Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A vörös szem témához: Kicsit kicsvartam a dolgot.

Miért lenne fekete-fehér a kép, ha a szem vörös?

A stílus és az írisz körüli "bemosódások" úgyis a "sith-szemet" juttatják mindenki eszébe.

Mi van, ha azért fekete-fehér a kép mert meg is mutat, de rejteget valamit. Valami újdonságot.

A pletykák szerint Luke hatalmas az erőben, ill. hatalmas az ereje, de "erejének iránya" nem egyértelmű.

A sötét oldal elhatalmasodását vörös szemek jelzik, ez nyilvánvaló..

És ha Abrams és Kasdan kitaláltak egy másik színű szemtorzulást ami az erő egyéb irányú elhatalmasodására utal?

Képzeljük el az öreg Luke-ot kísérteties türkiz vagy cián-színű szemekkel. Lehet, hogy ütős lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes könyv cím látott napvilágot. Egy listában találta valaki, aztán nem is habozott közzétenni. :)

 

Journey to Episode VII: The Fall of the Empire / The Rise of the rebellion (September 2015, Hardcover, Disney Lucasfilm Press, $ 17.99 USD 9,781,484,724,989)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vörös szem témához: Kicsit kicsvartam a dolgot.

Miért lenne fekete-fehér a kép, ha a szem vörös?

A stílus és az írisz körüli "bemosódások" úgyis a "sith-szemet" juttatják mindenki eszébe.

Mi van, ha azért fekete-fehér a kép mert meg is mutat, de rejteget valamit. Valami újdonságot.

A pletykák szerint Luke hatalmas az erőben, ill. hatalmas az ereje, de "erejének iránya" nem egyértelmű.

A sötét oldal elhatalmasodását vörös szemek jelzik, ez nyilvánvaló..

És ha Abrams és Kasdan kitaláltak egy másik színű szemtorzulást ami az erő egyéb irányú elhatalmasodására utal?

Képzeljük el az öreg Luke-ot kísérteties türkiz vagy cián-színű szemekkel. Lehet, hogy ütős lenne.

 

Én nem csodálnám, ha Luke még az EP VII idején sem uralná az erőt teljesen. Egy jedi, egy egész életen át tanulja, hogy legyen fegyelmezett erőhasználó. Luke pedig még ki sem lett rendesen képezve, gyakorlatilag az egész életét magára hagyva tévejegte végig, nem csodálnám ha becsavarodott volna. Mint egy tébolyult hajléktalan, úgy néz ki. Szerintem megvan az új trilógia gonosza.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes könyv cím látott napvilágot. Egy listában találta valaki, aztán nem is habozott közzétenni. :)

 

Journey to Episode VII: The Fall of the Empire / The Rise of the rebellion (September 2015, Hardcover, Disney Lucasfilm Press, $ 17.99 USD 9,781,484,724,989)

Ez tetszik! Úgy tűnik az ep.7-ig pont úgy zajlottak az események, ahogy azt az ep.6 vége alapján elképzelné az ember: a Birodalom folyamatosan hanyatlott. Nagy és csúnya fityisz lett volna a régi trilógiának ha az ep.7 eleje hirtelen kideritette volna, hogy mindaz az erőfeszités amit az elöző három filmben láttunk lényegtelen, mert a Birodalom erősebb mint valaha. De úgy tűnik nem ez lesz a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egymással (is) acsarkodó hadurak, akik mind rendelkeztek saját flottával. :) Nem hiszem, hogy a 30 év alatt állandó jelleggel létezett volna egy központi birodalmi vezetés, hiszen véleményem szerint Palpatine és Vader halála után nem csak egy birodalmi főtiszt/politikus akarta betölteni a kialakult hatalmi űrt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tetszik! Úgy tűnik az ep.7-ig pont úgy zajlottak az események, ahogy azt az ep.6 vége alapján elképzelné az ember: a Birodalom folyamatosan hanyatlott. Nagy és csúnya fityisz lett volna a régi trilógiának ha az ep.7 eleje hirtelen kideritette volna, hogy mindaz az erőfeszités amit az elöző három filmben láttunk lényegtelen, mert a Birodalom erősebb mint valaha. De úgy tűnik nem ez lesz a helyzet.

