoglalt emberek, így nem tudunk azonnal rohanni a moziba megnézni egy filmet, mert ugye első nem a szórakozás. Ez nem az a fórum!

Offon kívül részemről nagyjából osztom Riddick véleményét, én sem töltöm a következő kb. két évet azzal, hogy aggódjak a 7. rész kapcsán. Eddig úgy tűnik, hogy jó kezekben van, max. végül a moziban csalódok. De akkor sem ez lesz életem tragédiája :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MICHAEL KAPLAN lesz a jelmeztervező.

http://www.utaproduction.com/talent.php?tid=92&titl=12

 

Szárnyas Fejvadász, és a J.J. féle Star Trek filmek alapján jó választás lesz.

 

Ismét csak kitűnő választásnak tűnik. Eddig mindenki nagyon-nagyon jó referenciákkal büszkélkedhet a stábban.

Most már csak el ne szúrják valami mérsékelten szimpatikus színésszel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe, nekem is az jutott eszembe, hogy jó negatív karakter volna :D

A Tudorokat végig néztem annak idején, bár nekem abból a sorozatból jobban bejött Henry Cavill (a legeslegújabb Superman, most fog debütálni), de szerintem jó volt a pasi. Régebben is láttam egy-két kisebb moziszerepben, de azok annyira kicsik voltak, hogy nem igazán jegyeztem meg belőlük. Jöhet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.