Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Zééé!

Írtad a spoileres infót, hogy Rey-ék ellopják a Falcont, míg Hanék kocsmáznak.

De akkor rövid idön belül újra a fedélzetre lépnek.

Ezek után reagàl úgy Han, hogy "hazaértünk!".. ?

Sokkal több idő utáni viszontlàtàs utàn sohajt így az ember nem?

Helyes észrevétel. Ilyen esetben helyzethez illőbb lenne egy "Már kezdtél hiányozni, Picim" odaszúrás félmosollyal, mint pátosszal teli "Hazaértünk!".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé!

Írtad a spoileres infót, hogy Rey-ék ellopják a Falcont, míg Hanék kocsmáznak.

De akkor rövid idön belül újra a fedélzetre lépnek.

Ezek után reagàl úgy Han, hogy "hazaértünk!".. ?

Sokkal több idő utáni viszontlàtàs utàn sohajt így az ember nem?

És tényleg! Meg akkor még ehhez tegyük hozzá a kérdést: Hanék hogy hagyják el a Jakkút és tudják meg, hová ment a Falcon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez Maz Kanata rezidenciája lesz szerintetek? Hogy tetszik az a piros robot?

Biztos az övé. A droid bejön.

 

Még egy apróság Rey-hez. A Star Wars ep1-2-3 főszereplője Anakin Skywalker. Az ep4-5-6 főszereplője Luke Skywalker. Akkor nehogy már az ep7-8-9 főszereplője olyasvalaki legyen, aki nem Skywalker, és az új generációs Skywalker csak egy mellékszereplő, egy al-boss. Még ha Kylo is Hanék gyereke, akkor is kell mellé egy főszereplő. Rey akkor lehet akár a húga is, de valahogy nem tudom elhinni, hogy a Star Wars saga hetedik részében nem egy Skywalker lesz a főszereplő.

Bár persze a dolog nem példanélküli, hiszen Anakin is csak az ep1 közepétől fajsúlyos szereplő, de amint belép, a történet egyből köré fókuszál, és az egész naboo-i szál másodlagos sztorivá minősül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé!

Írtad a spoileres infót, hogy Rey-ék ellopják a Falcont, míg Hanék kocsmáznak.

De akkor rövid idön belül újra a fedélzetre lépnek.

Ezek után reagàl úgy Han, hogy "hazaértünk!".. ?

Sokkal több idő utáni viszontlàtàs utàn sohajt így az ember nem?

 

Szerintem az a "Hazaértünk!" nem a Falcon-ra vonatkozik, hanem az Leiá(-ékra), és az Ellenállás támaszpontjára.

Hogy miért van elől a pisztolya? Ki tudja, talán akkor tudja meg, hogy Finn mégsem az ellenállás katonája, hanem egy rohamosztagos...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a "Hazaértünk!" nem a Falcon-ra vonatkozik, hanem az Leiá(-ékra), és az Ellenállás támaszpontjára.

Hogy miért van elől a pisztolya? Ki tudja, talán akkor tudja meg, hogy Finn mégsem az ellenállás katonája, hanem egy rohamosztagos...

 

A pisztolya azért van elől, mert ellopták a Falcont és nem tudja, hogy ki volt az. A végre itthon vagyunk kiszólást apám is szokta mondogatni bevásárlás után, szóval ebben nincs semmi különös.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a "Hazaértünk!" nem a Falcon-ra vonatkozik, hanem az Leiá(-ékra), és az Ellenállás támaszpontjára.

Akkor egy ilyen kiszólást nem a Falcon ablaktalan társalgójában tenne, hanem mondjuk a pilótafülkében, miután letette a Falcont a bázisra.

 

A pisztolya azért van elől, mert ellopták a Falcont és nem tudja, hogy ki volt az. A végre itthon vagyunk kiszólást apám is szokta mondogatni bevásárlás után, szóval ebben nincs semmi különös.

