Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én ezt mindig úgy értelmeztem hogy az Erőérzékenyek valamelyik szülője az volt. Hogy miért nem vitték el a Jedik a szülőt régebben? Nem mindenkiről derül ki hogy az. A környezete legfeljebb furcsának láthatja és nem biztos hogy eszükbe jut hogy értesíteni kéne a Rendet. Vagy kicsúsztak a Jedik közül. Azért írdatlan nagy a Galaxis, rengeteg bolygóval és ha 10000 Jedivel számolunk amiből szerintem nem sok foglalkozhat Erőérzékeny porontyok kutatásával, szinte lehetetlen feladat hogy a Galaxis összes Erőérzékeny gyermekére rátaláljanak.

Ha nem így van és véletlenszerű az Erőérzékenység ahogy írod, akkor az Erő "tudatossága" sántít. A prequelből és a TCW-ből nekem az jön le hogy az Erő tudatosan működik. Hisz nemzett egy Kiválasztottat, belefolyt dolgokba, irányt mutatott nehéz helyzetekben. Ezért kétlem azt hogy csak úgy véletlenszerüen puffogtatná a születendő gyermekekbe az Erőérzékenységet.

Nekem is meggyőződésem, hogy a Jedik e célból a kisujjukat sem mozdítják. A köztársasági kórházakban kötelező vért venni az újszülöttektől, midi-chlorian tesztet csinálni, aztán jelenteni a Jedi Rendnek a szitut. És csak ekkor tesz ténylegesen valamit a Rend és küldik oda például Ropal mestert, aki egyrészt, felveszi a kyber memóriakristályra a prücsköt, másrészt felhomályosítja a szülőt, harmadrészt, legalábbis remélem, hogy ilyen is van: meggyőzéssel engedélyt szerez arra, hogy a gyereket elvigyék a Rendben. A Köztársaságban ezért elhanyagolhatóan kicsi az esélye annak, hogy ne azonosítsanak egy Erőérzékenyt, és ezért mondta Qui-Gon, hogy ha Anakin ott született volna, már rég azonosították volna.

A véletlent meg félreérted, nem úgy értem, hogy az Erő véletlenszerűen jelenik meg, hanem úgy, hogy nem csak öröklődéshez van kötve. Eleve, ha csak az öröklődés lenne az egyetlen járható út, az szűkítené le a tudatosságát. Én úgy képzelem, hogy az Erőérzékenyek leszármazottai valószínűleg szintén Erőérzékenyek lesznek, emellett az Erő megjelenik a számára később fontossá váló személyekben is. Nekünk, földi halandóknak ez lehet véletlen vagy szerencse, az Erőnek (vagy éppen a Jediknek) viszont tervszerű tett.

Például hosszú generációk óta nincs egy Erőérzékeny sem a családban, aztán egy újszülöttben mégis magas lesz a midi-chlorian. A család, a barátok, mindenki véletlennek vagy szerencsének mondja ezt, aztán jön egy Jedi Tanácstag és elviszi a kislányt, aki később a Kiválasztott tanítványa lesz és még később a Lázadók Szövetségének az egyik formálója. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Finn erőérzékenysége számomra még kérdés. Szerintem nélküle is nagyon érdekes karakter lehet.

A "párbaj? jelenet" is nagyon izgalmas lehet, sőt, még izgalmasabb, ha nem erőérzékeny, csak kénytelen felvenni a harcot.

(egyébként akárhogy is, mivel a film elején még rohamoszi, nagyon keveset fog tudni teljesíteni.-felteszem meg kell menteni a seggét)

Hogy kinek a rokona? hát remélem ezt a témát is hanyagolhatjuk. Han? -szentségtörés! Windu? -baromság! Lando? Talán, bár erőltetettnek hangzik ez is..

 

De vissza az erőérzékenységre. Nem várok sokat a témában, de ha valakiről biztosan tudjuk, hogy az; az Leia.

Remélem tartogatnak azért valamit a témában.

Luke a Jedi-ben előremutatóan fogalmaz Leia képességeiről. Nem várok feltétlenül egy katarzist vagy állati fénykardpárbajt, de valamit igen.