 

Vagy a 7. rész szól az ereje teljében lévő Birodalom bukásáról és az új lázadás felemelkedéséről. Várjuk ki a végét.

 

Szerintem az EPVII-ben egy nagyon erős Birodalmat kapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném hogy egy ep.7-hez készülő kiegészítő könyv a trilógia vagy az új film sztoriját -legalábbis annak ivét- leakarná lőni hónapokkal az ep.7 premierje előtt (pláne ha a cím látszólag arra utal hogy az odavezető útról lesz benne szó). Így a filmregény is kisebbet ütne.

Másrészt az ereje teljében lévő Birodalmat láttuk. Sőt azt is láttuk hogyan bukik el. Ezt egyrészt nem kéne újra elmesélni meg úgy csinálni mintha nem bukott volna el. Szóval nagyon remélem, hogy egy nagyonis gyengélkedő Birodalmat kapunk az ep.7 elején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem továbbra is van egy olyan elgondolásom, hogy a Birodalom maradványa a ST-ban feltűnhetne az új (Szövetségből alakuló) rendszer szövetségeseként. Durva lenne az új rohamosztagosokat vagy mondjuk a csillagrombolók, TIE-ok továbbfejlesztett változatait a pozitív oldalon harcolni. :)

 

Nem tudjuk hogyan alakult ki a lázadókból egy komolyabb és kiterjedtebb rendszer, de valószínűleg nem gördülékenyen. Ha van egyáltalán stabil rendszer. Egyáltalán nem biztos, hogy a Birodalom bukása után sikerült egy demokratikusabb és liberálisabb alapokon nyugvó sikeres, sokak által elfogadott és működő egységet kreálni. Az Ep.7-ben regnáló rendszert jellemezheti a széthúzás, a kaotikusság, a bénult és tehetetlen politikai elit, az anarchia kapuja, a korrupció kibontakozása stb..

 

Közben a Birodalomból is megmaradt valami és simán lehet, hogy a vezetés döntő többségének elhalálozásával a nagy fejetlenség végül koncepcióváltáshoz vezetett. Nem muszáj ott se mindenkinek megátalkodott zsarnoknak lenni. Pláne ha fenn akarnak maradni, hiszen akármilyen is lett az új rendszer, az biztos, hogy a klasszikus birodalmi mentalitást és ehhez kötődőket masszívan irtotta. A Birodalom utóda megállapodhatott a Szövetség utódával valamiféle békés kapcsolatban, amely keretében nem puszipajtások, de kölcsönösen elismerik egymást. Ugyanis ellenkező esetben egy háború sokáig folytatódhatott volna, ami egyik oldalnak se volt már érdeke.

 

~30 év alatt pedig ez a rideg és törékeny viszony stabilizálódhatott, kialakulhatott valami komolyabb, mindkét fél számára előnyös kapcsolatrendszer is. Ha pedig új galaktikus ellenség üti fel a fejét, amely az említett feleket közösen fenyegeti, akkor logikus lehet a katonai együttműködés is. Ez az új ellenség lehetne mondjuk valami alvilággal kapcsolatos bűnbanda (hasonlóan a Maul-féle kis birodalomhoz). A bűnszervezetek akár önállóan, akár egy külső valaki felvilágosítása és segítsége révén felfedezhették a lehetőséget, amit a bizonytalan rendszerállapot kínált. Így szerveződhettek és létrejöhetett egy már galaktikus méretekben is jelentős összefogás.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? Mi jelzi előre, hogy a Birodalom lefejezése után 30 évvel egy k*rva erős Birodalmat kapunk?