Teljesen életszerű, valós és logikus összehasonlítás. Látom is magam előtt, ahogy apád pisztollyal a kézben, oldalán egy gyilkolásra kiképzett pitbull-lal belép, és érzelmesen közli, "Ganyé, itthon vagyunk." A kutya meg vakkant egyet egyetértően. Teljesen passzol a Han hangjában megbúvó érzelmi töltet ahhoz, hogy épp csak pár perce vesztette el a Falcont, és ez egyáltalán nem is nagy ügy. Semmivel sem több, mint kiugrani bevásárolni és hazajönni. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Teljesen életszerű, valós és logikus összehasonlítás. Látom is magam előtt, ahogy apád pisztollyal a kézben, oldalán egy gyilkolásra kiképzett pitbull-lal belép, és érzelmesen közli, "Ganyé, itthon vagyunk." A kutya meg vakkant egyet egyetértően. Teljesen passzol a Han hangjában megbúvó érzelmi töltet ahhoz, hogy épp csak pár perce vesztette el a Falcont, és ez egyáltalán nem is nagy ügy. Semmivel sem több, mint kiugrani bevásárolni és hazajönni. :roll:

 

Nem pár perce, hanem a film elején. De ezt a spoilert sem én találtam ki. Azt írták, hogy van a film elején egy kocsmai verekedés, ahol CSubi letépi egy idegen lény karját, illetve megsérül a saját karja (be is van kötve szegénynek, amikor Maznál járnak). Továbbá van egy képünk, amint Rey és Finn még a Jakkun a Falcon rámpájánál áll. Továbbá látjuk, amint a trailerben megsemmisül Rey hajója, ami felé fut és tudjuk, hogy Han és CSubi fegyverrel a kezében lépked a Falconon. Szerintem egyértelmű, hogy Rey és Finn ellógnak a FAlconnal, Han és Csubi meg csak később kapcsolódik be ismét a történetbe.

 

Szerk.: csak azt mondom, amit látok és olvasok, nem én rendeztem a filmet. Mindenki le tudja vonni a saját következtetését. Én mondok egy variációt ami több, mint a semmi. Jó szemem van a dolgokhoz, de nem vagyok tévedhetetlen. Csak Rey és Finn menekül el a Falconnal (meg BB8), nincs ott más senki. Cikáznak a lezuhant roncsok között és elhúznak a fenébe. Később Han és Csubi (már a spoiler szerint) egy romboló öblében lépnek a Falcon hídjára. Ez volt a legelső spoiler, hogy Han Solo egy ellopott rombolót vezet a film elején és nem a Falcont. Sőt, volt egy olyan spoiler is, hogy a Falcon már nem is az övő. Én csak egy lehetséges mozaikot raktam össze, ami lehet baromság. Az bizonyos, hogy Rey és Finn ellopják a Falcont, mert a saját hajója előtte robban cafatokra.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem ez baromira nem egyértelmű. Valóban látunk egy hajót felrobbanni, de semmi sem feltételezi, hogy az Rey hajója. Amikor Finn lenéz a homokdűnéről a falura, ott több hajószerűséget is látni. Logikus, hogy ha az Első Rend meg akarja akadályozni, hogy hőseink eltűnjenek a bolygóról, akkor szétlövi a parkoló hajókat. Bár, csak a robbanást látni, úgyhogy még az sem vehető biztosra, hogy egy hajó robban fel, de üsse kő, legyen az.

Hogy miért van Han és Chewie kezében fegyver? Mert mondjuk odakinn éppen az Első Rend hepajkodik, és nekik is erőszakkal kellett feljutniuk. Mint az ep4-ben, amikor elhagyják Mos Eisley-t. Korábban írtam a fejtegetésemet, hogy Leia a Jakkúra küldi Poe-t, de mivel vele megszakad a kapcsolat, Han és Chewie is idejön, és az Első Rend támadásakor ők is befutnak. Chewie egyébként egy ilyen összecsapásban is megsérülhet. És hát egy ilyen tűzharc közben Hanék nem tudhatják, ki jutott fel a Falconra.