Vagy azt, hogy legalább visszatérjenek a témára, vagy egy apró meglepetést egy szorult helyzetben.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Finn biztosan valamilyen ismert szereplő gyereke, ezért nem tudjuk a családi nevét. Mint ahogy Rey esetében van. Bár kicsit furcsállom ezt a titkolózást. Eme két karakter körül lehet nagyobb kavarás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Finn biztosan valamilyen ismert szereplő gyereke, ezért nem tudjuk a családi nevét. Mint ahogy Rey esetében van. Bár kicsit furcsállom ezt a titkolózást. Eme két karakter körül lehet nagyobb kavarás.

Csak Calrissian gyermekeként tudom elképzelni, hogy ne húzzam a szám nagyon. De a lázadás tábornokának fia hogy kerül az Első Rendbe?

Újabb árulás? Vagy beszivárgott kém? Utóbbi is érdekes lenne!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erő tudatosságából pedig aligha vesz el bármit is, hogy a "kiválasztottak" nem különleges teremtmények gyermekei. Maga Shmi úgy szülte meg Anakint hogy amennyire tudjuk benne semmi különös Erőérzékenység nem munkált. Vagy hogy a földi vallásokat nézzünk: Mózes, Buddha vagy Mohamed szülei sem voltak az átlagásnál erősebb kapcsolatban a természetfölöttivel.

 

Akkor elfelejted, hogy milyen vallási kultúrkörben élünk, hiszen Jézus Krisztus pont abba a kategóriába tartozik, ami a természetfölöttivel kapcsolatban áll, de említhetnénk a görög mitológiákat is ahol Zeusznak számos földi nővel való kapcsolatából gyermek születik pl: Héraklész/Herkules. Anakin esetét pont innen kölcsönözte lucas. De észrevehető, hogy számos más kultúrából merített, hogy eggyé gyúrja. De ezt nemcsak lucasnál figyelhető meg, hanem más sci-fi filmnél is. A midi-chloriánok segítettek abban, hogy megszülessen Anakin, amit valószínűleg sidious generált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor elfelejted, hogy milyen vallási kultúrkörben élünk, hiszen Jézus Krisztus pont abba a kategóriába tartozik, ami a természetfölöttivel kapcsolatban áll, de említhetnénk a görög mitológiákat is ahol Zeusznak számos földi nővel való kapcsolatából gyermek születik pl: Héraklész/Herkules. Anakin esetét pont innen kölcsönözte lucas. De észrevehető, hogy számos más kultúrából merített, hogy eggyé gyúrja. De ezt nemcsak lucasnál figyelhető meg, hanem más sci-fi filmnél is. A midi-chloriánok segítettek abban, hogy megszülessen Anakin, amit valószínűleg sidious generált.

Hát ennek úgy neki iramodtál hogy csak azt felejtetted el csekkolni, hogy miről beszélünk. Nem Anakinról hanem az átlag jedikről van szó. Azoknak meg anyjuk és apjuk is van és egyik se az Erő. És bármilyen meglepő de a Biblia is tele van olyan fontos vallási figurákkal akiknek szintén földi szüleik vannak. Tudod nem az egész Jézusról szól...

Úgyhogy nem igazán értem hogy a leirtakkal mit is akartál mondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel egy vérvizsgálattal kimutatható az Erőérzékenység nem hiszem hogy különösebben kutatni kellett volna. Eleve tudjuk hogy a gyerekeket még olyan korban választották ki, amikor a többségen aligha látszott bármi is abból hogy mennyire Erőérzékeny (Anakin 9 évesen már túlkoros!). Valószinüleg minden köztársasági kórházban a születés után van vérvétel. Ha magas a midi szint akkor pedig automatikusan megy a jelzés a jediknek.

 

Az Erő tudatosságából pedig aligha vesz el bármit is, hogy a "kiválasztottak" nem különleges teremtmények gyermekei. Maga Shmi úgy szülte meg Anakint hogy amennyire tudjuk benne semmi különös Erőérzékenység nem munkált. Vagy hogy a földi vallásokat nézzünk: Mózes, Buddha vagy Mohamed szülei sem voltak az átlagásnál erősebb kapcsolatban a természetfölöttivel.