Mert ha a lázadás/Köztársaság lenne erős, akkor nem lenne új film sem, hiszen tudjuk, vagy tudni véljük, hogy nem külső ellenséget hoznak be a történetbe, hanem továbbra is a Birodalom - lázadás ellentéte vezeti az eseményeket. Még mindig nem dolgoztátok fel, hogy a Star Wars nem a Jedi Visszatérrel ér véget. Ez csak egy állomása lett a dolgoknak és úgy néz ki, hogy csak a 9. rész végére (ha) jutunk el a Birodalom elbukásáig. Új íve lesz a Star Warsnak, a Birodalom már nem a JEdi végén szűnik meg létezni és valószínüleg a lázadás sem.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ha a lázadás/Köztársaság lenne erős, akkor nem lenne új film sem, hiszen tudjuk, vagy tudni véljük, hogy nem külső ellenséget hoznak be a történetbe, hanem továbbra is a Birodalom - lázadás ellentéte vezeti az eseményeket. Még mindig nem dolgoztátok fel, hogy a Star Wars nem a Jedi Visszatérrel ér véget. Ez csak egy állomása lett a dolgoknak és úgy néz ki, hogy csak a 9. rész végére (ha) jutunk el a Birodalom elbukásáig. Új íve lesz a Star Warsnak, a Birodalom már nem a JEdi végén szűnik meg létezni és valószínüleg a lázadás sem.

Az ébredő Erő cím és az eddig kiszivárgott információk viszont gyökeresen ellentétes irányba mutatnak. Nevezetesen, hogy az új konfliktus messze túl mutat majd holmi Birodalom - Lázadás ellentéten.

 

Pb, ha a Birodalom maradványa és a lázadók között eltűnik az ideológiai különbség, akkor mi értelme a Birodalom megnevezésnek? Sokkal valószínűbb, hogy megmaradnak a különbségek, max. mérséklődnek, legfeljebb szövetségre lépnek egy új fenyegetéssel szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem így látom. Mi van ha a Birodalom maradványa - amit a könyv címe is sugall - egy kalap bantha pudut nem ér? Csak találnak valamit amivel ismét naggyá lehetnének. Szerintem inkább erről az oldalról kellene megközelíteni a dolgokat. Ez lenne az igazi birodalom Visszavág.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ébredő Erő cím és az eddig kiszivárgott információk viszont gyökeresen ellentétes irányba mutatnak. Nevezetesen, hogy az új konfliktus messze túl mutat majd holmi Birodalom - Lázadás ellentéten.

Meg eddig jellemző volt, hogy a trilógiák merőben más jellegű és szereposztású konfliktusokat mutattak be. Persze ettől nem kell, hogy ez a ST-nál is így legyen, de furcsa lenne megint egy Birodalom-Szövetség csörtét látni. Hiába változtak meg az erőviszonyok, ez attól még ugyanazon balhé folytatása lenne.

 

Pb, ha a Birodalom maradványa és a lázadók között eltűnik az ideológiai különbség, akkor mi értelme a Birodalom megnevezésnek? Sokkal valószínűbb, hogy megmaradnak a különbségek, max. mérséklődnek, legfeljebb szövetségre lépnek egy új fenyegetéssel szemben.

Nem tűnne el az ideológiai különbség, csak nem lenne ennyire kiélezett és szélsőséges. Pontosan arra gondoltam, amit írsz is, ennek egy elnagyolt forgatókönyvét fejtettem ki részletesebben. Mindkét fél érdeke, hogy ne húzódjon még hosszú évekig a harc, amire amúgy a Birodalom fennmaradó hadipotenciálja majdhogynem garancia lenne. A viszony normalizálódósával létezhetnének egymás mellett, ami a valószínűsíthető Ep.6 utáni helyzet ismeretében egészséges kompromisszum lenne. Ha meg ~30 év múlva jönne az új fenyegetés, akkor a kényszer komoly, az egymás iránti zsigeri gyűlölet meg már kisebb, így kialakulhatna valami szövetség. Nyilván nem filozófiai vagy ideológiai alapon, csak katonailag a védekezés végett.

Amúgy igyekeztem is kerülni a lázadók meg Birodalom stb. kifejezéseket, mert a ST idején ezeknek már nem adekvát a jelentésük, csak valahogy hívni kell őket. :)

 

Én nem így látom. Mi van ha a Birodalom maradványa - amit a könyv címe is sugall - egy kalap bantha pudut nem ér? Csak találnak valamit amivel ismét naggyá lehetnének. Szerintem inkább erről az oldalról kellene megközelíteni a dolgokat. Ez lenne az igazi birodalom Visszavág.