Az oké, hogy nem te találtad ki, nem kell ezzel védekezned, senki nem is állította. De nem látom a trailerben az igazolást kocsmai verekedésekre, karletépésekre, arra, hogy Reynek van hajója, hogy merő véletlenségből pont a Falcont sikerül ellopni - arról nem beszélve, hogy akkor Han és Chewie hogyan jutnak ki a Jakkúról és találják meg őket?

Különben is, arról is volt régen spoiler, hogy Rey Han lánya, arról is, hogy a Falcon régóta ott dekkol a Jakkún.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem vannak még lyukak ezeken a spoileres elméleteken, jól mutatják az egyelőre látszólagos logikai bukták. Egyre kevesebb infót veszek készpénznek mostmár. Nyilvànvaló, hogy kampány fele direkt zavaros és megtévesztő. Tudni kel a sorok közt olvasni.

Valószínűbb, hogy a Falcon a koràbbi spoiler szerint Rey vészkijàrata a Jakkuról. Az meg lehet, hogy azért pisztollyal lép be Han, mert megtudta kivel jön Rey.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem ez baromira nem egyértelmű. Valóban látunk egy hajót felrobbanni, de semmi sem feltételezi, hogy az Rey hajója. Amikor Finn lenéz a homokdűnéről a falura, ott több hajószerűséget is látni. Logikus, hogy ha az Első Rend meg akarja akadályozni, hogy hőseink eltűnjenek a bolygóról, akkor szétlövi a parkoló hajókat. Bár, csak a robbanást látni, úgyhogy még az sem vehető biztosra, hogy egy hajó robban fel, de üsse kő, legyen az.

Hogy miért van Han és Chewie kezében fegyver? Mert mondjuk odakinn éppen az Első Rend hepajkodik, és nekik is erőszakkal kellett feljutniuk. Mint az ep4-ben, amikor elhagyják Mos Eisley-t. Korábban írtam a fejtegetésemet, hogy Leia a Jakkúra küldi Poe-t, de mivel vele megszakad a kapcsolat, Han és Chewie is idejön, és az Első Rend támadásakor ők is befutnak. Chewie egyébként egy ilyen összecsapásban is megsérülhet. És hát egy ilyen tűzharc közben Hanék nem tudhatják, ki jutott fel a Falconra.

Az oké, hogy nem te találtad ki, nem kell ezzel védekezned, senki nem is állította. De nem látom a trailerben az igazolást kocsmai verekedésekre, karletépésekre, arra, hogy Reynek van hajója, hogy merő véletlenségből pont a Falcont sikerül ellopni - arról nem beszélve, hogy akkor Han és Chewie hogyan jutnak ki a Jakkúról és találják meg őket?

Különben is, arról is volt régen spoiler, hogy Rey Han lánya, arról is, hogy a Falcon régóta ott dekkol a Jakkún.

Az biztos Rey meg Finn a Falconnal menekülnek meg mert voltak olyan képek hogy a Falcon felé futnak és látjuk TIE vadászok üldözik és Falcont is valószínűleg az egy jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos Rey meg Finn a Falconnal menekülnek meg mert voltak olyan képek hogy a Falcon felé futnak és látjuk TIE vadászok üldözik és Falcont is valószínűleg az egy jelenet.

Amit senki nem is vitat. ;) Azt meg már nagyon régóta tudjuk, hogy a Falcon ott dekkol a Jakkún. Azóta, hogy ez a koncepciórajz kikerült a netre:

 

d1a7e8e4_falcon-concept-art-work-in-progress.jpeg

 

Megjegyzem, szerintem a jobboldali hajó robban szét a trailerben. Van egy olyan hengeres bizbasz, ami elszáll.