 

 

Nekem is meggyőződésem, hogy a Jedik e célból a kisujjukat sem mozdítják. A köztársasági kórházakban kötelező vért venni az újszülöttektől, midi-chlorian tesztet csinálni, aztán jelenteni a Jedi Rendnek a szitut. És csak ekkor tesz ténylegesen valamit a Rend és küldik oda például Ropal mestert, aki egyrészt, felveszi a kyber memóriakristályra a prücsköt, másrészt felhomályosítja a szülőt, harmadrészt, legalábbis remélem, hogy ilyen is van: meggyőzéssel engedélyt szerez arra, hogy a gyereket elvigyék a Rendben. A Köztársaságban ezért elhanyagolhatóan kicsi az esélye annak, hogy ne azonosítsanak egy Erőérzékenyt, és ezért mondta Qui-Gon, hogy ha Anakin ott született volna, már rég azonosították volna.

A véletlent meg félreérted, nem úgy értem, hogy az Erő véletlenszerűen jelenik meg, hanem úgy, hogy nem csak öröklődéshez van kötve. Eleve, ha csak az öröklődés lenne az egyetlen járható út, az szűkítené le a tudatosságát. Én úgy képzelem, hogy az Erőérzékenyek leszármazottai valószínűleg szintén Erőérzékenyek lesznek, emellett az Erő megjelenik a számára később fontossá váló személyekben is. Nekünk, földi halandóknak ez lehet véletlen vagy szerencse, az Erőnek (vagy éppen a Jediknek) viszont tervszerű tett.

Például hosszú generációk óta nincs egy Erőérzékeny sem a családban, aztán egy újszülöttben mégis magas lesz a midi-chlorian. A család, a barátok, mindenki véletlennek vagy szerencsének mondja ezt, aztán jön egy Jedi Tanácstag és elviszi a kislányt, aki később a Kiválasztott tanítványa lesz és még később a Lázadók Szövetségének az egyik formálója. :)

 

 

Ez a vérvétel a kórházban eszembe sem jutott. Végülis logikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzük mik jönnek a filmen kívül december 18 -án. Néhol új infókat is találunk.

 

Az első könyvet már ismerjük, hisz korábban bejelentették: The Art of Star Wars: The Force Awakens

 

TFA-Art-of_ABRAMS-1024x925.jpg

 

A Star Wars: The Force Awakens Visual Dictionary című kiadvány nagy valószínűséggel hajazni fog a korábbi filmekhez kiadott könyvekre. Az összes karakter, bolygó és technológia szerepelni fog benne. Valószínűleg megkerülhetetlen lesz.

 

TFA-Visual-Dictionary_DK--828x1024.jpg

 

Lesz matricás album is. Ki nem hagynák. :DStar Wars: The Force Awakens Ultimate Sticker Collection

 

TFA-Ultimate-Sticker-Collection_DK-783x1024.jpg

 

Star Wars: Before the Awakening A film három főszereplőjének előéletével is megismerkedhetünk ebből az antológiából.

 

TFA-Before-the-Awakening_DISNEY-LUCASFILM-PRESS-664x1024.jpg

 

"Rey élete fenekestül felfordul, miután találkozik egy kis droiddal, akinek a neve BB-8" -szóval BB-8 nem alaptartozéka Rey -nek. Akkor viszont honnan kerül elő és kié valójában?

 

TFA-Rey-Meets-BB8_DISNEY-LUCASFILM-PRESS-684x1024.jpg

 

"Mikor Finn és Rey menekülni kényszerülnek, muszáj együtt működniük, hogy el tudjanak menekülni a gonosz Első Rend elől."

 

TFA-Finn-and-Rey-Escape_DISNEY-LUCASFILM-PRESS-1024x1024.jpg

 

További kiadványok.