Nem örülnék annak, ha megint a Birodalom akarna felemelkedni és ez adná az alapkonfliktust. Valahogy el kéne rugaszkodni ettől a helyzettől és újszerűbb vizekre evezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nekem Zééé és pb69 véleménye tetszik ez a vonal közelebb van az eddig ismert sw szellemiségéhez

 

a Jedi - Sith és a lázadó - Birodalom ellentét nyilván átszövi a filmet de a lázadók vezetői (ep5-6) egy cseppet sem hagyatkoztak egy letünt jedi vallás utolsó követőjére, attól, hogy kipurcant Vader és Palpi a lázadók - Birodalom ellentéten semmiben nem változott, mármint abban az értelemben, hogy max elpusztítandó katonai vezetőket láttak bennük, nem a mi általunk pontosan ismert ideológiai különbségeket. Simán lehet, hogy a két sith halála után a helyi lázongásokat leverték a szövetség nem tudott megszilárdulni , Luke mint utolsó Jedi továbbra is szükségtelen politikai és katonai szempontból ( ez utóbbi változhat ).

A Birodalom tolja a puha diktatúrát és ez miatt igencsak megerősödhetett , kevesebbet de hatékonyabban költ fegyverkezésre, de jelen van és folyik a lázadás ellene. Egyes erő érzékeny emberkék szépen növögetnek fel (hiszen már nem öldösik őket ) ki ilyen ki olyan motivációval. Itt jön be az ideológiai vonal is a 7. részben ami a katonai-politikai szálak mögött-mellett fut, mint eddig is. Lehet valamelyik kulcs szereplő ébrad majd a 7. rész végén a benne rejlő erőre ami szerintem tragikus fordulat lesz. Korántsem biztos , (de ti lehet többet tudtok amit én tudok, nem követem annyira pontosan az infokat), hogy az ébredő erő pozitív jelentéssel bír. Hiszen a kiválasztott is elbukott , bizonyos értelemben, tehát az Erő misztériuma sem tudja pontosan, hogy mire lesz használva ha ismét kiárad a galaxisban. Persze ha Luke fordul be és lesz igencsak morcos akkor az Ébredő erő az Ő ellensúlyozására kellhet...tudja a manó..meg JJ. De jó lenne tudni....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet rosszul látom, de nekem úgy tűnik, hogy pb69 és Zééé két különböző elméletet vázoltak fel, amik több helyen ütik egymást.

 

Ami miatt nehezen tudom elhinni, hogy egy erős Birodalmat látnánk a következő filmben:

 

-Az ep.6 nemcsak a legfelsőbb vezetés kiiktatásával, de egy galaxis méretű lázongással ért véget. Coruscantban szobrokat döntögettek és tűzijátékkal üdvözölték a "Birodalom bukását".

-Az ep.4-5-6 pont azért nem tudta elmesélni a Birodalom teljes bukását mert onnan indultunk, hogy hatalmuk teljében voltak. Innen nem lehet pár csatával eljutni a teljes megsemmisülésig. Ha visszamegyünk az eredeti kezdő pozícióba akkor itt most ez mitől menne? Ráadásul ha az ep.7 kideriti, hogy egy óriási bázis, a politikai vezetés kiiktatása, a legfontosabb kulcspozíció Coruscant megszerzése nem hogy nem gyengíti a Birodalmat, hanem még 30 év múlva erősebben tér vissza akkor mégis mit fognak csinálni ebben a trilógiában?