Plusz érdekessége, hogy a Falcon már fel van "állványozva", mintha régóta része lenne a falunak. Egyáltalán nem olyannak tűnik, mint ami most landolt. Persze, koncepciórajz révén a részletekből azért sok mindenre nem következtethetünk magabiztosan a kész filmmel kapcsolatban, mindazonáltal érdekes részlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi a fütyiből jön neked az le, hogy az Rey hajója. Eleve, az egész nem stimmel. Azt a repülő kütyüt Rey otthonának a társaságában látjuk (tökéletesen jól látható a feldőlt lépegető talpa), ahogy Bomarr írta, egy olyan jelenetet sugall, amiben Rey elvágyódását fejezik ki. És ebbe hogyan jönne be Rey hajója, ami éppen repül?

Idióta elmélet 1) Rey otthon van és nézi, amint elrepül a hajója, ami később csodás módon a faluban robban fel a talajon. Biztos ellopták, aztán visszavitték. Így megy ez...

Idióta elmélet 2) Rey nincs otthon, csak mivel annyira szeretjük azt az üres lépegetőt, onnan nézzük végig, amint Rey elrepül a hajóján, ami később csodás módon a faluban robban fel a talajon. Biztos elment űrkörre, aztán visszavitte. Így megy ez...

A másik, a Star Wars tele van olyan hajókkal, aminek gondolái vannak, nekem nehogy már leszűrd egy roncsdarabból, hogy ez a valami ahhoz a hajóhoz tartozik, amit mellesleg elrepülni látunk. És persze pláne ne add be nekem azt, hogy ebből a roncsdarabból te levetted, hogy az Rey hajója és nem egy random hajó, vagy egy épület, amit mellesleg roncsokból raktak össze - ami ugye irreális lehet egy olyan bolygón, ahol a legérdekesebb látkép rengeteg űrhajó roncsa.

És záróakkordként a költői kérdés: mi a bánatos fütyfürüttyöt keres Rey a Jakkún még mindig, ha egyszer van saját hajója? Mert ez egy vendégmarasztaló, otthonos világ? Odakötik a gyökerei? Nem tud elszakadni a barátaitól, Homok Buckától és Homok Dűnétől? Vagy a roncsvadász hobbiját csak itt tudja kiélni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden jelenetnek van egy ésszerű felépítése. Ha valakit üldöznek, miközben az rohan egy olyan dolog felé, ami nem sokkal később felrobban, ott sok következtetés közül az egyik legésszerűbb, hogy az üldözött személy meneküléshez használandó alkalmatosságát robbantották fel. Máskülönben miért rohannának a nagy semmibe, vagy egy roncshoz? Rohannak a hajójukhoz, ami felrobban. Korábban pedig látjuk, amint a Rey othonául szolgáló lépegetőt elhagyja egy sikló szerű hajó, aminek hasonló gondolája van, mint Rey hajójának. Szerintem ez logikus következtetés és még mindig csak azt írom, ami a trailerben látható.

 

Idióta elmélet 2) Rey nincs otthon, csak mivel annyira szeretjük azt az üres lépegetőt, onnan nézzük végig, amint Rey elrepül a hajóján, ami később csodás módon a faluban robban fel a talajon.

 

Amikor a Falcon az EPIV-ben elhagyja Mos Eysle-t, azt is távolról látjuk. Egyébként nem csodás módon robban fel, hanem egy TIE vadász lövi szét.

 

És záróakkordként a költői kérdés: mi a bánatos fütyfürüttyöt keres Rey a Jakkún még mindig, ha egyszer van saját hajója? Mert ez egy vendégmarasztaló, otthonos világ? Odakötik a gyökerei? Nem tud elszakadni a barátaitól, Homok Buckától és Homok Dűnétől? Vagy a roncsvadász hobbiját csak itt tudja kiélni?