 

TFA-Han-and-Chewie-Return_DISNEY-LUCASFILM-PRESS-1024x1024.jpg

 

SW-5-Minute-Stories_DISNEY-LUCASFILM-PRESS-763x1024.jpg

 

TFA-Flashlight-Adventure-Book_PIP-1024x1024.jpg

 

TFA-Lightsaber-Rescue-Sound-Book_PIP-901x1024.jpg

 

TFA-Mix-and-Match_STUDIO-FUN-773x1024.jpg

 

TFA-Reys-Survival-Guide_STUDIO-FUN-695x1024.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke nagyon kimaradt az eddigi marketingből. Kezd nőni az aggodalmam, hogy az előzetes híreknek megfelelően csak a film utolsó jelenetében látjuk (illetve Maz víziójában).

Ha még annyi jelenete sem lesz, mint Spocknak a 2009-es ST-ben, velem együtt sok rajongó lesz elkeseredve. Bevallom, picit aggódom. Luke nélkül a Star Wars olyan, mint Arni nélkül a Terminátor, alien nélkül a Prometheus (és az éppen olyan is lett).

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leiából se nagyon láttunk semmit és Hanból is szinte csak annyit amit a trailer mutatott.

Ez igaz, de Lukeból semmit nem láttunk. Róla nincs hivatalos anyag. Kicsit olyan érzésem van, mintha Luke szerepeltetését a Disney a többi szereplővel ellentétben (Han, Leia stb.) ajándéknak szánná.

Ami meg a marketinget illeti, nyilván ott sincs (még) túleröltetve Han, Leia, aminek nyilvánvaló szándéka az új szereplők előtérbe helyezése. Viszont a spoilerek nem tőlem származnak, kiegészülve pedig a Lukeval kapcsolatos semmivel, csak egymást erősítik.

 

A The Making Star Wars és a TFN híreit átnyálazva is folyamatosan a szörnyülködés köszön vissza, hogy Lukenak csak cameo szerep jutott. Látjuk egy vízióban (Luke elveszíti a kardját, valami helyi paraszt megtalálja, elejti, eladja, égő falu, a hetek megtámadják a törzset stb.) Majd a végén a sziget lépcsőjén, amint átveszi a kardot.

 

Eddig az volt a véleményem, hogy Luke szerepét történeti okokból titkolják. Most viszont az lett a meggyőződésem/aggodalmam, hogy Lukenak egyszerűen nincs szerepe az EPVII-ben és csak a következő részben bontják ki az idős kori karakterét.

 

Még a végén Luke (Anakin) kardjának több képernyő idő jut, mint Lukenak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, két dolog miatt nem kéne aggódnod:

 

1) A film első 30 percén kívül semmit sem láttunk, hallottunk a filmből.

 

2) A film eddigi két trailerét két szereplő vezette fel: az elsőt Supreme Leader Snoke a másodikat pedig Luke. Azt gondolom, hogy ennek megfelelő súlyuk lesz a történetben. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, két dolog miatt nem kéne aggódnod:

 

1) A film első 30 percén kívül semmit sem láttunk, hallottunk a filmből.

 

2) A film eddigi két trailerét két szereplő vezette fel: az elsőt Supreme Leader Snoke a másodikat pedig Luke. Azt gondolom, hogy ennek megfelelő súlyuk lesz a történetben. ;)

 

Remélem igazad lesz Donát. Nem titkolom, Luke a kedvenc karakterem, aki nálam még Solot is megelőzi. A Star Warst egységében nézem, de számomra még úgy is messze Luke a legcoolabb karakter. George Lucas mondta, hogy Luke a legerősebb jedi. Tudom, hogy ezzel sokan nem értenek egyet, főleg a prequel hatása miatt, de nálam Luke a favorit. 1985 óta várok rá, hogy újra láthassam a vásznon. Ha ennyi év után csak egy cameot kapok, el leszek keseredve és egy elkeseredett Zééé nagyon sok prequel haterrel ér ám fel. :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem igazad lesz Donát. Nem titkolom, Luke a kedvenc karakterem, aki nálam még Solot is megelőzi. A Star Warst egységében nézem, de számomra még úgy is messze Luke a legcoolabb karakter. George Lucas mondta, hogy Luke a legerősebb jedi. Tudom, hogy ezzel sokan nem értenek egyet, főleg a prequel hatása miatt, de nálam Luke a favorit. 1985 óta várok rá, hogy újra láthassam a vásznon. Ha ennyi év után csak egy cameot kapok, el leszek keseredve és egy elkeseredett Zééé nagyon sok prequel haterrel ér ám fel. :D