-Ha a Birodalom az elején a hatalma teljében van akkor ez a trilógia megint egy bukás-történet a részükről annyi különbséggel, hogy sokkal nagyobbakat szívnának mint egy trilógiával korábban (hogy aztán teljesen megszűnhessenek). Ez nem hangzik túl izgalmasan

-Az ep.7 igy teljesen figyelmen kívül hagyná azt a megannyi erőfeszitést, amit a hősök a régi trilógiában tettek. Pedig a mese általában igy működik: a legfőbb gonosz hatalma tartja egyben a Gonosz Birodalmát. Ha ő eltűnik a Birodalom is elenyészik. Ez néha annyira konkrét mint a Gyűrűk Urában ahol Szauron halála után a szó szoros értelmében odavész mindene, de meglepne ha az SW-ben nagyon másképp működne: ha a Birodalom Palpatine gonosz zsenije nélkül is működik, sőt jobban megy nélküle akkor elhagyjuk a mese területét ráadásul egy meglehetősen kényelmes megoldásért cserébe. Hisz ha bármikor elő lehet venni a semmiből egy karaktert akiről kiderül, hogy a vereségből visszahozta és erőssé tette a Birodalmat akkor az SW-nek sosincs vége. Akkor a teljes megsemmisülés és az utolsó rohamosztagos agyonlövése után is jöhet egy ep.10 ami 50 évvel később játszódik ahol előtűnik egy karakteres vezető aki megint képes kialakitani és megerősiteni egy diktatúrát a galaxis egyik szegletében. Az egész történet elveszti a súlyát, ha egy látványos hőstett felülirható a következő film sárga felvezető szövegében.

 

A félreértések elkerülése végett: nem azt mondom, hogy a fenti okok miatt nem lesz erős Birodalom. Lehet hogy lesz. A fentebbi okok miatt szeretném, hogy ne legyen.

 

Az, hogy a Lázadók meg a Birodalmiak szövetségesek legyenek: én is ilyesmiben gondolkodtam a forgatás előtt, de ma már minden az ellenkező irányba mutat. Szinte minden harmadik kémjelentés jófiúkat ölő rohamosztagosokról/birodalmiakról ír és vannak képeink is amik ezt látszanak alátámasztani. Úgy tűnik hogy azt az új X-wingekkel teli bázist például megfogják támadni és a roncsok között tébláboló birodalmiból egy meglehetősen ismerős ellenség lesz az.

 

Én arra tippelnék, hogy még mindig zajlani fog a Birodalom maradványainak a felszámolása (tehát még tart a régi konfliktus), amikor jön egy egészen új, aminek köze lesz az Erőhöz. Többször volt itt szó Force Unleashed momentumokról és talán ez lesz a kulcs: aki kellő Erőjártassággal bír és ismeretében van egy bizonyos tudásnak annak nem kellenek hadseregek, meg rohamosztagosok: egymaga képes olyan fenyegetést jelenteni, ami az egész galaxist rettegésben tarthatja. Vader szónoklata arról hogy egy bolygó elpusztitása eltörpül amellett amire a mindeható Erő képes talán most fog igazán alakot ölteni. Így hirtelen nem is tudom hogy tetszene-e ez, de mindenképp valami új konfliktust várnék aminek egyik fontos tényezője az Erő lesz.

Talán emiatt idővel a Birodalom és a Lázadás is kibékül, de az elején most nagyon úgy tűnik hogy még menni fog a harc köztük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem látja rosszul Bomarr, valóban nem azt vázoltam, amit Zééé. ;)

 

Az nekem se tetszene, ha egy erős és az OT-hoz hasonló mentalitású, filozófiájú Birodalmat kapnánk a ST-ban. Ennek okait Bomarr elég részletesen kifejtette, nagyrészt egyetértek azokkal. Vagy legyen egy már összeroppant, vegetáló Birodalom, amely az utolsókat rúgja. Itt az új rendszer arra koncentrál, hogy megadja a kegyelemdöfést és végleg leszámoljon velük, miközben a háttérben fel tud emelkedni egy másik ellenség, amely annyira megerősödik, hogy már galaktikus fenyegetést jelent. Vagy ha egy viszonylag erős maradványa lesz az OT-Birodalomnak, akkor ez legyen más felfogású és szemléletű, mint az előde. Így reális az, hogy egymás mellett működhettek párhuzamosan évtizedeken át.