 

Erre a kérdésre nem tudok mit válaszolni. Mit keresett Luke a Tatooineon, mikor ezeszer leléphetett volna, például, amikor Biggs csatlakozott a lázadáshoz? Én is mit keresek Magyarországon, mikor lenne pénzem elutazni külföldre, de elég, ha csak beülök a kocsimba és elmegyek Bécsig. Ezt a kérdést nem értem. Rey ott lakik, azért mert van hajója, nem feltétlenül kell máshol laknia. Ő ott lakik és van hajója, más meg máshol lakik és van hajója.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden jelenetnek van egy ésszerű felépítése. Ha valakit üldöznek, miközben az rohan egy olyan dolog felé, ami nem sokkal később felrobban, ott sok következtetés közül az egyik legésszerűbb, hogy az üldözött személy meneküléshez használandó alkalmatosságát robbantották fel. Máskülönben miért rohannának a nagy semmibe, vagy egy roncshoz? Rohannak a hajójukhoz, ami felrobban. Korábban pedig látjuk, amint a Rey othonául szolgáló lépegetőt elhagyja egy sikló szerű hajó, aminek hasonló gondolája van, mint Rey hajójának. Szerintem ez logikus következtetés és még mindig csak azt írom, ami a trailerben látható.

Ő, ja, és az persze teljesen valószínűtlen, hogy mondjuk fedezékbe próbálnának húzódni az égi lézerzápor elől. Ez persze nem logikus magyarázat.

Az sem, hogy a hajó, ami felé szaladnak, csak egy random hajó, ami elég közel van és el akarják lopni, csak éppen szétlövik. Ez is nyilván logikátlan, a jelenetből kizárható.

Csak és kizárólag az az egy lehetséges magyarázat lehet, hogy az Rey hajója.

És minderre a logikus magyarázat az, hogy TE úgy értelmezted az égen repülő hajót, hogy az Rey otthonától szállt fel. Épp csak nyilvánvaló, hogy az egy szimpla hajó, amit valószínűleg kiszúr az égen Rey az otthonából, mert mit ad isten, valószínűleg nem egy fél bolygó választja el a leszállópályával felvértezett falut a lépegetőtől, hanem mondjuk csak pár kilométer, amit leküzdhet a motorjával. Éppen ezért, mondjuk Rey kijön reggel melóba menet a lépegetőből, felnéz az égre, látja, hogy az égen repül egy hajó, aztán meg indul melóba. Persze nyilván ez is logikátlan jelenet.

 

Amikor a FAlcon az EPIV-ben elhagyja Mos Eysle-t, azt is távolról látjuk. Egyébként nem csodás módon robban fel, hanem egy TIE vadász lövi szét.

Ja, de a Mos Eisley-ből felszálló hajót Mos Eisley-ből nézhetjük meg, és nem a Lars-farmról. ;)

És ja, egy TIE vadász lövi szét, de ha nem tűnt föl, akkor elárulom: a csodás módot arra értettem, hogy egy olyan hajó robban fel a földön, ami már elrepült. Ha az "égen repül a hajó" jelenet a támadás előtt van, akkor hogyan került vissza a faluba? Ha utána, hogyan repülhet az, ami felrobbant? Nem érzed, hogy ez az egész masszív marhaság? Rey felszáll és elmegy hova? Majd visszamegy a faluba, ahol aztán szétlövik a hajóját? Miért megy vissza? Mi a fenéért nem repül el a Jakkúról, ha van űrhajója? Logikáról beszélsz, miközben ebben semmi logikus nincs.

 

Erre a kérdésre nem tudok mit válaszolni. Mit keresett Luke a Tatooineon, mikor ezeszer leléphetett volna, például, amikor Biggs csatlakozott a lázadáshoz? Én is mit keresek Magyarországon, mikor lenne pénzem elutazni külföldre, de elég, ha csak beülök a kocsimba és elmegyek Bécsig. Ezt a kérdést nem értem. Rey ott lakik, azért mert van hajója, nem feltétlenül kell máshol laknia. Ő ott lakik és van hajója, más meg máshol lakik és van hajója.