 

Luke szerepelni fog, ebben biztos vagyok. Lehet hogy nem olyan sokat, de cserébe egész biztosan nagyon fontos szerepe lesz. És abban is biztos vagyok, hogy használni is fogja majd azt a fénykardot, hiszen ígértek nekünk egy epic fénykardpárbajt. Ahhoz pedig kelleni fog Luke. Finnel nem lenne túl epic... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nyugodt vagyok Luke-kal kapcsolatban. A történet simán lehet olyan -és az eddig kiszivárgottak alapján olyan is-, hogy csak később kell feltűnnie a játékidőben.

Han példájára gondolok: ep IV. asszem 45-50 percnél járunk, mire belép a képbe. A végső csatában nem szerepel, csak babért aratni jön.

És mégis mennyire király karakter és mennyire része a nagy egésznek. Mark Hamill tuti nem cameora szerződött.

Ő maga is megmondta, hogy afféle behívó volt a szerepre, nem felkérés. Amennyit Hanból láttunk eddig, elvileg az alapján is lehetne még aggódni, hogy cameo lesz.

És a "minden megváltozott, de semmi semmi sem" -szöveg is olyan nekem, ami arra enged következtetni, hogy Hamill nyakig benne volt a filmben.

Szerintem nagyságrendileg egy Öreg-Ben karaktere tuti lesz a filmben. És Hamill nem is 90 felé jár, mint Leaonard Nimoy(RIP). Csak rábíztak még ezt-azt! ;)

 

A kiadványokról: a "képes enciklopédia" remélem lesz magyarul! Tuti vétel!

Az már most kiderül, hogy Ren kardjának pengéje plazma! :o

Rey pálcája meg "vívó-bot"? aha!.. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke nélkül a Star Wars olyan, mint Arni nélkül a Terminátor, alien nélkül a Prometheus (és az éppen olyan is lett).

Akkor ezek szerint számodra a The Phantom Menace, az Attack of the Clones és a Revenge of the Sith sz*r vagy csak nem Star Wars-filmek. Király! Ja, nem, várjál, a RotS-ben már szerepel Luke, akkor ezek szerint az már fantasztikus Star Wars-mozi. :roll::P

A Pormetheusban volt alien, elég sok, csak xenomorph nem volt, de mivel nem Alien-film, így ez a példa ritka béna példa. Másrészt, eleddig minden Terminator-filmben megjelent Schwarzenegger is, a filmek minősége nem rajta múlott (hiába Schwarzi a T3 főszereplője, attól az még gyenge film marad). Harmadrészt, ritka nagy marhaság egyenlőségjelet húzni a Star Wars és Luke Skywalker között, és akkor finom voltam, mert a marhaság szó helyére egy sokkal durvább szót gondoltam. :evil:

 

Az már most kiderül, hogy Ren kardjának pengéje plazma! :o

Az lenne a meglepő, ha nem az lenne, mert minden fénykard pengéje plazma. Sőt, a sugárvetők lézere is az. Még a Halálcsillag is plazmasugárral lő. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó szemed van! :clap: Ez tényleg új.

Köszi! :)

 

Egyszerűen csak megnézte a képeket. ;) Kylo kardja valóban nagyon egyedi lesz a szikráival. Már alig várom, hogy láthassam a vásznon is.