 

Igen, az tagadhatatlan, hogy a kiszivárgó dolgok nem ép arra utalnak, hogy akármilyen összefogás alakulna ki az említett felek között, de franc se tudja mely pletykák mennyire hitelesek. Lehet, hogy direkt ennyire keszekusza minden és igazából semmi érdemi információnk nincs még a sztoriról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hisz ha bármikor elő lehet venni a semmiből egy karaktert akiről kiderül, hogy a vereségből visszahozta és erőssé tette a Birodalmat akkor az SW-nek sosincs vége.

 

Pont ez a lényeg Bomarr! Sosincs vége, mert mindig van egy új Birodalom és mindig van egy új főgonosz. A Star Wars esszenciáját nem abban kell keresni, hogy mi van a Birodalom után, mert a tanítás csak a jó - rossz párharcán keresztül valósulhat meg. Naná, hogy a 3. trilógiában is az elnyomást megtestesítő Birodalom less a főgonosz.

 

A másik része a dolognak, hogy gyakorlatilag rebootolják a trilógiát, még ha hivatalosan nem is erről van szó. Új vásárlóközönséget teremtenek, amihez a régi, jól bevált receptet használják, annak a marketignes alapjait pedig az OT fektette le. Lesz a boltok polcain egy csomó új rohamosztagos és TIE fighter és egy rakás lázadó figura, aztán csókolom.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az egész történet elveszti a súlyát, ha egy látványos hőstett felülirható a következő film sárga felvezető szövegében.

 

 

Tökéletesen így van, nem is azért lesz ep 7-8-9 mert szükségszerű... :D

A Gyűrűk Ura története nem jó ide, az még nem a profit és a bevétel maximalizálása miatt íródott, az ep 1-2-3 és 7-8-9 már igen. És meg lehet kövezni de ez akkor is így van :D

Sajnos ez miatt bárhogy folytatódhat a történet azt írnak bele amit akarnak, bármint meg lehet magyarázni de ha következetesek akkor nincs ep 7.

Van mese a jóról aki legyőzi a gonoszt, és van mese a profitról ami mindenkit legyőz! :)

Azért van ennyi védhető és támadható álláspont mert bármi lehet de ha irracinális lesz a folytatás , kizárólag az "üssön nagyot" érdekében, akkor az nem frankó. És amikor olyan véleményt olvasok , hogy Luke már minden ismeret birtokába jut meg a leghatalmasabb Jedi mindenki felet, az boaaaaaaaa már ne is haragudjatok. De ha nektek tetszik , hajrá :)

100 évvel kellett volna az ep után tenni amikor halott minden régi hős és nem a nyuggerek idejébe. :) sorry...

 

Amit meg Vader mondott azt abban a kontextusban kell értelmezni, persze ráhúzható bármi ha azt akarjuk bemutatni, hogy hűűűű de még nagyobb dologra képes az erő főleg Isten-Luke kezei között. De ez nagyon nagyon gyenge lenne, mert nem ettől lenne összefüggés a régi trilógia között. És csak a legelvakultabbak gondolhatnák, hogy ez ám az előre kitalált sztori, közben egy frászkarikát. :)

 

Én meg nem azt mondtam, hogy ugyanazt írták hanem azt , hogy a nézőpont szellemisége tetszik még ha nem azonos is, ez tényleg nehéz..?

Másrészt nagyrész Bomarral is egyet értek és ő is mást állít, akkor most hogy? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletesen így van, nem is azért lesz ep 7-8-9 mert szükségszerű... :D

A Gyűrűk Ura története nem jó ide, az még nem a profit és a bevétel maximalizálása miatt íródott, az ep 1-2-3 és 7-8-9 már igen. És meg lehet kövezni de ez akkor is így van :D

Sajnos ez miatt bárhogy folytatódhat a történet azt írnak bele amit akarnak, bármint meg lehet magyarázni de ha következetesek akkor nincs ep 7.

...

