Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Reményeim szerint ezzel biztosították, hogy az ep1-2-3 stílusa keverve lesz az ep4-5-6 stílusával és nem csak az egyik vonalat fogják képviselni.

Én is ebben bízok, ami hatalmas piros pontnak számítana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ebben bízok, ami hatalmas piros pontnak számítana.

Főképp, hogy mivel ez egy átvezető sorozatnak van szánva az Ep.3 és 4 közt, kifejezetten indokolt és elvárható a hangulatban is ennek az átmenetnek (klasszikus-prequel) a megnyilvánulása.

Mivel (az új trilógia miatt) nyilván a klasszikus felé akarják terelni a figyelmet, a kronológia segít nekik. Hisz időben az Ep.4 felé megy a sorozat, ahogy közeledünk az Ep.7 kiadásához, egyre jobban fogunk közelíteni a Rebels-ben is a klasszikushoz, nyilván hangulatban is. Ez pedig egy mindenkinek jó üzlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nem, csak már erősen flash-elek... :lol:

Elnézést, máskor jobban figyelek majd. Pedig annyira logikusnak tűnt a dolog... :D

Most várhatom amíg abba a projektbe (Rebels) is bevesznek vmi ügyeletes arcot, hogy ne vesszen kárba a hozzászólás. :D Amúgy nyugodtan törölheted az előzőt, mert így nem sok köze van ehhez a tárgyhoz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megbolondít a Rebels. :D Már mindenbe azt látod. :)

Meg mindig megnézem hova írtak új hozzászólásokat és mindet nyitom meg új fülön. Aztán amikor elolvasom, már nem nézem, hogy melyik felsőbb témában van, csak a tartalomból indulok ki. Ennél pedig olyan logikusnak tűnt, hogy biztos a Rebels-ről van szó. :D

Bár az is tény és való, hogy perpillanat jobban foglalkoztat az, mint az Ep.7. :)

 

De hogy akkor azért érdemben szóljak a tényleges témához is:

A legújabb trilógiánál az lesz fontos, hogy új hangulata legyen. Adja a standard SW-feeling-et, de legyen azért eltérő, jól beazonosítható. Ha bármikor belefut vki, akkor néhány másodperc alatt, a szereplők nélkül is rögtön tudja, hogy ez bizony egyrészt SW, másrészt pedig melyik trilógiából van. Ez az eddigi kettőnél remekül működik.

Könnyen lehet, hogy ezért is kértek fel ilyen arcokat a munkához, mert így mindkét trilógia arculatához közelebb vannak és be tudják lőni milyen legyen a legújabb. Lehet, hogy nem is ötvözni akarják az eddigiekét, hanem pont azoktól eltérőt akarnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas nyilatkozta, hogy JJA érti az SW lényegét és biztos, hogy megbirkózik a feladattal. Hozzátette, hogy ha esetleg mégse, akkor ott van Kennedy aki majd útba igazítja. :D Azt is mondta, hogy segít ha felkérik, de túlzottan nem fog belefolyni a munkálatokba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy képzelem el Lucas és JJ kapcsolatát, mint Michael és Don Corleone kapcsolatát.

 

Keresztapa

 

JJ Lucas zsenialitásán cseperedett fel, de most fordult a kocka, és Lucas kvázi JJ consigliere-e lehet, ahogy Don Corleone is lett a Keresztapa I dereka-vége táján. :) Ha JJ tanácstalan lesz valamilyen ügyben, biztos vagyok benne, hogy Lucashoz fog fordulni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.digitalspy.co.uk/movies/news/a490868/george-lucas-jj-abrams-understands-star-wars.html

Lucas elárulta mi lesz a szerepe

"If they need help or anything, they'll give me a call. Otherwise, I'm off on my own," Lucas said.
Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel eddig az összes részben volt szerelmi szál, nem csodálom, ha az újakban is lesz. :)

Hát igen, meg eleve hány olyan film létezik egyáltalán, amiben ne lenne szerelmi szál? Nem is tudom, hogy láttam-e valaha ilyet. :)

Ehhez a sablonhoz itt is tartani fogják magukat, ami egy újabb komoly feladat lesz majd. A SW esetében az eddigi két szerelmi szál elég különös és rendhagyó volt. Ezt nem fejteném ki bővebben, mert az Ahsoka topikban sokat írtam erről.

A lényeg az, hogy nagyon ügyelni kell arra, hogy ne egy manapság divatos cukormázas, nyálas, kidolgozatlan és koncepciótlan tininedvesítő romantikázás legyen az egész, aminek semmi szerepe nincs a filmekben, csak letudják vele a kötelességüket, miszerint itt is megvolt a szerelem, mindenki elégedett lehet.