Hadd dicsérjen már! :P

 

Solo új csoki barátnőjét elnézve lehetséges, hogy Finn és Rey tesók?:P

Na ne húzd ki a gyufát! :evil:

 

Az lenne a meglepő, ha nem az lenne, mert minden fénykard pengéje plazma. Sőt, a sugárvetők lézere is az. Még a Halálcsillag is plazmasugárral lő. ;)

Komoly? Utána kell néznem. Bár jobb ha hiszek neked! ..Megvan minden enciklopédia, de valahoogy nem rémlik, hogy egyszer is odabiggyesztették volna, hogy "plazma-penge"..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Solo új csoki barátnőjét elnézve lehetséges, hogy Finn és Rey tesók?:P

Meglenne az újabb párhuzam az OT-val, az egymásról nem tudó testvérpár eleinte vonzalmat érez egymás iránt, kiváltképp a fiú, de a lány a vagányabb pilótához vonzódik inkább, mígnem a konfliktust megoldja a testvéri szál napvilágra kerülése. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komoly? Utána kell néznem. Bár jobb ha hiszek neked! ..Megvan minden enciklopédia, de valahoogy nem rémlik, hogy egyszer is odabiggyesztették volna, hogy "plazma-penge"..

A hazánkban megjelent enciklopédiákban valóban nem említik (tulajdonképpen a penge mibenlétével egyáltalán nem foglalkozik egyik sem, legfeljebb annyira, hogy "kék a benne használt kristály miatt"), de más könyvekben már volt róla szó (a kánonnak számító Star Wars Rebels: The Visual Guide-ban például).

És valahol logikus is, hogy valamiféle fókuszált plazma, hiszen a fény vagy a lézer azért nem viselkedik úgy, mint ahogy a fénykard viselkedik, például aligha áll meg valakiben, ha belehajítják a kardot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglenne az újabb párhuzam az OT-val, az egymásról nem tudó testvérpár eleinte vonzalmat érez egymás iránt, kiváltképp a fiú, de a lány a vagányabb pilótához vonzódik inkább, mígnem a konfliktust megoldja a testvéri szál napvilágra kerülése. :D

 

:glasses::fű::sick::fuck2::whistle:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hazánkban megjelent enciklopédiákban valóban nem említik (tulajdonképpen a penge mibenlétével egyáltalán nem foglalkozik egyik sem, legfeljebb annyira, hogy "kék a benne használt kristály miatt"), de más könyvekben már volt róla szó (a kánonnak számító Star Wars Rebels: The Visual Guide-ban például).

És valahol logikus is, hogy valamiféle fókuszált plazma, hiszen a fény vagy a lézer azért nem viselkedik úgy, mint ahogy a fénykard viselkedik, például aligha áll meg valakiben, ha belehajítják a kardot. :)

Ugye-ugye? Néma gyereknek anyja se...honnan tudtam volna? Rémlett, hogy sehonnan se rémlik a plazma dolog. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye-ugye? Néma gyereknek anyja se...honnan tudtam volna? Rémlett, hogy sehonnan se rémlik a plazma dolog. ;)

Wookieepedia, én is onnan vagyok ilyen okos. :D:glasses: Mondjuk ezt a plazmapenge cuccot spec nem onnan tudom, régen olvastam valamiben. Nem tudom miben, de magyar volt, az fix. Talán egy regényben volt róla szó, vagy a starwars.hu enciklopédiájában volt benne. A kutya tudja már azt, régen volt, talán igaz sem volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wookieepedia, én is onnan vagyok ilyen okos. :D:glasses: Mondjuk ezt a plazmapenge cuccot spec nem onnan tudom, régen olvastam valamiben. Nem tudom miben, de magyar volt, az fix. Talán egy regényben volt róla szó, vagy a starwars.hu enciklopédiájában volt benne. A kutya tudja már azt, régen volt, talán igaz sem volt. :)

 

Néha én sem tudom már mit honnan tudok, meg mit képzelek, meg mit mikor álmodtam.

 

OFF: mindjárt 25000 Dzséjt! Húzz bele! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglenne az újabb párhuzam az OT-val, az egymásról nem tudó testvérpár eleinte vonzalmat érez egymás iránt, kiváltképp a fiú, de a lány a vagányabb pilótához vonzódik inkább, mígnem a konfliktust megoldja a testvéri szál napvilágra kerülése. :D

Így-így. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.