Hát igen..Neken is eszembe jutott már, hogy 2005-ben milyen fennen hírdették, hogy sw utoljára a moziban. Tartott vagy 2008-ig! :)

aztán szinte tegnap(2011) elnevezték a 6-os BD-t "The Complete Saga"-nak. :)

Ki hitte volna, hogy ez mind hazugság?! :evil:

(Félre ne értsetek, örülök a 7-nek, hosszú idő 10 év új sw film nélkül egy rajongónak)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez a lényeg Bomarr! Sosincs vége, mert mindig van egy új Birodalom és mindig van egy új főgonosz. A Star Wars esszenciáját nem abban kell keresni, hogy mi van a Birodalom után, mert a tanítás csak a jó - rossz párharcán keresztül valósulhat meg. Naná, hogy a 3. trilógiában is az elnyomást megtestesítő Birodalom less a főgonosz.

De miért kéne az új főgonosznak a Birodalomhoz kötődni? A jó és rossz párharcában miért kéne feltétlenül a Birodalomnak lenni a főgonosznak?

 

A másik része a dolognak, hogy gyakorlatilag rebootolják a trilógiát, még ha hivatalosan nem is erről van szó. Új vásárlóközönséget teremtenek, amihez a régi, jól bevált receptet használják, annak a marketignes alapjait pedig az OT fektette le.

Na már csak ez hiányozna. Nagyon remélem, hogy ez nem következik be és szerencsére eddig nem is efelé mutatnak a dolgok.

 

Azért van ennyi védhető és támadható álláspont mert bármi lehet de ha irracinális lesz a folytatás , kizárólag az "üssön nagyot" érdekében, akkor az nem frankó. És amikor olyan véleményt olvasok , hogy Luke már minden ismeret birtokába jut meg a leghatalmasabb Jedi mindenki felet, az boaaaaaaaa már ne is haragudjatok. De ha nektek tetszik , hajrá :)

Az valóban nem lenne frankó, nem is állította senki. Luke helyzetével kapcsolatban meg rengeteg alternatívát beszéltünk át, nem igazán ez volt a döntő többségük lényege. ;)

 

Én meg nem azt mondtam, hogy ugyanazt írták hanem azt , hogy a nézőpont szellemisége tetszik még ha nem azonos is, ez tényleg nehéz..?

Ja, csak tulajdonképpen egy vonalnak tituláltad a két eltérő véleményt, majd kifejezetten a Zééé által felvázoltakba mentél bele. A belinkelt idézet amúgy Bomarr-tól származik. Szóval nem olyan nehéz, csak máskor lehetnél kicsit egyértelműbb is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez a lényeg Bomarr! Sosincs vége, mert mindig van egy új Birodalom és mindig van egy új főgonosz. A Star Wars esszenciáját nem abban kell keresni, hogy mi van a Birodalom után, mert a tanítás csak a jó - rossz párharcán keresztül valósulhat meg. Naná, hogy a 3. trilógiában is az elnyomást megtestesítő Birodalom less a főgonosz.

 

A másik része a dolognak, hogy gyakorlatilag rebootolják a trilógiát, még ha hivatalosan nem is erről van szó. Új vásárlóközönséget teremtenek, amihez a régi, jól bevált receptet használják, annak a marketignes alapjait pedig az OT fektette le. Lesz a boltok polcain egy csomó új rohamosztagos és TIE fighter és egy rakás lázadó figura, aztán csókolom.

Én nem gondolom, hogy azért mert valami a pénzért készül feltétlenül rossz vagy középszerű kell legyen. A James Bondokból például biztos nem azért készitettek 23 filmet mert ennyi lehetőség van a sztoriban, de ettől függetlenül a legújabbak közt is vannak kifejezetten jók. Amik bizony nem félnek merészen szakitani az elődőkkel. Mert ha valamit lehet tanulni a hosszú franchise-akból akkor az ez: az emberek a változatosságot szeretik. Elég csak a másik Disney csemete a Marvel szárnypróbálgatásait nézni: az egyszerűcske hősfilmekből kifejezetten újitó szándékú filmek felé indultak el.