Az eddigi két trilógiában 1-1 szerelmi szál volt, ami minden egyes részt áthatott, de finoman és visszafogottan (az Ep.2 néhány jelenetét leszámítva). Ehhez most is jó lenne tartaniuk magukat és nem egy szappanoperát kerekíteni. Szóval nem lesz egyszerű, de bízok a készítőkben, hogy meg tudják ugrani a feladatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, meg eleve hány olyan film létezik egyáltalán, amiben ne lenne szerelmi szál? Nem is tudom, hogy láttam-e valaha ilyet. :)

Akkor nagyon szegényes lehet a filmismereted, mert szerintem én kapásból fel tudnék sorolni százat, amiben nincs szerelmi szál. :P:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért nem mindegy, mennyire intenzív szerelmi szálról van szó. Ha nagyon szigorúan nézzük, az Ep1-ben és Ep4-ben nincs is ilyen, pusztán megismerkednek azok, akik később romantikus viszonyba keverednek egymással. Han és Leia az Ep5-ben kezdenek közeledni egymáshoz, míg az Anakin-Padmé duó is csak az Ep2-ben merül el komolyabban a témában. Az Ep7-es infómorzsa számomra arra enged következtetni, hogy komolyabb romantikus töltet lesz benne a szemezgetésnél és csipkelődéseknél. Ha jól valósítják meg, én állok elébe. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nagyon szegényes lehet a filmismereted, mert szerintem én kapásból fel tudnék sorolni százat, amiben nincs szerelmi szál. :P:evil:

Hát sajnos... :D Sosem tagadtam, hogy nem vagyok igazán filmnézős típus. Főképp az ún. művészfilmeket (zavarosabb, absztraktabb) kerülöm, lehet pont ott szakadnak el többnyire az ilyen kliséktől.

De csak úgy poénból írhatnál néhány populárisabb (tehát a magamfajta, filmes témában kevésbé tapasztalt és érdeklődő típusnak is ismert) példát (lehet sorozat is), ahol nincs, mert tényleg kíváncsi lennék. ;)

 

Az azért nem mindegy, mennyire intenzív szerelmi szálról van szó. Ha nagyon szigorúan nézzük, az Ep1-ben és Ep4-ben nincs is ilyen, pusztán megismerkednek azok, akik később romantikus viszonyba keverednek egymással.

Azért beszélek inkább szerelmi szálról (és nem szerelemről), mert ez talán jobban kifejezi az egész folyamatot és annak kialakulását, ívét. Az Ep.1 és 4 is simán tartalmaz szerelmi szálat, pontosabban annak kezdetét, ami aztán végignyúlik a trilógiákon. Attól, hogy még nem teljesül be a dolog, vagy csak utalás szintjén kerül elő, attól még ott van.

Talán még kedvezőbb nem is szerelmi, hanem romantikus szálnak hívni, talán így a legbővebb a fogalom. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát sajnos... :D Sosem tagadtam, hogy nem vagyok igazán filmnézős típus. Főképp az ún. művészfilmeket (zavarosabb, absztraktabb) kerülöm, lehet pont ott szakadnak el többnyire az ilyen kliséktől.

De csak úgy poénból írhatnál néhány populárisabb (tehát a magamfajta, filmes témában kevésbé tapasztalt és érdeklődő típusnak is ismert) példát (lehet sorozat is), ahol nincs, mert tényleg kíváncsi lennék. ;)

A Külvilág filmes topikjában válaszolok erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom úgyis az új főszereplőkkel lesz kapcsolatos a dolog. Egyrészt mindkét eddigi trilógiában így volt. Másrészt pedig a Han-Leia duó kész, kár lenne megbontani, Luke pedig elég idős lesz már a romantikázáshoz. Legalábbis aligha tudnák kibontani az ő szerelmi történetét, tehát maradnak az ifjak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ifjak szerelme nem mutathat hasonlóságokat pl. Anakinék szerelmével? Nagyon is. Lehet majd izgulni, nehogy úgy járjanak mint a nagy elődök.