Mondjuk mert Luke volt olyan rendes unokaöccse Owennek, hogy nem akarta elhagyni? Hm... Ja, hogy ez benne van a filmben. Igen, azt hiszem, Lars és Luke között volt valami rokoni kapcsolat, Luke-nak voltak gyökerei a Tatooine-on. Voltak ott barátai, volt ott családja. Csak ezért. Gondolom téged is valami ilyesmi tart az országban.

Ellenben amit eddig tudunk Reyről az az, hogy abszolúte nincsen senkije. Egyedül él, totál árva. Mindentől távol él egy kimustrált lépegetőben (holott a valószínűleg komfortosabb hajójában is élhetne ugyanilyen távol mindentől). Baromira nem lehet egy lapon emlegetni Luke-kal (akinek mellesleg nem volt hajója) vagy Zééével, aki úgy tűnik, a Star Wars egy fontos szereplője, hogy megint előkerült példaként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, de a Mos Eisley-ből felszálló hajót Mos Eisley-ből nézhetjük meg, és nem a Lars-farmról. ;)

És ja, egy TIE vadász lövi szét, de ha nem tűnt föl, akkor elárulom: a csodás módot arra értettem, hogy egy olyan hajó robban fel a földön, ami már elrepült. Ha az "égen repül a hajó" jelenet a támadás előtt van, akkor hogyan került vissza a faluba? Ha utána, hogyan repülhet az, ami felrobbant? Nem érzed, hogy ez az egész masszív marhaság? Rey felszáll és elmegy hova? Majd visszamegy a faluba, ahol aztán szétlövik a hajóját? Miért megy vissza? Mi a fenéért nem repül el a Jakkúról, ha van űrhajója? Logikáról beszélsz, miközben ebben semmi logikus nincs.

 

Rey kint lakik a pusztában, amikor bemegy a "városba" akkor a hajóját használja. Amikor roncsokra vadászik, akkor a siklójával megy. A koncepteken látjuk a hajója korai terveit. De lehet az is, hogy a motorjával megy be a faluba és egy "random" hajó vagy roncs robban fel. A jelenet szerint futnak egy felrobbanó test felé és mivel később a Falconnal menekülnek, így logikusan következik, hogy egy hajóval akartak már korábban is elmenekülni, tehát ami felé futnak, az egy hajó. Azon meg nem értem, miért rugózol, hogy ha van hajója, miért nem repült el korábban a Jakkuról? Miért kéne elhagynia Jakkut? Lehet, hogy fejvadászok elöl bujkál, lehet, hogy a sivatagban érzi jól magát. Tudjuk, hogy Reynek van hajója, mert a koncepteken látni és mert a trailerben is látunk egy olyan hajót, ami meglehetősen hasonló ahhoz, ami a koncepteken szerepel és mert mit ad Isten, Rey lakhelyének a közelében látjuk.

 

Ellenben amit eddig tudunk Reyről az az, hogy abszolúte nincsen senkije. Egyedül él, totál árva. Baromira nem lehet egy lapon emlegetni Luke-kal vagy Zééével, aki úgy tűnik, a Star Wars egy fontos szereplője, hogy megint előkerült példaként.

 

Max Von Sydow karaktere nevelgeti. Éppen úgy kötődhet hozzá, mint Luke Owenhez.

 

Egyébként milyen szépen harmonizál a két jelenet...tök jó!

 

3000_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Egyébként Rey hajóját szerintem áttervezték, mert eredetileg nem ék alakú volt és a forgatáson is láttuk a díszletét.

Bár ez lehet, hogy nem a hajója, csak egy ahhoz hasonló...elképzelhető, hogy a motorjával megy be a faluba. Meglátjuk.

