Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Csubakka esetében szerintem kétféle változatot látunk, egy normál és egy műkarost, azért, hogy majd kiválasszák, melyiket szeretik jobban. El tudom képzelni, hogy az arcsérülésből is visszavettek, és ez még egy korai látványterv. A szakáll arra utal, hogy az állán nem feltétlenül van fémcucc (már ha Luke-ot látjuk, ami tényleg nem 100%, de egyelőre szerintem ő az). A képeken látszik, hogy még a nyaka is fém.

Több esetben látszik a látványterveken, hogy párhuzamos lehetőségeket mutatnak be: pl. Daisy birodalmi kuckója is különböző mértékben van betemetve. A wampakarmos fénykardon olvasható, hogy az a 6. verziója a fegyvernek. A Vader-sisak pedig az első verzió, tehát szinte biztos, hogy nem ez lesz/lett a végső.

 

Ha valaki nagyon buzgó lenne, az aláírásokból megpróbálhatná kideríteni, kik festették a képeket. Az látszik, hogy nem a prequel készítői csinálták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csubakka esetében szerintem kétféle változatot látunk, egy normál és egy műkarost, azért, hogy majd kiválasszák, melyiket szeretik jobban. El tudom képzelni, hogy az arcsérülésből is visszavettek, és ez még egy korai látványterv. A szakáll arra utal, hogy az állán nem feltétlenül van fémcucc (már ha Luke-ot látjuk, ami tényleg nem 100%, de egyelőre szerintem ő az). A képeken látszik, hogy még a nyaka is fém.

Több esetben látszik a látványterveken, hogy párhuzamos lehetőségeket mutatnak be: pl. Daisy birodalmi kuckója is különböző mértékben van betemetve. A wampakarmos fénykardon olvasható, hogy az a 6. verziója a fegyvernek. A Vader-sisak pedig az első verzió, tehát szinte biztos, hogy nem ez lesz/lett a végső.

 

Ha valaki nagyon buzgó lenne, az aláírásokból megpróbálhatná kideríteni, kik festették a képeket. Az látszik, hogy nem a prequel készítői csinálták.

Tele van prequel készítőkkel. :) Vagy Chiang vagy McCaig az Art Director. Pontosan már nem emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes egyébként, hogy a yavini bázison a látványterveken még a régi X-wingek szerepelnek, miközben a forgatási képekből tudjuk, hogy ott újak lesznek. Kérdés, hogy ez a helyzet a Tie vadászokkal is? Lehet azokból is lesz új csak a rajzok készültekor még nem született meg a végleges modell?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként fura Yavin feltűnése is. Lehet, hogy ez csak egy felmelegített helyszín. Évtizedekig lakatlan volt csak most valamiért visszatértek oda. Sok infónak a miértjétől függ, hogy jó lehet-e. Ez így önmagában önismétlés méghozzá nem is kicsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az IMDB szerint ők azok:

 

 

Art Directors:

James Collins

Robert Cowper

Peter Dorme

Jordana Finkel

Kevin Jenkins

Ashley Lamont

Andrew Palmer

Stuart Rose

Stephen Swain

Gary Tomkins (senior art director)

 

Art Department:

Tim Browning .... concept artist

Doug Chiang .... concept artist

Keith Christensen .... concepts artist

Seth Engstrom .... concept artist

David Hobbins .... concept artist

Iain McCaig .... concept artist

Matthew Savage .... concept artist

Dan Walker .... concept artist

Andree Wallin .... concept artist

 

 

 

 

Ebben így hirtelen nagyon kevés prequeles nevet látok (Chiang, McCaig). A képeken pedig csak egy A betűset és egy T betűset látok, de kiolvasni nem tudom őket. Talán majd Zééé. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként fura Yavin feltűnése is. Lehet, hogy ez csak egy felmelegített helyszín. Évtizedekig lakatlan volt csak most valamiért visszatértek oda. Sok infónak a miértjétől függ, hogy jó lehet-e. Ez így önmagában önismétlés méghozzá nem is kicsi.

 

Az lenne vicces, ha még a Hoth is feltűnne: forgattak egy havas helyszínen, látványtervet is láttunk egy ottani fénykardpárbajról, és lesz egy fénykard, amiben wampakarom van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet miután Hannak tele a balzsebe azzal, hogy nem találja Luke-ot, úgy dönt, hogy indít az egybegyült főszereplőknek egy nosztalgia-túrát és felkeresik a régi trilógia összes fontos helyszínét. A film az Endoron ér véget, ahol a már öreg Wicket hívja meg őket egy vacsorára (már hivatalos, hogy Warwick Davis visszatér!), de hogy odakozmálta-e a húst az már csak az ep.8-ból derül ki.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pláne. Yavin, Hoth, Tatooine... Ez utóbbi még ok, a látványterveken nagyon jól néz ki. Remélem akkor már feltűnik Coruscant is. A fővárost kihagyni nagy balgaság lenne. PErsze ez történetfüggő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól hangzik. Apropó. Ha kijön a film előtt a regény elolvassátok? :)

 

Naná, ez nálam hagyomány :) Sok plusz jelenettel valószínűleg itt találkozhatunk elsőnek amúgy is.