Nem hinném, hogy azért, mert valaki kitalálta, hogy kell egy ep.7 az iróknak feltétlenül el kell szálljon a kreativitásuk. Eleve ugye úgy indult, hogy maga Lucas szerette volna ha valamilyen formában folytatódik a történet. Máskülönben megtartja a jogokat és nem adja el a Disney-nek. Annyi filmes jártasságot kinézek George-ból, hogy sejtse: ha az egeres cégnek eladja egy sok nullás összegért az SW-t annak nem az lesz a vége hogy max. kiadják párszor a Saga-t Blu-rayen. Sőt amennyire tudjuk az alapokat ő indította el és az eladásnál már felhúzó erővel birhatott, hogy megvannak egy új trilógia alapjai. Ettől még lehet középszerű, rókabőr, de az szerintem nem azért lesz mert pénzért készül, hanem mert az iróknak, akik az utolsó simitásokon részt vettek nem volt elég fantáziája.

 

Egyébként ha megnézed eddig gyakorlatilag az összes kémhir cáfolni látszik azt a képet amit felvázoltál: a régi kedvencnek számitó designokat újragondolták, a hősöket vadiúj szerepbe rakták. Én nem látom sehol se nyomát annak amit irsz (ami persze nem jelenti, hogy nem lesz igazad; hisz még mindig szinte semmit nem tudunk a sztoriról)

A Journey to Ep.VII könyv alcime pedig szerintem továbbra is erősen sugallja, hogy nem érdemes erős Birodalmat várni az új rész elejére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért kéne az új főgonosznak a Birodalomhoz kötődni? A jó és rossz párharcában miért kéne feltétlenül a Birodalomnak lenni a főgonosznak?

 

Igaz, végül is lehetne a yuuzhan vong is.

 

Naná, hogy azért, mert ez a Star Wars és a Star Warsban a Birodalom a főgonosz. Próbálták megváltoztatni, majd Dzséjt leírja a véleményét, mi van akkor, ha nem a Birodalom a főgonosz.

 

Egyszerűen mert ez a Star Wars és minden oda fut ki, hogy az autoritárius hatalom a sithek által vezetett Birodalom. Nem kell külső ellenség, mert a Star Wars esszenciáját a Birodalom felemelkedésén és bukásán keresztül lehet bemutatni, ha pedig ezt akarják megujítani, akkor újra a Birodalmat veszik elő és nem egy külső ellenséget. Egyébként pedig minden eddig kikerült spoiler pontosan ezt támasztja alá.

 

Yavini felkelők bázisa, X szárnyú vadászgépek, Falcon, TIE konceptek, rohamosztagosok, csillagromboló folyosója, halomba ölt ewokok, Vader páncél, sith lovag a romboló fedélzetén, sith harcol Lukeval, Birodalom üldözi Boyegát, Birodalom új bázisa a havas bolygón, Birodalom új szuperfegyvert épít.

 

Nekem ezekből pontosan az OT újrafeldolgozása rajzolódik ki picit más, picit új köntösbe bújtatva.

 

Engem nem cáfolt meg egyik spoiler sem! Újradesignolt de nem újragondolt az EPVII. A TIE marad TIE, ahogy a kék X-Wing lényege sem változott, azért mert az egyik kék, a másik meg fekete, attól az még X-wing. Azért, mert a yavini bazis romosabb, attól az még a felkelők bázisa, hiszen ott állnak az X-wing gépek. Nem értem, hogy hol cáfoltak meg engem azok a konceptek, amikből árad az OT hangulat.

 

Egyébként nekem teljesen mindegy. :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hireknél főleg a szereplőket érintő hirekre gondoltam: Luke nem igazán jó, lehet hogy számüzetésben van, Han egy csillagrombolón keresi a régi barátját. Úgy tűnik a régi szereplők nagyon más pozicióban lesznek mint amiben láttuk vagy amibe várnánk őket. Leiáról azt hiszem még csak egy pletyka volt de az például azzal foglalkozott, hogy épp kezdi elveszteni a politikai megbecsülését. Az egyik főszereplő pedig lehet hogy egy birodalmi pilóta lesz.

Nekem ezekből úgy tűnik hogy a biztos már bevált SW sémák helyett új utakra indulnak. A látványtervek pedig bármennyire is régi trilógiásak a fotók alapján ez csalóka lehet. Hiába van az egyik képen régi fajta X-wing egy bázison, a forgatáson már újak szerepeltek köztük egy olyan szinezéssel ami inkább a prequelbe illene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.