Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Itt most megint az a baj, hogy belemagyaráznak minden olyat az egészbe, ami nincs is ott. Arnd -ot kirúgták, meg hasonlók. Közben csak el kell olvasni Kennedy mit írt. Arndt kiváló munkát végzett, innentől Kasdan és JJ veszi át a könyvet finomításra. Ennyi történt. Vicces néhány oldalon mit össze hisztiznek ezen. Jake is szenzáció hajhászan tette be ide ezt a hírt, de szerintem nagyobb a füstje mint a lángja. Egy rossz dolog van csak. Csúszik a forgatás kezdete. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel minden forgatókönyvet átírnak általában vagy tucatszor, így ezen kár tanakodni. A rendező is hozzáteszi a maga elképzeléseit, sajnos sokszor a producer is, de olykor még a színészeknek is vannak ötleteik. Carrie Fisher amúgy ilyesmiből él vagy csak élt, nem tudom, hogy foglalkozik-e még ezzel. Egyebek mellett ő rázta gatyába a Halálos fegyver forgatókönyvét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez általában egy filmnél nem szokott jó hír lenni, ha forgatókönyvíró csere van. De ez nem normál eset, hanem Star Wars. És Kasdan és Abrams is nagy mesélők, így nincs bennem egy szikrányi ellenérzés sem, sőt.

Nem tudom, hogy helyesen értelmezem-e, de lehet, hogy arról van szó, mint mikor az ep5 készült és Kasdan gyúrta át a forgatókönyvet. Nem is biztos, hogy Arndt egy komplett kész forgatókönyvet tett le az asztalra.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs itt semmi gáz vagy rossz előjel. Teljesen általános a dolog. Az ep2-ben Lucas forgatókönyvét például Jonathan Hales rántotta össze. Az ep5-ben Leigh Brackett is besegített Kasdannak és Lucasnak, ráadásul technikailag Kasdan leváltotta Lucast az ep5-6-ra. Általában az ilyen "cserékről" nem szoktak értesülni a népek, csak mivel ez Star Wars, ha egy hangyaboly épül a stúdió mellett, abból is szenzációt kell faragni, és belegyömöszölni, hogy Abrams elképzeléseiben az öreg Luke, nagybátyja emlékére egy hangyafarmra vonult vissza. Ahogy Ody írta, mindenki belelát olyasmit, ami ott sincs.

 

Arról nem beszélve, hogy Kasdan már az elejétől fogva benne van a projektben, így valószínűleg nem most találkozott először a forgatókönyvvel, hanem már eleve együtt dolgozott rajta Arnd-dal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem beszélve, hogy Kasdan már az elejétől fogva benne van a projektben, így valószínűleg nem most találkozott először a forgatókönyvvel, hanem már eleve együtt dolgozott rajta Arnd-dal.

Igen, plusz ehhez vegyük hozzá, hogy már az is régóta ismeretes hogy JJ is benne van a sztori irásban. Ha jól rémlik még itt a mi hiroldalunkon is lejött az a hir, amikor pár hónapja (?) Kennedy mondta hogy JJ nagyban ügyködik a sztorin és nagyon élvezi. Most meg valamiért valami óriási szenzációként jön le, hogy az a két ember akiről már jópárszor elmondták, hogy a forgatókönyvön dolgozik továbbra is dolgozik a forgatókönyvön. Ja Arndt nélkül... úristen, mi lesz velünk ha nem lesz ott az utolsó betű leütésénél?!

 

Ez engem arra emlékeztet, amikor az összes prequel filmnél amikor beindult az utóforgatás és új jeleneteket vettek fel, rendre lejött a hír, hogy Lucas rájött hogy semmi értelme a filmjének meg össze-visszaság az egész és próbálja menteni a menthetetlent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Special effects supervisor Chris Corbould (Skyfall, The Dark Knight Rises, Inception)

 

No...izé....Ő valami rejtett zseni lehet, ha a világ leglátványosabb filmjének az effektjeit fogja felügyelni, mert a Skyfall (Mint látványfilm? Na mennnyémááááá eregyémááán!)- Batman - Inception, bár látványos filmek, de azért bőven nem Star Wars kategória.