 

Amúgy biztos vagyok benne, hogy a képeken a régi stílusú X-szárnyúak és TIE-k és rohamosztagosok csak az elképzelhetőség miatt vannak, minden más kikerült kép és info már az új gépparkra/páncélokra utal. Több helyen láttam, hogy sokan már egészen beleélték magukat, hogy egy az egyben a régi darabok kerülnek elő újra, már várom hogy majd később induljon az értetlenkedés, hogy a korai concepteken bezzeg nem ez volt :lol:

A roncsok között tetszene, ha előkerülne pár még a polgárháború előttről odaszakadt tárgy is, egy fél fogatturbina, vagy egy háttérben megbúvó rohamdroid fej sokat dobna számomra a dolgon, mutathatná, hogy a Külső Gyűrű nehézségei, a klónháború, a Birodalom elnyomása és a lázadás, és minden, ami azóta történt mind nyomott hagyott ezen az új korszakon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet miután Hannak tele a balzsebe azzal, hogy nem találja Luke-ot, úgy dönt, hogy indít az egybegyült főszereplőknek egy nosztalgia-túrát és felkeresik a régi trilógia összes fontos helyszínét. A film az Endoron ér véget, ahol a már öreg Wicket hívja meg őket egy vacsorára (már hivatalos, hogy Warwick Davis visszatér!), de hogy odakozmálta-e a húst az már csak az ep.8-ból derül ki.....

 

Igazából az egész sztori a 30., jubileumi Endor-napi ünnepség szervezéséről szól, és az a bonyodalom, hogy Luke-ot nem tudják elérni sehol. Holiday Very Special.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából az gész sztori a 30., jubileumi Endor-napi ünnepség szervezéséről szól, és az a bonyodalom, hogy Luke-ot nem tudják elérni sehol. Holiday Very Special.

Zseniális! Ha nem is ez lesz ep.7 sztorija remélhetőleg azért 2016 karácsonyán a Holiday Special 2 már erről fog szólni. Ez vezetné át az ep.6-ot az ep.7-be. A végén előkerülő Luke-ot tálalás közben leöntik a bantha-gulyással, a szitkozódást azonban magában kell tartania. Az első lépés a sötét oldal felé!

 

Oké, abbahagytam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No jó, de ha nem a lányuk, akkor ki lehet Hanék gyereke? Vagy nemcsak Luke-nak, de nekik sincs???

 

Szegény Domhnall Gleeson-ról mindig megfeledkezünk, pedig a 20as évei végén jár, így akár lehet Han-ék kölyke :)

DomhnallGleeson.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, azért ez az első fél óra így nagyon rendben lenne! :clap:

Még az is lehetne, hogy a csaj találja meg a lezuhant roncsot benne az eszméletlen Boyegával, akit elvisz a "házába".

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet miután Hannak tele a balzsebe azzal, hogy nem találja Luke-ot, úgy dönt, hogy indít az egybegyült főszereplőknek egy nosztalgia-túrát és felkeresik a régi trilógia összes fontos helyszínét. A film az Endoron ér véget, ahol a már öreg Wicket hívja meg őket egy vacsorára (már hivatalos, hogy Warwick Davis visszatér!), de hogy odakozmálta-e a húst az már csak az ep.8-ból derül ki.....

 

Ez kurv@jó! :D

 

Egyébként én sem gondolom, hogy Luke a lenne a Vader fetisiszta kiborg. Lehet, hogy a film végén az lesz belőle, de sokat sejtet, hogy a szigetes forgatáson ott volt a robotkar és ott volt a szakállas Hamill is. Szerintem a két karakter valahol, valamilyen módon összeér, de nem gondolom, hogy a kiborg "főgonosz" az maga Luke lenne. Azt el tudom képzelni, hogy esetleg Luke klónja.