És az a legjobb az egészben, hogy semmit nem tudunk a történet kimeneteléről, szóval minden nyitott, ellentétben a prequellel,ami lényegében egy nyitott könyv volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Vader kesztyűjében ezt már elsütötték. Trioculusnak kellett egy jelkép, ami megszilárdítja a hatalmát a maradék birodalompárti katonák és hívek körében, neki a kesztyűre esett a választása. A Vader páncélt visszahozni BAROMSÁG! Ahogy Mault is ökörség volt feléleszteni. Megint más kérdés, hogy működni fog e a történetben. A TCW-ben Maul működött, de attól még gigantikus ökörség volt visszahozni. Vader páncélja is működhet, mert erős jelképe a birodalomnak. Ha egy hatásvadász jelenetben veszik elő és nem parádézik benne a fő vagy másodgonosz egy egész trilógián át, akár még jól is elsülhet, de attól még az ötlet rossz és ezredrangú. Ha csak ennyi tellik Arndtól, akkor akár le is léphet. Egyébként pont ezért félek az új részektől, hogy ilyen hatásvadász EU cuccokkal fognak operálni, mert nem mernek eredetit alkotni. Lucas bezzeg magasról tett a kritikusokra és a trendiségre...de hát az Ő volt, mindenki más csak becsókolhat neki. JJ Abrams is rettenet középszerűt alkotott az új Star Trek filmmel, pedig nagyon vártam a kirobbanó első rész után. Semmi szükség a 3. trilógiára, sem az egyéb spin of filmekre. De ha ez kell a népnek, engem nem zavar különösebben.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Vader kesztyűjében ezt már elsütötték. Trioculusnak kellett egy jelkép, ami megszilárdítja a hatalmát a maradék birodalompárti katonák és hívek körében, neki a kesztyűre esett a választása. A Vader páncélt visszahozni BAROMSÁG! Ahogy Mault is ökörség volt feléleszteni. Megint más kérdés, hogy működni fog e a történetben. A TCW-ben Maul működött, de attól még gigantikus ökörség volt visszahozni. Vader páncélja is működhet, mert erős jelképe a birodalomnak. Ha egy hatásvadász jelenetben veszik elő és nem parádézik benne a fő vagy másodgonosz egy egész trilógián át, akár még jól is elsülhet, de attól még az ötlet rossz és ezredrangú. Ha csak ennyi tellik Arndtól, akkor akár le is léphet. Egyébként pont ezért félek az új részektől, hogy ilyen hatásvadász EU cuccokkal fognak operálni, mert nem mernek eredetit alkotni. Lucas bezzeg magasról tett a kritikusokra és a trendiségre...de hát az Ő volt, mindenki más csak becsókolhat neki. JJ Abrams is rettenet középszerűt alkotott az új Star Trek filmmel, pedig nagyon vártam a kirobbanó első rész után. Semmi szükség a 3. trilógiára, sem az egyéb spin of filmekre. De ha ez kell a népnek, engem nem zavar különösebben.

A 2. Star Trek tényleg eléggé középszerű volt,nekem se esett le tőle az állam. De attól még J.J. rohadt jó rendező. Mindenesetre akkorák az elvárások a sequellel szemben, hogy bármivel is rukkolnak majd ki, úgyis lesznek - elég sokan - akik rögtön fikázni fogják, hogy "csak ennyi tellett??" meg hogy "ez mekkora baromság!" Biztos vagyok benne, hogy az új részek is eléggé megosztóak lesznek, akárcsak a prequel volt, mert mindig lesznek olyanok, akik a legújabb filmeket gagyinak, szentségtörőnek, ötlettelennek vagy egyenesen baromságnak fogják tartani. Ha a prequel készült volna el előbb, akkor a 4-5-6 részről mondták volna el a rajongók a fenti jellemzést, higgyétek el. Nincsenek könnyű helyzetben J.J-ék, de meg fogják oldani, ne felejtse el senki,hogy Abrams,amint megtudta,mi is lesz a story, egyből kanyarintotta az aláírását. Ez azért mutat valamit. Hogy azért mégse lesz akkora gagyi... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek Into Darkness középszerű volt? Ráadásul rettenet középszerű? OKé, aszem ehhez sem szólok hozzá többet, hisz a téma nagy tudói úgyis vágják a tutit :facepalm:

 

Egyébként a hivatalos bejelentésekig és a kiszivárgó hiteles infómórzsákig bődületesen sok valódinak "látszó" pletyka fog szárnyra kelni a készülő új filmet illetően. Nem kell nekik felülni.

 

+ (bár ez én vagyok) már kezdettől fogva úgy állok a projecthez, hogy az elvárásom konvergál a nullához. Kíváncsi vagyok rá, nagyon is, de nem emelem az egekbe a mércét, mert saját példámon tanulva akkor CSAK csalódás lesz belőle. De még egyszer... ez én vagyok! Viszont mindenki másnak is ajánlom ezt a fajta megközelítést, mert ha el is b*szarintják a filmet, a Lucas-éra nekünk akkor is megmarad!

 

Én biztosan nem fogok tótágast állni egy elrontott film után. Az egyszer 100!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.