 

Ez csak az én szubjektív véleményem, lehet vele egyetérteni, meg lehet magasról.......szóval nem vitaindító!

Nem vitát szeretnék indítani :P, de lehet "látványosság" nélkül is remek (és közben láthatatlan, sőt ezek a legjobb munkák, de ez csak egy elvetemült vélemény) effekteket készíteni egy filmhez :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez általában egy filmnél nem szokott jó hír lenni, ha forgatókönyvíró csere van.

De nem volt csere és nem is rúgtak ki senkit. Kennedy azt írta, hogy Arndt fantasztikus munkát végzett eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, engem is elvittek a szenzációként tálalt hírek...

Ahogy látom, Arndt kidolgozta Lucas terveit, és ebből építi tovább a forgatókönyvet Kasdan és Abrams. Jó páros. :)

Pontosan erről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy rossz dolog van csak. Csúszik a forgatás kezdete. :(

 

Meg a másik, hogy J.J. Abramsnak kevesebb ideje lesz az utómunkálatokra, mint a Star Trek Into Darkness esetében.

A STID-t J.J 2012 januárjában kezdte el forgatni egészen 2012 májusáig. És utána volt bő egy éve az utómunkálatokra.

 

J.J. hatalmas SW rajongó, és biztos nem áll szándéka összecsapni a filmet, meg őrült tempóban legyártani az effekteket, hogy kész legyen minden határidőre. Persze, csak ha kőbe van vésve a 2015 májusi premier.

George Lucas is másfél éves post production időket hagyott magának a prequel trilógia esetében.

 

Nem tudom, nem hiába ír annyit a hivatalos közlemény, hogy a film várhatóan 2015-ben érkezik.. Nem mernek még lenyilatkozni pontos dátumot

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hogy lenne a májusi bemutató kőbe vésve mikor még senki nem beszélt májusi bemutatóról. Kennedy már a Disney felvásárlás óta, tehát kb. egy éve hajtogatja: a lényeg hogy jó film legyen ne az hogy időre elkészüljön. Még a Disney előrejelzés szerint is tavasz/nyár a bemutató, ami szerintem pont azt mutatja hogy még nincs kitalálva a premier, de amikor azt a táblázatot bemutatták úgy érezték hogy nagyjából ebben az időintervallumban lenne kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a lényeg hogy jó film legyen ne az hogy időre elkészüljön.

Legyen így.

A májusi premiert ezért írtam feltételes módba. Azért az SW fanok többsége még mindig annak örülne (és számol vele), ha a hagyományoknak megfelelően májusi hónapban lenne a bemutató. :)

 

2015 november-december közötti tartományt tartom optimálisnak. De a lényeg a lényeg, hogy jó film készüljön, és a Disney ne sürgesse a csapatot.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is érdekes nem?:)

Most hogy J.J. Abrams is írja a forgatókönyvet, és Harrison Ford ugye visszatér, kettőjüknek már volt egy közös projektje 1991-ben tudtátok? :shocked:

http://www.imdb.com/title/tt0102768/reference

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harrison Ford elvileg már aláírt :P, november elején az SW Insider újságban interjú a nagy 3-al...

szóval szerintetek lesz holnap - az egyéves évfordulón- nagy Lucasfilm bejelentés? :):hmm:

 

Bár ugye a többség teaser videót fantáziált (az SW twitteren cáfolta ugye), de a visszaszámlálós OT trailerek simán jelenthetik azt, hogy írásban bejelentik a 3 öreg visszatértét :clap:

Esetleg valami mást még. Na kíváncsi leszek :shocked::hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.