Az jutott eszembe, hogy Timothy Zahn az EPVII előkészületének az idején részt vett JJA-val egy kerekasztal beszélgetésen és ugye az általa írt Thrawn ciklusban Jorus C'baoth a híres jedi mester klónja volt, de a klónozási procedúra miatt megbolondult. Tudom, hogy vad az ötlet, de mi van, ha Lukeot klónozták, hogy a klónja beüzemelje a bolygófegyvert, csak a klónozás miatt az egy picit őrült lett. Tehát a főgonosz tényleg Luke lesz...az pedig elképzelhető, hogy a jó Luke a film végén meghal és így a gonosz Luke megváltásáról fog szólni a történet további része.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz a Bomarr-féle első félóra. Csak az a fránya fénykard. Az bizony az EP 5-ben leesett az aknába majd mikor Luke alatt kinyilt az ajtó akkor kiesett a semmibe. Aztán az űrbe. Szerintem teljesen lehetetlen hogy ott valaki megtalálta volna.

 

 

A Vader-álarc kapcsán meg az a főkérdés hogy hogyan került a fémarcú köpenyeshez? Az EP 6 végén elégeti Luke a páncélt. Persze valószinü a fém nem oldat el, de aztán Luke otthagyta a megégett ruhát? Gondolom csak eltemette a maradványokat. Majd jött ez az álarcos és kiásta volna? Amig meg nem erősitik nem igazán fogadom el hogy a fémálarcos Luke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az nem áll össze egyelőre, hogy Dasiy és Luke miért keresi fel egy szigeten egy távoli perembolygón a gonosz kiborgot a robotkezével?

Mi motiválja majd őket?

Miért teszi ki ekkora veszélynek a lányt Luke?

Tényleg egy Luke klón lesz a ludas, ahogy Zééé tippeli?

Megannyi kérdés...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kurv@jó! :D

 

Egyébként én sem gondolom, hogy Luke a lenne a Vader fetisiszta kiborg. Lehet, hogy a film végén az lesz belőle, de sokat sejtet, hogy a szigetes forgatáson ott volt a robotkar és ott volt a szakállas Hamill is. Szerintem a két karakter valahol, valamilyen módon összeér, de nem gondolom, hogy a kiborg "főgonosz" az maga Luke lenne. Azt el tudom képzelni, hogy esetleg Luke klónja.

Az jutott eszembe, hogy Timothy Zahn az EPVII előkészületének az idején részt vett JJA-val egy kerekasztal beszélgetésen és ugye az általa írt Thrawn ciklusban Jorus C'baoth a híres jedi mester klónja volt, de a klónozási procedúra miatt megbolondult. Tudom, hogy vad az ötlet, de mi van, ha Lukeot klónozták, hogy a klónja beüzemelje a bolygófegyvert, csak a klónozás miatt az egy picit őrült lett. Tehát a főgonosz tényleg Luke lesz...az pedig elképzelhető, hogy a jó Luke a film végén meghal és így a gonosz Luke megváltásáról fog szólni a történet további része.

 

Na ez végre tetszik! Régen a megboldogult sw.hu-n a kronológiában olvastam talán ilyet, hogy Luke levágott karjából klónoztak másik Luke-ot, akivel gond volt.

Ez lehetne! Mert az eredeti Luke-ot nagyon bánnám, ha gonosszá avanzsálnák. A star wars filmek üzenete csorbulna tőle és a Skywalker fiúk sorsa is egy kaptafára kerülne így. Az eltűnésére is magyarázat lehetne egy klónozás és a fogvatartás pedig magyarázata lehetne annak, hogy például ki akarják cserélni a gonoszt az eredetire. És ilyenformán Daisy és Boyega elindulván a fénykard/levágott kéz nyomán rábukkanhatnak és kiszabadítják az eredetit, aki segíthet lenyomni saját klónját+csatlósait vagy főnökét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes... akkor hát a Falconnal megérkeznek Vader várához a szigetre és indul a Luke mentőakció Dasyvel és társaival.

Szakállas Luke a várban raboskodik, és a gonosz kiborg terrorizálja őt. Később hőseink kiszabadítják a meggyötört szakállas Luke-ot, és megpróbálnak menekülni e borzalmas helyről.

 

Végeredményben a New Hope is egy mentőakció volt, és itt is azon lesz a hangsúly!

Ráadásul frappáns megoldás, hiszen Leia és Luke testvérek, így mindkettő megtapasztalta a bebörtönzést.

 

Talán lesz egy vicces jelenet, amikor Leia a Falconon fogadja a megfáradt Luke-ot (mert hát miért ne tartana a csapattal, Han oldalán? ) : "Most már kvittek vagyunk testvérem "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen a megboldogult sw.hu-n a kronológiában olvastam talán ilyet, hogy Luke levágott karjából klónoztak másik Luke-ot, akivel gond volt.

Szerintem ez volt az EU messze legrosszabb ötlete közvetlenül a Palpatine-klón után/mellett. Én nagyon remélem, hogy nem innen merítenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.