 

quad-engine-e1418201132136_www.kepfeltoltes.hu_.png

screen-shot-2014-11-30-at-6-37-16-pm-5-things-i-want-to-see-in-star-wars-episode-vii-the-force-awakens-png-186617_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jelenet szerint futnak egy felrobbanó test felé és mivel később a Falconnal menekülnek, így logikusan következik, hogy egy hajóval akartak már korábban is elmenekülni, tehát ami felé futnak, az egy hajó.

Ez stimt, és ha csak ennyit írtál volna, nem is kötözködöm. De te itt bennfentesek magabiztosságával jelentetted ki, hogy az Rey hajója. Ennyit nem tudunk a filmről. Lehet Rey hajója, valóban volt ilyen koncepciórajz. Még meg is kerestem, hogy elhidd, én sem felejtettem el:

Beborult AT-AT a begyében valami űrhajószerűséggel.

Ugyanaz a döglött AT-AT két másik képen.

De ahogy írtam, a koncepciórajz részleteiben koncepció mivoltából fakadóan eltérhet a filmtől. Kezdjük azzal, hogy az összes jakkúi koncepciórajzon baromi sok a szikla, jobban mondva, a hegy. Az AT-AT roncs körül is hegyek vannak, és azon a képen, amiben Rey a mocijával a faluba megy, szintén van hegy. Már nagyon jól tudjuk, hogy Jakkúnak baromira nem ilyen a látképe, így nem botor dolog fenntartani annak lehetőségét, hogy az AT-AT begyében sincs rejtett hajó - pláne annak tükrében, hogy a rajzon a hajó a lépegetőnél van, nem a faluban. A rajzokon a faluban egy teljesen más hajó van, lásd lent. Még írtam is, hogy szerintem olyasmi robban fel.

Azt sem vitatom, hogy az űrhajója mellett is lehet élete a Jakkún, csak az egész bolygót úgy építették fel, hogy ez nem az életre alkalmas bolygó. Ide a népek roncsokét és bujkálni jönnek. Aki bujkál, nem fogja szem előtt hagyni a hajóját (mi az, amit egy fejvadász vagy bármilyen üldöző azonnal megtalálna?). Qui-Gonék sem a hecc kedvéért landoltak Mos Espán kívül. Márpedig az tutibiztos, hogy Rey nem hajóval megy a faluba, hiszen már a legelső teaserben benne van, hogy a motorral húz el a falu felé. Ez volt a legelső jelenet, amit láthattunk Reyről.

Plusz akinek eddig hajója volt a Star Warsban, az nem azért tartotta, mert sehová sem akart vele menni. Persze, ha kiderül, hogy Rey csak egy éve dekkol a Jakkún, akkor tévedtem, de ezt momentán nem tudjuk. Ami biztos, hogy legalább egyszer a film folyamán fogja vezetni a Millennium Falcont.

 

Max Von Sydow karaktere nevelgeti. Éppen úgy kötődhet hozzá, mint Luke Owenhez.

Akinek szerepéről szintén nem tudunk semmit sem. Ez is csak egy meg nem erősített pletyka. Találgatás!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találgatás!

 

Ez így van, találgatás és mivel mást nem tudunk, csak találgatunk. Engem érdekel más találgatása és nem mondom rá, hogy az feltétlenül hülyeség. Most még bármi lehet és az utómunka során számtalan dolgon változtathattak is. Biztos, hogy a végső változatban is lesznek a most látott jelenetektől némileg eltérő megoldások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami érdekes, hogy a Disney megerősítette, hogy a trailerben lévő női hang az elején Lupita N'yongo karakteré.

 

“Who are you?” Maz Kanata (Lupita N’yongo), off-screen, asks Rey. “I’m no one,” she replies.

http://blogs.disney.com/insider/2015/10/19/everything-the-star-wars-trailer-tells-us-about-force-awakens/

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.